• 02188725029
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 • طراحی کاتالوگ

  ادامه مطلب

  امروزه در بازار کسب و کار، تولید کننده ای موفق است که بهتر و بیشتر محصولات خود را به مشتری معرفی کند و برای این کار نیاز به تبلیغات دارد. این کار تا حدی حائز اهمیت است که شرکت هایی تاسیس شده اند تا برای انواع و اقسام محصولات در حوزه های مختلف، کارهای مربوط به تبلیغات را انجام دهند. یک  شرکت تبلیغاتی  در واقع نوعی خدمات تجاری محسوب می شود که در برنامه ریزی، مدیریت، طراحی و  ساخت تبلیغات  تخصص دارد.
  شرکت تبلیغاتی یک سازمان مستقل است و از افرادی تشکیل شده که هر یک در حوزه های تخصصی خود دارای خلاقیت هستند. کار یک شرکت تبلیغاتی به طور کلی شامل این موارد است : تحقیق و پژوهش لازم در مورد یک تبلیغ، ایجاد یک ایده ی جدید برای تبلیغ، پیدا کردن و  رزرو مکان برای تبلیغات ، طراحی و ساخت تبلیغات اینترنتی  ، چاپی، تلویزیونی و رادیویی و خدمات مربوط به بازازریابی.

 • نمونه کار طراحی کاتالوگ

  ادامه مطلب

  در نظر داشته باشید برای مشاهده کاتالوگ های دیجیتال که در بین نمونه های چاپی در زیر قرار گرفته است، اگر از نسخه دسکتاپ یا گوشی استفاده میکنید، کاتالوگ های دیجیتال را میتوانید به راحتی با لمس و کلیک ورق بزنید.
  نکته: در نسخه دسکتاپ یا کامپیوتر میتوانید دو صفحه کاتالوگ دیجیتال را با هم مشاهده کنید. اما در نسخه گوشی به صورت تک صفحه ای قابل مشاهده است، پیشنهاد میکنیم اگر در سایز گوشی مشاهده میکنید ، گوشی را چرخانده (در حالت افقی)و بر روی full screen زده و نسخه های دیجیتال را مشاهده نمایید تا به صورت کامل نمونه را مشاهده کنید.
  در نهایت شما عزیزان میتوانید کاتالوگ دیجیتال را در حالت Full screen با کلیک بر روی گزینه داخل برنامه مشاهده کنید.
  برای مشاهده کاتالوگ های دیجیتال بیشتر به صفحه طراحی کاتالوگ دیجیتال مراجعه کنید.

 • 1

طراحی کاتالوگ شرکت هوایار (نمونه اول)

Image

شرکت رب آتا

Image

نمونه کار کاتالوگ

Image

نمونه کاتالوگ معرفی شرکت

Image

نمونه معرفی شرکت آذین مهاب

Image

نمونه صنعتی کارخانه Keyhan

Image

کارخانه امید فنر

Image

کاتالوگ محصول شرکت زرین دانه

Image

نمونه صنعتی کیمیا صنعت ارومیه

Image

نمونه طرح شرکت توسعه فناوری ویرا گسترش کوشش

Image

شرکت پدیده شیمی جم (گلرنگ)

Image

نمونه کاتالوگ معماری مینیمال

Image

نمونه کاتالوگ صنعتی Razin Catalyst

Image

نمونه کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی

Image

نمونه کاتالوگ ایرانی شرکت فرا صنعت ایرانیان

Image

شرکت چسب سینا

Image
Image

شرکت شومینه HB

Image

شرکت آراد اندیشه شریف

Image

شرکت مهران طب

Image

طراحی کاتالوگ آب معدنی شرکت وگل

Image

شرکت تهویه تهران - نمونه سوم

Image

شرکت وییانا

Image

شرکت آهن شهر

Image

طراحی و چاپ شرکت دریای شادی

Image

شرکت ANG

Image

نمونه کار کاتالوگ شرکت nexiio

Image

طراحی و چاپ شرکت دریا پرتو

Image

نمونه صنعتی شرکت دکا

Image

طراحی کاتالوگ صنعتی Grand7

Image

کاتالوگ محصول نمونه صنعتی ایمن پارس

Image

نمونه صنعتی تونل ساز ماشین

Image

نمونه طراحی تبلیغاتی پردیس

Image

نمونه تبلیغاتی و صنعتی ماشین آلات مرداس

Image

نمونه طرح کود شرکت پارت هونیاک

Image

نمونه کاتالوگ تبلیغاتی اسکان طیور

Image

نمونه طرح صنعتی آسا صنعت

Image

نمونه طرح صنعتی بارمان تجارت

Image

نمونه طرح شرکت مینا طیور

Image

نمونه پزشکی

Image

نمونه کاتالوگ شرکت ساختمانی بدومیکس

Image

طراحی گرافیک شرکت بورا پلاستیک

Image

نمونه کاتالوگ معرفی رستوران نامی سرو

Image

نمونه طراحی شرکت جی لیان جی

Image

نمونه طرح شرکت خاور پرس

Image
Image

نمونه کاتالوگ شرکت مهندسی مهر

Image

نمونه طراحی شرکت پخش ایساتیس

Image

طراحی کاتالوگ حرفه ای شرکت هوایار - نمونه دوم

Image

نمونه طراحی صنعتی همگام صنعت

Image

نمونه طراحی صنعتی (شرکت پرشین فولاد)

Image

نمونه طراحی شرکت پارس آرای کوهستان

Image

نمونه کاتالوگ حرفه ای شرکت مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک

Image

نمونه طرح تبلیغاتی آرت استون

Image

نمونه طرح شرکت آمون

Image

نمونه کاتالوگ ایرانی طرح شرکت کلابر

Image

شرکت Beta One

Image

نمونه طرح شرکت برودتی ملکی

Image

طراحی کاتالوگ حرفه ای شرکت تهویه تهران - نمونه اول

طراحی کاتالوگ حرفه ای شرکت تهویه تهران - نمونه اول

نمونه طرح شرکت شاپرک

نمونه طرح شرکت شاپرک

نمونه طرح محصولات LG

نمونه طرح محصولات LG

نمونه طرح حفاظت کاتدیک

نمونه طرح حفاظت کاتدیک

نمونه طرح شرکت آذر طیف

نمونه طرح شرکت آذر طیف

طراحی و چاپ رنگ سازان غرب

طراحی و چاپ رنگ سازان غرب

نمونه کاتالوگ معماری طرح سازه اریکه هونام

نمونه کاتالوگ معماری طرح سازه اریکه هونام

نمونه طرح شرکت ایساتیس

نمونه طرح شرکت ایساتیس

نمونه طرح همراز فیدار

نمونه طرح همراز فیدار

اصول طراحی کاتالوگ

طراحی گرافیک تلفیقی از رنگ، نوع، عکس صنعتی، تصویر. تکنیک‌های چاپ و صفحه بندی به انضمام طرح‌های بصری با پیام‌های متفاوت می‌باشد که با خلاقیت و فرایند تفکر طراح عجین می‌گردد، که به‌صورت نسخه‌های چاپی (کاتالوگ و بروشور و …) یا الکترونیکی که توسط طراح ارائه می‌گردد.

طراحی جذاب توجه مشتریان بالقوه را جلب می‌کند وعلاقه به محصول را در مشتری باعث می‌شود و موجب انگیزش درمشتری برای خرید می‌شود. برای شروع طراحی کاتالوگ، طراح در ابتدا نیاز به فایل لوگو یا نشانه (شامل آرم و لوگو تایپ یا نشانه نوشته فارسی یا انگلیسی) و محتوای نوشتاری (شامل متن و جداول) و عکس‌های با قابلیت چاپ که مهم‌ترین و تاثیرگزارترین عامل در طراحی می‌باشد را دارد.
لوگو: آرم یا یک نماد گرافیکی که دربرگیرنده هویت سازمانی و تجاری شرکت است.
شاید به یاد ماندنی‌ترین بخش از هویت بصری یک شرکت که در ذهن مشتریان ماندگار خواهد شد. در طراحی کاتالوگ دو سبک متفاوت وجود دارد. کاتالوگ‌های عکس محور (مصور) و کاتالوگ‌های دیتا (متن) محور یا کاتالوگ‌هایی باعکس‌های با کیفیت پایین یا در اصطلاح آماتور گفته می‌شود. با توجه به تحقیقات به عمل آمده، کاتالوگ‌هایی با طراحی مصور که در آنها از
عکس‌هایی با کیفیت بالا (صنعتی) استفاده شده، حدود ۲۰برابر بازخورد و توجه بیشتری در بین مخاطبان خود داشته‌است. برای استفاده از عکس قابل چاپ داخل کاتالوگ به سه روش می‌توان اقدام کرد: از عکس‌هایخود مشتری استفاده شود از منبع رسمی خارجی خریداری شود یا طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی از محصول یا مکان مشتری صورت گیرد.

اغلب مشتریان تمام تصاویر محصولات خود را در اختیار ندارند یا از وب سایت خود دریافت می‌کنند که معمولاً با کیفیت 300 الی 72 دی پی آی (dpi) هستند و اصلاً برای چاپ مناسب نیست و بعد از چاپ عکس‌هابه‌صورت مشبک دیده می‌شوند. شما نیاز به تصاویر با 
 
در صورتی که مشتری دسترسی به عکس نداشته باشد پیشنهادمی‌کنیم توسط طراحان از منابع رسمی خارجی عکس را خریداری کنند یا در غیر این صورت عکاسی به صورت صنعتی انجام داده تا بهترین خروجی ممکن برای طراحی کاتالوگ را در اختیار داشته باشید. بعد از طراحی Logo ،جلد کاتالوگ مهم‌ترین بخش طراحی می‌باشد. طراحی جلد باید اثری خلاقانه و با اشراف کامل و تحقیق راجع به نوع فعالیت شرکت باشد و تمامی عناصر و محتویات به‌صورت منحصر به فردو مبتکرانه با توجه به رنگ سازمانی پیاده‌سازی گردد.
 
در ادامه طراحی صفحات داخلی با ساختاری هماهنگ و نمود خلاقیت طراح مطرح می‌شود. طراحان حاذق هیچ‌گاه از مشتری خط مشی نمی‌گیرند و ازمشتری خواهند خواست که اجازه ایده پردازی با افکار خلاقانه خود را داشته باشند. امروزه صنعت گرافیک به سوی سبک‌های ساده اما زیبا که در اصطلاح minimalist گفته می‌شود در حرکت می‌باشد و طرح‌های شلوغ و پررنگ لعاب منسوخ شده می‌باشد. طراحی‌ها اغلب به صورت چهار رنگ اصلی CMYK انجام شده و درصورت نیاز به کار لاک چری از رنگ پنجم، که رنگی ساختگی و بسیار زیبا (مرکب طلایی یا نقره‌ای یا متالیک و…) می‌باشد بهره می‌گیرند.
کاتالوگ‌های صنعتی عمو ما با قطع A4 portrait طراحی و چاپ می‌شوند.
 
برای کاتالوگ‌های تصویر محور که امروزه بیشترین استقبال را در بین مخاطبان دارد، پیشنهاد می‌شود ابعاد کاتالوگ به صورت بیاضی یا لنداسکیپ لحاظ شود. در کاتالوگ‌های بیاضی طراح فضای بسیار خوبی برای استفاده به بهترین شکل ممکن از عکس‌ها را در اختیار دارد و این زیبایی محصول را دوچندان خواهد کرد.
 
نکته بسیار مهم درم ورد چاپ که حائز اهمیت هست اینکه در چاپ کاتالوگ حتماً و اکیداً تر ام‌ها به‌صورت کاملاً دقیق و مرتب کنار هم قرارگرفته شود تا عکس‌ها از وضوح و کیفیت فوق‌العاده بالا بهره‌مند شود، و این امر مستلزم این هست که مجموعه‌ای را برای چاپ انتخاب کنید که از ماشین آلات مدرن و به روز سود می‌برد، تا با رجی است رهای دقیق بهترین کیفیت چاپ را تقدیم شما کند. در کاتالوگ تعداد صفحات با ضریبی از ۴ (۴-۸-۱۲ …) معین می‌گردد و کمترین حالت ممکن در کاتالوگ ۸ صفحه می‌باشد تا قابلیت صحافی داشته باشد.
 
در کاتالوگ‌هایی با تعداد صفحات کمتر از ۱۲ صفحه پیشنهاد می‌شود ازگرماژ کاغذ گلاسه ۱۷۰ یا ۲۰۰ گرم برای تمام صفحات استفاده کنید، درغیر این صورت با استفاده از گرماژ بالا، کاتالوگ شما بسیار خشک و سخت خواهد شد و در اصطلاح ورق خوری بسیار سختی خواهد داشت. شرکت تبلیغاتی طرح گندم پیشنهاد می‌کند برای چاپ کاتالوگ با تعداد صفحات بالاتر برای جلد ازگرماژ کاغذ گلاسه ۳۰۰ یا ۲۵۰ گرم با روکش سلفون مات یا براق و برای صفحات داخلی کاغذ گلاسه ۱۳۵ یا ۱۵۰ گرم با صحافی مفتول تخت یالوپ استفاده کنید.
 
ورق خوری این مدل به راحتی انجام می‌شود. لازم به توضیح است روکش سلفون برای جلد به دلیل ضخامت بالای کاغذ و برای جلوگیری از ترک خوردن و نمایان شدن سفیدی بایستی مورد استفاده قرار گیرد. سلفون کشی به ۲ صورت انجام می‌شود: حرارتی – بهترین طریقه سلفون کشی می‌باشدکه هیچ گونه برفکی زیر کار دیده نمی‌شود چسبی – همان‌طورکه مشخص می‌باشد به‌صورت چسبی انجام شده و از کیفیت به مراتب پایین‌تری نسبت به سلفون سلفون حرارتی برخوردار بوده و قیمت پایین‌تری هم دارد. روکش سلفون براق برای کسانیکه علاقه‌مند به پررنگ و لعاب نشان دادن رنگ‌ها هستند پیشنهاد می‌شود اما در صورت استفاده از متن روی جلدبه دلیل براق بودن و رفلاکس نور نوشته‌ها خوانا نخواهد بود در این حالت پیشنهاد می‌کنیم سلفون مات استفاده کنید که همرنگ‌ها متعادل‌تر هستند و هم نوشته‌ها کام لا واضح می‌باشد.
 
روکش سلفون مخملی هم قابل انجام هست اما مقرون به صرفه نمی‌باشد. البته در صورت استفاده از سلفون مات شما قادر خواهید بود بخشی یاتمام صفحه (مثال: محصول، لوگو و غیره) با استفاده از پوشش یو وی به حالت براق در نظر بگیرید که جذابیت بصری فوق‌العاده زیبایی به طرح شما خواهد بخشید. پوشش یو وی شامل ۲ نوع موضعی وسیلندری می‌باشد. صحافی انواع صحافی شامل صحافی مفتول تخت، صحافی مفتول لوپ، صحافی چسب گرم، صحافی چسب و دوخت و صحافی پانچ و فنرمی‌باشد.
 
در کاتالوگ‌های با تعداد صفحات کمتر از ۵۰ صفحه، در صورتی که بازه مصرف کمتر از ۶ ماه باشد پیشنهاد می‌کنیم از صحافی مفتول تخت استفاده کنید، و در صورت بازه مصرف بیشتر از ۶ ماه، به دلیل قابلیت بایگانی داخل زونکن یشنهادمی‌کنیم از صحافی مفتول لوپ استفاده کنید. در تعداد صفحات بالاتر از ۴۵ صفحه، صحافی چسب گرم را پیشنهادمی‌کنیم و در صورت اینکه تعداد صفحات بالاتر از ۱۰۰ صفحه بود، صحافی چسب گرم و دوخت به دلیل استحکام بیشتر مناسب می‌باشد. صحافی پانچ و فنر غال با در دفترچه‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرارمی‌گیرند.
 
در چاپ افست به دلیل اینکه دور ماشین چاپ ۵۰۰۰ عدد می‌باشد، تعداد مورد نیاز مشتری هرچه به این عدد نزدیک‌تر باشد قیمت هر عددبرای شما ارزان‌تر خواهد بود، چون شما هزینه ثابت یک دور ماشین چاپ را با هر تیراژی پرداخت می‌کنید.کاتالوگ های مدرن

طراحی کاتالوگ مدرن، هدفی است که این مجموعه را گرد هم آورده که با شکوفایی خلاقیت‌های بی نظیر، بتوانیم شما را در جهت صعود تان در فضای رقابتی یاری برسانیم. با وجود فضای رقابتی شدیدی که در طراحی وجود دارد، حتی اگر کاتالوگ یا بروشور از قبل طراحی شده دارید، همان طراحی دیگر در عصر جدید کاربردی نخواهد داشت و می‌بایست به فکر طرحی جدید و مدرن برای سازمان خود باشید.

شرکت طرح گندم با پیشینه ای نیکو با مهارتی زبانزد در حیطهٔ طراحی، افتخار همکاری با بسیاری از شما عزیزان را در سرلوحهٔ کاری خود دارد. در سفارش طراحی کاتالوگ مدرن از جمله عواملی که می‌بایست در نظر گرفته شوند، ایده پردازی به سبکی مدرن است. این طراحی باید آگاهانه انجام شود، فرد طراحی که با رنگ‌های مکمل و متضاد آشنایی دارد و در زمینه روانشناسی و تأثیر رنگ‌ها و طرح‌ها بر روی ذهن انسان آگاه است، مسلماً خروجی بهتری در طرح ارائه خواهد داد که مورد پسند جمع کثیری از مخاطبان قرار خواهد گرفت.

کاتالوگ های حرفه ای

طراحی کاتالوگ حرفه ای را از نیروهای مجرب و آموزش دیده طرح گندم بخواهید.

چینش محتوا و تصاویر کنار یکدیگر می تواند خیلی آسان باشد. اما رعایت هارمونی و خلاقیت در طراحی کاتالوگ یکی از اهداف اصلی طراحان در مجموعه می باشد.

طراحی کاتالوگ حرفه ای جز کارهای اختصاصی می باشد؛ که از شروع طراحی تا چاپ آن زیر نظر طراحان و کارشناسان طراحی و چاپ مورد بررسی قرار می گیرد.

وجود متن و تصاویر جذاب کمک شایانی به مخاطب می کند تا در انتخاب محصول مورد نیاز خویش به انتخاب مناسب تری دست پیدا کند. کاتالوگ حرفه ای این امکان را به مخاطب می دهد که بین چند محصول از نظر کیفیت و کاربرد یکی را برگزیند و دید مخاطب را نسبت به محصولات و خدمات ارائه شده منسجم کرده تا مخاطب براحتی بتواند برای هزینه های خرید خود برنامه ریزی کند.
توضیحات: طرح گندم افتخار طراحی یا چاپ یا عکاسی صنعتی یا طرح ها و عکس ها در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح ذرین خویش دارد. برخی از تصاویر درج شده عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی به عنوان نمونه و پیشنهاد، عکاسی حرفه ای شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. نکته دیگری که در کاتالوگ های حرفه ای می توان به آن اشاره کرد درج مشخصات از جمله آدرس و شماره تماس و ادرس سایت برای شناخت صحیح و دقیق تر مخاطب نسبت به مجموعه مورد نظر است.

کاتالوگ های ویژه

مدیران و بازاریابان موفق نقش زیادی برای تبلیغات قائل هستند. ارائه محصولات با کیفیت برتر نیازمند تبلیغات درخور می باشد. طراحی کاتالوگ های خاص برای دست یابی به این امر مهم کمک شایانی میکند.

مواردی که در طراحی کاتالوگ خاص می توان به آن اشاره کرد، سفارشی سازی در طراحی و چاپ کاتالوگ می باشد؛ که مطابق با سلیقه کارفرما انجام می شود.زیبایی و افکت های منحصر می تواند از جذابیت های یک کاتالوگ خاص باشد.

بروشور و کاتالوگ

طراحی کاتالوگ و بروشور با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و مجازی شدن ارتباط‌ها از طریق رایانه، باز هم جایگاه خود را نزد مخاطبان حفظ کرده‌است. طراحی کاتالوگ و بروشور از این جهت حائز اهمیت است که هر صنفی می‌تواند کالا یا خدمات خود را به گونه ای حرفه ای و متفاوت در نگاه مخاطبان به تصویر بکشد.

گام اول در طراحی بروشور یا کاتالوگ تعیین دقیق محتوایی است که در کاتالوگ خود تصمیم به مطرح کردن و نمایش آن را دارید. متن نوشتاری قوی برای توضیحی دقیق از محصول یا خدمات و عکس‌هایی که منحصراً از کالای خود انداخته‌اید و همین‌طور دارا بودن لوگو و برند تجاری از جمله موارد است که قبل از طراحی خود می‌بایست کاملاً تعیین گردند.

در طراحی جلد اول به اندازه اهمیت دارد، چرا که در نگاه مخاطب اولین چیزی که جلب توجه می‌کند طرح روی جلد کاتالوگ می‌باشد. ترکیب رنگ‌ها و چگونگی قرار گرفتن طرح‌ها کنار هم با خودنمایی لوگو سازمان یا برند در جلد کاتالوگ، معرف هویت سازمانی شما می‌باشد. کیفیت تصاویر در طراحی، مهمترین عنصر زیبندهٔ کاتالوگ شماست.

طراحی بروشور و کاتالوگ یکی از ظریف‌ترین طراحی‌ها می‌باشد. خاص و منحصر به فرد بودن طرح، نقش مهمی در جلب نگاه مشتریان گرامی دارد. یکی از عمده موارد که در طراحی می‌بایست در نظر گرفت مخاطبانی است که در ردهٔ مشتریان شما قرار می‌گیرند. مسلماً طراحی برای قشر جوان و میانسال متفاوت می‌باشد. از این رو ترکیب رنگ‌ها و صفحه آرایی و حتی عناوین مطرح شده، دستخوش تغییر خواهند شد.

از جمله موارد اساسی که در طراحی بروشور و دیگر طراحی‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند، طراحی و گرافیک به همراه ایده پردازی‌هایی است که بر روی جلد و صفحات کاتالوگ شما ترسیم می‌شوند. شرکت طرح گندم با تیمی خلاق و ایده پرداز طراحی بروشور و کاتالوگ شما را با سبکی مدرن و جلوهٔ بصری ویژه ارائه خواهد کرد.

باید خاطر نشان کرد کاتالوگ‌های زیادی روزانه در اختیار افراد قرار می‌گیرد ولی بازخورد مطلوب مورد انتظار را برآورده نکرده‌است. این خروجی به دلیل فقدان خلاقیت چشمگیر در طراحی شما می‌باشد. تناسب رنگ‌ها و نوشته‌ها و تصاویر بر روی صفحه روی جلد و یکایک صفحات دیگر در طراحی برای جلب توجه در نگاه مخاطب الزاماً می‌بایست رعایت گردد. در طراحی هیچ چیز به اندازهٔ عکس یا تصویری با کیفیت و تأثیر گذار باشد.

جنس کاتالوگ

این مورد نقش مهمی را در چاپ ایفا می‌کند. از انواع جنس‌ها که به‌طور رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به گلاسه ۳۰۰ گرم یا گلاسه ۱۷۵ گرم با روکش‌هایی متفاوت مانند uv براق، سلفون براق، سلفون مات و دیگر موارد از این قبیل اشاره کرد. کاتالوگ‌ها در دو سایز متفاوت A4 و A5 ارائه می‌گردد.

تعداد صفحات کاتالوگ به‌طور معمول ۱۲ صفحه، ۱۶ صفحه ای، ۲۰ صفحه ای، ۲۴ صفحه ای به چاپ می‌رسند. یکی از زیبنده‌ترین گوشهٔ بصری طرح شما به لوگو و برند شما مربوط می‌شود. طراحی لوگو و ثبت برند، خود مستلزم پروسه ای ویژه می‌باشد که این شرکت با طراحان برجستهٔ خود، در حیطهٔ طراحی لوگو نیز پیش قدم می‌باشد

قواعد چاپ کاتالوگ

1. زمان‌بندی

چند روز برای طراحی و چاپ فرصت هست؟ نکته ای مهم که کار فرمایان آن فراموش می‌کنند یا طراحی و چاپ را دست کم می‌گیرند یا مراحل را فرایند ساده یک روزه در نظر می‌گیرند. برای اینکه کارهای طراحی و چاپ به موقع انجام شود با طراح مشورت کنید و طراح را از حجم کار مطلع سازید و مطابق با کار برای طراحی و چاپ زمان‌بندی کنید.

2. انتخاب سبک طراحی

هر سبک طراحی متناسب با حوزه کسب و کار می‌باشد و بهتر است مطابق به صنعت یا تبلیغات طرح و قالب خود را انتخاب کنید. ممکن است طرح کاتالوگ تبلیغاتی مورد پسند قرار بگیرد اما حوزه فعالیت ما صنعتی باشد، بعد از طراحی متوجه می‌شویم محصولات یا خدماتی که در این طرح استفاده کردیم جذاب و زیبا نمی‌باشد و مجدد باید قالب طراحی تعویض شود. اگر طرح خاصی در ذهن خود ندارید بهتر است نمونه کارهای مرتبط با شغل خود را که توسط شرکت طرح گندم طراحی شده‌است از مشاورین طراحی دریافت کنید.

3. آماده‌سازی محتوا

 • لوگو: هارمونی رنگ و حتی سبک طراحی بر اساس رنگ و هارمونی لوگو مشخص می‌شود و توصیه می‌شود به صورت لایه باز در اختیار طراح قرار دهید.
 • متون: توصیه می‌شود متن‌ها به صورت تایپ و ویراستاری شده آماده شود تا سرعت و دقت طراحی بالا رود. توجه از اشتباهات متداول غلط املایی می‌باشد و بهتر است توسط ویراستار مورد بررسی قرار بگیرد.
 • جداول یا نمودار: جداول متنی بهتر است در قالب فایل ورد یا اکسل ارائه شود و اگر قصد دارید از نمودارهای گرافیکی در طراحی استفاده کنید توصیه می‌شود از تصویر با کیفیت بالا و در صورت موجود بودن فایل لایه باز را برای طراح آماده‌سازی کنید.
 • تصاویر: مهم‌ترین عنصر در طراحی، تصویر می‌باشد که کیفیت و اعتبار محصولات یا خدمات را به مشتریان نشان می‌دهد. توجه کنید که تصاویر باید کیفیت عالی داشته باشد تا هنگام چاپ رنجه نشود و چاپی با کیفیت عالی داشته باشید.
 • عناصر: در طراحی ممکن بخواهید از عناصر گرافیکی (اشکال گرافیکی) یا سایر لوگوهای همکاران استفاده نمایید.
  مشورت با طراح و توضیحات مربوط
 • دربارهٔ محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید با طراح مشورت کنید، توصیه می‌شود طراح را محدود نکنید و اجازه دهید از تجربیات چند ساله و خلاقیت در طراحی استفاده کند.

اصول فرم بندی کاتالوگ

منظور از فرم بندی چیست و چرا فرم بندی در طراحی کاتالوگ مهم است؟

کتاب، مجله و مواردی از این قبیل، مانند پوستر یا بروشور نیستند که بعد از چاپ، تنها با گیوتین دوربر شوند، بلکه در مقوله‌های از این قبیل، چون کتاب، به دلیل اینکه بد از چاپ، کار به اتمام نمی‌رسد و مراحل دیگری تا تهیه نهایی در پیش است، دقت بسیار بالایی می‌طلبد. در اینجا دیگر نمی‌توان صفحات را به صورت مستقل و به هر شکلی که مایل باشید، چاپ کنید، بلکه بایستی به گونه ای صفحات را کنار هم قرار دهید که بعد از چاپ ماشین‌های صحافی و غیره قادر به صحافی کتاب باشند.

این عمل یعنی قرار دادن صفحات کتاب آماده دوخت و چسب شوند، فرم بندی می‌گویند.

دقت در طراحی قبل از فرم بندی

اندازه صفحات خود را به اندازه کتاب بعد از برش در مرحله نهایی، در نظر بگیرید. در این مرحله نبایستی فضای بیشتر جهت برش، اضافه کرد. بدین ترتیب کار خود را در صفحه به شکل نهایی ببینید؛ مثلاً چنانچه تصویری در صفحه دارید که باید در وسط صفحه قرار گیرید، آن را وسط چین کنید.

وقتی صفحات خود را در فرم بندی قرار دادید، قبل ازاینکه فرم به دست آمده را جهت خروجی فیلم ارسال نمایید، در نظر بگیرید که بعد از تا خوردن، فرم‌ها از سه طرف برش خواهند خورد؛ بنابراین محل‌های برش در فرم بایستی مشخص باشند.

همچنین دقت کنید که چنانچه طرح شما به گونه ای است که رنگ یا نقش از صفحه بیرون می‌زند، یعنی دور صفحات نبایستی سفید وجود داشته باشد، رنگ یا نقش را از اطراف فرم به بیرون از کادر برش بکشید که بعد از تا خوردن و برش کار نهایی سفیدی نداشته باشد، در غیر این صورت کناره‌های اطراف صفحات کتاب، بعد از برش سفیدی خواهد داشت و کار صحافی با اشکال مواجه خواهد شد.

قطع کاتالوگ

قطع‌ها و اندازه‌های مختلف کتاب (catalogue) در سراسر دنیا بر اساس ابعاد کاغذهای موجود ایجاد شده‌است و به دلیل کاهش پرت کاغذ و استفاده بهینه از حداکثر فضای موجود کاغذ ورقی است.

برخی از کتاب یا کاتالوگ‌های خارجی در قطعی غیر از آنچه در اینجا آمده‌است وجود دارد. چنانچه با کاغذهای موجود در ایران چنین قطعی را در نظر داشته باشید، پرت آن بسیار زیاد خواهد بود. ظاهراً در بعضی کشورها، بسیاری از ناشران با تولیدکنندگان کاغذ در تماس بوده، ابعاد و اندازه کاغذ خود را سفارش می‌دهند. اما در ایران اگر قطعی خارج از استاندارد خودمان استفاده کنیم نتیجه آن پرت زیاد کاغذ است که کار پر هزینه ای خواهد بود.

بنابراین به دلیل اینکه ۲ نوع کاغذ ورقی با ابعاد ۷۰ *۱۰۰۰ و ۹۰*۶۰ در ایران موجود است و با توجه به اینکه مصرف کاغذ یکی از پر هزینه‌ترین موارد یک پروژه چاپی است، اندازه‌های استانداردی استخراج شده‌است که با رعایت این ابعاد پرت کاغذ به حداق می‌رسد.

قطع‌هایی که در ادامه توضیح داده می‌شود بر این اساس ایجاد شده‌اند البته گاهی اندازه‌ها در حدود چند میلی‌متر با آنچه در اینجا آمده‌است متفاوت است.

کاغذ های چاپ کاتالوگ

 • کاغذ گلاسه: این نوع کاغذ در یک رو یا دو روی آن لعاب زده شده بطوری که چاپ به روی آن بسیار خوب و با کیفیت انجام می‌شود. بیشتر اوقات برای پوستر، کاتالوگ، بروشور و کارهای نفیس رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • گلاسه براق و مات: این نوع کاغذ و مقوا در گرماژهای مختلف وجود دارد و دارای سطحی صاف و صیقلی است و برای چاپ‌های رنگی و با کیفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به کاغذ و مقوا کمی سنگین تر می‌باشد.

نوع کاغذ

گرماژ معمول

کاربرد

گلاسه مات

90 تا 170

بروشور، کاتالوگ، کتاب های نفیس

گلاسه براق

90 تا 170

بروشور، کاتالوگ، کتاب های نفیس

مقوای گلاسه

170 تا 300

جلد کتاب، کاتالوگ، فولدر

خطا های رایج در چاپ کاتالوگ

علائم

اشکال

راه حل

فونت ها به شکل های عجیب یا بهم ریخته دیده می شود.

فونت مورد نظر در سیستم وجود ندارد.

همراه سند فونت‌ها را نیز ارسال کنید با این که فونت‌ها را تبدیل به منحنی نمایید.

حروف ریز و خطوط زیر منحنی رنجه دار هستند. (عکس‌های با کیفیت پایین که به صورت پیکسلی نمایش داده می‌شود)

خروجی فیلم از روی تصویر با کیفیت نا مطلوب گرفته شده است.

سند نهایی را از روی برنامه‌های برداری (وکتور) چون کورل و ایلوستریتور ارسال کنید، به خصوص در حروف و نقش‌های ظریف، اگر مجبور به گرفتن خروجی از روی تصویر هستید، حتماً تصویر خود را با فرمت tiff و حداقل 300 dpi ارسال کنید.

سبک مینی مال Minimal در طراحی کاتالوگ

ساده بودن طرح در این سبک از ارکان اصلی مینی مال می‌باشد سبکی کاملاً ساده (حذف اشکال‌ها و متون اضافه) در این نوع طراحی کالا یا خدمات بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و فوکوس اصلی روی محصول یا خدمات می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر محصول یا خدمات جدیدی برای معرفی دارید از این نوع سبک استفاده نمایید. در این طرح باید مخاطب ۸۰٪ تا۱۰۰٪ اطلاعات لازم را از طرح نهایی را به ذهن انتقال دهد. قبل از طراحی بهتر است این سؤال را از خود بپرسید اگر مخاطب طرح شما رو مشاهده کرد چقدر برای او قابل فهم است؟ اطلاعات محصول را با چه خلاقیتی به ذهن کاربر منتقل می‌کنید؟ خلاقیت و تجربه طراح در سبک مینی مال می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد و در اوج سادگی محصولات را می‌توان به زیباترین شکل به مخاطبین ارائه کرد.

این نکته را به خاطر بسپارید که توازن، هارمونی رنگ و ترکیب ساختار بسیار پراهمیت است. نظم در جایگذاری تصاویر و عناوین می‌تواند برجذب مخاطب تأثیر گذار می‌باشد و می‌تواند به راحتی مخاطب را در شناخت بهتر محصول راهنمایی کند. استفاده از فضای سفید یا رنگ سازمانی می‌تواند بر طرح کاتالوگ و بروشور تأثیر گذار باشد و بهتر است با طراح کاتالوگ مشورت کنید و برای فضاهای خالی تصمیم‌گیری کنید که طرح پس زمینه سفید باشد یا اینکه از رنگ سازمانی استفاده نمایید. توصیه می‌شود در این سبک مینی مال از رنگ‌بندی گوناگون استفاده نکنید چراکه استفاده از رنگ‌های زیاد می‌تواند ذهن مخاطب را مشغول کند و نتواند با محصول شما ارتباط بگیرد.

پرطرفدار ترین کاتالوگ ها

طراحی کاتالوگ صنعتی، تبلیغاتی - کاتالوگ مواد غذایی - مواد شوینده - کاتالوگ پوشاک - کاتالوگ رنگ مو - کاتالوگ تجهیزات پزشکی - کاتالوگ صنایع دستی - مبلمان - دکوراسیون - تجهیزات آتش‌نشانی - کاتالوگ دیجیتال - دارو- شیر آلات - کفش و کتانی - کاتالوگ طلا و جواهر - کاتالوگ زیبا - کاتالوگ خاص - صنایع غذایی - محصولات لبنی - محصولات پروتئینی

اصل خط دور حروف در کاتالوگ

در برنامه‌های گرافیکی همواره می‌توانید داخل نوشته‌ها در طراحی را با رنگ دلخواه رنگ کنید.
همچنین می‌توانید یک خط دور به نوشته خود بدهید اما بایستی در ضخامت و خط دور دقت کنید.
ضخامت ۰/۱ میلیمتر در چاپ کاتالوگ دیده خواهد شد و ضخامت بیشتر از ۱ میلی‌متر فونت کوچک را از زیبایی می‌اندازد.
چنانچه به نوشته خود خط دور داده‌اید، رنگ خط دور را با یکی از رنگ‌های CMYK و ترجیحاً K (مشکی) رنگ کنید.
رنگ کردن خط دور با ترکیب دو ی چند رنگ بسته به اندازه حروف، می‌توانید خطر تار شدن در چاپ را به همراه داشته باشد.
اگر اندازه حروف مورد استفاده کوچک پوینت ۶ به توان ۲ یا کمتر است هیچگاه از خط دور چند رنگ استفاده نکنید زیرا جابجایی در چاپ رنگ‌ها باعث تار شدن و ناخوانایی آن می‌گردد.

طراحی کاتالوگ طرح گندم

شرکت تبلیغاتی طرح گندم یکی از معتبرترین شرکت طراحی کاتالوگ که در میدان رقابتی و معتمد برندهای کشور شناخته شده‌است. این شرکت مفتخر است با طراح‌های حرفه ای و برجسته با ایده‌های ناب و بی همتا خواسته و نیازهای شما را به گونه ای خاص و متفاوت طراحی کند.

هر شرکت طراحی ضمن ایدهٔ طراحی که در ذهنش خلق شده‌است و مورد پسند و سلیقه ای خودش و اطرافیانش می‌باشد، می‌بایست این را در نظر بگیرد عام پسند بودن آن طرح در اولویت بالاتری قرار دارد، چرا که هیچ طرحی وجود ندارد که مورد پسند تمامی مخاطبان باشد. از جهتی امکان دارد طرحی که از نگاه طراح و اطرافیانش فوق‌العاده می‌باشد، فراگیر سلیقهٔ جامعه آماری بالایی از مخاطبان مد نظرمان نباشد.

اگر تصاویر منحصر به فرد برای کالای شما باشد و در کاتالوگ نیز با کیفیت بالایی چاپ شود، تأثیر فوق‌العاده ای بر روی جذب مشتریان می‌گذارد. بزرگ نمایی عکس و خوب جلوه کردن کالای شما در ابعادی بزرگ در صفحهٔ کاتالوگ از هزاران جمله هم تأثیر گذارتر است. از دیگر موارد که برای طراحی کاتالوگ باید به آن توجه نمود متن و محتوای نوشتاری است که توضیحاتی پیرامون کالا یا خدمات خود می‌دهید. جمله‌ها و کلمات به خودی خود تأثیر شگرفی در تمایل مخاطب به خواندن ادامه مطلب و خرید کالا یا بهره‌گیری از خدمات شما می‌گذارد. باید توجه کنید از اغراق در نوشته‌ها بپرهیزید و در مورد کالا یا خدمات خود به گونه ای کاملاً شفاف و حقیقی توضیح دهید.

پسندیده‌است که سایز و وزن نوشته‌ها تنوع بیشتر از سه نوع نداشته باشد، به طوری که برای عنوان سایز بزرگتر و برای متن سایز متوسط مورد استفاده قرار بگیرد. صفحه جلد با یکایک صفحه‌های کاتالوگ می‌بایست متناسب طراحی شود و ترکیب رنگ‌های استفاده شده هارمونی و یکپارچگی کلی را حفظ کنند.

پس زمینه ای زیبا و متناسب با متن نوشتاری می‌تواند مطالعه را برای مخاطبی که کاتالوگ شما را در دست می‌گیرد، خوشایند نماید. پس زمینه تصویر یا عکسی که از محصول شما در صفحهٔ کاتالوگ به چشم می‌آید، می‌تواند جلوه ای ویژه به کالای شما دهد که بیننده از تماشای آن به وجد آید. با تمام این اوصاف ایده پردازی و خلاقیت که در طراحی شما به اندازه ای می‌تواند مؤثر باشد که کاستی‌های شما را در موارد دیگر جبران خواهد کرد.

اصول طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

1. شناسایی مخاطبان هدف

شناسایی مخاطبان مورد هدف تبلیغ می‌باشد. چرا که چشم‌انداز عمیقی می‌طلبد که با درک و آگاهی از سلایق و خواست‌های آن قشر، بتوانیم محتوا و تصاویر مناسبی را در کاتالوگ خود به نمایش بگذاریم. در نظر گرفتن این نکته که قشر مشتریان شما شامل افراد جوان یا میانسال یا هر دو باشد، مسلماً در طراحی کاتالوگ شما و اینکه چه متنی قرار دهید و طراحی گرافیک آن به چه شکل باشد و تصاویر و عکس‌ها چگونه انتخاب شود، مؤثر است.

مسلماً برای قشر جوان باید طراحی مدرن و جوان پسند باشد و تنوع زیادی را دربرگیرد. برای قشر میانسال سبک کلاسیک بسیار مؤثر تر است. چنانچه هر دو این گروه را شامل شود می‌بایست به گونه ای طراحی و مطالب و تصاویر خود را انتخاب نماییم که فراگیر هر دو گروه باشد.

2. داشتن عکس های فوق العاده

داشتن عکس‌هایی فوق‌العاده در نمای بزرگ از کالا یا محصول می‌باشد. تأثیری که یک عکس با کیفیت و شکیل در نمای بزرگ بر روی مخاطب می‌گذارد، شاید با هزاران جمله قوی برابری کند یا حتی هزاران جمله هم نتواند آن تأثیر را داشته باشد. اگر برای کاتالوگ خود می‌خواهید از تصاویر آماده موجود در اینترنت استفاده کنید، می‌بایست ذکر کنم کیفیت هرچند بالایی که شما از عکس موجود تماشا می‌کنید، با کیفیت خروجی در چاپ برابر نخواهد بود. تنها حالتی که کیفیت خروجی چاپ با کیفیت عکس مورد نظر برابر می‌شود، گرفتن عکاسی صنعتی از کالا یا محصول می‌باشد که در این صورت نه تنها عکس با کیفیتی هنگام چاپ خواهید داشت، بلکه عکس منحصر به فرد و بی همتای شما زبانزد خواهد شد که تکراری برایش وجود ندارد.

3. ایده پردازی گرافیکی صحیح

مربوط به بخش طراحی و گرافیک و ایده پردازی آن است که چطور با بازی با رنگ‌ها و هارمونی و حتی تضاد در آن، ترکیبی بی نظیر و چشم نواز را خلق کند که به محض تماشا شدن، نگاه مشتری را بر روی خود نگه دارد. طراحی جلد اولین قسمتی است که از کاتالوگ شما به چشم می‌خورد، از این رو دقت ویژه ای برای طراحی جلد می‌بایست در نظر گرفت. پتانسیل خلاقیت و ایده پردازی یکی از ارکان مهمی است که طراح می‌بایست به‌طور ذاتی داشته باشد. شرکت تبلیغاتی طرح گندم با تیمی خلاق و مبتکر با ایده‌هایی نوین، افتخار طراحی کاتالوگ تبلیغاتی بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های این سرزمین را در پرونده کاری خود دارد.

4. رعایت نظم در صفحه ارایی

طراحی یکپارچگی و نظم میان صفحه آرایی موجود در هر برگه کاتالوگ می‌باشد. اینکه نوشته‌ها و عناوین و تصاویر و طرح‌ها و رنگ‌ها از طرح صفحه جلد گرفته تا یکایک صفحات دیگر می‌بایست علاوه بر نظم و هماهنگی، هارمونی رعایت شود و ذهن مخاطب را سوئیچ نکند و به گونه ای طراحی شود که تمایل مخاطب به خواندن ادامه مطلب را جلب کند.

5. متن جذاب و واقعی

نوشتن متنی جذاب و واقعی از کالا یا خدمتتان می‌باشد که می‌بایست مختصر مفید و حقیقی باشد. چرا که تنها با صداقت در بیان می‌توانید حس خوبی در مشتری مورد نظر ایجاد کنید که تبدیل به مشتری وفادار شما شود.

شاید غیرمنتظره باشد؛ این که در دنیای تمام دیجیتال امروز، همچنان به ابزارهای تبلیغاتی چاپی نیاز باشد. اما واقعیت این است که هنوز هم از تأثیرگذاری کاتالوگ‌ها کم نشده‌است. فراموشی و بررسی‌های گذری به بخشی جدایی‌ناپذیر از لایک‌ها و اسکرول‌های بی‌پایان در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند؛ اینجا است که داشتن یک کاتالوگ عالی با طراحی هوشمندانه می‌تواند ابزار دائمی ارتباط شما با مشتریان‌تان باشد.

طراحی جلد کاتالوگ

حتی اگر کاتالوگ تان ۱۰۰ صفحه داشته باشد، همچنان صفحه اول یا جلد کاتالوگ مهم‌ترین صفحه خواهد بود؛ به همین خاطر طراحی جلد کاتالوگ اهمیت بسیار فراوانی دارد. جلد رویی باید بی‌درنگ نظر مخاطب را به سمت کاتالوگ شما و فرای آن به سمت کسب و کار، تجارت یا محصولات‌تان هدایت کند. این جذابیت و تأثیرگذاری تنها قرار نیست در یک موقعیت ایزوله و دور از دیگر رقبا (مانند دفتر کارتان) به چشم بیاید.

طراحی جلد کاتالوگ می‌بایست آن قدر چشم‌نواز و به‌یادماندنی باشد که کاتالوگ شما برای مثال در یک نمایشگاه و در بین دیگر رقیب‌های تجاری‌تان نظر مخاطب را به خود جلب کند. وقتی بازدیدکننده نمایشگاه احتمالاً با انبوهی از کاتالوگ‌ها و بروشورها به خانه بر می‌گردد، باید بتواند کاتالوگ شما را به راحتی پیدا کند و به یاد محصولات یا خدمات شما بیافتد.

کاتالوگ باید به مخاطب انگیزه کافی دهد تا در آینده با شما تماس بگیرد و برای خرید محصولات یا دریافت خدمات شما اقدام کند. قبل از این که مخاطب به سراغ صفحات داخلی برود و آن را ورق بزند، اول از همه جلد رویی کاتالوگ شما را می‌بیند. طراحی جلد کاتالوگ باید با دقت فراوان و با نگاهی حرفه‌ای انجام شود؛ آن وقت است که می‌توانید اطمینان داشته باشید تأثیر اولیه مورد نظرتان را خواهید گذاشت.

به یاد داشته باشید که این صفحه قرار نیست انبوهی از اطلاعات را به مخاطب ارائه دهد؛ در ضمن نباید آن قدر ساده باشد که مخاطبی که در این روزگار پر جنب و جوش و پر سرعت، به دنبال آنی‌ترین و دم‌دست‌ترین اطلاعات است به راحتی از کنارش عبور کند. طراحی جلد کاتالوگ باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را به سمت صفحه‌های داخلی هدایت کند، جایی که اطلاعات اصلی محصولات یا خدمات شما در آن قرار گرفته‌اند و شما قرار است مشتریان بالقوه خود را با کسب و کارتان آشنا کنید.

طراحی کاتالوگ تک برگی و فوری

کاتالوگ تک برگی همان‌طور که از نامش بر می‌آید کاتالوگی است با یک صفحه تکی (معمولا در اندازه A4) یا یک صفحه بزرگتر با یک تا در وسط. طراحی کاتالوگ تک برگی معمولاً به دو دلیل انجام می‌شود: شاید گستره محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شما پرتعداد نیست و شما بر روی محصولاتی خاص و کم شمار تمرکز کرده‌اید، به همین خاطر به صفحات زیادی برای معرفی آنها نیاز ندارید.

اینجا است که می‌توانید با تک برگی اطلاعات لازم و کافی را در مورد محصول یا محصولات‌تان در اختیار مخاطب قرار دهید. در حالت دیگر شاید تنوع در دسته‌بندی محصولات‌تان یا خدمات‌تان زیاد است و می‌خواهید برای محصولات‌تان کاتالوگ خاص خودشان را تهیه کنید تا مخاطب بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نظرش برسد.
برای طراحی کاتالوگ فوری با همکاران ما در تماس باشید.

اگر قرار باشد در مورد طراحی یک کاتالوگ معمولی چند صفحه‌ای صحبت کنیم، به مواردی مانند طراحی جذاب جلد، طراحی عالی صفحات داخلی، برقراری هماهنگی در میان تمام صفحات، استفاده از عکس‌های با کیفیت بالا و خیلی موارد دیگر اشاره می‌کنیم. در طراحی کاتالوگ تک برگی تمام این نکته‌ها صادق هستند، این بار با این تفاوت که شما باید تمام ریزه‌کاری‌ها و جزئیات را در قالب یک یا دو صفحه بگنجانید.

شما باید در مواردی مانند انتخاب کاغذ، نحوه ارائه اطلاعات و انتخاب عکس‌ها دقت لازم را داشته باشید تا کاتالوگ شما علاوه بر ارائه اطلاعات کافی و لازم به مخاطب، همانند یک تراکت دورانداختنی به نظر نیاید. به همین دلیل طراحی کاتالوگ تک برگی به تجربه و شناخت دقیق از این نوع ابزار تبلیغاتی و روش تاثیرگذاریش بر مخاطب نیاز دارد.

کاتالوگ‌ها و بروشورها در هر مشاغل ضروری هستند و یک روش آزمایش شده برای افزایش فروش هستند.
اگر می‌خواهید از آنها در تجارت خود استفاده کنید، سؤال اصلی این است که "طراحی و چاپ آنها با کیفیت چقدر هزینه دارد؟"
در اینجا بیاموزید که چگونه قیمت طراحی کاتالوگ و چاپ، و چاپ بروشورها شما را محاسبه می‌کنند تا بتوانید بودجه خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید.
همچنین برای طراحی کاتالوگ فوری چند صفحه ای نیز با ما در تماس باشید.

قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ

یک سؤال مکرر که از ما پرسیده می‌شود: "قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ چقدر است؟"

به ندرت پیش می‌آید که یک شرکت بتواند محصولات خود را بدون کاتالوگ یا بروشور به بازار عرضه کند یا به فروش کمک کند. اگر صاحب مشاغل هستید و به یک طراحی و چاپ براق برای فروش بیشتر نیاز دارید، چقدر می‌توانید برای طراحی و چاپ هزینه کنید؟

هزینه طراحی کاتالوگ و بروشور چقدر است؟

هزینه‌ها بسته به عوامل مختلف بسیار متفاوت است. در زیر برخی از عواملی که هنگام تعیین هزینه‌های تولید کاتالوگ و بروشور در نظر گرفته می‌شوند آورده شده‌است:


قالب و اندازه کاتالوگ

 • گزینه‌های اتصال، به عنوان مثال کوک زین

 • تعداد صفحات

 • مقدار متن، اطلاعات و تصاویر در هر صفحه

 • پیچیدگی طراحی صفحات

 • اینکه آیا کاتالوگ دیجیتال نیاز است یا خیر و …


شاید غیر منتظره باشد؛ این که در دنیای تمام دیجیتال امروز، همچنان به ابزارهای تبلیغاتی چاپی نیاز باشد. اما واقعیت این است که هنوز هم از تاثیرگذاری کاتالوگ‌ها کم نشده است. فراموشی و بررسی‌های گذری به بخشی جدایی‌ناپذیر از لایک‌ها و اسکرول‌های بی‌پایان در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند؛ اینجا است که داشتن یک کاتالوگ عالی با طراحی هوشمندانه می‌تواند ابزار دائمی ارتباط شما با مشتریان‌تان باشد. 

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

برای اینکه در بازاریابی بتوانید به بهترین شکل تبلیغات خود را (معرفی کالا یا برند، شرح خدمات، ارائه و …) خروجی مناسبی داشته باشید و مخاطبین مربوط به خود را جذب کنید می تواید از کاتالوگ تبلیغاتی استفاده نمایید.

طرح‌های تبلیغاتی نقش مؤثری در فروش و بازریابی دارد. در اصل کاتالوگ نماینده در بین مخاطبین می‌باشد. می توان گفت که می‌تواند دقیقاً وظایف یک فرد را به درستی انجام دهد. وظیفهٔ اصلی آن می‌تواند معرفی درست و تأثیر گذار و هدفمند شما (سازمان، شرکت، کالا) باشد.

اصول طراحی کاتالوگ صنعتی

اولین اصل طراحی کاتالوگ صنعتی تعیین هدف و نوع قالب است. در نظر گرفتن این مطلب که معرفی محصولات یا خدمات سازمان شما، چه گروهی از جامعه را در بر می‌گیرد، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. چرا که طراحی کاتالوگ صنعتی شما باید با توجه به روحیات و سبک سلیقه ای افراد مورد نظر باشد. برای افراد میانسال مسلماً بهتر است مختصر، مفید، شیک و ساده و به سبک کلاسیک طراحی انجام شود.

اگر هدف مورد نظر قشر جوان جامعه باشد، پیشنهاد می‌شود از طراحی مدرن و ترکیب زیبایی از رنگ‌ها در طراحی استفاده کرد. چنانچه هر دو گروه را شامل شود می‌بایست به گونه ای طراحی انجام شود که فراگیر سلایق و روحیات هر دو گروه باشد.

دومین گام اصول طراحی عکاسی صنعتی از محصول یا خط تولید شماست که در کاتالوگ شما چاپ می‌شود. عکس‌ها و تصاویر نگین زیبندهٔ کاتالوگ می‌باشد. عکاسی صنعتی نیز مستلزم تیمی متخصص و مجرب در حیطهٔ عکاسی می‌باشد که با پیاده کردن تکنیک‌هایی ویژه کیفیتی چشمگیر را در تصویر مورد نظر ایجاد می‌کند که در هنگام چاپ نیز با همان کیفیت خواهد بود.

ذکر این نکته بسیار ضروری است که هر عکسی با دوربین‌های خوب هم بدون اعمال تکنیک عکاس ماهر، کیفیت لازم را به هنگام چاپ نخواهد داشت. تیم عکاسی چیره‌دست این مجموعه با در نظر گرفتن اصول عکاسی صنعتی در محیط کارخانه‌ها و تنظیم کردن شدت کنتراست محیط و نورپردازی آن، عکسی با کیفیتی چشمگیر را ارائه می‌کند.

سومین اصول طراحی بهره گرفتن از ترکیب رنگ‌هایی متناسب است. در طراحی کاتالوگ صنعتی ترجیحاً پسندیده‌است که از رنگ سازمانی و از رنگ‌های آرام بخش و گرم استفاده کرد.

چهارمین اصل طراحی ایده پردازی و خلاقیت طراح در چینش محتوا و بکارگیری هارمونی رنگ‌ها در طراحی صفحات داخلی کاتالوگ می‌باشد. جلد کاتالوگ اولین قسمتی است که در نگاه بیننده خودنمایی می‌کند. از این جهت طراح باید دقت ویژه ای در ترکیب و صفحه آرایی آن داشته باشد. نمایش لوگو و برند سازمانی شما به همراه رنگ‌بندی و طرحی شکیل، هنریست که تحت شعاع خلاقیت و نوآوری طراحان عزیز است.

تأثیر رنگ‌ها در روان افراد، جامعه‌شناسی، ایده پردازی و ابتکار الزاماً باید در پیش زمینهٔ ذهنی فرد طراح وجود داشته باشد تا بتواند طرحی خارق‌العاده ارائه دهد. نگران مطابق بودن سلیقه فردی خود با طرح ارائه شده توسط طراحان ما نباشید چرا که طراحان ما با در نظر گرفتن سلیقهٔ کثیری از مخاطبان تان طرحی ارائه می‌کند که در جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری، خروجی مقبول داشته‌است. صحت این موضوع را با همکاری این مجموعه با برندهای معتبر در نمونه‌های ارائه شده می‌توانید مشاهده کنید.

پنجمین اصول طراحی کاتالوگ صنعتی محتوای نوشتاری آن است که می‌بایست روان و قابل فهم باشد و هر شخصی با هر رده سنی بتواند براحتی مفهوم جملات را درک کند. تیم قهار طراحی و عکاسی این مجموعه در تمامی پروژه‌های خود، با کمال افتخار لبخند رضایت شما را به عنوان یادبودی ارزشمند در پرونده کاری خود جای داده‌است.

 

در کاتالوگ‌های صنعتی طراح مجموعه روش‌هایی را در پیش می‌گیرد که در سفارسات محصول در آتی تأثیر گذار خواهد بود. بکارگیری عکس‌های حرفه ای و صنعتی، رنگ‌های مربوط به آن صنعت خاص از جمله مواردیست که مخاطب را به انتخاب با اطمینان نسبت به برند محصول خاص هدایت می‌کند.

اهمیت عکاسی برای کاتالوگ صنعتی

طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی دو عنصر جدایی ناپذیر می‌باشند، لزوم این موضوع زمانی نمایان می‌شود که کاتالوگ تأثیر گذار می‌خواهید که بتواند هنگامی که به دست مخاطب می‌رسد، آن فرد را به مشتری شما تبدیل کند. بی شک تصاویری که در کاتالوگ شما چاپ می‌شود، عنصر زیبندهٔ طراحی کاتالوگ شماست.

ملموس‌ترین قسمتی که ذهن مخاطب به سرعت می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند، تصاویر می‌باشند. از جهتی زیباترین عکس‌ها و طراحی‌ها با کیفیتی پایین نمی‌تواند نگاه مخاطب را به خود جلب نماید. چرا این تأکید وجود دارد که طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی مکمل یکدیگرند.

اگر عکس یا تصویر را از اینترنت دانلود کنید، مسلماً تکراری است و این عکس منحصراً به ارگان شما تعلق ندارد و در چاپ هم کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. از جهتی دیگر چنانچه عکس برای مخاطب تکراری جلوه کند، توجهش را جلب نخواهد کرد و آن تأثیری که باید را نخواهد گذاشت ولی کیفیتی که عکاسی صنعتی در هنگام چاپ به شما می‌دهد، بسیار متمایز و بی همتا ست و اصلاً با چاپ عکس‌های دیگر قابل مقایسه نیست.

اگر بتوانید هارمونی و هماهنگی را در پس زمینهٔ تصویر با خود آن تصویر ایجاد کنید، جلوهٔ ویژه ای خلق می‌شود که به گونه ای سه بعدی و برجسته دیده خواهد شد. حتی می‌توان به گونه ای عکس را به چاپ رساند که به حالتی برجسته نمایان شود که بی‌اندازه نگاه مخاطب را در خود غرق خواهد کرد. توجه شود متن‌های مورد نظرتان از عکس فاصلهٔ لازم را داشته باشد. در متنی که با توجه به تصویر یا عکس تان در نظر گرفتید، پیشنهاد می‌شود اجازه دهید خود تصویر بیشتر خودنمایی کند و کمتر در متن از جملات تبلیغی و تعریف استفاده کنید.

بهتر است عکس‌ها به‌طور متوازن در صفحه‌های کاتالوگ تقسیم شود و هر دو صفحه حداقل یک یا دو عکس ویژه را به خود اختصاص دهد. به گونه ای نباشد که عکس‌ها پشت سر هم باشد، چرا که باعث می‌شود خیلی اوقات مخاطب حتی از قسمت‌هایی که شامل متن می‌شود، عبور هم نکند تا چشمش به عناوین بیفتد. اندازه و نوع قلمی که برای متون استفاده می‌کنید ترجیحاً از سه سایز بیشتر نشود.