فیلم صنعتی حرفه ای چگونه است؟

مراحل پس از تولید فیلم صنعتی

فیلم صنعتی حرفه ای ویدئویی است که صنعت را به عنوان مخاطب اصلی خود، هدف قرار می دهد. ویدئوی صنعتی، نوعی فیلم آموزشی است که معمولاً برای نشان دادن فرآیند صنعتی یا اتوماسیون ساخت تجهیزات ارائه می شود. در حالی که هدف اولیه یک فیلم آموزشی اطلاع رسانی به مخاطب است، هدف یک فیلم صنعتی، بسته به مشتری می تواند متفاوت باشد. بهترین نمونه های فیلم صنعتی تولید شده را در صفحه اختصاصی فیلم صنعتی طرح گندم ببنید.

چگونگی تهیه فیلم صنعتی حرفه ای

ویدیوهای صنعتی عمدتاً برای فروش و نمایشگاه های تجاری استفاده می شوند. پس از همه‌گیری، نمایشگاه‌های تجاری مجازی زیادی برگزار می‌ شود که در آنها از فیلم صنعتی حرفه ای بسیار بیشتر استفاده می ‌کنند. فیلمبرداری در یک محیط یا محل کار صنعتی، چالش های خود را به همراه دارد. چکمه های ایمنی، ژاکت های با ضخامت بالا، کلاه های سخت و گاهی عینک های ایمنی، به عنوان وسیله ای برای محافظت از چشمان شما، در هنگام فیلمبرداری از بالاترین اولویت است. فرآیند تولید محتوای فیلم صنعتی حرفه ای برای صنایع، با هدف قرار دادن یک مخاطب خاص است. این نوعی از خلق فیلم است که بر خلاف ارزش هنری، شخصیت یا رفتار را هدف قرار می دهد. ویدئوهای صنعتی اغلب به دلایل مختلفی در صنعت مانند جمع آوری سرمایه، ویدئوهای آموزشی و بازاریابی استفاده می شوند.

شرکت‌ها از آنها برای معرفی محصولات خود به مصرف‌کنندگان، ارائه دستورالعمل ‌هایی در مورد نحوه استفاده از محصولات خاص، ارائه تکنیک‌ های آموزش کارکنان، بیان چشم‌انداز برای شرکت خود و موارد دیگر استفاده می‌کنند. تولید فیلم صنعتی حرفه ای دارای چهار بخش توسعه است که شامل پیش تولید، تولید، پس از تولید و توزیع خواهد بود. مرحله پیش تولید فیلم صنعتی حرفه ای، در ایجاد نوع محتوایی که برای شرکت خود به دنبال آن هستید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مراحل پس از تولید فیلم صنعتی

این مرحله، جایی است که برنامه ریزی شروع می شود. بایستی تمام اطلاعاتی را که برای ایجاد تولید ویدیوی صنعتی نیاز است، آماده کنید. این باید شامل دلیل پشت ویدیو، هرگونه اسکریپت پیش‌نویس شده، اولویت‌های مکان و الزامات خاصی باشد که باید برای آن در آماده سازی فیلم، اقدام شود. با انجام این کار، می‌توان تولید فیلم صنعتی حرفه ای را کاملاً برنامه‌ ریزی کرد تا اطمینان حاصل شود که ویدیوی تهیه شده، دقیقاً همان چیزی است که مشتری به آن نیاز دارد. بدین ترتیب است که کل فرآیند تصویربرداری روان‌تر خواهد شد.

هنگامی که تمام اطلاعات به دست آمد، تجهیزات مناسب مورد نیاز،  از جمله دوربین ها و تجهیزات نورپردازی با بالاترین کیفیت جمع آوری شده و کارشناسان متخصص این فن، آماده شروع کار تهیه فیلم صنعتی حرفه ای خواهند شد. به محض اتمام فیلمبرداری، فرآیند ویرایش آغاز می شود تا اطمینان حاصل شود که تولید ویدیوی صنعتی بی عیب و نقص است.

همچنین بخوانید: فیلم صنعتی چگونه ساخته می‌شود؟

تکنیک های حرفه ای در فیلم صنعتی

گرفتن فیلم از ماشین آلات صنعتی یا مناظر صنعتی، می تواند بسیار خلاقانه باشد. گاهی اوقات با استفاده از تایم لپس های حرکتی فیلم گرفته می شود. تمرکز روی یک ماشین خاص و قرار دادن دوربین روی یک نوار لغزنده با حرکت بسیار آهسته که حدود 30 دقیقه طول می کشد تا 15 اینچ حرکت کند. سپس دوربین، طوری تنظیم می شود که هر 3 ثانیه، 900 عکس بگیرد. در پس ‌زمینه این دستگاه، مهندسان تصاویر خارج از فوکوس را می‌ بینید که در یک لحظه تماشایی، در حال چرخیدن هستند. نتیجه نهایی شگفت انگیز است و می تواند تأثیر بسیار خوبی بر فیلم صنعتی حرفه ای بگذارد. برای روباتیک صنعتی که سریع حرکت می‌کند، با نرخ فریم بالاتر مانند 100 فریم در ثانیه یا 60 فریم در ثانیه فیلم ‌برداری انجام می شود. این امر از تاری حرکت توسط روبات ‌های خودکار با حرکت سریع جلوگیری می‌کند.

همچنین، با لنزهای عریض، کار شروع شده و به سوی سوژه حرکت کرده و بعداً از مکانیسم های کنترلی و عکس های اپراتورهایی که در حال تغییر تنظیمات هستند و محصولات را در خود سیستم نوار نقاله بارگذاری می کنند، عکس های نزدیک گرفته می شود. می‌توان با دوربین های مجهز، فیلم‌ های تجاری را ضبط کرده و با خیال راحت در اطراف کارخانه یا خارج از مجتمع صنعتی، حرکت نمود. برای سایت‌های صنعتی بزرگ ‌تر، پهپادها می ‌توانند در اطراف محیط یا ساختاری مانند دودکش و غیره بچرخند و بدین ترتیب فیلم صنعتی حرفه ای را تهیه کنند.

همچنین بخوانید: تجهیزات تولید فیلم صنعتی

فیلمبرداری صنعتی با دوربین های خلاقانه

در برخی از موارد در تهیه فیلم صنعتی، به دوربین بسیار کوچک نیاز است که می تواند به یک بخش سریع از یک ربات خودکار متصل شود. این می تواند بر روی بخش های مختلف تولید و یا نقاط کمتر در دسترس، تمرکز کند. این دوربین می تواند بسیار نزدیک به عملکردی باشد که دوربین معمولی برای قرار دادن آن مناسب یا ایمن نیست.

مراحل پس از تولید فیلم صنعتی

مراحل پس از تولید فیلم صنعتی

اینجاست که فیلم صنعتی در نهایت ساخته می شود. با بخش‌ های مختلف فیلم و طرز فکر خلاقانه ‌ای که برای ایجاد یک ویدیو جهت ایجاد بهترین تأثیر برای مشتریان لازم است، از رایانه‌های قدرتمند برای کپی کردن داده ‌ها از کارت‌های حافظه ذخیره‌سازی روی درایوهای SSD با کارایی بسیار بالا استفاده شود.

هنگامی که فیلم ها در یک مکان قرار گرفتند، می توان به ویرایش و پردازش ادامه داد. ابزارهای متفاوتی همچون Adobe Premiere و Adobe After-Effects برای تولید یک فیلم صنعتی حرفه ای یا هر نوع تولید ویدیویی دیگر، می توان استفاده نمود. ردیابی حرکت سه بعدی را می توان برای افزودن متن، عناوین بزرگ یا گرافیک جهت پیوند به سوژه های متحرک روی صفحه اعمال کرد و عناصر و جلوه های دیگری از جمله موسیقی و هماهنگی بین حرکت و صدای فیلم را اضافه کرد که می تواند فیلم صنعتی حرفه ای را تکمیل کند.

همچنین بخوانید: فیلم صنعتی از مراحل تولید

کاربردهای ویدئوی صنعتی

از تولید ویدیوی صنعتی، می توان برای به دست آوردن ارتباط واقعی با مشتریان خود استفاده کرد. می‌توانید این ویدیو را در فوتر ایمیل خود، پیوند دهید. همچنین آن را در وب‌ سایت خود یا پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی مانند لینکدین یا اینستاگرام پست کنید. این بسیار عالی خواهد بود. زیرا می توانید با یک فیلم یا عکاسی صنعتی و حرفه ای، در صنعت خود نفوذ پیدا کرده و فرصت های تجاری جدیدی ایجاد کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *