طراحی لیبل یا برچسب (label design)

طراحی لیبل یا برچسب کاربرد های متفاوتی دارد که صاحبان مشاغل و مدیران آن را جزو لازمه کاری خود می دانند. از جمله موارد استفاده از لیبل می‌توان به صنایع داروی، آرایشی بهداشتی و… اشاره نمود. یکی از اصلی ترین موارد استفاده از لیبل یا برچسب به جهت افزایش میزان تولید و رعایت اصول اولیه بهداشتی و در پی آن کاهش هزینه هاست. طراحی لیبل بسیار حائز اهمیت است از آنجا که طرحی که برای لیبل مورد استفاده قرار می گیرد ناثیر زیادی روی مصرف کننده در انتخاب دارد. یک طرح جذاب می تواند کمک شایانی در این جهت به شما بکند.
طراحی لیبل بسته بندی
طراحی لیبل قیمت
طراحی لیبل
طراحی برچسب کالا
طراحی برچسب کالا
طراحی لیبل
طراحی لیبل ساختمانی
طرح لیبل رایگان
طراحی لیبل قوطی
طراحی لیبل
طراحی لیبل
نمونه طراحی لیبل
نمونه طراحی لیبل
طراحی لیبل کنسرو
نمونه طراحی لیبل
طراحی لیبل
طرح لیبل رایگان
طراحی لیبل حرفه ای
طراحی لیبل حرفه ای
طراحی لیبل
طراحی لیبل حرفه ای
طراحی لیبل محصول
طرح لیبل رایگان
طرح لیبل رایگان
طراحی لیبل
طراحی لیبل
طراحی لیبل
طراحی لیبل کنسرو رب گوجه
طراحی لیبل محصولات
ساخت لیبل
طراحی لیبل محصولات آرایشی
طرح لیبل رایگان
شرکت تبلیغاتی طرح گندم
اصول طراحی لیبل
طراحی لیبل لبنیات
طراحی لیبل کلوچه

طراحی لیبل جذاب

طراحی لیبل تنها شامل طراحی خلاقانه نمی‌شود. لیبل خوب چیزی است که در قفسه خودنمایی می کند، ارزش های نام تجاری شما را نمایان می کند و توجه دیگران را به خود جلب می‌کند. همچنین باید مصرف کننده را به سمت خرید محصول شما سوق دهد. برای طراحی لیبل جذاب می بایست نکات زیر را در نظر داشته باشید:

مایکروسافت ورد آثار هنری را به گونه ‌ای ارائه می ‌کند که برای چاپ برچسب‌ های با کیفیت مناسب نیست.

این برنامه به طور خودکار تصاویر را به RGB تبدیل می کند – حالت رنگی که توسط اکثر پرس های برچسب تجاری پشتیبانی نمی شود (به این معنی که هر برچسبی که در Word طراحی شده است باید قبل از چاپ دوباره کار شود.)

این هزینه های اضافی را به فرآیند چاپ لیبل اضافه می کند و صادقانه باید از آن اجتناب شود.

اما، حتی اگر هزینه‌ های اضافی برایتان مهم نیست، شایان ذکر است که طرح‌های ایجاد شده در RGB معمولاً به خوبی به CMYK تبدیل نمی ‌شوند (رنگ‌ ها اغلب کسل ‌کننده و شسته ‌شده به نظر می ‌رسند).

بهتر است تا لیبل خود را با CMYK طراحی کنید تا RGB. فتوشاپ از ورد خیلی بهتر است ولی باز هم به پای ادوب ایلوستریتور نمی رسد، چرا که شما نمی توانید وکتورها را از فتوشاپ خروجی بگیرید. همچنین کیفیت متن و تصاویر در فتوشاپ از ایلاستریتور پایین تر است. Adobe Illustrator به شما امکان می دهد تصاویر برداری با کیفیت بالا ایجاد کنید که در صورت تغییر اندازه، پیکسلی نمی شوند. این اطمینان حاصل می کند که برچسب های شما در هنگام چاپ کاملاً شفاف شوند.

اهمیتی ندارد که چه نوع ظرفی را برای چاپ لیبل انتخاب می کنید، مهم است که قبل از شروع فرآیند طراحی، اندازه لیبل مناسب را برای لیبل های سفارشی خود تعیین کنید. عدم انجام این کار باعث می شود که لیبل های نامناسب چاپ شوند که وقتی روی ظرف یا بسته بندی مورد نظر قرار می گیرند به طرز ناراحت کننده ای نادرست به نظر می رسند.

اکثر ماشین‌ های چاپ تجاری لیبل ‌ها را با استفاده از فرآیند چهار رنگ معروف به CMYK چاپ می‌ کنند که شامل رنگ های فیروزه‌ ای، سرخابی، زرد و سیاه است. اما، اکثر برنامه های طراحی مانند Adobe Photoshop به طور پیش فرض روی حالت رنگ RGB تنظیم شده اند. این به این دلیل است که این برنامه ها در درجه اول برای ایجاد طرح هایی ساخته شده اند که برای اجرا روی صفحه نمایش های الکترونیکی طراحی شده اند، که تصاویر را با استفاده از RGB نمایش می دهند.

در چاپ، bleed چاپی است که فراتر از لبه جایی است که ورق بریده می شود. به عبارت دیگر، bleed ناحیه ای است که باید بریده شود. شما می بایست در هنگام چاپ، ناحیه برش را مشخص کنید. تنظیم ناحیه برش بسیار ساده است و زمان زیادی را از شما نمی گیرد. به سادگی اطمینان حاصل کنید که گرافیکی که استفاده کرده اید تا 16/1 اینچ از اندازه برچسب مورد نظر فراتر می رود.

در امر طراحی هیچ جایی برای حدس و گمان نیست. فرآیند طراحی زمان ‌بر و پرهزینه است، بنابراین هرچه بیشتر بتوانید از اشتباهات اساسی اجتناب کنید، بهتر است. Adobe Illustrator ابزارهای فراوانی دارد که می توانید از آنها برای اطمینان از تراز درست آثار هنری خود استفاده کنید. می‌توانید از خط‌کش ‌ها، شبکه‌ ها، راهنماها و راهنماهای «هوشمند» برای تراز کردن آثار هنری و اطمینان از فاصله یکسان بین اشیا استفاده کنید.

هر چه قدر که سایز لیبل محصول شما کوچک تر باشد، شانس دیده شدنش در قفسه مغازه توسط مشتری کاهش پیدا می کند. به احتمال آسیب به برند، ضرر در فروش، خراب شدن قرارداد همکاری آزمایشی با یک سوپر مارکت بزرگ فکر کنید… اصلاً فکر کردن به آن خالی از لطف نیست. طراحی لیبل شما باید به همان اندازه که به خودی خود کارایی دارد، روی قفسه نیز مؤثر باشد.

هنگام تلاش برای طراحی یک لیبل سفارشی عالی، به راحتی می توان دید تونلی را به دست آورد، به این معنی که به راحتی می توان بر جذابیت بصری اثر هنری خود تمرکز کرد. ولی در کنار آن شما باید کارایی لیبل خود و همچنین جذابیت بصری آن را در نظر بگیرید. کارایی اصلی برچسب محصول شما جلب توجه، متمایز شدن از رقبا و بر انگیختن کنجکاوی اولیه در ذهن مصرف کننده باشد.

کیفیت تصویر یک حوزه کلیدی است که در آن لیبل ها می‌ توانند به سرعت از کیفیت بالا به کیفیت پایین تبدیل شوند. به عنوان مثال، لوگو ممکن است عالی باشد، طرح رنگی چشمگیر باشد، شعار متقاعد کننده باشد، اما اگر تصاویر با کیفیت پایین باشند محصول در عرض چند ثانیه توسط مشتری نادیده گرفته می شود. بنابراین، کیفیت تصاویر شما تاثیر مخربی بر اثربخشی لیبل شما خواهد داشت. به عنوان یک قاعده کلی، نباید از هیچ تصویری که از اینترنت تهیه شده است استفاده کنید. از تصاویر با فرمت JPEGاستفاده نکنید، زیرا به خوبی چاپ نمی شوند. از تصاویر با فرمت GIF استفاده نکنید، زیرا نمی توانید یک تصویر متحرک را چاپ کنید، و از تصویر با فرمت PNG(یا سایر فرمت‌های تصویری با وضوح پایین)

استفاده نکنید. در عوض تصویر با حداقل 300DPI (نقطه در هر تصویر) را انتخاب کنید و در صورت امکان از وکتور استفاده نمایید.

یکی از اولویت های کلیدی بازاریابی با طراحی لیبل سفارشی این است که مشتریان بدانند که شما چه کسی هستید و محصول شما چیست. اما، اگر طراحی برچسب شما به شدت به تصویر، تصویر یا آثار هنری متکی باشد، لوگوی شما به راحتی ممکن است فراموش شود. همچنین سعی کنید که از گرادیان ها و جلوه ها و نیز از فونت های تار و ناخوانا استفاده نکنید و لوگو را تا حد ممکن ساده نشان دهید.

تبدیل متن به طرح کلی به این معنی است که Adobe Ilustrator دیگر متن ها را به عنوان فونت نمی شناسد تا اطمینان حاصل کند که هیچ خطای چاپی مانند فونت های از دست رفته یا جایگزینی فونت وجود نداشته باشد. این یک خطای رایج است که زمانی رخ می دهد که بخش هنری شرکت چاپ لیبل سفارشی شما طرح شما را دریافت کرده و آن را در سیستم خود بار گذاری می کند. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که آنها ممکن است فونت های مشابهی را در سیستم خود نداشته باشند که شما در سیستم خودتان آن را دارید، که منجر به جایگزینی خودکار فونت در سیستم شرکت چاپ می شود.

بخاطر اینکه چشم تا یک بخش مشخصی از متن را نمی تواند شفاف و با دقت بخواند و از باقی آن منحرف می شود. برای جلوگیری از این مشکل هنگام طراحی لیبل، بسیار مهم است که از شلوغی طرح خود با تصاویر زیاد و متن زیاد جلوگیری کنید.

یک لیبل شلوغ می تواند منجر به سردرگمی، آزار و اذیت و در نهایت کنار گذاشتن محصول شما به عنوان خرید احتمالی شود.

یک لیبل زیبا و موثر اگر غیرقانونی باشد ارزشی ندارد. مقررات لیبل ‌گذاری به این معناست که اطلاعات خاصی که روی برچسب‌ های خود قرار می ‌دهید، بر حسب انتخاب نیست، بلکه به صورت ضروری وجود دارد. به عنوان مثال، قوانین لیبل ‌گذاری مواد غذایی و نوشیدنی در بریتانیا مفصل است و باید یکی از اولین مواردی باشد که هنگام طراحی یک برچسب سفارشی به آن سرعت می ‌دهید. قوانین لیبل گذاری و بسته ‌بندی مواد غذایی بریتانیا بیان می ‌کند که برچسب شما باید به شرح زیر باشد:

 • آسان برای خواندن
 • روشن و واضح
 • دائمی
 • آسان برای درک
 • آسان برای دیدن
 • به هیچ وجه گمراه کننده نیست

یک لیبل زیبا و موثر اگر غیرقانونی باشد ارزشی ندارد. مقررات لیبل ‌گذاری به این معناست که اطلاعات خاصی که روی برچسب‌ های خود قرار می ‌دهید، بر حسب انتخاب نیست، بلکه به صورت ضروری وجود دارد. به عنوان مثال، قوانین لیبل ‌گذاری مواد غذایی و نوشیدنی در بریتانیا مفصل است و باید یکی از اولین مواردی باشد که هنگام طراحی یک برچسب سفارشی به آن سرعت می ‌دهید. قوانین لیبل گذاری و بسته ‌بندی مواد غذایی بریتانیا بیان می ‌کند که برچسب شما باید به شرح زیر باشد:

 • آسان برای خواندن
 • روشن و واضح
 • دائمی
 • آسان برای درک
 • آسان برای دیدن
 • به هیچ وجه گمراه کننده نیست

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

طراحی لیبل خیلی آسان نیست، چرا که نیاز به توجه و دقت بالا دارد. البته داشتن یک پرینتر مطئمن و با کیفیت چاپ بالا می تواند این اشتباهات را تا حدود زیادی کاهش دهد. ولی بهترین پرینترها هم نمی توانند جلوی تمامی اشتباهات را بگیرند. در ادامه چند مورد از اشتباهات رایج در طراحی لیبل را برای شما نام برده ایم:

جنس و کاربرد لیبل را تعیین کنید.

لیبل‌ها انواع متفاوتی دارند که هر یک برای منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیش از هر چیز باید بدانید آنچه در حال طراحی آن هستید، در چه جایی قرار است استفاده شود و جنس آن قرار است چه باشد. وقتی که نوع لیبل و کاربرد آن مشخص باشد، آن وقت می‌توان در طراحی به سراغ گام‌های بعدی رفت. از انواع لیبل‌های پرکاربرد می توان موارد زیر را نام برد:

 • لیبل‌های کاغذی (Paper)
 • لیبل‌های پلی استر (PVC)
 • لیبل‌های متال (Metal)
 • لیبل‌های شفاف (Trans Parent)
 • لیبل‌های امنیتی (Security)
 • لیبل‌های ووید (Void)
 • لیبل‌های تگ (برچسب اموال)
 • لیبل‌های حرارتی
 • و…

هر یک از این لیبل‌ها کاربردهای بخصوص خود را دارند و سبک طراحی هر یک نیز بدون شک متفاوت خواهد بود. اما زمانی که کاربرد و جنس لیبل خود را دانستیم، نکات دیگری در طراحی وجود دارند که باید درباره آن‌ها نیز صحبت کنیم.

همه کسانی که در صنعت طراحی بسته بندی مشغول فعالیت هستند می دانند که نخستین چیزی که مشتری در کمتر از سه ثانیه اول دیدن محصول مورد آنالیز قرار می دهد، بسته بندی محصول است! در واقع مشتری در کمتر از سه ثانیه پس از دیدن یک محصول، نیمی از تصمیم خود را برای خرید یا عدم خرید آن می گیرد و این جادوی بسته بندی است که می تواند این چنین موثر عمل کند. اما در میان تمام آیتم‌هایی که در بسته بندی اهمیت دارند، رنگ غالب مهم ترین آن‌ها محسوب می شود.

رنگی که برای طراحی برچسب خود استفاده می کنید باید جذاب، منحصر بفرد و در عین حال حامل پیامی مناسب باشد. به عنوان مثال از رنگ‌های سرد در طراحی لیبل محصولاتی مانند آب معدنی، بستنی یا محصولات بهداشتی و تجهیزات پزشکی استفاده می شود و کمتر پیش می آید که بسته بندی یک ماسک بهداشتی را با لیبلی به رنگ قرمز طراحی کنند. بنابراین سعی کنید رنگ مورد استفاده شما حامل پیامی مناسب برای ارائه محصول تان باشد.

سعی کنی از رنگ‌های مرتبط و خاص استفاده کنید.

یکی دیگر از مسائلی که طراحان در زمان طراحی برچسب و لیبل باید به آن دقت کنند، ابعاد دقیقی است که قرار است پس از چاپ بر روی محصولات استفاده شود. این موضوع از دو جهت اهمیت دارد. نخست خود لیبل است که ابعاد آن باید متناسب با بسته بندی باشد. چسباندن یک برچسب کوچک بر روی درب محصول به صورت ناخودآگاه باعث می شود مخاطبان کمتری به کیفیت محصول اعتماد کنند و مایل باشند یکبار آن را امتحان کنند! از سویی بزرگ تر از حد بودن یک لیبل و بیرون زدگی نیز حس بی نظمی و غیر حرفه ای بودن را به مخاطب انتقال می دهد.

حال بیایید درباره جهت دیگر موضوع ابعاد لیبل صحبت کنیم. طراح در هنگام طراحی باید بداند که برچسب پس از چاپ به چه شکلی دیده می شود. خوانایی نوشته‌ها، زیبایی طرح‌های کار شده و وجود تناسب بین لوگو و توضیحات همگی چیزهایی هستند که ممکن است در مانتیور طراحی به زیبایی دیده شوند و پس از چاپ، درست از آب در نیایند! بنابراین بهتر است لیبل طراحی شده خود را چند بار به چاپ رسانده و با آزمون و خطا، بهترین ابعاد را به دست بیاورید.

دقیق بودن ابعاد لیبل از اهمیت بالایی برخوردار است.

طراحی برچسب‌ها و لیبل‌ها کاری است که بیش از هر چیز به خلاقیت نیاز دارد. هرچه طراحی شما خلاقانه تر باشد، احتمال پیروزی محصول در بازار نیز افزایش خواهد یافت. نکته مهم در خصوص بیشتر شدن این خلاقیت بجز طرح و رنگ و جنس لیبل، فرم قالبی آن را نیز در بر می گیرد. دیگر دوران لیبل‌های مستطیلی و مربعی که گوشه درب و بسته بندی بچسبند گذشته و شما می توانید فرم کلی لیبل خود را به دلخواه تغییر دهید. سعی کنید فرم‌های تازه تری را برای این کار امتحان کنید و دست به کارهایی بزنید که تا بحال انجام نشده. هر چند که اشکال هندسی مانند دایره و مثلث و شش ضلعی در ساخت لیبل از مستطیل و مربع خلاقانه تر است، اما بازهم می توانید پا را فراتر بگذارید و از المان‌های مربوط به ویژگی‌های محصول خود برای ساخت فرم لیبل الهام بگیرید.

در مورد داشتن خلاقیت در طراحی بسته بندی و طراحی برچسب، در جستجوی ایده‌های تازه باشید. سعی کنید با دنبال کردن بینش مشتری خود و ویژگی‌های ذاتی محصول یا چیزی که قرار است لیبل به روی آن بچسبد، به سوژه‌هایی برسید که پیش از این کمتر به آن پرداخته شده. به منظور این کار می توانید از روش‌های مختلف و مرسوم در طراحی برای افزایش خلاقیت (مانند روش شاخه و برگ یا روش طوفان ذهنی) در این زمینه استفاده کنید.

فرم های تازه تری را برای کار امتحان کنید.

اصول کیفی طراحی لیبل نیز در نهایت بر روی کیفیت کار شما تاثیر خواهد داشت. سعی کنید قوانین نوشتاری فونت، فاصله و حاشیه را رعایت کنید. از سیستم رنگی CMYK بهره ببرید و رزولوشن کار شما حداقل 300 دسی پیکسل در اینچ باشد. از کد رنگ‌های ساده استفاده کنید و در فکر اندکی تغییر با ریسک نباشید (به عنوان مثال برای نوشته‌های سیاه رنگ روی لیبل که معمولاً فونتشان هم کوچک است، از کد: C=0 M=0 Y=0 K=100 استفاده کنید).

اصولی مانند موارد بالا در دنیای طراحی اصولی ثابت هستند که قطعاً شما از پیش از آن‌ها آگاهی دارید و مثال‌های بالا تنها جهت یادآوری و درک بهتر موضوع عنوان شده اند.

در پایان فراموش نکنید که در طراحی برچسب‌ها مهم ترین عامل ذوق و خلاقیت شما است. هرگز از سر بی حوصلگی و رفع تکلیف، به سراغ این کار نروید و سعی کنید از تمام خلاقیت خود در این زمینه بهره ببرید.

طراحی لیبل سی دی که با محتوای خاصی ارائه می گردد، به ویژه اگر جنبه ی آموزشی داشته باشد، می بایست نوشتار آن درباره ی محتوای داخل سی دی اطلاعاتی دهد. این امر در طراحی لیبل cd برای برنامه های سرگرم کننده مانند فیلم و کارتون از جهت تبلیغاتی بسیار تاثیر گذار است. چنانچه برنامه نمایشی و سرگرم کننده داخل سی دی ذخیره شده است، پیشنهاد می گردد در طراحی برچسب سی دی از شخصیت های داخل کارتون یا فیلم استفاده شود و با توجه به ژانر فیلم چنانچه درام یا طنز یا ترسناک باشد، حالت چهره و طراحی مورد نظر گویای سبک آن باشد. در  label design CD , DVDمی بایست در نظر داشت، طراحی سی دی های خام باید به گونه ای ساده و با رنگ سفید یا کرم انجام گیرد زیرا فردی که سی دی را با توجه به نیاز خود رایت می نماید، مسلما با ماژیک میخواهد محتوای رایت شده ی خود را بر روی سی دی بنویسد و اگر طرحی شلوغ و یا رنگ هایی غیر سفید بکار گرفته شود، محتوای نوشته شده خوانا نخواهد بود. علاوه بر طرح لیبل سی دی، طراحی گرافیکی  روی کاور که شامل چند سی دی می باشد، برای تبلیغات برند شرکتی شما می تواند بسیار اثر بخش واقع شود. طراحان این مجموعه با شناسایی درست محتوای داخل سی دی شما، طرحی متناسب و چشم نواز را ارائه خواهند داد که به عنوان طرحی نمونه مطرح خواهید شد. هارمونی و ترکیب رنگ بندی در طراحی و دایره بودن شکل CD,DVD در طراحی گرافیکی می بایست مورد توجه قرار گیرد. مجموعه طرح گندم با طراحان خلاق و مجرب تمامی خدمات طراحی شما به همراه چاپ آن را با کیفیتی در خور برند تجاری تان، تقدیم حضور تان می نماید.

لیبل مواد غذایی از آن جهت که به غریزی ترین تمایل فرد یعنی گرسنگی و تشنگی باز می گردد، تاثیر مستقیمی بر انگیزه فرد می گذارد و طراحی حرفه ای آن، شخص را به خرید کالا ترغیب می نماید. طراحی لیبل محصولات غذایی در وهله ی اول باید حس پاکیزگی و سالم بودن را به مشتری القا کند. از این رو رنگ های روشن مانند سفید و طرح هایی خلوت و شیک و یا روکشی که خود محصولات قابل مشاهده باشد، به طور قابل ملاحظه ای انگیزه و تمایل فرد را برای خرید محصولات غذایی دوچندان می نماید. آن دسته از محصولاتی که تفاوت چندانی در کیفیت ندارند می بایست در لیبل مواد غذایی خود مانور بدهند و برند خود را با طراحی لیبلی چشم نواز و گیرا ، در ذهن مخاطبان ماندگار سازند. در طراحی لیبل محصولات غذایی، اغراقی که در ایده طراحی گرافیکی شما وجود دارد نباید خیلی دور از ماهیت حقیقی فرآورده مورد نظر باشد. ضمنا رعایت این مورد در طراحی لیبل مواد غذایی ضروری است که ترکیبات سازنده ی محصول مورد نظر را دقیقا مطابق با محتوای تشکیل دهنده محصول مورد نظر بیان نمایید. چنانچه طراحی لیبل محصولات غذایی از جمله خوراکی ها و تنقلات با توجه به کاراکتر های کارتونی و انیمیشنی محبوب کودکان انجام شود، تاثیر چشمگیری در فروش محصول شما خواهد داشت. در نظر داشته باشید چنانچه برای معرفی محصول خود در رسانه های مختلف تیزر تبلیغاتی ساخته اید و به عنوان آگهی بازرگانی پخش شده است، از تصویر کاراکتر ها و داستانی که برای انتقال پیام خود ساخته اید، در لیبل مواد غذایی خود استفاده کنید. چرا که بینندگان محصول شما را در رسانه ها و بیل بورد ها با آن تصویر به یاد می آورند و در هایپر مارکت ها و فروشگاه ها آن تصویر تبلیغ شده، برایشان آشنا خواهد بود و مشتری را ترغیب به خرید می نماید.

طراحی لیبل سی دی که با محتوای خاصی ارائه می گردد، به ویژه اگر جنبه ی آموزشی داشته باشد، می بایست نوشتار آن درباره ی محتوای داخل سی دی اطلاعاتی دهد. این امر در طراحی لیبل cd برای برنامه های سرگرم کننده مانند فیلم و کارتون از جهت تبلیغاتی بسیار تاثیر گذار است. چنانچه برنامه نمایشی و سرگرم کننده داخل سی دی ذخیره شده است، پیشنهاد می گردد در طراحی برچسب سی دی از شخصیت های داخل کارتون یا فیلم استفاده شود و با توجه به ژانر فیلم چنانچه درام یا طنز یا ترسناک باشد، حالت چهره و طراحی مورد نظر گویای سبک آن باشد. در  label design CD , DVDمی بایست در نظر داشت، طراحی سی دی های خام باید به گونه ای ساده و با رنگ سفید یا کرم انجام گیرد زیرا فردی که سی دی را با توجه به نیاز خود رایت می نماید، مسلما با ماژیک میخواهد محتوای رایت شده ی خود را بر روی سی دی بنویسد و اگر طرحی شلوغ و یا رنگ هایی غیر سفید بکار گرفته شود، محتوای نوشته شده خوانا نخواهد بود. علاوه بر طرح لیبل سی دی، طراحی گرافیکی  روی کاور که شامل چند سی دی می باشد، برای تبلیغات برند شرکتی شما می تواند بسیار اثر بخش واقع شود. طراحان این مجموعه با شناسایی درست محتوای داخل سی دی شما، طرحی متناسب و چشم نواز را ارائه خواهند داد که به عنوان طرحی نمونه مطرح خواهید شد. هارمونی و ترکیب رنگ بندی در طراحی و دایره بودن شکل CD,DVD در طراحی گرافیکی می بایست مورد توجه قرار گیرد. مجموعه طرح گندم با طراحان خلاق و مجرب تمامی خدمات طراحی شما به همراه چاپ آن را با کیفیتی در خور برند تجاری تان، تقدیم حضور تان می نماید.

از موارد استفاده از لیبل می توان به برچسب و کد دهی به اموال اشاره کرد. از دیگر موارد استفاده از لیبل، چاپ شدن آن بر روی بسته بندی ها می باشد که به معرفی محصول و محتویات تشکیل دهنده و برند سازنده آن می پردازد. به عبارتی دیگر اساسی ترین موارد استفاده از لیبل، شناسایی اموال و معرفی محصولات است که درون بسته بندی قرار می گیرند. موارد استفاده از لیبل بسیار گسترده است. از انواع متنوع لیبل می توان به :

 • لیبل حرارتی
 • لیبل متال
 • لیبل کاغذی
 • لیبل اموال
 • لیبل بی رنگ و شفاف
 • لیبل پشت متال
 • لیبل پی وی سی
 • لیبل گچی
 • لیبل وید
 • لیبل سکوریتی
 • لیبل تایوک و لیبل امنیتی

 اشاره کرد. موارد استفاده از لیبل کاغذی بسیار متنوع است و جزو ارزان ترین لیبل های عرضه شده می باشد. لیبل کاغذی در سه نوع گلاسه، نیمه گلاسه و مات قابل ارائه می باشد. جهت چاپ بر روی لیبل کاغذی از ریبون وکس بهره گرفته می شود. موارد استفاده از لیبل پی وی سی هنگامی است که نیاز به لیبلی مقاوم داریم که در مقابل کشیدگی و گسسته شدن تاب بیاورد چرا که دارای خاصیت پلاستیکی می باشد. از موارد استفاده از لیبل متال که از الیاف آلومینیوم ساخته شده است، میتوان به شرایطی اشاره کرد که به مقاوت بالایی در برابر کشیدن نیاز است. چاپ بر روی این نوع لیبل بسیار ماندگار بوده و چنانچه از ریبون زرین با کیفیت بالا استفاده شود، چاپی که بر روی برچسب متال انجام شده است، در مقابل حلال هایی همچون الکل، بنزین و غیره بسیار مقاوم خواهد بود. موارد استفاده از لیبل خرد شونده یا برچسب امنیتی برای پلمپ نمودن انواع بسته بندی و گارانتی قطعات الکترونیکی می  باشد. این نوع لیبل به دلیل جنسی که مشابه آهک و گچ دارد، شکننده و خرد شونده می باشد. مجموعه طرح گندم با طراحانی برگزیده، لیبل یا برچسب محصول شما را به گونه ای طراحی می نمایند که علاوه بر معرفی صحیح محصول شما با تمام ویژگی های موجود، چهره ای ماندگار از برند تولیدی شما را در خاطر مخاطبان ترسیم می کند. لبخند رضایت شما بزرگواران، نخستین هدف ماست.

طراحی لیبل سی دی (label design CD , DVD)

از موارد استفاده از لیبل می توان به برچسب و کد دهی به اموال اشاره کرد. از دیگر موارد استفاده از لیبل، چاپ شدن آن بر روی بسته بندی ها می باشد که به معرفی محصول و محتویات تشکیل دهنده و برند سازنده آن می پردازد. به عبارتی دیگر اساسی ترین موارد استفاده از لیبل، شناسایی اموال و معرفی محصولات است که درون بسته بندی قرار می گیرند. موارد استفاده از لیبل بسیار گسترده است. از انواع متنوع لیبل می توان به:

 • لیبل حرارتی
 • لیبل متال
 • لیبل کاغذی
 • لیبل اموال
 • لیبل بی رنگ و شفاف
 • لیبل پشت متال
 • لیبل پی وی سی
 • لیبل گچی
 • لیبل وید
 • لیبل سکوریتی
 • لیبل تایوک و لیبل امنیتی

 اشاره کرد. موارد استفاده از لیبل کاغذی بسیار متنوع است و جزو ارزان ترین لیبل های عرضه شده می باشد. لیبل کاغذی در سه نوع گلاسه، نیمه گلاسه و مات قابل ارائه می باشد. جهت چاپ بر روی لیبل کاغذی از ریبون وکس بهره گرفته می شود. موارد استفاده از لیبل پی وی سی هنگامی است که نیاز به لیبلی مقاوم داریم که در مقابل کشیدگی و گسسته شدن تاب بیاورد چرا که دارای خاصیت پلاستیکی می باشد. از موارد استفاده از لیبل متال که از الیاف آلومینیوم ساخته شده است، میتوان به شرایطی اشاره کرد که به مقاوت بالایی در برابر کشیدن نیاز است. چاپ بر روی این نوع لیبل بسیار ماندگار بوده و چنانچه از ریبون زرین با کیفیت بالا استفاده شود، چاپی که بر روی برچسب متال انجام شده است، در مقابل حلال هایی همچون الکل، بنزین و غیره بسیار مقاوم خواهد بود. موارد استفاده از لیبل خرد شونده یا برچسب امنیتی برای پلمپ نمودن انواع بسته بندی و گارانتی قطعات الکترونیکی می  باشد. این نوع لیبل به دلیل جنسی که مشابه آهک و گچ دارد، شکننده و خرد شونده می باشد. مجموعه طرح گندم با طراحانی برگزیده، لیبل یا برچسب محصول شما را به گونه ای طراحی می نمایند که علاوه بر معرفی صحیح محصول شما با تمام ویژگی های موجود، چهره ای ماندگار از برند تولیدی شما را در خاطر مخاطبان ترسیم می کند. لبخند رضایت شما بزرگواران، نخستین هدف ماست.

طراحی لیبل سی دی (label design CD , DVD)

طراحی لیبل سی دی که با محتوای خاصی ارائه می گردد، به ویژه اگر جنبه ی آموزشی داشته باشد، می بایست نوشتار آن درباره ی محتوای داخل سی دی اطلاعاتی دهد. این امر در طراحی لیبل cd برای برنامه های سرگرم کننده مانند فیلم و کارتون از جهت تبلیغاتی بسیار تاثیر گذار است. چنانچه برنامه نمایشی و سرگرم کننده داخل سی دی ذخیره شده است، پیشنهاد می گردد در طراحی برچسب سی دی از شخصیت های داخل کارتون یا فیلم استفاده شود و با توجه به ژانر فیلم چنانچه درام یا طنز یا ترسناک باشد، حالت چهره و طراحی مورد نظر گویای سبک آن باشد. در  label design CD , DVDمی بایست در نظر داشت، طراحی سی دی های خام باید به گونه ای ساده و با رنگ سفید یا کرم انجام گیرد زیرا فردی که سی دی را با توجه به نیاز خود رایت می نماید، مسلما با ماژیک میخواهد محتوای رایت شده ی خود را بر روی سی دی بنویسد و اگر طرحی شلوغ و یا رنگ هایی غیر سفید بکار گرفته شود، محتوای نوشته شده خوانا نخواهد بود. علاوه بر طرح لیبل سی دی، طراحی گرافیکی  روی کاور که شامل چند سی دی می باشد، برای تبلیغات برند شرکتی شما می تواند بسیار اثر بخش واقع شود. طراحان این مجموعه با شناسایی درست محتوای داخل سی دی شما، طرحی متناسب و چشم نواز را ارائه خواهند داد که به عنوان طرحی نمونه مطرح خواهید شد. توضیحات : طرح گندم افتخار طراحی یا چاپ یا عکاسی صنعتی یا طرح ها و عکس ها در شرف پیشنهاد به برنده های درج شده را در لوح ذرین خویش دارد.برخی از تصاویر درج شده در این صفحه به عنوان نمونه و پیشنهاد، طراحی حرفه ای شده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است. هارمونی و ترکیب رنگ بندی در طراحی و دایره بودن شکل CD,DVD در طراحی گرافیکی می بایست مورد توجه قرار گیرد. مجموعه طرح گندم با طراحان خلاق و مجرب تمامی خدمات طراحی شما به همراه چاپ آن را با کیفیتی در خور برند تجاری تان، تقدیم حضور تان می نماید.

طراحی لیبل بطری

طراحی لیبل بطری یکی از مهم ترین موارد در لیبل مواد غذایی می باشد. می بایست خاطر نشان کرد طبق آمار رسمی کشور، بخش اعظم مصرف کننده ی نوشیدنی در ایران را قشر جوان تشکیل می دهد. از این رو در طراحی لیبل بطری الزاما می بایست سبک و سلایق قشر جوان جامعه مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. عدم تکراری بودن لیبل بطری، یکی از فاکتورهای مهم در میزان فروش محصول شما است. در طراحی برچسب بطری نوشیدنی های سفید رنگ مانند شیر و دوغ، بهتر است طراحی به گونه ای باشد که محتوای داخل مشاهده شود و برچسب (لیبل) پیرامون آن کشیده شود. چنانچه در نظر دارید لیبل بطری خود به گونه ای طرح بزنید که ترکیب رنگ بندی خاصی داشته باشد و داخل آن مشاهده نشود، برای نوشیدنی های رنگ سفید بهتر است، بطری آن نیز به رنگ روشن و بیشتر سفید طراحی گردد. در طراحی بطری آب معدنی می بایست کل بطری در رنگ ها غرق نشود و شکل بی رنگ آب در آن قابل مشاهده باشد و هر طراحی ای که دارید به شکل برچسب به دور بطری مورد نظر پیچیده شود. در طراحی لیبل بطری نوشیدنی های دیگر مانند نوشابه، دلستر و آبمیوه بهتر است به هارمونی کلی دقت کرد. بدین صورت که رنگ نوشیدنی با رنگ بطری و بر چسبی که پیرامون آن کشیده شده، هماهنگی چشم نوازی داشته باشد.

طراحی لیبل عسل

طراحی لیبل عسل یکی از رقابتی ترین موارد در حوزه ی طراحی لیبل است. رقابت در این حوزه بسیار شدید است. تولید کنندگان و عرضه کنندگان این محصول در سراسر کشور در حال رشد و توسعه قابل ملاحظه ای می باشند. از سوی دیگر به دلیل عدم تفاوت چشمگیر در کیفیت عسل های موجود، لیبل عسل و برندی که معرفی می گردد، تنها شاخص است که مشتری با توجه به آن انتخاب می نماید. از موردی که در طراحی لیبل عسل موظف به رعایت آن هستیم، صداقت در متن نوشتاری لیبل می باشد که می بایست مطابق با محتوای درونی آن باشد. دقت داشته باشید چنانچه مواد افزودنی و یا مواردی دیگر را به فرآورده خود اضافه کرده اید، الزاما موظف هستید که موارد افزوده شده را در ترکیبات آن قید نمایید. از دیگر مواردی که در طراحی لیبل می بایست به آن توجه داشت، تکراری نبودن طرح با حفظ شباهت آن به کندوی عسل یا رنگ عسل می باشد. چرا که طرح لیبل عسل هایی که در بازار موجود می باشند، تقریبا مشابه به هم و به رنگ عسل و به شکل کند و به همراه تصویر زنبور هستند. ممتاز کردن طرح شما میان طرح های موجود در بازار مستلزم تیم طراحی حرفه ای و مجربی می باشد که بتواند با ابتکاری خارق العاده، شما را به این جایگاه برساند و میان کثیری از افراد جامعه برند شما را جاودانه سازد.

طراحی برچسب محصولات غذایی بصورت خلاقانه و همراه با ایده پردازی های مناسب در جهت معرفی هرچه بهتر محصول صورت می پذیرد.

و از آن در جهت افزایش میزان تولید و کاهش هزینه های کالا برای ارائه هر چه بهتر محصول به مصرف کنندگان  استفاده میشود.

اصول طراحی لیبل

نخستین اصول طراحی لیبل متناسب بودن نوشتار و طراحی گرافیکی لیبل با محتوای کالای مورد نظر می باشد. باید خاطر نشان کرد صداقت در شرح کیفیت کالا، اولین عامل ماندگاری مشتری و خرید مجدد آن می باشد. دومین اصول طراحی لیبل که به قریحه و استعداد ذاتی طراح باز می گردد، ایده پردازی و خلاقیتی است که با در نظر گرفتن علایق و سلایق گروه مصرف کنندگان مورد هدفتان، ارائه می گردد. در این مرحله می بایست دقت گردد طرحی که ارائه می گردد، تکراری نباشد و در چند صدم ثانیه توجه مشتری را به سوی خود جلب نماید. این امر به ویژه در لیبل خوراکی ها و مخصوصا تنقلات صدق می نماید. در نظر بگیرید کودکی که همراه والدین خود به هایپر مارکت می رود، تنها چیزی که در نگاه اول آن را جذب می نماید، طراحی برچسب خوراکی می باشد. بسیاری اوقات مشاهده شده است، مرغوبیت کالایی نسبت به کالای دیگر بیشتر است ولی به دلیل طراحی برچسب خاصی که کالای دوم داشته، مشتریان بیشتری کالای دوم را انتخاب کرده اند و مزاجشان با آن طعم سازگار می شود. از این جهت طراحی لیبل محصولات دیگر بعضا در رقابت شدیدی با کیفیت محصول شما قرار می گیرد. سومین اصول طراحی لیبل، ویژگی های ساختار گرافیکی و هماهنگی آن به هنگام چاپ می باشد، از جمله این موارد می توان به اندازه و ابعاد، تک رنگ و یا چهاررنگ چاپ شدن آن و طرح تیغ آن اشاره کرد. می بایست خاطر نشان کرد سفارش هایی وجود دارند که به دلیل عدم آگاهی از تکنیک طراحی و صنعت چاپ، اندازه و ابعاد غیر متعارفی درخواست می کنند که پیشنهاد می گردد قبل از تصمیم گیری برای ایده مورد نظرتان با کارشناسان مربوطه این مجموعه تماس حاصل فرمایید.تیم چیره دست مجموعه  طرح گندم با رعایت تمامی اصول طراحی برچسب ، طرحی خیره کننده برای معرفی محصول شما میان مردم می آفریند.

طراحی برچسب زونکن با نمایی ویژه از لوگو سازمانی شما، ست اداری شما را بسیار شکیل خواهد کرد. طرح برچسب زونکن از این جهت که زونکن می تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی ارائه گردد، بسیار حائز اهمیت است و مستلزم طراحی ماهر است که از تاثیر ترکیب بندی و رنگ ها بر روی مخاطب آگاهی داشته باشد. این مجموعه طراحی برچسب زونکن و تمامی اموال داخل سازمانی را با جلوه ای تماشایی و چشم نواز ارائه می دهد. در این مجموعه طراحی برچسب رایگان برای موسسات خیریه انجام می گیرد. برای آگاهی از قیمت لیبل های گوناگون می توانید با کارشناسان مربوطه و شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

طراحی لیبل دوغ

در طراحی لیبل دوغ با توجه به سفیدی رنگ بودن، پیشنهاد می گردد بطری بی رنگ باشد و محتوای درونی آن مشاهده گردد و لیبل شما در اواسط استوانه بطری به شکل برچسب با طرحی چشمگیر کشیده شده باشد. طراحی برچسب دوغ خود را بعد از یک دوره می توانید تنوع دهید و تغییر دهید و این تنوع در دوره ی زمانی مناسب، برند شما را نزد مخاطبان جذاب جلوه می دهد. خروجی چاپ لیبل دوغ به طور معمول به صورت بر چسبی ارائه می شود که حاوی برند محصول و ترکیبات سازنده ی آن می باشد.

یکی از پیشنهادات مجموعه طرح گندم به مشتریان خود که بسیار مورد توجه و عنایت قرار گرفته طراحی رایگان برای محصولات چاپیست. که طراحی لیبل رایگان یکی از خدمات مجموعه طرح گندم می باشد.

طراحی لیبل قارچ

طراحی برچسب قارچ در گونه های متفاوتی قابل ارائه می باشد. طرح لیبل قارچ شما در حالتی که قارچ ها به طور خام عرضه گردند، بهتر است با روکش سلفونی به گونه ای که قارچ ها مشاهده گردند، ارائه شود و برچسب برای معرفی برند با سایز متناسب بر روی آن زده شود. در حالتی که قارچ ها خام نمی باشند و به شکل کنسرو یا اشکال گوناگون دیگر عرضه شوند در طراحی برچسب قارچ خود با هر ترکیب و رنگ بندی ای که مد نظرتان است می بایست تصویر واضح از قارچ بر روی آن باشد تا مشتری به راحتی انتخاب نماید.

قیمت طراحی لیبل

لطفا برای دریافت  قیمت ها با شرکت تبلیغاتی طرح گندم در تماس باشید.

به ما امتیاز دهید!