عکاسی صنعتی

فیلم صنعتی کارخانه

آیا درباره فیلم صنعتی اطلاعاتی دارید؟ آیا فیلم های تبلیغاتی مشابه فیلم صنعتی هستند؟ در دنیای امروز از فیلم‌های صنعتی و تبلیغاتی برای معرفی مراحل تولید محصول بسیار استفاده میکنند. علت استقبال گسترده از این فیلم این است که مخاطبان امروزی در همه صنف ها و مشاغل به دنبال شفاف‌سازی هستند. طبق آمار، علاقه مردم به فرآیند تولید محصول از کارخانه تا زمانی که در دستشان قرار می‌گیرد بیشتر شده است. به طور کلی مردم با آگاهی از کلیه مراحل تولید محصول ، اعتماد بیشتری به کیفیت پیدا میکنند.

در این مقاله به تشریح فیلم صنعتی پرداخته ایم. ما قصد داریم تا شما را با انواع فیلم های صنعتی تبلیغاتی آشنا کنیم و بیان کنیم که هدف از تولید ویدیو صنعتی چیست. در مرحله بعد راهنمایی جامعی درباره نحوه ساخت فیلم صنعتی تبلیغاتی و تعرفه ساخت آن به شما می دهیم. در آخر نیز مجموعه تبلیغاتی طرح گندم با 1 دهه سابقه مفید در تولید فیلم های صنعتی مفتخر است تا شما را در ساخت این فیلم همیاری کند.

فیلم صنعتی

عکاسی صنعتی و فیلم صنعتی برای معرفی محصولات صنعتی، خدمات، کارخانه و… بسیار مفید می باشد. در دنیای امروزه که رسانه ها نقش چشم‌گیری در تبلیغات دارد استفاده از این فیلم می تواند به محبوب تر شدن و شناخته شدن برند شما کمک بسیاری کند. حتی می توان میزان فروش شما را بهبود بخشد، در نتیجه تولید فیلم صنعتی یکی از مهم ترین روش های تبلیغاتی برای رشد تجاری و اقتصادی یک برند، مجموعه یا شرکت می‌باشد.

فیلم صنعتی چیست؟

فیلم صنعتی شبیه به فیلم تبلیغاتی می باشد با این تفاوت که محل فیلمبرداری و یا ارائه محصولات در واحد های صنعتی یا محیط های صنعتی ساخته می شود. تجربه و تخصص در ساخت این نوع فیلم حرف اول را می‌زند. نیروی انسانی با تجربه و همچنین استفاده از یک سناریوی عالی می تواند برای جذب مخاطب بسیار مؤثر باشد. از کاربرد های فیلمهای صنعتی می توان به معرفی ابزارآلات صنعتی، محصولات، داده های آماری و فنی از خدمات یا حتی محیط صنعتی اشاره نمود.

 
مراحل پس از تولید فیلم صنعتی
تجهیزات تولید فیلم صنعتی

تفاوت فیلم صنعتی با تبلیغاتی

به طور کلی فیلم صنعتی در شاخه صنعت فعالیت دارد. این نوع فیلم در رابطه با بخشی از صنعت، تولید، عملکرد مجموعه یا کارخانه و ارزشیابی کیفیت مجموعه به مخاطبان خود اطلاعات جامعی ارائه می‌کند. اکثر مخاطبین با مشاهده محصول به فرآیند تولید و چگونگی تولید آن آگاه نمی شوند. در چنین مواقعی فیلم صنعتی کلیه اطلاعات ساخت محصول از 0 تا 100 را برای مخاطبین خود به نمایش میگزارد. در واقع فیلم صنعتی نمایش چگونگی تولید محصول به بینندگان خود می‌باشد. به طبع آن نیز مخاطبین با برند شما آشنایی بیشتری پیدا میکنند.

حال به سراغ توضیحاتی در رابطه فیلم های تبلیغاتی می رویم. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که فیلم تبلیغاتی چیست؟ فیلم تبلیغاتی زیر شاخه ای از فیلم های صنعتی می باشد. تمامی اطلاعاتی که درباره یک محصول نیاز دارید به مخاطبین خود ارائه دهید و آنها را آگاه سازید، میتوانید در قالب فیلم تبلیغاتی به نمایش بگذارید. اصولا از فیلم های تبلیغاتی در رابطه با تبلیغ محصول، برند، خدمات یک مجموعه، مغازه استفاده می شود. به خاطر داشته باشید در فیلم تبلیغاتی، تمامی اطلاعاتی را که کاربر باید از آن مطلع باشد را در زمان پخش کلیپ ارائه دهید. فروش محصولات به صورت آنلاین و وجود اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام سبب استقبال گسترده فروشندگان از فیلم‌های تبلیغاتی شده است. شما هم می توانید کلیپ تبلیغاتی خودتان را بسازید اما به یاد داشته باشید کیفیت و سناریوی معرفی محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساخت فیلم صنعتی

ساخت فیلم صنعتی از عوامل تاثیرگذار و مهم ارتباطی در کسب و کار و تبلیغات می‌باشد. همچنین برای معرفی برند یا محصول می‌توان به ساخت فیلم صنعتی و تبلیغاتی (Industrial film) اشاره نمود. ساخت فیلم صنعتی جذاب می‌تواند تاثیر بسیاری در روند توسعه برند و افزایش فروش داشته باشد. از مهم ترین راه کار های پیشرفت برند می‌توان به تیزر تبلیغاتی و تیزر صنعتی اشاره نمود. مدت زمان کوتاهی که می‌توان برای تولید کلیپ صنعتیدر نظر گرفت بین 20 الی 60 ثانیه می‌توان در نظر گرفت.

فیلم صنعتی

تعرفه ساخت فیلم صنعتی

به طور کلی برآورد دقیقی از تعرفه ساخت فیلم صنعتی را نمی‌توان ارائه کرد.اما شرکت طرح گندم تاکنون پروژه هایی از 2 میلیون تا 900 میلیون تومان را به ثبت رسانده است. می‌توان گفت تعرفه ساخت، بستگی به نوع فیلمی دارد که شما آن را درخواست میدهید. گاها پیش آمده که ساخت فیلمی با تعرفه 500 هزار تومان، بسیار کارآمدتر و موثر تر نسبت به فیلمی با هزینه چندین میلیونی بوده است. شرکت طرح گندم برای ساخت فیلم به هیچ وجه هزینه های گزاف و بیهوده را از مشتریان خود دریافت نمیکند. مطمعنا هر آنچه که مشتریان ما در قالب فیلم صنعتی نیاز دارند، با حرفه ای ترین شکل ممکن و مناسب ترین قیمت تحویل داده خواهد شد. ما به شما تضمین کیفیت و بهترین قیمت را می‌دهیم.

عوامل تاثیر گذار در ساخت فیلم صنعتی:

1- تجربه و تخصص لازم در تولید فیلم

2- ایده پردازی و خلاقیت برای جذب مخاطبین

3- کیفیت انتقال پیام در کوتاه ترین ممکن به مخاطبین

4- استفاده از تجهیزات مدرن و بروز جهت نورپردازی

5- حضور افراد حرفه ای و متخصص در ساخت فیلم

6- مونتاژ حرفه ای به همراه جلوه های ویژه

موارد استفاده از فیلم صنعتی

از فیلم صنعتی  برای نمایش در آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی، نمایشگاه، رسانه های اجتماعی و حتی کاتالوگ دیجیتال استفاده می شود. در ساخت فیلم ، اهداف باید مشخص شود تا بتوان سناریو را به بهترین شکل ممکن نوشت. اگر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید شما را به صورت رایگان راهنمایی خواهند کرد.

اهداف ساخت فیلم صنعتی

هدف اصلی از ساخت فیلم صنعتی نمایش تمام مراحل تولید محصول به بیننده می باشد. به همین دلیل است که این نوع فیلم بهترین و کاربردی‌ترین ابزار برای معرفی محصولات می باشد. اگر شما تولید کننده یا بازاریاب فروش محصولات هستید بدون شک فیلم صنعتی یک ابزار مهم و کاربردی برای شما خواهد بود. هنگامی که در شرف معرفی یک محصول یا مجموعه هستید هر چقدر هم مسلط باشید ، باز هم توضیحاتی وجود دارد که در اثر خطای سهوی یا فراموشی بیان نخواهند شد. از مهم ترین مزیت های فیلم صنعتی این است که تمام مراحل را بدون هیچ‌گونه کم و کاستی در یک محتوای جذاب همراه با صدا و افکت‌های گوناگون به نمایش خواهد گذاشت.

معرفی استدیو طرح گندم

استودیو طرح گندم کمک می کند تا بتوانید خود را متفاوت و خاص تر به مخاطبین خود ارائه دهید. این مجموعه با استفاده از نیرو های مجرب و خلاق در رشته نویسندگی، ایده پردازی. کارگردانی و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن (نورپردازی، دکور و غیره)، خدمات حرفه ای. فیلم تبلیغاتی و یا صنعتی را با کیفیت عالی در اختیار شما می‌گذارد.

مجموعه ما افتخار طراحی کاتالوگ، چاپ یا عکاسی صنعتی در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح خویش دارد. برخی از تصاویر درج شده در این تیزر ها به عنوان نمونه و پیشنهاد طراحی شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. هم چنین مجموعه ما افتخار همکاری با چهره و گویندگان مطرح سینما و تلویزیون را دارد که می‌تواند فیلم شما را با گویندگی چهره های معروف جذاب تر کند.

سوالات متداول

این نوع فیلم در رابطه با بخشی از صنعت، تولید، عملکرد مجموعه یا کارخانه و ارزشیابی کیفیت مجموعه به مخاطبان خود اطلاعات جامعی ارائه می‌کند.

به طور کلی تعرفه ساخت فیلم صنعتی با توجه به عواملی نظیر تخصص در تولید فیلم ، حضور افراد حرفه ای در ساخت فیلم ، خلاقیت در جذب مخاطبین ، مونتاژ حرفه ای ، جلوه های ویژه و استفاده از تجهیزات فیلم برداری تعیین میگردد.

نمونه فیلم های کار شده در طرح گندم 👇

فیلم از مراحل تولید محصول

آگاهی از فرآیند و عوامل تاثیر گذار بر فیلمبرداری از مراحل تولید محصول نیازمند آگاهی از محصول و محیط است. این امر با تیم های باتجربه فیلمبرداری که آشنا به ارتباط بین محصولات و عوامل موجود بر خروجی فریم های فیلمبرداری باشند امکانپذیر است. 

تهیه فیلم از محصول یکی از راه های نشان دادن توانمندی خود در حیطه کاری است. در واقع برخی از  کارخانه ها، مراکز ، صنایع نفت، پالایشگاه ها و سازمان های اداری نمی دانند چگونه باید خود و محصولاتشان را به مشتری ها ارائه کنند در رابطه با این امر پیشنهاد ما جهت تبلیغات تهیه فیلم از مراحل تولید است. اما این سبک فیلم ها برای سازمان ها چگونه تهیه شود را در این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد. فیلمبرداری از مراحل تولید به نوعی مراحل کار یا تهیه یک محصول را به مخاطب نشان می دهد تا با هدف اعتماد سازی، مخاطب را ترغیب به خرید و آشنایی بیشتر با محصولات کند.

شاید برای شما سوال باشد چرا باید هزینه زیادی را صرف ساخت فیلم حرفه ای کنید در حالی که راه های دیگری برای تبلیغ وجود دارد اما باید بدانید ساخت ساخت یک مستند از مراحل ساخت محصول و ارائه خدمات تاثیر بسیاری در فروش شما خواهد داشت. فیلمبرداری بیشتر در نمایشگاه ها، نمایندگی های فروش و فضای مجازی استفاده می شود. اما می توان آنها را در جشنواره ها و به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار داد.

فیلم صنعتی

مراحل ساخت فیلم 

در ساخت مراحل فیلم صنعتی داشتن تیم قدرتمند فیلمبرداری و تعریف هدف از تولید محتوای ویدیویی برای مجری حیاتی میباشد. در ادامه با این فرآیند بیشتر آشنا میشویم:

با ساخت فیلم صنعتی تخصصی از مراحل تولید هر آنچه که شما در رابطه با تهیه یک محصول و درون کارخانه یا کارگاه خود می دانید و دیگران نمی دانند، می توانید مستندی تهیه کنید تا تمامی مراحل را در اختیار مخاطب قرار دهید. در واقع مستند مراحل تولید یک کالا یا ارائه خدمات را به نمایش می گذارد. گاهی علاوه بر نمایش خط تولید، تاریخچه آن سازمان یا کارخانه نیز گزارش داده می شود. در ادامه می توان از پرسنل و کارکنان آن محیط هم مستند تهیه شود و باید بدانید که آنچه که به عنوان فیلم  یا مستند تهیه می شود، تنها شامل خط تولید نمی باشد و می تواند بسیار گسترده تر باشد.

ابتدا باید در رابطه با کارخانه تحقیق کنید. در واقع مهم ترین بخش ساخت فیلمبرداری از محصول معرفی سازمان، تحقیق ابتدایی در رابطه با آن کارگاه، کارخانه و سازمان است. هر چه این تحقیقات کامل باشد، هدف نیز دست یافتنی تر خواهد بود. پس از تحقیقات وارد مرحله بازدید میدانی شوید و از محل کارخانه یا کارگاه تولیدی مدنظر عکس برداری فرمایید. لازم است کنار شما فردی مطلع باشد که بتواند شما را راهنمایی کند.

برای تکمیل این سناریو بهتر است تحقیقات خود را با توجه به عکس و فیلم های گرفته شده کامل کنید. فیلم نامه یا متن مستند صنعتی از مراحل تولید نیز در این مرحله نوشته می شود که در راستای شعار آن سازمان یا کارخانه خواهد بود. در مرحله پیش تولید فیلم بردار از مراحل تولید، عوامل ساخت فیلم جهت آماده سازی تجهیزات از مکان مورد نظر بازدید می کنند. پس از آماده سازی تمام موارد گفته شده نوبت به قسمت اصلی یعنی فیلمبرداری می رسد. ضبط صدا، تدوین، انتخاب موسیقی مناسب، صداگذاری و تیتراژ هم باید به بهترین حالت و کیفیت انجام گردد تا بهترین پاسخ از جانب مخاطب دریافت شود. حال فیلم از مراحل تولید مورد نظر آماده است. همه نکات گفته شده جهت ساخت یک فیلم با کیفیت صنعتی از مراحل تولید لازم است.

فیلم صنعتی

فایده ی فروش از طریق مستند

جذابیت بصری مانند نظم پرسنل و طراحی داخلی کارخانه و کارگاه در  جذب مشتری موثر واقع می گردد و همین جذابیت ها موجب ترغیب کارخانه داران به ساخت فیلم های صنعتی و انتشار آن می شوند. نگران هزینه ساخت فیلم نباشید، تمامی عوامل پس از بررسی محیط مورد نظر جهت فیلم برداری برآورد هزینه می شوند و به اطلاع صاحب کارخانه، کارگاه و سازمان می رسد. شما با تهیه یک فیلم حرفه ای از مراحل تولید می توانید مجوز بازدید از کارخانه یا کارگاه را برای مشتری خود صادر کنید. فیلم تبلیغاتی و صنعتی می تواند راهی برای ارتباط شما با مشتری باشد.

مستند یا فیلم ؟

در واقع مستند زیر شاخه یا همان فیلم صنعتی است که تمامی فعالیت های یک تولیدی، چه کارخانه و چه کارگاه از لحظه ورود مواد اولیه تا زمان عرضه تصویربرداری می شود. می توان از طریق ساخت فیلم و معرفی سازمان ها، به معرفی و تبلیغ محصولات نیز پرداخت. برای مخاطب،  کیفیت محصول بسیار اهمیت دارد و در مستند صنعتی از مراحل تولید، مراحل کیفی هم پخش می شود به صورتی که نحوه نظارت بر تولید از کارخانه یا کارگاه تصویربرداری شده و اعتماد بیشتری را جلب می کند.

هدف از ساختن مستند صنعتی یک کارخانه

هدف از ساختن فیلم صنعتی از مراحل تولید، نشان دادن کالا و خدمات است و نکاتی که لازم است مشتریان بدانند و آن ها را ترغیب کند تا به خرید بپردازند. با پخش فیلم از مراحل تولید به جلب اعتماد مشتری می پردازید. نمی توان گفت این سبک فیلمبرداری همان فیلم تبلیغاتی است بلکه کامل کنند تبلیغات است و در کنار آن قرار می گیرد. یکی از تفاوت های فیلم  های تبلیغاتی و فیلم های صنعتی از مراحل تولید در زمان آن ها است. تیزر تبلیغاتی باید کمتر از مستند صنعتی باشد و کمتر از یک دقیقه طول می کشد اما مستند تا 2 الی 3 دقیقه هم ادامه دارد. ریتم فیلم صنعتی آرام است و از تاریخچه شروع می شود سپس مراحل تولید و بخش های تولید، نیروهای متخصص و کارکنان، خدمات، افتخارات شرکت و اهداف را به نمایش می گذارد.

کلام آخر

  با هم به بررسی صاحبان صنعت و تولید اهمیت ساخت تیزر صنعتی پرداختیم و همچنین تفاوت آن با تیزر تبلیغاتی را بررسی کردیم. آشنایی هرچه بیشتر از فرآیند تولید فیلم در میزان رضایت مشتریان و اطمینان خاطر آنان تا رسیدن به خروجی مطلوب تاثیر بسزایی دارد.

فیلم صنعتی چگونه ساخته می‌شود؟

آگاهی از فرآیند و تولید فیلم صنعتی در اثربخشی و انتخاب بخش های فرآیند فیلمبرداری تا تولید نهایی تاثیر قابل توجهی دارد. امروزه تبلیغات با استفاده از ابزار گوناگونی انجام میشود که یکی از آن ابزار را به نام فیلم صنعتی که شامل انواع تیزرهای معرفی محصول و فرآیند تولیدات در تمامی مجموعه ها میباشد در برمیگیرد. در این اینجا به تشریح این که فیلم صنعتی چگونه ساخته می‌شود میپردازیم. پس اگر در شرف ساخت فیلم صنعتی هستید این مقاله به شما کمک شایانی می‌کند. با ما همراه باشید.

فیلم صنعتی چیست؟

فیلم صنعتی به عنوان یک محصول در ساخت و توزیع فیلم نقش دارد. این صنعت یک رویه جهانی است، اما برخی از کشورها فعالیت بیشتری در تولید دارند. این صنعت عموماً تعداد زیادی از افراد را به طور مستقیم از طریق فرآیند تولید و توزیع به کار می‌گیرد و همچنین به دلیل هزینه هایی که برای تولید فیلم صرف می‌شود، تعداد زیادی از افراد را به طور غیر مستقیم مشغول به کار می‌کند. در بیشتر موارد، فیلم صنعتی بر روی فیلم ها به عنوان رسانه ای برای سرگرمی تمرکز می‌کند، اما در برخی شرایط ممکن است از فیلم برای اهداف آموزشی نیز استفاده کند.

از دید هنری، قدرتمندترین افراد در صنعت سینما عموماً کارگردانان و فیلمنامه نویسان هستند. این افراد توسط عموم دیده نمی شوند، بنابراین همیشه معروف نیستند، اما آنها بیش از هر کس دیگری با تکنیک های بصری استفاده شده و داستان یک فیلم ارتباط دارند. علیرغم قدرت عظیمی که این افراد در پشت صحنه دارند، اغلب قدرت کمتری بر خلاقیت خود از نقطه نظر تجاری دارند.

نقش تهیه کننده در ساخت فیلم صنعتی

تهیه کننده فیلم صنعتی اکثرا در حوزه مالی و بازاریابی نقش دارند. اینها افرادی هستند که برای ساختن فیلم پولی تعیین می‌کنند و بر استخدام استعدادهای بازیگر برای خلق فیلم صنعتی نظارت می‌کنند. تهیه کنندگان مختلف دارای سطح های مختلف هستند. برخی صرفاً به تأمین مالی کمک می‌کنند و ممکن است ارتباط بسیار کمی با خلق واقعی یک فیلم داشته باشند، در حالی که برخی دیگر نقش بسیار مهم‌تری در این فرآیند دارند. گاهی اوقات فیلم‌ها چندین تهیه‌کننده مختلف دارند، اگرچه معمولاً فقط یک یا دو نفر واقعاً درگیر ساخت فیلم هستند.
ساخت فیلم صنعتی طیف وسیعی از افراد را به کار می‌گیرد که هرگز توسط مخاطب دیده نمی‌شوند. در بسیاری از موارد، دستمزد این افراد اندک و ناچیز است. به عنوان مثال، هر مجموعه تولید فیلم احتمالاً افراد خاصی را برای تمیز کردن یا آوردن غذا برای بازیگران و خدمه استخدام خواهد کرد. این افراد نیز بخش بزرگی از ساخت فیلم را تشکیل میدهند.
 

هدف از ساخت فیلم صنعتی چیست؟

بطور کلی فیلم صنعتی تمام مراحل تولید محصول را به نمایش خواهد گزاشت، می‌توان گفت فیلم صنعتی کاربردی‌ترین ابزار برای معرفی محصولتان است. اگر تولیدکننده یا بازاریاب فروش محصولی هستید فیلم صنعتی یک ابزار کاربردی برای معرفی محصول شماست. زمانی که قصد دارید یک مجموعه یا محصول را معرفی کنید، هر اندازه که به کارتان مسلط باشید، باز هم مطالبی هست که شاید آن ها را فراموش کنید. ساخت فیلم صنعتی این مزیت مهم را دارد که تمام مراحل را بدون هیچ گونه کاستی در یک محتوای جذاب و کاربر پسند همراه با صدا و افکت‌های گوناگون به نمایش می‌گذارد.

کاربردهای ساخت فیلم صنعتی

  1. معرفی محصول یا مجموعه
  2. معرفی برند یا شرکت
  3. همایش یا سمینار
  4. نمایش خط تولید کارخانه یا مجموعه های بزرگ
  5. گزارش پیشرفت های سالانه مراکز
  6. مراحل تولید

همچنین بخوانید: فیلم صنعتی از مراحل تولید

تاثیر ساخت فیلم صنعتی بر کسب و کار

به طور کلی یک عکس نمی‌تواند احساسات را منتقل کند و یا یک داستان را روایت کند. پس به همین دلیل است که ساخت فیلم صنعتی برتری بیشتری نسبت به عکس یا بیلبوردهای تبلیغاتی دارد. یه ویدئو صنعتی کوتاه چند دقیقه ای (البته با افکت های ویژه) می‌تواند تاثیر بسزایی بر کسب و کار شما داشته باشد. تاثیر ساخت یک فیلم صنعتی می‌تواند چندین برابر عکس ها یا تبیغاتی بیلبوردی در سطح شهر باشد.

 

در اینجا به تشریح این که فیلم صنعتی چگونه ساخته می‌شود، کاربرد های آن و مزیت ساخت آن نسبت به عکس ها و بیلبورد های سطح شهر پرداخته شد. اگر به دنبال معرفی کسب و کارتان هستید، تیزر تبلیغاتی کمک شایانی برای معرفی محصول یا یک مجموعه می‌کند. شما میتوانید ساخت فیلم صنعتیتان را به مجموعه طرح گندم بسپارید. تا با مناسب ترین قیمت و تضمین کیفیت فیلم به کسب و کار خود تحولی بزرگ بخشید.

5/5 - (8 امتیاز)