ایده و روش برای عکاسی طبیعت

ایده هایی برای عکاسی طبیعت بهتر

عکاسی طبیعت بی جان: بسیاری از افراد در ابتدای کار، گرفتن تصاویر طبیعت بی جان را یک چالش واقعی می دانند زیرا دانستن اینکه از کجا شروع می شود دشوار است. اما اختصاص دادن زمان برای عکاسی از یک شی ساکن می تواند یک تفریح با ارزش و مناسب برای عکاسان باشد.

عکاسی هنوز هم می تواند به شما کمک کند مهارت های عکاسی خود را با سرعت خودتان تقویت کنید در حالی که هنوز اثری ایجاد می کنید که می تواند در نمونه کارها قرار بگیرد یا برای دیوار شما چاپ شود. اما یک ظاهر مناسب برای تصاویر رومیزی نیست، بنابراین در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که باید در مورد عکاسی از طبیعت بی جان بدانید.

 

لوازم جانبی را برای رنگ و حالت انتخاب کنید

اکنون ممکن است زمان خوبی برای استفاده از دانش رنگ خود باشد، زیرا در هنگام ایجاد تصاویر طبیعت بی جان، واقعاً به آن نیاز خواهید داشت! همه چیز، از جمله رنگ ها، در صحنه زندگی شما هنوز وجود دارد، زیرا شما آنها را چیده اید. اگر نمی خواهید آن ها را در عکس خود وارد کنید، لازم نیست آن را به استودیوی رومیزی خود وارد کنید.

رنگ ها می توانند راهی برای معرفی هارمونی یا کنتراست باشند. به عنوان مثال اگر از چیزی آبی عکاسی می کنید و از زمینه های آبی و سبز استفاده می کنید، تصویری کاملاً هماهنگ و بالقوه آرام خواهید داشت. از طرف دیگر، اگر زردها یا نارنجی ها را به صحنه اضافه کنید، باعث ایجاد تنش و در نتیجه احساس کلی پویاتر به عکس می شود.

شما باید به روش های مختلف به تصاویر طبیعت بی جان خود رنگ بیاورید. زمینه ها، پارچه ها، بشقاب ها، کاسه ها، گلدان ها – همه این موارد لوازم جانبی هستند که می توانید برای ایجاد یک کتابخانه رنگی از وسایل، شروع به جمع آوری آنها کنید. اشیا طبیعی مانند گل و شاخ و برگ را نیز فراموش نکنید. آنها اغلب می توانند واقعاً یک شات بی نظیر ایجاد کنند.

 

عکاسی طبیعت بی جان

انتخاب پس زمینه های مکمل

پس زمینه های شما غالباً غالب ترین رنگ در صحنه شما خواهند بود، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید (اگر شروع به چیدمان لوازم خود کردید، تغییر دادن آن نیز دشوار است). با توجه به احساسی که می‌خواهید در تصویر نهایی خود ایجاد کنید، پس زمینه های خود را انتخاب کنید.

Backdrops می تواند هر چیزی باشد که با صحنه ای که ایجاد می کنید کار کند. این میز می تواند یک میز سنگ مرمر، یک میز مزرعه زیبا و قدیمی یا یک تکه پارچه مکمل باشد. هر آنچه به تنظیم خلق و خوی تصاویر کمک می‌کند.

به عنوان رنگ پس زمینه خود، به بافت نیز فکر کنید. یک سینی فر پخته و سیاه و سفید کهنه، احساس بسیار متفاوتی نسبت به ابریشم ریخته شده ایجاد می کند. به روشی که پس زمینه های مختلف به شما احساس می‌دهند هنگام انتخاب آنها برای صحنه های خود احساس کنید، فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا این برای نوع داستانی که می خواهید در عکس خود بگویید صحیح است.

با گذشت زمان شما یک کتابخانه از پس زمینه های مختلف ایجاد خواهید کرد تا در عکسهای خود استفاده کنید. فقط با خاموش کردن زمینه می‌توانید انواع مختلفی از رنگ های مختلف تصاویر را ایجاد کنید.

مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی در طرح گندم

 

عکاسی طبیعت بی جان

فکر کردن در مورد بافت

من عاشق گنجاندن بافت در عکسهای طبیعت بی جان خود هستم و اکنون به بخشی از سبک من تبدیل شده است. جستجوی فروشگاه های خیابان های بزرگ و هنرمندان برای تهیه پارچه های سفره ای، کاسه ها و پس زمینه های جالب برای تصاویر بی جان من ، از تفریحات مورد علاقه من است.

همراه با سایر عناصر یک تصویر طبیعت ثابت، بافت واقعاً می تواند به تنظیم حالت کمک کند. آیا شما در حال عکاسی از روستایی هستید که با معرفی پارچه زیبا به داستان آن کمک می‌کند؟ یا شاید شما در حال عکاسی از صحنه مدرن تری هستید که از پس زمینه های براق و وسایل براق بهره مند باید شود؟

همچنین به تصویر نهایی شما علاقه و عمق می بخشد. اگر به فضایی که در آن هستید نگاه کنید ، من مطمئن هستم که انواع متنوعی از بافت های مختلف را خواهید دید. شاید شما یک صندلی چرمی صاف و یک بالش مخملی روی آن داشته باشید که در کنار میز قهوه چوبی قرار گرفته است. زندگی ما شورشی از بافت های مختلف است و اینها هم از نظر بصری و هم از طریق لمس بر حواس ما تأثیر می گذارد.

از آنجا که نمی توانید اشیا موجود در عکس را لمس کنید، لازم است که به بیننده بگویید که آنها چه شکلی هستند. بافت اصلی ترین راه برای انتقال بصری احساسی است که اگر به عکس دست بزنید و آن را لمس کنید، چه حسی احساس می شود. با توجه به این نکته ، به آنچه بافت عکس شما به بیننده شما می گوید توجه کنید.

عکاسی طبیعت بی جان

یک شروع، وسط و پایان ایجاد کنید

درست مثل یک داستان خوب، یک عکس، به آغاز، وسط و پایان نیاز دارد. با این تفاوت که وقتی صحبت از قصه گویی بصری می شود، معمولاً از این موارد به عنوان پیش زمینه، میانه و زمینه یاد می کنیم. ایجاد جلوه ای لایه ای در عکس های شما به ایجاد عمق در یک شی دو بعدی کمک می کند.

صحنه های طبیعت بی جان خود را عمداً بسازید. اول از همه، شی اصلی خود را تقریباً در جایی قرار دهید که فکر می کنید دوست دارید. اگر برای این کار دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید به شما کمک می کند کادر بندی انجام داده و فوکوس را ثابت نگه دارید.

بعد از اینکه شی اصلی خود را قرار دادید ، علاقه خاصی در زمینه ایجاد کنید. اگر از گل ها عکاسی می کنید، می تواند این گلبرگ ها باشد ، یا اگر در حال عکاسی از غذا هستید، ممکن است از گوشه پیچ خورده سفره استفاده کنید. هر چیزی که چشم را به سمت عکس سوق دهد بدون اینکه حواس شما را خیلی از نقطه کانونی منحرف کند، خوب است. شما چیزی می خواهید که به داستان اضافه شود.

در آخر، یک عنصر پس زمینه را در صحنه خود قرار دهید. در عکس های بالا، من یک دستمال زرد اضافه کرده ام که هم علاقه ایجاد می کند و هم رنگ متضادی به آن می بخشد، اما می توانید ظریف تر باشید پس زمینه خود نیز اگر به اندازه کافی جالب باشد می تواند عنصر پس زمینه شما نیز باشد! این باید مانند “نقطه توقف” ترکیب شما باشد. پایان دادن به توجه بیننده به همان روشی که یک نقطه پایان یک جمله را به پایان می رساند.

ویرایش بعد از اتمام یک تصویر

در عکاسی طبیعت ثابت هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید رنگ ها باید واقعی باشند. استفاده از رنگ های مختلف – یا حتی سیاه و سفید کردن پرونده های دیجیتال – می تواند منجر به تغییر روحیه و داستان شود.

پردازش تصاویر طبیعت بی جان در Adobe Lightroom به شما امکان می دهد تصاویر تکراری ایجاد کنید و در حالی که تصاویر را در کنار یکدیگر مقایسه می کنید، درمان های رنگی مختلف را امتحان کنید. برای تبدیل سیاه و سفید نیز عالی است. بهترین نکته در مورد Adobe Lightroom این است که ویرایش برای فایل اصلی کاملاً مخرب نیست. این بدان معناست که شما می توانید همه چیز را از روش های درمان رنگ گرفته تا هر مورد دیگری را امتحان کنید و همیشه به پرونده اصلی برگردید.

درجه بندی رنگ عکس ها همچنین می تواند به سبک منسجم تری در کار شما کمک کند. همیشه لازم نیست که رنگ تصاویر خود را به یک شکل رفتار کنید.

اگر از عمق میدان کم استفاده کنید، ممکن است بازی با رنگها و اشکال ترکیبی برای پیش زمینه و پس زمینه آسان تر باشد. ارائه این عناصر به عنوان خارج از فوکوس در صحنه شما کمک می کند تا توجه بیننده به کانون اصلی تصویر شما بماند.

همه را با هم قرار دهید

اکنون که راه های ساده ای را برای بهبود  تصاویر طبیعت بی جان در زندگی خود می دانید، زمان آن فرا رسیده است که تلاش کنید. کمی الهام بگیرید، چند عکس بگیرید، سپس برگردید و اجازه دهید آنها را در نظرات ببینیم!

هنگام عکاسی از طبیعت بی جان، از کار آرام و امتحان چیزهای جدید نترسید. اشیا موجود در صحنه شما به جایی نمی روند و مانند سوژه پرتره حوصله آنها تمام نمی شود! همچنین بخاطر داشته باشید، اگر کاملاً از تصاویر راضی نیستید، مجبور نیستید تصاویر را به کسی نشان دهید.

مطالب مرتبط: اشتباهات رایج در عکاسی طبیعت بی جان

1/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =