تاریخچه عکاسی تبلیغاتی از محصولات

عکاسی تبلیغاتی از محصولات و تاریخچه آن

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی از محصولات را در این مقاله بخوانید!

هر بار که صفحات یک بروشور تبلیغاتی را باز می کنید، منوی رستوران مورد علاقه خود را مرور می کنید یا به وب سایت یک فروشگاه آنلاین می روید، دنیای عکاسی از محصولات را لمس می کنید.

این نوع عکاسی یکی از آخرین انواع است که با توسعه بازاریابی آنلاین رخ می دهد. به آن عکسبرداری محصول نیز گفته می شود و بخشی از تبلیغات یا به اصطلاح عکاسی تبلیغاتی است.

در ابتدا داگرئوتایپ وجود داشت.

ما نمی توانیم در مورد تاریخچه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از محصول بدون مرور اجمالی بسیار کوتاهی از خاستگاه و پیشرفت عکاسی صحبت کنیم (قول می دهیم بسیار کوتاه خواهد بود).

همه چیز در سال 1837 آغاز شد، زمانی که لویی ژاک مانده داگر توانست اولین عکاسی موفق را تولید کند. در چند کلمه، این فرایند عکاسی به عنوان داگرئوتایپ شناخته می شود و نشان دهنده فرایند تکنولوژیکی برای ثبت تصاویر از اشیاء واقعی با استفاده از ید نقره برای گرفتن تصویر است.

این آغاز عکاسی بود.

داگرئوتایپ داگر یک احساس واقعی بود، اما دو اشکال بسیار جدی داشت. تجهیزات نه تنها بسیار حجیم و جابجایی آنها دشوار بود، بلکه آنقدر گران بود که فقط توسط افراد بسیار ثروتمند قابل خرید و استفاده بود.

این البته برای افرادی که وضع مالی متوسطی دارند و به دنبال راه هایی برای دسترسی بیشتر به این هنر هستند، جذاب نبود. مخترعانی از سراسر جهان به دنبال روشهای ساده تر و مقرون به صرفه برای چاپ تصاویر بودند.

در سال 1840، توماس تالبوت انگلیسی یک فرآیند تکنولوژیکی به نام کالوتایپ را ثبت کرد. فرآیند تالبوت شامل اعمال کلرید نقره بر روی یک ورق کاغذ با هدف ایجاد یک تصویر منفی متوسط ​​بود.

اختراع انگلیسی موفق بود و تعداد نامحدودی از عکسها می توانند زود ایجاد شوند و خود تجهیزات نیز چندان گران و دشوار نیست. سپس تعدادی از اختراعات به دنبال آن آمدند که در همان زمان، اولین مراحل بود که تصویر عکاسی را شکل می دادند.

پیشرفت واقعاً عظیم بود، به عنوان نوعی هنر تلقی می شد و بیشتر اوقات برای ثبت مهمترین لحظات زندگی مردم استفاده می شد.

“شما دکمه را فشار دهید، ما بقیه کار را انجام می دهیم”

وقتی کارخانه کوچکی به نام شرکت ایستمن کداک در صحنه جهانی ظاهر شد که دوربین ها را برای مردم عادی در دسترس قرار داد ، همه چیز تغییر کرد. این اتفاق در سال 1889 هنگامی رخ داد که جورج ایستمن اولین نوار عکاسی سلولوئید و اولین دوربین کداک را ثبت کرد. با ظهور دوربین Kodak – Kodak Brownoni در سال 1901، آغاز عکاسی مدرن نیز تعیین شد.

و هنگامی که (عکاسی) با تبلیغات مواجه شد، داستان عکاسی تبلیغاتی آغاز شد که بخشی از آن شخصیت اصلی فعلی ما – عکاسی تبلیغاتی از محصولات است.

اگرچه در ابتدا اشاره کردیم که تاریخچه عکاسی تبلیغاتی از محصولات نسبتاً جدید است و توسعه آن به دلیل توسعه فناوری های جدید و به ویژه محبوبیت تجارت آنلاین است، اما حقیقت این است که اولین مراحل این نوع عکاسی در طول اولین سالهای قرن گذشته شکل گرفته است.

همچنین مطالعه کنید: نحوه عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام

از همان ابتدا، عکاسی تبلیغاتی عمدتا برای ایجاد کاتالوگ های تبلیغاتی برای صنایع نظامی استفاده می شد. اولین کاتالوگ دقیق و کامل توسط عکاس فرانسوی Lafont ساخته شد. او توسط هوچینز برای مستندسازی و چاپ تصاویر مسلسل ها و اسلحه های تولید شده توسط این شرکت استخدام شد. در نتیجه کار او، یک کاتالوگ کامل اطلاعات آموزنده ایجاد شد.

کاتالوگی که لافونت ایجاد کرد با همه کاتالوگ های مسابقه متفاوت بود زیرا حاوی نه تنها اطلاعات دقیق در مورد سلاح ها، بلکه عکس هایی از خود سلاح ها، و همچنین تصاویری از سلاح هایی بود که سربازان واقعی ارتش فرانسه در دست داشتند.

اولین تلاش برای عکاسی از محصولات در صنعت نساجی و مد به سال 1890 برمی گردد که کاتالوگ محصولات شرکت آمریکایی Munsing Underwarear ظاهر شد. این کاتالوگ شامل بیش از 70 تصویر محصول شرکت بود و در زیر عنوان کاتالوگ ذکر شد که این شرکت اطمینان حاصل می کند که همه کالاها دقیقاً همانطور که در عکس ها نشان داده شده است هستند.

اما پیشرفت واقعی در عکاسی تبلیغاتی در آغاز قرن بیستم انجام شد. در آن زمان ، مجلات و روزنامه ها متوجه شدند که نقاشی هایی که تاکنون با آنها محصولات را تبلیغ کرده اند ، مخاطبان بسیار محدودی از مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است. به منظور افزایش خوانندگان و جذب مشتریان جدید، آنها به دنبال راه های جدیدی برای جلب توجه کاربران خود بودند.

در سال 1911 ادوارد استایچن برای تلاش برای تغییر اوضاع اولین تلاش جدی خود را در زمینه عکاسی تبلیغاتی انجام داد. او با استفاده از دوربین کداک ، یک جلسه مد را که در صفحه Art et Decoration چاپ شده است ، عکاسی کرد.

تجربه Steichen بسیار موفق بوده است و بلافاصله توسط یک شرکت کوچک به نام Conde Nast، که مجله مد Vogue را چندین سال پیش (در 1909) خریداری کرده بود، دنبال شد. به لطف عکس های چاپ شده در صفحات آن، Vogue از یک مجله کوچک غیرمحبوب که توسط کارخانه پوشاک ناشناخته مد منتشر می شود ، به موسسه مد جهانی تبدیل می شود، همانطور که امروز می شناسیم.

بنابراین ، با ظاهر شدن اولین تصاویر از مدلهای لباس پوشیده از لباس کارخانه مد کوچک، عکاسی تبلیغاتی (تجاری) آغاز شد.

توسعه این نوع عکاسی آنقدر شدید بود که در سال 1920، 15 درصد از شرکت ها از تبلیغات تجاری برای جلب توجه مصرف کنندگان استفاده کردند و در سال 1930 این درصد از 30 درصد فراتر رفت.

در دهه 1950، و دقیقتر با ظهور نوارهای عکاسی رنگی ، عکاسی تبلیغاتی به معنای واقعی کلمه وارد همه حوزه های زندگی می شود. در آن زمان، اولین تلاش ها برای عکاسی از غذای محصول، طراحی داخلی و انواع دیگر کالاها و خدمات انجام شد که تولیدکنندگان می خواهند آنها را تبلیغ و به جامعه مصرف کننده مدرن معرفی کنند.

دهه 60 و 70 قرن گذشته، سالهایی است که در آن تبلیغات به سطوح بسیار بالایی می رسد. این دهه هایی است که در آن کمپین های تبلیغاتی طبقه متوسط ​​را هدف گرفته اند و بخش اصلی جلب توجه خانواده های عادی عکاسی تبلیغاتی است.

اما این هنوز بزرگترین رونق عکاسی معمولی از محصولات نیست. توسعه این نوع فرعی از عکاسی تجاری با معرفی فناوری دیجیتال در سال 1985 آغاز شد. استفاده از تصاویر دیجیتال برای دستکاری، پردازش و ذخیره در دستگاه های رایانه ای در حال آسان شدن است. عکسهای دیجیتالی ایجاد شده را می توان بلافاصله مشاهده و بدون هیچ تاخیری پردازش کرد. این امر منجر به تکامل در عکاسی محصول می شود و با ظهور تجارت آنلاین به خانه افراد در سراسر جهان می رود.

همچنین مطالعه کنید: 12 واقعیت درباره نورپردازی عکاسی که باید بدانید

عکاسی محصول دقیقاً چیست؟

منظور از عکاسی محصول، عکاسی است که عمدتا برای کمپین های تجاری استفاده می شود. این نوع عکاسی بیشتر در مورد ایجاد عکس برای بروشورهای تبلیغاتی، مجلات، جزوات، فروشگاه های آنلاین است که یک شرکت از آنها برای ارائه یا توصیف محصولات یا خدمات استفاده می کند تا مزایا و روش های کاربردی آنها را برجسته کند.

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی از محصولات

به عبارت دیگر، عکاسی تبلیغاتی از محصولات نوعی عکاسی تبلیغاتی است که هدف آن ثبت محصولات برای استفاده تجاری است. این محصولات می توانند مواد غذایی، پوشاک، لوازم آرایشی، لوازم برقی خانگی، تجهیزات و به طور خلاصه موضوع عکاسی از محصولات همه کالاها و خدماتی باشند که نیاز به تبلیغات دارند.

مطالب مرتبط زیر را نسبت به توضیحات بالا نگاهی بیاندازید:

نحوه عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود

👈 راهنمای عکاسی از غذا

هدف نهایی عکاسی از محصول، گرفتن تصویری واقعی از شی (سوژه) است. این امر به خریداران بالقوه اجازه می دهد تا تصور واقعی از محصول در حال تبلیغ را دریافت کنند. این بسیار مهم است زیرا مشتریان نمی توانند محصولی را که می بینند را به صورت فیزیکی ببینند و لمس کنند. به لطف عکاسی از محصول، آنها می توانند تصور واقعی از ظاهر و ویژگی های محصول داشته باشند تا بخواهند آن را خریداری کنند.

 

در کجا از عکاسی تبلیغاتی از محصول استفاده می شود؟

این نوع عکاسی، همانطور که چندین بار اشاره کردیم، در همه جا که نیاز به ارائه محصول و تبلیغات است استفاده می شود. بیشتر اوقات عکاسی تبلیغاتی از محصول در صنایع غذایی، صنایع مد و لوازم آرایشی، در معماری و طراحی داخلی، در بخش صنعتی، در تجارت آنلاین و غیره  مورد نیاز است.

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی
تاریخچه عکاسی تبلیغاتی

قاب تکی

این یکی از رایج ترین انواع عکاسی از محصول است که در آن یک مورد (محصول) نقطه کانونی اصلی تصویر است. قاب جداگانه به عکاس اجازه می دهد تا ویژگی های محصول تبلیغ شده را برجسته کند.

قاب گروهی

عکس های گروهی در عکاسی از محصولات زمانی استفاده می شوند که چندین محصول در یک خط محصول وجود داشته باشد (به عنوان مثال ، یک سری محصولات آرایشی). این نوع عکس ها هنگام تبلیغ یکی از محصولات یا زمانی که تخفیفی در نظر گرفته می شود در صورتی که مشتری محصولی از این سری را خریداری کند اما دو عدد به قیمت یک محصول دریافت می کند بسیار مناسب است.

تصاویر مفصل

از عکسهای دقیق برای جلب توجه کاربر به ویژگی خاصی از محصول تبلیغ شده استفاده می شود. به طور معمول، این نوع عکس های نمای نزدیک با هدف برجسته کردن ویژگی های استثنایی محصول است که در محصول رقبا موجود نیست.

عکس های 360 درجه

این نوع عکس ها نقش مهمی در سایت های فروشگاهی ایفا می کنند زیرا به کاربر اجازه می دهد از هر طرف به محصول با جزئیات نگاه کند. برای عکاسی مشابه، عکاس محصول باید چندین عکس متوالی از محصول ایجاد کند، که بعداً آنها را برای بدست آوردن یک تصویر پیوسته با هم پردازش می کنند.

فریم های سبک زندگی

در این نوع عکاسی از محصولات ، محصولات تبلیغ شده به عنوان بخشی از زندگی نمایش داده می شوند. این می تواند یک استیک آبدار باشد که روی کوره پخته می شود، زنی که تی شرت می پوشد و روی قایق بادبانی ایستاده است و باد موهایش را بازی می دهد، کودکی که با خوشحالی پنکیک می خورد، با لایه ضخیم شکلات مایع آغشته شده است. خانواده ای که محصولات خریداری می آورند و به سراغ ماشین جدیدش می روند و …

خطوط داستانی عکس ها می تواند بی نهایت باشد، اما همه آنها با این هدف هستند که مصرف کنندگان را مجبور به تصور استفاده از محصول و تمایل به مالکیت آن کنند.

عکس های استودیویی

عکس های استودیویی یا اصطلاحاً طبیعت بی جان، رایج ترین تکنیک مورد استفاده در تاریخ عکاسی از محصول است که در آن اجسام بی جان در غیاب زمینه و عنصر انسانی در آتلیه عکاسی می شوند. این تکنیک بیشتر برای تبلیغات و ارائه محصولات غذایی در مد و به ویژه برای اهداف سایت های فروشگاهی استفاده می شود.

برای عکاسی از تصاویر استودیویی، محیط، مهارت ها و تجهیزات فنی از اهمیت ویژه ای برخوردارند زیرا یک شیء ساده باید به گونه ای ارائه شود که توجه و علاقه بیننده را به خود جلب کند.

 

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی

 

ویژگی های خاص عکاسی از محصولات

این نوع عکاسی نه تنها به عکاس نیاز دارد که مهارت های لازم را داشته باشد، بلکه باید از تجهیزات با کیفیت بالا و تجهیزات عکاسی اضافی نیز برخوردار باشد. در طول عکاسی، عکاس باید بتواند دو وظیفه اصلی را به طور همزمان حل کند: نشان دادن ویژگی های واقعی محصول و ارائه آن در بهترین نور.

هدف از عکاسی محصول این است که به مخاطب احساسات شادی بخشیده و در آن تمایل به مالکیت محصول مشاهده شده را برانگیزد. از یک عکس واحد، مشتری باید بتواند از بافت و ساختار شیء ایده بگیرد، تصور کند که چگونه می تواند در اختیار او باش ، بتواند طعم را “حس” کند، یا محصول را لمس کند. بدن یا زبان او

برای مشاهده نمونه عکاسی محصولات به صفحه عکاسی تبلیغاتی مراجعه نمایید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =