نکات مهم برای گرفتن عکس ماکرو با کیفیت تر

عکس ماکرو

نکات مهم برای گرفتن عکس ماکرو با کیفیت تر

چگونه عکس ماکرو با کیفیت تر بگیریم؟

یکی از مواردی که هنگام عکاسی ماکرو با آن بیشتر مبارزه می کنم وضوح گرفتن تصاویر من است. در اینجا چند مورد آورده شده است که به شما کمک می کند تصاویر ماکرو خود را واضح کنید.

شروع کار با عکاسی ماکرو

 

عکس ماکرو
عکس ماکرو

 

 

از سه پایه خود استفاده کنید
این به نظر عقل سلیم می رسد اما بسیاری از ما نسبت به حمل سه پایه های خود با خود بیزار هستیم. هنگامی که بیشتر از سه پایه خود استفاده می کنید و نه فقط برای ماکرو ، متوجه خواهید شد که همه تصاویر شما چه وضوح بیشتری دارند.

توجه داشته باشید که در صورت لرزش گیر دوربین ، هنگام استفاده از سه پایه آن را خاموش کنید.

 

از عملکرد نمایش زنده در دوربین خود استفاده کنید

استفاده از نمای زنده برای گرفتن عکس ماکرو با کیفیت تر به شما کمک می کند دقیقاً در مکانی که می خواهید خیلی بهتر فوکوس کنید ، مشاهده کنید و بسیاری از دوربین ها قابلیت بزرگنمایی 1 برابر ، 5 برابر و 10 برابر را هنگام عکسبرداری با نمایش زنده دارند. بزرگنمایی به ما امکان می دهد تا واقعاً ببینیم چه چیزی در کانون توجه است و اگر در کانون توجه است. من در واقع حتی یک قدم جلوتر رفته ام و از یک لوپ چشم در بالای صفحه نمایش زنده استفاده کرده ام تا به آن نزدیکتر شوم .

همچنین بخوانید : شکستن پنج قانون در عکاسی

از یک شاتر از راه دور استفاده کنید

می توانید از کابل ، بی سیم یا برنامه تلفن استفاده کنید – هرچه تعامل کمتری با دوربین خود داشته باشید فرصت کمتری برای جابجایی یا لرزش آن وجود دارد.

شاید بخواهید این مطلب را نیز بخوانید: عکاسی از سوژه متحرک 

نفست را نگه دار

حرکت نکن از اتاق خارج شوید از سه پایه خود فاصله بگیرید. باز هم ، هرچه حرکت کمتری در دوربین یا اطراف آن داشته باشید ، حرکت و احتمال لرزش کمتری خواهید داشت.

عکاسی از ماکرو با بودجه

من همیشه می شنوم که عکاسان می گویند آرزو می کنند که بتوانند عکس ماکرو بگیرند اما توانایی خرید لنزهای خاص ماکرو را ندارند یا نمی خواهند. گزینه های دیگری در عکاسی ماکرو وجود دارد که کاملاً ارزان قیمت هستند و به نظر من شما را به یادگیری کمی بیشتر از زدن به لنز ماکرو و فقط شات سوق می دهد.

آداپتورهای رینگ معکوس

 

عکس ماکرو

 

آداپتورهای رینگ معکوس یک روش بسیار ارزان برای امتحان ماکرو است. معمولاً برای پیچ استاندارد آداپتورهای نوع ، حدود 12 تا 20 دلار کار می کنند.

آداپتورهای سطح بالاتر وجود دارد که به شما امکان می دهد اطلاعات لنز را به دوربین منتقل کنید و همچنین  بزرگنمایی را ارائه می دهید که لنزهای ماکرو برتر توانایی آن را ندارند.

لوله های فرمت ماکرو

لوله های فرمت راه دیگری برای ایجاد تصاویر ماکرو بدون لنز ماکرو اختصاصی واقعی هستند و بسته به کیفیت و دستی یا اتوماتیک / الکترونیکی می توانند متفاوت باشند.

بزرگنمایی تله به عنوان ماکرو

اگر از قبل لنز تله فوتو / زوم دارید ، می توانید از آن برای کارهای ماکرو و همچنین با بزرگنمایی جزئیاتی که می خواهید بگیرید ، استفاده کنید.

بیرون جعبه گل فکر کنید
ما تمایل داریم که عکاسی ماکرو را با گل ها مرتبط کنیم. در حالی که گلها موضوعات کلان زیبایی هستند ، یک دنیای کامل وجود دارد که منتظر است از نزدیک کشف شود.

مثل همیشه ، آزمایش کنید ، بازی کنید ، اگر می توانید چیزهای دیگر را امتحان کنید و بیشتر از همه از آن لذت ببرید. مهم نیست که چگونه عکس های ماکرو خود را ثبت می کنید و یا با چه تجهیزاتی استفاده می کنید ، گرفتن جزئیات اطراف خود بخشی از بیان داستان کلی است.

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 6 =