• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی کاتالوگ دیجیتال 

طرح گندم افتخار طراحی کاتالوگ دیجیتال در انواع متنوع را دارد برای مشاهده نمونه کاتالوگ دیجیتال میتوانید با لمس یا کلیک ورق بزنید. در نظر داشته باشید اگر از نسخه گوشی نمونه کاتالوگ های دیجیتال را مشاهده میکنید ، میتوانید با چرخاندن گوشی به صورت افقی و لمس گزینه full screen  به صورت دو صفحه ای کاتالوگ دیجیتال را مشاهده نمایید.

 برای مشاهده کاتالوگ های  چاپی و دیجیتال بیشتر به صفحه طراحی کاتالوگ مراجعه نمایید

طراحی کاتالوگ دیجیتال

داشتن یک کاتالوگ دیجیتال این روزها بسیار رونق گرفته است ، اما بسیاری از توزیع کنندگان عمده فروشی دارای قفسه هایی پر از کاتالوگ چاپی از تولید کنندگان هستند.فهمیدن دلیل آن آسان است. برای چندین دهه ، این کاتالوگ ها یکی از مولفه های اصلی در فرایند فروش بودند که مشتریان خرده فروشی و مشتریان عمده را به خطوط تولید و جزئیات قیمت متصل می کردند. تا همین اواخر ، کاتالوگ های فیزیکی تنها روش عملی برای خرید محصولات بود.

امروز زمان واقعا تغییر کرده است و از کاتالوگ های چاپی ودیجیتال با هم استفاده میشود ، کاتالوگ های دیجیتال اطلاعات مشابه کاتالوگ چاپی را ارائه می دهند و می توان آنها را با کشیدن انگشت یا کلیک "ورق زد".

کاتالوگ یک قسمت مهم از تلاش های بازاریابی هر کسب و کار است. این به شما کمک می کند تا تمام کالاهایی را که در حال حاضر ارائه می دهید به نمایش بگذارید در حالی که به مشتریان امکان دسترسی به یک کاتالوگ با طراحی زیبا را در اختیار شما قرار می دهد. همیشه همراه داشتن ترکیب محصول و قیمت گذاری آن نیز بدون شک یک کار مهم است اما هزینه چاپ همیشه بیشتر و بیشتر می شود.

این جایی است که کاتالوگ های دیجیتالی مدرن وارد می شوند.

کاتالوگ های دیجیتالی هر دو مشکل را برطرف می کنند. ارزان ترند زیرا هزینه چاپ و توزیع بالایی ندارند و راحت ترند زیرا مشتریان می توانند از طریق تلفن ، رایانه لوحی یا رایانه خود به راحتی در هر مکان و هر زمان به آنها دسترسی داشته باشند. آنها کاملاً مناسب تهیه کنندگانی هستند که منابع لازم برای تهیه کاتالوگ چاپی جذاب را ندارند اما می خواهند محصولات خود را برای مخاطبان بیشتری به نمایش بگذارند.

 

ادامه مطلب

چرا تجارت شما به کاتالوگ دیجیتال نیاز دارد؟

 

کاتالوگ چاپی مربوط به گذشته است(در نظر داشته باشید کلیه مجموعه های بزرگ از هر دو مورد یعنی دیجیتال و چابی برای بازاریابی استفاده میکنند و این نظریه برای استفاده تنها از کاتالوگ های چاپی است که باید از هر دومورد استفاده کنید) طبق گفته فراست و سالیوان ، 69٪ از مشاغل گفته اند كه قصد دارند تا 5 سال آینده چاپ كاتالوگ های خود را همراه با نمونه های آنلاین توزیع کنند.

 

برخی از مزایای آن را به صورت خلاصه میگوییم و در ادامه آنها را کامل توضیح میدهیم :

به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید - محدودیتی در تعداد افرادی که می توانید کاتالوگ خود را ارسال کنید وجود ندارد
به شما کمک می کند جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارید
سفارشات و فروش را افزایش دهید
به شما امکان می دهد برای مشتریان خاص قیمت گذاری ، پیشنهادات و طیف وسیعی از محصولات را سفارش دهید
ویژگی هایی مانند سفارش و یادآوری را در خود بگنجانید
به همین دلیل است:

کاتالوگ های دیجیتالی باعث افزایش دسترسی مشتری شما می شوند

کاتالوگ های چاپی همچنین به من کمک می کنند تا به مشتری دسترسی پیدا کنم. چرا هنوز باید به دیجیتال روی بیاورم؟

حق با شماست. اما به خاطر داشته باشید که کاتالوگ های مبتنی بر کاغذ با توجه به هزینه ها و نیاز معمول چاپ در دسته های بزرگ ، فقط به تعداد محدودی تحویل می شوند. هنگامی که همه آنها را تحویل دادید ، باید یک دسته دیگر را سفارش دهید ، و این به طور معمول یک نسخه چاپی بزرگ است. این امر معمولاً باعث می شود که شرکت ها در مورد افرادی که به آنها توزیع می کنند ، انتخاب کنند ، به این معنی که آنها همیشه به کسانی که واقعاً علاقه مند به خرید هستند ، نمی رسند. نسخه های چاپی یک کانال ارتباطی یک طرفه محسوب می شوند. افراد آنها را باز می کنند ، صفحات را مرور می کنند ، با جزئیات بیش از یک یا دو صفحه را مرور می کنند ، یک محصول جالب پیدا می کنند و تمام. پس از آن ، معمولاً به کشوی زیرین ختم می شود .

تهیه کاتالوگ های دیجیتالی با هزینه کمتری و برای مخاطبان بیشتر به مراتب آسان تر است. بدین معنی که شما می توانید بدون صرف تلاش و بودجه زیاد به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید. نیازی نیست مراقب باشید که برای چه کسی آن را ارسال می کنید و می توانید به راحتی آن را دوباره ارسال کنید. می توانید کاتالوگ خود را از طریق خبرنامه های ایمیل به اشتراک بگذارید یا پیوندهای مربوط به آن را در صفحه فیس بوک خود ارسال کنید. مشتریان شما نیز همیشه می توانند به آن هنگام پرواز حتی دسترسی داشته باشند.

اگر کاتالوگ دیجیتال شما از طریق موبایل بهینه شده باشد ، مشتریان شما می توانند از طریق تلفن خود در هر زمان دسترسی داشته باشند ، به جای اینکه بخاطر بسپارند نسخه چاپی شما را کجا قرار داده اند (اگر حتی آن را نگه داشته اند!). طبق آمار استفاده از تلفن همراه برای تجارت الکترونیکی ، این مهم اهمیت فزاینده ای پیدا می کند ، زیرا 42٪ ایمیل ها در دستگاه های دستی باز می شوند و 70٪ مردم از طریق تلفن های خود به شبکه های مجازی دسترسی پیدا می کنند.

 

کاتالوگ های دیجیتالی به شما کمک می کنند جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارید

 

هر دو کاتالوگ چاپی و دیجیتالی به شما امکان می دهد محصولات خود را به مشتریان نشان دهید. با این حال ، فقط نسخه دیجیتال به شما امکان می دهد اطلاعات محصول خود را فوراً به روز کنید. هر بار که کالای موجودی جدیدی را معرفی می کنید یا کالایی را در معرض فروش قرار می دهید ، می توانید آن را به راحتی به کاتالوگ دیجیتال خود اضافه کرده و در معرض دید مردم قرار دهید. همین امر برای به روز نگه داشتن موجودی کالا - نشان دادن به فروش رفتن چیزی ، تغییر قیمت گذاری و نمایش تبلیغات.

نه تنها یک کاتالوگ دیجیتال به شما در نمایش موارد به روز شده کمک می کند ، بلکه می تواند به شما در ایجاد اعتبار نیز کمک کند. اما این به نحوه طراحی کاتالوگ شما بستگی دارد. این باید پیام واضح و تجسم عالی برای شما داشته باشد تا به شما در تقویت برند خود کمک کند.

بر اساس گزارشی از فراست و سالیوان ، خریداران تجارت الکترونیکی ترجیح می دهند تصاویر محصولات با وضوح بالا به همراه محتوای غنی و مشخصات دقیق محصول را مشاهده کنند. تصاویر عالی به آنها احساس راحتی می دهد و آنها را در تصمیم گیری برای خرید راهنمایی می کند. با این حساب ، ارائه محصولات خود با استفاده از تصاویر زیبا و توضیحات مستقیم محصولات به شما کمک می کند تا اعتبار را افزایش دهید زیرا مشتریان شما تصور واضح تری از آنچه در صورت سفارش از شما دریافت می کنند ، خواهند داشت.

 

 ما را به سود بعدی سوق می دهد:

 

کاتالوگ های دیجیتال به افزایش سفارشات و فروش شما کمک می کنند

این واقعیت که یک کاتالوگ دیجیتال می تواند مشتریان جدیدی را به خود جلب کند و به راحتی قابل اشتراک گذاری است ، یک معنی دارد: این می تواند به شما در گرفتن سفارشات بیشتر کمک کند و برای تأمین کنندگان ، سفارشات بیشتر برابر با فروش بیشتر است.

با انفجار در راه حل های فناوری تقریباً هر مشکلی که وجود دارد ، تعجب آور نیست که گزینه های موجود وجود دارد که کاتالوگ دیجیتال شما می تواند سفارشات را نیز بگیرد! Ordermentum یکی از این گزینه هاست - شما نه تنها یک کاتالوگ دیجیتالی زیبا دریافت می کنید که مشتریان شما می توانند از طریق تلفن های همراه خود بلافاصله به آن دسترسی پیدا کنند ، بلکه می توانند از طریق آن نیز سفارش دهند. و بهترین قسمت؟ این از قبل برای شما طراحی شده است ، بنابراین فقط باید اطلاعات محصول ، تصاویر و مشتریانی را که می خواهید آن را با آنها به اشتراک بگذارید بارگذاری کنید.

 

چگونه با کاتالوگ های دیجیتال شروع کنیم؟

 

کاتالوگ های دیجیتال بدون شک افزودنی قدرتمند به استراتژی بازاریابی شما هستند. کسب و کار شما به یک مورد احتیاج ندارد فقط به این دلیل که وسیله مناسبی برای تبلیغ محصولات شما به روشی جذاب است ، بلکه به این دلیل که مشتری شما را گسترده تر می کند و به شما کمک می کند فروش بیشتری از راه مقرون به صرفه داشته باشید.

 

توجه :

گذشته از نکته هایی که اشاره کردیم در واقع ما مزایای کاتالوگ های دیجیتال را عنوان کردیم و در نظر داشته باشید که کاتالوگ های چاپی همچنان به عنوان سنگ بنای بازاریابی هر مجموعه است ، زیرا لمس کاتالوگ ها یا مزیت حالت فیزیکی آنها غیر قابل انکار است با این حال  برخی از مجموعه ها به داشتن فقط کاتالوگ دیجیتال اکتفا میکنند که در واقع اشتباهی بزرگ است ،  ترکیب این دو مورد میتواند یک نتیجه فوق العاده رضایت بخش برای هر کسب و کاری باشد.  

راهنما طراحی کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ های دیجیتال (یا کاتالوگ های الکترونیکی) نشریات دیجیتالی هستند که محصولات را با هدف کمک به فروش آنها ارائه می دهند. شما احتمالاً به دنبال نرم افزار مناسب برای نکات طراحی هستید تا به شما کمک کند بهترین کاتالوگ دیجیتال را برای کسب و کار خود ایجاد کنید. این مقاله شامل نکاتی در زمینه طراحی و همچنین سایر پیشنهادهای مفید برای ساخت کاتالوگ دیجیتالی شماست.
بیایید شروع کنیم.

مرحله 1: برنامه ریزی


همه پروژه های خوب با کمی برنامه ریزی شروع می شوند و کاتالوگ دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست ، شما باید از قبل ،  از مجموعه محصولات گرفته تا متون و تصاویر را برنامه ریزی کنید. این مرحله ای است که هیچ کس نباید از آن بگذرد.

تصمیم بگیرید که چه محصولی را می خواهید در کاتالوگ دیجیتال خود بگنجانید. یک صفحه مسطح را تنظیم کنید تا نشان دهد چگونه می خواهید متن و تصاویر در صفحه قرار گیرد.
این به شما بستگی دارد که می خواهید در کاتالوگ الکترونیکی  خود چند مورد را تبلیغ کنید. این می تواند یک مجموعه فصلی از 15 قطعه یا یک مجموعه بزرگ تا 500 مورد باشد. اما به یاد داشته باشید: هرچه مجموعه بزرگتر باشد ، کاتالوگ دیجیتال بزرگتری نیز باید باشد. فشردن 50 محصول در یک صفحه فایده ای ندارد - این دیگر یک کاتالوگ نیست (در بهترین حالت ، این یک لیست قیمت است). این هدف اصلی وجود کاتالوگ را نقض می کند: ارائه محصولات به روشی جذاب.

همچنین باید در نظر بگیرید که چگونه محصولات خود را گروه بندی می کنید ، به چه ترتیب آنها ظاهر می شوند و می خواهید کدام محصولات برجسته شوند.

عکس های نان و کره کاتالوگ شما هستند: بدون عکس کاتالوگ شما جذاب نیست. در صورت امکان ، چند تصویر از مدل هایی را که با محصولات خود پوشیده و یا در تعامل هستند ، قرار دهید. این یک ترفند خوب است تا محصولات شما را جذاب تر و در دسترس تر نشان دهد.

کمی محتوا تا حد زیادی در برجسته سازی کمک می کند. حتی اگر معمولاً متون زیادی در کاتالوگ وجود ندارد ، اما باز هم مواردی است که باید آن را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برای هر مورد ، نام و قیمت و پیوندها و همچنین مشخصات تماس با نام تجاری را درج کنید. اطلاعات بیشتر در مورد عناصر اصلی طراحی کاتالوگ الکترونیکی در زیر. اگر تصمیم دارید متن یا اطلاعات محصول را در فهرست الکترونیکی خود بگنجانید ، باید یک نویسنده متن استخدام کنید و مطمئن شوید که اطلاعات کافی برای هر محصول را در اختیار او قرار داده اید.
مرحله برنامه ریزی شامل تصمیماتی است که بخش بازاریابی باید اتخاذ کند (یا حداقل باید در فرآیند تصمیم گیری نقش داشته باشد).

مرحله 2: طراحی کاتالوگ دیجیتال


این زمانی است که پروژه شما از تیم بازاریابی به بخش طراحی می رود. در شرکت های کوچکتر ممکن است تیم های جداگانه ای نداشته باشید ، فقط کارمندان مختلفی داشته باشید. مشکلی نیست  اگر یک نفر باشید هم مشکلی نیست . اصولا مراحل یکسان هستند ، مهم نیست که چند نفر درگیر آن شوند.
طراحی کاتالوگ دیجیتال  باید با زیبایی کلی برند شما مطابقت داشته باشد.
اگر کتابچه راهنمای مارک تجاری ندارید ، باید آن را در اولویت قرار دهید ، زیرا در بسیاری از پروژه ها از بسیاری جهات به شما کمک می کند.

 

عناصر اساسی یک کاتالوگ دیجیتال استاندارد


نام محصول
عکس محصول
توضیح کوتاه
مشخصات ، اندازه ها ، اطلاعات تحویل ، تخفیف ها ، اطلاعات فنی
مزایای محصول
قیمت
برای خرید آسان دکمه ها / پیوندها را بگذارید (یا اگر محصولات از طریق خرده فروشی ها به فروش می رسد آدرس فروشگاه ها را درج کنید)


اصول طراحی کاتالوگ دیجیتال:


آن را متناسب با مخاطبان برند تنظیم کنید. مشتریان خود را در کل مراحل طراحی در ذهن داشته باشید و اجازه دهید تا تصمیمات شما را راهنمایی کنند: سبک ، رنگ ، تصاویر.
مهمترین محصولات را در صفحات اول قرار دهید ، زیرا اینها مهمترین صفحات در کاتالوگهای دیجیتال هستند. این روشی است که تمایز بین کاتالوگ های دیجیتال با کاتالوگ های چاپی اتفاق می افتد، جایی که جلدهای جلویی و پشتی با ارزش ترین( چاپی)هستند. تعامل خوانندگان با کاتالوگ دیجیتالی متفاوت است.


از بهم ریختگی خودداری کنید. محصولات زیادی را در یک صفحه قرار ندهید. چشم نواز نیست و بسیار کارآمد نیست.
از زمینه های شلوغ پرهیز کنید. شما می خواهید محصول مورد توجه قرار گیرد ، نه زمینه.
از تصاویر بزرگ استفاده کنید زیرا بیشتر از تصاویر کوچک جلب توجه می کنند.
طراحی در اسپرد ، نه صفحات منفرد. به این ترتیب خوانندگان پس از انتشار کاتالوگ ، آن را مشاهده خواهند کرد ، بنابراین با در نظر گرفتن آن ، می توانید طرحی ارائه دهید که پردازش آن از نظر بصری آسان تر باشد.
هنگام طراحی ، جریان چشم را در نظر بگیرید. حرکت چشم به طور کلی از بالا سمت چپ شروع می شود و به صورت مورب در عرض دو برابر حرکت می کند.
نسخه باید دقیقاً زیر تصویر محصول یا در سمت چپ باشد. این فقط یک روش استاندارد نیست ، بلکه چگونگی رفتار افراد به صورت ذهنی اطلاعات متن / محصول  با تصویر است.

 

 

این مثال به خوبی نشان می دهد که چگونه می توانید از یک مدل برای ارائه محصولات خود استفاده کنید. در صفحه سمت چپ یک زن دارید که صندل می پوشد (ایده ای برای نحوه پوشیدن و استایل آن) و در سمت راست 3 نسخه صندل ، نام ، توضیحات و قیمت را مشاهده می کنید. در پایین هر صفحه حتی یک تماس برای اقدام وجود دارد و همه تصاویر قابل کلیک هستند.

 

 

 

سوپرمارکت ها معمولاً محصولات خاص و محصولات خود را در کاتالوگ های هفتگی ارائه می دهند  که غالباً از طراحی ضعیفی برخوردار هستند. آلدی اسپانیا یکی از موارد استثنا است. حتی اگر به زبان اسپانیایی صحبت نکنید ، این تصاویر و قیمت ها اطلاعات کافی را ارائه می دهند. در این مورد هیچ پیوندی وجود ندارد ، زیرا محصولات فقط در سوپرمارکت خریداری می شوند.

 

 

 

 

کاتالوگ دیجیتال کتاب:این مثال در مقایسه با نمونه های دیگر بسیار متفاوت است. این شامل متن بسیار بیشتری است ، اما یک ایده هوشمندانه است. وقتی نوبت به کتاب می رسد ، خوانندگان می خواهند قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرند ، خلاصه یا مروری را بخوانند. کاتالوگ دیجیتال تمام اطلاعاتی را که خوانندگان ممکن است به آن علاقه داشته باشند لیست می کند: قیمت ، مشخصات ، توضیحات ، توضیحات نویسنده. تمام متن های سمت راست با تصاویر زیبا در سمت چپ کاملاً متعادل هستند.

 

preview

 

 

 

کاتالوگ دیجیتال  لوازم آرایشی و بهداشتی

 

این طرح دارای متن های دوزبانه ، تصاویر محصول ، اطلاعات مربوط به مواد اولیه و مزایای آن است. با محصولات آرایشی ، تصاویر محصولات معمولاً با تصاویر مدل های زنانه جفت می شوند. اگرچه ما این طرح خاص را نداریم ، شما می توانید آنها را در صفحات دیگر مشاهده کنید.

 

مرحله 3: نرم افزار طراحی کاتالوگ دیجیتال خود را انتخاب کنید


به محض اینکه مرحله طراحی به پایان رسید ، شما به یک روش برای نمایش آنلاین ، ادغام آن در وب سایت خود و به اشتراک گذاشتن آن با شرکای تجاری یا خریداران خود نیاز دارید. به عبارت دیگر ، شما به یک سازنده کاتالوگ الکترونیکی نیاز دارید.
ابزارهای سازنده کاتالوگ الکترونیکی بسیاری در بازار وجود دارد ، برخی آنلاین ، برخی آفلاین. من فکر می کنم گزینه ایده آل این است که به دنبال یک متخصص برای طراحی کاتالوگ دیجیتال خود باشید ، زیرا شما مجبور نخواهید بود چیزی را روی رایانه خود نصب کنید یا به دنبال ایده ها و .. باشید.

 

 

 

مرحله 4: پیوندها را به کاتالوگ دیجیتال خود اضافه کنید


همه کاتالوگ های دیجیتال باید دارای پیوندهایی در داخل باشند ، زیرا راهی بهتر برای هدایت خریداران به سمت فروشگاه شما از طریق پیوندها وجود ندارد.
شما دو گزینه دارید:

پیوندها را مستقیماً در مرحله طراحی اضافه کنید 
ترفند دیگری که می تواند فروش را تقویت کند این است که پیوند را با یک دعوت به عمل جفت کنید. این می تواند یک متن کوتاه روی یک دکمه یا به سادگی یک متن زیر توضیحات محصول باشد: این را بخرید ، اکنون بخرید ، این ظاهر را بخرید ، جزئیات بیشتر و ...

مرحله 5: انتشار و توزیع


هنگامی که کاتالوگ دیجیتال خود را به صورت آنلاین منتشر می کنید ، مطمئن شوید که آن را به صورت عمومی تنظیم می کنید ، تا یافتن آن به صورت آنلاین آسان باشد. طراح کاتالوگ دیجیتال شما باید این گزینه را به شما بدهد .

بهینه سازی SEO


هر آنچه از طریق برخی از نرم افزارهای حرفه ای کاتالوگ های دیجیتال  منتشر می شود (به استثنای انتشارات خصوصی) توسط موتورهای جستجو نمایه می شود.
شما باید درست قبل از شروع انتشار ، عنوان و توضیحات مربوطه را تنظیم کنید ، زیرا این همان چیزی است که در نتایج جستجو نشان داده می شود. عنوان و توضیحات متا روی رتبه بندی و کلیک های شما تأثیر می گذارد.

پس از انتشار آنلاین ، فقط باید به مشتریان در مورد آن اطلاع دهید.
روش های زیادی برای تبلیغ مجموعه شما وجود دارد:

خبرنامه
یکی از بهترین راه ها برای آگاهی از مشتریان و چشم اندازهای جدید خود در مورد مجموعه جدید ، ارسال خبرنامه ایمیلی است که هم به فروشگاه و هم به کاتالوگ آنلاین شما پیوند دارد. کسانی که مایل به خرید مستقیم هستند می توانند به فروشگاه شما مراجعه کنند ، اما بسیاری از آنها مایلند ابتدا کاتالوگ را مشاهده کنند تا کل مجموعه شما را مشاهده کنند.

جاسازی کردن
با یک کپی پیست ساده از کد تعبیه شده ، کاتالوگ الکترونیکی را در وب سایت خود ادغام کنید. این یک روش عالی برای برجسته کردن مجموعه ها یا تبلیغات است

شبکه های اجتماعی
پیوند مستقیم را در اینستاگرام ، واتس آپ ، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی جایگذاری کنید تا انتشار آن را به دنبال کنندگان خود اعلام کنید.

اینها تمام مراحلی است که شما باید برای تولید یک کاتالوگ دیجیتال با کیفیت که عالی به نظر می رسد و فروش بالایی دارد ، انجام دهید. امیدوارم که این راهنما به شما  در ایجاد کاتالوگ های الکترونیکی موفق کمک کند.

طراحی کاتالوگ دیجیتال شرکت کالیس

نمونه طراحی شرکت Hepaco

طراحی کاتالوگ دیجیتال شرکت فراصنعت ایرانیان

طراحی کاتالوگ دیجیتال

نمونه Landscape لیام پاسارگارد

نمونه طراحی کاتالوگ دیجیتال پزشکی

نمونه طراحی کاتالوگ دیجیتال

Link Mofid

لینک های مرتبط