7 عنصر اصلی برای طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین چه کمکی به توسعه کسب و کار شما خواهد کرد؟

وقتی تصمیم می گیرید از چاپ سنتی به چاپ آنلاین با کاتالوگ های خود بروید ، این یک گام عالی به جلو است ، اما یادتان باشد که استفاده از هر دو به صورت همزمان بهترین بازدهی برای شما است.

با این حال ، یکی از موارد کلیدی که باید به آن توجه کنید یافتن روشی جذاب برای نمایش محصولات یا خدمات خود از طریق کاتالوگ آنلاین است. این طرح می تواند تعیین کند که آیا بازدیدکنندگان از بین می روند یا خرید را دنبال می کنند.

خوشبختانه ، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید PDF های خود را به کاتالوگ های جذاب و سودآور تبدیل کنید.

در این پست به شما نشان می دهم که می توانید در کاتالوگ های دیجیتال خود عناصری را تغییر دهید تا بازدیدکنندگان تمایل به خرید داشته باشند.

شماره 1 از فضای منفی استفاده کنید

شماره 2 از تصاویر قدرتمند محصول استفاده کنید

شماره 3 تعداد محصولات در هر صفحه را محدود کنید

شماره 4 توضیحات جذاب محصول را ایجاد کنید

شماره 5 کاتالوگ را با فیلم های محصول غنی کنید

شماره 6 از CTA های مناسب استفاده کنید

شماره 7 پیوندهایی به وب سایت خود ایجاد کنید

همچنین بخوانید : طراحی کاتالوگ با indesign

شماره 1 از فضای منفی استفاده کنید

از فضای سفید غالباً فضای منفی یاد می شود. این بخشی از یک صفحه است که بدون علامت باقی مانده و ناشی از عمل طراحی گرافیک است ، جایی که فرآیندهای چاپ از کاغذ سفید استفاده می کنند. فضای سفید نیازی نیست  حتما سفید باشد ، می تواند هر رنگی باشد.

آنچه در مورد استفاده از فضای منفی مهم است این است که این “ابزار” باعث ایجاد صفحه ای متعادل و آسان برای خواندن می شود. این برای کاتالوگ های آنلاین مهم است زیرا نشستن در مقابل صفحه رایانه بسیار خسته کننده تر از ورق زدن کاتالوگ چاپ شده باشد.

اما ، یک مزیت بزرگ دیجیتالی شدن این است که ایجاد صفحات اضافی آنلاین هزینه اضافی برای شما ندارد. بنابراین شما دلیلی ندارید که محصولات خود را پخش نکنید و واقعاً استفاده از فضای منفی را مهار می کنید.

حتی اگر فقط یک تصویر و متن در دسترس داشته باشید ، با استفاده از فضای سفید می توانید یک طرح فوق العاده جذاب ایجاد کنید.

در زیر می توانید ببینید که چگونه AFA JC Decaux از فضای سفید برای راهنمایی خوانندگان به سمت تصویر و تاریخچه آنها که با متن در سمت راست نوشته شده اند ، استفاده می کند.

شماره 2 از تصاویر قدرتمند محصول استفاده کنید

وقتی نوبت به کاتالوگ های آنلاین می رسد ، جلب توجه سریع کاربر بسیار مهم است. شما می توانید این کار را به روش های مختلف انجام دهید ، اما یکی از بهترین راه ها استفاده از تصاویر است.

از آنجا که خریدار نمی تواند محصول را تحویل بگیرد و احساس آن را ببیند ، تصاویر محصول در فروش آنلاین کلیدی است.

عکس های قدرتمند محصول باید شماره شما باشد. اگر می خواهید بازدید کنندگان را در کاتالوگ یا وب سایت خود حفظ کنید ، اولویت 1 است. طبق InlineVision ، مهمترین قسمت در هر صفحه محصول ، تصویر محصول است. به خصوص که تصاویر عالی محصول می توانند نرخ تبدیل تجارت الکترونیکی شما را تا 30٪ افزایش دهند.

اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما بزرگ و با وضوح بالا هستند و ویژگی های اصلی محصول را برجسته می کنند.

تصاویر با کیفیت بالا فقط مربوط به محصولات فیزیکی نیستند. هنگامی که شما محصولی را می فروشید ، اشتراکی در اختیار شما قرار می دهد یا اطلاعاتی را به مخاطبان خود ارائه می دهید ، تصاویر همچنان بسیار مهم هستند ، زیرا ما 80٪ آنچه را می بینیم به یاد می آوریم. (و فقط 20٪ از آنچه می خوانیم را به یاد می آوریم).

پس برای این موضوع مهم بهتر است به صفحه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی  مراجعه کنید تا تفاوت را مشاهده کنید.

در مثال بالا می توانید تأثیری که تصاویر قوی بر روی صفحه دارند ، مشاهده کنید. وقتی خوانندگان آنها در یک روز سرد زمستانی جلوی رایانه می نشینند و آرزو می کنند که در تعطیلات باشند ، هیچ چیز نمی تواند کارآمدتر و فروشنده تر از تصویر یک جزیره تعطیلات یا یک خانواده خوشبخت در تور یونان باشد.

محصولات را از زوایا و انواع مختلف نمایش دهید

حرکت هوشمندانه دیگر نمایش محصول از چند زاویه است. FOGIA واقعاً اهمیت این مورد را در کاتالوگ دیجیتالی خود برجسته می کند.

در چندین صفحه ، آنها نمادی با “دیدن تصاویر بیشتر” نیز دارند. با این کار چرخ و فلکی باز می شود که محصول را با رنگ های بیشتر و از زوایای بیشتری نشان می دهد. این امر تصور کردن شکل ظاهری محصول در زندگی واقعی را آسان تر کرده و گزینه های مختلف را به نمایش می گذارد.

برای خریداران آنها بسیار ارزشمند است.

نمایش محصولات در یک مجموعه

نمایش محصولات در یک مجموعه باعث فروش بیشتر و علاقه مشتریان خواهد شد که در طراحی کاتالوگ آنلاین نباید از آن غافل شد.

شرکت لوازم آرایشی فرانسه ، ایو روچر در نمایش محصولات در یک مجموعه عالی است و از مشتریان می خواهد بیش از یک محصول واحد خریداری کنند.

همه محصولات را می توان جداگانه فروخت ، اما با هم بیشتر بخرید و تخفیف بگیرید . شما نه تنها معامله خوبی می گیرید ، بلکه محصولاتی را نیز به دست می آورید که از یکدیگر تعریف می کنند –

نمایش محصولات منطبق

نوع دیگر فروش متقابل نمایش محصولات تکمیلی است ، بنابراین بازدیدکنندگان می دانند چه چیزی با هم ترکیب می شود. یکی را بخر و بدون دیگری نمی توانی زندگی کنی.

شرکت پوشاک مارکوس از یکی از کاتالوگ های خود برای نشان دادن موارد منطبق استفاده می کند.

اگر کت بخرید ، چگونه نمی توانید ست پیراهن ، شلوار و پاپیون را بخرید؟

همچنین مطالعه کنید : 8 نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای

روش دیگر برای نمایش محصولات منطبق مانند مثال زیر از Plantorama است. آنها تنوع زیادی از محصولات را با رنگهای متناسب نشان می دهند ، بنابراین می دانید که آنها مجموعه بزرگی دارند.

طراحی کاتالوگ

شماره 3 تعداد محصولات در هر صفحه را محدود کنید

در طراحی کاتالوگ آنلاین ممکن است در هر صفحه از کاتالوگ  خود با 20 محصول باعث فرار مشتری شوید.

حواس پرتی های زیادی وجود دارد ، بنابراین شما باید کاربر را متمرکز و مشغول نگه دارید. و ، علی رغم آنچه شما فکر می کنید ، صفحات مملو از محصولات دقیقاً برعکس عمل می کنند.

محصول کمتر در هر صفحه به تمرکز بیشتر کاربر کمک می کند.

در زیر می توانید نمونه ای از آرشوس الیت را مشاهده کنید. آنها از هر سه نکته ای که تاکنون توضیح داده ایم استفاده می کنند. آنها از فضای منفی زیادی ، از یک تصویر بزرگ استفاده می کنند و دارای یک محصول واحد در صفحه هستند. آنها از طریق یک تصویر ساده توجه شما را به محصول جلب کرده اند و تهیه آن آسان و جذاب است. خوب ، درست است؟

ابزار تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ آنلاین

شماره 4 توضیحات جذاب محصول را ایجاد کنید

اکنون که فضای بیشتری درطراحی کاتالوگ آنلاین خود دارید ، با ارائه ارزش بیشتری برای خوانندگان خود با توضیحات محصول ، از آن استفاده کنید. توصیف محصولات جذاب باعث افزایش داستان سرایی شرکت ها می شود. آنها باعث می شوند معنی محصول یا مارک تجاری را بفهمید و باعث می شوید بیشتر بخوانید.

توضیحات محصولات لاسن برای جلب علاقه علاقه مندان به طراحی نوشته شده است ، اما آنقدر ساده است که هر کسی می تواند آنها را درک کند.

به مثال زیر نگاه کنید ، آنها عبارتهای جذاب مانند “او سالها صرف تنظیم دقیق نمونه اولیه آهن” و “هر نگهدارنده شمع Cubus جداگانه بر اساس فرمولهای ریاضی دقیق ساخته شده و با دقت بسیار زیادی محاسبه می شود” را در بر می گیرد ، مخاطبان بیشتر با محصول و نام تجاری درگیر شدند.

مطالب مرتبط : 7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

کاتالوگ دیجیتال

نمونه دیگری از COOP با کاتالوگ بهاری آنها آمده است. توضیحات محصول همراه با داستان هایی از طراحان پشت سر آنها است که کمی شخصیت و داستان سرایی در آن گنجانده شده است.

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین

نمودارهای اندازه

در طراحی کاتالوگ آنلاین در کنار توضیحات کلی محصول می توانید یک نمودار اندازه نیز به نمایش بگذارید. هنگام فروش محصولاتی که اندازه صحیح آنها مهم است ، مانند لباس ، کفش یا دوچرخه ، می تواند تفاوت بزرگی در نشان دادن اندازه های خرید ایجاد کند.

COOP دارای یک راهنمای اندازه در کنار دوچرخه های اندازه کودک آنها است که سن ، قد و اینچ توصیه شده را نشان می دهد.

شماره 5 کاتالوگ را با فیلم های محصول غنی کنید

در تلاش های بازاریابی خود نمی توانید فیلم ها را نادیده بگیرید. هنگامی که یکی از ویدیوهای محصول شما را مشاهده کرده است ، بینندگان بین 64-85٪ بیشتر احتمال خرید از شما را دارند.

بنابراین ایده خوبی است که روی فیلم ها سرمایه گذاری کنید. با نمایش شخصی و صحبت با مشتری احتمالی از طریق محصول ، فیلم ها را شخصی کنید.

Tupperware از مفهوم فیلم های محصول استقبال کرده و به طور فعال از آن در کاتالوگ های خود استفاده می کند. از آنجا که بسیاری از محصولات Tupperware به مونتاژ نیاز دارند ، از فیلم های محصولات به عنوان یک روش بسیار موثر برای نشان دادن آسان بودن جمع آوری و استفاده از محصولات استفاده می کنند:

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ساخت تیزر تبلیغاتی مراجعه کنید.

طراحی کاتالوگ آنلاین

جزایر FaroeIslands دارای ویدئوهای جاسازی شده ای است که مستقیماً در کاتالوگ دیجیتالی آنها باز می شود و برجسته ترین موارد طبیعت و فرهنگ جزایر فارو را نشان می دهد.

طراحی کاتالوگ آنلاین

شماره 6 از CTA های مناسب استفاده کنید

در طراحی کاتالوگ آنلاین یک فراخوان برای دادن منفعتی به مشتریان شما که به خوبی قرار گرفته باشد می تواند تأثیر بسزایی در تبدیل مرورگرها به مشتری بگذارد. آنها اقدام روشنی را برای خوانندگان فراخوانی می کنند و گام بعدی منطقی را به آنها می دهد.

رنگ ها و تضاد با پس زمینه می تواند تفاوت زیادی در آگاهی خوانندگان شما از گزینه خرید و نحوه خرید آنها ایجاد کند.

خوشبختانه انجام این کار کاملاً آسان است. اولین و مهمترین چیزی که باید به دنبال آن باشید ، تضاد رنگی دکمه ها با پس زمینه است. در کاتالوگ خود با دکمه های سبز رنگ روی زمینه سفید این کار را به خوبی انجام می دهد.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که دکمه ها را کمی بزرگتر کنید. اما مراقب باشید اگر در حال حاضر محصولات زیادی در صفحه وجود دارد مشتری را اذیت نکنید.

به خاطر داشته باشید که باید تعادل مناسبی پیدا کنید.

بخش مراقبت از UnoMedical دارای CTA هایی است که به راحتی قابل تشخیص است. با کلیک روی ویدیو ، مستقیماً در کاتالوگ باز می شود. با کلیک بر روی “تماس با ما” ، ایمیل شما باز می شود. بسیار موثر است.

طراحی کاتالوگ آنلاین

شماره 7 پیوندهایی به وب سایت خود ایجاد کنید

هنگام جهش از چاپ به طراحی کاتالوگ آنلاین ، بسیار مهم است که شما کاتالوگ را به وب سایت خود پیوند دهید. یکی از مزایای بسیاری از کاتالوگ های دیجیتال این است که آنها واقعاً انتشاراتی تعاملی هستند و در نتیجه سفر خریدار را بهبود می بخشند.

یکی از راه های انجام این کار ایجاد پیوند در وب سایت خود در کاتالوگ است. این می تواند به وب شاپ ، صفحات محصول ، صفحه “درباره ما” و موارد دیگر باشد.

یکی از بهترین روش ها برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری در کاتالوگ های دیجیتال ، آسان بودن خرید مستقیم از کاتالوگ است.

شما عزیزان میتوانید نمونه کاتالوگ های دیجیتال و چاپی ما را در صفحه طراحی کاتالوگ مشاهده نمایید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهار =