عکاسی از بدلیجات با گوشی

عکاسی از بدلیجات

در چند ماه گذشته ، ما تعداد فزاینده ای از سوالات و درخواست ها برای عکاسی تبلیغاتی از بدلیجات را داشتیم. به همین دلیل ما تصمیم به نوشتن یک سری راهنما در مورد عکاسی از بدلیجات را کردیم بیایید شروع کنیم. اولین دستورالعمل در مجموعه بدلیجات نحوه عکاسی از بدلیجات با استفاده از گوشی هوشمند خواهد بود.

عکاسی از بدلیجات ، مشابه عکاسی از جواهرات ، بسیار مشکل است. بسیاری از بدلیجات هنگام تعامل با نور خواص خاصی مانند رنگین کمانی در عقیق و … را نشان می دهند. بنابراین دستیابی دقیق به این ویژگیهای خاص بدون تجهیزات مناسب بسیار دشوار است. متأسفانه بسیاری از معامله گران سنگ های قیمتی و غیر قیمتی ، تجهیزات مناسب ندارند.

بنابراین ، یک راه حل عکاسی کاربردی تر برای عکاسی بدلیجات مورد نیاز است. بسیاری از معامله گران نمی دانند که می توانند تصاویر و فیلم هایی با کیفیت استودیویی با استفاده از گوشی هوشمند خود با دقت 100٪ رنگ تهیه کنند.

در این راهنمای نحوه عکاسی از بدلیجات با استفاده از گوشی هوشمند را توضیح می دهیم ، ما نکات و ترفندهایی را برای قرار دادن بدلیجات خود در بهترین نور ممکن به شما آموزش می دهیم. این مقاله را بخوانید و راهنمای آن را دنبال کنید تا بدانید چگونه!

انتخاب زمینه

اساساً ، عکاسی از بدلیجات نباید با سایر عکاسی های محصول متفاوت باشد. همان مفاهیم عکاسی از محصولات هنوز کاربرد دارد. این بدان معناست که پس زمینه انتخاب شده نباید باعث حواس پرتی شود. ما اکیداً توصیه می کنیم که به دو دلیل فقط در زمینه سفید عکاسی کنید. اولاً ، زمینه های سفید حواس پرتی را از بین می برد و تمرکز کامل ناظر را بر سوژه قرار می دهد. زمانی که شما بدلیجات خود را بصورت آنلاین می فروشید که 88٪ از خریداران آنلاین تحت تأثیر تصاویر محصول هستند ، این امر بسیار مهم است.

ثانیاً ، زمینه سفید رنگ بدلیجات را مخدوش نخواهد کرد. استفاده از سایر زمینه های رنگی منجر به انعکاس نور به داخل سنگ جواهر می شود که رنگ زمینه را جذب می کند. آخرین چیزی که شما باید بدانید این است که پس از عکاسی متوجه می شوید که  رنگ بدلیجات با تصاویر ارائه شده مطابقت نداشته و این به دلیل جذب رنگ از یک انتخاب ضعیف پس زمینه است.

مطالب مرتبط: عکاسی حرفه ای از محصولات

 

عکاسی صنعتی

 

 

برای عکاسی در پس زمینه سفید ، می توانید از یک کاغذ سفید یا زمینه سفید وینیل استفاده کنید. فقط باید از سایه های ایجاد شده در هنگام عکاسی روی زمینه سفید آگاه باشید زیرا ممکن است توجه بیننده را منحرف کند. این قسمت در قسمت روشنایی زیر پوشش داده می شود.

نورپردازی مهمترین جنبه عکاسی ازبدلیجات ، جواهرات و طلا است ، زیرا کیفیت تصاویر و در نتیجه توانایی فروش شما را تعیین می کند. کلید نور موفق استفاده از منبع نور ثابت است. توصیه می کنیم برای تنظیم نور خود از نورهای سفید خالص پراکنده که از LED ها استفاده می شود و نه لوله های فلورسنت استفاده کنید. LED ها طول موج های بسیار باریکی از نور را تولید می کنند که قابل کنترل هستند ، در مقایسه با لوله های فلورسنت ، جایی که طول موجهای وسیعی تولید می کنند.

در نتیجه ، LED ها می توانند رنگهای بسیار دقیقی برای ارائه سنگ های قیمتی شما تولید کنند ، در حالی که با لوله های فلورسنت ، متوجه سوسو زدن و ناسازگاری خواهید شد. LED ها به طور کلی گران تر هستند ، اما هنوز هم مقرون به صرفه هستند. ناگفته نماند که LED ها طول عمر بیشتری دارند ، که قطعاً در دراز مدت جمع می شوند.

قسمت بعدی این است که نور خود را پخش کنید. انتشار روشنایی شما سایه های تند و بازتاب ها را در بدلیجات شما از بین می برد. این را می توان با قرار دادن کاغذ پخش کننده یا پلاستیک مات روی منبع نور خود بدست آورد. در تنظیمات  می توانید از کاغذ سفید شفاف مانند کاغذ پخت برای پخش نورهای خود استفاده کنید. قسمت مشکل این است که شما باید دیفیوزرها را خودتان با استفاده از گیره یا نوار متصل کنید. در غیر این صورت ، برخی از نورها از قبل دارای دیفیوزرهای داخلی هستند.

همچنین می توانید از بازتابنده ها برای انعکاس نور ملایم به بدلیجات خود استفاده کنید تا جلوه ها را بیشتر جلوه دهد و به صورت حرفه ای تر بریده شوند.

همچنین مطالعه کنید  : راهنمای نهایی نورپردازی عکاسی از محصولات

جایگزین دیگر استفاده از خیمه عکاسی یا لایت باکس است. یک خیمه عکاسی برای ایجاد یک محیط نور ملایم طراحی شده است. مزیت این است که خیمه های عکاسی نسبتاً ارزان هستند و نصب آنها آسان است. با این حال ، شما باید نور های خود را تنظیم کرده و آنها را به درستی قرار دهید که می تواند زمان بر باشد.

مطالب مرتبط : راهنمای ساخت لایت باکس یا خیمه در عکاسی

یک خیمه سبک مخصوص دستی برای ایجاد شرایط نوری ثابت برای عکاسی از محصولات طراحی شده است. جعبه های سبک حدس و گمان را از عکاسی دور می کنند. اگرچه لایت باکس های زیادی در بازار با قیمت های متفاوت وجود دارد ، اما تعداد کمی از آنها مخصوص  کار با بدلیجات هستند.

همچنین مطالعه کنید : بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی از محصول

سبکی که مخصوص بدلیجات و جواهرات ساخته شده است GemLightbox است. GemLightbox ترکیبی کامل از LED ها و مواد برای ایجاد شرایط نور مناسب برای سنگ های قیمتی و جواهرات است. نورها به گونه ای پیکربندی شده اند که در هر بار ضبط تصویر یا فیلم ، 100٪ دقت رنگ وجود دارد.

برای استفاده از GemLightbox برای عکاسی ازبدلیجات ، کافی استبدلیجات یا سنگ های قیمتی خود را در بالای میز عکاسی داخل GemLightbox قرار دهید. به خاطر داشته باشید که بدلیجات خود را با دستکش یا موچین بچرخانید تا از چربی و کثیفی جلوگیری شود. بدلیجات کثیف کمتر مطلوب به نظر می رسند و ممکن است به عنوان نقص در نظر گرفته شوند. پس از قرار گرفتن صحیح (معمولاً از زاویه جلو) ، بازتابنده جلویی را روشن کرده ، تلفن را با استفاده از پایه تلفن ارائه شده قرار دهید و عکس بگیرید.

مطمئن شوید که هنگام عکاسی از بدلیجات تنظیمات دوربین HDR خاموش است در غیر این صورت در زمینه سفید عکاسی نمی کنید.

اگر بدلیجات خیلی کوچک است ، توصیه می کنیم از لنز ماکرو استفاده کنید.

 

 

عکاسی از بدلیجات

 

تثبیت کننده

دوربین گوشی هوشمند شما مانند سایر دوربین ها کار می کند. این بدان معناست که دوربین شما در لحظه فشردن دکمه ضبط ، نوری را که از لنز عبور می کند ، ثبت می کند. در صورت لرزش دوربین در لحظه ضبط ، تصاویر شما تار می شوند. مهم این است که تصاویر شما واضح باقی بمانند تا جزئیات بدلیجات شما به وضوح مشخص شده و هرگونه مورد قابل مشاهده باشد. تصاویر مبهم از سنگ های قیمتی شما رفتارهای خرید مثبتی را تشویق نمی کند زیرا مشتریان معتقدند که بدلیجات ضعیف هستند یا شما سعی می کنید مواد اضافی را از آنها پنهان کنید.

یک پایه سه گانه تلفن می تواند به عنوان تثبیت کننده برای عکاسی از بدلیجات با تلفن های هوشمند استفاده شود. آنها را می توان به راحتی از دیجی کالا با قیمت ارزان خریداری کنید. توصیه می کنیم از یک پایه تلفن جمع و جور و قابل تنظیم استفاده کنید که هرجا که می خواهید با خود ببرید.

همچنان بخوانید: نکات مهم عکاسی حرفه ای برای مبتدیان که حتما باید بدانند1

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =