12 تا از بهترین نکات عکاسی محصول برای مبتدیان

بهترین نکات عکاسی محصول برای مبتدیان

ممکن است عکاسی محصول برای مبتدیان مانند دیگر عکاسی چالش برانگیز نباشد. اما عکاسی از محصول آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست!

یک عکس محصول خوب باید توجه بیننده را به خود جلب کند و او را ترغیب به خرید محصول کند.

عکاسی از محصولات می‌تواند یک تلاش سرگرم کننده باشد. خلاقیت شما را به اوج جدیدی می‌رساند.

در این مقاله، ما 12 نکته در مورد نحوه بهبود عکس های محصول خود را جمع آوری کرده‌ایم!

عکاسی محصول برای مبتدیان

1. دیافراگم درست را انتخاب کنید

استفاده از دیافراگم مناسب برای تصویر هنگام عکاسی از محصولات بسیار مهم است. البته، این در مورد هر عکاسی دیگری نیز صدق می کند. با این حال، بسیاری از مردم در تنظیمات خود دقت کافی ندارند.

دو نوع رایج عکاسی از محصولات وجود دارد: سبک زندگی و استودیویی.

برای عکس های سبک زندگی محصول ، گسترده ترین دیافراگم (کمترین f-stop) بهترین است. این اطمینان حاصل می کند که محصول در مرکز توجه قرار دارد. همه چیز دیگر باید به یک بوکه خامه ای تبدیل شود. مطمئن شوید که به اندازه کافی دور از محصول عکس بگیرید. این امر به ایجاد عمق میدان قوی تری برای جداسازی محصول از پس زمینه کمک می کند.

همچنین مطالعه کنید: چگونه بوکه زیبایی در عکس ها ایجاد کنیم

مشاهده نمونه کارهای عکاسیی صنعتی در شرکت تبلیغاتی گندم طرح

عکاسی محصول برای مبتدیان

برای عکس های سبک زندگی که شامل یک محصول یا مدل یا شی دیگر است، دیافراگم را در حدود f/2.8 نگه دارید. این اجازه می‌دهد تا محصول و سوژه ثانویه در فوکوس قرار گیرند. و پس زمینه بر تصویر غلبه نمی‌کند.

نکته اصلی این است که مخاطبان خود را به سمت محصول بکشید و نه عناصر اضافی موجود در تصویر.

عکاسی محصول برای مبتدیان

اما هنگام عکاسی در استودیو، لازم نیست نگران حواس پرتی هایی باشید که در پس زمینه ظاهر می شوند. این به شما امکان می دهد یک دیافراگم باریک تر تنظیم کنید تا بیشترین تمرکز محصول تا حد ممکن حفظ شود. به این ترتیب، هیچ یک از جزئیات محصول در عمق کم میدان گم نمی شود!

نورپردازی شما چیزی است که سوژه را از دیوار استودیو جدا می کند. به دلیل همگام سازی فلاش، مراقب سرعت شاتر باشید. اگر سرعت شاتر از 1/200 ثانیه بیشتر باشد، فلاش شما نمی تواند کل عکس را روشن کند. در نهایت با یک تصویر نیمه تاریک مواجه خواهید شد. بسته به قدرت فلاش، یا ISO را پایین بیاورید یا دیافراگم را باریک کنید. این باعث می شود سرعت شاتر به اندازه کافی پایین باشد بدون این که تصویر بیش از حد نمایان شود.

همچنین مطالعه کنید : بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

عکاسی محصول برای مبتدیان

2. از لنز تله فوتو استفاده کنید

شما می خواهید مطمئن شوید که محصول شما به هیچ وجه تحریف نشود. لنزهای عریض و لنزهای جلوه ای می توانند نسبت موضوعات موجود در تصویر را خراب کنند. در عکاسی محصول، تصاویر شما باید به طور دقیق محصول مورد نظر را نشان دهند. در غیر این صورت ، می توانید با مشتریان خود دچار مشکل شوید.

عکاسی تبلیغاتی

لنزهای تله کوتاه تر ، نزدیک ترین لنزها از نظر چشم انسان هستند. آنها هیچ گونه اظهارنظر غلط یا تغییر در سوژه را ایجاد نمی کنند. همچنین استفاده از لنز ماکرو برای نزدیک شدن به سوژه در عکاسی محصول مفید است.

بهترین فاصله کانونی برای عکس های محصول 100 میلی متر است و هر فاصله کانونی بین 85 تا 145 میلی متر نیز مناسب است.

3. نحوه روشن کردن عکس های محصول

کلید روشنایی استودیوی محصول این است که مطمئن شوید محصول از پس زمینه جدا شده و به طور یکنواخت روشن شده است.

همچنین باید به استفاده از نور ملایم در عکاسی محصولات توجه کنید. به عنوان مثال ، اصلاح کننده های نور ، سافت باکس ها و بازتابنده ها می توانند به شما در دستیابی به این نورپردازی استودیویی و طبیعی کمک کنند. این به این دلیل است که شما باید به شرایط نوری حتی برسید. در غیر این صورت ، سایه های تند می توانند عناصر محصول شما را ابری کنند.

کیت های عکاسی محصول وجود دارد که به روشنایی کمک می کند ، مانند لایت باکس ها. آنها به شما کمک می کنند تا سوژه خود را به طور یکنواخت روشن کنید.

عکاسی صنعتی

 

شما همیشه باید نور استودیوی خود را پخش کنید. این امر به جای پخش نقاط داغ بیش از حد در یک تصویر، پخش نور یکنواخت را در سراسر و اطراف محصول شما تضمین می‌کند.

سایه ها و نقاط داغ خوشایند نیستند و باعث روتوش می‌شوند. همچنین اگر از نور ملایم استفاده می کنید، راحت تر می‌توانید تعادل سفید مناسب را پیدا کنید.

4. از سایر عکاسان الهام بگیرید

از تصاویری که توجه شما را به خود جلب می کند الهام بگیرید. تصاویر را مطالعه کرده و به عناصری توجه کنید که عکس ها را برجسته می‌کند. اینها می توانند یک پس زمینه خاص ، یک زاویه نورپردازی جالب یا یک روش ویرایش منحصر به فرد باشند. هنگام گرفتن عکس های شخصی خود ، سعی کنید برخی از این عناصر را در کار خود قرار دهید.

عکاسی تبلیغاتی

اما مراقب باشید ، زیرا الهام گرفتن به معنای کپی کردن سبک دیگران نیست. در عوض ، با عناصر مختلف آزمایش کنید تا یک سبک منحصر به فرد ایجاد کنید و به عنوان یک عکاس پیشرفت کنید.

5. از یک تکه کاغذ برای خلاص شدن از خط افق استفاده کنید

یک تکه کاغذ بزرگتر بردارید، آن را در خط افق خم کنید و به دیوار و کف خود بچسبانید. این به شما کمک می کند تا به ظاهری یکپارچه برسید. این امر به ویژه برای عکاسی فروشگاهی ضروری است، جایی که باید محصولی را در زمینه سفید و محکم داشته باشید.

عکاسی تبلیغاتی

6. آزمایش با یک ظاهر طراحی شده

حتی هنگام عکاسی از چیزی بی جان، باید با عکاسی خود بازی کنید. این لحظه برای بازی کردن با یک ظاهر طراحی شده است زیرا راحت تر از افراد است.

سعی کنید از لوازم جانبی و زمینه های مختلف متناسب با ایده محصول استفاده کنید. و فضایی زیبا و دلپذیر ایجاد کنید.

عکاسی محصول برای مبتدیان

7. ایده های جدیدی برای فروش محصول ارائه دهید

اکثر بازاریابان به شما می گویند کلید فروش محصول فروش ایده محصول است. محصول را به سبک زندگی جذاب وصل کنید. به نمایش بگذارید که چقدر راحت تر می توانید با محصول زندگی کنید. یا ثابت کنید که محصول برای یک علاقه خاص چقدر اهمیت دارد. داستان محصول آن را بهتر از هر چیزی به فروش می رساند.

ما به عنوان عکاس وظیفه داریم داستان، محیط و جهانی را که محصول در آن قرار دارد ایجاد کنیم. به این ترتیب، سعی کنید تا جای ممکن یک داستان را در عکس خود ثبت کنید. اینجاست که خلاقیت و دید شما درخشان می شود.

8. سوژه را به هم نریزید

از شلوغی زیاد تصویر خود و حواس پرتی با عناصر زیاد در آن خودداری کنید. به یاد داشته باشید، هدف شما فروش محصول است.

پس زمینه را ساده، با یک یا دو رنگ ثابت یا الگوهای ظریف نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که چیزی در عکس ندارید که مربوط نیست یا هیچ ارزشی را اضافه نمی کند. سعی کنید محصول را در مرکز توجه قرار دهید، چه از طریق ترکیب بندی و چه از نظر نورپردازی هوشمندانه.

برای عکس های استودیویی ، شما باید تعداد موارد را فقط به محصول و یک یا دو لوازم جانبی محدود کنید. برای عکاسی از محصولات سبک زندگی، توصیه می کنیم فقط روی مدل تمرکز کنید. از هرگونه حواس پرتی در پس زمینه خودداری کنید. همچنین می توانید قوانین سبک مینیمالیستی را تمرین کنید.

عکاسی

9. مطمئن شوید رنگ های شما دارای تناژ طبیعی هستند

استفاده از لنزهای تله از تحریف محصول جلوگیری می کند و واقعی بودن رنگ ها نیز به همان اندازه مهم است. این امر برای عکاسی از محصول که بر رنگ متمرکز است، مانند لباس، بسیار اساسی است.

اگر عکس شما رنگ ها را تغییر دهد، می تواند هنگام فروش محصول مشکل بزرگی ایجاد کند. این می تواند باعث نارضایتی از طرف تجاری و مشتری شود.

تصور کنید که شلوار جین آبی روشن سفارش می دهید زیرا رنگ آن را آنلاین دوست داشتید، اما آنچه دریافت کردید کاملاً متفاوت بود. برای جلوگیری از این امر ، می توانید از مشتری بخواهید نمونه های رنگی یا مقادیر Pantone را برای رنگ دقیق مورد نظر شما ارسال کند.

عکاسی محصول برای مبتدیان

برای اطمینان از صحت رنگ های خود، بررسی کنید که نور مورد استفاده شما به هیچ وجه رنگ آمیزی نشده باشد. لامپ های عکاسی سفید و روزهای ابری در فضای باز بهترین هستند. همچنین باید به تراز سفیدی خود توجه کنید.

در ویرایش، می توانید رنگ ها را ویرایش کنید تا محصول واقعی را مطابقت دهید. پس از اکسپورت کردن تصویر، عکس را در دستگاه های مختلف بررسی کنید. ببینید چگونه رنگ در صفحه های مختلف تغییر می کند. در صورت امکان عکس های رایانه، تلفن و رایانه لوحی خود را بررسی کنید. همچنین اگر مانیتور خود را مرتب کالیبره کنید، می توانید از رنگ های مخدوش جلوگیری کنید.

10. از تئوری رنگ برای تأثیرگذاری بر بینندگان خود استفاده کنید

در مورد عکس های سبک زندگی، نظریه رنگ برای جذب مشتریان مناسب کلیدی است. این مطالعه نحوه تأثیر رنگها بر روانشناسی انسان است. از نظر اصولی، رنگ ها یا ترکیب رنگ های خاص، ایده، احساسات یا ویژگی خاصی را در یک شخص به نمایش می گذارد.

مطالعه و درک نظریه رنگ می تواند به شما در ایجاد عکس های جذاب تر از نظر بصری کمک کند. شما می توانید از رنگ ها استفاده کرده و بر نحوه عکس العمل بینندگان نسبت به عکس تأثیر بگذارید.

در عکاسی محصول، رنگ می تواند به جذب مشتری کمک کند. در اینجا یک توضیح سریع وجود دارد.

اگر یک چرخه رنگ را بالا بکشید، می توانید از چهار نوع ترکیب رنگ در عکاسی محصول خود استفاده کنید.

1. مکمل
با رویکرد مکمل، رنگهای مقابل یکدیگر را انتخاب کنید. این یک پالت رنگی چشمگیر و پویا در تصویر شما با کنتراست زیاد ایجاد می‌کند.

2. Split مکمل
این مانند ظاهر رایگان است، اما دستیابی به آن کمی آسان تر و جسورانه تر است. پس از انتخاب دو رنگ پایه متضاد، از دو رنگ مجاور رنگهای اولیه نیز استفاده کنید.

3. سه گانه
این روش از رنگهایی استفاده می کند که به طور مساوی در اطراف چرخه رنگ فاصله دارند. این باعث ایجاد رنگ های بسیار پر جنب و جوش می شود که تمایل به چشم نوازی و چشمک زن دارند.

4. آنالوگ
روش مشابه از رنگ ها در کنار یکدیگر استفاده می کند. استفاده از رنگهای بسیار نزدیک به یکدیگر احساس راحتی و طبیعت را ایجاد می‌کند.

11. از بازتاب تصادفی خودداری کنید

شما نباید بازتاب عجیبی در محصول خود داشته باشید! این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که عکاسان محصولات جدید مرتکب می شوند. به نحوه منعکس کننده نور یا حتی خود شما در محصول توجه کنید.

یا از بازتاب استفاده کنید و آن را در تصویر قرار دهید یا بازتاب را به طور کامل حذف کنید.

بهترین راه برای حذف بازتاب این است که موقعیت خود را تغییر دهید تا دیگر بازتاب را ضبط نکنید. همچنین می‌توانید آن را در ویرایش حذف کنید. به عنوان مثال، اگر در حال عکاسی از محصولات بازتابنده هستید ، می توانید یک تخته فوم سیاه را در محل آینه قرار دهید تا از بازتاب جلوگیری شود.

12. مکان های مختلف را امتحان کنید

عکس های استودیویی و عکس های سبک زندگی رایج ترین در عکاسی از محصولات هستند. اما می توانید عکاسانی را پیدا کنید که دوست دارند خارج از چارچوب فکر کنند.

از طبیعت استفاده کنید: این می تواند جنگل ، ساحل یا حتی باغ شما باشد. برخی از محصولات با طبیعت به عنوان پس زمینه خوب عمل می کنند ، به خصوص اگر رنگها با تن طبیعت مطابقت داشته باشند. طبیعت همچنین احساسات قدرتمندی را در افراد برانگیخته است. بنابراین ، باعث می شود عکس های شما توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

از تنظیمات خانه استفاده کنید:

برخی از محصولات، به عنوان مثال، وسایل خانه، در محیط خانه عالی عمل می کنند. آنها ایده راحتی را به فروش می‌رسانند و بیننده را مجبور می کنند فکر کند که آیا در خانه خود به محصولات خاصی نیاز خواهند داشت یا خیر.

به خاطر داشته باشید که نکاتی که در بالا ذکر شد دستورالعمل هستند و نباید قوانین سختی را رعایت کنید. ایده های منحصر به فرد خود را برای برجسته شدن از دیگران به کار بگیرید. نگران نباشید هر زمان که فرصتی پیدا کردید با تنظیمات و ایده های مختلف آزمایش کنید!

نتیجه گیری 

عکاسی از محصولات مدلی است که از تکنیک های خاصی برای جذابیت هرچه بیشتر محصولات استفاده می کند. شما باید به نورپردازی، پس زمینه و محل قرارگیری محصول توجه زیادی داشته باشید.

امیدواریم نکات ما در شروع کار عکاسی محصول به شما کمک کرده باشد!

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 6 =