چاپ کاتالوگ | چاپ بروشور

کاتالوگ و بروشور کاربرد فراوانی در حیطه ی بازاریابی کسب وکارهای متفاوت دارد. برای سفارش طراحی کاتالوگ به این بخش مراجعه کنید.
چاپ افست و چاپ دیجیتال دو نوع شیوه چاپ مورد استفاده رایج برای چاپ کاتالوگ و بروشور می باشد. چنانچه تیراژ بالایی برای چاپ کاتالوگ و بروشور خود در نظر دارید، مقرون به صرفه است از شیوه چاپ افست برای سفارش خود، استفاده کنید. اگر که زمان فاکتور مهمی برای شما می‌باشد و هزینه در درجه ی دوم قرار دارد پیشنهاد می‌شود از روش دیجیتال برای چاپ کاتالوگ و بروشور خود استفاده کنید. شیوه چاپ دیجیتال می‌تواند تحویل سفارش شما را یک روزه و یا حتی یک ساعته انجام دهد. چاپ کاتالوگ و بروشور در ابعاد a4 و a5 برحسب نیازتان ارائه می‌گردد. یکی از اساسی ترین مسائلی که در زمینه ی چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور می بایست در نظر گرفته شود، طراحی کاتالوگ و بروشور است که بهتر است طراح مورد نظر شما آشنایی کامل با صنعت چاپ داشته باشند. چرا که بسیار مشاهده شده است که خروجی دلخواه از چاپ کاتالوگ و بروشور با طراحی سفارش مورد نظرتان همخوانی نداشته است و این به دلیل شگردهایی است که شرایط چاپی می طلبد و طراح می بایست در جریان آن باشد. لازم به ذکر است اگر خواهان کیفیت بالایی برای چاپ کاتالوگ و بروشور خود هستید، چاپ افست دارای مطلوبیت بیشتری نسبت به چاپ دیجیتال می باشد. چاپ کاتالوگ و بروشور از این جهت با سفارش بالایی مواجه است که با وجود پیشرفت تکنولوژی و رایانه ای شدن تمامی ارتباطات میان عامه ی مردم باز هم کاتالوگ و بروشور با جلوه هایی ویژه و توضیحاتی مناسب ارتباط موثر خود با مخاطبان  را حفظ کرده است.

چاپ بروشور
نسبت به چاپ های دیگر با صرفه تر می باشد و از چاپ کاتالوگ با می‌تواند سریعتر و هزینه کمتری داشته باشد. بروشور را می توانید در قطع های مختلف و با گرماژ مختلف چاپ کنید. از عوامل تاثیر گذار در کسب و کار می‌توان به بروشور و بروشور دیجیتال اشاره کرد.از مزیت چاپ بروشور در مجموعه طرح گندم می توان به چاپ بروشور فوری، چاپ بروشور ارزان، چاپ بروشور با کیفیت، چاپ بروشور 3 لت، چاپ بروشور A4 دورو و چاپ بروشور با قیمت مناسب و رقابتی اشاره نمود.

انواع چاپ بروشور: چاپ بروشور دیجیتال، چاپ بروشور افست.

چاپ کاتالوگ و بروشور
چاپ کاتالوگ فوری
چاپ کاتالوگ
چاپ کاتالوگ و بروشور
چاپ کاتالوگ فوری
چاپ کاتالوگ
چاپ کاتالوگ در تهران
چاپ کاتالوگ و بروشور
چاپ کاتالوگ حرفه ای
چاپ کاتالوگ دیجیتال
کاتالوگ خشتی
چاپ کاتالوگ تعداد کم
چاپ کاتالوگ دیجیتال
چاپ کاتالوگ تعداد کم
چاپ کاتالوگ تعداد کم
چاپ کاتالوگ با کیفیت بالا
چاپ کاتالوگ فوری
کاتالوگ خشتی مربعی
چاپ کاتالوگ پزشکی شرکت مروارید طب پارسیان
طراحی و چاپ کاتالوگ صنعتی
کاتالوگ حرفه ای
چاپ کاتالوگ حرفه ای
چاپ کاتالوگ با کیفیت بالا
نمونه کاتالوگ ایرانی
نمونه کاتالوگ
چاپ کاتالوگ در تهران
چاپ کاتالوگ سیمی
چاپ کاتالوگ و بروشور
چاپ کاتالوگ تعداد کم
نمونه کاتالوگ شرکت پاناسونیک
چاپ کاتالوگ و بروشور
قیمت چاپ کاتالوگ گلاسه
کاتالوگ صنعتی
قیمت چاپ کاتالوگ گلاسه
چاپ کاتالووگ و بروشور
قیمت چاپ کاتالوگ گلاسه
چاپ دیجیتال
چاپ حرفه ای
چاپ کاتالوگ حرفه ای
چاپ حرفه ای
چاپ کاتالوگ فوری
چاپ کاتالوگ حرفه ای
نمونه شرکت nexiio
چاپ کاتالوگ وبروشور
چاپ کاتالوگ و بروشور
چاپ کاتالوگ فوری

آشنایی با چاپ کاتالوگ خشتی و چاپ افست کاتالوگ

امروزه در دنیای کسب و کار یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید به خوبی آن را پوشش دهید و لحظه‌ای از آن غافل نشوید، معرفی محصول خود و بالا نگه داشتن کیفیت فرایند معرفی آن می‌باشد. شما باید بتوانید با استفاده از راه‌های خلاقانه، از فایل‌های ویدیویی و تیزرهای تبلیغاتی گرفته است تا فایل‌های صوتی، تصویری، پوستر و بنرها، خود را در بازار رقابت نگه دارید و توجه مشتریان را به محصولات خود جلب کنید زیرا می‌دانیم که در بازار کسب و کار امروزی، همه چیز درباره‌ی بازاریابی قوی و خلاقیت در معرفی محصول می‌باشد. در این میان یکی از پرکاربردترین راه‌ها و البته موثرترین‌ها، چاپ کاتالوگ خشتی و چاپ کاتالوگ افست می‌باشد.

شما با استفاده از کاتالوگ‌های مختلف، هم از لحاظ نوشتاری و هم تصویری و هم از لحاظ کیفیت می‌توانید با مشتری خود در کمترین زمان ممکن ارتباط برقرار کنید و توجه او را به محصول خود جلب کنید. چرا کم‌ترین زمان ممکن؟ زیرا کاتالوگ‌ها معمولا بیشتر متشکل از تصویر هستند و به همین جهت وقتی مخاطب شما آن را ورق می‌زند، در زمان کمی با تصاویری که شما در آن قرار داده‌اید، محصول شما را می‌شناسد. حال باید توجه کنید که کاتالوگ خود را چگونه چاپ می‌کنید، چه نوعی از آن را استفاده می‌کنید و همچنین چه اصول و چارچوبی را باید در طراحی آن رعایت کنید. در این مقاله ما درباره‌ی تمام این موارد به شما توضیح خواهیم داد تا راحت‌تر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

در میان انواع و سایزهای مختلفی که برای کاتالوگ‌ها ارائه می‌شود یکی از پرکاربردترین‌ها کاتالوگ‌های آفست و کاتالوگ‌های خشتی می‌باشد که چاپ هر دو را به صورت جداگانه برای شما توضیح می‌دهیم.

چاپ کاتالوگ و بروشور

 

چاپ کاتالوگ خشتی

این کاتالوگ‌ها به دلیل سایز خود از دیگر انواع آن متمایز می شوند؛ این نوع از کاتالوگ‌ها در ابعاد مربعی چاپ می‌شوند که اغلب به صورت 19در 19 هستند اما از آنجایی که گفتیم مربعی، گاهی مشتریان ابعاد دیگری را مانند 21 در 21 و یا 23 در 23 نیز سفارش می‌دهند که آن مدل‌ها در آن سایز‌ها نیز در همین زمره‌ی کاتالوگ‌های خشتی قرار می‌گیرند.

نمونه کاتالوگ خشتی

چاپ کاتالوگ و بروشور

 

چاپ کاتالوگ خشتی

چاپ کاتالوگ خشتی

 این کاتالوگ‌ها به این دلیل یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی به حساب می‌آیند زیرا که شکل مربع اغلب نسبت به سایر ابعاد متعارفی که برای کاتالوگ‌ها در نظر گرفته می‌شود، کمی متفاوت است و به همین دلیل نیاز به طراحی‌های خاصی دارد تا با این ابعاد سازگار باشد. البته اگر انتخاب شما کاتالوگ مربعی می‌باشد، از لحاظ طراحی دلسرد نشوید زیرا این نوع کاتالوگ نیز مانند سایر انواع آن، طراحی‌های خلاقانه‌ی خود را دارد که به راحتی با استفاده از تصاویرِ مناسب برای سایز مربع، نوشته‌های به‌جا و فرم درست درج کردن آن‌ها انجام‌پذیر است. به طور کلی این نوع از کاتالوگ‌ها بیشتر برای کسب و کارهایی کاربرد دارد که می‌خواهند خاص باشند و از این که شبیه دیگران نباشند، ترسی ندارند زیرا خوب می‌دانیم که کمی خلاقیتِ خارج از چارچوب برای هر کاری لازم است؛ پس اگر رقبای شما از کاتالوگ‌های مستطیلی استفاده می‌کنند، به این فکر نکنید که ممکن است با انتخاب این نوع کاتالوگ چیزی را از دست بدهید.

چاپ کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ جواهرات

توجه داشته باشید که این نوع از کاتالوگ‌ها می‌توانند از 8 صفحه به بالا باشند و فرقی نمی‌کند که چه تعداد تصاویر و یا چند کلمه در آن درج می‌کنید، زیرا مرسوم است که به طور کلی چه در چاپ کاتالوگ خشتی و چه در کاتالوگ‌های دیگر بیشتر از تصاویر جذاب و باکیفیت استفاده شود زیرا تجربه ثابت کرده است که مخاطبان بیشتر کاتالوگ‌ را تورق می‌کنند و سپس هر تصویری که برای آن‌ها جالب بود، شروع به خواندن توضیحات آن می‌کنند؛ به همین جهت به این نکته حتما توجه لازم را داشته باشید.

چاپ کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ خشتی با طیف رنگ سفید و آبی

چاپ افست کاتالوگ

این نوع از چاپ کاتالوگ با استفاده از یک صفحه‌ی فلزی که معمولا از جنس آلومینیوم ‌می‌باشد صورت می‌گیرد. فرایند این چاپ بدین صورت است که از این صفحه‌ی فلزی برای انتقال تصویر به روکش پلاستیکی استفاده می‌شود و بعد تصویر را روی صفحه‌ی کاغذی می‌چرخانند، به این روش چاپ افست می‌گویند زیرا که جوهر به طور مستقیم به کاغذ منتقل نشده است و این کار توسط واسطه‌هایی که در فرایند بالا توضیح دادیم انجام شده است. این نوع از چاپ بسیار موثرتر و عقلانی‌تر می‌باشد اگر تصمیم داشته باشید که تعداد بسیار بالایی از کاتالوگ را چاپ کنید زیرا استفاده از رنگ توسط این روش بهینه‌تر می‌باشد و نسخه‌ی چاپی شما حرفه‌ای، تمیز و باکیفیت خواهد بود. بسیاری این روش را با روش چاپ دیجیتال مقایسه می‌کنند که در آن  از هیچ صفحه‌ی فلزی استفاده نمی‌شود اما بیشتر این نوع از چاپ برای تعداد پایین پیشنهاد می‌شود و برای تعداد بالا مناسب نمی‌باشد.

طراحی کاتالوگ و بروشور

از مزیت‌های عمده‌ی چاپ افست کاتالوگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد این نوع از چاپ برای پروژه‌ها و کسب و کارهایی که تعداد بالایی از کاتالوگ را می‌خواهند، بسیار مناسب می‌باشد و به صورت اقتصادی قادر خواهید بود تا بیشترین استفاده را از بودجه‌ی خود داشته باشید.

– توجه داشته باشید که فرقی نمی‌کند شما با چه شرکت و یا چاپخانه‌ای برای چاپ کاتالوگ‌های خود قرارداد بسته باشید، هر چه تعداد بیشتری بخواهید، قیمت هر نسخه پایین‌تر خواهد آمد و اگر برای این کار بودجه‌ی به خصوصی را در نظر دارید باید این آپشن را نیز در پس ذهن خود داشته باشید.

– با این که شیوه‌ی چاپ این روش با روش دیجیتالی تفاوت دارد اما این موضوع بدین معنا نیست که در انتخاب رنگ و کیفیت آن دچار محدودیت خواهید شد بلکه همان طیف رنگ و همان کیفیت را در این روش نیز خواهید داشت.

– در این روش شما به خوبی می‌توانید جزئیات عکس و طراحی خود را در نسخه‌ی چاپی آن منعکس کنید و به این صورت کیفیت کلی کاتالوگ خود را حفظ کنید. به خاطر داشته باشید که منعکس کردن جزئیات یکی از مهم‌ترین نکات برای چاپ کاتالوگ می‌باشد زیرا مخاطب باید به خوبی بتواند با تمام ابعاد محصول شما ارتباط برقرار کند.

– به دلیل این شیوه‌ی چاپ، نگران کیفیت کاغذها و یا هر مانعی برای انتخاب کاغذهای باکیفیت نباشید زیرا این یک مشکل به حساب نمی‌آید و همواره کیفیت در این کار حرف اول را می‌زند.

نکات مهم در هنگام چاپ کاتالوگ

پس از این که شما در بخش‌های قبلی با دو نوع چاپ کاتالوگ آشنا شدید، وقت آن رسیده است تا با نکات مهم و قابل توجه در هنگام چاپ این مدل‌ها آشنا شوید. اگر شما تصمیم داشته باشید هر نوعی از کاتالوگ را چاپ کنید، چه تصمیم شما چاپ کاتالوگ خشتی باشد و یا کاتالوگ‌هایی با سایز دیگر، چه تصمیم داشته باشید که چاپ افست کاتالوگ را انجام دهید و چه چاپ دیجیتالی، باید به تک تک این نکاتی که در ادامه آن‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم توجه کنید زیرا بسیاری از افراد این نکات را نادیده می‌گیرند و در میانه‌ی راه تازه متوجه اهمیت آن‌ها می‌شوند؛ پس شما اشتباه آن‌ها را مرتکب نشوید و از همین اولین قدم حساب شده و آگاه وارد میدان رقابت شوید و مخاطبان خود را شگفت‌زده کنید.

طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ با محوریت فشن با رنگ‌بندی روشن

1-  یک شرکت معتبر برای چاپ کاتالوگ خود پیدا کنید.

از آنجایی که شما قرار است تقریبا به تعداد قابل توجه‌ای سفارش کاتالوگ بدهید، پس لازم است تا از کیفیت و حرفه‌ای بودن شرکت صاحب حساب خود مطمئن باشید تا وقت و بودجه‌ی خود را هدر ندهید. بهتر است ابتدا با شرکت‌های مطرح شروع کنید و اگر با آن‌ها به توافق رسیدید کار را به آن‌ها بسپارید و در غیر این صورت با هر شرکت دیگری که قرارداد بستید، حتما پیش از هر چیز نمونه‌ی کاری از آن‌ها بخواهید و سپس کار خود را به آن‌ها بسپارید. همچنین بسیاری از شرکت‌ها هستند که خود کار طراحی را بر عهده می‌گیرند اما اگر طراحی را خودتان انجام می‌دهید، از به صرفه بودن پکیج بدون طراحی شرکت نیز اطمینان حاصل کنید. انتخاب یک شرکت با تجربه و دارای خدمات بالا و کیفیت رضایت‌بخش چیزی است که می‌تواند بسیاری از جوانب کار را از دوش شما بردارد و اجازه دهد تا با خیال راحت به دیگر بخش‌های شرکت خود رسیدگی کنید.

چاپ کاتالوگ و بروشور

استفاده از کاتالوگ برای معرفی وسایل منزل

2- قبل از بستن قرارداد لازم است تا کاملا آماده و آگاه باشید.

این موضوع مهم است که پیش از رفتن به شرکت مورد نظر خود آمادگی‌های لازم را داشته باشید. به طور دقیق بدانید که چه تعداد کاتالوگ نیاز دارید، تعداد صفحات کاتالوگ خود را با توجه به ایده‌هایی که در ذهن دارید حساب کنید، اندازه‌ی کاتالوگ خود را نیز تعیین کنید برای مثال بدانید چاپ کاتالوگ خشتی چیست و چه سایزها و ابعاد دیگری موجود است و در میان آن‌ها دست به انتخاب بزنید، نوع چاپ را نیز مشخص کنید که این مورد باید با توجه به تعداد کاتالوگ‌هایی که می‌خواهید، صورت بپذیرد. البته این تمام موارد نیست شما باید از طیف رنگی مد نظر خود، نوع جنس کاغذ و البته مهم‌تر از این‌ها، محتوای کاتالوگ خود مطمئن باشید؛ همیشه این موارد را قبل از قطعی کردن سفارش خود چندین بار چک کنید.

شاید با خود بگویید این اطلاعاتی که در بالا نام بردیم چیزهایی هستند که شما در هنگام مراجعه به شرکت مورد نظر خود باید از آن‌ها مطلع شوید و درباره‌ی آن تصمیم بگیرید؛ درست است اشتباه نمی‌کنید اما وقتی شما بدون آمادگی و مانند یک لوح سفید به شرکت مراجعه کنید، در مقابل خیل تنوع پیشنهادات آن‌ها سردرگم خواهید شد و همچنین جدای از سردرگمی، بعضی از شرکت‌ها هستند که از بی‌اطلاعی شما سواستفاده می‌کنند، پس بهتر است کمی سطح اطلاعات خود را قبل از بستن قرارداد گسترده‌تر کنید.

طراحی کاتالوگ

چاپ افست کاتالوگ برای جواهرات

3- جلد کاتالوگ خود را پادشاه طرح خود بدانید

شاید این عبارت را شنیده باشید که می‌گویند “کتاب را با جلد آن قضاوت نکنید”، خوب است بدانید این عبارت اینجا مصداق ندارد! در مورد طراحی کاتالوگ‌ها همه چیز درباره‌‌ی کیفیت و ظاهر آن می‌باشد؛ هر چقدر هم که محتوای شما کامل و جامع باشد، اگر ظاهر لازم را برای جلب توجه مشتری نداشته باشد آنگاه دیگر محتوا اصلا خوانده نخواهد شد زیرا مخاطب با همان نگاه اول کاتالوگ شما را کنار می‌گذارد و به سراغ طراحی‌های جذاب می‌رود. پس حتما در هنگام سفارش از سطح کیفیت چاپ آن مطمئن شوید. فرقی ندارد که شما بخواهید چاپ افست کاتالوگ داشته باشید و یا چاپ دیجیتال، کیفیت و به خصوص کیفیت و طرح جلد، حرف اول و اولیت اصلی می‌باشد؛ جلد بی‌کیفیت برای کاتالوگ مانند ظروف زشت و کثیف برای یک وعده‌ی غذایی لذیذ می‌باشد؛ هم اشتها را کور می‌کند و هم ما را از مزه کردن غذا منصرف می‌کند.

طراحی جلد کاتالوگ برای دیزاین داخلی

4- طراحی داخلی و کیفیت بدنه را دست کم نگیرید.

درست است که در مورد قبل یعنی بخش اهمیت جلد، تاکیید جدی بر کیفیت و طراحی آن داشتیم اما این تاکیید به این معنی نیست که به طور کلی از بدنه و کیفیت داخلی کاتالوگ خود غافل شوید. برای مثال شما برای جلد باید از کاغذهای ضخیم‌تر و با کیفیت‌تر استفاده کنید زیرا در معرض عوامل خارجی قرار دارد و آسیب‌پذیری آن بیشتر است اما این گونه برداشت نکنید که پس از استفاده از کاغذ با کیفیت برای جلد، آزاد هستید از هر نوع کاغذی که خواستید برای صفحات داخلی آن استفاده کنید؛ درست است که صفحات داخلی روی برگه‌های نازک‌تر و سبک‌تر چاپ می‌شوند اما کیفیت آن‌ها همچنان مهم می‌باشد. همچنین برای انتخاب نوع کاغذ صفحات داخلی باید به نوع محصولی که قصد تبلیغ آن را دارید و همچنین تعداد صفحات کلی کاتالوگ نیز توجه کنید‌ زیرا هر چه تعداد صفحات بیشتر باشد، اگر وزن کاغذ نیز بیشتر باشد به طبع کاتالوگ شما سنگین‌تر خواهد شد.

هارمونی طیف رنگی با موضوع کلی کاتالوگ

جدای از کیفیت کاغذ که بسیار مهم می‌باشد، در هنگام چاپ کاتالوگ خشتی و چاپ افست کاتالوگ و هر نوع مدل چاپی دیگری باید آگاه باشید که طراحی جلد با طراحی صفحات داخلی دارای هارمونی هم در قالب‌بندی و هم در طیف رنگی‌ باشد. این طیف رنگی را چه چیزی تعیین می‌کند؟ اول از همه باید به محصولی که قصد تبلیغ آن را دارید توجه کنید؛ برای مثال اگر شما محصولات آرایشی، بهداشتی و زیبایی تبلیغ می‌کنید بهتر است از طیف رنگی روشن و پرانرژی استفاده کنید تا لطافت و ظرافت محصولات خود را در طراحی نیز منعکس کرده باشید و یا اگر در حال ارائه‌ی یک کاتالوگ صنعتی برای قطعات ماشین می‌باشید به طور قطع همان طیف رنگی محصولات آرایشی پاسخگو نخواهد بود!

هارمونی قالب طراحی کاتالوگ با موضوع مورد تبلیغ

بازاریابی با کاتالوگ های چاپ شده راهی عالی برای انتقال مستقیم محصولات شما به مشتریان است. برای استفاده بیشتر از آنها ، کمی زمان صرف کنید تا کاغذ و گزینه های مناسب پوشش را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را خواهد گذاشت.

نکات مهم در چاپ کاتالوگ

صفحات بدون روکش برای کاتالوگ هایی با متن زیاد مناسب است زیرا خواندن آنها راحت تر است.
صفحات براق، تصاویر کاتالوگ رنگی را با نشاط تر نشان می دهند.
کاتالوگ های  کوچک با 8 یا 12 صفحه باید از فونت 10 استفاده کنند. هم برای جلد و هم برای صفحات داخلی (البته برای جلد به فونت مورد نظر شما نیز بستگی دارد)

کاغذ چاپ کاتالوگ

در ابتدا این موضوع را عنوان کنیم که کاتالوگ ها از لحاظ ابعاد به دسته های ذیل تقسیم میشوند.

1- رحلی یا A4

2- وزیری یا B5

3- خشتی یا سایز مربع 20*20 ، 21*21 ، 19*19

4- سلطلانی یا 34*24

معمولا ضخامت مقوای جلد کاتالوگ از ضخامت متن کاتالوگ بیشتر است و از گرماژهای 300 ، 250 و 200 گرم استفاده میشود.

و برای متن کاتالوگ از کاغذ گلاسه 135 ، 150 و 170 گرم استفاده میشود .

کاتالوگ ها از لحاظ صحافی  به دو دسته ذیل تقسیم میشوند :

1- عمودی

2- افقی (بیاضی)

کاتالوگ ها از لحاظ نوع صحافی به اشکال ذیل تقسیم می شود :

1- مفتول که خود به دو قسمت  : تخت و لوپ  تقسیم می گردد.

2- چسب گرم

3- فنر

4- جلد سخت

چاپ با قیمت پایین

برای اینکه بتوان کاتالوگ با قیمت پایین چاپ کرد باید گرماژ جلد و متن را پایین تر استفاده کرد، بعنوان مثال کاتالوگ با جلد مقوای 250 گرم و متن کاغذ 170 گرم از کاتالوگ با جلد مقوای 200 گرم و متن 135 گرم گرانتر است.

برای داشتن یک کاتالوگ خاص به موارد زیر توجه کنید: 

میتوان با انجام یک سری عملیات روی جلد ، به این مهم دست یافت، مثلا قسمت هایی از جلد را برجسته کاری کرد یا قسمت هایی را نقره کوب یا طلاکوب کرد و جنس جلد میتواند مقوای کتان یا مقوای گلاسه باشد و همچنین میتوان با کشیدن روکش سلفون مات و انجام یووی موضعی به زیبایی های جلد کاتالوگ افزود.

همچنین برای داشتن یک کاتالوگ با کارایی بالا و زیبا باید مراحل ذیل را انجام دهید :
عکاسی با کیفیت بالا از محصولات
انتخاب مطالب جذاب و درست
به طوری که تمام کارایی و هدف محصول را به مخاطب منتقل کند

کدام روش چاپ کاتالوگ یا بروشور برای شما مناسب است؟ (مقایسه انوع روش چاپ)

چندین روش برای چاپ کاتالوگ یا بروشور شما وجود دارد که در یک نگاه به شما توضیح میدهیم کدام روش برای شما مناسب است. انواع روش های چاپ کاتالوگ عبارتند از:

چاپ سیلک

چاپ فلکسو

چاپ افست (پرکاربرد)

چاپ دیجیتال

اگر تیراژ کار شما پایین است و همچین ویرایش در طراحی خود دارید از چاپ سیلک استفاده کنید.

برای تیراژ زیاد و هزینه کمتر چاپ فلکسو توصیه می‌شود، دقت داشته باشید در این روش کمی کیفیت کار پایین تر می آید.

چاپ افست یکی از پرکاربردترین روش ها است نمونه کارهای بالا که مشاهده کردید اکثرا چاپ افست هستند، برای تیراژ بالا با هزینه متوسط و کیفیت خوب از این چاپ استفاده کنید.

چاپ دیجیتال روش دیگری است که معمولا برای تیراژهای کم استفاده می‌شوند.

چاپ بروشور

چاپ بروشور: یکی از روش های تبلیغ یا معرفی اختصاصی یک محصول یا کالایی خاص با توضیحاتی مرتبط از بروشور یا کاتالوگ استفاده می کنند و به مخاطبین خود ارائه می کنند. توجه کنید که در چاپ بروشور، تبلیغات به این شیوه جذاب و قابل فهم می‌باشد و نقش کلیدی برای معرفی محصول یا شرحی از خدمات می باشد.

محتویات چاپ بروشور می تواند عکس، متن و ترکیب رنگ ساده، ولی جذاب باشد.توجه کنید که برای چاپ بروشور باید از رنگ های CMYK استفاده نمایید.

چاپ بروشور حرفه ای

چاپ بروشور حرفه ای با بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهیم. با خرید اقلام مصرفی برای چاپ به صورت نقدی چاپ بروشورارزان و با زیر قیمت بازار به شما ارائه می دهیم. برای داشتن چاپ خوب و با کیفیت باید به نکاتی در طراحی کاتالوگ توجه کنید تا دچار اشکالات در چاپ بروشور نشوید.

کاتالوگ را می توان توضیحات کامل از مجموعه ای از کالا،  شرح خدمات، وظایف تعریف کرد.شما می توانید کاتالوگ را در قالب پلتفرم چاپی، کاغذ(مقوا)، به صورت مالتی مدیا یا کاتالوگ دیجیتال ارائه دهید.

نکات کلیدی در چاپ بروشور

استفاده از مرکب با کیفیت

استفاده از مرکب ( رنگ ) با کیفیت و اورجینال یکی از نکات مهم و حساس در چاپ کاتالوگ است، استفاده ار رنگ های نا مرغوب و بی کیفیت موجب تداخل در ترکیب رنگ  بر کاتالوگ می شود که، نه تنها کاتالوگ با کیفیت نخواهید داشت بلکه هزینه و اتلاف وقت جبران نا پذیزی ممکن است در پی داشته باشد.

استفاده از کاغذ با کیفیت در چاپ بروشور

کاغذ هایی برای چاپ کاتالوگ با کیفیت مناسب است که پرز کمتری نسبت به سایر کاغذ های فرعی دارند. گروه طرح گندم با استفاده از بهترین کاغذ موجود در بازار (کاغذ کره ای) توانسته کیفیتی بی نظیر به مخاطبین خود ارائه دهد.

استفاده از روکش سلفون حرارتی در چاپ کاتالوگ

مرحله بعدی پس از چاپ، سلفون کشی می باشد. با استفاده از سلفون حرارتی با میکرون (ضخامت) برای بالابردن و جلوه بهتر و همچنین بالا بردن مقاوت آن در مقابل خم، تا، گرد و غبار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاثیر کاغذ در هزینه های چاپ بروشور

یکی از مواردی که تاثیر بسیاری روی هزینه های چاپ بروشور می گذارد کاغذ و مقوای مصرفی است، اما این تاثیر بسته به تیراژ، اهمیت متفاوتی خواهد داشت، که می توان به دو بخش آن را تقسیم نمود.

   چاپ بروشور در تیراژ های پایین: اصولا در تیراژهای زیر 3000، هزینه کاغذ با هزینه های فیلم و زینک و چاپ برابری می کند.

  چاپ بروشور در تیراژ های بالا: در تیراژهای بالا هزینه های چاپ (کاغذ) تقریبا اصلی ترین عامل هزینه کار چاپی محسوب می شود. در تیراژهای بالا چیدمان سند و دقت در آن به دلیل اهمیت مصرف کاغذ و مقوا بسیار مهم است.

قیمت چاپ بروشور

جدول قیمت چاپ بروشور
نوع کار بها به ریال
طراحی تماس بگیرید
فیلم اینجستر تماس بگیرید
زینک تماس بگیرید
کاغذ تماس بگیرید
چاپ تماس بگیرید
سلفون مات تماس بگیرید
خط تا و برش تماس بگیرید
نظارت 30 % تماس بگیرید

جدول قیمت چاپ بروشور

قیمت چاپ

چاپ بروشور تبلیغاتی

خاص و متفاوت دیده شوید، در چاپ بروشور تبلیغاتی باید نکاتی از قبیل نوع رنگ و نوع چینش متون و تصاویر را رعایت کرد.توجه کنید که بروشور تبلیغاتی یکی از ابزارهای تبلیغاتی در بین عموم است که توانسته است خروجی مناسبی داشته باشد. در بروشور تبیلغاتی می توانید، محصول (کالا)، خدمات، شرح توصیحات و… را برای معرفی به عموم معرفی کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان چاپ بروشور در تماس باشید.

چاپ بروشور فوری

چاپ بروشور فوری با کیفیت؛ با استفاده از دستگاه های مدرن و تمام اتوماتیک توانسته ایم در کوتاه ترین زمان چاپی با کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.در چاپ بروشور فوری تعرفه و قیمت چاپ بروشور، ممکن است متفاوت باشد.

چاپ بروشور رنگی

استفاده از رنگ های CMYK در چاپ بروشور رنگی می تواند در کیفیت و زیبایی بروشور تاثیر بسیاری بگذارد. همچنین استفاده از مرکب های مرغوب و درجه یک می‌تواند در چاپ بروشور رنگی نقش کلیدی داشته باشد. در چاپ بروشور رنگی بهتر است از کاغذ های گلاسه استفاده شود.

چاپ بروشور سه لت

در چاپ بروشور سه لت خدماتی همچون: طراحی، فیلم ایمجستر، زینک، مقوا، چاپ، UV مات، UV براق تکه ای، خط تا و برش و … در چاپ بروشور سه لت تاثیر گذار باشد.

چاپ بروشور

چاپ بروشور: یکی از روش های تبلیغ یا معرفی اختصاصی یک محصول یا کالایی خاص با توضیحاتی مرتبط از بروشور یا کاتالوگ استفاده می‌کنند و به مخاطبین خود ارائه می کنند.توجه کنید که در چاپ بروشور، تبلیغات به این شیوه جذاب و قابل فهم می باشد و نقش کلیدی برای معرفی محصول یا شرحی از خدمات می باشد.

محتویات چاپ بروشور می تواند عکس، متن و ترکیب رنگ ساده، ولی جذاب باشد.توجه کنید که برای چاپ بروشور باید از رنگ های CMYK استفاده نمایید.

هزینه چاپ برشور A4 دو رو

چهار رنگ با سه خط تا، به علاوه سلفون مات روی کاغذ 135 گرمی گلاسه تیراژ 3000 عدد. ابعاد 30 * 21 سانتی متر است.در این حالت می توان پشت روی بروشور را با هم در یک سند قرار داد ماشین چاپ مناسب برای اینکار نیز 50 * 35 می باشد و یک صفحه کاغذ 70 * 100 چهار عدد صفحه 50 * 35 برای چاپ، و هر 50 * 35 دو عدد بروشور می دهد. بنابراین هر ورق کاغذ  70 * 100 هشت عدد بروشور خواهد شد. با احتساب ضایعات کاغذ 400 برگ کاغذ 70 *100 نیلز داریم که در مجموع 1600 برگ 50 * 35 چاپ خواهد شد. بنابراین محاسبه قیمت بدین گونه خواهد بود:

محاسبات مربوط به کاغذ:

باطله چاپ :

بسته به تعداد رنگ چاپ ، تنوع مراحل فرآیند چاپ و حتی میزان تجربه و تخصص متولیان ، باطله کار می تواند کم یا زیاد شود.در یک نگرش کلی می توان به شکل زیر عمل کرد :

1 – به ازای چهار رنگ CMYK 50 برگ

2 – به ازای هر رنگ چاپ 20 برگ

3 – در مرحله طلاکوب 20 برگ

4 – پوشش های UV  20 برگ

5 – سلفون 20 برگ

6 – لترپرس 20 برگ

7 – صحافی 20 برگ

و به همین شکل هر مرحله ای که به فرآیند چاپ اضافه می شود 20 برگ برای با طله اضافه کنید.

سلفون کشی و مشکلات آن

همانطور که می دانید، سلفون پوشش بسیار جذاب و دلنشینی است که در روی کار و بعد از مرحله چاپ ، می چسبانند. ممکن است بعد از اجرای سلفون روی کار چاپی مراحلی از قبیل خط تا و برش، جعبه سازی و… نیز اجرا شود. بنابراین در موارد فوق و بسیاری دیگر بایستی به این نکته دقت داشته باشید که پوشش سلفون روی کار و بخصوص در دو طرف یک کار چاپی باعث دفرمه شدن کاغذ چاپی شما می شود و همین امر ممکن است در هنگام خط تا و برش ایجاد اشکال کند.

به عنوان نمونه بروشور سه لت در قطع 66 * 30 روی مقوای 250 گرمی، گلاسه دو رو چاپ شده بود یعنی سه لت A4. بعد از چاپ، دو طرف بروشور سلفون براق شده بود.کشیدگی ای که سلفون ایجاد کرده بود به قدری بود که بروشور بسیار دفرمه شده بود.

در هنگام لترپرس (خط تا)، دقت لازم وجود نداشت و گاهی خط تا جا به جا روی بروشور می افتد و به دنبال آن در هنگام برش نیز بادی در بروشور ها افتاده بود که حتی دسته های  تایی آن ها نیز نمی شد دور بر کرد. به این معنا که هنگامی که تیغه نگهدارنده  کاغذ روی آن قرار می گرفت پشت بروشور ها بالا می رفت و تیغ برش دقت لازم را نداشت.

باید در این بخش توجه و دقت کافی را داشته باشید که در برخی موارد به جای سلفون از پوشش UV استفاده نمایید یا اینکه قبل از اجرای سلفون نمونه بدون ایرادی از کار مشابه با گرماژ مورد نظر خود بدون ایراد اجرا شد است مشاهده نمایید.

نکات کاربردی برای جلد

 • اگر داخل جلد را سلفون یا UV زدید حتما جای عطف و چسب بغل را بدون سلفون یا UV نگه دارید، چون مطمئن باشید که چسب به جلد نمی چسبد.
 • برای صحافی با چسب گرم تا آن جا که ممکن است و مقوای جلد شما اجازه می دهد از پایین جلد حداقل نیم سانت اضافه بگذارید تا در هنگام جلد کردن چسب های اضافی که به پرس ماشین مالیده شده است ، به عطف نچسبد و کار تمیزتر شود.

البته اگر هم مقوای شما به اندازه ای است که نمی توانید بزرگتر از از داخله بگیرید و شاید بعضی وقت ها از فرم های شما هم کوچکتر است در آن وقت می توانید به صحاف بگویید که قبل ا جلد کردن ، فرم های داخله را برش زند و سفیدی اضافه ای را که دارد از فرم بگیرد ، البته در نظر داشته باشید به اندازه ای برش خورده نشود که بعد از جلد کردن جایی برای دور بریدن کار وجود نداشته باشد.

ویژگی چاپ افست در چاپ برشور

این شیوه چاپ در ایجاد جلوه های ویژه یکی از ابتدایی ترین کارها می باشد. این شیوه چاپ را به راحتی می توان با انواع دیگر ترکیب کرده، کاری نفیس ارائه نمود، اما باز هم با آگاهی و خلاقیت می توان با چاپ افست تنها نیز کار ویژه خود را انجام داد .شناخت رنگ های نقره ای، طلایی، فسفری و … نیز به خودی خود می تواند کاری خاص و خلاقانه باشد.

انواع چاپ بر روی چاپ کاتالوگ

انواع شیوه های چاپ را می توان به سه گروه عمده تقسیم کرد.

1 – چاپ مسقیم

2 – چاپ غیر مستقیم

3 – چاپ غیر تماسی

چاپ مستقیم :

در این شیوه سطح چاپ شونده به  طور مستقیم با فرم چاپ در تماس می باشد و عمل چاپ انجام می‌گیرد. روش های معروف این نوع چاپ عبارت اند از:

کلیشه، لترپرس، طلاکوب، فلکسو، نایلو پرینت، هلیو گراور، سیلک اسکرین، اتیک، قدیمی ترین شیوه چاپ، ساخت کلیشه به طرق مختلف است که مهر فروشگاه از متداول ترین آن هاست

چاپ غیر مسقیم

در این شیوه چاپ، سطح چاپ شونده به طور غیر مستقیم با فرم چاپ در تماس است دین معنی که نقش به ستوه دیگر منتقل شده، در نهاینت بروی کاغذ چاپ می شود.

معروف ترین شیوه چاپ غیر مستقیم، چاپ افست است که رابط چاپ (زینک) نقش را به روی لاستیک منتقل کرده، نقش از روی لاستیک، چاپ می شود.

چاپ غیر تماسی

در این شیوه، چاپ در اثر تماس صورت نمی گیرد بلکه پودر یا جوهر به سطح چاپ شونده پاشیده می شود.

همانند چاپگر های لیزری – جوهر افشان و فتوکپی

شیوه های مختلف چاپ :

 •     چاپ فلسکو
 •     چاپ هلیو
 •     سیلک اسکرین
 •     ورنی سرد
 •     ورنی گرم
 •     پوشش UVمات و براق
 •     لترپرس (ملخی)
 •     داغی(طلاکوب)
 •     ترموگرافی

چاپ فلکسو Flexo

Flexo یک نوع چاپ برجسته است که در آن از کلیشه های ژلاتینی استفاده می شود. از طرح مورد نظر فیلم و سپس کلیشه ژلاتینی تهیه شده، روی ماشین بسته می شود. با این روش، بر روی سلفون، نایلون و جنس های متنوعی از جمله PVC، کاغذ، BOPP و … چاپ صورت می‌گیرد.

شما همچنین می‌توانید برای طراحی بروشور خود و مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه مربوطه مراجه فرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)