بهترین زاویه عکاسی صنعتی از محصول

بهترین زاویه عکاسی محصول

زاویه مناسب برای عکاسی صنعتی از محصول

چگونه بهترین زاویه عکاسی محصول را انتخاب کنیم؟

چند روز پیش داشتم از چند محصول عکس می گرفتم اما ناگهان فهمیدم که در زوایای مختلف عکس گرفته ام اما به طور رسمی ، آن زاویه ها چه نامیده می شوند؟ بنابراین من به عکس هایی که گرفته ام نگاه کردم و فکر کردم چرا مقاله ای در مورد آن نمی‌نویسم تا به شما بگم بهترین زاویه برای عکاسی از محصول کدام است؟

  • بهترین زاویه برای عکاسی از محصول عبارتند از:

زاویه جلو
زاویه سه چهارم (همچنین به عنوان زاویه 45 درجه نیز شناخته می شود)
زاویه کناری یا profile
زاویه پشت
تاپ شات
کلوزآپ شات (ماکرو)

  • زاویه های مختلف:

زاویه پایین به بالا
زاویه روبرو سطح چشم
زاویه  بالا به پایین

بنابراین این ها بهترین زاویه برای عکاسی از محصول هستند که برای عکسهای محصول خود نیاز دارید. حال بیایید بیشتر بدانیم که دقیقاً چیست و چگونه از آنها برای گرفتن عکس های عالی محصول استفاده کنیم.

بهترین زاویه برای عکاسی صنعتی از محصول

1) زاویه جلو (پرکاربردترین)

بهترین زاویه عکاسی محصول

در سایت های فروشگاهی وقتی روی محصولی کلیک می کنید، اولین تصویر به طور پیش فرض زاویه جلوی محصول را نشان می‌دهد.

این معمولاً بهترین و مورد استفاده ترین “زاویه” از تمام زوایایی است که در اینجا بحث خواهد شد. زیرا هر عکس از محصول به عنوان یک تصویر استقرار دهنده به زاویه جلو نیاز دارد.

این زاویه روابط با خریدار را تشکیل می‌دهد، زیرا بسیار ساده نشان می دهد که دقیقاً محصول چیست. خریدار به زاویه جلو نگاه می کند و به سرعت به محصول متصل می‌شود.

تنظیم این زاویه واقعاً آسان است و چندان پیچیده نیست. فقط کافی است محصول را مقابل دوربین قرار دهید در جایی که محصول و دوربین عمود بر یکدیگر هستند. دوربین را در فاصله ای قرار دهید که بتواند تمام عرض تصویر را پوشش دهد و سپس عکس بگیرید.

در بیشتر مواقع زاویه Front از دید سطح Eye گرفته می‌شود اما می تواند یک نمای کم یا زیاد نیز باشد. این معمولاً به نوع محصول و نام تجاری که می خواهد به تصویر بکشد بستگی دارد.

 

2) زاویه سه چهارم (زاویه 45 درجه)

زاویه مشترک متفاوتی که از عکس های محصول خواهید دید، یک زاویه سه چهارم است یا به عنوان زاویه 45 درجه نیز شناخته می شود زیرا از موقعیت دوربین حدود 45 درجه خارج می شود. و بسته به نوع محصول ، اغلب اولین تصویر محصول در لیست سایت های فروشگاهی است.

این زاویه در میان عکاسان محصولات Instagram بسیار مشهور است، جایی که خواهید دید این گروه از محصولات در یک سطح قرار گرفته اند.

بیایید یک نمونه از کیت های زیبایی را مثال بزنیم: در اینجا همه موارد روی سطح صاف قرار می گیرند. از طریق این زاویه، شما بهترین نگاه را در مورد موارد کیت زیبایی بدست می آورید، زیرا نگاه به همه موارد بسیار آسان است و چشم انداز جالبی به شما می دهد.

برای تنظیم این زاویه، کار بسیار آسانی است: فرض کنید محصول رو به شما باشد و شما دقیقاً روبروی محصول بایستید و اکنون 45 درجه از راست یا چپ خود بشمارید. نقطه ای که در آن تقریب زده اید، در آنجا دوربین خود را قرار می دهید.

وقتی در این موارد واقعاً تازه کار هستید، نقطه خود را علامت گذاری کنید یا دوربین را روی سه پایه تنظیم کنید زیرا نمی خواهید مکان مورد نیاز برای تنظیم دوربین را فراموش کنید.

اما در نهایت، دقیقاً فقط با دیدن محصول زاویه ها را حدس می زنید.

3) زاویه کناری یا profile

به هر وب سایت فروشگاهی کفش بروید، اولین تصویری که مشاهده می کنید زاویه کناری است. این به سادگی نمای جانبی یک شی یا حتی شخصی است که از آن عکس می گیرید.

در عکاسی از محصول، اگر قسمت کناری یک محصول بسیار مهم است، مانند آرم مارک در یک طرف محصول مانند این کفش ها، پس این زاویه پروفایل اغلب اولین تصویر از یک لیست محصول است.

برای تنظیم یک زاویه کناری، شما فقط محصول خود را روی سطح قرار داده و سپس آن را می چرخانید تا طرف آن نشان داده شود. با انتخاب کناره ها، می توانید آن را به سمت راست یا چپ خود بچرخانید، رو به دوربین.

زیرا کاملاً به این بستگی دارد که بخواهید به دلیل برخی عناصر طراحی یا طرفی که نشان تجاری مارک نشان می دهد ، کدام طرف را نشان دهید.

زاویه های پروفایل معمولاً عکس هایی در سطح چشم هستند. هیچ قانون سخت و اولیه ای برای آن وجود ندارد اما معمولاً از نظر سطح چشم است اما بعضی اوقات ممکن است از یک نقطه بلند یا پایین از آن عکس بگیرید. زیرا کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد.

عکاسی صنعتی

4) زاویه پشت محصول

زاویه پشتی معمولاً تصویر دوم یا سوم لیست محصولات است. این معمولاً تصویر از پشت عکس محصول است. هنگام خرید کالایی، معمولاً فقط با یک یا دو تصویر راضی نمیشویم.

ما باید تمام زاویه های مختلف را ببینیم، بنابراین  قسمت پشتی محصول را نیز باید ببینیم. ما ذاتاً بسیار کنجکاو هستیم، باید همه موارد را تأیید کنیم اما گاهی اوقات زاویه پشت بسیار مهم است زیرا اطلاعات محصول در قسمت پشتی نوشته شده است.

به عنوان مثال یک شربت سرفه، تمام اطلاعات حیاتی در قسمت پشتی یافت می شود. از آنجا که این یک محصول پزشکی است، تا زمانی که تمام اطلاعات نوشته شده در آنجا را نخوانیم، آن را نخریم. بنابراین Back angle برای لیست محصولات بسیار حیاتی می شود.

برای گرفتن عکس از زاویه پشتی، محصول را به لنز دوربین برگردانید؛ خیلی ساده است. برای بیننده، از سطح چشم بیشتر استفاده می شود تا بیننده بتواند به راحتی اطلاعات موجود در قسمت پشتی محصول را مشاهده کند.

5) تاپ شات

عکاسشی تبلیغاتی

عکس برتر یا نمای بالایی که ممکن است آنرا بنامید بخشی از تصاویر لیست محصولات شماست. ممکن است به این نوع شات نیاز داشته باشید اما کاملاً ضروری نیست. دوباره ببینید آیا محصول دارای برخی از طراحی های خاص در بالا است ، اگر این چنین بود پس آن ضروری است.

این غالباً به چشم انداز دید پرنده معروف است و نام آن از فیلمبرداری گرفته شده است.

فرض کنید محصول شما بسته ای از وسایل بزرگتر و کوچکتر است و برای نشان دادن دقیقاً آنچه در بسته نرم افزاری محصول وجود دارد ، باید تصویر را از نمای بالا دقیقاً مانند تصویر هوایی بگیرید.

عکسبرداری از عکسهای بالا تا حدی دشوار است زیرا دستیابی به دوربین در بالای محصول برای شما دشوار است ، خصوصاً اگر محصول شما یک کالای بزرگ است و نمی توانید LCD پشتی دوربین خود را مشاهده کنید.

برای حل این مشکل می توانید روی صندلی یا چهارپایه قدم بگذارید تا عکس بگیرید. اما به صورت جایگزین، بهترین گزینه این است که دوربین را در قسمت بالا با کمک C-stand قرار دهید و آن را به رایانه یا لپ تاپ متصل کنید.

برای این حالت بهتر است مقاله عکاسی از فرش را مطالعه نمایید.

6) شات کلوزآپ (ماکرو)

در عکاسی از محصول گاهی اوقات برای گرفتن جزئیات کوچک که به عکس های نزدیک یا عکس های ماکرو معروف است، مجبورید کمی بزرگنمایی کنید. به عنوان مثال ، اگر از کیف یا پوشاک لوکس عکاسی می کنید ، باید جزئیات آن را نشان دهید.

خریداران علاقه بیشتری به دیدن جزئیات قبل از خرید دارند. در مورد چگونگی به نظر رسیدن ماده یا دقیق بودن ویژگی های دقیقه در کیف، بنابراین به همین دلیل برای این کار به یک عکسبرداری از نمای نزدیک یا افراطی نیاز دارید.

عکسبرداری Extreme Closeup یا Macro به تجهیزات ویژه ای احتیاج دارد زیرا هنگام بزرگنمایی یا جلو رفتن و نزدیک شدن واقعی به محصول، تصویربرداری از حالت عادی انجام می شود. برای کمک به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات ، من یک پست ایجاد کردم و می توانید آن را اینجا بخوانید.

تنظیم عکس برداری ماکرو کمی متفاوت است زیرا ممکن است از هرجایی مانند قلم، پشت، کناره یا 3 چهارم عکس ماکرو بگیرید، این فقط به جزئیاتی که می خواهید بگیرید و کدام طرف موجود است بستگی دارد. همیشه برای این نوع شلیک از سه پایه استفاده کنید.

 

دیدگاه های زاویه عکس و نحوه انتخاب آن

امیدوارم شما متوجه شده باشید که زوایای مختلفی برای عکاسی از محصول مورد نیاز است و در پایان این پست، فقط کمی درباره دیدگاه ها بیاموزید:

1. زاویه پایین به بالا

وقتی از پایین به بالا عکس می گیرید مثل اینکه از یک ساختمان بزرگ عکس بگیرید، به آن Low Shot گفته می‌شود. هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد اما این نوع عکس ها قدرت یک سوژه را ایجاد می‌کنند.

2. Eye Level Shot:

هنگام عکسبرداری مستقیم، به عنوان محصولی که ضبط می کنید با سطح چشم شما مطابقت دارد، به آن عکس سطح چشم می‌گویند. بیشتر تصاویر شما از نظر سطح چشم گرفته می شوند.

3. زاویه بالا به پایین:

وقتی از بالا به پایین عکس می گیرید. برای کوچک کردن یک سوژه از این حالت استفاده می‌شود.

کلام آخر 

در این مقاله تلاش کردیم شمارا با برخی نکات مهم درمورد بهترین زاویه عکاسی محصول آشنا کنیم و تکنیک های کاربردی را دراختیار شما عزیزان قرار دهیم، امیدواریم که مطالب برای شما مورد استفاده قرار گرفته باشد.

عکاسی صنعتی در مجموعه طرح گندم

عکاسی صنعتی در مجموعه طرح گندم با سابقه ای درخشان، تصاویری برجسته و ماندگار از کالا یا محصولات شما را در ذهن مشتریانتان نمایان می‌کند. عکاسی صنعتی در مجموعه ما با تیمی متخصص، با دارا بودن تجهیزاتی مدرن و به روز، عکسبرداری از محصولات کوچک و بزرگ با پس زمینه دل خواهتان را به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهد. در استدیو طرح گندم، عکاسی از فلزات استیل، براق یا مات مانند سینی، قابلمه، شیرآلات و وسایل آشپزخانه به صورت کاملا حرفه ای انجام میگردد.

برای پروژه‌های معماری، مجتمع‌های مسکونی، تجاری و اداری که در نظر دارید، استودیو طرح گندم با رعایت تمامی استانداردها و کنتراست نور و زوایای دلخواهتان تصویری مهندسی و شکیل از هر قسمت از پروژهٔ شما عکسبرداری می‌کند. هم چنین از مواد غذایی، کیک و شیرینی، فست فود، غذای ایرانی و مواردی از این دست با جلوه ای ویژه عکسبرداری می‌شود.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =