عکاسی استودیویی برای مبتدیان (آنچه باید بدانید!)

عکاسی استودیویی برای مبتدیان

نکات مهم برای عکاسی استودیویی را در این مقاله بخوانید

بیشتر عکاسان آرزوی داشتن آتلیه عکاسی خود را دارند. اما در بیشتر موارد ، آنها اغلب از تدارکات و هزینه ها می ترسند.

راهنمای کوتاه ما به شما کمک می کند تا عکاسی در استودیو را بدون سخت گیری زیاد انجام دهید.

در اینجا لیستی از ابزارهای مورد نیاز ما و نکاتی در مورد تنظیم فضای استودیو وجود دارد!

یک استودیوی معمولی با نورهای مصنوعی و زمینه کاغذ بدون درز مقوا.

فضاهای ایده آل برای عکاسی در استودیو

مردم غالباً یک آتلیه عکس را به عنوان یک فضای بزرگ و با سایکلوراما و انواع تجهیزات تصور می کنند. اما حقیقت این است که شما همیشه نیازی به داشتن مکان بزرگ برای گرفتن عکس در استودیو ندارید. همه چیز بستگی به نوع عکاسی دارد که می خواهید عکاسی کنید.

اگر دوست دارید عکس های زیبایی را دوست داشته باشید ، یک استودیو نباید بزرگ باشد.

به عنوان مثال ، اگر فقط زیبایی و عکس های سر به سر می کنید ، یک استودیو به اندازه یک اتاق خواب 250 فوت مربعی باید کافی باشد. البته ، اگر در حال انجام عکس های تمام بدن هستید ، باید فضای زیادی برای یک پس زمینه بزرگ به عنوان نور خود داشته باشید. در بیشتر موارد ، فضایی به وسعت گاراژ دو خودرو کافی است.

از آنجا که شما فقط از عکس ها برای زیبایی عکس می گیرید ، فضای مورد نیاز شما کوچکتر است.

هنگام جستجوی فضا برای عکاسی در آتلیه ، تعداد پنجره های موجود در ملک را نیز در نظر بگیرید. اگر عکاس با نور طبیعی هستید ، به پنجره های زیادی احتیاج دارید. اما اگر می خواهید از نور مصنوعی به طور انحصاری استفاده کنید ، ترجیح می دهید مکانی بدون پنجره داشته باشید تا از تداخل چراغ های پنجره با چراغ های شما جلوگیری شود.

مطالب مرتبط : نور طبیعی در عکاسی از محصول

در واقع ، اکثر عکاسان از نور پنجره و نور مصنوعی استفاده می کنند. اگر این مورد در مورد شما صادق است ، به دنبال فضایی باشید که به شما اجازه دهد پنجره ها را در صورت عدم نیاز به نور محیط مسدود کنید.

منابع نوری

هنگام راه اندازی آتلیه عکاسی ، نوع نورپردازی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. آیا اغلب با نور طبیعی ، عکاسی فلاش یا هر دو کار می کنید؟

مطالب مرتبط : 12 واقعیت درباره نورپردازی عکاسی که باید بدانید!

یک speedlight ، چراغ LED و یک نور (از چپ به راست)

اگر عکاس نور طبیعی هستید ، باید پنجره های زیادی داشته باشید. به این ترتیب ، نور زیادی در طول روز در اختیار دارید.

برای عکاسی فلاش ، اغلب داشتن یک آتلیه عکاسی بدون پنجره ایده آل است. به این ترتیب ، مجبور نیستید با نور خورشید در تنظیم نور خود تداخل داشته باشید.
و اگر دوست دارید نورهای طبیعی و مصنوعی را مخلوط کنید ، چطور؟ سپس باید راهی برای مسدود کردن پنجره ها در مواقع عدم نیاز به نور محیط داشته باشید.

نورهای مصنوعی برای ایجاد نتایج ثابت در استودیو مفید هستند.

اگر می خواهید در آتلیه عکاسی خود فقط با نور محیط عکاسی کنید ، بازتابنده یا تخت V تنها چیزی است که شما نیاز دارید. همانطور که از نامش مشخص است ، بازتابنده نور را از پنجره به سوژه شما باز می گرداند. به این ترتیب ، شما تصاویر متضاد با سایه های عمیق ندارید.

گزینه های زیادی برای چراغ های مصنوعی وجود دارد. بیشتر بستگی به بودجه شما و اندازه آتلیه عکس شما دارد. در زیر به انتخاب شما می پردازیم.

لامپ های ال ای دی

اگر می خواهید از نور محیط به نور مصنوعی منتقل شوید ، LED ها بهترین گزینه برای شما هستند. می توانید آنها را لامپ های معمولی با دیمر در نظر بگیرید. برخلاف فلاش ، می توانید بفهمید که چگونه نور بر سوژه شما در زمان واقعی تأثیر می گذارد.

یک نور LED.

این روزها نورهای LED ارزان هستند. شما می توانید نورهای استودیویی را با کمتر از 200 دلار آمریکا خریداری کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر چه میزان وات و خروجی نور بیشتر باشد ، گران تر می شوند.

یکی از معایب استفاده از نورهای LED این است که به اندازه یک فلاش روشن نیستند. حتی وقتی LED ها در حالت کامل هستند ، باز هم ممکن است مجبور شوید از ISO بالا استفاده کنید؟ (و چرا در عکاسی اهمیت دارد!) ISO برای اطمینان از اینکه تصاویر به درستی در معرض دید شما قرار می گیرند.

نورهای جلو

اگر استودیوی عکاسی کوچکی دارید ، از نورهای سرعت استفاده کنید. به غیر از روشن بودن LED ها ، آنها به طور کلی ارزان تر هستند. آنها همچنین به اندازه کافی کوچک هستند تا در صورت نیاز به کار خارج از آتلیه عکاسی ، کوله پشتی خود را حمل کنید.

اکثر مردم از نورهای نورگیر با چسباندن آنها به کفش داغ دوربین خود استفاده می کنند. اما شما همچنین می توانید آنها را به صورت بی سیم به ویژه در محیط استودیو فعال کنید.

یک  speedlight

سالها پیش ، مردم برای فعال کردن فلاش از راه دور مجبور به خرید ریموت کنترل بودند. اما این روزها می توانید اسلحه های فلش خریداری کنید که دارای ماشه های داخلی هستند. فقط مطمئن شوید که مواردی که خریداری می کنید دارای ویژگی بی سیم هستند زیرا هر نورافکن آن را ندارد.

آشکارترین اشکال استفاده از نورهای سرعت این است که نمی توانید نوری را که در زمان واقعی ساطع می کنند ببینید. بنابراین باید عکس های آزمایشی زیادی انجام دهید تا مطمئن شوید سوژه شما را به درستی روشن می کند. این فلاش ها همچنین قدرت کافی برای روشنایی فضاهای بزرگ را ندارند. اما تا زمانی که از آنچه می توانند و نمی توانند انجام دهند آگاه باشید ، آنها هنوز هم گزینه بسیار خوبی هستند ، به ویژه اگر بودجه کمی دارید.

نور های تکی

نورهای مهتاب  بهترین گزینه نورپردازی برای آتلیه عکس شما است.

می توانید آنها را ترکیبی از یک اسپید لایت پرقدرت و یک لامپ LED تصور کنید. اگرچه آنها چراغ های بارق هستند ، اما دارای چراغ مدلینگ نیز هستند. به این ترتیب می توانید بفهمید که نور شما چگونه روی سوژه شما تأثیر می گذارد.

خروجی نور مهتابی حداقل سه برابر قوی تر از نورهای راهنمای دور یا LED است. آنها همچنین برای آتلیه های بزرگ عکس مناسب هستند زیرا می توانند فضاهای بزرگ را روشن کنند.

یک نور مهتاب یا  monolight

البته ، شایان ذکر است که قدرت یک نور بستگی به توان آن دارد. هر جایی بین 150 تا 300 وات برای فضاهای کوچک مناسب است. 400 تا 600 وات برای استودیوهای متوسط ​​مناسب خواهد بود. و برای اتاقهای بزرگ ، 800 تا 1200 وات ممکن است لازم باشد.

متأسفانه ، نورهای یکپارچه گرانتر از LED یا نورهای سرعت هستند. جدا از این ، آنها همچنین بزرگتر و سنگین تر هستند. اما اگر بودجه دارید ، این نورها هنوز بهترین گزینه برای عکاسی آتلیه ای هستند.

اصلاح کننده های نور

به غیر از نورهای استودیو ، به اصلاح کننده های نور نیز احتیاج دارید. این قطعات از تجهیزات نورپردازی ، پرتویی را که از منبع نور شما خارج می شود ، پخش می کنند تا نتایج ملایم تر و ظریفی را ایجاد کنند.

شما می توانید از انواع مختلفی از اصلاح کننده های نور در آتلیه عکاسی خود استفاده کنید و همه آنها نور را به طور متفاوتی پخش می کنند. بیایید برخی از رایج ترین گزینه ها را در زیر بحث کنیم.

بازتابنده استاندارد
می توانید بازتابنده استاندارد را همان ظرف کوچک سهمی در داخل چراغ قوه تصور کنید. این پرتو را متمرکز می کند بنابراین یک نقطه محکم تر در اطراف سوژه ایجاد می کند.

بازتابنده مانند یک نورافکن عمل می کند که جلوه vignetted ایجاد می کند.

بازتابنده مواد پخش کننده ندارد به همین دلیل است که باید نور شدید خورشید را در آتلیه عکاسی خود دوباره ایجاد کنید.

چتر

اگر اهل نور شدید نیستید ، بهتر است به جای آن از چتر استفاده کنید. اگر می خواهید عکاسی پرتره را به عنوان عکاسی استودیویی در آتلیه خود امتحان کنید ، این بهترین گزینه اول برای شما است. این نه تنها ارزان نیست ، بلکه یک نور ملایم زیبا ایجاد می کند که سوژه شما را در بر می گیرد.
یک چتر دارای ساختار باز است و اجازه می دهد نور کل اتاق را پر کند.
انواع زیادی چتر وجود دارد. برخی بازتابنده هستند و بیشتر شبیه یک سافت باکس عمل می کنند. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد مستقیماً از طریق مواد پخش کننده عکس بگیرید. حالت اول بیشتر شبیه یک سافت باکس با نور جهت بیشتر عمل می کند. دومی به شما امکان می دهد نور را در همه جا پخش کنید.

سافت باکس

تا حدی ، سافت باکس بسیار شبیه به یک چتر عمل می کند. تنها تفاوت این است که برخلاف چتر ، دارای ساختار محصور است. در نتیجه ، نور ملایمی ایجاد می کند که تمرکز و جهت بیشتری دارد.
سافت باکس دارای ساختار محصور است که به شما امکان می دهد نور خود را بهتر متمرکز کنید.
چیزی که یک سافت باکس را بهتر از یک چتر می کند این است که می توانید نور خروجی از آن را بهتر کنترل کنید. از آنجا که نور جهت دار تولید می کند ، به شما امکان می دهد نتایج چشمگیرتری ایجاد کنید.

استریپ باکس

استریپ باکس یک اصلاح کننده تخصصی نور است که معمولاً در استودیوهای حرفه ای استفاده می شود. این در اصل یک سافت باکس بلند است که نور را به صورت عمودی پخش می کند.

استریپ باکس یک پرتو باریک از نور ایجاد می کند که برای روشنایی لبه بدنه مدل مناسب است

استریپ باکس ها اغلب به عنوان چراغ مو برای روشن شدن لبه مو و پشت سر مدل شما استفاده می شوند. و برای عکاسی با طبیعت بی جان ، برای روشنایی لبه اجسام مناسب است.

البته تعدیل کننده های نور بیشتر از آنچه که ذکر کردیم وجود دارد. اما این گزینه ها هنگام راه اندازی استودیو انتخاب های کاملی هستند.

تجهیزات عکاسی استودیو

به غیر از تجهیزات نورپردازی ، به سایر ابزارهای ضروری استودیو نیز احتیاج دارید. بیایید برخی از آنها را در زیر بررسی کنیم.

پایه های نور

اینها برای پشتیبانی از نورها و اصلاح کننده های نوری که در استودیو استفاده می کنید ضروری است. آنها در طرح های مختلف تولید می شوند و دارای ظرفیت بار خاصی هستند. مطمئن شوید پایه نورشما می تواند سنگین ترین نورها و اصلاح کننده های شما را پشتیبانی کند.

یک پایه نور برای نورهای کوچک به ویژه نورهای سرعت و پنل های کوچک LED مناسب است.

C-Stands
اینها استندهای سبک تقویت شده هستند. آنها بزرگتر ، سنگین تر و وزن بیشتری نسبت به پایه های معمولی دارند. در صورت استفاده از نورهای یکپارچه بزرگ ، آنها را توصیه می کنیم. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات روشنایی شما همیشه ثابت است.

یک پایه نور برای نور های کوچک به ویژه نورهای سرعت و پنل های کوچک LED مناسب است.

V-Flats
اینها بازتابنده هایی هستند که نور را از منبع نور شما به سوژه باز می گردانند. به این ترتیب ، شما با سایه های تیره و نور ناهموار مواجه نمی شوید.

یک v-flat مونتاژ شده به اندازه کافی بزرگ است که یک مدل متوسط را پوشش دهد.

پس زمینه های عکاسی

Backdrops به شما امکان می دهد بدون نقاشی دیوارها یا تغییر مکان ، منظره استودیو را تغییر دهید و پروژه های دیگری تحت عنوان عکاسی استودیویی را نیز انجام دهید. آنها به اشکال مختلف ظاهر می شوند. برخی از پارچه های اصلی یا زمینه های کاغذی هستند ، در حالی که برخی دیگر از وینیل یا مواد دیگر ساخته شده اند.

زمینه کاغذی بدون بهترین انتخاب برای عکاسی آتلیه است.

راه اندازی آتلیه عکاسی

اکنون بیایید در مورد مراحل لازم برای آماده سازی آتلیه خود برای عکاسی استودیویی صحبت کنیم. این یک فرآیند ساده است که حتی زمانی که خود را در استودیوهای دیگر مشغول به کار می کنید مفید خواهد بود.

1. تنظیم پس زمینه

ابتدا باید پایه پشتی را جمع آوری کنید. بسته به طول بک گراند خود ، مطمئن شوید که پایه ها حداقل چهار تا هشت فوت از هم فاصله دارند.

در تنظیم کاغذ  دقت کنید زیرا اگر به درستی به کار نرود ، پاره می شود.

در مرحله بعد ، قطب افقی را در رول کاغذ بدون درز وارد کرده و قطب را در بالای پایه ها نصب کنید.

در این مرحله ، می توانید ارتفاع پایه خود را تنظیم کرده و کاغذ را باز کنید. می توانید از کیسه های ماسه ای یا نوار چسب برای محکم کردن گوشه های رول کاغذ بدون درز روی زمین استفاده کنید.

2. تنظیم نورها

اکنون که پس زمینه شما آماده است ، وقت آن است که تجهیزات روشنایی خود را آماده کنید. ابتدا منبع نور خود را به اصلاح کننده نور خود وصل کنید. سپس آنها را روی پایه نور خود نصب کنید.

قبل از نصب نورهای خود ، به نوع روشنایی مورد نیاز خود فکر کنید.

تعداد نورهایی که در آتلیه عکاسی خانگی خود استفاده می کنید بستگی به کارهایی دارد که باید انجام دهید.

برای پرتره های ساده ، یک نور واحد و یک تخت v/بازتابنده کافی خواهد بود. اما اگر می خواهید عکس های پر زرق و برق که نیاز به تنظیمات پیچیده تری مانند عکاسی استودیویی دارند انجام دهید ، ممکن است بین دو تا پنج نور نیاز داشته باشید.
اگر می خواهید در مورد انواع مختلف نورپردازی استودیو اطلاعات بیشتری کسب کنید ، مقاله ما را در اینجا بررسی کنید.

3. تست روشنایی و تجهیزات

قبل از شروع عکاسی ، چند عکس آزمایشی بگیرید تا ببینید با تجهیزات روشنایی خود باید چه کار کنید. این زمان مناسب برای تنظیم موقعیت چراغ ها و بررسی نوردهی دوربین است.

هر بار نورپردازی خود را امتحان کنید تا نوردهی صحیح حاصل شود.

اگر عکس تاریک است ، می توانید تنظیمات نور یا دوربین خود را تغییر دهید. معمولاً ابتدا دوربین را تنظیم می کنیم و سپس نورها را تنظیم می کنیم تا به نوردهی صحیح برسیم.

به یاد داشته باشید که شما باید نور مداوم و چشمک زدن را به طور متفاوتی آزمایش کنید. LED ها یک پرتو ثابت ایجاد می کنند که می توانید ببینید ، بنابراین تنظیم تنظیمات دوربین برای شما آسان تر است. با استروب ها ، پرتویی را که آنها تولید می کنند فقط در کسری از ثانیه می بینید. بنابراین تا زمانی که به نوردهی صحیح نرسید ، باید چند عکس آزمایشی انجام دهید.
هنگامی که همه چیز را آزمایش کردید ، می توانید عکاسی را شروع کنید!

نتیجه
اگر با عکاسی استودیویی کار خود را شروع کرده اید ، دیدن لیست تجهیزات بسیار طاقت فرسا است. اما به یاد داشته باشید که نیازی به خرید همه موارد موجود در لیست ما نیست. حقیقت این است که می توانید فقط با یک زمینه و پس زمینه شروع کنید. تا زمانی که مقدار زیادی نور پنجره دارید ، باید خوب باشید.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی توانسته است نامی درخشان از خود در کنار برند های بزرگ ثبت کند؛ جهت مشاهدهی نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

با نورپردازی مناسب ، حتی با کوچکترین استودیو می توانید به نتایج حرفه ای برسید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 10 =