نحوه عکاسی از ظروف شیشه ای

عکاسی از ظروف شیشه ای

بهترین روش برای عکاسی از ظروف شیشه ای

در این آموزش، ما نحوه عکاسی از ظروف شیشه ای با استفاده از استروب ها را به شما آموزش می‌دهیم.

بسیاری، عکاسی از ظروف شیشه ای را یکی از چالش برانگیزترین کارهای عکاسی استودیویی تجاری می‌دانند. به نظر می‌رسد گرفتن شیشه بدون بازتاب تقریبا غیرممکن است. با این حال، با استفاده از ابزارهای مناسب و تکنیک های مناسب، عکس گرفتن از شیشه می‌تواند سرگرم کننده و بسیار مفید باشد.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

عکاسی از ظروف شیشه ای

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید به عنوان یک مفهوم مبهم شروع شد، که شامل عکاسی از قاشق چایخوری نوشیدنی، به گونه ای بود که تصویر نهایی هم محصول و هم کاربرد مورد نظر آن را نشان می داد. برای عکاس گری بلینسکی، هدف از ایجاد این عکس نوشیدنی با فضایی سبک، دلپذیر و نوشیدنی  به عنوان تم اصلی تصویر بود.

وقتی صحبت از عکاسی تجاری می شود، نورپردازی و توجه به جزئیات همه چیز است. این آموزش چند قسمتی فرآیند ایجاد یک شات شرقی رومیزی مفهومی با استفاده از دو نور پیوسته و یک پلکسی گلاس یا میز شات اکریلیک را بررسی می کند. این تکنیک های ساده را دنبال کنید تا بتوانید با مهارت در چند دقیقه از اجسام بازتابنده عکاسی کنید!

همچنین مطالعه کنید: نحوه عکس گرفتن از محصول برای اینستاگرام

آماده سازی استودیو برای عکاسی از شیشه

در اینجا چند نکته مهم در زمینه عکاسی از ظروف شیشه ای و راه اندازی استودیو آورده شده است:
استودیوی شما از نظر ایمنی: مطمئن شوید که منطقه شما عاری از کابل و سیم است، و یک میز شات بزرگ و محکم انتخاب کنید.
ابتدا شیشه را تمیز کنید (ممکن است گرد و غبار، لکه و اثر انگشت روی عکس های شما ظاهر شود).
دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید تا عکس های شما در همه جا ثابت بمانند. این همچنین به شما امکان می دهد با ISO پایین عکس بگیرید.
از یک میز عکاسی پلکسی گلاس شفاف استفاده کنید تا زمینه شما برای تکنیک های مختلف نورپردازی مانند نور پس زمینه مناسب تر باشد.
تعادل رنگ سفید خود را با توجه به تنظیمات نورپردازی تنظیم کنید.

مطالب مرتبط: بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

هنگام تغییر هرگونه متغیر در تنظیمات خود (موقعیت نور ، تنظیمات نوردهی و غیره)، به آرامی و سیستماتیک پیش بروید.
مانند اکثر عکس های تجاری محصولات تجاری ، ساده ترین راه برای ایجاد یک عکس نوشیدنی این چنین است که ساده و گام به گام کار کنید و فقط یک چیز را در یک زمان تغییر دهید. در این شرایط ، من می دانستم که چندین سوژه را از همان ابتدا باید در نظر بگیرم، از جمله نور، ترکیب، و البته نوشیدنی. من نمی خواستم با ریختن نوشیدنی داخل ظرف از آن عکاسی کنم قبل از اینکه دقیقاً بدانیم چگونه اشیاء شیشه ای را روشن و مرتب کنیم. تصمیم گرفتم کار را با قرار دادن شیشه خالی روی میز شات کنم.

عکاسی از ظروف شیشه ای

این نوع میز عکاسی معمولاً در استودیو استفاده می شود. این در اصل یک قاب فلزی است که از جارو اکریلیک سفارشی پشتیبانی می کند. همانطور که مشاهده خواهید کرد، این نوع میز برای بسیاری از برنامه های عکاسی روی میز بسیار کاربردی است.

به منظور ارائه یک نقطه شروع اولیه، من می خواستم ابتدا دیکنتر را با دوربین خود روی حالت تمام اتوماتیک شات کنم. من اولین عکس خود را با فلاش داخلی فعال کردم تا نمونه ای از این شوژه  را نشان دهم که چگونه این رویکرد شیء شیشه ای را در زمینه سفید منعکس کننده نشان می دهد.

نتیجه ای که بسیاری از عکاسان مبتدی که سعی در عکاسی از ظروف شیشه ای داشته اند احتمالاً قبلاً دیده اند. در حالی که این نمایش تا حدی انتزاعی از سایه ها و برجسته های دیدنی جالب توجه است، اما قطعاً با ظاهری که در ذهن داشتم فاصله دارد.

آزمایش با نورپردازی جانبی

من حالت نوردهی در دوربین را به حالت دستی تغییر دادم و به سراغ روشنایی دیسکانتر رفتم. اولین هدف من این بود که در روشنایی به صورت رگباری شات کنم. من می خواستم آزمایشات اولیه روشنایی خود را با استفاده از مخزن خالی انجام دهم. تنها پس از رضایت از نورپردازی روی این لیوان، نوشدنی را پر خواهم کرد.

هنگام عکاسی از محصولات در استودیو، بسیار آسان است که از خودتان جلو بیفتید و سعی کنید بیش از حد انجام دهید. توصیه می کنم کارها را به آرامی و به طور سیستماتیک انجام دهید و فقط یک عنصر را در یک زمان تغییر دهید. به همین دلیل است که یادگیری با دنبال کردن آموزش ها بسیار مفید خواهد بود. فناوری دیجیتال این رویکرد را پشتیبانی می کند و به شما اجازه می دهد تا هر تغییری را که در پشت دوربین یا رایانه متصل انجام می دهید ، پیش نمایش کنید.

نورپردازی

عکاسی صنعتی
عکاسی از ظروف شیشه ای

این نتیجه روشنایی جانبی با تلاش اولیه من با استفاده از فلاش داخلی بسیار متفاوت است. اگرچه این ظاهری نیست که من دنبالش بودم، اما هنوز هم می‌بینید که تفاوت بین استفاده از یک سافت باکس بزرگ و یک فلاش کوچک دوربین چیست. با استفاده از سافت باکس، می‌توانید بازتاب های مستطیلی طولانی را در شیشه مشاهده کنید که به تعریف شکل جسم کمک می‌کند.

به طور کلی، این عکس روشی کاملاً معتبر و زیبا برای عکاسی از ظروف شیشه ای است. با کمی تنظیم دقیق و شاید یک نور یا بازتابنده دوم در سمت راست رگال، این نوع نورپردازی می تواند نتیجه زیبایی را ایجاد کند.این تکنیک یک یا دو نور یک روش عالی برای عکاسی از چندین اشیاء در استودیو در زمینه سفید یا حتی زمینه سیاه است. با اجسام مات همانند اجسام شفاف کار می کند. با کمی ظرافت بیشتر، می توانیم این رویکرد رومیزی را با تنظیم موقعیت منبع نور در پشت رگاباز برای تصویری بدون انعکاس و با کلید بالا و تنها با استفاده از چند تکنیک ساده، حتی بیشتر پیش ببریم. استفاده از تکنیک نور پس زمینه یک روش متناوب برای روشن کردن اجسام شیشه ای استفاده از نور پس زمینه است، یک تکنیک معمول استودیویی که شامل قرار دادن نور به طور مستقیم در پشت ظروف شیشه ای است. اگر از یک سافت باکس بزرگ استفاده می کنید یا در یک چادر سبک عکاسی می کنید، می تواند به عنوان پس زمینه برای عکسبرداری عمل کند. این جایی است که میز عکسبرداری از محصول واقعاً کارها را آسان می کند. از آنجا که نور می تواند از طریق اکریلیک بسیار موثر عبور کند، ما می توانیم decanter را از هر جهت که می خواهیم روشن کنیم. من یک سافت باکس بزرگ Photoflex SilverDome را که در فروشگاه Adorama Photoflex موجود است، در پشت و تا آنجا که ممکن است به رفت و برگشت پلکسی گلاس قرار دادم تا نور پیش بینی شده آن پس زمینه شفاف را کاملاً روشن کند. مهم است به خاطر داشته باشید که این تکنیک  در حالی که کاملاً با زمینه سفید کار می کند، باید از روش های دیگر برای نور پس زمینه با تنظیم پس زمینه سیاه استفاده کنید.

 

برای انجام این کار، من از Photoflex LiteStand کوچک، موجود در Adorama Photoflex Shop استفاده کردم که به سافت باکس اجازه می‌دهد تا پایین تر از سطح زمین قرار گیرد. این همچنین به من این امکان را داد که SilverDome را با زاویه ای کمی به سمت بالا نشان دهم تا قسمت بیشتری از پلکسی گلاس را بپوشاند و پخش گسترده تر نور را در پس زمینه ایجاد کند.

نتیجه گیری

در این مطلب که مطالعه نمودید با تکنیک هایی برای عکاسی حرفه ایی از محصولات و ظروف شیشه ایی آشنا شدید. همانطور که می‌دانید عکاسی از این ظروف به علت انعکاس نور و تصویر در آنها دشوار است و نیاز به عکاس حرفه‌ایی و رعایت اصول و نکات عکاسی دارد. ما در شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و تصویر برداری و ساخت تیزر و… در کنار شما هستیم. در صورت نیاز به مشاوره حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =