25 تصویر شگفت انگیز در عکاسی با سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا چیست؟

شاتر، در عکاسی، دستگاهی است که از طریق آن دیافراگم لنز دوربین باز می شود تا نور را بپذیرد و در نتیجه فیلم (یا حسگر تصویر الکترونیکی یک دوربین دیجیتال) را در معرض دید قرار دهد. شاترهای قابل تنظیم زمان نوردهی یا مدت زمانی را که در طی آن نور وارد می شود را کنترل می کند. زمان نوردهی بهینه بسته به شرایط نور، حرکت سوژه و عوامل دیگر متفاوت است و ممکن است یا از قبل توسط عکاس انتخاب شود یا در مورد دوربین‌های خودکار، توسط خود دوربین روی سیگنالی از یک سیگنال داخلی تنظیم شود. در سیستم نورسنجی شاتر مکانیکی را معمولاً می توان فقط برای سرعت های مشخص شده در سراسر محدوده تنظیم کرد. برخی از کرکره های الکترونیکی دارای محدوده عملکرد مداوم هستند.

شاترهای دوربین مدرن دو نوع اصلی هستند. شاتر برگ، که بین یا درست در پشت اجزای لنز قرار دارد، از تعدادی تیغه فلزی روی هم قرار گرفته است که با عمل فنر یا الکترونیکی باز و بسته می شود. شاتر سطح کانونی، که مستقیماً در مقابل صفحه تصویر قرار دارد، از یک جفت پرده با هم همپوشانی تشکیل شده است که یک شکاف یا پنجره قابل تنظیم را تشکیل می‌دهند.

این شکاف که به صورت مکانیکی توسط فنر یا الکترونیکی هدایت می شود، در سراسر فیلم در یک جهت حرکت می کند و کل قاب را در جاروب کردن خود نشان می دهد. عرض شکاف زمان نوردهی را تعیین می کند. هرچه شکاف باریکتر باشد، نوردهی کوتاهتر است. زمان واقعی سفر برای همه زمان‌های قرار گرفتن در معرض نسبتاً ثابت است. یک مکانیسم باعث آزاد شدن کور دوم می شود. نوردهی به کوتاهی 1/12000 ثانیه با شاتر سطح کانونی امکان پذیر است.

هفته گذشته چند عکس با نوردهی طولانی اثیری و مرموز دیدیم. حال بیایید برعکس حرکت کنیم و به برخی از تصاویر نگاه کنیم که بدون سرعت شاتر سریع امکان پذیر نیست.

تصاویر در سرعت شاتر سریع به ما فرصتی می دهد تا زندگی را در یک حالت تغییر یافته ثبت کنیم. حالتی را که نمی توانیم با چشم ببینیم. قرار گرفتن در معرض طولانی چیزها را فراتر از شناخت محو می کند و رمز و راز می افزاید. نوردهی های کوتاه باعث فریز شدن چیزها در زمان و مکان می شوند و به معنای واقعی کلمه یک میلی ثانیه از زمان را در یک تصویر ضبط می کنند.

مطالعه بیشتر: 3 نکته خلاقانه برای عکاسی با سرعت شاتر

 

تصاویر شگفت انگیز عکاسی با سرعت شاتر بالا

فلش را اضافه کنید و می توانید گلوله ها، تیرهای سریع و موارد دیگر را متوقف کنید. از دنیای عکاسی با سرعت بالا لذت ببرید:

 

سرعت شاتر بالا

نمونه عکس با شاتر پایین

 

 

نمونه عکس با شاتر پایین

 

عکاسی تبلیغاتی

 

 

سرعت شاتر بالا

 

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

عکاسی تبلیغاتی

 

 

عکاسی صنعتی

 

 

شانر دوربین عکاسی

 

 

 

سرعت شاتر بالا

سرعت شاتر بالا

 

 

شرکت تبلیغاتی طرح گندم

 

 

 

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی

 

 

 

سرعت شاتر بالا

 

 

سرعت شاتر بالا

 

ما در طرح گندم با سالها تجربه در زمینه تبلیغات با عکاسی صنعتی، ساخت تیزر تبلیغاتی، طراحی و چاپ انواع ست اداری و کاتالوگ و… در خدمت شما عزیزان هستیم. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه تبلیغات و برندسازی حتما با کارشناسان طرح گندم تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =