عکاسی صنعتی

 

نمونه عکاسی هوایی

 

عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکاسی هوایی
عکس هوایی

سایر دسته بندی های عکاسی صنعتی

عکاسی دکوراتیو

عکاسی آرایشی

عکاسی خط تولید

عکاسی محصولات

عکاسی محیطی

عکاسی معماری

عکاسی هوایی

به طور کلی به عکس هایی که از هوا یا به صورت عمودی با فاصله چند متری گرفته می‌شود عکاسی هوایی می‌گویند. معمولا، عکس های هوایی با استفاده از کوادکوپتر که دارای دوربین بسیار حرفه ای می‌باشد گرفته می‌شود. مهم‌ترین عواملی که در عکاسی هوایی تاثیر دارند عبارتند از مقیاس و هم‌پوشانی. سایر مفاهیم مهم مورد استفاده در عکاسی هوایی عبارتند از: پوشش استریوسکوپی، علائم اعتباری، فاصله کانونی، اعداد رول و فریم، خطوط پرواز و نقشه های شاخص.

تصویربرداری یا عکاسی هوایی را می توان تکنیک عکسبرداری از سطح زمین از نقاط مرتفع توصیف کرد.منظور از عکاسی هوایی عکس هایی هستند که در هوا گرفته می شود. تصویر برداری یا عکاسی هوایی عبارت است از یک تصویر واقعی از طول و عرض ظاهری در سطوح زمین توسط هلی شات، پهباد، عکس برداری هوایی می شود. تصویر برداری هوایی یا عکاسی هوایی به منظور عکاسی هوایی صنعتی و تبلیغاتی مورد استفاده قرار میگیرد.

با تصویر برداری هوایی می توانید عظمت و شکوه فضای کاری خود (کارخانه جات، پروژه های عمرانی، همایش و مجالس ها، راه سازی، شهرک های صنعتی و…) را توسط هلی شات (هلیشات) یا پهباد به مخاطبین معرفی و ارائه دهید. همچنین می‌توانید از تصویربرداری هوایی و فیلمبرداری هوایی برای ساخت تیزر نیز استفاده نمایید.

با تصویر برداری هوایی به عظمت خود پی ببرید و آن را به مخاطبین خود معرفی کنید. برای شما تصاویری فوق العاده جذاب و با کیفیت ثبت می کنیم تا در ذهن مخاطبین ماندگار شوید. استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته (هلی شات، پهباد) می‌توانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

عکسبرداری هوایی

بعد از عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی نوبت به عکس برداری هوایی می رسد. عکسبرداری هوایی، مهارت عکس گیری در نقاط مرتفع از سطح زمین می باشد. عکسبرداری هوایی با استفاده از دوربین مخصوص به خود که به هواپیما متصل می باشد، تصویری مستند از بیرونی ترین نمای ظاهری و عوارض سطح زمین را می گیرد. عکاسی هوایی به طور متداول در حیطه ی مدیریت منابع انسانی، شهرسازی، مدیریت منابع طبیعی، کشاورزی، جاده سازی، حفاظت از محیط زیست، تحقیقات و مطالعات زمین شناسی و برای امور حیاتی و مهم مانند اهداف نظامی و امنیتی کاربرد فراوانی دارد.

دوربین های عکسبرداری هوایی

دوربین های عکسبرداری هوایی به طور معمول شامل ابعاد بزرگی می شوند، این نوع دوربین ها به طور رایج بر روی کف هواپیما نصب می شوند و امکان تغییر در تراز آن برای عکس برداری هوایی دلخواه وجود دارد. تاکنون برای عکسبرداری هوایی غالبا از دوربین های آنالوگ بهره گرفته می‌شد ولی به تازگی با روی کار آمدن دوربین های عکس برداری هوایی رقومی به بازار، در عملیات عکس برداری هوایی به طور قابل توجهی از دوربین های رقومی هم استفاده می شود.

دوربین های عکاسی رقومی ، عکس هایی بسیار مشابه تصویر برداری ماهواره ها می گیرند، این امر از این جهت است که در این نوع دوربین ها از آرایه خطی بهره گرفته می شود. Leica ADS ۸۰ و DiMac دو نوع از دوربین های عکسبرداری هوایی رقومی می باشند که بیشتر مورد استفاده عکاسان قرار می گیرد. دوربین های انالوگ که پیش از رقومی و هم اکنون هم مورد استفاده هستند، شامل پنج قسمت عمده عدسی و بدنه، مخزن فیلم، سیستم کنترل، پایه اتصال به بدنه و چشمی ناوبری می باشد. پایه اتصال به بدنه در دوربین های عکسبرداری هوایی آنالوگ برای جلوگیری از لرزش موجود در هواپیما و انتقال آن به دوربین بسیار ضروری است. سیستم کنترل ، تنظیم نوردهی بالا و امکان عکس برداری متوالی را فراهم می سازد. ابعادی که دوربین های عکس برداری هوایی آنالوگ را شامل می شود، حدود 23*23 سانتی متر می باشد.

Leica RC30/ASCOT یکی از پرکاربردترین انواع دوربین های عکس برداری هوایی آنالوگ می باشد. در مجموعه طرح گندم با تجهیزاتی مدرن و کادری حرفه ای عکس برداری هوایی و فیلم برداری را تا ارتفاع 8 کیلومتر پوشش می دهیم.باعث خرسندی مجموعه ما است که افتخار همکاری با بسیاری از ارگان های دولتی و سازمانی را در سرلوحه کاری خود داریم.

عکسبرداری هوایی با پهپاد

با پیشرفت تکنولوژی، هواپیماهای بدون سرنشین سهم قابل توجهی از بازار عکس برداری هوایی را به خود اختصاص داده اند. عکسبرداری هوایی با پهپاد این گونه است که دوربین را بر روی هواپیمای بدون سرنشین نصب می کنند و در موقعیت های مناسب دلخواه، عکسبرداری خود را انجام می دهند.از تصویربرداری با پهپاد، برای ایجاد نقشه های دو بعدی و سه بعدی و عکس برداری از نمای بیرونی موقعیت مشخص شده، استفاده می شود.

عکس برداری هوایی با پهپاد در نقشه های پارسل شهری ، نقشه های توپوگرافی ، کاداستر و مواردی از قبیل پروژه های تولیدی و استخراج معادن کاربرد فراوانی دارد. کاربردهای بسیار حساسی که عکسبرداری هوایی با پهپاد دارد در زمینه ی ارگان ها و سازمان هایی است که می خواهند مکانی را مشاهده و بررسی کنند ولی امکان فرستادن نیروی انسانی به آنجا وجود ندارد و خطرناک می باشد.

تکنولوژی UAV در این موارد بسیار پر کاربرد می باشد. مجموعه طرح گندم با تجهیزاتی کاملا حرفه ای از جمله پرنده های عمود پرواز مانند کوادکوپتر با تیمی ماهر، تصاویری برجسته را از موقعیت زمینی مشخص شده برای عکس برداری هوایی پهپاد مورد نظرتان خواهد گرفت. برای هماهنگی در خصوص پرواز برای عکسبرداری هوایی با پهپاد در طی مراحلی می بایست پارامترهای مشخصی را برای گردآوری داده ها در نظر گرفت و به انجام رساند. اولین مرحله انتخاب ابعاد موقعیتی مشخص از مکانی می باشد که قصد عکسبرداری هوایی با پهپاد را از آن دارید که می بایست در نقشه مرجع وارد گردد. منطقه مورد نظر می بایست تعیین شود که مستطیل یا پلی گون است. GSD یا فاصله ی نمونه برداری زمینی باید به طور واضح تعیین گردد. پارامتر های پروازی از قبیل سرعت پرنده ، فاصله نقاط تصویر برداری ، ارتفاع و خطوط پرواز می بایست محاسبه و مشخص گردند.

میزان همپوشانی عرضی تصاویر و طولی آن باید به طور شفافی تعیین شوند. مکان شروع پرواز، تعداد خطوط پرواز و زمان پرواز به طور دقیقی باید محاسبه گردند و در مرحله ی آخر مکان امنی برای اوج و فرود پرواز پهپاد خود در نظر بگیریم. عکسبرداری هوایی با پهپاد صرفا داشتن تجهیزات و هواپیمای پرنده نیست و نیاز به داشتن تیمی مجرب و خبره می باشد که آگاهی از تمام فاکتورهای تاثیرگذار در این زمینه را داشته باشد.

عکس برداری هوایی با پهپاد جهت عیب یابی امن و سریع در پروژه های نیروگاهی، پتروشیمی، خطوط انتقال گاز و نفت و غیره بسیار پر کاربرد است. این مجموعه با کیفیتی چشمگیر عکاسی هوایی با پهپاد را به گونه ای انجام خواهد داد که به هنگام مشاهده عکس یا فیلم خروجی خود،چشم انداز خود را در زاویه ی دید عکس گیرنده حس کنید.

عکسبرداری هوایی هلی شات

عکسبرداری هوایی هلی شات به این گونه است که هلیکوپتر هایی با ابعادی کوچک که از راه دور کنترل می شود، دوربینی با کیفیت را با خود حمل می کند و تصاویری بی نظیر را در ارتفاع خلق می کنند.برای تولید فیلم های صنعتی و فیلم های تبلیغاتی عموما از عکسبرداری هوایی هلی شات استفاده می گردد. لازم به ذکر است ابعاد پهپاد بسیار بزرگتر از ابعاد هلی شات می باشد.عکسبرداری هوایی هلی شات برای تمامی پروژه های سازمانی شما نظیر نمای هوایی پالایشگاه، نیروگاه، بنادر و نمای بیرونی کارخانه ها و محیط صنعتی، معادن و مواردی از این دست قابل اجرا می باشد. دوربین های ARRIFLEX 235 و ARRIFLEX 535 برای عکس برداری هوایی و مخصوصا فیلمبرداری هوایی انتخاب مناسبی می باشد. استقرار در ارتفاعی دلخواه و جهت گیری در زوایای مختلف از مزایای عکسبرداری هوایی با هلی شات می باشد. عکسهای هوایی پانوراما، موزاییکی و معمولی سه نوع پر کاربرد در عکاسی هوایی با هلی شات می باشند.

در عکسبرداری هوایی با هلی شات که پرنده ای بدون سرنشین است، چندین فاکتور اساسی می بایست در عکاسی و فیلمبرداری هوایی مورد نظر رعایت گردد؛ اول اینکه می بایست اطمینان حاصل شود از اینکه هیچگونه لرزشی به قاب تصویر و دوربین وارد نمی شود. بعد از آن نیز  در حین پرواز هلی شات ، اجرای پلان و سیستم ها هیچگونه ارتعاشی پیدا نکنند. چرخش های موجود در عکس برداری هوایی هلی شات در محور عمودی یا طولی و یا عرضی کاملا هماهنگ با موارد تعیین شده باشد و اصول استانداردی تصاویر را رعایت کند. مجموعه طرح گندم با کادری حرفه ای و مجرب به همراه تجهیزاتی مدرن و حرفه ای برای عکسبرداری با جلوه هایی بی نظیر تقدیم حضورتان می کند.

عکاسی هوایی با هلی شات

با هلی شات (هلیشات) از هر مکان و فضایی که دوست دارید که دسترسی به آن غیر ممکن است می‌توانید عکاسی هوایی انجام دهید. عکاسی هوایی با هلی شات می‌تواند در ارتفاعات و در مسیرهای صعب‌العبور پرواز کند و از مناطقی چون معادن صنعتی، پروژه های راه‌سازی و… عکاسی و تصویر برداری هوایی کند. استفاده از پرنده های بدون سرنشین موجب می شود تا هم در هزینه‌ها صرفه جویی کنید و هم بتوانید مانور ویژه ای در فضای مورد نظر داشته باشید. به راحتی شما می توانید با هلی‌شات در فضای سالن، سوله و انباری های بزرگ شروع به عکاسی هوایی و فیلمبرداری هوایی کنید. هلی شات این امکان را به شما می دهد تا بتوانبد همزمان تصاویر و فیلم های ضبط شده را با کیفیت اصلی مشاهده کنید.

تصویربرداری هوایی

تصویر برداری هوایی را می توان با (ربات های پرنده) هلی شات و پهباد انجام داد. به راحتی می توانید هر نقاط که دسترسی به آن را ندارید را تصویر برداری کنید. از دیگر مصارف پر کاربرد تصویر برداری در صنعت می باشد که می‌تواند در ساخت تیزرهای صنعتی از آن استفاده نمود. از دیگر کاربردهای تصویربرداری هوایی می توان به تصویر برداری هوایی از مجالس عروسی، تصویربرداری و فیلم برداری هوایی از سمینارها اشاره نمود. با دوربین حرفه ای که روی هلی شات نصب می شود می‌توان تصاویر یا فیلم های بی نظیر و باکیفیت ثبت کرد. تصویربرداری هوایی همانند دگیر خدمات عکاسی کابرد های دیگری دارد که می توان به تصویر برداری هوایی صنعتی اشاره نمود.

تصویربرداری هوایی صنعتی

به راحتی می توانید با ربات های پرنده (هلی شات و پهباد) از کارخانه های صنعتی خود تصویربرداری هوایی صنعتی یا فیلمبرداری هوایی صنعتی انجام دهید. در کارخانه های صنعتی ممکن است مسیر، چینش ابزار آلات صنعتی موجب شود که نتوانید به خوبی ابزار آلات، کارکنان و یا… را به نمایش بگذارید. با کمک ربات های پرنده نظیر هلی شات به راحتی از محیط خود تصویربرداری کرده و عظمت کارخانه خود را به نمایش بگذارید. کاربرد هلی شات می تواند در راه‌سازی هم مورد استفاده قرار گیرد. با هلی شات می توانید از مسیر و راه های صعب العبور تصویربرداری کنید.

در پروژه های عمرانی می توانید از فرایند ساخت از ابتدا تا اتمام پروژه تصویربرداری هوایی انجام دهید. به این گونه که شما می‌توانید قبل از شروع پروژه از مکان مورد نظر تصویربرداری یا فیلمبرداری هوایی انجام دهید و از فرایند ساخت و ساز تصویر برداری کنید و از عکس و فیلم تهیه شده در تیزرهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار دهید.

در پروژه های صنعتی مانند پالایشگاه و نیروگاه، اسکله ها به راحتی می‌توانید با هلی شات از سازه ها و ساختمان ها فیلم و عکس تهیه کنید. با امکانی که هلی شات در اختیار شما می گذارد می توانید در ارتفاعات از هر نقطه ای که مایل هستید عکسبرداری هوایی یا فیلم برداری هوایی انجام دهید.

تصویر برداری هوایی حرفه ای

با دوربین فوق حرفه ای که بر روی هلی شات نصب می‌گردد، می توان با کیفیت‌ترین عکس یا فیلم را گرفت. اما توجه کنید که داشتن تجهیزات حرفه ای فقط بخشی از کار می باشد. تجربه کاری در تصویربرداری هوایی حرفه ای واقعا مؤثر می باشد. توجه کنید که نباید لرزشی در تصویربرداری ایجاد شود و کسی که هلی شات را هدایت می کند باید بتواند شرایطی مثل باد، نور خورشید و گرد غبار را کنترل نماید.

خدمات عکاسی هوایی توسط افراد حرفه ای و کاملا مجرب انجام می شود. عکاسی کاملا نرم و روان و بدون لرزش صورت می گیرد.

عکاسی پانوراما 360 درجه هم توسط هلی شات (هلیشات)، پهاد و هلی کوپتر انجام می شود. تیم عکسبرداری طرح گندم با استفاده ازتجهیزات مدرن و حرفه ای آماده خدمت رسانی عکاسی، عکاسی هوایی، عکاسی و عکسبرداری از مجالس، عکاسی هوایی از همایش، عکاسی هوایی از پروژه های راه سازی، عکاسی هوایی از پروژه های عمرانی، عکاسی هوایی از کارخانه جات، عکاسی هوایی برای ساخت تیزر، عکاسی و تصویر برداری حرفه ای، عکاسی هوایی از شهرک های صنعتی، عکاسی هوایی از خط تولید، عکاسی هوایی با هلی شات، عکاسی هوایی با هلیشات، عکاسی هوایی از سایت های صنعتی، عکاسی هوایی ارزان، عکاسی هوایی در فضای بسته، عکاسی هوایی در فضای باز، عکاسی هوایی پروژه ای، عکاسی تبلیغاتی هوایی، عکاسی هوایی از اسکله های نفتی، عکاسی هوایی از نیروگاه ها، عکاسی هوایی سد سازی، عکاسی هوایی معادن، عکاسی هوایی معادن، عکاسی هوایی معادن طبیعی می باشد.

خدمات فیلم برداری هوایی

خدمات فیلم برداری هوایی می توان در ساخت تیزر صنعتی و تبلیغاتی مود استفاده قرار داد. شما می توانید خود نویستنده و گارگردان فیلم خود باشید و عظمت شغل و مکان خود را به نمایش بگذارید. فیلمبرداری هوایی برای مراسم ها از جمله (سمینارها، جشن ها و مراسم عروسی) نیز می‌توان با هلی شات و پهباد انجام داد. برای دیدن عکس های صنعتی هوایی به صفحه عکاسی صنعتی مراجعه کنید.

نکات امنیتی در عکاسی هوایی

هشدار: در عکاسی و تصویر برداری هوایی در شهر و مکان های عمومی که تردد عموم زیاد است، باید مجوز های لازم از مراجع قانونی اخذ شود. توجه کنید که عکاسی و تصویر برداری هوایی نزدیک فرودگاه، مناطق نظامی، مکان های پر‌جمعیت مثل ورزشگاه‌ها و سالن های پر جمعیت تا فاصله 3 کلیلومتر ممنوع می باشد.