نحوه طراحی لوگو فایرفاکس در فتوشاپ

نحوه طراحی لوگو در فتوشاپ

نحوه طراحی لوگو فایرفاکس در فتوشاپ

مراحل طراحی لوگو فایرفاکس را در این مقاله بخوانید!

خلاصه سریع ↬ این آموزش نحوه ایجاد لوگو فایرفاکس را با فرمت مقیاس پذیر فتوشاپ ارائه می دهد.

طراحی دایره
ابتدا سند جدیدی با ابعاد 1024px x 970px ایجاد کنید و با انتخاب ابزار بیضی (U) و رسم یک دایره بزرگ شروع کنید (برای محدود کردن نسبت ها SHIFT را نگه دارید) و قسمت بالای دایره را تقریباً بالای سند و پایین لمس کنید از دایره تقریباً سند را لمس می کند. با دوبار کلیک بر روی رنگ کنار شکل خود در پالت لایه ها و سپس وارد کردن رنگ 1f0e6d در فضای زیر RGB، رنگ این شکل جدید را تغییر دهید. این شکل اصلی شما برای کره زمین است و باید به این شکل باشد:

آموزش طراحی لوگو فایرفاکس
ما ابتدا شکل کره زمین مانند را ایجاد می کنیم
اکنون باید با کلیک راست روی دایره ای که به تازگی در پالت لایه ها ایجاد کرده ایم و کلیک بر روی Duplicate ، شکل جهان را کپی کنیم. ما باید این را کمی پایین بیاوریم ، بنابراین CTRL + T را فشار دهید و به Free Transform تبدیل می شوید که در آن می توانیم شکل را آزادانه دستکاری کنیم. با انتخاب دسته تغییر اندازه از بالا و راست و با کشیدن به سمت داخل و در حالی که هر دو SHIFT + ALT را نگه دارید ، شکل را کمی کم و زیاد کنید. حالا با رفتن به Layer> New Fill Layer> Gradient یک لایه gradient جدید اضافه می کنیم.
برای آن نام بگذارید و تأیید را کلیک کنید و باید با یک gradient fill روبرو شوید. حالا شما باید روی کنار Gradient کلیک کنید: (نه dropdown بلکه actual gradient) و این باید یک gradient ایجاد کند. در امتداد لغزنده gradient باید یک جعبه سیاه در پایین سمت چپ و یک جعبه سفید در پایین سمت راست وجود داشته باشد. روی جعبه سیاه سمت چپ دوبار کلیک کنید و رنگ آن را به # 251979 تغییر دهید و سپس روی جعبه سمت راست دو بار کلیک کنید و رنگ را به # 67c4d4 تغییر دهید. سپس روی کادر بالا سمت راست کلیک کرده و مقدار Opacity آن را به 100٪ تغییر دهید. تأیید و کلیک کنید و یک پالت لایه به شما ارائه می شود که به شکل زیر است:
طراحی لوگو در فتوشاپ
پالت لایه های شما باید به این شکل باشد. | آموزش طراحی لوگو در فتوشاپ
اکنون باید روی لایه 3 (یا آنچه باید “Shape 1 Copy” نامیده شود) vector mask کلیک کنید و آن را بر روی لایه پر کننده gradient جدید ایجاد کنید. این باید یک vector mask  برای لایه پر کننده gradient شما ایجاد کند و باید به صورت زیر باشد:
طراحی لوگو در فتوشاپ
لایه ها با vector mask جدید شما پالت می شوند.| طراحی لوگو در فتوشاپ
اکنون قسمت  ایجاد زمین  می آید. برای دستیابی به این هدف ما از ابزار قلم (P) برای ایجاد اشکال ارگانیک مورد نیاز برای شبیه زمین استفاده می کنیم. ابزار pen (P) را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Shape Layers به جای Paths در منوی Tools انتخاب شده است. اکنون فرایند کلیک و کشیدن مربوط به استفاده از ابزار pen را شروع کنید تا زمانی که به نتیجه زیر برسید (من نمی توانم بیش از این برای ابزار pen (P) کمک کنم اما اگر می خواهید اصول را بررسی کنید باید کمی به فتوشاپ مسلط باشید):
طراحی لوگو فایرفاکس
کره زمین با اضافه شدن نواحی
اکنون باید یک قطعه زمین را از جزیره ای که ایجاد کرده ایم کم کنیم و برای این کار شما بر روی vector mask بر روی شکل زمین در پالت لایه ها (با ابزار قلم (P) هنوز انتخاب شده) کلیک کنید تا زمین را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Subtract From Shape Area در نوار گزینه های ابزار کلیک کنید. اکنون فقط قطعه زمین را با استفاده از همان روش افزودن آن حذف کنید تا زمانی که قطعه نشان داده شده در تصویر زیر را بردارید:
طراحی لوگو فایرفاکس
 
قطعه نمایش داده شده را از شکل زمین خود بردارید.
با انتخاب شکل شما، اکنون باید زمین را معکوس کنیم تا مانند آرم فایرفاکس ظاهر شود. برای این کار ، ابزار انتخاب مسیر (A) را انتخاب کنید و فقط زمین اصلی خود را (نه کم شده) را انتخاب کنید. اکنون دکمه ‘-‘ (منهای) را فشار دهید تا انتخاب معکوس شود و سپس روی قطعه زمین کم شده خود کلیک کنید و “+” (به علاوه) را فشار دهید تا جزیره به شکل اضافه شود. اکنون بر روی لایه خود در پالت لایه ها کلیک راست کرده و Create Clipping Mask را انتخاب کنید تا زمین شما به کره زمین بریده شود و باید به این شکل باشد:
کره زمین با برداشتن نواحی باید به این شکل باشد.
اکنون برای دستیابی به یک اثر gradient با استفاده از سبک های لایه. برای دستیابی به این هدف شما باید از منوی فتوشاپ Layer> Layer Style> Gradient Overlay را انتخاب کنید و گزینه های مورد نیاز برای ویرایش gradient به شما ارائه می شود. بر روی شیب کنار Gradient کلیک کنید: (نه کرکره ای ، شیب واقعی) و این باید یک ویرایشگر gradient ایجاد کند. در امتداد لغزنده gradient باید یک جعبه سیاه در پایین سمت چپ و یک جعبه سفید در پایین سمت راست وجود داشته باشد. روی جعبه سیاه پایین سمت چپ دوبار کلیک کنید و رنگ آن را به #00022e تغییر دهید و آن را به طرف پایین بکشید تا مکان 40٪ بخورد. سپس روی کادر پایین سمت راست دوبار کلیک کنید و رنگ آن را به # 0f80bc تغییر دهید ، روی OK ، OK ، OK کلیک کنید و باید با این کار به شما معرفی شود:
آموزش طراحی لوگو فایرفاکس
کره زمین با یک gradient ظریف.
اکنون ما باید با انتخاب ابزار بیضی (u) و کشیدن یک بیضی شکل در بالای کره زمین، جلوه گوی براق کلاسیک Web 2.0 را ایجاد کنیم (چه موقع آن را خسته خواهیم کرد؟) و مانند آن بیضی شکل را در بالای کره زمین ترسیم کنیم تا به این شکل باشد:
 
بازتاب را اضافه کنید.
اکنون Layer> Layer Style> Gradient Overlay را از فهرست Photoshop انتخاب کرده و گزینه های مورد نیاز برای ویرایش شیب به شما نمایش داده می شود. بر روی کنار Gradient کلیک کنید: (نه کرکره ای بر وری actual gradient ) و این باید یک ویرایشگر Gradient ایجاد کند. در امتداد نوار لغزنده Gradient، روی جعبه سیاه پایین سمت چپ دوبار کلیک کنید و آن را به #ffffff (سفید) تغییر دهید. حالا روی جعبه سیاه سمت چپ بالا کلیک کنید و Opacity را به 0٪ و location را به 40٪ تغییر دهید.تأیید را کلیک کنید تا ظاهر شود تا تفاوتی ایجاد نکند. روی گزینه های Blending در سبک لایه کلیک کنید و به دنبال قسمت Advanced Blending بگردید. در این بخش باید یک اسلایدر Fill Opacity وجود داشته باشد که باید آن را به 0٪ بکشید. بالای آن بخش، General Blending وجود دارد که در آن یک اسلایدر Opacity پیدا خواهید کرد که باید به 50٪ کشیده شود.بعد از این مختصر ترکیب پیشرفته، روی تأیید کلیک کنید و این گزینه به شما ارائه می شود:کره تمام شدهبرای مشاهه لوگوهای اختصاصی و … به صفحه طراحی لوگو مراجعه نمایید.

طراحی روباه

برای طراحی لوگو فایرفاکس روباه قطعاً جزئی است و شما باید از ابزار قلم و نحوه کار با آن درک خوبی داشته باشید. من در حال نوشتن موارد زیر بر این فرض هستم که شما از سبک ابزار و قلم سردرمیارید اطمینان دارید.

ابتدا باید با بازو شروع کنیم. شکل زیر را با ابزار pen (P) رسم کرده و روی لایه دوبار کلیک کنید تا گفتگوی Layer Style ظاهر شود. خصوصیات Gradient را تغییر دهید تا زمانی که به نتیجه ای برسید که شبیه تصویر زیر باشد. من از رنگهای # 941403 و # c04b11 برای دستیابی به جلوه زیر استفاده کردم (یادتان باشد که در گفتگوی سبک لایه ها زاویه و مقیاس را تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید):

همچنین بخوانید: آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ
طراحی لوگو فایرفاکسما با بازو شروع می کنیم.اکنون پایه بازو را داریم. اکنون باید این لایه را کپی کنیم تا بتوانیم نیمه بالایی بازو را به رنگ نارنجی اضافه کنیم. بعد از اینکه لایه تکرار شد (کلیک راست ، تکرار در Layers Palette) باید یک قسمت از آن را به همان روشی که در قسمت اول این مقاله از کره زمین حذف کردیم ، کم کنیم. بر روی وکتور ماسک شکل تکراری خود در Layers Palette کلیک کنید و با ابزار قلم (p) انتخاب شده بر روی دکمه Subtract Shape Area کلیک کنید. اکنون یک منحنی متناسب با تصویری که در زیر می آید ترسیم کنید و قسمت پایین بازوی روباه ها را بردارید. پس از اتمام ، بر روی رنگ کنار لایه دوبار کلیک کنید و شماره d46518 را به عنوان رنگ پر کنید. زاویه و مقیاس را در گفتگوی سبک لایه ها تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید و اکنون باید چیزی شبیه به این داشته باشید:

طراحی لوگو فایرفاکس

بازو و سایه زدن.

برای طراحی لوگو فایرفاکس اکنون باید یک highlight سریع ایجاد کنیم. برای این کار ابزار قلم (p) را انتخاب کنید و شکلی را روی پنجه روباه بکشید که شبیه تصویر زیر است. یک سبک لایه ساده با یک شیب اعمال کنید که از رنگ # f5f498 برای جعبه شیب سمت چپ و همان رنگ در سمت راست اما با تیرگی 0٪ استفاده می کند. بر روی  Ok کلیک کرده و به Blending Options در styles dialogue لایه بروید و در Advanced Blending تغییر Opacity را به 0٪ تغییر دهید. جهت دستیابی به نتیجه مطلوب ، زاویه و مقیاس را در style dialogue لایه بکشید و باید نتیجه ای شبیه به موارد زیر باشد:

طراحی لوگو فایرفاکس
بازوی کامل شده با هایلایت.|طراحی لوگو فایرفاکس
اکنون باید قسمت عمده ای از شکل روباه را ایجاد کنیم. ما با طرح اولیه شروع خواهیم کرد و سپس می توانیم جزئیات روباه را به عنوان لایه های جداگانه بسازیم. شروع کنید با ایجاد رئوس مطالب روباه که شامل گوش است اما همانطور که تصویر زیر نشان می دهد ، سر را از بین می برد (با استفاده از ابزار قلم (p)).
شکل پایه بدن.
سپس style dialogue لایه را آورده و یک gradient جدید با استفاده از رنگها به روشی مشابه آنچه در زیر استفاده کرده ام اعمال کنید (برای افزودن رنگ های جدید به پالت ، روی یک فضای خالی بر روی لغزنده gradient کلیک کنید). زاویه و مقیاس را در  styles dialogue لایه ها تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.
طراحی لوگو در فتوشاپ
gradient بدن روباه ذر طراحی لوگو فایرفاکس.
رئوس طرح روباه ها  اکنون باید به این شکل باشد:
طراحی لوگو فایرفاکس
روباه با gradient اعمال شده است. | طراحی لوگو فایرفاکس

متوجه خواهید شد که دم روباه با استفاده از gradient موجود بسیار قرمز است. یک راه سریع و آسان برای خلاص شدن از شر این موضوع این است که طرح کلی روباه ها را کپی کنید و با انتخاب ابزار قلم و انتخاب گزینه Subtract From Shapes ، یک شکل بکشید که همه چیز را حذف کند اما دم روباه . سپس در  layer style dialogue باید  gradient را تغییر دهید تا قرمزی نوک دم از بین برود.

در حال حاضر با استفاده از تکنیک های مورد استفاده قبل از اینکه ما نیاز به شروع روی فک و پوزه روباه داشته باشیم. با کشیدن قسمت پایینی پوزه با ابزار قلم (P) شروع کنید و رنگ های شکل را به #ffffcc تغییر دهید.

آغاز فک.

ما در حال حاضر یک شکل جدید ایجاد می کنیم تا به عنوان فک برجسته  عمل کند. با استفاده از رنگ پر #eea273 ، شکلی شبیه شکل زیر رسم کنید. شکل می تواند روی نیمه پایینی فک بریزد زیرا ما سپس با کلیک راست بر روی لایه جدید و انتخاب Create Clipping Mask ، یک Clipping Mask را اعمال می کنیم. این باید به زیبایی شکل جدید شما را به فک متصل کرده و هرگونه شکل اضافی را از بین ببرد.

سایه فک.

پوزه فوقانی اکنون باید ایجاد شود ، بنابراین با ابزار قلم (P) شکل زیر را ترسیم کرده و گرادیان را در style dialogue تغییر دهید (روی لایه در پالت لایه ها دوبار کلیک کنید) تا از رنگهای #9a1d06 و #db5009 استفاده کنید ، به یاد داشته باشید که مقیاس و زاویه را در layer style dialogue تغییر دهید.

طراحی لوگو فایرفاکس
پوزه فوقانی شروع به شکل گرفتن می کند.| طراحی لوگو فایرفاکس
اکنون باید برجستگی ظریفی روی پوزه بالایی روباه ایجاد کنیم. برای انجام این کار ، پوزه فوقانی را که ایجاد کرده اید کپی کنید و با ابزار pen (P) انتخاب شده ، Subtract From Shape Area را انتخاب کرده و تکه شده را مانند تصویر زیر بردارید.
نکات برجسته ظریف را به پوزه روباه اضافه کنید.
اکنون layer style این هایلایت را تغییر دهید تا با استفاده از رنگ #df731b در هر دو کادر یک گرادیان داشته باشید ، اما کادر سمت راست آن 0٪ opacity داشته باشد. سپس به یاد داشته باشید که به Blending Options بروید ، دنبال Blending Advanced بگردید و Fill Opacity را به 0٪ تغییر دهید. به یاد داشته باشید که در دیالوگ سبک لایه به Gradient Overlay بازگردید و زاویه و مقیاس را تغییر دهید تا با تصویر زیر مطابقت داشته باشد. شما باید به چیزی شبیه این برسید:
نکات برجسته را محو کنید.
در نهایت یک دکمه مشکی با یک Gradient Overlay ساده سیاه و سفید اضافه کنید و لایه را زیر سایر اشکال پوزه در پالت لایه ها بکشید.اکنون باید جزئیات دم روباه را اصلاح کنیم. یک شکل شبیه به شکل زیر ایجاد کنید و یک سبک لایه Gradient Overlay با گرادیان مشابه زیر اعمال کنید (به یاد داشته باشید که زاویه و مقیاس را در گزینه های Gradient Overlay در گفتگوی Layer Style تغییر دهید):باید به این شکل باشد:شکل برجسته دم روباه.Gradient باید به این شکل باشد:Gradient برای برجسته سازی دم.

با هم باید به این شکل باشند:

برجسته سازی دم با Gradient اعمال شده است.

این روند را تا زمانی که تمام جزئیات روی دم کامل شود، با استفاده از سبک های Gradient مشابه ، برای طراحی لوگو فایرفاکس تکرار کنید ، فقط آنها را کمی تغییر دهید تا با جزئیات جداگانه مطابقت داشته باشد. پس از اتمام جزئیات ، باید چیزی شبیه به این داشته باشید:

دم مشخص تر به نظر می رسد.

حالا باید قطعه نهایی را در دم ایجاد کنید که به عنوان سایه در پشت روباه عمل می کند. برای این کار ، شکل بدن روباه را کپی کنید و در Layers Palette ، آن را به سمت بالا بکشید تا تمام لایه های موجود شما را بپوشاند. حالا ابزار قلم (P) را انتخاب کنید و CTRL+روی شکل خود کلیک کنید تا شکل کلی طرح با تمام نقاط لنگر نمایش داده شود. تنها بر روی اکثر نقاط لنگر کلیک کنید تا آنها را حذف کرده و تعدادی از نقاط موجود را بکشید تا به شکل مشابه تصویر زیر برسید. پوشش Gradient را در dialogue Layer Style تغییر دهید تا به شکل زیر نیز شباهت داشته باشد (سبک لایه ای را که قبلاً برای جزئیات دم استفاده کرده اید تغییر دهید):

تعریف روباه در قسمت پشت و دم  طراحی لوگو فایرفاکس تمام شده.

سر موی روباه اکنون باید با کشیدن شکل زیر با ابزار قلم (P) ایجاد شود. شما باید یک Layer Style با Gradient Overlay ایجاد کنید که از رنگهای #df731b و #e79041 استفاده می کند و در خصوصیات Gradient Overlay در پالت Layer Style ، نوع Gradient را به جای خطی به Radial تغییر دهید. به این ترتیب می توانیم یک برجسته دایره ای که قوس سر روباه را دنبال می کند اضافه کنیم. نتیجه شما باید چیزی شبیه به این باشد:

تقریباً تمام شده است – سر روباه شروع به شکل گرفتن می کند.

این radial gradient که قبلاً استفاده کردیم متأسفانه بالای سر روباه را آنطور که انتظار می رود در بر نگرفته است ، بنابراین باید لایه قبلی را کپی کرده و با استفاده از ابزار قلم (p) Subtract From Shapes Area را انتخاب کرده و 80٪ موهای روباه را برداریم. تقریباً از زیر پوزه در شکل زیر شکل را سبز کرده ام ، بنابراین می توانید منظور من را متوجه شوید:

ناحیه ای که باید از شکل تکراری کم کنید.

اکنون پوشش gradient را در dialogue Layer Style تغییر دهید تا در قسمت بالای سر روباه یک برجستگی ایجاد شود. نتیجه طراحی لوگو فایرفاکس باید به شرح زیر باشد:

gradient به قسمت بالای سر اعمال می شود.

اکنون ما نیاز داریم که گوش در جلوی سر ظاهر شود ، بنابراین باید لایه ای را که ایجاد کرده اید کپی کرده و با استفاده از ابزار قلم (P) همه قسمت ها را جدا از گوش قطع کرده و گزینه Subtract From Shape Area را انتخاب کنید. من یک مثال در زیر دارم ، گوش با رنگ سبز برجسته شده است تا بتوانید شکل دقیق مورد نیاز را مشاهده کنید:

 

شکل گوش برای حذف از لایه تکراری شما.

حالا یک پوشش gradient در  dialogue Layer Style اعمال کنید و gradient را طوری تغییر دهید که شبیه تصویر زیر باشد:

 

گوش با gradient اعمال می شود.

سرانجام شما باید برای طراحی لوگو فایرفاکس آخرین تکه های جزئیات را روی موهای روباه ایجاد کنید ، شبیه به نحوه ایجاد جزئیات در دم روباه. پی در پی شکل موهای خاردار را مانند تصویر زیر بکشید و یک gradient ایجاد کنید که از رنگهای #e27d23 و #efa869 استفاده می کند ، مطمئن شوید که زاویه و مقیاس شیب را در هر سنبله تغییر دهید تا با موی روباه ترکیب شود.

نتیجه نهایی! | آموزش طراحی لوگو با فتوشاپ | طراحی لوگو فایرفاکس

 

همچنین بخوانید: ویرایش تصاویر با فتوشاپ

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =