عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

چگونه با گوشی عکس حرفه ای از محصولات بگیریم؟

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی: آیا باید از محصولات خود برای وب سایت فروشگاهی خود عکس بگیرید، اما دوربین ندارید؟

نگران نباش دوربین گوشی هوشمند شما بسیار خوب عمل می کند. برای شروع، این نکات ساده عکاسی از محصولات گوشی های هوشمند را بخوانید.

گوشی خود را روی سه پایه تنظیم کنید

سه پایه یکی از تجهیزات ضروری است که برای عکاسی محصول با گوشی هوشمند خود به آن نیاز دارید.

چرا؟ بیشتر به این دلیل که به تلفن شما اجازه می دهد در همان موقعیت بماند. ثابت نگه داشتن ارتفاع و زاویه عکس ها باعث می شود عکس های محصول شما مرتب و حرفه ای به نظر برسند.

این امر به ویژه هنگامی ضروری است که مجبور باشید موارد مختلف را در وب سایت فروشگاهی خود نمایش دهید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سه پایه این است که به شما امکان می دهد در نور کم و بدون تاری حرکت عکس بگیرید. هنگامی که در محیطی کم نور هستید، دیافراگم دوربین مدت بیشتری باز می ماند تا نور بیشتری جمع شود.

اگر آن را جابجا کنید، تصویری که ضبط می کند تار می شود. سه پایه با ثابت نگه داشتن آن از این اتفاق جلوگیری می کند.

هر سه پایه معمولی برای عکاسی از محصولات گوشی های هوشمند کار می کند. فقط مطمئن شوید که یک پایه تلفن دارید تا بتوانید دستگاه خود را به آن متصل کنید.

سه پایه های گوریلا و رومیزی نیز گزینه های کاملی هستند ، مخصوصاً هنگام عکاسی از اجسام کوچک. فقط آنها را روی میز یا سطح صاف قرار دهید و همه چیز آماده است.

 

از پس زمینه سفید استفاده کنید

گام بعدی این است که انواع مختلف پس زمینه را برای عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی خود جمع آوری کنید.

برای عکاسی حرفه ای از محصولات گوشی های هوشمند بهتر است از پس زمینه سفید استفاده کنید. برای موارد کوچک، کاغذ سفید کافی است. برای اجسام بزرگتر، می توانید به جای آن از یک روکش سفید استفاده کنید.

اگر حوصله آزمایش دارید، می توانید کاغذ را در رنگ های مختلف خریداری کنید. با این کار عکس های محصول شما جلوه ای زنده تر به خود می گیرد.

وقتی صحبت از عکاسی از محصولات سبک زندگی می شود، می توانید از هر زمینه ای که متناسب با ظاهر مورد نظر شماست استفاده کنید. و اگر روش شیک تری می خواهید، می توانید به جای آن سنگ مرمر یا تخته سنگ را امتحان کنید.

با خیال راحت به مواد مختلف که مناسب نیازهای شما هستند نگاه کنید.

یک نکته مهم که باید در نظر بگیرید این است که پس زمینه شما نباید بر محصول شما غلبه کند. اگر خیلی حواس شما را پرت می کند، بهتر است از آن استفاده نکنید.

سعی کنید از پس زمینه های ساده استفاده کنید تا مشتریان بتوانند سوژه اصلی شما را راحت تر پیدا کنند.

بهترین تنظیمات برای عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

در بیشتر موارد، عکاسی از محصولات گوشی های هوشمند مشابه استفاده از دوربین معمولی است. راز این است که تنظیمات خود را تغییر دهید، بنابراین حداکثر استفاده را از تصاویر خود خواهید برد.

اول ، اجازه دهید در مورد مهمترین تنظیمات دوربین iPhone صحبت کنیم: ISO. به عبارت ساده، این مقدار حساسیت دوربین شما را نسبت به نور تغییر می دهد.

هرچه بالاتر بروید، نور تلفن شما بیشتر می گیرد. تنها هشدار این است که استفاده از ISO بالا باعث ایجاد نویز بیشتر در تصویر می شود. بنابراین برای بهترین نتایج، ISO 100 را رعایت کنید.

بعد، نسبت ابعاد خود را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید از چه نوع جهت گیری استفاده کنید، تصاویر وب سایت فروشگاهی خود را بررسی کنید.

مربع هستند یا مستطیل؟ هنگامی که متوجه شدید از کدام گزینه استفاده کنید، سپس اندازه مناسب تلفن خود را انتخاب کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که از فوکوس خودکار دوربین برای وضوح تمام تصاویر خود استفاده می کنید. به سادگی روی قسمتی از صفحه که محصول شما در آن قرار دارد ضربه بزنید تا گوشی لنز را برای شما تنظیم کند.

وقتی همه این تنظیمات را بررسی کردید، در حال گرفتن عکس های فوق العاده از محصول هستید.

یک لنز ماکرو را برای نمای نزدیک وصل کنید.
لنز تلفن شما فقط قادر به ثبت تصاویر واضح تا فاصله معینی است. اگر بیش از حد به آن نزدیک شوید، نتایج مبهمی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط: چگونه می توان عکس های ماکرو بهتری ایجاد کرد

اما نیازی به نگرانی نیست زیرا همیشه می توانید از یک لنز ماکرو برای حل این مشکل استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را جلوی لنز خود بگیرید و شروع به عکاسی کنید.

هنگام اتصال لنز ماکرو، مطمئن شوید که لنز گوشی را نمی پوشاند. حتي انسداد نسبی نيز باعث وينيتينگ می شود كه نامطلوب است.

اگر از تلفن با دو لنز استفاده می کنید، مطمئن شوید که حالت پرتره خاموش است تا لنز دیگر غیرفعال شود. در مرحله بعد، مشخص کنید کدام یک در حالت عادی عکاسی فعال است و پیوست ماکرو خود را روی آن قرار دهید.

اگر در ابتدا همه چیز تار به نظر می رسد نگران نباشید. وقتی به آن نزدیک می شوید، شی که عکاسی می کنید واضح تر می شود.

اکثر لنزهای ماکرو از شما می خواهند که چند اینچ با سوژه اصلی خود فاصله داشته باشید، بنابراین فاصله خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

 

با حالت عمودی عکس های خلاقانه تری بگیرید

در عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی، ضروری است که همه چیز را همیشه شارپ نگه دارید. این امر به ویژه در مورد عکس های سبک کاتالوگ صادق است.

اما این بدان معنا نیست که هنگام عکاسی از محصولات نمی توانید عمق میدان کم را آزمایش کنید.

هنگام انجام تصاویر مربوط به سبک زندگی، با خیال راحت حالت پرتره را برای آن جلوه تار پس زمینه امتحان کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که حالت پرتره را در دوربین خود انتخاب کرده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

ممکن است گوشی شما از شما بخواهد تا از سوژه فاصله بگیرید یا فاصله بیشتری بگیرید تا بتواند پس زمینه را با موفقیت تار کند.

هنگامی که در فاصله مناسب قرار گرفتید، ترکیب بندی خود را بررسی کرده و مانند معمول عکس بگیرید.

برای استفاده بهتر از نور طبیعی، نزدیک پنجره عکس بگیرید

وقتی اکثر مردم به عکاسی از محصولات فکر می کنند، اغلب نورهای استودیویی بزرگ با قیمت بالا را تصور می کنند.

اما هنگام عکاسی با گوشی همیشه نیازی به تجهیزات روشنایی گران قیمت ندارید. پنجره تنها چیزی است که برای ایجاد تصاویر با کیفیت نیاز دارید.

از جهات مختلف، پنجره ها بسیار شبیه به سافت باکس، نرم افزاری بزرگ هستند که می بینید متخصصان از آنها استفاده می کنند. آنها نور شدید را پخش می کنند تا حتی نوردهی و سایه های ملایم ایجاد شود.

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

در صورت تمایل، حتی می توانید از پرده ها برای نرم کردن نور بیشتر از شیشه استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا ظاهر استودیویی کلاسیک را که اکثر تصاویر محصول دارند ایجاد کنید.

جایگزین عالی دیگر استفاده از پاپ آپ دیفیوزر است. عملکرد آن دقیقاً مانند پرده است، با این تفاوت که می توانید آزادانه آن را حرکت دهید تا جلوه های مختلف را آزمایش کنید.

با این تنظیم ساده، شما حتی نیازی به دوربین iPhone ندارید تا به نتایج حرفه ای برسید. عکس زیر با Samsung J3 گرفته شده است که اثبات کامل آن است.

به دلیل نورپردازی زیبا، به نظر می رسد که در یک استودیو با DSLR گرفته شده است.

عکاسی از محصول با موبایل

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی موبایل

از نورهای رومیزی به عنوان منبع روشنایی مصنوعی استفاده کنید.
اگر برای گرفتن عکس خیلی کم نور باشد چه؟ همیشه می توانید به جای آن از لامپ های رومیزی استفاده کنید.

شما لامپ هایی با گردن خم می خواهید. به این ترتیب، می توانید آنها را جابجا کرده و نور را به جایی که می خواهید برسانند.

هنگام استفاده از دو لامپ یا بیشتر، باید از تطابق دمای رنگ اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

 

اگر از لامپ سفید استفاده می کنید، پس لامپ های دیگر نیز باید دارای لامپ یکسانی باشند. در غیر این صورت، با رنگ های غیر طبیعی مواجه می شوید.

لامپ خود را به اطراف بچرخانید تا دریابید کدام زاویه برای محصول شما مناسب است. در بیشتر موارد، بهتر است آن را در حدود 45 درجه بالاتر از جسم قرار دهید.

اگر می خواهید نتایج مختلفی ایجاد کنید، می توانید زاویه های دیگر را امتحان کنید.

همچنین مطالعه کنید: بهترین زاویه برای عکاسی از محصول

همچنین می توانید برای نتایج بهتر کاغذ روغنی را روی دهانه لامپ بچسبانید. این ماده به عنوان یک پخش کننده عمل می کند که نور و سایه های تصویر شما را نرم می کند.

فقط مراقب باشید که چراغهای رومیزی معمولی به اندازه نور طبیعی یا تجهیزات حرفه ای روشن نیستند. مطمئن شوید که تلفن شما روی سه پایه است. شما باید از سرعت شاتر آهسته استفاده کنید.

مطالب مرتبط: تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual

 

 

ویرایش برنامه ها برای روتوش سریع 

تعداد زیادی برنامه تلفن قدرتمند وجود دارد که می توانید از آنها برای ویرایش تصاویر خود استفاده کنید. برخی از بهترین ها عبارتند از Adobe Lightroom ، VSCO و Snapseed.

اگرچه برنامه های ویرایشی که ذکر کردم دارای قابلیت ویرایش مشابه هستند، اما دارای ویژگی هایی هستند که هر یک را منحصر به فرد می کند.

اگر می خواهید تصحیح رنگ ساده و تنظیمات نوردهی جزئی داشته باشید، بهترین برنامه برای استفاده VSCO است. این برنامه از پیش تنظیم شده ای را ارائه می دهد که ظاهر کلی تصاویر شما را تغییر می دهد. اما همچنین به شما امکان می دهد عناصری مانند کنتراست و وضوح را تنظیم کنید.

برای ویرایش گسترده تر، به Adobe Lightroom نیاز دارید. جدا از تنظیمات اولیه نوردهی، همچنین به شما امکان می دهد لکه های موجود در تصویر را حذف کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نقاطی که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید و بقیه کارها را برنامه انجام می دهد.

برنامه دیگری که برای روتوش مناسب است Snapseed است. دارای ده ها ایستگاه از پیش تنظیم شده قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد از تصحیح رنگ گرفته تا درمان (از بین بردن لکه ها) هر کاری را انجام دهید.

حتی می توانید از آن برای آزمایش فوکوس انتخابی یا تنظیم چشم انداز تصویر خود استفاده کنید.

هنگام ویرایش تصاویر، اولین مرحله ای که باید طی کنید ، اصلاح رنگ است. برای انجام این کار، به دنبال اسلایدر White Balance باشید و آن را بالا و پایین ببرید تا رنگ ها طبیعی به نظر برسند.

در مرحله بعد، تنظیمات اولیه نوردهی مانند روشنایی و کنتراست را تنظیم کنید. هدف شما این است که مطمئن شوید تصویر به درستی در معرض دید قرار می گیرد و رنگ ها بی نقص به نظر می رسند.

عکاسی حرفه ای از محصولات با گوشی

نتیجه پایانی

همه عناصر اساسی مورد نیاز برای عکاسی محصول از قبل روی گوشی شما است. می توانید تصاویری با وضوح بالا تهیه کنید. حتی دارای برنامه های لازم برای کمک به شما در ویرایش فایل های خود مانند یک حرفه ای است.

اما این ویژگی ها نیز برای کمک به شما در ایجاد تصاویر فوق العاده کافی نیستند. راز عکاسی حرفه ای از محصول با گوشی، نور مناسب است.

این را همیشه در نظر داشته باشید، چه با نور مصنوعی کار می کنید و چه از نور طبیعی. اگر این کار را به درستی انجام دهید، مردم حتی متوجه نمی شوند که آن عکس های شگفت انگیز محصول را با استفاده از دوربین گوشی گرفته اید.

در نهایت ، لکه ها را با استفاده از ابزارهای ویرایش خود برطرف کنید. فقط روی مناطقی که می خواهید نقاط زشت را حذف کنید ضربه بزنید و بکشید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =