• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی در منزل

10 ایده برای عکاسی در منزل

تقریباً هر عکاسی شروع به عکس گرفتن در خانه می کند. این واقعاً یکی از بهترین زمینه های یادگیری است - هیچ فشار و موضوعی در منزل برای شما وجود ندارد ، با توجه به اینکه ما واقعاً با عکاسی از وسایل اطراف خانه خود چیزهای زیادی در مورد عکاسی آموخته ایم ، فکر کردیم که در مورد ایده های عالی و ساده عکاسی در منزل صحبت کنیم که می توان آنها را تجربه کرد.
در قسمت اول ما 10 ایده عکاسی در منزل را به شما یاد خواهیم داد ( مواردی که قبل از عکس گرفتن باید به آنها فکر کنید). در قسمت دوم بیشتر درباره برخی مواردی که در واقع می توانید از آنها عکس بگیرید صحبت می شود و اینکه چگونه می توانید به عنوان سوژه به آنها نزدیک شوید تا عکس های عالی در خانه بگیرید.

1) بهترین نقاط برای عکاسی را مشخص کنید

از آنجا که خانه هر شخص متفاوت است ، نمی توان گفت که بهترین نقاط در یک مکان به طور مداوم وجود دارد. به همین دلیل ، اولین قدم شما این است که خودتان این مکان را تقریبا پیدا کنید.
برخی از ویژگی های مشترک وجود دارد که می توانید در خانه خود جستجو کنید تا به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا برای عکاسی مناسب است یا خیر آنها عبارتند از :
در دسترس بودن نور طبیعی
ویژگی های منحصر به فرد
نور جالب محیط
چلپ چلوپ های رنگ
زمینه های ساده
اندازه مناسب سوژه شما

قطعاً موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانند به این لیست اضافه شوند ، بنابراین اگر فکر می کنید  می توانید در نظرات آنها را به اشتراک بگذارید!

اگر فضایی مناسب برای عکاسی در منزل نداشته باشید چه اتفاقی می افتد؟

خبر خوب این است: شما می توانید تقریباً در هر مکان عکس های عالی بگیرید. تقریباً هر مکانی که انتخاب می کنید حداقل یکی از ویژگی های فوق را خواهد داشت. و از طرفی می توانید چند کار انجام دهید تا فضای بیشتری داشته باشید ، مانند:
تنظیم مجدد فضا : گاهی اوقات  شما فضای خوبی برای کار در خانه دارید ، اما برای عکاسی کاملاً مناسب نیست. بزرگترین مشکل از بی نظمی ناشی می شود. بنابراین ایجاد برخی از قسمت های مشخص ،  تأثیر بسزایی خواهد داشت.

تنها رنگ خاکستری و سفید :  اگر به همین ترتیب کل اتاق باقی بماند ، این می تواند بسیار کسل کننده باشد ، بنابراین در بعضی مناطق خاص مانند قالیچه ، دیوار ، و ... رنگ های مختلف به آن اضافه کنید. حتی یک حرکت اضافی کوچک هم می تواند تفاوت ایجاد کند!
برای جالبتر کردن کارها از تکنیک های دوربین استفاده کنید :

اگر سوژه عالی دارید می توانید یک عکس عالی بسازید. بسیاری از اوقات عکاسان جدید به فکر این می افتند که کل محیط نیاز به نور فتوژنیک دارد ، در حالی که در واقع عکاسان توانایی تغییر شکل ظاهری یک مکان را دارند. یکی از جنبه های مورد علاقه ما در گرفتن عکس کنترل دیافراگم است. به طور خلاصه بگوییم : یک دیافراگم گسترده به شما امکان می دهد سوژه خود را از محیط پس زمینه جدا کنید . این می تواند باعث شود فضای عکسبرداری حتی غیر جذاب همچنان عالی به نظر برسد ، زیرا همه چیزهایی  ناخواسته در عکس ، در منزل محو می شوند.

2) یاد بگیرید که فضا را با دوربین و بدون دوربین تجسم کنید

این یک ابزار مهم برای یک عکاس  است که می تواند با گرفتن عکس های فوری در ذهن خود شروع کنید. برای شروع تجسم عکس های خود واقعاً نیازی به دوربین ندارید. این یک تکنیک است که به ما کمک می کند تمام مواردی را که می خواهیم هنگام عکسبرداری به خاطر داشته باشیم - از ژست گرفتن ، ترتیب مکان ، نورپردازی و غیره را در نظر بگیریم.

 

عکاسان گاهی این تصور را دارند که عکاسی آنها فقط به چیزهایی که با چشم می بینند محدود می شود. این صادقانه قابل درک است و بسیار منطقی است. با استفاده از گوشی های دوربین دار ، که کنترل کمتری نسبت به دوربین استاندارد دارند و اغلب کیفیت تصویر پایین تر دارند ، این وضعیت تشدید می شود.
اساساً ، اگر بتوانید از قابلیت های دوربین خود استفاده کنید ، واقعیت بسیار متفاوت خواهد شد.
با توانایی پردازش ، می توانید حتی بیشتر در برنامه ای مانند Photoshop یا Lightroom تغییراتی ایجاد کنید.
در دوربین ، با استفاده از ابزارهای ویژه مانند فلاش و برخی ژل های رنگی ، می توانید به طور قابل توجهی ظاهر عکس را تغییر دهید.

 

3) به دنبال خطوط پیشرو باشید

یکی از موارد خاص تری که در هر شات به دنبال آن می گردیم ، خصوصاً مواردی که در داخل منزل گرفته می شود ، مربوط به خطوط پیشرو است. خطوط پیشرو عمق بیشتری در عکس ایجاد می کنند. بیش از این ، آنها می توانند حتی فضاهای کوچک را برای بیننده بزرگتر جلوه دهند.
خوشبختانه خطوط پیشرو در همه جای کشور وجود دارد. ترکیب انتخابی شما تعیین خواهد کرد که کدام خط ها در صحنه شما واقعاً بازی می کنند. دیوارها ، میزها ، مبلمان و ... همه در موقعیت های مختلف به عنوان خطوط پیشرو عمل می کنند.

 

4) با و بدون فلش آزمایش کنید

به طور معمول ، بهترین مکان ها برای عکسبرداری دارای نور طبیعی کافی هستند. به ویژه برای عکاسی پرتره ، نور طبیعی غالباً ترجیح ماست زیرا می تواند بهتر باشد. با این گفته ، قطعاً سناریوهایی وجود دارد که فلاش لازم است - و اگر به خوبی مورد استفاده قرار گیرد ، باز هم می تواند برای برخی از تصاویر بهترین گزینه باشد.
در خانه های ما ، اغلب این طور است که نور طبیعی در نزدیکی یک پنجره فراوان است. تا زمانی که خانه ای نورگیر نداشته باشد ، نور خورشید به خانه شما وارد شود ، بیشتر مناطق دیگر "مناطق مرده" با نور طبیعی خواهند بود. در این مناطق ، شما می توانید از فلش استفاده کنید.
بازی با فلش عکاسی یا با حذف آن  راهی بسیار خوب برای عکاسان است تا با دانستن اینکه چگونه کار می کند بیشتر عادت کنند و بهترین گزینه ها را در عکاسی در منزل فراهم می کنند.

 preview

5) از فاصله کانونی استاندارد ، عریض و ماکرو استفاده کنید

این بسیار معمول است که یک کیت دوربین مبتدی دارای یک لنز 50 میلیمتری است.
در اینجا خلاصه ای از برخی فاصله های کانونی و چگونگی مطابقت آنها با انواع تصاویری که می توانید در خانه خود بگیرید ، آورده شده است:
لنزهای ماکرو در فاصله کانونی متفاوت هستند ، اما می توانند برای عکاسی از چیزهای بسیار کوچک در محیط شما استفاده شوند. ما از جواهرات ، گلها ، حشرات عکاسی می کنیم .
لنزهای با زاویه فوق العاده عریض. این لنزها کمترین فاصله کانونی را دارند که می تواند 6 میلی باشد - حتی بعضی از آنها لنزهای چشم ماهی هستند.
لنزهای با زاویه دید عریض. این لنزها از نمای لنزهای فوق عریض کمتر نمایشی هستند و در محدوده 16 تا 35 میلی متر کار می کنند. این لنزها کاربردهای عملی بیشتری دارند ، اما به خوبی می توانند صحنه های نسبتاً بزرگی را ثبت کنند. هنگام عکاسی در منزل ، آنها اساساً به همان روشی که در لنزهای فوق عریض استفاده میشوند ، اعمال می شوند.
لنزهای میان برد : لنزهایی از 35 تا 70 میلی متر در شرایطی کار می کنند که به نظر ما «میان برد» است ،  اینها برای پرتره عالی هستند!
لنزهای دوربرد : هر چیزی از 70 میلی متر به بالا برای عکسبرداری با برد بیشتر در نظر گرفته میشود. در بیشتر تنظیمات خانه ، این برای عکس های خانه بسیار زیاد است. اگر چیزی شبیه به یک راهرو واقعاً طولانی دارید ، آنها می توانند خوب باشند.

6) از خانواده / هم خانه خود عکس بگیرید

 

اکنون که مدتی را صرف صحبت درباره برخی کارهای آماده سازی برای گرفتن یک عکس عالی را کردیم ، به سراغ برخی ایده های عکاسی در منزل خواهیم رفت. اولین  صحبت ما در مورد عکس گرفتن از سوژه های محتمل است - افرادی که با آنها زندگی می کنید ، بیشتر عکاسان از گرفتن عکس از دیگران لذت می برند.
این یکی از دلایل خرید دوربین است - حتی اگر علاقه ای به سبک زندگی یک عکاس نداریم. گرفتن عکس از دیگران ، به ویژه از نزدیکان ما ، راهی عالی برای به یاد آوردن افراد است.
خوشبختانه گرفتن عکس از افراد در خانه های ما در حال حاضر به اندازه کافی آسان است.
توصیه ما این است که ابتدا با قرار دادن یک فرد در نزدیکی منبع نور طبیعی (در صورت وجود) شروع کنید. معمولاً نشستن یا ایستادن کنار پنجره تمرین خوبی است ،  اگر با لنز دیافراگم عریض ، مانند Canon 85mm f / 1.2 ، عکس بگیرید ، پس زمینه خیلی مهم نخواهد بود. اینها می توانند عکسهای پرتره چشمگیر و جذاب را با سهولت نسبی ایجاد کنند.

8) از گلها و گیاهان خانگی عکس بگیرید

یکی دیگر از موارد مورد علاقه ما عکاسی از گل در خانه و اطراف آن است. وقتی ما عکاسی را شروع کردیم ، گرفتن عکس از این موارد بسیار معمول بود. اینها سوژه های عالی را به دلیل رنگ های شاد و سرزنده شان می سازند. برای گرفتن جزئیات خوب می توانید از نزدیک عکس بگیرید یا آنها را در عکس با سوژه های دیگر قرار دهید.

 

9) جواهرات خود را بیرون بیاورید

 

یکی دیگر از موضوعات عالی،  عکاسی جواهرات است. اگر یک لنز ماکرو دارید ، مانند ماکرو Canon 100mm f / 2.8 ، واقعاً می توانید عکس های خود را به سطح دیگری برسانید. دنیای عکاسی ماکرو واقعاً باورنکردنی است.

 

10) سلفی پرتره بگیرید

 

عکس گرفتن از خود یکی از ساده ترین و در عین حال چالش برانگیزترین نوع عکاسی است که می توانید در خانه انجام دهید. نکته شگفت انگیز در مورد پرتره های شخصی این است که می تواند یک تجربه یادگیری واقعی باشد که می توانید برای گرفتن پرتره از دیگران استفاده کنید. ما اغلب شدیدا منتقد خود هستیم  و به همین دلیل پرتره های شخصی چالش برانگیز است. بعلاوه - یادگیری چگونگی ژست گرفتن در واقع راهی عالی برای گرفتن عکس های بهتر است که توسط دیگران در طول عکسبرداری های بعدی از شما گرفته می شود.
نکته مهم در گرفتن یک عکس شخصی موفق در خانه :
یک سه پایه محکم تهیه کنید و دوربین خود را بر روی آن سوار کنید
از تنظیم عکسبرداری تأخیری در دوربین خود استفاده کنید و برای گرفتن عکس از یک شاتر از راه دور استفاده کنید
تصاویر خود را پیش نمایش کنید
اگر چیزی دقیقاً همانطور که دوست دارید نیست ، این مراحل را تکرار کنید و ترکیب و ژست خود را تغییر دهید
امیدوارم که شما این 10 ایده عکاسی را در خانه برای مبتدیان پیدا کرده باشید تا یک مکان شروع مفید باشد. عکس گرفتن در خانه ، زمینه یادگیری راحتی برای عکاسان تازه کار است. همانطور که مهارت های خود را افزایش می دهید ، می توانید شروع به گسترش کنید و به دنیا ببرید و حتی بیشتر از آنچه این سرگرمی ارائه می دهد کشف کنید.

 


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه