راهنمای مبتدی برای عکاسی تبلیغاتی از محصول [آموزش + مثالها]

راهنمای مبتدی برای عکاسی تبلیغاتی از محصول [آموزش + مثالها]

برای عکاسی تبلیغاتی از محصول باید اصول و تکنیک هایی را رعایت کنید که در این مقاله در مورد آنها گفت و گو خواهیم کرد با ما همراه باشید.

اگر یک عکس هزار کلمه ارزش دارد ، یک عکس محصول خیره کننده هزار بازدید از وب سایت را دارد. با این وجود ، عکاسی از محصول می تواند در استراتژی وب سایت فروشگاهی شما به این ارزش تبدیل شود.

 

به گفته ترلیس ، 51 درصد آمریکایی ها که دسترسی به اینترنت دارند ترجیح می دهند از طریق اینترنت خرید کنند و این قشر از خریداران آماده رشد هستند. اما این همچنین بدان معنی است که 49٪ آمریکایی ها هنوز راحت تر هستند در خرید برخی چیزها در فروشگاه –  قبل از تحویل پول خود محصول را ببینند ، لمس کنند و به نمایش بگذارند.

راحتی فروش از طریق وبسایت برای همه راحت نیست. برای دستیابی به 51٪ افرادی که خرید آنلاین را ترجیح می دهند ، باید عکسهای واضح و چشم نوازی از محصولات خود به مخاطبان خود ارائه دهید ، در غیر این صورت این بازدیدکنندگان احتمالاً به پیشنهادهای شما اعتماد نمی کنند- اطمینان می تواند خرید مجدد را نیز در بر داشته باشد.

اما عکاسی از محصول به سادگی اشاره و عکس گرفتن نیست. حتی ابتدایی ترین محصولات برای تولید تصاویر زیبا که مستقیماً در صفحه سایت محصول را به فروش می رساند ، به تجهیزات ، نور و فضای مناسب نیاز دارند.

مطالب مرتبط : بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

نگران نباشید ، لیست خرید شما آنقدر که فکر می کنید بزرگ نیست. برخی از موارد را شما از قبل در اختیار دارید!

در اینجا لیستی آسان از نکات و ابزارها برای شروع وجود دارد ، همراه با نمونه های واقعی عکس های محصول که این توصیه ها را نشان می دهد.

6 نکته در مورد عکاسی محصول (و مثالها) برای گرفتن عکس هایی که به فروش می رسند

1. از استفاده از دوربین گوشی هوشمند خود نترسید

این بخشی است که من باید شما را متقاعد کنم که در یک دوربین رده بالای 50 مگاپیکسل (MP) با لنز پیچ دار 100 میلی متری سرمایه گذاری کنید. اما من قصد انجام چنین کاری را ندارم. اگر قبلاً دوربینی متناسب با این توصیف دارید ، از آن استفاده کنید. اما برای بسیاری از انواع محصولات ، عکسبرداری از محصولات با گوشی هوشمند کاملاً قابل قبول است.

همچنین مطالعه کنید : 10 نکته سریع و خارق العاده برای عکاسی با موبایل

برخی از قدیمی ترین گوشی های هوشمند دارای دوربینی بودند که کمتر از 4 مگاپیکسل کار می کردند و این باعث می شد که عناصر بصری مهم محصولات را که جزئیات مهم هستند ، دشوار کند.

اما گوشی های هوشمند جدید مانند آیفون ، گوگل پیکسل و سامسونگ گلکسی  دارای لنزهای  مناسب بهمراه تنظیمات “دما” زیادی هستند تا عکسهای شما را برای انواع مختلف نوری که می توانید در آن بهینه کنید ، بهینه کنید (در مورد نور بیشتر صحبت خواهیم کرد فقط در یک دقیقه)

در اینجا عکس محصولی وجود دارد که باور نخواهید کرد فقط با آیفون 4s و قرار دادن نور ساخته شده است:

عکاسی تبلیغاتی از محصول

2. برای سازگاری عکس با سه پایه شات کنید

قبل از توضیح درباره سه پایه در عکاسی تبلیغاتی از محصول بهتر است بدانید،  اگر دوربین خود را روی مثلاً دسته ای از کتاب ها قرار میدهید ، فقط مطمئن شوید که این ترتیب در طول عکس تغییر نمی کند.

هنگام عکسبرداری از چند محصول برای وب سایت فروشگاهی خود ، نگه داشتن دوربین خود ضرری ندارد. اما با رشد کسب و کار و گرفتن عکس های بیشتر از محصولات بیشتر ، استاندارد سازی جهت محصول در هر عکس هنگام عکاسی دستی می تواند مشکل باشد.

برای اطمینان از سازگاری بین محصولات خود ، به یک سه پایه احتیاج دارید. در اینجا دو نوع سه پایه وجود دارد و یکی از لوازم جانبی دیگری که هنگام عکاسی با گوشی هوشمند به آن نیاز دارید:

سنتی در مقابل انعطاف پذیر

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی

سه پایه عکاسی

سه پایه موبایل

در بالای هر دو محصول متوجه پیچ می شوید. این در هنگام عکسبرداری از سه پایه به دوربین شما پیچ می خورد و آن را در جای خود نگه می دارد. در قسمت زیرین اکثر دوربین های درجه حرفه ای فقط برای این منظور یک سوراخ پیچ وجود دارد ، اما تلفن های هوشمند می توانند از آداپتور زیر استفاده کنند:

تجهیزات عکاسی

آداپتور،  کناره های گوشی هوشمند شما را گرفته و می تواند به هر دو نوع سه پایه متصل شود ، به شما این امکان را می دهد که کنترل دوربین را با صفحه تلفن رو به بیرون و به سمت خود کار کنید. پس از تعیین اینکه به کدام پایه احتیاج دارید ، آن را در جلوی محصول خود تنظیم کنید و قرار دادن سه قطعه نوار بر روی زمین را علامت گذاری کنید که می توانید هر پایه سه پایه خود را در طول ساقه نگه دارید.

3. نور طبیعی در مقابل نور مصنوعی: یکی را انتخاب کنید

هرگز نادیده نگیرید که چگونه انواع خاصی از نور می توانند باعث بهبود (یا مانع) عکاسی از محصول شما شوند. به یاد داشته باشید ، خریداران به بهترین شکل شخصاً موردی را مشاهده می کنند ، جایی که آنها می توانند قبل از خرید هر آنچه را که لازم دارند ببینند. چیدمان روشنایی مناسب به شما کمک می کند آن ویژگی های مهم محصول تصمیم گیری را هنگامی که بازدیدکنندگان وب سایت باید یک عکس باشند ، آشکار کنید.

یک تنظیم روشنایی ممکن است برای هر محصول کارساز نباشد – یک تنظیم روشنایی که برای برخی از محصولات کار می کند ممکن است ظاهر برخی دیگر را ضعیف کند. دو نوع نور وجود دارد که می توانید به عنوان منبع اصلی نور انتخاب کنید:

نور طبیعی

نور طبیعی به نور خورشید اشاره دارد – به همین سادگی. همچنین به عنوان “نور نرم” شناخته می شود زیرا خورشید طیف وسیع تری از نور را نسبت به مثلاً لامپ مستقیمی که روی محصول می تاباند ، تابانده است.

در زیر یک عکس محصول جذاب وجود دارد که در زیر نور طبیعی گرفته شده است. خورشید که از سمت چپ وارد می شود ، کیف را کاملاً روشن می کند ، در حالی که سایه ملایمی را روی پاهای مردی که آن را حمل می کند ، ایجاد می کند تا بر محصول تأکید کند و به شما قدرت نور طبیعی در عکاسی تبلیغاتی از محصول را نشان میدهد.

عکاسی تبلیغاتی از محصول

نور مصنوعی

نور مصنوعی شامل شمع ، آتش و معمولاً لامپ است. همچنین به آن “نور سخت” گفته می شود زیرا سطح نوری کوچکتر اما متمرکزتر تولید می کند. این نوع نورها محصولات با جزئیات فیزیکی را ارائه می دهند که برای تحت تأثیر قرار دادن خریدار آنلاین باید برجسته شوند.

در اینجا یک عکس محصول جذاب در زیر نور مصنوعی گرفته شده است ، که در آن بافت ساعت و طراحی صفحه ساعت اصلی ترین نقاط فروش آن هستند.

عکاسی تبلیغاتی از محصول

به عنوان یک قاعده کلی در عکاسی تبلیغاتی از محصول، شما باید فقط به یک نوع نور در هر عکس – طبیعی یا مصنوعی – پایبند باشید. افزودن نور طبیعی به یک عکس با نور مصنوعی می تواند محصولی را که به نظر می رسد شارپ به نظر برسد نرم کند و افزودن نور مصنوعی به یک عکس با نور طبیعی می تواند محصولی را که قصد دارد نرم به نظر برسد ، شارپ تر کند.

4- نور خود را پر کرده یا به حالت نرمش درآورید تا سایه ها نرم شود

چه از نور طبیعی استفاده کنید و چه از نور مصنوعی ، باید نورهای سخت احتمالی ایجاد شده در انتهای مخالف یک محصول را کاهش دهید. برای انجام این کار سه روش وجود دارد:

نور را پر کنید

منبع نور کم شدت دیگری را برای تکمیل نور اصلی خود بگنجانید. این نور اضافی ، نور پر کننده شما نامیده می شود و به عنوان ضد تعادل برای نرم کردن سایه طبیعی نور اصلی شما در پشت یک جسم استفاده می شود. برای این کار ، نور پر کننده خود را مقابل نور اصلی خود قرار دهید تا محصول شما بین هر دو منبع نور قرار بگیرد.

کارت  Flashbulb

کارت Flashbulb یا کارت بازتابنده ، کارت کوچکی است که نور اصلی را “منعکس” می کند یا “دوباره به عقب برمی گرداند” به سطح زیر محصول شما کاهش می دهد تا سایه ها کاهش یابد.

برخی از بازتابنده ها به لامپ لنز دوربین حرفه ای متصل می شوند تا نور فلاش دوربین را پخش کنند. این بازتابنده به جای اینکه مستقیم روی آن قرار بگیرد ، از بالای مجموعه شما نور ملایم تری به سوژه می زند ، بنابراین در پشت جسمی که عکس می گیرید دنباله سایه های طولانی ندارید. دو نسخه از این مورد را در زیر مشاهده کنید – هر دو صفحه سفید (چپ) و فویل (راست) می توانند فلش را پخش کنند.

تجهیزات عکاسی

اگر برای عکاسی تبلیغاتی از محصول با یک گوشی هوشمند عکس می گیرید ،  flashbulb گزینه ای نیست ، زیرا فلش فیزیکی ندارید که بتوانید آن را به آن متصل کنید. درعوض ، بازتابنده مستقل خود را درست در مقابل منبع اصلی نور قرار دهید. برای مبتدیان برای عکاسی از محصول ، این بازتابنده می تواند به طور موثر جایگزین نور پر کننده شما شود ، که در برابر نور سخت فلاش دوربین یا لامپ رو به جلوی محصول شما مقابله می کند.

در زیر یک بازتابنده  مستقل را مشاهده کنید ، تنظیم شده در پشت اسب مینیاتوری:

عکاسی تبلیغاتی از محصول

مهم نیست که از کدام نوع پیشخوان نور در عکاسی تبلیغاتی از محصول استفاده می کنید ، هدف شما کاهش سایه است و در عین حال کیفیت محصول خود را که برای بازدید کنندگان وب سایت ارزشمند است برجسته می کند. اگر دقیقاً شات شود ، تفاوت فاحشی را مشاهده خواهید کرد:

5- برای تأکید بر محصول از حالت Sweep یا پرتره استفاده کنید

یک روش درست برای قرار دادن محصول ، نورها و بازتابنده  شما وجود ندارد – بسته به پس زمینه شما می توانند به طرز چشمگیری تغییر کنند. اما پس زمینه را بر اساس آسان ترین حالت ایجاد نکنید. پیشینه ها باید به همان شکلی باشد که شما می خواهید خریداران شما هنگام مشاهده آنلاین محصول شما را درک کنند.

ابتدا به این سوژه توجه کنید که آیا پس زمینه سفید می خواهید یا زمینه ای پویاتر و در دنیای واقعی. یک راه آسان برای دستیابی به هر یک وجود دارد.

زمینه سفید: Sweep

حتی دوربین های گوشی های هوشمند می توانند لکه های کوچکی را روی یک دیوار سفید بردارند که با چشم غیرمسلح متوجه آنها نشوید. برای گرفتن یک زمینه سفید کامل بدون گوشه و لکه ، از یک Sweep استفاده کنید.

sweep یک ورق بزرگ قابل خم شدن است ، که قسمت پایین آن مانند سطح زیر محصول شما عمل می کند و سپس به شکل یک دیواره سفید در پشت محصول قرار می گیرد. در دوربین ، منحنی رفت و برگشت قابل مشاهده نیست ، بر جزئیات اصلی محصول تأکید می کند و اجازه می دهد تا مورد مورد توجه بازدیدکنندگان وب سایت قرار گیرد. در اینجا یک مقایسه همزمان وجود دارد که نشان می دهد چرا یک sweep  مهم است:

مطالب مرتبط با این ورقه : آموزش عکاسی صنعتی از صفر تا صد به همراه نمونه

زمینه واقعی: حالت پرتره

زمینه های پویا و دنیای واقعی هنگام عکاسی از محصولاتی که کاربرد خاصی دارند یا توسط شخصی مدل می شوند ، بسیار جذاب هستند – همانطور که قبلاً در عکس این کیف مشاهده کردید. اما ، برای پس زمینه دنیای واقعی آسان است که تمرکز عکس را بدزدد ، و این باعث شود که مشخص نیست کدام ماده از عکس را واقعاً می فروشید.

با حالت عمودی ، یک تنظیم عکس در اکثر دوربین های حرفه ای و همچنین در بسیاری از تلفن های هوشمند جدید ، به محصول خود عمق و تأکید دهید. این تنظیم پس زمینه را محو می کند بنابراین زمینه محصول مشخص است اما در رقابت با خود محصول نیست.

در زیر یک عکس فوق العاده عالی از قلم HubSpot گرفته شده است که در حالت عمودی روی Google Pixel 2 گرفته شده است (من خودم این عکس را گرفته ام). می توانید بگویید که خودکار روی میز نشسته و یک کامپیوتر پشت آن است ، اما قلم هنوز هم نقطه کانونی بینندگان است:

6. انواع تصاویر را شات کنید

آخرین نکته عکاسی وبسایت فروشگاهی من به شما این است که در هر محصول فقط در یک عکس متوقف نشوید. همانطور که مشتریان شما کالاهایی را در یک فروشگاه نگاه می کنند ، نگه می دارند ، استفاده می کنند و حتی کالاهایی را امتحان می کنند ، وب سایت شما نیز باید تصاویر مختلفی را برای شبیه سازی این تجربه ثبت کند.

به عنوان مثال اگر در حال شات لباس هستید ، لباس را به تنهایی – یعنی روی سطح سفید پهن شده – و همچنین روی مانکن ای که رنگ آن با رنگ محصول در تضاد است ، بگیرید. سپس ، برای عکس های اضافی ، لباس را از یک شخص الگوبرداری کنید ، به شما امکان می دهد از محصول از زاویه و زاویه های مختلف فرد عکس بگیرید.

همچنین میتوانید بخوانید : نحوه عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود

در عکاسی تبلیغاتی از محصول، خود را موظف بدانید که بطور همزمان در هر نکته و تجهیزات سرمایه گذاری کنید. این نکات مربوط به عکاسی محصول را به تدریج اعمال کنید تا ببینید چه چیزی فروشگاه شما را از همه بهتر نشان می دهد و با بهتر شدن ریزه کاری های عکاسی ، رویکرد خود را تغییر دهید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =