نحوه عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام

عکس گرفتن از محصول

عکاسی از محصول برای اینستاگرام

نحوه عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام: بیاموزید که چگونه با استفاده از گوشی خود عکس های خوب در اینستاگرام بگیرید و برخی از ایده های عکس اینستاگرام را برای الهام بخشیدن به خوراک شما و به دست آوردن دنبال کنندگان جدید بیاموزید.

اولین دوربین های گوشی همراه را به خاطر دارید؟ و عکسهای نویز دار، تار و با کیفیت پایین که تولید می‌کردند؟

خوب، این روزها عکاسی با گوشی قادر به انجام کارهای بسیار چشمگیری است. بعلاوه ، برخلاف آن DSLR حجیم که به راحتی برای تعطیلات نمی‌توانید حمل کنید، همیشه در دسترس هستند.

یادگیری نحوه گرفتن عکس های باورنکردنی تنها با استفاده از گوشی، بهترین راه برای برجسته شدن و ایجاد یک حضور قوی در اینستاگرام است.

در این پست، خواهید آموخت که چگونه فقط با گوشی خود عکس های خوب در اینستاگرام بگیرید و برخی از ایده های عکس اینستاگرام برای الهام بخشیدن به خوراک شما.

اما چگونه می توان عکس های خوب اینستاگرام را در گوشی خود گرفت؟
یادگیری نحوه گرفتن عکس های خوب بر روی گوشی شما مستلزم درک برخی از اصول اولیه ترکیب بندی و نورپردازی و تقویت غرایز خود به عنوان یک عکاس است. شما فقط باید چند قانون ساده را دنبال کنید.

 

نمونه کارهای عکاسی صنعتی در طرح گندم

 

از نور طبیعی استفاده کنید

نورپردازی پایه و اساس یک عکس خوب است. درک نحوه استفاده از نور اولین و مهمترین قانون برای گرفتن عکس های عالی فقط با استفاده از گوشی است.

استفاده از فلش به جای نور طبیعی که باعث ایجاد عکس های غنی تر و روشن تر می شود خودداری کنید.

 

 

یک فلش می تواند عکس شما را صاف کرده و سوژه شما را بشوید. اگر نمی توانید در خارج از منزل عکاسی کنید، در نزدیکی پنجره ها یا در اتاقهای با نور خوب عکس بگیرید. حتی در شب ، ترجیحاً منابع نور محیط مانند لامپ های خیابان و پنجره های مغازه ها را پیدا کنید.

تصاویر خود را بیش از حد نشان ندهید

شما می توانید با ابزارهای ویرایش عکسی را که بیش از حد تیره است روشن کنید ، اما هیچ چیز نمی تواند عکسی را که بیش از حد در معرض نور است را ثابت کند.

با تنظیم نور روی صفحه مانع از نوردهی بیش از حد شوید: برای تنظیم نوردهی، انگشت خود را به بالا یا پایین ضربه بزنید و بکشید.

عکاسی محصول با موبایل

 

یکی دیگر از راههای جلوگیری از نوردهی بیش از حد، ضربه زدن به انگشت روی روشن ترین قسمت قاب (در مورد بالا، پنجره ها هستند) برای تنظیم نور قبل از عکاسی است.

مطالب مرتبط : نور طبیعی در عکاسی از محصول

در زمان مناسب شات کنید

دلیلی وجود دارد که عکاسان عاشق ساعت طلایی هستند. این زمان از روز، زمانی که خورشید در افق کم است، هر عکس را زیباتر می کند. این فیلتر اینستاگرام طبیعت است.

 

عکس گرفتن از محصول

اگر ظهر عکاسی می کنید، ابرها دوست شما هستند. گرفتن یک عکس خوب در زیر نور مستقیم خورشید، که می تواند در عکس ها خشن باشد، دشوار است.

ابرها نور را از خورشید پخش می کنند و جلوه ای ملایم تر و بهتر ایجاد می کنند.

از قانون یک سوم در عکاسی پیروی کنید

ترکیب به چیدمان یک عکس اشاره می کند: شکل، بافت، رنگ و سایر عناصر تشکیل دهنده تصاویر شما.

قانون یک سوم در عکاسی  یکی از شناخته شده ترین اصول ترکیب بندی است و به یک روش ساده برای متعادل سازی تصویر شما اشاره دارد. این تصویر را به یک شبکه 3 × 3 تقسیم می کند و سوژه ها یا اشیاء موجود در یک عکس را در امتداد خطوط شبکه تراز می کند تا تعادل ایجاد شود.

به عنوان مثال، می توانید عکس خود را در مرکز قرار دهید:

مطالب مرتبط : قانون یک سوم در عکاسی

اما همچنین می توانید با “عدم تقارن متوازن” به یک اثر دلپذیر برسید، جایی که سوژه خارج از مرکز است اما توسط یک شی دیگر متعادل شده است. در این حالت، گلها در قسمت پایین سمت راست عکس مرتب شده و با نور خورشید در گوشه سمت چپ بالا متعادل می شوند.

عکس گرفتن از محصول

نکته حرفه ای: خطوط شبکه دوربین گوشی خود را در تنظیمات روشن کنید و از آنها برای تمرین تراز کردن عکس های خود استفاده کنید.

عکاسی با موبایل

خطوط شبکه دوربین یا همان خطوط قانون یک سوم در عکاسی

 

 

زاویه خود را در نظر بگیرید

وقتی از گوشی خود عکس می گیرید، احتمالاً آن را در اطراف چشم نگه داشته و عکس می گیرید، درست است؟ این کاری است که بقیه هم انجام می دهند. اگر می خواهید عکس های جالب و غیر منتظره بگیرید، در برابر این گرایش طبیعی مقاومت کنید.

گرفتن عکس از نقطه نظر متفاوت، زاویه های تازه ای را ارائه می دهد، حتی در مورد یک مکان یا سوژه آشنا. سعی کنید از بالا یا پایین عکس بگیرید، به زمین خم شوید یا دیوار را مقیاس بندی کنید.

خود را به چالش بکشید تا از منظری جدید به مسائل نگاه کنید.

موضوع خود را چارچوب بندی کنید

گذاشتن فضا در اطراف نقطه کانونی عکس شما می تواند علاقه بصری بیشتری نسبت به بزرگنمایی داشته باشد. گاهی اوقات جزئیات شگفت انگیزی به دست آورید که عکس را بهتر می کند، مانند ماه در آسمان این عکس:

عکس گرفتن از محصول

 

برخلاف دوربین با لنز قابل تنظیم، دوربین گوشی شما با کوچک شدن میدان دید شما “بزرگنمایی می کند”. در واقع، شما فقط تصویر خود را از قبل برش می دهید. این می تواند گزینه های شما را برای ویرایش بعدی محدود کند، ممکن است جزئیات جالب را از دست بدهید، بنابراین از انجام آن خودداری کنید.

درعوض، فقط روی سوژه عکس یا نقطه کانونی خود ضربه بزنید تا دوربین را فوکوس کنید.

اگر می خواهید گزینه های بیشتری را در اختیار خود قرار دهید، می توانید یک لنز خارجی مناسب گوشی خود بخرید.

چشم بیننده را بکشید

در عکاسی، “خطوط پیشرو” خطوطی هستند که از طریق تصویر شما عبور می کنند و چشم را ترسیم می‌کنند و عمق می بخشند. اینها ممکن است جاده ها، ساختمانها یا عناصر طبیعی مانند درختان و امواج باشند.

مراقب خطوط اصلی باشید و از آنها برای افزودن حرکت یا هدف به عکس خود استفاده کنید.

می توانید از خطوط اصلی برای هدایت نگاه بیننده به سوژه خود استفاده کنید، مانند این تصویر:

عکس گرفتن از محصول

عمق را اضافه کنید

فوکوس تنها بر روی سوژه عکس شما، چه این شخص باشد یا یک تکه پیتزا زیبا، آسان است. اما عکس هایی که شامل لایه ها، با الگوها یا اشیا در پس زمینه و همچنین پیش زمینه هستند، طبیعتاً جالب هستند زیرا عمق بیشتری را ارائه می دهند.

این عکس به جای اینکه محکم روی گلها بچسبد، شامل نرده پشت آنها، درختی فراتر از آن، و سپس غروب و افق است. هر لایه از عکس چیزی را ارائه می دهد که شما را به خود جذب می کند.

عکاسی تبلیغاتی

خلاقیت را فراموش نکنید

برخی از عکس ها در اینستاگرام آنقدر محبوب هستند که تبدیل به کلیشه می شوند و باعث ایجاد یک حساب کامل در اینستاگرام می شود که به تکرار تصاویر اختصاص داده شده است. آنقدر درگیر روندهای عکس اینستاگرام نشوید که خلاقیت خود را از دست بدهید.

شما می خواهید از مارک های دیگر در اینستاگرام متمایز شوید، بنابراین همیشه خود را به چالش بکشید تا زاویه جدیدی در مورد یک سوژه مشترک پیدا کنید. این امر همچنین به شما در ایجاد هویت برند متمایز و به یاد ماندنی کمک می کند.

10 ایده برای عکس اینستاگرام

اکنون که اصول عکاسی را درک کرده اید، بیایید در مورد موضوعات صحبت کنیم.

موضوعات خاصی وجود دارند که در اینستاگرام به خوبی عمل می کنند زیرا جذابیت گسترده ای دارند و جذابیت بصری زیادی دارند. توجه داشته باشید، زیرا ارسال محتوای جذاب ویو شما را در اینستاگرام افزایش می دهد.

در اینجا چند ایده برای عکاسی در اینستاگرام وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. تقارن

تقارن برای چشم خوشایند است ، چه در طبیعت (چهره کریس همسورث) ظاهر شود و چه در دنیای مکان ها (هتل رویال هاوایی). ترکیب متقارن اغلب موضوعی را تقویت می کند که در غیر این صورت ممکن است هیجان انگیز نباشد.

عکس گرفتن از محصول

همچنین می توانید تقارن خود را برای افزایش علاقه تقسیم کنید. در این عکس، پل تقارن عمودی ایجاد می کند در حالی که درختان و نور خورشید آن را تجزیه می کنند.

2. الگوها

مغز ما نیز عاشق الگوهاست. برخی از حساب های اینستاگرام حتی با ثبت الگوهای زیبا، مانند I Have This Thing With Floors، دنبال کنندگان زیادی را جمع آوری کرده اند.

عشق جهانی ما به الگوها همچنین جذابیت ویروسی اتاق های آینه ای هنرمند ژاپنی Yayoi Kusama را توضیح می دهد، که الگوهای بی نهایت تکراری از اشکال و رنگهای ساده را ایجاد می کند:

برای الهام به اطراف خود نگاه کنید. معماری، طراحی و طبیعت همه منابع الگوهای مسحور کننده هستند.

3. رنگهای زنده

این روزها عکس گرفتن از محصول به صورت مینیمالیسم و حالت های خنثی مد روز هستند، اما گاهی اوقات شما فقط به دنبال رنگ های مختلف هستید. رنگهای روشن و غنی ما را خوشحال می کند و به ما انرژی می دهد. وقتی صحبت از عکاسی در اینستاگرام می شود، آنها تأثیر زیادی بر روی صفحه نمایش کوچک می گذارند.

آنها حتی می‌توانند یک ساختمان مرتفع ساده را زیبا جلوه دهند:

عکاسی صنعتی

4. طنز

اگر می خواهید از وضعیت جهان افسرده باشید، به توییتر بروید.

اینستاگرام مکان شادی است، به این معنی که طنز در اینجا خوب بازی می کند. به ویژه برخلاف عکسهای کاملاً ترکیب بندی شده و ویرایش شده که روی سکو تکثیر می شوند. عکس های خنده دار برای مخاطبان شما یک نفس تازه است و نشان می دهد که شما این موضوع را چندان جدی نمی گیرید.

عکاسی صنعتی

5. اقدام صادقانه

ضبط سوژه در حال حرکت دشوار است، و این چیزی است که آن را بسیار چشمگیر می کند. یک عکس اکشن قانع کننده هیجان انگیز و گیرا است. حتی یک سوژه معمولی را به چیزی دوست داشتنی تبدیل می کند:

عکس گرفتن از محصول

شما همیشه نیازی به تلاش برای کمال ندارید. گاهی اوقات یک حرکت تار کمی لمس هنری و رویایی را اضافه می کند:

عکاسی محصول

هنگام گرفتن عکس های اکشن، چندین گزینه را انتخاب کنید تا شانس خود را برای یک عکس شگفت انگیز افزایش دهید. برای ثبت 10 عکس در ثانیه می توانید از حالت پشت سر هم (با نگه داشتن دکمه دوربین) استفاده کنید.

6. عکس های دقیق

فوکوس شدید بر روی جزئیات غیرمنتظره یا جالب می تواند توجه را به خود جلب کند، به ویژه در فید پر از عکس های شلوغ و پویا. مانند یک پاک کننده کام است که احساس سکون و آرامش را ارائه می دهد.

استفاده از ابزارهای ویرایش اینستاگرام مانند vignette (کم رنگ شدن لبه های عکس شما) یا تغییر کاشی (که در اطراف نقطه کانونی شما تار نرم ایجاد می کند) می تواند عکس های با جزئیات را افزایش دهد.

برای حفظ کیفیت عکس خود را از فاصله نزدیک بگیرید. عکسبرداری از راه دور و برش، وضوح تصویر را کاهش می دهد و منجر به عکس های نویز دار و مبهم می شود که به نام تجاری شما آسیب می رساند. اطمینان حاصل کنید که تصاویری با اندازه اینستاگرام بارگذاری می کنید.

7. زمینه های فریبنده

این یک تکنیک ساده برای عکس گرفتن از محصول است: از یک زمینه عالی استفاده کنید! به همین دلیل است که همیشه می خواهید در رستوران با کاغذ دیواری کشنده سلفی بگیرید. مردم به دلایلی دیوارهای عکس خوب را انتخاب می کنند.

هرچه زمینه شما خلاق تر باشد، بهتر است. مانند این مثال، یک پس زمینه زیبا می تواند مکمل کامل یک پست محصول باشد.

عکس تبلیغاتی

8. حیوانات

بعضی چیزها درست است، حتی اگر دلیل آن را واقعا درک نکنیم. خمیازه کشیدن مسری است. نور هم ذره است و هم موج. اگر یک حیوان زیبا در آنها وجود داشته باشد ، عکس های اینستاگرام بهتر است.

منصفانه خواهد بود اگر بگوییم این ارزان ترین ترفند است. اما اگر شما یک توله سگ قابل ستایش در اختیار دارید (یا هر حیوان دیگر)، اشتباه است که از آنها استفاده نکنید.

عکس گرفتن از محصول

9. غذا

آیا مادرتان به شما گفته است که چشم های شما بزرگتر از شکم شما است؟ هیچ جا به اندازه اینستاگرام این موضوع واقعیت ندارد. راز یک عکس غذایی عالی؟ از بالا عکس بگیرید، از محیط های فتوژنیک استفاده کنید و از نور طبیعی برای عکس گرفتن از محصول خود استفاده کنید. مورد آخر بسیار مهم است، زیرا افرادی که در کنار شما غذا می خورند قطعاً نمی خواهند با فلش شما مزاحم شوند.

 

عکس گرفتن از محصول

10. مردم

تحقیقات نشان داده است که مردم عاشق نگاه کردن به چهره ها در اینستاگرام هستند (سلام مجدد به کریس همسورث). در واقع، عکس هایی که افراد در آن حضور دارند 38 درصد بیشتر از عکس های بدون شخص لایک می گیرند.

برای گرفتن یک پرتره خیره کننده، اصول بالا را رعایت کنید: از نور طبیعی استفاده کنید، یک پس زمینه جذاب انتخاب کنید و عکاسی را از زوایای مختلف بررسی کنید تا یک عکس جالب تر ثبت کنید. برخی از گوشی ها حتی دارای حالت عمودی هستند که نور و فوکوس را بهینه می کند.

اکنون که نحوه ی عکس گرفتن از محصول می دانید و می دانید چگونه با تلفن خود عکس های شگفت انگیزی بگیرید، از طریق یک داشبورد می توانید عکس ها را مستقیماً در اینستاگرام برنامه ریزی و منتشر کنید، مخاطب را درگیر کنید، عملکرد را اندازه گیری کنید و سایر پروفایل های دیگر رسانه های اجتماعی خود را اجرا کنید. امروز رایگان آن را امتحان کنید.

برای مشاهده نمونه عکاسی های ما البته با دوربین حرفه ای DSLR به صفحه عکاسی صنعتی مراجعه کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =