چگونه می توانیم در منزل عکاسی صنعتی انجام دهیم؟ (عکاسی صنعتی در منزل)

عکاسی در هر جایی ممکن است. نباید از این بترسید که محدودیت های مکانی دارید و یا اینکه نمی توانید محصول خودتان را به صورت بسیار ایده آلی عکاسی کنید.

از این موضوع هراسی نداشته باشید که شاید عکاسی از یک محصول غیر ممکن باشد چرا که لوکیشنی برای عکاسی از آن وجود ندارد.

می توانید لوکیشنی در خانه برپا کنید و عکس هایی به ثبت برسانید که از هر نظر برای تبلیغ محصول شما ایده به نظر می رسد.

عکاسی صنعتی در منزل

تکنیک های عکاسی صنعتی در منزل را در این مقاله مطالعه کنید.

این احتمال وجود دارد که عکاسی از محصول و وب سایت شما اولین تجربه کار با مشتری برای کسب و کار شما باشد، بنابراین کیفیت عکس های شما مهم است.

در واقع، تحقیقات از مشتریان نشان داده که برای 90٪ از افراد کیفیت تصویر تاثیرگذارترین محرک برای خرید است. این مورد بالاتر از هزینه کالا، هزینه حمل و نقل و نظرات مشتریان است.

عکس‌های بد نه تنها تصویری منفی از کسب‌وکار شما ایجاد می‌کنند، بلکه ممکن است منجر به سلب اعتماد مردم و در نهایت کاهش فروش شما شود.

در این مقاله یاد می دهیم که چگونه می توانیم در منزل عکاسی صنعتی انجام دهیم؟

برای دریافت اطلاعات و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.👇

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی حرفه ای

برای حرفه ای تر کردن عکس های تان، به تجهیزات زیر نیاز دارید:

  • دوربین یا گوشی هوشمند
  • منبع نور طبیعی
  • یک میز
  • یک تکه کارت سفید
  • گیره هایی برای محکم کردن کارت سفید روی میز یا صندلی

از نورپردازی برای زنده نشان دادن عکس های محصول خود استفاده کنید

اگر نور طبیعی به اندازه کافی موجود باشد، به محصولات شما کیفیتی یکنواخت و چشمگیر می دهد. ارزش آن را دارد که قبل از صرف هزینه برای یک کیت نورپردازی، نور طبیعی را در خانه آزمایش کنید. از آنچه می توانید به دست آورید شگفت زده خواهید شد.

به این موضوع فکر نکنید که یک گوشی تلفن همراه نمیتواند عکس های ایده آلی ثبت کند. اگر یک گوشی ساده هم داشته باشید می توانید با استفاده از نور طبیعی مناسب و یک زمینه ی سفید رنگ اقدام به گرفتن عکس های قابل ارائه کنید.

هرچند که اگر هزینه ی لازم برای تهیه ی یک دوربین ایده آل را دارید اقدام به خرید آن کنید. مسلم است که تصاویر یک دوربین اورجینال از برند سونی می تواند بسیار بهتر از یک گوشی تلفن همراه ساده باشد.

اما با این حال باز هم کمبود محدودیت ها نمیتواند باعث شود که شما از داشتند عکس های خوب محروم باشید.

مقاله مرتبط:

10 ایده برای عکاسی در منزل

چند ایده ی مناسب برای عکاسی در منزل

1- عکس های تان را در کنار پنجره بگیرید

یک نقطه با نور طبیعی فراوان پیدا کنید و با استفاده از میز یا صندلی، تنظیمات مختلف را آزمایش کنید. وقتی یکی را پیدا کردید که از آن راضی هستید، عکس بگیرید و حتی فاصله آن از پنجره یا دیوار و … را اندازه بگیرید. عکاسی از محصول شما بخشی از برند شماست و مصرف کنندگان عاشق آن هستند. گرفتن عکس‌هایتان در زمان مشخص در هر روز شانس شما را برای داشتن نور مشابه در زمان مشابه در روزهای آینده افزایش می‌دهد. اما از آنجایی که برخی روزها ابری تر از روزهای دیگر هستند، به یک نورسنج نیاز خواهید داشت. ابزار نورسنج ابزاری کاربردی و ارزان است که به شما امکان می دهد میزان نوری را که به استودیوی خانگی شما می رسد اندازه گیری کنید.

2- هنگام استفاده از نور طبیعی در داخل خانه، چراغ های مصنوعی مانند لامپ را خاموش کنید

نورهای الکتریکی یا رشته ای بر تعادل رنگ سفید عکس های شما تأثیر می گذارد. منابع نوری مختلف رنگ های متفاوتی از خود ساطع می کنند. بنابراین، به یاد داشته باشید که چراغ های مصنوعی مانند لامپ های ایستاده و روشنایی سقف را خاموش کنید.

3- درک نور جهت دار

  • نور جلو زمانی کاربرد دارد که نور طبیعی غیرمستقیم به صورت مستقیم به محصول برخورد می کند.
  • نور پس زمینه زمانی کاربرد دارد که نور از پشت به محصول شما برخورد می کند.
  • نور کناری زمانی کاربرد دارد که نور به دو طرف محصول برخورد می کند.

4- از بازتابنده استفاده کنید

بازتابنده ها می توانند به تعادل نور تابیده شده بر سوژه کمک های فراوانی بکنند. بازتابنده ها یعنی همان ورقه های سفید و یا نقره ای که در اطراف سوژه قرار می گیرند و به تابش نور ایده آب به سوژه کمک های فراوانی می کنند.

عکاسی صنعتی در منزل

اگر تنظیمات شما هنوز به کمی افزایش نور نیاز دارد، یک گزینه ارزان قیمت این است که یک تخته فوم سفید را مستقیماً در مقابل منبع نور قرار دهید تا نور شما یکنواخت شود. بازتابنده نور را به صحنه شما برمی گرداند و زوایایی از محصول شما را روشن می کند که منبع نور طبیعی شما به آن دسترسی ندارد. برای متمایز کردن محصول خود از تکنیک های ترکیب بندی استفاده کنید. عکاسی موثر از محصول، چشم افراد را به ناحیه‌ای از عکس که می‌خواهید روی آن فوکوس کنند جلب می‌کند.

1- مجموعه بافت بسازید

چه بافت های جالبی در اطراف خانه و باغ خود دارید؟ برای استایل دادن به عکس های محصول خود با بافت سنگی ظریف، به میزهای مرمری نیاز ندارید. فقط یک کاشی مرمری که روی میز ناهارخوری شما نصب شده است برای ایجاد یک پس زمینه طبیعی برای عکس های محصول شما کافی است. کاشی های اضافی حمام، انواع مختلف چوب و کاغذهای بافت همگی به عنوان پس زمینه جالب برای عکس های شما عمل می کنند.

2- برای نشان دادن مقیاس، یک تکیه گاه در نظر بگیرید

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا عکس های بسیاری از محصولات دارای یک فنجان قهوه هستند؟ استفاده از یک تکیه گاه ساده مانند لیوان یا خودکار در ترکیب شما به مردم کمک می کند تا اندازه محصول شما را بهتر درک کنند. این فقط برای محصولات کوچک مناسب نیست. اگر لوازم جانبی اتومبیل یا قایق می فروشید، آن محصولات را در محل نشان دهید تا به مردم بتوانند مقیاس آنها را بسنجند.

عکاسی مسطح یک سبک عکس از بالا به پایین است که در آن شما از محصولات خود در یک محیط طبیعی و با برخی لوازم تصویری با دید پرنده عکس می گیرید. اگر شیرینی های خانگی می‌فروشید، آن‌ها را روی میز کنار یک کتاب و یک فنجان قهوه نشان دهید تا نشان دهید مردم چگونه می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند.

یکی از مفیدترین ابزارها برای دستیابی به عکس های عالی از محصول از بالا به پایین، سه پایه عکاسی است. شما می توانید یک محصول متوسط را با قیمت پایین انتخاب کنید، به خصوص اگر از گوشی هوشمند برای عکس های محصول خود استفاده می کنید. با استفاده از تنظیم تایمر روی دوربین یا تلفن خود روی سه پایه عکاسی، از هرگونه سایه بدن در تصاویرتان نیز جلوگیری می شود.

3- روی محصول خود تمرکز کنید

برای عکاسی صنعتی در منزل می توانید از موبایل خود استفاده کنید.

امروزه، بسیاری از گوشی ها می‌توانند تصویر واضحی در پیش‌زمینه و پس‌زمینه نرم‌تری در حالت پرتره بگیرند. اگر از دوربین گوشی هوشمند خود استفاده می کنید، بین محصول خود و پس زمینه فاصله در نظر بگیرید. این باعث می‌شود که تمرکز بر روی محصول شما و به دست آوردن پس‌زمینه تار رویایی که در اینستاگرام بسیار محبوب است، آسان‌تر شود.

در اینستاگرام تصاویر تبلیغاتی بسیاری وجود دارد که اکثر آنها از عکاسی صنعتی در خانه استفاده کرده اند. عکاس این عکس های تبلیغاتی صاحب خود کسب و کار است که در خانه محصولات خودش را به صورت پستی به فروش می رساند. این اشخاص امکان کمی در خانه ی خود دارند اما با استفاده از همین امکانات کم بهترین عکس های تبلیغاتی را برای فروش محصولات خود می گیرند. می توانید با تماشای این عکس های تبلیغاتی از آنها ایده بردارید و عکس هایی مشابه آن ها ثبت و ضبط کنید.

اگر از یک دوربین دیجیتال DSL استفاده می‌کنید و شروع به عکاسی در حالت دستی کرده‌اید، تنظیمات F-stop پایین (همچنین به عنوان دیافراگم شناخته می‌شود) می‌تواند به شما کمک کند به پیش‌زمینه واضح با پس‌زمینه‌ای تار و مناسب برسید. فقط مطمئن شوید که فاصله زیادی بین سوژه و محیط وجود دارد. یک تنظیم گسترده F-stop در اعداد پایین تر مانند 1.2 یا 1.4 با لنز شما در زوم کامل با بزرگترین دیافراگم ممکن به شما کمک می کند تا به این هدف برسید، اما خودتان با تنظیمات مختلف آزمایش کنید.

4- با اعمال قانون یک سوم، نقطه شیرین عکس را پیدا کنید

با اعمال قانون یک سوم، نقطه شیرین عکس را پیدا کنید

همانطور که از نام آن پیداست، قانون یک سوم یک اصل ترکیب بندی است که تصویر را به یک سوم تقسیم می کند. دو خط عمودی و دو خط افقی قاب را به 9 قسمت مساوی تقسیم می کند.

هنگام کادربندی عکس های محصول، از خود بپرسید:

  • نقاط مورد علاقه (به عنوان مثال، ویژگی یا جزئیات محصول خاص) چیست؟
  • آیا می بایست نقاط مورد علاقه را در رابطه با تقاطع خطوط قرار دهید؟

برای درک بهتر این موضوع که کدام یک از نقطه های عکس باید در معرض دید باشد به این تقاطع ها توجه کنید. یک تقاطع ها می توانند تمرکز بیننده ی عکس را جابجا کنند به همین صورت برای استفاده ی بهتر از تمرکز مخاطب می توانید به یان تقاطع ها بر اثر یک سوم کرد قاب عکاسی به وجود آمده اند توجه کنید.

فرمت فایل عکسی را انتخاب کنید که تصاویر شما را واضح تر نشان دهد

برخی از شبکه های اجتماعی الزامات قالب بندی خاصی مانند نسبت ابعاد مربع یا ابعاد منحصر به فرد دارند. اکثر وب‌سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که عکس‌های خود را در قالب‌های مورد نیازشان ویرایش کنید، معمولاً با برش بخش‌هایی از تصویر. بهترین راه برای جلوگیری از کار اضافی این است که فرمت تصاویر خود را پیدا کنید و قبل از گرفتن عکس، عکس خود را با در نظر گرفتن آن ابعاد بگیرید.

1- فایل های خود را با بزرگترین سایز ممکن ذخیره کنید

برای عکاسی صنعتی در منزل ، اگر از دوربین دیجیتال استفاده می کنید، مطمئن شوید که با فرمت RAW عکاسی می کنید. این فرمت بیشترین اطلاعات را در مورد تصویر شما دارد و اگر بخواهید بعداً تصاویر خود را ویرایش کنید، بیشترین آزادی عمل را به شما می دهد. برای آپلود عکس در رسانه های اجتماعی، گرفتن عکس های خود به صورت JPEG راحت است، زیرا این فرمت رایج ترین فرمت برای ارسال عکس به صورت آنلاین است. همیشه می‌توانید تصاویری با وضوح پایین‌تر برای تناسب با محدودیت‌های فایل یا پلتفرم ایجاد کنید، اما افزایش وضوح تصویر اصلی دشوار است.

2- از استفاده از عکس های اینترنتی روی محصولات چاپی خودداری کنید

اگر عکسی را در فیس بوک آپلود کردید و بعداً می خواهید آن عکس را در کتابی قرار دهید، تصویر را از اینترنت دانلود نکنید. هنگامی که تصاویر را در اینترنت آپلود می کنید، اکثر سیستم عامل ها آنها را فشرده می کنند تا صفحه وب سریعتر بارگذاری شود. همیشه از تصویر اصلی که با تلفن یا دوربین خود گرفته اید استفاده کنید. این کار از تصاویر دانه دار یا پیکسلی هنگام چاپ جلوگیری می کند.

درک اهمیت نورپردازی، ترکیب بندی و قالب بندی، عکس های محصول شما را از آماتور به حرفه ای تبدیل می کند.

از استفاده از عکس های اینترنتی روی محصولات چاپی خودداری کنید

نتیجه گیری

مسلم است که می توان به راحتی از فضاهایی که در خانه ی خود داریم برای عکس برداری از محصولات خود استفاده کنیم. اگر دارای یک محصول  خانگی هستیم می توانیم عکس هایی را به وضوح و به  خوبی ثبت و ضبط کنیم که برای تبلیغ موثر محصول ما کافی باشند. 

به همین ترتیب توانایی خوبی در ارائه ی محصولات تجاری خود پیدا می کنیم و می توانیم به فروش بسیار بیشتری نسبت به قبل دست پیدا کنیم.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =