عکاسی صنعتی مزون – عکاسی صنعتی حرفه ای

عکاسی صنعتی مزون

عکاسی صنعتی مزون :با توجه به این موضوع که امروزه اکثر کسب و کارها وارد دنیای مجازی شده اند صاحبان اکثر کسب و کار ها مخصوصاً صاحبان مزون و لباس فروشی ها،سعی می‌کنند که با تبلیغات درست و حرفه‌ای در فضای مجازی باعث جلب اعتماد مشتری و در نهایت فروش بیشتر شوند. بدون شک گرفتن عکس از محصولات می‌تواند بهترین نوع تبلیغ باشد.اما باید توجه داشته باشید که عکاسی از محصولات و خدمات با عکس‌های معمولی کاملاً متفاوت می‌باشند. در واقع شما باید برای گرفتن عکس از محصولات و البسه از عکاسی صنعتی استفاده کنید.

اما اینکه عکاسی صنعتی چیست و چه تکنیک هایی را در هنگام گرفتن عکس از مزون و لباس‌های آن باید رعایت کنید؟ موضوعاتی می‌باشد که ما در این مقاله تحت عنوان عکاسی صنعتی مزون به آن خواهیم پرداخت، پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

عکاسی صنعتی مزون چیست؟

با توجه به اینکه دنیای امروز دنیای مدیا می‌باشد به سادگی نمی‌توان از نقش و تاثیر رنگ و البته عکس گذشت. عکاسی صنعتی را می‌توان زیر مجموعه ای از عکاسی تخصصی دانست که به منظور به تصویر کشیدن کسب و کارها و محصولات از آن استفاده می‌شود. عکاسی صنعتی زیر مجموعه‌هایی دارد که یکی از مهمترین آنها عکاسی تبلیغاتی می‌باشد.

در واقع افرادی که قصد تبلیغات محصول و یا خدماتشان را دارند از این نوع عکاسی استفاده می‌کنند.در عکاسی صنعتی،خط تولید یک کارخانه، فرآیندی صنعتی، محصولات و کالاها به شکل کاملاً تخصصی و با جزئیات برای مخاطبین به نمایش در می‌آید باید توجه داشت که عکاسی صنعتی دارای قوانین و اصول خاصی می‌باشد. که اگر این قوانین و اصول به درستی رعایت نشوند مطمئناً نتیجه دلخواه که همان جلب اعتماد مشتری است، به دست نخواهد آمد.

عکاسی صنعتی مزون

👈 در این رابطه بخوانید: عکاسی قطعات یدکی خودرو چیست؟

عکاسی صنعتی مزون را به چه صورت انجام دهیم؟

همانگونه که در قسمت قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم یکی از انواع عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی می‌باشد. معمولا هدف از عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی مزون معرفی پوشاک و لباس‌های یک مزون خاص می‌باشد.شما باید این نوع از عکاسی را به گونه‌ای انجام دهید که خصوصیات بارز مزون را به شکل قابل توجهی برجسته نمایید. شما باید از هر تکنیک و امکاناتی به منظور زیباتر نشان دادن لباس‌ها و فضای مزون استفاده کنید.

با توجه به اینکه معمولاً مزون‌ها در داخل آپارتمان‌ها می‌باشند شما باید در عکاسی صنعتی مزون این موضوع را نیز در نظر بگیرید که مکان را به گونه‌ای به تصویر بکشید که مخاطب کاملاً احساس امنیت نماید. گرفتن عکس از فضای مزون در حالی که مشتری ها در حال انتخاب لباس و یا پرو آن می‌باشند می‌تواند حس اعتماد را به مخاطب انتقال دهد. گرفتن عکس از مراحل دوخت و دوز یک لباس می‌تواند مزون را یک مزون زنده و پویا معرفی کند.

در بحث عکاسی صنعتی مزون  شما علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در مورد این نوع از عکاسی  باید هنر زیبایی شناسی را نیز به خوبی شناخته و از آن در هنگام گرفتن عکس از لباس‌ها استفاده کنید. ترکیب‌بندی رنگ‌ها در این نوع از عکاسی بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

انواع عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی مزون

عکاسی تبلیغاتی مزون نیز به مانند اکثر عکاسی‌های صنعتی معمولاً به دلایل گوناگونی انجام می‌شود. با توجه به موارد استفاده از عکس‌های گرفته شده، عکاسی صنعتی مزون به سه دسته تقسیم می‌شود:

عکاسی لباس برای مجلات مد و پوشاک

عکاسی لباس برای سایت

عکاسی لباس برای شبکه‌های اجتماعی

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که، عکاسی صنعتی برای هر یک از این سه نوع باشد باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

چند تکنیک مهم در عکاسی صنعتی مزون

عکاسی صنعتی مزون تکنیک‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارد که ما در ادامه به معرفی چند مورد از مهمترین تکنیک‌های این نوع از عکاسی می پردازیم.

1_ نورپردازی و توجه به منابع نور

نور و نورپردازی نه تنها در عکاسی صنعتی مزون بلکه در هر گونه دیگر از عکاسی امری ضروری می‌باشد. با توجه به اینکه امروز اکثر مزون‌ها در آپارتمان‌ها هستند توجه به منابع نوری بسیار مهم می‌باشد در مواقعی که دسترسی به نور طبیعی ندارید حتماً از نورهای مصنوعی استفاده کنید. وجود نور مناسب باعث بالا رفتن کیفیت عکس‌ها می‌شود.

2_ توجه به پس زمینه مناسب

پس زمینه عکس‌ها می‌تواند نقش بسیار مهم و پر رنگی در عکاسی صنعتی مزون داشته باشد. شما باید پس زمینه‌هایی را انتخاب کنید که تونالیته‌ های رنگی مناسبی با لباس مد نظر شما داشته باشد.

3_ تنظیم نور از طرفین

اینکه شما بخواید از یک طرف نورپردازی کنید یا از چند طرف بستگی به خلاقیت و سبک کاری شما دارد. اما به شکل کلی شما باید نورها را به گونه‌ای در طرفین تنظیم کنید که نور نهایی یک نور نرم و بدون بازتاب زیاد باشد.

4_ رعایت چیدمان و ترکیب

یکی از مهمترین تکنیک‌هایی که شما باید حتماً در عکاسی صنعتی مزون رعایت کنید رعایت چیدمان و ترکیب بندی لباس‌ها می‌باشد. شما در اولین قدم باید چیدمان‌های لباس را برای گرفتن عکسی بهتر انجام دهید.به منظور رسیدن به یک ترکیب عالی شما باید از ذوق هنری مناسبی نیز برخوردار باشید. البته برای انجام این کار می‌توانید از شخص صاحب مزون نیز کمک بگیرید. برای اینکه بتوانید زیبایی لباس را هرچه بیشتر در عکس به مخاطب منتقل کنید می‌توانید از یک مانکن برای انجام این کار استفاده کنید. البته بسیاری از عکاسان صنعتی حرفه‌ای در اینگونه مواقع از مدل‌های زنده استفاده می‌کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی صنعتی مزون

برای اینکه بتوانید عکاسی صنعتی مزون را به بهترین شکل ممکن انجام دهید نیاز به تجهیزات خاصی دارید که از مهمترین آنها می‌توان به:

دوربین:

دوربین های حرفه‌ای مانند دوربین کانن یا نیکون میتوانند انتخاب مناسبی برای عکاسی صنعتی مزون باشند.البته شما می‌توانید از دوربین‌های گوشی هوشمند که کیفیت بالایی دارند نیز استفاده کنید.

لنز:

فقط داشتن یک دوربین حرفه‌ای نمی‌تواند برای گرفتن عکس‌های صنعتی با کیفیت کافی باشد شما برای عکاسی از مزون باید لنزهای زوم و پرایم با کیفیتی داشته باشید. لنزهای

24-70 Canon و 75-28 Tamron می‌توانند انتخاب مناسبی برای انجام این کار باشند.

تجهیزات نور:

در قسمت‌های قبلی این مقاله به اهمیت نور اشاره کردیم. شما برای اینکه بتوانید عکاسی صنعتی مزون را به بهترین شکل ممکن انجام دهید به تجهیزات نور مانند پروژکتور،رینگ لایت و رفلکتور نور نیازمند هستید.

👈 آیا می دانید سفارش عکاسی صنعتی را باید چگونه انجام دهیم؟

عکاسی صنعتی مزون

سخن آخر

ما در این مقاله تحت عنوان عکاسی صنعتی مزون به بررسی این موضوع پرداختیم به عنوان سخن آخر باید بگوییم که این نوع از عکاسی یک عکاسی چالش برانگیز می باشد که شما علاوه بر هنر عکاسی باید هنر زیباشناسی خوبی نیز داشته باشید.  داشتن دوربین حرفه‌ای و با کیفیت در کنار تجهیزات نور و البته لنزهای مناسب برای انجام هرچه بهتر این نوع عکاسی بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 15 =