• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

12 واقعیت درباره نورپردازی عکاسی که باید بدانید

نورپردازی یک صحنه یا سوژه می تواند مشکل باشد. پرتره ها ، مناظر و صحنه های عکاسی ماکرو همه به یک تنظیم روشنایی کاربردی نیاز دارند. ما لیستی از 12 واقعیت مربوط به نورپردازی عکاسی را ایجاد کردیم تا به شما کمک کنیم در بهترین نور ممکن از عکاسی خود بیشترین بهره را ببرید.
بعضی اوقات متوجه می شوید که نور خیلی خشن است. در مواقع دیگر ، ممکن است خیلی تاریک  باشد. شاید ندانید که نور چگونه بر سایه های پرتره هایی که می گیرید تأثیر می گذارد.
این یک منطقه دشوار برای تسلط است ، اما با کمک ما ، شما می توانید سوژه های خود را بهتر درک و روشن کنید.

1. Front Lighting Minimalises Shadows


اگر به دنبال تصویری بدون سایه هستید ، به دنبال نور جلو نیستید. نورپردازی جلو با فوکوس منبع نور به طور مستقیم بر روی سوژه ، رو به رو ایجاد می شود. این می تواند یک فلش یا بارق باشد که در استودیوهای عکاسی یافت می شود.
سایه ها  همچنین بافت را به حداقل می رساند (به قسمت بعدی مراجعه کنید) ، که تصاویر شاد و خسته کننده را از بین می برد.
از طرف منفی ، نور جلو می تواند کاملاً مسطح به نظر برسد زیرا احساس سه بعدی در آن وجود ندارد. به همین دلیل سایه ها مهم هستند.

2. نور جلو بر بافت تأکید می کند


همانطور که در بالا بیان کردیم ، نورپردازی جلو باعث حذف بافت ها از یک سوژه می شود. این امر با حفظ منبع نور در همان محور لنز حاصل می شود. این سبک به سرکوب چین و چروک کمک می کند ، مناسب برای افراد مسن تر.
اگر به دنبال بافت بیشتر در تصویر خود هستید ، نورپردازی کناری را امتحان کنید. این بر آن دسته از بافت ها تأکید می کند ، جایی که بیشتر با منبع نور در زوایای بیشتر افزایش می یابد.

همچنین بخوانید : بهترین زاویه برای عکاسی از محصول (که بیشترین استفاده را خواهید کرد)

3. نورپردازی جانبی درام را اضافه می کند


نور جانبی درام را به صحنه اضافه می کند زیرا سایه های طولانی ایجاد می کند. این سایه ها به عمق و ابعاد صحنه کمک می کنند. نورپردازی جلویی فاقد این مسئله است ، بنابراین از نور جانبی برای تصاویر دارای بار احساسی استفاده می شود.
این یک سبک نورپردازی محبوب برای عکاسان منظره است زیرا به آن جلوه ای سه بعدی می بخشد.

4- نور پس زمینه شکل ها را تعریف می کند


هنگامی که یک عکس پرتره دارای نور پس زمینه است ، منبع نور از پشت سوژه و به سمت دوربین شما می آید. همانطور که در مثال ما مشاهده می کنید ، این به شما یک شبح می دهد.
این نوع نور پردازی جزئیات سوژه را کاهش می دهد ، اما بر شکل آنها تأکید می کند.
علی رغم کمبود جزئیات ، این سبک از نور با درام جای خالی را پر می کند. این می تواند ناشی از سایه های اضافه شده یا کمبود جزئیاتی باشد که احساس می کنید باید ببینید.

5. فاصله باعث کاهش نور می شود


این ممکن است به عنوان یک واقعیت عکاسی آشکار به نظر برسد ، اما فقط وقتی آن را بشناسید. منبع نوری که از سوژه شما دورتر باشد نسبت به منبع نور نزدیکتر کم نور خواهد بود. نور هرچه بیشتر در دورتر پخش شود  نور کمتری به سوژه شما برخورد می کند.
در حقیقت ، نور به محض دور شدن سرعت آن می افتد - با سرعت مربع فاصله. این بدان معناست که اگر منبع نور دو برابر دورتر شود ، شما فقط یک چهارم نوری را که در ابتدا داشتید دریافت می کنید.
اگر نور خیلی کم است ، آن را نزدیک کنید و بالعکس.

6. Fall Falloff به تعریف زمینه کمک می کند


افت نور کمک می کند تا کل منطقه ، نه فقط مدل شما ، روشن شود. همانطور که از سوژه "می افتد" و به پس زمینه برخورد می کند ، تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد.
این موضوع اهمیت پس زمینه را از بین می برد و به سوژه شما اجازه می دهد تمام آن اشعه های توجه را خیس کند. در اینجا ، فاصله از منبع نور بسیار مهم است.
هرچه نور به سوژه نزدیکتر باشد ، شدت نور روی سوژه نیز بیشتر است ، با این وجود پس زمینه سایه های بیشتری پیدا می کند.
برعکس ، اگر منبع نور را بیشتر از سوژه خود دور کنید ، سوژه نور کمتری خواهد داشت ، اما پس زمینه روشن تر خواهد شد. اگر می خواهید پس زمینه را پنهان کنید ، نور را نزدیک کنید.

7. نور خشن را برای نرم شدن گسترش دهید


هنگام روشن کردن یک سوژه ، یک پرتوی باریک از نور ، یک پرتره با کلید کم ایجاد می کند ، جایی که سیاهی و سایه ها به قسمت های اصلی تصویر تبدیل می شوند. یک منبع نور گسترده سایه ها را کاهش می دهد ، کنتراست را کاهش می دهد و بافت را سرکوب می کند.
این سوژه بیشتر از منبع باریک به سوژه شما ضربه می زند. این کمک می کند تا سایه ها پر شده و صحنه بیشتر روشن شود.

8- دیفیوز را پراکنده کنید

پخش کننده بهترین دوست شما در یک پرتره است. از نور شدید برای ایجاد حالت خاص از طریق سایه ها و تنظیمات با کلید بالا استفاده می شود. وقتی می خواهید نور شما به طور مساوی پخش شود ، از دیفیوزر استفاده کنید.
این منبع نور را وسیع تر کرده و آن را نرمتر نیز می کند. این تصاویر دلپذیرتر هستند و مدل از شما بخاطر نداشتن آفتاب در چشم آنها تشکر می کند.

9. نور برگشتی بهتر است


نور برگشتی بهتر است زیرا نور مستقیم معمولاً بسیار شدید است. اگر یک منبع نور باریک را به سمت یک دیوار نشان دهید ، یک لکه بسیار شدید پیدا خواهید کرد ، با این وجود نور به سمت سوژه باز می گردد و به بیرون پخش می شود.
با استفاده از بازتابنده برای پرش نور ، پخش می شود ، نرمتر می شود و به طور مساوی پخش می شود.

10. سایه ها عمق ایجاد می کنند


عکاسان دائما در تلاشند تا یک تصویر سه بعدی ایجاد کنند که از سطح صاف آنها بیرون بیاید. عمق و حجم اصطلاحاتی هستند که برای دستیابی به این احساس سه بعدی استفاده می کنیم.
با نورپردازی از کنار ، بالا یا پایین می توانید سایه های عمیق تر و طولانی تری ایجاد کنید. این مورد به طور گسترده ای در عکسهای Still-Life ، محصولات و منظره استفاده می شود.

11. روشنایی Chiaroscuro بسیار جذاب است


روشنایی Chiaroscuro استفاده از تضادهای شدید بین تاریکی و نوراست. این تضادهای جسورانه روی کل ترکیب تأثیرگذار است.
همچنین این اصطلاح فنی است که توسط هنرمندان و عکاسان برای دستیابی به حس حجم در ایجاد حس سه بعدی به سوژه ها استفاده می شود. در ایتالیایی ، به معنای واقعی کلمه به معنای روشن و تاریک است ، جایی که دیگران آن را به معنی "الگو" می گیرند.

12. نور دارای رنگ است


ما بهترین و مهمترین ها را برای ماندگاری ذخیره کردیم. تمام نور دارای یک رنگ است. این که آیا منبع نور طبیعی است ، به شکل خورشید است ، یا از یک واحد فلش.
میزان برخورد نور با سوژه در کلوین اندازه گیری می شود ، جایی که 10000 کلوین دارای نور شدید روز است و 3500 لامپ خانگی است. این در تصحیح رنگ تصاویر از طریق استفاده از تعادل رنگ سفید بسیار مهم است.


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه