شاتر آهسته : 3 تکنیک سرعت شاتر آهسته

سرعت شاتر آهسته

3 تکنیک سرعت شاتر آهسته

آزمایش با سرعت شاتر آهسته می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. من این مورد را به 3 دسته تقسیم کردم. وقتی عکس خود را ارسال می کنید ، آن را تحت یکی از این سبک ها انجام دهید. من چند مورد خودم را به عنوان نمونه در مقاله آورده ام تا فقط به شما ایده بدهم. یک سه پایه تهیه کنید ، دوربین های خود را در اولویت شاتر قرار دهید و دور آتش قرار بگیرید .

1. نقاشی نور:

شاتر پایین

معرفی روش نقاشی نور : نور همان چیزی است که عکس های شما را می سازد. شاید خیلی اوقات ما خود را به نور پراکنده طبیعی که عادت به دیدن آن داریم محدود می کنیم. قفل کردن دوربین روی سه پایه و تنظیم آن برای سرعت شاتر پایین به شما امکان می دهد تا به صورت دستی روی چراغ های صحنه خود حرکت کنید. با  نور ، شمع یا هر چیز مفید تجربه کنید.

در تصویر اینجا من یک دوست داشتم که کاملاً در یک اتاق کاملا تاریک ساکن است. من کرکره را تقریباً زمانی تنظیم کردم که به من برسد تا یک صندلی را در اطراف صندلی او بچرخم (8 ثانیه). صورتش کاملاً زیر نور شمع روشن شد. از آنجا که من خیلی سریع حرکت می کردم تا بتوانم وارد شات شوم ، تنها چیزی که می بینید شعله شناور است. می دانم ، کمی شیطانی شد ، اما ناخواسته. این فقط برای به جریان انداختن ایده های شماست. یک نمونه برای سرعت شاتر آهسته این چنین تصویری می تواند باشد.

 

 

مطالب مرتبط: آموزش عکاسی از نقاشی و تصاویر

2. حرکت کردن:

سرعت شاتر آهسته

تاری همیشه چیز بدی نیست ، مخصوصاً وقتی حرکتی را که در عکس اتفاق می افتد ضبط کند. فتوشاپ حتی دارای فیلتری به نام “motion blur” است تا اگر هنگام عکسبرداری از دست داده اید ، این اثر را دوباره ایجاد کنید. صحنه ای پیدا کنید که بتواند به طور مناسب از تاری حرکت بهره ببرد و آزمایش کنید. در این عکس ، من از سرعت شاتر به اندازه کافی آهسته استفاده کردم تا حرکت چرخ فلک را بدست آورم ، اما به قدری سریع است که نمی توانم لرزش دوربین دستی یا حرکت بچه ها را در زمینه ثبت کنم (1/20 ثانیه). داشتن یک سه پایه بسیار خوب بود ، اما از آنجا کهدر دسترس نبود ، مجبور شدم چند عکس شات کنم تا اینکه بدون لرزش دوربین ، یک عکس گرفتم. یک نمونه برای سرعت شاتر آهسته این چنین تصویری می تواند باشد.

3. تبدیل تاریکی به روز:

سرعت شاتر آهسته

این عکاسی است که من در هاوایی حدود ساعت 10 شب در یک شب تاریک انجام داده ام. ماه کاملاً خاموش بود ، بنابراین  اجازه دادم به دوربین ، برای مدت 30 ثانیه در نور بماند، رنگ ها کاملاً زنده به نظر می رسند. وقتی این عکس را گرفتم ، چون هوا بسیار تاریک بود ، نمی دانستم کسی بیرون روی سنگ ها نشسته و ستاره ها را نگاه می کند. اگر در نزدیکی اقیانوس زندگی می کنید ، من عاشق نگاه رویایی آن به آب در حال حرکت هستم ، و امواج را تقریباً مانند ابرهای کم ارتفاع نشان می دهد.

عکسهای شاتر آهسته خود را به اشتراک بگذارید

آیا با سرعت شاتر آهسته بازی کرده اید؟ ما خیلی دوست داریم ببینیم شما چه کاری انجام داده اید. به انجمن های ما سر بزنید و برخی از عکسهای خود را در بخش اشتراک عکس های خود به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط: عکاسی حرفه ای از اتومبیل

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =