عکاسی صنعتی چیست؟ | + نمونه عکس ✅ قیمت عکاسی از محصولات

عکاسی صنعتی به انگلیسی “Industrial Photogaphy” حوزه گسترده ای است که چندین شاخه از عکاسی را شامل می‌شود. هدف اصلی از عکاسی صنعتی، تبلیغ محصول، کالا یا تبلیغ برند برای به فروش رساندن حداکثری می‌باشد. همچنین از عکاسی صنعتی برای نمایش خدمات ارائه شده توسط شرکت یا خط تولید کارخانه استفاده می شود. به طور کلی مفهوم عکاسی صنعتی عکسبرداری از تجهیزات صنعتی، محصولات، ماشین آلات و بعضا کارگران یک مجموعه می‌باشد.

به خاطر داشته باشید هر نوع عکاسی از محصولات برای جلب توجه مشتری که منجر به فروش بیشتر محصولات شود، جزء شاخه عکاسی صنعتی قرار می‌گیرد.

استدیو عکاسی صنعتی تخصصی طرح گندم

سابقه ای درخشان، تصاویری برجسته و ماندگار از کالا یا محصولات شما را در ذهن مشتریانتان نمایان می‌کند. مجموعه ما با تیمی متخصص، با دارا بودن تجهیزاتی مدرن و به روز، عکسبرداری از محصولات کوچک و بزرگ با پس زمینه دل خواهتان را به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهد.

در مجموعه ما تمامی نکات مانند پس زمینه، چینش کالا یا محصول، شناسایی قشر مخاطبانی که قرار است تحت تأثیر عکس قرار گیرند، تأثیر روانشناسی رنگ‌ها بر ذهن افراد، هارمونی و تضاد رنگ‌ها و تأثیر تمامی این عوامل بر روی خروجی عکس مورد بررسی قرار میگیرد. در استدیو طرح گندم، عکاسی از فلزات استیل، براق یا مات مانند سینی، قابلمه، شیرآلات و وسایل آشپزخانه به صورت کاملا حرفه ای انجام میگردد.

برای پروژه‌های معماری، مجتمع‌های مسکونی، تجاری و اداری که در نظر دارید، استودیو طرح گندم با رعایت تمامی استانداردها و کنتراست نور و زوایای دلخواهتان تصویری مهندسی و شکیل از هر قسمت از پروژهٔ شما عکسبرداری می‌کند. هم چنین از مواد غذایی، کیک و شیرینی، فست فود، غذای ایرانی و مواردی از این دست با جلوه ای ویژه عکسبرداری می‌شود.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی به معنای عکس برداری با دوربین عکاسی است و عکاسی صنعتی به معنای عکسبرداری از سوژه های صنعتی با استفاده از دوربین عکاسی می باشد. سوژه های صنعتی معمولا در چند دسته خلاصه می شوند. تجهیزات یک کارخانه ی تولیدی و یا کارگرانی که در اطراف یک خودرو حلقه زده اند و سعی دارند که آن را سر هم بندی کنند. عکس هایی هوایی از تشکیلات یک کارخانه ی تولید محصولات خوراکی و یا عکس هایی دکوراتیو از یک محصول دست ساز که می تواند صنایع دستی شهر اصفهان باشد. تمام این ها در زمره ی عکاسی های صنعتی قرار می گیرند. اما هدف از عکاسی صنعتی چیست؟ عکاسی صنعتی به دلیل افزایش فروش محصول صنعتی گرفته می شود. پس در نهایت می توان اینگونه گفت که هر عکسی به منظور افزایش روش یک محصول صنعتی، می تواند عکس صنعتی باشد و عکاسی آن را عکاسی صنعتی نامید.

معرفی عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در کسب و کار

عکاسی صنعتی و فروش بیشتر

همیشه تمام محصولات صنعتی دارای ویژگی های قابل توجهی هستند. ویژگی هایی که در نگاه اول از چشم خریدار پنهان است و خریدار نمی تواند این ویژگی ها را در هنگام خرید مشاهده کند. مثلا این مسئله که برای تولید یک آبگرمکن چه فرایندی طی شده است و چند کارگر در یک واحد صنعتی مشغول به کار شده اند تا بتوانند آن را تولید کنند می تواند برای یک خریدار جالب توجه باشد. اما این تلاش های بی وقفه در وحله ی اول به خریدار نشان داده نمی شود. حال تصور کنید که ما تلاش این کارگران را در یک عکس صنعتی تبلیغاتی به چاپ برسانیم و خریدار ها بتوانند آن را ببیند. به همین سادگی یکی از ویژگی های جذاب محصول صنعتی خودمان را به خریداران مطمئن خود نشان می دهیم. همین امر ساده می تواند باعث فروش بیشتر یک محصول صنعتی بشود.

دسته بندی عکاسی صنعتی

عکاسی محیطی

عکاسی محصولات

عکاسی دکوراتیو

عکاسی هوایی

عکاسی خط تولید

عکاسی لوازم آرایشی

< اطلاعات کامل عکاسی صنعتی >

قیمت عکاسی صنعتی در سال 1403 با توجه به مدت زمان عکاسی، تعداد فریم ها، تجهیزات عکاسی، فضاسازی، چیدمان و تجربه کاری عکاس تعیین میگردد.
عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه های عکاسی صنعتی می باشد که بسیار وسیع تر به تبلیغ محصول می پردازد و هدف هر دو فروش محصول می باشد.

هدف عکاسی صنعتی

یکی از اهداف اصلی عکاسی صنعتی، تشویق مشتری برای خرید محصول می‌باشد. مشتریان در دنیای امروزه با تبلیغات گسترده آنلاین و بیلبورد‌های متنوع رو به رو هستند. همین امر موجب تصمیم‌گیری سخت و دشوار برای انتخاب محصول مورد نظر جهت خریداری خواهد بود. پس تبلیغات شما هم در میان هزاران تبلیغ روزانه به سختی می‌تواند خودنمایی کند و به چشم مشتریان دیده شود. برای همین است که استخدام عکاس حرفه ای و با سابقه مفید در حوزه تبلیغات بسیار مهم است.

در هنگام جستجوی عکاسی صنعتی، به دنبال شخص یا شرکتی باشید که در زمینه عکاسی حرفه ای باشد و تیم متخصص عکاسی حتما استدیو عکاسی نیز داشته باشند. همچنین این عکاسان باید توانایی ویرایش عکس های گرفته شده را داشته باشند. رعایت این موارد باعث کاهش هزینه های شما خواهد شد. مجموعه تبلیغاتی طرح گندم با بیش از 2 دهه سابقه در زمینه عکاسی صنعتی می تواند پاسخگوی کلیه نیاز های مرتبط با عکاسی و تبلیغات شما باشد.

به یاد داشته باشید اگر کسب و کاری در ضمینه فروش محصولات دارید، عکس گرفتن از زاویه های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. این عکس ها باید در بهترین حالت نور و در بهترین کیفیت ممکن گرفته شوند تا برای مشتری نقطه شکی بجای نگذارند. هنگامی که برای بار اول یک عکاس تجاری استخدام می‌کنید، تمامی انتظارات خود از عکس را شفاف و واضح به او منتقل کنید و از عکاس نیز پیشنهاد و راهنمایی بگیرید.

عکاسی تبلیغاتی حرفه ای

عکاسی صنعتی حرفه ای واژه ایست که به صورت اشتباه در میان عموم مردم رایج شده، عکاسی تبلیغاتی از جواهرات، عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی، عکاسی تبلیغاتی لباس و به‌طور کلی عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی از هرچیزی که شما به آن فکر کنید نمی‌تواند غیر حرفه ای باشد، زیرا عکاسی صنعتی نیاز به سابقه و دانش زیادی دارد که لاجرم باعث حرفه ای شدن عکاس مربوطه می‌شود. اگر عکاس مهارت و سابقه کافی در کار خود نداشته باشد، نمی‌تواند عکاسی صنعتی  انجام دهد، اما مطمعنا عکاسان تبلیغاتی نسبت به سابقه و دانش خود در رده‌های مختلف قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال یک عکاس صنعتی حرفه ای می‌داند برای عکاسی تبلیغاتی از جواهرات یا عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی یا عکاسی صنعتی لباس باید از کدام تجهیزات خود استفاده کند. البته به دلیل قیمت بسیار بالای تجهیزات عکاسی متأسفانه شرایط استفاده از آنها برای تمام عکاسان میسر نمی‌باشد. برای مثال در عکاسی صنعتی از جواهرات نیاز به دقت خیلی زیاد به جزئیات می‌باشد، برای داشتن یک عکس خوب از جواهرات نیاز است که تراش سنگ و همچنین بازتاب نور در آن و بسیاری جزئیات دیگر به خوبی به تصویر کشیده شود و برای گرفتن چنین عکسی نیاز به تجهیزات خاص و گران‌قیمتی می‌باشد. علاوه برداشتن تجهیزات داشتن تجربه زیاد و تسلط عکاس به تئوری و تکنیک عکاسی امریست ضروری.

در مثال دیگر می‌توان به عکاسی صنعتی از مواد غذایی اشاره کرد، برای داشتن یک عکس تبلیغاتی از مواد غذایی، عکاس باید دارای تجربه و تخصص در چیدمان یا دیزاین کادر داشته باشد، عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی همچنین نیازمند اشراف کامل عکاس به نرم‌افزارهای ویرایشی و گرافیکی می‌باشد، اما به‌طور کلی عکاسی صنعتی از مواد غذایی بدون حضور یک عکاس با ذوق و هنرمند و البته تجهیزات فوق تخصصی عکاسی و نورپردازی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

به‌طور مثال یکی از تجهیزات واجب در عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی دستگاه کلوین سنج یا کلوین متر می‌باشد، یک عکاس حرفه ای دانش استفاده از این دستگاه را دارد و زمانی که بتواند به درستی از آن استفاده کند، شاهد یک عکس صنعتی از مواد غذایی می‌باشید که موفق عمل کرده و پروژه تبلیغاتی شما را به ثمر می‌رساند.

عکاسی تبلیغاتی لباس بحث بسیار گسترده‌تری دارد به این دلیل که اگر کارفرمای پروژه تمایل به استفاده از مدل داشته باشد، داشتن یک عنصر زنده در کادر، شرایط عکاسی را کاملاً تغییر می‌دهد. در عکاسی تبلیغاتی لباس، فقط و فقط یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای که دارای سابقه و دانش بسیار باشد می‌تواند پروژه موفقی داشته باشد. عکاسی تبلیغاتی لباس نیاز دانش عکاس حتی از آناتومی بدن نیز می‌باشد، به همین دلیل و دلایل بسیار دیگر، پروژه‌های عکاسی صنعتی اگر به یک عکاس متخصص سپرده نشود، با شکست مواجه می‌شوند.

استودیو طرح گندم در تمام زمینه‌های عکاسی صنعتی حرفه ای از جمله عکاسی صنعتی از جواهرات، عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی، عکاسی صنعتی لباس و دیگر زمینه‌های تبلیغاتی با داشتن کادری مجرب و حرفه ای به شما یاری می‌رساند. عکاسان گروه طرح گندم با داشتن تحصیلات عالیه در کشور ایتالیا و سابقه همکاری با معتبرترین برندهای اروپایی و همچنین داخلی، موفقیت پروژه عکاسی شما را تضمین می‌کنند.

عکاسی صنعتی حرفه ای

مجموعه طرح گندم با کادری ماهر و مجرب، عکسبرداری از محصول یا فضای تعیین شدهٔ شما را با کیفیت حرفه ای و قیمتی معقول تقدیم حضورتان می‌کند. عکاسی صنعتی حرفه ای مستلزم رعایت اصولی‌ترین قوانین می‌باشد، چرا که سوله‌های کارخانه‌ها و کارگاه‌های بزرگ دستخوش منابع نوری متفاوت می‌باشند.

حرارت‌های نوری متفاوت بر روی کنتراست و تنظیم نور محیط بسیار تأثیر گذار است. تنظیم نور و مدیریت این مسائل در محیط عکسبرداری صنعتی مستلزم وجود تیمی مجرب در زمینهٔ تصویربرداری می‌باشد. که با استفاده از تکنیک‌ها و ترفندهای خاص بتواند حتی درخشش اشیاء دیگر و تأثیر انواع نورها را بسنجد. با تغییراتی مؤثر از جمله مسدود کردن نور گیرها یا ایجاد نور مصنوعی یا تنظیم فیلتر و مانور دادن در زوایای متفاوت، بدون ایجاد تیرگی یا روشنی زیاد و تغییر رنگ در قسمت‌های از تصویر، عکسبرداری را با کیفیتی مورد پسند ارائه کند.

عکاسی صنعتی حرفه ای موضوعی است که بسته به نوع نیاز شما انعطاف‌پذیر است. ترجیحاً پیشنهاد می‌گردد کیفیت را نسبت به قیمت اولویت دهید. چرا که کیفیت بالای عکس، مخاطب را جذب خود می‌کند. از جمله موردی که در عکاسی صنعتی حرفه ای می‌بایست به آن توجه گردد، ترکیب چیدمان و هارمونی رنگ‌ها و حتی تضاد متناسبی می‌باشد که تأثیر چشمگیری در جلب توجه مخاطب می‌گذارد. پس زمینهٔ تصاویر به‌طور معمول سفید در نظر گرفته می‌شود.

یگانه ویژگی ایی که این مجموعه را از سایر مجموعه‌های دیگر برجسته می‌سازد، ارائه کیفیتی ویژه با قیمتی مقرون به صرفه است. توجه داشته باشید دقت لازم را برای انتخاب محصول مورد نظر یا فضای دلخواه تان پیاده کنید. چرا که بهتر است آنقدر محصول شما سالم و مرغوب باشد که نیازی به روتوش نداشته باشد. نمایش کیفیت واقعی یک کالا مهمترین نکته برای نگهداری مشتریان وفادار می‌باشد.

مزایای عکاسی صنعتی

هنر عکاس فعال در زمینه صنعتی این است که، بتواند بهترین زاویه ممکن را به همراه بهترین نور و بهترین چیدمان فراهم آورد. بهترین تصویر را از سوژه مورد نظر به ثبت برساند به طوری که به حقیقت سوژه و محصول وفادار بوده و در تبلیغ آن غلو نکرده باشد؛ بنابراین تصویر صنعتی می‌تواند بهترین جلوه از کالای شما باشد و این موضوع در دنیای کسب و کار امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید بپذیریم که در دنیای پر از تصویرهای رنگارنگ امروز، دیگر تنها نشان دادن محصولات مهم نیست! مخاطبانی که روزانه در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی صدها تصویر زیبا که با بهترین دوربین‌ها گرفته شده را تماشا می‌کنند، بدون شک برای جذب شدن به سوی کسب و کار و محصولات شما نیز نیاز به هیجانی در چشمان خود دارد.

امروزه مردم از روی کیفیت تصویری کالاها که شامل بسته‌بندی و رنگ و فرم و… می‌شود، تصمیم به خرید می‌گیرند و هنر عکاسی صنعتی این است که تمام جلوه‌های تصویری کالای شما را به صورت هرچه زنده تر به مخاطبان شما نشان دهد. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که حتی کسب و کارهای کوچک و مغازه‌های درون‌شهری و حتی روستایی نیز برای معرفی محصولات و خدمات خود از عکس حرفه ای استفاده می‌کنند.

استفاده از تصویر تبلیغاتی حتی برای صفحه‌های مجازی مانند اینستاگرام و فیس بوک نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و کاسبان هوشمند از این امر غافل نمی‌شوند. عکاسی تبلیغاتی باعث بالاتر بردن سطح کیفی محصولات برای مخاطبان می‌شود و تصویری مؤثر و حرفه ای در ذهن مخاطب از کالای شما بر جای می‌گذارد.

این تصاویر می‌تواند در بروشورها، کاتالوگ‌ها، تبلیغات محیطی، صفحات مجازی و وب سایت شرکت مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین اگر این تصاویر خلاقانه و حرفه ای گرفته شوند، می‌توانند تأثیر عمیق و ماندگاری بر ذهن مخاطبان شما بگذارند و در زمان درست این تأثیر سبب تبدیل شدن این مخاطب به مشتری دائم شما می‌شود. به این نکته باید اشاره کرد که تصویربرداری صنعتی می‌تواند باعث افزایش سطح آگاهی مخاطبان از محصول شده و همچنین می‌تواند سبب برقراری ارتباط مخاطب با تولیدکننده محصول شود.

عکاسی صنعتی فوری

عکاسی صنعتی فوری زمانی ارزش خود را حفظ می‌کند که در درجه اول با حفظ کیفیتی مطلوب بتوان تصویربرداری را انجام داد. عکاسی تبلیغاتی فوری با وجود آتلیه عکاسی تبلیغاتی امکان‌پذیر است که کادری خبره با دارا بودن تجهیزات مدرن با ارائه کیفیتی مطلوب، عکس مورد نظرتان را در کسری از زمان تحویل شما دهد. مدرن بودن دوربین، زاویه عکسبرداری، تنظیم شدت کنتراست و نور محیط و مدل چیدمان محصول مورد نظر تأثیر قابل ملاحظه ای بر روی کیفیت خروجی عکس می‌گذارد.

در نظر داشته باشید در کارگاه‌های کوچک بهتر است از نور مصنوعی استفاده کنیم. برای تصویر برداری از قسمت‌های که در فضای باز قرار دارند، بهتر است از نور طبیعی خورشیدی بهره گیریم. برای محصولات کوچک صنعتی پیشنهاد می‌دهیم، در استودیو این مجموعه، عکسبرداری انجام شود.در کارگاه‌های بزرگتر می‌توانید به دلیل وجود منابع نوری متفاوت با حرارت‌های مختلف، نور گیرها را مسدود کنید، یا به هنگام شب عکسبرداری را انجام دهید.

چنانچه در پی عکاسی تبلیغاتی فوری هستید، این مجموعه در اسرع وقت با کیفیتی قابل قبول و با هزینه ای مقرون به صرفه هر گونه عکس تبلیغاتی از محصول یا فضای مورد نظر دلخواه تان را تقدیم حضور تان می‌کند. در صورتی که نیاز به تصویر برداری از مراسم، همایش، سمینار و نمایشگاه‌ها در پروژه‌های کاری خود دارید، تیم این مجموعه می‌تواند به‌طور روزانه همراه شما از تصاویر مورد نیازتان با زاویه ای مناسب و کیفیتی مطلوب، عکسبرداری تان را انجام دهد. عکسبرداری از رستوران، هتل، مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، با جلوهٔ بصری ویژه انجام می‌گیرد. تصویر پانوراما و ساخت تور مجازی در بهترین زمان ممکن قابل ارائه خواهد بود. عکاسی هوایی یکی از تخصص‌های بالفعل این مجموعه می‌باشد که با هلی شات ۱۰ مین فریم خدمتتان ارائه می‌گردد. این مجموعه با تیمی چیره‌دست، تمامی سفارشات شما را در حیطهٔ تصویربرداری صنعتی و تبلیغاتی در اسرع وقت تقدیم شما بزرگواران می‌کند.

تعرفه عکاسی صنعتی

تعرفه عکاسی صنعتی 1403

تعرفه عکاسی صنعتی با توجه به پارامتر های زیر محاسبه می گردد.

هزینه های عمومی عکاسی صنعتی

1- عکاسان صنعتی اکثرا به صورت ساعتی حقوق می‌گیرند و نوع کارشان به 2 بخش نیمه وقت (4 ساعت) و تمام وقت (8 ساعت) تقسیم بندی می‌شود. 2- هزینه های هر ساعت عکاسی صنعتی بسته به شهر محل سکونت و میزان تجربه و تخصص عکاس متفاوت است. (بهتر است قبل از شروع به کار قیمت را با توجه به نکات ذکر شده از عکاس یا شرکت مربوطه استعلام نمایید) 3- تعداد عکس های گرفته شده بر هزینه تمام شده عکاسی تاثیر مستقیم دارد.

هزینه های جانبی عکاسی صنعتی

1- چاپ عکس های گرفته شده شامل هزینه اضافی خواهد بود. 2- ویرایش عکس ها ممکن است به صورت جداگانه از مشتری دریافت گردد. 3- هزینه های ایاب و ذهاب عموماً بر عهده مشتری می باشد. 4- هزینه رزرو عکاس معمولاً 50 درصد هزینه کل عکاسی می باشد.

نمونه عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی محصولات
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی آرایشی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی محصولات
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
Zara-IndustrialPhotography
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی محصولات
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

آموزش عکاسی صنعتی

عکاسی قطعات خودرو

بهره گرفتن از عکاسی صنعتی در محصولات، خدمات، محیط کسب و کار 

در مرحله اول لازمه که توضیح کوتاهی داشته باشیم از عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی :

عکاسی صنعتی بطور متداول از سوژه با پس زمینه سفید و با عکاسی حرفه ای از محیطهای صنعتی گرفته میشود.

وقتی که شما عکس محصول پشت سفید دارید، هدف اصلی شما نشون دادن ویژگی های اصلی محصول خودتون هست اما در شاخه دیگر که عکاسی تبلیغاتی نامیده میشود ما دو نوع عکاسی دکوراتیو و عکاسی فوتومونتاژ را داریم.

توصیه ما در مجموعه طرح گندم به شما داشتن عکاسی های دکوراتیو هست هر چند که دکورسازی محدود باشه  اما به دلیل تاثیرگذاری بیشتر پیشنهاد ما به شما اینه که عکاسی دکوراتیو داشته باشید.

عکاسی صنعتی حرفه ای و عکاسی  صنعتی آماتور

عکاسی صنعتی حرفه ای

تفاوت در ابزار و تکنیک های عکاسی صنعتی میتواند در خروجی فایل های عکاسی اثر گذار باشد. در این بخش به روش ها و ابزار مورد نیاز در هر بخش میپردازیم و نمونه عکاسی صنعتی حرفه ای را در هر روش مشاهده و مقایسه میکنیم.

دوربین 360 درجه

یکی از کاربردی ترین تکنیک های عکاسی صنعتی، استفاده از دوربین 360 درجه به شمار می رود. عکاسی 360 درجه در سال های اخیر به یکی از روش های پرطرفدار در صنعت عکاسی تبدیل شده است. در این روش، چند سری عکس از محصول در حال چرخش در فواصل چند درجه ای گرفته می شود.

عکاسی از فضای خالی

فضای خالی درون عکس ها که گاهی اوقات با عنوان فضای منفی نیز شناخته می شود، می تواند عکس را زیباتر کند. در این تکنیک از عکاسی صنعتی، تمرکز بر سوژه بیشتر می شود؛ در نتیجه، اثربخشی آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. هدف اصلی از عکاسی از فضای خالی به عنوان یکی از پرطرفدارترین تکنیک های عکاسی صنعتی، جلب تمرکز مخاطب بر سوژه بدون هیچ گونه حواس پرتی است.

فیلترهای خاص در تکنیک های عکاسی صنعتی

فیلترها از پرکاربردترین تجهیزات بکار رفته در عکاسی صنعتی محسوب می شوند که دارای تنوع بسیار زیادی هستند. برخی از فیلترها تنها جهت محافظت از عدسی لنز دوربین و فیلتر کردن نور فرابنفش خورشید استفاده می شوند. هدف اصلی از استفاده از این نوع فیلترها، از بین بردن اثر ناخوشایند اشعه فرابنفش بر تصویر خروجی است.

تنظیم نور

یکی از مهم ترین تکنیک های عکاسی صنعتی، استفاده از نور مناسب عنوان می شود. نورپردازی می تواند یک عکس معمولی را به یک عکس صنعتی جذاب تبدیل کند. تکنیک نورپردازی در عکاسی صنعتی، ترکیبی از تنظیمات نور طبیعی، نور مصنوعی و نور دوربین است.

دستگاه های تصویربرداری بدون آینه

استفاده از دوربین های بدون آینه، یکی دیگر از تکنیک های عکاسی صنعتی به شمار می رود. این دوربین ها به دلیل سبک بودن و رزولوشن بالاتر از 60 در عکاسی صنعتی بسیار محبوب هستند. از دیگر دلایل استفاده از دوربین های بدون آینه در عکاسی صنعتی می توان به امکان گرفتن عکس های پی در پی سریع اشاره کرد. این نوع دوربین ها، توانایی فوکوس خودکار حرفه ای تری دارند.

آیا عکاسی با موبایل برای تبلیغات امکان پذیر است؟

در تولید محتوای کسب و کارهای خانگی عکاسی حرفه ای امکانپذیر نیست. در صورتی که از ملزومات و تجربه کافی برخوردار نیستید این امر برای شما امکانپذیر نمیباشد.

تفاوت عکاسی فوتومونتاژ با عکاسی دکوراتیو

مثال ساده ای برای شما میزنم، یک ظرف غذا را تجسم کنید. وقتی که شما از عکس دکوراتیو استفاده میکنید، داشتن یک سالاد داخل این ظرف میتونه کار عکس شما را بسیار بسیار جذابتر و زیباتر بکند.

یا بطورمثال محصول شما ، تجهیزات و یراق آلات هستند میتونید کاربرد و استفاده این ابزار و یراق را در محیط خودش به صورت دکوراتیو به نمایش بگذارید. اما ما حالتی را متصور میشیم که امکان عکاسی دکوراتیو برای شما وجود ندارد. یا همون حده اقل ها و مینیموم های ایده های تبلیغاتی هم در دست شما نیست در این شما میتونید از عکاسی فوتو مونتاژ استفاده کنید.

ورودی عکاسی فوتومونتاژ همان عکس های پشت سفیدی هستند که ویژگی های اصلی محصول را بهتر به شما نشون میدهند و ویرایش اون با استفاده از تکنولوژی ها و توانایی های نرم افزار های مختلفی هست که این تصاویر را در محیطی که مدنظرتون هست اون وسیله یا محصول شما دیده بشود فوتومونتاژ میکند.

در نهایت خروجی عکس شما گیراتر و جذابتر میشود. دوست عزیز توجه داشته باشید آمارهایی که در مجموعه طرح گندم گرفته میشود نشون میدهد که عکاسی های دکوراتیو و فوتو مونتاژ و به اصطلاح تبلیغاتی، تاثیرگذاری تا 20برابر در ذهن مشتری داشته و به خاطر همین پیشنهاد اصلی ما به شما داشتن چنین عکس هایی برای تبلیغ در ست تبلیغ شمااست.

نکته ای کوچک دیگر درخصوص عکاسی هایی است که از محیط و محل کسب خودتان میخواهید بگیرید. اگر محیط کسب وکارتون کوچک باشد ما میتونیم به کمک نورهای مصنوعی اون هدف اصلی که در واقع نورپردازی در محیط هست را انجام بدیم.

اما در محیطهای بزرگ طبیعتا امکان نورپردازی مصنوعی وجود ندارد و به خاطر همین پیشنهاد ما به شما اینه اگر سوله های بزرگ کارخانه های خودتان هدف عکاسی داردی، در ابتدا جلسه ای داشته باشید با کارشناس متخصص این موضوع که بتونه نور اونجا را بررسی بکند که در نهایت ابزارها و ادوات و تجهیزات را آماده بکنه و طبق سناریویی که چیدمان میکند، بتواند از نوری که اونجا وجود دارد به نحو احسنت استفاده بکند.

از این نکته قافل نشوید که، پایه و اساس اصلی تبلیغات داشتن یک عکس صنعتی و عکس تبلیغاتی بسیار خوبه. داشتن عکس خوب شالوده تبلیغات هست و این شالوده است که میتونه شما را به هدف اصلیتون یعنی رسوندن پیام به ذهن مشتری نزدیک کنه.

اصول عکاسی صنعتی

 • توجه به پس زمینه سوژه
 • موقعیت و محل قرار گرفتن سوژه موردنظر
 • توجه به جزئیات و استفاده از زوایای مختلف
 • توجه به میزان نور (نور طبیعی یا مصنوعی)

برای گرفتن عکس های حرفه ای باید با تنظیمات دوربین خود آشنایی داشته باشید. بسیاری از گوشی‌های موبایل دارای دوربین های باکیفیتی هستند اما به دلیل تنظیمات نادرست، عکس های خوبی نمی‌گیرند. برای عکاسی صنعتی با موبایل نیز سعی کنید در فاصله بسیار کمی از سوژه قرار بگیرید و از زوم دوربین استفاده نکنید.

در نهایت، عکس های صنعتی گرفته شده باید ویرایش شوند. نرم افزارهای بسیار زیادی برای این کار وجود دارند. در نتیجه، وقت گذاشتن برای یادگیری یکی از این نرم افزارها بسیار مهم است. ویرایش باعث می شود تا کیفیت نهایی عکس ها قابل توجه باشد. پس اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، نگران صرف هزینه بالا برای گرفتن عکس های صنعتی حرفه ای نباشید. با کمی خلاقیت و تجربه می توانید عکس های حرفه ای با موبایل خود بگیرید.

از نکات آموزشی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بسته به نوع تصویربرداری شما به دو بخش مجزای نکات عکاسی تبلیغاتی و نکات عکاسی صنعتی مطرح می‌گردد.

این نکات را در سه مورد عمده می‌توان تقسیم‌بندی کرد؛ نخستین گام مشاوره با مدیر فنی خط تولید می‌باشد که تعیین می‌کند چه چیزهایی باید در عکس نشان داده شود و چه قسمت‌هایی را مجاز نمی‌باشیم که عکسبرداری صنعتی کنیم. چرا که شاید برای عکاس تصویر قسمت‌هایی از خط تولید جذاب باشد که از نظر صاحب کار زائد و بی‌اهمیت باشد. پیشنهاد می‌شود قبل از شروع تصویربرداری از محیط مورد نظر بازدید کنید. اگر قرار است تغییری حاصل شود، مثلاً درخواست کنید که ماشین‌آلات تمیز باشند. لکه‌های روغن یا گریس بر روی آن‌ها نمانده باشد یا مانند اینکه تعمیراتی صورت گیرد، یا قسمت‌هایی رنگ زده شود. حتماً توصیه کنید که قبل از انجام عکس برداری اصلی، موارد ذکر شده برطرف گردند.

ضمناً عکسبرداری به صورت امتحانی در وهلهٔ اول برای اینکه از مواردی در تأثیر نور، ابعاد، کیفیت تصویر و غیره آگاه می‌کند، اقدام مناسبی می‌باشد. دومین نکته وجود نورهای متفاوت با حرارت مختلف می‌باشد. می‌بایست روشنی نور را با دقت لازم اندازه‌گیری کنید و استفاده از نورهای موجود در محیط صنعتی جزئی از هنر عکاس می‌باشد که چکار کند تا نور از حسگر تصویر دیجیتال یا فیلم تجاوز نکند. اگر تصویر مورد نظر در فضای باز قرار داشت از نور طبیعی خورشید استفاده می‌کنیم. چنانچه از داخل سوله‌های کارخانه‌ها عکس برداری می‌شود، به هنگام روز نورهای متفاوتی کیفیت عکسمان را تحت شعاع قرار خواهد داد، می‌توان با پوشاندن قسمت‌های نورگیر و تنظیم کنتراست به وضعیت دلخواه رسید. چنانچه محیط مورد نظر یک کارگاه کوچک باشد، بهتر است در شب و با ایجاد نور مصنوعی در محیط، نورپردازی انجام گیرد تا به کیفیت مورد نظرمان در عکس برسیم.

سومین نکته عکاسی صنعتی ابعاد، زاویه، چیدمان و جهتی است که عکسبرداری با توجه به آن انجام می‌گیرد. در نظر داشته باشید برای محصولات صنعتی در صورت کوچک بودن بهتر است در استودیو و با نورپردازی کامل تصویربرداری نمود. ضمناً توجه داشته باشید دستگاه‌ها و ماشین‌ها در کارخانه‌ها به صورت خطی کار می‌کنند و تنظیم عکسبرداری اگر مستقیم و خطی نباشد و کادر دوربین کج باشد، تصاویری که از ماشین آلات گرفته می‌شود، غیرطبیعی جلوه خواهد کرد. از این رو در تجهیزات خود می‌بایست از سه‌پایه استفاده کنیم و اگر سه‌پایه نداشتیم می‌بایست از مکانی که دوربین در آن قرار می‌گیرد و ثابت بودن و عدم لرزش آن اطمینان حاصل کنیم.

ذکر این نکته بی‌اندازه ضروری است، اگر قرار است افرادی در کادر عکس باشند، الزاماً می‌بایست لوازم تجهیزات فردی را در اختیار داشته باشند و متناسب با نوع کار کلاه ایمنی، دستکش، کفش ایمنی را پوشیده باشند یا اگر لباس مخصوص نیاز دارد حتماً به تن کرده باشند. مهمترین مورد در عکسبرداری ایده پردازی در نحوهٔ نمایش محصول می‌باشد. طرز قرارگیری محصولات کنار یکدیگر، پس زمینه ای که برای محصول در نظر می‌گیریم، بی‌اندازه تأثیرگذار است. باید در نظر داشت هدف اصلی ما از تصویربرداری تبلیغاتی، معرفی فرآورده و تأکید بر ویژگی‌های برجستهٔ آن است به گونه ای که توجه بیننده را در یک لحظه جلب کند. با ایجاد جاذبهٔ بصری، نتیجهٔ دلخواه ما ایجاد انگیزهٔ شخص برای استفاده از فرآوردهٔ مورد نظر می‌باشد. استودیو طرح گندم با تجهیزاتی پیشرفته و تیم تصویربرداری حرفه ای، با رعایت تمامی استانداردها، با چیدمانی ویژه و پیاده کردن تکنیک‌هایی خاص، تصویری ماندگار را از محصول صنعتی یا خط تولید شما ارائه خواهند کرد.

اصول عکاسی صنعتی

نخستین اصول عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، سیاستگذاری سازمان با مشورت عکاس حرفه ای می‌باشد که تعیین می‌کند عکس از کدام کالا یا چه قسمت‌هایی می‌بایست در نظر مخاطبان مورد هدف، ارائه گردد.

مجموعه طرح گندم با کادری حرفه ای در زمینه تصویربرداری با تجهیزاتی پیشرفته و مدرن با رعایت اصول تصویری بی همتا از کالا یا خط تولید شما را خلق می‌کند. پایه ای‌ترین اصول عکاسی دارا بودن تجهیزاتی مدرن با کیفیتی بالاست. چرا که بهترین طرح‌ها و حالات چیدمان در زیباترین حالت خود هم که باشد ولی تصویر کیفیت پایینی داشته باشد، آنگونه که باید تأثیرگذار نخواهد بود. ولی طرح‌هایی هرچند ساده با کیفیت و وضوحی بالا به مراتب جلب توجه بیشتری خواهد کرد.

البته می‌بایست خاطر نشان کرد در اصول عکاسی تبلیغاتی صرفاً داشتن دوربینی مجهز و پیشرفته کفایت نمی‌کند و خلاقیت و هنر تصویربرداز باید بتواند ایده هایی جذاب برای جلوه بصری خلق کند. در ادامه نکاتی در مورد تصویربرداری صنعتی و تبلیغاتی ارائه می‌دهیم که بی شک تجربه ای بی نظیر برای شما خواهد بود.

از جمله مشکلاتی که عکاسان با آن روبرو می‌شوند، نورپردازی و محاسبه نور سالن‌ها است. در سالن‌هایی که نورهای متفاوتی وجود دارد از جمله نورگیرها و منابع نوری متفاوتی که در محیط وجود دارد و تفاوتی که در حرارت نورها موجود است، می‌تواند عکس شما در قسمت‌هایی تیره و در قسمت‌هایی بیش از حد روشن یا متمایل به رنگ زرد چوبه ای یا سبز کدر یا قرمز و مواردی از این دست تبدیل کند.

این منابع نوری متفاوت موجب می‌شود کنتراست سالن و وسائل داخل آن و حتی کف سالن به چند رنگ در آید. این مشکل با کمک فیلتری که جلوی دوربین قرار می‌گیرد و چندبار نور دادن روی یک فیلم و تست کردن نورها با خاموش و روشن کردن یا اگر روز باشد گرفتن نورگیرها و ایجاد نور مصنوعی می‌توانیم به وضوح دلخواهی در عکس برسیم و عکس با کیفیتی را ارائه کنیم.

هنگام تصویربرداری از کارخانه‌هایی با سوله‌های بزرگ و صنایع فلزی و نساجی، به دوربین‌های قطع بزرگ نیاز پیدا می‌کنیم که امری ضروری است. این نوع دوربین می‌بایست بر روی سه پایهٔ حرفه ای و سنگین نصب شود. لنز چشم ماهی یا سوپراید از این جهت که نمای بهتری از تمام سالن در حدود حداقل ۹۰ و حداکثر ۱۸۰ درجه می‌تواند بیندازد، مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرد. در بعضی از سوله‌های کارخانه‌ها نور به اندازی کافی موجود نمی‌باشد، از این رو خود تیم تصویربردار می‌بایست نورهایی نرم، وسیع و همچنین نورهای متمرکز و قوی ایجاد کند تا محیط مورد نظر خود را روشن و واضح کنند تا به شرایط مطلوبی برای عکسبرداری برسند.

عکسی که از سالن کارخانه و دستگاه آلات انداخته می‌شود می‌بایست بدون نقص فنی و کاملاً تکنیکی باشد زیرا این عکس باید قابلیت استفاده برای نمایشگاه، تبلیغات و بازاریابی، کاتالوگ و بروشور و غیره را داشته باشد. قابل توجه‌ترین مورد در این اصول در نظر گرفتن این مقصود است که که تصویری خلق کنیم که بیننده با تماشای آن به وجد آید و کاربرد آن کالا یا فرآوردهٔ شما را در تصویر به وضوح لمس کند و راغب این شود که آن را داشته باشد. ایجاد اینگونه حس نزدیکی شخص به استفاده از محصول مهارتی است که ایده پردازی تصویربردار را می‌طلبد. تا مخاطب را در تماشای خود غرق کند و تصوری در ذهن فرد ایجاد کند که در آن لحظه فرد با یک نگاه استفاده از آن را تجربه کند. خلق جلوه‌های بصری و جذاب، هنری است که این مجموعه با تیم خلاق خود در حیطهٔ تصویربردار تقدیم حضورتان می‌کند و شما را در دستیابی به جذب مشتری همراهی می‌کند.

در میان هنر زیبای عکاسی، عکاسی چیدمان یکی از روش‌های عکاسی صنعتی است که عکاس، قبل از شروع به کار خود، اقدام به چیدمان و طراحی صحنه و سوژه خود پرداخته و سپس اقدام به عکاسی می‌نماید. روش چیدمان در عکاسی صنعتی و راهکارهای آن می‌تواند متفاوت بوده و در محل عکاسی سوژه یا استودیوی عکاسی صورت می‌گیرد.

روش چیدمان در عکاسی صنعتیی و تبلیغاتی به سبک امروزی در ابتدا رایج نبوده و در زمان انقلاب صنعتی و توسعه تبلیغ در صنعت، عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به شکلی متفاوت اجرا می‌شد. با این حال ظهور روش چیدمان، توانست میان تصاویری که ساختگی و غیر واقعی بود و تصویرهای ایجاد شده، فاصله ای را ایجاد نماید. در آن زمان عکاسان صنعتی چندان مقید به اصول خاصی نبوده و با ایجاد تغییرات در عکس یا مونتاژ تصاویر استفاده می‌کردند.

لازم است بدانید که چیدمان در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی چیدمان دارای سه مرحله می‌باشد. می‌توان آن را به چیدمان و آماده‌سازی صحنه برای سوژه، نورپردازی و تنظیم مناسب نور و نهایتاً محل دوربین دسته‌بندی کرد. به طور کلی روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی را شکل می‌دهد.

در حال حاضر از این روش برای صنعت تبلیغات استفاده می‌شود. بایستی در عکاسی چیدمان، تمامی جزئیات را در نظر گرفته و مطابق با زاویه دیدی که مخاطب دارد، اقدام به عکاسی نمود. در صورتی که در عکاسی چیدمان توجهی به این نکات نداشته باشیم، نمی توانیم عکاسی مناسبی برای تبلیغ داشته باشیم.

برای این که بتوان به روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی رسید، لازم است که ابتدا طرح و چیدمان را روی کاغذ طراحی نموده و پس از نهایی شدن آن، شروع به عکاسی نمود. به‌طور معمول، در این نوع از عکاسی، چندین مرحله تصاویری تهیه شده و پس از نهایی شدن طرح و ایده، عکس‌های نهایی گرفته می‌شود.

لازم است بدانید که فلاش‌ها می‌توانند کنترل‌کننده مناسبی برای نور باشند که به‌کارگیری آن‌ها نیاز به صرف زمان، تمرین و هزینه دارد. در صورتی که می‌خواهید از نورپردازی ثابت در روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی بهره گیرید، می‌توانید منابع نور را خودتان به وجود آورده یا از نور طبیعی استفاده نمایید.

لنزک: هنگام استفاده از فلاش‌ها، نمی‌توانید تا وقتی که آن‌ها زده شوند نتایج نورپردازی را مشاهده و ارزیابی کنید؛ بنابراین استفاده از نورهای ثابت برای مبتدیان گزینه مناسب تری است.

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی

استفاده از تکنیک تنظیم نور از پشت، می‌تواند یکی از سبک‌های عکاسی چیدمان باشد که برای عکاسان حرفه ای بسیار اهمیت دارد. همچنین در صورتی که می‌خواهید از تنظیمات ماکور دوربین در این شرایط استفاده کنید، باید مدنظر داشته باشید که به دلیل روشن بودن صحنه، دوربین باعث اختلال در نورپردازی شما خواهد شد.

هنگامی که نیاز است در قسمت جلویی سوژه سایه ایجاد شود، از این تکنیک استفاده می‌شود. اما در این روش چیدمان در عکاسی صنعتی، اگر بخواهید که قسمت بیشتری از سوژه قابل مشاهده باشد، می‌توان از نور طبیعی پنجره که در قسمت پشتی سوژه قرار دارد استفاده کرده و با بهره‌گیری از یک رفلکتور نقره ای روی سوژه بازتاب نور داشته باشید.

استفاده از رفلکتور نقره ای باعث می‌شود که نور روشن تری داشته باشید. این تکنیک در زمانی به کار می‌آید که سوژه دارای جزئیاتی بسیار ظریف بوده و می‌خواهید آن را با درخشندگی خاصی ارائه دهید. رفلکتور در این شرایط عالی عمل می‌کند.

چیدمان نورپردازی عکاسی صنعتی با نگه داشتن دیفیوزر نزدیک

حال اگر سوژه عکاسی شما دارای سطحی براق باشد، به جای آن که به صورت مستقیم بازتاب نور روی آن داشته باشید، می‌توانید نور را پخش نمایید. برای این کار باید از یک دیفیوزر استفاده کنید که در قسمت میانی رفلکتور و در بین نور و سوژه واقع شده‌است.

این تکنیک در چیدمان نور، باعث می‌شود که نوری ملایم داشته و با نزدیک شدن رفلکتور، سوژه را نور فرا گرفته و روشن‌تر می‌شود. از سویی دیگر دارای سایه‌هایی روشن خواهد شد.

همانطور که از نام آن پیداست، عکاسی صنعتی در منزل به نوعی از عکاسی اطلاق می شود که توسط صاحب کسب و کار یا بستگان او از کالاها یا خدماتی که قصد فروش آن را دارند، در خانه و محل سکونت شخص گرفته می شود. در واقع این بدان معناست که چنین عکس هایی نیاز به تجهیزات خاصی ندارند و شما می توانید با کمترین راحتی محصول یا خدمات خود را حتی در محیط خانه خود تبلیغ کنید.

احتمالا تا به حال با صفحات مختلف اینستاگرام مواجه شده اید که به صورت مجازی لباس ها یا کیف و کفش های مختلفی را به فروش می رسانند و تصاویری از کالای مورد نظر را در حالی که در بخشی از خانه خود به نمایش گذاشته اند، مشاهده کرده اید. این عکس ها در واقع نمونه هایی از عکاسی صنعتی در منزل محسوب می شوند.

اگرچه عکس های خانگی منتشر شده در شبکه های اجتماعی از کیفیت هنری پایینی برخوردار هستند، اما این بدان معنا نیست که عکاسی صنعتی در خانه بدون ترفندها و تکنیک های عکاسی می تواند موثر باشد. بد نیست بدانید با یادگیری چند نکته ساده و ابتدایی می توانید تعداد زیادی عکس حرفه ای و هنرمندانه بگیرید.

یکی دیگر از نکاتی که باید در روش چیدمان در عکاسی صنعتی مدنظر داشته باشید، طراحی و زیباسازی سوژه در زمان عکاسی می‌باشد. باید بتوانید با چیدمان و طراحی مناسب سوژه، بیننده را سرذوق آورده و سوژه را برای مخاطبان جذاب نمایید.

عکاسی صنعتی 

می‌توان آنقدر سوژه را با طراحی‌های زیبا و خلاقانه، تزئین نمود که مخاطبان آن را پیش روی خود دیده و مشتاق داشتن و برداشتن آن باشد. شاید بهترین و مرغوب‌ترین محصولات و … با عدم طراحی مناسب، خوشایند مخاطب نبوده و به عنوان عکس تبلیغاتی مؤثر نباشد.

نکاتی برای عکاسی صنعتی می‌توانید برای این کار ایده بگیرید. از نکاتی استفاده کنید که بتوانید چیدمان و طراحی خود را در عکاسی، برجسته کرده و عکاسی تبلیغاتی حرفه ای را ارائه دهید. در این میان به خاطر داشته باشید که در بررسی روش چیدمان در عکاسی تبلیغاتی، می‌بایست همزمان با طراحی و زیباسازی سوژه، به تنظیمات نور و دوربین خود و چیدمان مناسب آن نیز اقدام نمایید. در بسیاری از مواقع تنظیمات نا مناسب دوربین و نورپردازی، می‌تواند جذابیت‌های یک طراحی مناسب را، کمرنگ نماید.

دیافراگم، سرعت شاتر و ISO سه ضلع مثلث نوردهی را تشکیل می‌دهند. آنها با هم همکاری می‌کنند تا عکسی که به درستی در معرض دید باشد تولید کنند.

اگر یک متغیر تغییر کند، حداقل یکی از موارد دیگر نیز باید تغییر کند تا نوردهی صحیح حفظ شود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقالات مرتبط را در توضیح هر عنوان مطالعه نمایید.

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

قبل از اینکه زیاد از حد دور شویم، بیایید بحث خود را با صحبت در مورد یک توقف نور شروع کنیم. درک اینکه یک توقف چیست کلید اصلی درک مثلث نوردهی است. در عکاسی، توقف به دو برابر یا نصف شدن میزان نوری که نوردهی را ایجاد می‌کند، اشاره دارد. هر عکسی که می‌گیریم برای نوردهی صحیح به مقدار مشخصی نور نیاز دارد. افزودن یک توقف نور با دو برابر شدن نور، تصویری را که در معرض نور قرار نگرفته‌ است روشن می‌کند. برعکس، کاهش نوردهی با یک توقف (به نصف رساندن مقدار نور) باعث تاریک شدن تصویر با بیش از حد نور می‌شود.

بنابراین چگونه می‌توان یک توقف نور را اضافه یا از بین برد؟ برای این کار باید دیافراگم، سرعت شاتر و یا ایزو (ISO) را تغییر دهیم. بگذارید هر یک از اینها را جداگانه بررسی کنیم، برای درک کامل هر مورد به محتواهای آموزشی مربوطه مراجعه نمایید.

سرعت شاتر مدت زمانی است که نور برای ضربه زدن به سنسور مجاز است. در ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. سرعت شاتر احتمالاً آسان‌ترین درک از ضلع‌های مثلث قرار گرفتن در معرض است. برای دو برابر شدن میزان نور، باید طول نوردهی را دو برابر کنیم.

به عنوان مثال، حرکت از سرعت شاتر ۱/۶۰ ثانیه به ۱/۳۰ ثانیه باعث ایجاد نور می‌شود زیرا شاتر دو برابر بیشتر باز خواهد ماند. تغییر از سرعت شاتر ۱ ثانیه به ۸/۱ ثانیه میزان نوردهی را با سه توقف کاهش می‌دهد. چرا؟ از ۱ ثانیه تا ۱/۲ ثانیه یک توقف است. سپس ۱/۲ ثانیه تا ۱/۴ ثانیه یک توقف دیگر است. سرانجام، ۱/۴ ثانیه تا ۱/۸ ثانیه، نصف شدن زمان بازماندن شاتر یا توقف سوم است.

سرعت شاتر نشان دهنده سرعت باز شدن پرده و سپس بسته شدن آن است. این دقیقاً مدت زمانی است که وقتی دکمه انتشار شاتر را فشار دهید، اجازه می‌دهد تا نور به سنسور دوربین شما ضربه بزند. هر مقدار سرعت شاتر همچنین نشان دهنده «توقف» نور است. سرعت شاتر در کسری از ثانیه اندازه‌گیری می‌شود.

سرعت شاتر در کسری از ثانیه اندازه‌گیری می‌شود و نشان می‌دهد پرده‌های صفحه فیلم چقدر سریع باز و بسته می‌شوند.

سرعت شاتر میزان ورود نور به لنز و برخورد به سنسور تصویر یا صفحه فیلم را کنترل می‌کند. سرعت شاتر شما را قادر می‌سازد تا دنیا را در چند ثانیه تقسیم کنید، اما همچنین می‌تواند جهان را با سرعت بالاتر از سه و چهار ثانیه جذب کند (یا تا زمانی که عکاس بخواهد پرده را ببندد به‌طور مداوم باز بماند).

ضربه محکم و ناگهانی شاتر در کسری از ثانیه، همچنین به شما امکان کنترل نحوه ضبط حرکت را می‌دهد. اگر سرعت شاتر از جسم یا زمینه سریعتر باشد، تصویر واضح می‌شود. اگر سرعت شاتر کندتر باشد، سوژه را تار خواهید دید.

به باران در طوفان بیندیشید، سرعت آن آب چقدر سریع است؟ قطره‌های باران رگه‌هایی از رنگ سفید غیرقابل تشخیص است. اما در 1 / 250th، قطرات باران در هوا می‌چرخند و می‌توانید ورم کامل هر قطره آب را ببینید.

عکاسی صنعتی
اندازه سرعت شاتر در عکاسی صنعتی

در نظر داشته باشید سرعت شاتر پایین‌تر از ۶۰ باعث تاری عکس یا سوژه شما می‌شود. همچنین اگر سرعت شاتر شما خیلی بالا باشد عکس یا سوژه شما تاریک می‌شود.

دیافراگم به اندازه دهانه دایره ای شکل در لنز گفته می‌شود که در نور قرار می‌گیرد. هرچه دهانه بزرگتر باشد، نور بیشتری به سنسور می‌رسد. در واقع، هر بار که مساحت آن دهانه را دو برابر کنید، میزان نور را دو برابر می‌کنید یا میزان نوردهی را با یک توقف افزایش می‌دهید. از طرف دیگر، اگر نیمی از مساحت دهانه را داشته باشید، نصف میزان برخورد نور با سنسور را کاهش می‌دهید.

دیافراگم لنز دهانه دیافراگم است که میزان عبور نور متمرکز از لنز را تعیین می‌کند.

مثلاً در یک توقف f کوچک، مثلاً f / 2، مقدار بسیار عظیمی از نور عبور می‌کند، حتی در کسری از ثانیه. اما در f / 22، هنگامی که دیافراگم شاید در کمترین حالت خود باشد، فقط مقدار کمی نور (حتی در سرعت شاتر طولانی‌تر) نیز وارد می‌شود.

نکته جالب در مورد دیافراگم و اعداد f این است که تا زمانی که عدد f ثابت نگه داشته شود فاصله کانونی لنز مهم نیست. این بدان دلیل است که معادله حسابی که عدد f را تعیین می‌کند نشان می‌دهد که همان میزان نور در لنز ۳۵ میلی‌متر با لنز ۱۰۰ میلی‌متر با سرعت شاتر 1 / 125s از لنز عبور می‌کند.

اندازه دیافراگم بدون شک متفاوت است، اما میزان عبور نور از آن یکسان است.

دیافراگم روشنایی تصویری را که از لنز عبور می‌کند و روی حسگر تصویر می‌افتد کنترل می‌کند. این به صورت f-number (به صورت “f /” و به دنبال آن یک عدد نوشته می‌شود) بیان می‌شود، مانند f / 1.4، f / 2، f / 2.8، / f4، f / 5.6، f / 8، f / 11، f / 16، f / 22 یا f / 32.

همان‌طور که اشاره کردیم تنظیم دیافراگم با شماره f نشان داده می‌شود، در حالی که هر عدد f نشان دهنده یک «توقف» نور است.

در نظر داشته باشید هر چقدر دیافراگم شما بالاتر در نظر گرفته شود یا همان دهانه لنز شما بسته تر باشد، میزان عمق میدان از سوژه یا تصویر کمتر خواهد شد و اگر عدد دیافراگم شما کم باشد یا دهانه لنز شما کاملاً باز باشد، نور بیشتری دریافت خواهید کرد و تصویر نیز تار خواهد شد.

عکاسی صنعتی
میزان دیافراگم در عکاسی صنعتی

اطلاعات بیشتر در مورد دیافراگم در >>> آموزش دیافراگم در عکاسی

 عکاسی صنعتی و تنظیمات ایزو یا ISO

متغیر نهایی در مثلث نوردهی ISO است. شما می‌توانید ISO را به عنوان حساسیت سنسور دیجیتال تصور کنید (گرچه بسیار پیچیده‌تر از آن است). مقادیر بالاتر ISO به معنای آن است که سنسور برای تابش صحیح نیازی به جمع‌آوری نور کافی ندارد. مقادیر پایین ISO به معنای این است که سنسور برای ایجاد نوردهی باید نور بیشتری جمع کند.

ISO در واقع مخفف International Standards Organization است و در واقع سازمانی است که رتبه‌بندی حساسیت سنسورهای دوربین را استاندارد می‌کند.

درجه ایزو، که از ۲۵ تا ۳۲۰۰ (یا بالاتر) متغیر است، حساسیت نور ویژه را نشان می‌دهد.

هرچه درجه ISO کمتر باشد، حساسیت سنسور تصویر کمتر بوده و در نتیجه تصویر صاف‌تر است، زیرا نویز دیجیتالی کمتری در تصویر وجود دارد.

هرچه درجه ISO بالاتر باشد (حساس تر)، سنسور تصویر برای ایجاد یک تصویر مؤثر باید کار کند، و در نتیجه نویز دیجیتال بیشتری تولید می‌کند

در اکثر دوربین‌های دیجیتال این ISO 100 است، اگرچه برخی از DSLR های سطح بالا حالتی دارند که ISO را به ۵۰ یا حتی ۲۵ می‌رساند.

عکاسی صنعتی
میزان ISO در عکاسی صنعتی

وقتی این سه عنصر با هم ترکیب می‌شوند، آنها یک مقدار نوردهی معین (EV) را برای یک تنظیم معین نشان می‌دهند.

هرگونه تغییر در هر یک از سه عنصر، تأثیر قابل اندازه‌گیری و خاصی در نحوه واکنش دو عنصر باقیمانده در برابر قرار گرفتن قاب فیلم یا حسگر تصویر و در نهایت تصویر خواهد داشت.

به عنوان مثال، اگر f-stop را افزایش دهید، اندازه دیافراگم لنز را کاهش دهید، بنابراین میزان نور مورد استفاده در سنسور تصویر کاهش میابد، همچنین DOF (عمق میدان) در تصویر نهایی افزایش میابد.

کاهش سرعت شاتر بر نحوه گرفتن حرکت تأثیر می‌گذارد، به این دلیل که می‌تواند زمینه یا سوژه را تار کند. با این حال، کاهش سرعت شاتر (باز نگه داشتن شاتر بیشتر) میزان برخورد نور با سنسور تصویر را نیز افزایش می‌دهد، بنابراین همه چیز روشن‌تر می‌شود.

افزایش ISO، امکان عکسبرداری در شرایط کم نور را فراهم می‌کند، اما میزان نویز دیجیتال ذاتی عکس را افزایش می‌دهید.

ایزو رایج که برای شما دردسر ایجاد نکند معمولاً در بین عکاس‌های حرفه ای ۴۰۰ است، هر چقدر عدد ایزوی بالاتری را انتخاب کنید، نویز شما در تصویر بیشتر و همچنین نور بیشتری بر روی سوژه خواهید داشت و برعکس در ایزو کم نویز شما کمتر بر روی سوژه ولی تصویر تاریک تری را خواهید داشت.

مهم ترین نکات عکاسی صنعتی ویژه مبتدیان

برای بسیاری از کسانی که میخواهند عکاسی صنعتی را شروع کنند، رابطه دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو ISO می‌تواند بسیار گیج کننده باشد.

اصطلاحات “توقف” و “f-stop” اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما به موارد مختلف اشاره دارند.

در اینجا می‌خواهیم با صحبت در مورد مثلث نوردهی و اینکه چرا درک آن برای کسانی که کار خود را شروع می‌کنند.مهم است، برخی از رمز و رازها را از این مفاهیم خارج کنم.

لطفاً بخاطر داشته باشید که مفاهیم موجود در این مقاله برای ساده‌سازی درک مبتدیان، به ویژه درمورد ISO، بیش از حد ساده شده‌اند.

عکاسی صنعتی در شرکت تبلیغاتی طرح گندم !

 شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی، چاپ و طراحی ابزار های تبلیغاتی مانند انواع عکس های تبلیغاتی ، عکس های صنعتی کاتالوگ صنعتی، کاتالوگ آنلاین، بروشور و پاپ آپ و… توانسته است در کنار برند های معتبر نامی درخشان از خود برجای بگذارد، جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه ی همکاری کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع عکاسی صنعتی در مجموعه طرح گندم شامل عکاسی از محصولات، عکاسی فوتومنتاژ، عکاسی دکوراتیو، عکاسی هوایی، عکاسی محیطی در صنایع گوناگونی از جمله صنایع غذایی، صنایع بهداشتی، خطوط تولید کارخانجات و برندینگ سازمانی و شرکتی قابل انجام میباشد.

عکاسی صنعتی

مهم ترین تکنیک های عکاسی صنعتی در منزل

بند، دکمه، زیپ یا سایر چیزهای کوچک می تواند برای مشتری مهم باشد و شما باید به اندازه کافی سخاوتمند باشید تا تمامی جزئیات را نشان دهید. وقتی شخصی که عکس محصول شمال را می بیند تبدیل به مشتری بالقوه شما می شود، مهم است که اور را متقاعد کنید که به این محصول نیاز دارد، که با تمرکز روی تمام جزئیات و نشان دادن آنها به وی امکانپذیر است. عکاسی صنعتی

انتخاب دوربین برای عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی، یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین شاخه های عکسبرداری تبلیغاتی است. این حرفه، مانند هر حرفه دیگری به ابزار خاص و اختصاصی مانند دوربین مناسب عکاسی صنعتی نیاز دارد. یکی از ابزارهای مهم این شغل، دوربین حرفه ای است. نوع و کیفیت دوربین می تواند به میزان بسیار زیادی بر کیفیت عکس های ثبت شده تاثیر بگذارد و به همین دلیل، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وقتی در مورد دوربین مناسب حرف می زنیم، منظور ما دوربین های حرفه ای بزرگ با لنزهای خاص و قدرت بزرگ نمایی بالا نیست. برخی نیازهای شما برای گرفتن عکس تبلیغاتی در منزل با دوربین موبایلی که در دست دارید هم برآورده می شود.

بررسی و ویژگی های دوربین های حرفه ای
امروزه دوربین های عکاسی صنعتی بدون آیینه بیشترین محبوبیت را دربین عکاسان دارند همچنان برای خرید دوربین های حرفه ای باید به نکات مهمی توجه کرد از جمله کیفیت تصویر ،سنسور بزرگ ،قابلیت همکاری با لنز های متفاوت ،مقاومت در برابر عوامل محیطی و آسیب ها،سرعت عکاسی و تنظیم شاتر و سیستم فوکس پیشرفته و… می باشد. بهترین دوربین های عکاسی صنعتی حرفه ای جدید باید دارای قابلیت کنترل دستی قدرتمند باشد تا عکاسان بتوانند ان ها را به دلخواه خود تنظیم کنند.این قابلیت شامل تنظیم دیافراگم ،سرعت شاتر،حساسیت ISO و تنظیم دستی شاتر می باشد.همچنان دوربین ها باید دارای سیستم فوکوس پیشرفته و هوشمند باشد تا بتوانند خروجی زیبا و جذاب را ثبت کنند.
 • برای عکاسی از محصول در منزل بهتر است محل مناسبی برای دوربین یا موبایل خود انتخاب کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین و کاهش کیفیت تصویر از سه پایه عکاسی کمک بگیرید.
 • در فضاهای داخلی مثل خانه، معمولاً پس زمینه مناسبی برای تبلیغات کالا موجود نیست و بهتر است از پس زمینه مناسب برای عکاسی استفاده شود. پس زمینه سفید ساده انتخاب خوبی برای عکس های تبلیغاتی می باشد.
 • اگر بخواهیم یک نکته کلیدی برای پس زمینه تصویر بگوییم این است که پس زمینه باید به بهتر و بیشتر دیده شدن محصول و شی اصلی تصویر کمک کند و انحرافات ذهنی در بیننده ایجاد نکند.

پیش تر در مورد اهمیت نور در عکاسی مطالبی را بیان کردیم. اگر نور خورشید کافی برای عکاسی تبلیغاتی در منزل وجود ندارد، از یک باز تابنده برای بازتاب نور خورشید به محصول استفاده کنید.

برای گرفتن عکس صنعتی از محصول، به فکر مکان مناسب برای صحنه عکس باشید و از بهترین زاویه ممکن عکس بگیرید. هر چه عکس ها و زوایای بیشتری از سوژه بگیرید، مخاطب بهتر محصول شما را می شناسد.

مهم نیست که چقدر در عکاسی مهارت دارید، باز هم به نرم افزار ویرایش تصویر نیاز خواهید داشت. خوشبختانه ویرایش عکس با اکثر این نرم افزارها چندان سخت نیست و با کمی تمرین می توانید کار با یکی از این نرم افزارها را فرا بگیرید.

شاید شما یک عکاس حرفه ای نباشید و فقط برای تبلیغ محصول خود عکاسی صنعتی کرده باشید، اما همچنان باید برخی از تکنیک های اولیه عکاسی را بدانید. یکی از این تکنیک ها قانون سه گانه است.

این بدان معناست که برای دریافت تصویر بهتر از محصول و شی، باید قاب دوربین را با دو خط عمودی عمودی و دو خط افقی تقسیم کنید که در نتیجه سه ستون و سه ردیف خیالی روی صفحه لنز شما ایجاد می شود. سوژه باید از مرکز کادر به یکی از خطوط عمودی منتقل شود.

خدمت و محصولی را که قرار است از آن عکس بگیرید روی یک پایه ساده قرار دهید تا بیننده از موضوع اصلی منحرف نشود. یکی از تکنیک هایی که بهتر است برای نگه داشتن محصول از آن استفاده کنید استفاده از نخ های نامرئی به عنوان نگه دارنده است. این روش به ویژه در مورد لباس جواب می هد.

ایده جالب دیگر برای پایه و موقعیت محصول، استفاده از سطوح بازتابنده آینه است. ایجاد یک صحنه متقارن از محصول و عکس محصول در آینه یا سطح مشابه، تصویری غیرعادی ایجاد می کند که می تواند در جلب توجه مخاطب بسیار موثر باشد.

اگر قصد دارید از مبلمان عکس تبلیغاتی بگیرید، بهتر است به جای عکس با پس زمینه سفید و خالی، مبل را داخل یک چیدمان جذاب در خانه نشان دهید تا به بیننده تصوری کاربردی از محصول منتقل شود.

وقتی نوبت به خرید آنلاین می‌رسد، بهترین کار این است که تمامی محصولات ممکن را به مشتری نشان دهید. وقتی یک مدل کفش یا کیف در رنگ های مختلف با هم نشان داده می شود، بیننده تمایل بیشتری برای خرید خواهد داشت.

عکاسی صنعتی معماری

عکاسی داخلی و معماری صنعتی یک رشته تخصصی از عکاسی است که بر ثبت طراحی، جزئیات و ویژگی های ساختمان ها، فضاها و فضاهای داخلی تمرکز دارد.

این شامل استفاده از تکنیک ها و تجهیزات پیشرفته برای ایجاد تصاویر بصری خیره کننده است که زیبایی و عملکرد طرح های معماری را برجسته می کند.

با استفاده از این تکنیک از چه نوع ساختمان ها و فضاهایی می توان عکس گرفت؟

عکاسی صنعتی معماری و عکاسی طراحی داخلی رشته‌های تخصصی هستند که هدفشان ثبت زیبایی و کارایی ساختمان‌ها ، فضاها و سازه‌ها است.

از این نوع عکاسی می توان برای گرفتن طیف وسیعی از سازه ها از جمله کارخانه ها، انبارها، ساختمان های تجاری، ساختمان های مسکونی ، ادارات ، هتل ها ، رستوران ها و غیره استفاده کرد.

تمرکز بر جذب عناصر طراحی منحصر به فرد ، مواد و عملکرد فضا به روشی بصری متقاعد کننده است.

عکاس همچنین ممکن است از تکنیک های تنظیم نور برای برجسته کردن برخی از ویژگی ها و ایجاد حال و هوا یا جو در تصویر استفاده کند.

عکاسی صنعتی مدرن یک زیر شاخه مهم و محبوب در صنعت عکاسی است.

عکاسان صنعتی ممکن است با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و روش‌های ماهر، عکس‌های باکیفیت و‌ایده‌آل برای محصولات، فرآیند‌های تولید و تبلیغات صنعتی ایجاد کنند.

تجهیزاتی مانند دوربین‌های DSLR و بدون آینه، لنز‌های تخصصی، نورپردازی حرفه‌ای و ابزار‌های استودیویی در عکاسی صنعتی مدرن از جمله موارد دیگر استفاده می‌شوند.

دانش و تجربه عکاسان حرفه‌ای، علاوه بر تجهیزات آن‌ها، در این صنعت بسیار مهم است. آن‌ها باید در تعیین مکان مناسب، نور، زاویه دید و سایر جنبه‌های فنی تنظیمات دوربین مهارت داشته باشند.

علاوه بر این، استفاده از نرم‌افزار ویرایش عکس برای بهبود و ایجاد هرگونه تغییرات لازم در تصاویر صنعتی بسیار مفید است.

درک نحوه دستکاری منابع نور، از جمله نور طبیعی و نور مصنوعی، برای گرفتن عکس صنعتی عالی بسیار مهم است.

 توجه دقیق به جزئیات هنگام عکاسی صنعتی از فضاهای معماری و داخلی ضروری است. عکاس باید بتواند جزئیات پیچیده فضا از جمله بافت ها، الگوها و رنگ ها را به تصویر بکشد.

 یک عکاس باید حس قوی ترکیب بندی داشته باشد تا بتواند بهترین زوایا و پرسپکتیوهایی را که طراحی فضا را به نمایش می گذارد، ثبت کند.

 آگاهی از تنظیمات دوربین، لنزها و نرم افزار ویرایش برای ثبت تصاویر با کیفیت بالا ضروری است.

عکاس صنعتی باید بتواند به طور موثر با مشتریان ارتباط برقرار کند و دیدگاه آنها را برای پروژه درک کند.

عکاس صنعتی باید رویکردی خلاقانه برای ثبت تصاویر منحصر به فرد و از نظر بصری جذاب داشته باشد.

عکاسی صنعتی با داشتن این مهارت ها می تواند تصاویر خیره کننده ای تولید کند که زیبایی و کارایی یک فضا را به نمایش بگذارد.

عکاسی صنعتی معماری

عکاس باید بتواند جوهر فضا را به تصویر بکشد و ویژگی های منحصر به فرد ساختمان یا طراحی داخلی را به نمایش بگذارد.

ثانیاً، عکاسی معماری صنعتی و داخلی اغلب شامل کار با فضاهای بزرگ و شرایط نوری پیچیده است. عکاس باید مهارت های فنی برای مدیریت این چالش ها و ایجاد تصاویر بصری خیره کننده را داشته باشد. ثالثاً ، این نوع عکاسی اغلب شامل کار با مشتریانی مانند معماران ، طراحان داخلی و شرکت‌های ساختمانی است .

عکاس باید بتواند برای درک دیدگاه آنها و ایجاد تصاویری که نیازهای خاص آنها را برآورده می کند، با این مشتریان همکاری کند. به طور کلی ، عکاسی صنعتی در معماری داخلی نیاز به ترکیبی منحصر به فرد از دید هنری ، مهارت فنی و همکاری با مشتریان دارد.

برخی از چالش های رایج عکاسی صنعتی حرفه ای

عکاسان در زمینه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی ، معماری و طراحی داخلی با چندین چالش رایج روبرو هستند. یکی از مهمترین چالش ها تنظیم نور است. عکاسان برای ثبت بهترین تصاویر ممکن باید با انواع مختلف نور از جمله نور طبیعی، نور مصنوعی و نور ترکیبی حرکت کنند و با آنها کار کنند. آنها همچنین باید زاویه و جهت نور را در نظر بگیرند تا ویژگی های ساختمان یا فضای داخلی را برجسته کنند.

چالش دیگر، گرفتن مقیاس و عمق یک فضا یا سازه است. عکاسان صنعتی باید از تکنیک هایی مانند کنترل پرسپکتیو و لنزهای زاویه باز استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که تصاویر دقیقاً اندازه و دامنه سوژه را نشان می دهند.

ترکیب بندی نیز یک عامل مهم در این نوع عکاسی است. عکاسان باید به دقت قرار گرفتن اشیا، خطوط و اشکال را در کادر در نظر بگیرند تا تصویری جذاب بصری ایجاد کنند که به طور دقیق سوژه را نشان دهد. در نهایت، پس پردازش یک جنبه ضروری از عکاسی صنعتی، معماری و طراحی داخلی است. عکاسان باید مهارت‌های پیشرفته‌ای در نرم‌افزار ویرایش داشته باشند تا تصاویر را بهبود ببخشند و مشکلاتی را که ممکن است در طول عکس‌برداری به وجود آمده اصلاح کنند.

اهمیت عکاسی صنعتی در معماری

 • عکاسی معماری و داخلی شاخه ای از عکاسی است که با استفاده از تکنیک های نورپردازی و عکاسی، فضای بیرونی یا داخلی ساختمان را به تصویر می کشد.
 • معمولاً برای تبلیغات رستوران ها، آپارتمان ها، خانه ها و سایر املاک در وب سایت های املاک و مستغلات برای جذب مشتری استفاده می شود.
 • عکاسی صنعتی در معماری شکلی از هنر است که معماری یک ساختمان و محیط داخلی آن را به نمایش می گذارد.
 • هنگام عکاسی صنعتی از فضای داخلی ساختمان، رعایت تعادل بین شدت نور در مناطق مختلف بسیار مهم است.
 • عکاسی معماری یک رشته پرطرفدار در عکاسی صنعتی است و به طور گسترده در زمینه های مختلف مانند محیط های تجاری استفاده می شود.
 • گرفتن عکس از نمای داخلی، خارجی، نما و ساختار کلی یک ساختمان می تواند آن را برای ابدیت حفظ کند.
4.5/5 - (69 امتیاز)

19 دیدگاه در “عکاسی صنعتی

  • seo manager میگوید:

   FPV (First Person View) به فیلمبردار این امکان را می‌دهد که از طریق عینک‌های مخصوص تصاویر را به صورت زنده مشاهده کند و گویی خود در حال حرکت در محیط است. این امر به خلق تصاویر منحصر به فرد و جذاب کمک می‌کند و تجربه‌ای واقعی و غوطه‌ور کننده را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.
   که تیم فیلم برداری طرح گندم با استفاده از این فناوری اکثر فیلم و تیزر های صنعتی خود را ضبط میکند.

  • seo manager میگوید:

   سلام وقت شما هم بخیر ✨
   در عکاسی صنعتی از خدمات، به طور مثال در عکاسی از بیمه آتش سوزی بهتر است از عکس های آماده استفاده شود.
   در کل ایجاد محیطی که در آن شی در حال سوختن و افرادی در حال اطفای آن هستند هم از لحاظ زمان، هم از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.
   ✅ پیشنهاد می شود با کارشناسان ما در طرح گندم تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید 📞 02152372000

  • seo manager میگوید:

   سلام و درود ✨
   هم امکان عکاسی در محیط وجود دارد. و هم اینکه می توانید از آتلیه مخصوص طرح گندم استفاده کنید.

 1. مانا میگوید:

  سلام من عکاسی میخوام برای مزونم و همینطور تیزر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه جوری با شما قرارداد ببندم

 2. امیر حسین میگوید:

  سلام
  لطفا راجع به عکاسی صنعتی حرفه‌ای از سنگ‌های عقیق، فیروزه و … توضیح دهید.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =