آموزش طراحی کارت ویزیت در 8 مرحله

آموزش طراحی کارت ویزیت

آموزش طراحی کارت ویزیت

آموزش طراحی کارت ویزیت را در این مقاله بخوانید!

کارت ویزیت یک کارت کاغذی کوچک ، چاپ شده و معمولاً به اندازه کارت اعتباری است که حاوی اطلاعات تجاری شما مانند نام ، اطلاعات تماس و لوگوی برند است. طراحی کارت ویزیت شما بخش مهمی از نام تجاری شما است.

در این راهنما ، ما هر آنچه که باید در مورد طراحی کارت ویزیت بدانید را مرور می کنیم تا بتوانید دقیقاً آنچه را که می خواهید به طراح خود بگویید. کارت های ویزیت باید بیش از هر چیز شخصی باشند ، بنابراین این راهنما توضیح می دهد که گزینه های شما برای کارت که بیشتر شما هستید چیست.

اما قبل از اینکه به 8 مرحله طراحی کارت ویزیت بپردازیم ، بیایید کمی در مورد آنچه قبل از شروع به آن نیاز دارید صحبت کنیم.

قبل از اینکه  شروع کنی…

این که آیا شما یک فریلنسر فردی هستید ، موسس یک استارتاپ جوان هستید یا بخشی از یک شرکت تأسیس شده هستید ، قبل از اینکه به کارت ویزیت فکر کنید ، باید دو جزء مهم طراحی را نهایی کنید:

لوگوی تمام شده
طرح رنگ برند
لوگوها و طرح های رنگی دو انتخاب بصری مهم برای نام تجاری هستند. این عناصر نه تنها نقش مهمی در ایجاد کارت ویزیت شما ایفا می کنند ، بلکه بر سایر زمینه ها مانند طرح و هویت نیز تأثیر می گذارند.

ما وقت نداریم این موضوعات را در اینجا توضیح دهیم ، اما میتوانید به راهنماهای قبلی ما مراجعه کنید:

مطالب مرتبط : نمونه کارهای طراحی کارت ویزیت در طرح گندم

همچنین مشاهده کنید نمونه لوگوها را در صفحه >>>> نمونه لوگو

خودت را بشناس

آموزش طراحی کارت ویزیت

یک فعالیت مقدماتی دیگر نیز وجود دارد که باعث می شود بقیه مراحل طراحی کارت ویزیت هموارتر اجرا شود. شما باید بدانید که می خواهید با چه چیزی ارتباط برقرار کنید. شما به عنوان یک فرد یا شغل چه نوع مارکی هستید؟ می خواهید کارت ویزیت شما نه تنها با کلمات ، بلکه با طرح چه چیزی بگوید؟

این نیز موضوعی است که ارزش بحث خود را دارد ، بنابراین اگر می خواهید عمیق تر وارد شوید ، در اینجا لیستی کوتاه از سوالات است که باید از خود برای تعیین هویت برند شخصی خود بپرسید. چند دقیقه تأمل در مورد نام تجاری شخصی شما به برخی از سوالات طراحی کارت ویزیت کمک می کند ، به ویژه در مورد نمایش شخص شما است.

آموزش طراحی کارت ویزیت در 8 مرحله

هنگامی که لوگو ، طرح رنگ برند و ایده خوبی از آنچه می خواهید ، کارت شما در مورد شما بگوید را آماده کردید ، آماده شروع هستید. فقط 8 مرحله زیر را دنبال کنید تا تعیین کنید که کدام طرح کارت ویزیت برای شما بهتر عمل می کند.

1. شکل خود را انتخاب کنید

اگر قبلاً در مورد کارت ویزیت سنتی مستطیل شکل تصمیم گرفته اید ، می توانید به مرحله دوم آموزش طراحی کارت ویزیت بروید. اگر می خواهید در مورد همه گزینه های خود ، حتی استراتژی های خارج از جعبه اطلاعات کسب کنید ، به خواندن ادامه دهید.

با پیشرفت تکنیک های چاپ و مقرون به صرفه بودن ، متخصصان فضای بیشتری برای کشف اشکال جایگزین دارند. تکنیک چاپ برش قالب به شما امکان می دهد هر شکلی که می خواهید برش دهید و همچنان به صورت عمده چاپ کنید.

اما اگر واقعاً می خواهید بازیگوش یا برجسته باشید ، می توانید تقریباً از هر شکلی استفاده کنید: طرح کلی محصولاتی که می فروشید یا شکلی که کاملاً اصلی است.
حتی می توانید کل موضوع کارت ویزیت خود را با برش هوشمندانه بسازید. در طراحی کارت ویزیت Cireson از این شکل استفاده می شود تا واقعاً تصویر کارمند را برجسته کرده و به آنها احساس شخصی تر و در نتیجه نزدیک تر بدهد.استفاده یا عدم استفاده از اشکال خلاقانه به تصویری که می خواهید منتقل کنید بستگی دارد. اشکال خاص باعث می شود بیشتر سرگرم کننده به نظر برسید و به شما در ایجاد تأثیر کمک می کند ، اما می تواند بر صنایع رسمی تر تأثیر منفی بگذارد. همچنین باید تدارکات را در نظر داشته باشید ، مانند نحوه قرارگیری کارت در کیف پول.

ممکن است بخواهید پس از نهایی شدن طرح خود در مرحله 6 ، گزینه برش قالب را مجدداً مرور کنید. به عنوان مثال ، برخی از شرکتها مانند STIR بالا دوست دارند قسمت های برش خورده لوگوی خود را تغییر دهند.

2. اندازه خود را انتخاب کنید

در آموزش طراحی کارت ویزیت باید بگوییم که تصمیم بعدی شما باید انتخاب اندازه کارت است. این بیشتر به استاندارد کشور بستگی دارد ، بنابراین این مکان خوبی برای شروع است. حتی اگر قصد دارید برجسته شوید ، باید بدانید که دیگران برای مخالفت با آن چه می کنند.

استاندارد آمریکای شمالی: 3.5 × 2 اینچ (88.9 × 50.8 میلی متر)
استاندارد اروپا: 3.346 × 2.165 اینچ (85 × 55 میلی متر)
استاندارد اقیانوسیه: 3.54 × 2.165 اینچ (90 × 55 میلی متر)
صرف نظر از اندازه ، همیشه باید سه عامل را هنگام طراحی در نظر بگیرید:

ناحیه bled: خارجی ترین قسمت کارت به احتمال زیاد برش داده می شود.
خط پیرایش: خط هدف برای برش کارت ها.
خط ایمنی: هر چیزی خارج از این خط در معرض اشتباهات برش است. اجازه ندهید عناصر ضروری مانند متن یا آرم خارج از این خط قرار گیرند.
با در نظر گرفتن اندازه مناسب کارت ویزیت هنگام در نظر گرفتن خطوط bleed ،این قسمت ها نمایش کارت ویزیت شما هستند ، به راهنمای زیر نگاه کنید.

آموزش طراحی کارت ویزیت

در حالی که این ناحیه ها بسته به اندازه و چاپگر متفاوت است ، یک شرط مطمئن این است که خط تریم را روی لبه 0.125 اینچ (3 میلی متر) از لبه تنظیم کنید. از آنجا ، خط ایمنی را روی 0.125 اینچ (3 میلی متر) از خط تریم تنظیم کنید. این مجموع 0.250 اینچ (6 میلی متر) از لبه ناحیه bleed تا داخل ناحیه ایمنی است.

3. لوگو و سایر گرافیک های خود را اضافه کنید

اکنون ما ترسیم عناصر بصری طراحی کارت ویزیت شما ، در درجه اول لوگو را شروع می کنیم. لوگوی شما باید در کارت ویزیت شما نقش اصلی را ایفا کند ، اگرچه سایر شکوفایی ها و گرافیک های ثانویه نیز گاهی مفید خواهند بود.

فراموش نکنید که دو طرف در اختیار دارید. یک استراتژی این است که یک طرف کارت ویزیت را منحصراً به لوگو اختصاص دهید ، در حالی که طرف دیگر اطلاعات تماس شخص را نشان می دهد. با این حال ، داشتن لوگو در هر دو طرف خوب است ، بنابراین اغلب اوقات یک لوگوی کوچکتر و خارج از راه با اطلاعات تماس ، مانند Omni در بالا مشاهده می کنید.با این حال ، این تنها یک استراتژی از بسیاری روش ها است ، بنابراین تا زمانی که برای سلیقه خود یکی از آنها را پیدا نکرده اید ، با قرار دادن لوگو آزمایش کنید.

در حالی که مینیمالیسم یک انتخاب محبوب برای کارت های ویزیت است، اگر آن فضای خالی برای شما مناسب نیست، می توانید آن را با گرافیک های اضافی پر کنید. در صنعتی مانند پوشاک بچه گانه ، Londees می خواهد سوژه جذاب خود را تا آنجا پیش ببرد: آنها با قرار دادن  گوسفندی در سرتاسر، آن را گسترش می دهند و برای جلوگیری از شلوغی از پس زمینه محو شده استفاده می کنند (همچنین به استفاده از رنگ آبی ملایم توجه کنید. ، رنگی بازیگوش و کودک پسند). حتی اگر لوگوی شما ساده یا فقط متنی باشد ، هرگونه تصویر مرتبط با آن اهداف مشابهی دارد.

گرافیک های اضافی به خوبی برای نشان دادن هویت نام تجاری شما کار می کنند. بدون بیان صریح آن ، می توانید از طریق تصاویر بصری ، از جمله رنگ ها ، برند خود یا نام تجاری خود آن را بیان کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید معمولی یا نزدیک به این نظر برسید ، یک کارتون زیبا و برخی از رنگ های روشن این کار را انجام می دهد.

یکی دیگر از گرایشهای روزافزون ، ایجاد علاقه و کنجکاوی با گذاشتن کمی رمز و راز است. به طور معمول ، برندها یک تصویر بصری بدون کلمه با URL در یک طرف و سپس همه توضیحات لازم (شامل نام تجاری و نام کارمند) در طرف دیگر قرار می دهند.

4. متن لازم را اضافه کنید

در آموزش طراحی کارت ویزیت باید بگوییم آنچه واقعاً کارت ویزیت شما می گوید به شما بستگی دارد. فریلنسرهای کار در خانه ممکن است نیازی به آدرس پستی نداشته باشند ، در حالی که مشاغل مشاوره حضوری به آن نیاز دارند. یا شاید این یک انتخاب استراتژیک باشد ، مانند جلب توجه به دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی چشمگیر شما. نکته این است که افراد مختلف از متن های مختلف روی کارت ویزیت خود سود می برند.

بنابراین قدم بعدی این است که شما تصمیم بگیرید چه چیزی روی کارت ویزیت خود قرار دهید. در زیر لیستی از برخی از انتخاب های رایج است ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام را شامل و حذف کنید.

نام –  هر کارت نیاز به نام دارد.
نام شرکت –  نام شرکت شما
عنوان شغلی – برای کارت های سنتی ، عنوان شغل خود را ذکر کنید. این همچنین به دارنده یادآوری می کند که شما کی هستید ، چه کاری انجام می دهید و…
شماره تلفن – حتی اگر تلفن روش ارتباطی ترجیحی شما نیست ، برای برخی افراد است.
ایمیل – کارت اصلی ویزیت ؛ ایمیل یک روش جدید برای ارتباطات تجاری است ، تا حدی به این دلیل که اجازه ارسال اسناد به عنوان پیوست را می دهد.
آدرس وب سایت-شامل آدرس سایت شما یک دعوت برای بازدید است.
رسانه های اجتماعی – اگر رسانه های اجتماعی مربوط به حوزه شما هستند یا فقط می خواهید کمی از خود را نشان دهید ، پیوندهای رسانه های اجتماعی را وارد کنید.
آدرس – برای جذب مشتریان به محل دفتر یا فروشگاه شما ضروری است.
کد QR – اگرچه به اندازه سالهای گذشته محبوب نبوده است ، اما یک کد QR هنوز یک میانبر مناسب برای انتقال هرگونه داده ای است که شما می خواهید. در اینجا مزایای استفاده از کد QR را بخوانید.
شعار – یک شعار کاملاً اختیاری است ، به هویت برند کمک می کند و کمی شخصیت می افزاید.
به یاد داشته باشید که کارت های ویزیت فقط ارائه اطلاعات نیستند بلکه آنها را نیز حفظ می کنند. ممکن است افراد از قبل شماره ، آدرس یا نشانی اینترنتی شما را بدانند ، اما در صورت فراموش کردن فقط با کارت شما ، شما را به یاد می آورند.

آموزش طراحی کارت ویزیت

5. تایپوگرافی خود را انتخاب کنید

آموزش طراحی کارت ویزیت

هنگامی که می دانید چه می خواهید بگویید ، می توانید ظاهر آن را انتخاب کنید. در حالی که تایپوگرافی همیشه مهم است، مخصوصاً به کارت های ویزیت مربوط می شود ، زیرا شما باید متن را کاملاً خوانا کرده و فقط یک فضای کوچک برای کار داشته باشید.

بیایید تایپوگرافی را به سه دسته اصلی تقسیم کنیم:

اندازه قلم :  برای حفظ خوانایی ، باید تمام متن شما حداقل سایز 8 باشد. با این حال ، باید مهمترین عناصر (مانند نام شما) برجسته باشد ، بنابراین با خیال راحت اندازه متن را تغییر دهید. همچنین فضای خالی را در نظر بگیرید – شما نباید کارت خود را شلوغ کنید ، بنابراین متن خود را آنقدر کوچک بگذارید که در اطراف هر عنصر فضای کافی  وجود داشته باشد.

قلم  : ما قبلاً به طور طولانی در مورد فونت ها و نحوه تأثیر آنها بر هویت نام تجاری شما صحبت کرده ایم ، بنابراین با خیال راحت 5 نوع فونت و نحوه استفاده از آنها را برای درمان عمیق تر بررسی کنید. فقط به یاد داشته باشید که فونتی را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت مورد نظر شما باشد.  یک خط منحصر به فرد و زیبا یا یک فونت کلاسیک و جاودانه؟ در زیر چند نمونه از آنچه که سبک های مختلف فونت به جدول می آورد آورده شده است.

رنگ :  در اینجا جایی است که یک طرح رنگ تجاری از قبل مفید است. با حفظ نام تجاری ، رنگ های متنی را انتخاب کنید که با رنگ پس زمینه کارت شما مطابقت داشته باشد ، که باید رنگ برند نیز باشد. رنگهای مشابه ممکن است در کنار هم زیبا به نظر برسند اما خواندن آنها دشوار است ، بنابراین برای خوانایی ، کنتراست را آزمایش کنید.
قانون طلایی تایپوگرافی این است که خوانایی را بر همه چیز اولویت دهیم. مهم نیست چقدر فونت شما هنرمندانه است اگر کسی نتواند آنچه را که می گوید بخواند.6. جلوه های ویژه را در نظر بگیرید

اکنون که به آخرین مرحله آموزش طراحی کارت ویزیت خود رسیده اید ، وقت آن است که چاپگرها را در نظر بگیرید – به ویژه از نظر آنچه می توانند ارائه دهند. چاپگرهای خاصی جلوه های ویژه ای را ارائه می دهند که می تواند تا حد زیادی در ایجاد تأثیر ماندگار کمک کند. ببینید آیا هر یک از این “جلوه های ویژه” می تواند به نفع استراتژی طراحی کارت ویزیت شما باشد.

برجسته سازی : این تکنیک نقش برجسته های سه بعدی ایجاد می کند و مناطق خاصی را “بیرون می کشد”. مانند روکش UV نقطه ای ، می توانید از آن برای جلب توجه به جنبه های خاصی از کارت خود ، حتی کلمات استفاده کنید.

مهر زنی فویل : اگر می خواهید چیزی درخشان و منعکس کننده مانند فویل قلع باشد ، می توانید مهر فویل را روی تصاویر یا حتی قسمت هایی از تصاویر بکشید. اگر حروف برجسته را به اندازه کافی پررنگ انتخاب کرده اید ، برای تأکید بر متن نیز کار می کند.پوشش UV نقطه ای : بسیاری از کارت ها دارای لاک براق هستند تا بافت براق و صاف ایجاد کنند. پوشش UV نقطه ای یکسان است ، مگر اینکه فقط در مناطق خاصی اعمال شود. این بدان معناست که می توانید براق را فقط بر روی لوگوی خود ، گرافیک خاص یا حتی یک کلمه یا عبارت اعمال کنید. هنگامی که می خواهید مناطق خاصی را بر قسمت های دیگر برجسته کنید ، از آن استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که وقتی تنها بخشی براق است ، چگونه بر ترکیب کلی تأثیر می گذارد.

7. طراح را انتخاب کنید

اگر واقعاً کارت ویزیت حرفه ای می خواهید ، ایده خوبی است که طراح حرفه ای پیدا کنید که بتواند کارت مناسب را برای شما ایجاد کند.  حتماً نمونه کارهای ما را در صفحه را در صفحه کارت ویزیت حرفه ای بررسی کنید تا ببینید آیا آنها مناسب نام تجاری شما هستند یا خیر، همچنین شما میتوانید از خدمات کارت ویزیت سفارشی ما نیز از طریق تماس با کارشناسان شرکت تبلیغاتی  طرح گندم استفاده نمایید.

هنگامی که شخص مناسب را پیدا کردید ، سعی کنید به طور واضح ارتباط دهید که کسب و کار شما چیست و به دنبال چه سبک و فضایی هستید ، بنابراین طراح شما می تواند چشم انداز شما را به واقعیت تبدیل کند.

8. طرح خود را نهایی کنید

با وجود همه عناصر در محل و پیش بینی دقیق انتخاب نهایی رنگ و تکمیل های خاص ، می توانید طرح خود را مجددا ارزیابی کنید تا مطمئن شوید همه چیز کار می کند.

ابتدا جریان بصری را بررسی کنید: چگونه چشم شما هنگام نگاه کردن به کارت حرکت می کند. اول به چه چیزی توجه می کنید؟ آخر چی؟ یک جریان بصری خوب باید با لوگو شروع شود ، سپس نام ، و سپس اطلاعات ثانویه ، در صورت وجود هرگونه تصویر ثانویه ، به پایان برسد. شما همیشه می توانید با تغییر اندازه و مکان عنصر ، جریانهای بصری را تغییر داده و بهینه کنید.

شما همچنین باید تا جایی که می توانید شلوغی را از بین ببرید. آیا همه اطلاعات لازم است؟ هرچه تعداد عناصر باقیمانده کمتر باشد ، هر کدام تأثیر بیشتری می گذارد.

دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید در هیچ گونه مشکل مشترک قرار نگرفته اید. آیا متن خوانا است؟ آیا رنگها با هم تضاد دارند؟ آیا عناصری بسیار نزدیک به لبه هستند؟

فراموش نکنید که طراح شما محصول نهایی را برای شما به عنوان یک فایل وکتور و یک PDF بر اساس وکتور ارسال کند. در صورت نیاز به تغییر اندازه ، باید از تصاویر وکتور استفاده کنید و PDF ها تقریباً در هر چاپگری قابل خواندن هستند.تکنیک های پیشرفته

این هشت مرحله تنها چیزی است که شما برای ایجاد یک کارت ویزیت کاملاً کاربردی نیاز دارید و ما تصمیم داشتیم آن را در مقاله ی آموزش طراحی کارت ویزیت بیان کنیم ، اما اگر می خواهید فراتر بروید ، این نکات پیشرفته تر را در نظر بگیرید:

با یک ایده هوشمندانه برجسته شوید.

آموزش طراحی کارت ویزیت
آموزش طراحی کارت ویزیت
این می تواند موضوعی مانند کارت های iPhone Saleular یا چیزی پیچیده تر باشد. مثلا:جوهرهای معطر
دو طرفه و سه تایی (دو برابر یا سه برابر شدن عرض کارت برای ضخیم شدن آن)
استفاده از مواد جایگزین (فلز ، پلاستیک ، لاستیک و غیره)
کارت های تا شده
کارت های شفاف

این آخرین روندی است که اخیراً شاهد آن هستیم و دلیل خوبی هم دارد. کارهای زیادی می توانید با کارت شفاف انجام دهید .

از مرزها دوری کنید. حاشیه ها ممکن است یک انتخاب زیبایی شناختی هوشمندانه برای چارچوب بندی محتوای کارت شما به نظر برسد – و از نظر تئوری اینطور است – اما اشتباهات رایج برش به این معنی است که مرزها بیشتر از آنکه فایده داشته باشند آسیب می رسانند. برش کامل هر کارت به صورت عمده تقریباً یک فانتزی است و به همین دلیل بهتر است با مناطق بحرانی و ایمنی طراحی کنید. با حاشیه ، اشتباهات کوچک در برش اغراق آمیز است و کل طراحی را به هم می ریزد.

در رنگها صرفه جویی کنید. اگر با بودجه کار می کنید ، از مواد یا مقدار آن صرف نظر نکنید. فقط با استفاده از یک یا دو رنگ می توانید بخشی از هزینه را کاهش دهید. هرچه رنگ های بیشتری اضافه کنید ، قیمت آن نیز افزایش می یابد و یک طراح هوشمند می داند چگونه یک یا دو رنگ را به همان خوبی جلوه دهد.

کارت شما فراتر از اطلاعات تماس شماست – این نمایندگی شما و نام تجاری شما است. به برخی افراد هر روز کارت داده می شود ، بنابراین شما به کارت خود نیاز دارید تا هم برجسته شوید و هم برند شما را در نور مطلوب طراحی کند. زمان زیادی را صرف طراحی کامل کنید و سپس یک طراح ماهر پیدا کنید تا دید شما را به واقعیت تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =