عکاسی صنعتی

فیلم صنعتی کارخانه

آیا درباره فیلم صنعتی اطلاعاتی دارید؟ آیا فیلم های تبلیغاتی مشابه فیلم صنعتی هستند؟ در دنیای امروز از فیلم‌های صنعتی و تبلیغاتی برای معرفی مراحل تولید محصول بسیار استفاده میکنند. علت استقبال گسترده از این فیلم این است که مخاطبان امروزی در همه صنف ها و مشاغل به دنبال شفاف‌سازی هستند. طبق آمار، علاقه مردم به فرآیند تولید محصول از کارخانه تا زمانی که در دستشان قرار می‌گیرد بیشتر شده است. به طور کلی مردم با آگاهی از کلیه مراحل تولید محصول ، اعتماد بیشتری به کیفیت پیدا میکنند.

در این مقاله به تشریح فیلم صنعتی پرداخته ایم. ما قصد داریم تا شما را با انواع فیلم های صنعتی تبلیغاتی آشنا کنیم و بیان کنیم که هدف از تولید ویدیو صنعتی چیست. در مرحله بعد راهنمایی جامعی درباره نحوه ساخت فیلم صنعتی تبلیغاتی و تعرفه ساخت آن به شما می دهیم. در آخر نیز مجموعه تبلیغاتی طرح گندم با 1 دهه سابقه مفید در تولید فیلم های صنعتی مفتخر است تا شما را در ساخت این فیلم همیاری کند.

فیلم صنعتی

فیلم صنعتی برای معرفی محصولات صنعتی، خدمات، کارخانه و… بسیار مفید می باشد. در دنیای امروزه که رسانه ها نقش چشم‌گیری در تبلیغات دارد استفاده از این فیلم می تواند به محبوب تر شدن و شناخته شدن برند شما کمک بسیاری کند. حتی می توان میزان فروش شما را بهبود بخشد، در نتیجه تولید فیلم صنعتی یکی از مهم ترین روش های تبلیغاتی برای رشد تجاری و اقتصادی یک برند، مجموعه یا شرکت می‌باشد.

فیلم صنعتی چیست؟

فیلم صنعتی شبیه به فیلم تبلیغاتی می باشد با این تفاوت که محل فیلمبرداری و یا ارائه محصولات در واحد های صنعتی یا محیط های صنعتی ساخته می شود. تجربه و تخصص در ساخت این نوع فیلم حرف اول را می‌زند. نیروی انسانی با تجربه و همچنین استفاده از یک سناریوی عالی می تواند برای جذب مخاطب بسیار مؤثر باشد. از کاربرد های فیلمهای صنعتی می توان به معرفی ابزارآلات صنعتی، محصولات، داده های آماری و فنی از خدمات یا حتی محیط صنعتی اشاره نمود.

مراحل پس از تولید فیلم صنعتی
تجهیزات تولید فیلم صنعتی

تفاوت فیلم صنعتی با تبلیغاتی

به طور کلی فیلم صنعتی در شاخه صنعت فعالیت دارد. این نوع فیلم در رابطه با بخشی از صنعت، تولید، عملکرد مجموعه یا کارخانه و ارزشیابی کیفیت مجموعه به مخاطبان خود اطلاعات جامعی ارائه می‌کند. اکثر مخاطبین با مشاهده محصول به فرآیند تولید و چگونگی تولید آن آگاه نمی شوند. در چنین مواقعی فیلم صنعتی کلیه اطلاعات ساخت محصول از 0 تا 100 را برای مخاطبین خود به نمایش میگزارد. در واقع فیلم صنعتی نمایش چگونگی تولید محصول به بینندگان خود می‌باشد. به طبع آن نیز مخاطبین با برند شما آشنایی بیشتری پیدا میکنند.

حال به سراغ توضیحاتی در رابطه فیلم های تبلیغاتی می رویم. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که فیلم تبلیغاتی چیست؟ فیلم تبلیغاتی زیر شاخه ای از فیلم های صنعتی می باشد. تمامی اطلاعاتی که درباره یک محصول نیاز دارید به مخاطبین خود ارائه دهید و آنها را آگاه سازید، میتوانید در قالب فیلم تبلیغاتی به نمایش بگذارید. اصولا از فیلم های تبلیغاتی در رابطه با تبلیغ محصول، برند، خدمات یک مجموعه، مغازه استفاده می شود. به خاطر داشته باشید در فیلم تبلیغاتی، تمامی اطلاعاتی را که کاربر باید از آن مطلع باشد را در زمان پخش کلیپ ارائه دهید. فروش محصولات به صورت آنلاین و وجود اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام سبب استقبال گسترده فروشندگان از فیلم‌های تبلیغاتی شده است. شما هم می توانید کلیپ تبلیغاتی خودتان را بسازید اما به یاد داشته باشید کیفیت و سناریوی معرفی محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساخت فیلم صنعتی

ساخت فیلم صنعتی از عوامل تاثیرگذار و مهم ارتباطی در کسب و کار و تبلیغات می‌باشد. همچنین برای معرفی برند یا محصول می‌توان به ساخت فیلم صنعتی و تبلیغاتی (Industrial film) اشاره نمود. ساخت فیلم صنعتی جذاب می‌تواند تاثیر بسیاری در روند توسعه برند و افزایش فروش داشته باشد. از مهم ترین راه کار های پیشرفت برند می‌توان به تیزر تبلیغاتی و تیزر صنعتی اشاره نمود. مدت زمان کوتاهی که می‌توان برای تولید کلیپ صنعتیدر نظر گرفت بین 20 الی 60 ثانیه می‌توان در نظر گرفت.

فیلم صنعتی

تعرفه ساخت فیلم صنعتی

به طور کلی برآورد دقیقی از تعرفه ساخت فیلم صنعتی را نمی‌توان ارائه کرد.اما شرکت طرح گندم تاکنون پروژه هایی از 2 میلیون تا 900 میلیون تومان را به ثبت رسانده است. می‌توان گفت تعرفه ساخت، بستگی به نوع فیلمی دارد که شما آن را درخواست میدهید. گاها پیش آمده که ساخت فیلمی با تعرفه 500 هزار تومان، بسیار کارآمدتر و موثر تر نسبت به فیلمی با هزینه چندین میلیونی بوده است. شرکت طرح گندم برای ساخت فیلم به هیچ وجه هزینه های گزاف و بیهوده را از مشتریان خود دریافت نمیکند. مطمعنا هر آنچه که مشتریان ما در قالب فیلم صنعتی نیاز دارند، با حرفه ای ترین شکل ممکن و مناسب ترین قیمت تحویل داده خواهد شد. ما به شما تضمین کیفیت و بهترین قیمت را می‌دهیم.

عوامل تاثیر گذار در ساخت فیلم صنعتی:

1- تجربه و تخصص لازم در تولید فیلم

2- ایده پردازی و خلاقیت برای جذب مخاطبین

3- کیفیت انتقال پیام در کوتاه ترین ممکن به مخاطبین

4- استفاده از تجهیزات مدرن و بروز جهت نورپردازی

5- حضور افراد حرفه ای و متخصص در ساخت فیلم

6- مونتاژ حرفه ای به همراه جلوه های ویژه

موارد استفاده از فیلم صنعتی

از فیلم صنعتی  برای نمایش در آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی، نمایشگاه، رسانه های اجتماعی و حتی کاتالوگ دیجیتال استفاده می شود. در ساخت فیلم ، اهداف باید مشخص شود تا بتوان سناریو را به بهترین شکل ممکن نوشت. اگر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید شما را به صورت رایگان راهنمایی خواهند کرد.

اهداف ساخت فیلم صنعتی

هدف اصلی از ساخت فیلم صنعتی نمایش تمام مراحل تولید محصول به بیننده می باشد. به همین دلیل است که این نوع فیلم بهترین و کاربردی‌ترین ابزار برای معرفی محصولات می باشد. اگر شما تولید کننده یا بازاریاب فروش محصولات هستید بدون شک فیلم صنعتی یک ابزار مهم و کاربردی برای شما خواهد بود. هنگامی که در شرف معرفی یک محصول یا مجموعه هستید هر چقدر هم مسلط باشید ، باز هم توضیحاتی وجود دارد که در اثر خطای سهوی یا فراموشی بیان نخواهند شد. از مهم ترین مزیت های فیلم صنعتی این است که تمام مراحل را بدون هیچ‌گونه کم و کاستی در یک محتوای جذاب همراه با صدا و افکت‌های گوناگون به نمایش خواهد گذاشت.

معرفی استدیو طرح گندم

استودیو طرح گندم کمک می کند تا بتوانید خود را متفاوت و خاص تر به مخاطبین خود ارائه دهید. این مجموعه با استفاده از نیرو های مجرب و خلاق در رشته نویسندگی، ایده پردازی. کارگردانی و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن (نورپردازی، دکور و غیره)، خدمات حرفه ای. فیلم تبلیغاتی و یا صنعتی را با کیفیت عالی در اختیار شما می‌گذارد.

مجموعه ما افتخار طراحی کاتالوگ، چاپ یا عکاسی صنعتی در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح خویش دارد. برخی از تصاویر درج شده در این تیزر ها به عنوان نمونه و پیشنهاد طراحی شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. هم چنین مجموعه ما افتخار همکاری با چهره و گویندگان مطرح سینما و تلویزیون را دارد که می‌تواند فیلم شما را با گویندگی چهره های معروف جذاب تر کند.

سوالات متداول

فیلم صنعتی چیست ؟

این نوع فیلم در رابطه با بخشی از صنعت، تولید، عملکرد مجموعه یا کارخانه و ارزشیابی کیفیت مجموعه به مخاطبان خود اطلاعات جامعی ارائه می‌کند.

تعرفه ساخت فیلم صنعتی در سال 1401 چقدر است؟

به طور کلی تعرفه ساخت فیلم صنعتی با توجه به عواملی نظیر تخصص در تولید فیلم ، حضور افراد حرفه ای در ساخت فیلم ، خلاقیت در جذب مخاطبین ، مونتاژ حرفه ای ، جلوه های ویژه و استفاده از تجهیزات فیلم برداری تعیین میگردد.

5/5 - (6 امتیاز)