عکاسی فرش

عکاسی از فرش

عکاسی فرش یا عکسبرداری از کفپوشهای عتیقه ، فرشها و موکتهای مراکشی به راحتی تصور نمی شود. زاویه درست  ، نور و جزئیات و همچنین در نظر گرفتن اندازه فرش یا سطح کف همه می توانند مشکل ساز باشد در ادامه با نکات و آموزش عکاسی از فرش با ما همراه باشید.

اکثر عکاسان حرفه ای به سادگی فرش یا نمونه ای از کفپوش را به دیوار می چسبانند و از آن به همان روشی که شما یک قطعه هنری دارید ، عکس می گیرند. این توهم را می دهد که فرش کف زمین دراز شده است و از بالا شات شده است.

یک دیوار تمیز انتخاب کنید تا فرش خود را از آن آویزان کنید. بهترین روش برای دیدن خوب فرش ، چسباندن آن به دیوار است. این توهم را ایجاد می کند که از فرش از بالا عکس گرفته شده است.
به دنبال نقطه ای در نزدیکی پنجره یا درب خانه باشید که به نور طبیعی اجازه می دهد تصویر شما را پر کند. از استفاده ازنور های بالای سر خودداری کنید زیرا آنها اغلب سایه های را روی سوژه شما ایجاد می کنند.
از استفاده از فلاش در دوربین خودداری کنید. فلاش روی دوربین شما بمبی از نور سخت و شدید است که کیفیت تصاویر شما را کم می کند و سایه های نامطبوعی را بر روی سوژه شما ایجاد می کند.

 

عکاسی از فرش

فرش خود را به دیوار سنجاق کنید. از گوشه های فرش خود از سنجاق های نقشه استفاده کنید. اگر فرش شما به خصوص بزرگ است ، از سنجاق ها در هر 3/4 اینچ (7/6–10 سانتی متر) برای نگه داشتن فرش خود استفاده کنید.
فرش را دراز کرده و از چروک شدن آن جلوگیری کنید.
سنجاق های خود را در پارچه فرش پنهان کنید. سعی کنید سنجاقی را انتخاب کنید که رنگی مشابه فرش شما داشته باشد.

در حالی که می توانید با یک فرش مراکشی به همان نتیجه برسید ، نمی توانید از روش مشابهی برای انواع دیگر کفپوش های نصب شده استفاده کنید. هنگام استفاده از روش دیوار برای فرش یا کفپوش ، اطمینان حاصل کنید که آن را صاف بر روی دیوار قرار داده اید و هیچ افتادگی یا برآمدگی وجود ندارد که بتواند این احساس را ایجاد کند که روی زمین صاف نیست.

روش عالی برای شات کفپوش های عتیقه بالا رفتن از کف است. ما می توانیم راه حل مناسبی برای این امر ارائه دهیم و شما می توانید بزرگنمایی و نسبت تصویر را در دوربین خود تغییر دهید تا به بهترین نتیجه برسید. اگر این گزینه به درد شما نمی خورد ، بهترین کار این است که دوربین خود را تا جایی که ممکن است بلند کنید و سپس کف را از گوشه ای به گوشه دیگری ببندید.

اگر می خواهید رنگهای زنده را در یک قالیچه بیرون بیاورید یا کف اتاق را برجسته کنید ، نورپردازی ضروری است. هرگز به روشنایی طبیعی یا برقی اتاق اعتماد نکنید و تا آنجا که ممکن است نور اضافی اضافه کنید. هدف این است که کل منطقه را به طور مساوی روشن کنید و اطمینان حاصل کنید که سایه ای ایجاد نمی شود. هنگام عکاسی در یک زاویه ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، به تهیه نور اضافی در گوشه دورتر از دوربین دقت کنید.

از نزدیک با فوکوس و با استفاده از نور طبیعی برای بیرون آوردن رنگها و جزئیات هر فرش دقت کنید.

برای اینکه جاذبه را با استفاده از این روش درست کنید ، یک شی را در وسط زمین قرار دهید تا دوربین را روی آن متمرکز کنید. پس از تمرکز ، جسم را برداشته و یک بار دیگر شات کنید.

متناوباً ، می توانید در نصب یک پایه افقی سرمایه گذاری کنید که برای گرفتن عکس از بالا طراحی شده است و برای کف ، فرش و همچنین عکاسی تخت مناسب است. این پایه ها نسبتاً ارزان هستند و می توانند در کنار سه پایه موجود مورد استفاده قرار گیرند. با این حال ، اگر به دنبال پوشاندن سطح وسیعی از کفپوش هستید یا در حال شات فرش ها و فرش های بزرگ هستید ، ممکن است رسیدن به ارتفاع مناسب همچنان مشکل ساز باشد.

در واقع باید چند نکته دیگر را بخاطر بسپارید. نور و سرعت شاتر دو تا از بزرگترین متحدان شما در ساختن فرش خواهند بود. رنگ های شفاف ، واضح و نور ملایم و یکدست به عکس های شما کمک می کند تا به درجه حرفه ای برسند.

فرش خود را تمیز کنید. تمام مبلمان را از روی فرش خود بردارید ، از آنجا که فرش شما به نمایش در می آید ، مطمئن شوید که پرزها ، لکه ها یا هر لکه ناخوشایند دیگری را از روی فرش برداشته اید.

 

 

 

عکاسی از فرش

فرش خود را از راست شات کنید. اگر فرش شما به دیوار چسبانده شده است ،  از فاصله دور بایستید تا کل فرش را در عکس خود بگیرید.
دوربین خود را به صورت عمودی بچرخانید تا تصاویر شما تغییر کند. اشتباهی که بیشتر عکاسان در آن سقوط می کنند فقط گرفتن عکس های افقی است. گرفتن یک عکس عمودی ، قاب جدیدی به تصویر شما می بخشد و پویایی عکس های شما را از تصویر به تصویر دیگر تغییر می دهد.

فرش خود را پهن کنید. اگر نمی خواهید فرش خود را به دیوار بچسبانید ، کافی است آن را روی فضای تمیز داخل خانه بچسبانید. اگرچه برخی از عکسهایی که از این زاویه می گیرید ممکن است چندان دلچسب نباشد ، اما هنوز می توانید تصاویر شگفت انگیز و رنگهای زیبایی را دریافت کنید.

 

 

همچنین میتوانید فرش خود را بیرون پهن کنید و چند عکس در فضای باز بگیرید. عکسبرداری در فضای باز، نور طبیعی بیشتری برای تصویر شما فراهم می کند.
روزی را انتخاب کنید که نور ملایم بیشتری نسبت به نور سخت فراهم کند. یک روز ابری لایه مناسبی از نور نرم را برای عکسبرداری شما فراهم می کند. یک روز روشن و آفتابی ممکن است عکسهای شما را دچار چالش کند.

عکاسی از فرش

عکاسی از فرش

تنظیم شات

نور خارجی اضافه کنید. سعی کنید تا حد امکان نور را به سوژه خود اضافه کنید. از چترهای نور نرم یا سایر منابع نور خارجی برای روشنایی نرم و یکنواخت سوژه خود استفاده کنید.
برای افزودن نور ملایم بیشتر به تصویر ، از بازتابنده استفاده کنید. اگر بازتابنده ندارید ، یک صفحه پوستر سفید ساده به عنوان بازتابنده کار می کند. به سادگی یک فلش لایت را به صفحه پوستر سفید بتابانید و نور را بر روی تصویر خود منعکس کنید.

سرعت شاتر خود را تنظیم کنید. هنگام استفاده از دوربین در فضای بسته ، بهتر است از حالت اولویت شاتر استفاده کنید (TV برای کانن و S برای نیکون). سرعت شاتر کمتر نور بیشتری را ضبط می کند.
در هر جایی از 1/60 تا 1/200 سرعت شاتر مناسب برای روشنایی در فضای داخلی است. اگر می خواهید با سرعت شاتر کمتری عکس بگیرید ، استفاده از سه پایه را در نظر بگیرید. به شما این امکان را می دهد که بدون آسیب رساندن به وضوح تصویر ، میزان نور را در تصویر خود به حداکثر برسانید.
برای روشنایی در فضای باز ، سرعت شاتر 1/200 تا 1/250 محدوده خوبی است. هر چیزی که سریعتر باشد غیرضروری است و نور کافی را به عکس شما نمی دهد.

همچنین بخوانید : سه پایه در مقابل مونوپاد – مقایسه و زمان استفاده از هرکدام

عکاسی از فرش

عکاسی از فرش

ISO خود را لمس کنید. افزایش ISO می تواند وضوح تصویر شما را بهبود بخشد ، اما به ازای وضوح تصویر. ISO زیاد باعث ایجاد نویز در تصویر شما  می شود.  سعی کنید زیر 1600 بمانید تا از ISO خود بیشترین بهره را ببرید.

 

فرش خود را از گوشه ای به گوشه دیگر شات کنید. اگر فرش شما روی زمین قرار گرفته است ، این باعث به حداکثر رساندن سطح مورد نظر در عکس شما می شود و بهترین راه برای نمایش کل فرش است.
سرعت شاتر خود را بین 1/100 تا 1/200 تنظیم کنید. اگر تصویر شما هنوز خیلی تاریک است ، از یک فلش لایت برای افزودن نور بیشتر به سوژه خود استفاده کنید.

از نزدیک عکس بگیرید. اگر فرش شما دارای الگوها و اشکال پیچیده است ، از نزدیک عکس بگیرید و آثار هنری روی فرش خود را به نمایش بگذارید.
برای برجسته سازی الگوهای فرش از فوکوس خودکار استفاده کنید. اگر می خواهید به فوکوس Manual بروید ، برای به حداکثر رساندن وضوح تصویر ، از سه پایه استفاده کنید.
برای عکسهای نزدیک از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید. 1/60 تا 1/100 دامنه خوبی برای عکسبرداری از فاصله نزدیک است.
ISO خود را تا جایی که می توانید بدون اضافه کردن “نویز” زیاد ، محکم کنید. حدود 1600 بهترین نتیجه را برای روشنایی در محیط داخلی به همراه خواهد داشت.

از پایه دوربین افقی استفاده کنید. این پایه ها به راحتی به هر سه پایه استاندارد متصل می شوند و می توانند برای نمایش اثر دوخت فرش شما به دیوار استفاده شوند.
اتصال پایه افقی را به پایه سه پایه خود پیچ کنید. از دکمه تنظیم برای ضمیمه کردن ضمیمه متصل به دوربین خود استفاده کنید.
دوربین خود را بر روی بازوی اتصال افقی پیچ کنید.
سه پایه خود را روی میز یا سکو قرار دهید تا ارتفاع لازم برای گرفتن یک عکس هوایی کامل را بدست آورید.

همچنین مطالعه کنید : 25 تصویر شگفت انگیز در عکاسی با سرعت شاتر بالا

اگر هیچ یک از این تکنیک ها برای نشان دادن کفپوش یا فرش های شما در بهترین حالت کار نمی کنند ، ممکن است لازم باشد با یک عکاس حرفه ای تماس بگیرید که از تمام تجهیزات و تخصص لازم برخوردار باشد تا بهترین عکس ها را در اختیار شما قرار دهد. توصیه می شود عکاسی را انتخاب کنید که قبلاً تجربه عکاسی از فرش را داشته باشد ، برای این منظور به صفحه استودیو طرح گندم مراجعه و با ما در تماس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × one =