عکاسی مدلینگ چیست؟ شاخه های عکاسی مدلینگ حرفه‌ایی

عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ چیست؟

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده که عکاسی مدلینگ چیست و شیوه های آن چگونه است؟ با ما همراه باشید. یکی از پربارترین زمینه ها در دنیای عکاسی، عکاسی مدلینگ است. این رشته ای است که در طول سال ها تکامل یافته است و به توسعه خلاق اجازه می دهد که به نوبه خود بسیار سودآور است. عکاسی مدلینگ از هنر و مجسمه‌سازی الهام می‌گیرد و می‌تواند سبک‌های تبلیغاتی را با ظاهری هنرمندانه و عجیب ترکیب کند. شروع آن تقریباً به سال 1850 برمی گردد، اما از دهه 1930 با ظهور مجلات مد و ظهور طراحان بزرگی مانند پیکاسو و غیره شروع به کار کرد.

 

عکاسی مد و مدلینگ چیست؟

قرار دادن لباس و لوازم جانبی در کانون توجه یکی از محورهای عکاسی مد است. معمولاً می‌توانید این نوع عکاسی را در مجلات مد یا صفحات مدلینگ پیدا کنید. عکاسی مدلینگ از ابتدای عکاسی وجود داشته و در طول زمان تکامل یافته است. درک روندها، ایجاد موارد جدید و تکامل ظاهر در عکاسی برای عکاسان مدلینگ ضروری است. عکاسی مد در حال حاضر ترکیبی از دانش در هنر، نقاشی، دست زدن به دوربین، جهت مدل، جهت هنری، و دانش آرایش و مدل مو است.

همچنین بخوانید: ترکیب بندی در عکاسی صنعتی

 

شاخه های عکاسی مدلینگ

همانطور که در قبل اشاره شد، عکاسی مدلینگ رشته ای است که دائما در حال تحول است و از هنر، نقاشی، سینما و حتی زندگی روزمره الهام گرفته شده است. در عکاسی مدلینگ حرفه ای رشته های مختلفی وجود دارد. در اینجا ما تعدادی از محبوب ترین سبک ها را به شما نشان می دهیم.

عکاسی مدلینگ

عکاسی و کاتالوگ محصول

این نوع عکاسی بر روی محصولات مدلینگ تمرکز دارد. این نوع عکس می تواند لباس، عطر یا لوازم جانبی باشند و همیشه مورد توجه عکس خواهند بود، حتی اگر یک انسان نیز در آن وجود داشته باشد. برای این نوع عکس‌ها می‌توانید از مدل‌ها، ترکیب‌های هنری دقیق یا برای دید کاتالوگ‌تر، پس‌زمینه سفیدی که فقط توجه را به سمت شی معطوف می‌کند، استفاده کنید. این نوع عکاسی مد برای مقاصد تبلیغاتی، برای مجلات یا فروشگاه های آنلاین انجام می شود که امروزه بسیار پررونق هستند. هدف این سبک جذب مشتری و ایجاد خرید محصول است. اسم دیگر این شاخه عکاسی صنعتی نیز می باشد.

عکاسی مدلینگ در مجلات

عکاسی مجلات برای انتشار در مجلات تخصصی مد یا سبک زندگی در نظر گرفته شده است. سرمقاله ها می توانند از چندین مدل استفاده کنند و برخلاف آنچه تصور می شود، خود لباس مهم ترین چیز نیست. در عکاسی مدلینگ مجلات، چیزی که به دنبال آن است، نشان دادن داستانی است که با یک احساس جالب همراه است. معمولاً یک موضوع و یک یا چند مدل انتخاب می‌شود و مفهومی ایجاد می‌شود که تمام عکس‌های تشکیل‌دهنده سرمقاله را مرور می‌کند. عکاسی مدلینگ در مجلات تاریخچه قدیمی ندارد، اما بین عکاسی هنری و تجاری رقابت دارد. از اجسام طبیعی بهره می برد، اما استفاده از استودیو با صحنه های دقیق و طراحی هنری دقیق نیز برای حرفه ای تر شدن عکس ها وجود دارد.

عکاسی مدلینگ از کمپین های بازاریابی

عکاسی کمپین، یکی از سودآورترین شاخه ها در عکاسی مد است. این به طور کامل با تبلیغات مرتبط است و کاربرد اصلی آن برای تبلیغ محصولات و همچنین برای برقراری ارتباط با فلسفه برند است. برای انجام موفقیت آمیز عکاسی کمپین، داشتن یک استراتژی برند مشخص ضروری است، زیرا وظیفه اصلی آن علاوه بر زیبایی شناسی، ارتباط است. به عنوان یک عکاس مد، در این رشته باید از نزدیک با خلاقیت های تبلیغاتی، حوزه بازاریابی و تیم تولید فنی همکاری کنید.

عکاسی مدلینگ از لباس

عکاسی از لباس 2 سوژه اصلی دارد: از یک سو، ثبت مجموعه های نمایش داده شده و از سوی دیگر، مجذوب شدن با حال و هوای مد، شخصیت ها و سبک افرادی که در آن شرکت می کنند. ممکن است به نظر عکاسی مدلینگ از لباس یک نوع ساده از عکاسی مدلینگ باشد، اما عکاسانی که در این تخصص موفق هستند، کسانی هستند که می دانند چگونه نور را به خوبی مدیریت کنند و کادربندی جدید را امتحان کنند. اگرچه اکثر عکاسانی که در دنیای لباس فعالیت دارند، عکاسان مد شناخته شده توسط مجلات بزرگ هستند، اما فرصت های خوبی برای شروع در این بخش با درخواست مجوز مطبوعاتی برای رویدادهایی مانند هفته مد و موارد دیگر وجود دارد.

مطالب مرتبط: نحوه عکاسی از لباس

 

عکاسی مدلینگ پشت صحنه

یک عکاس مدلینگ که در ضمینه پشت صحنه تخصص دارد؛ باید بسیار حواسش به موقعیت ها باشد و خلاق باشد. شما باید یک چشم مستند را با کمی چشم تجاری اعمال کنید. اگر می‌خواهید به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کنید، دانستن چگونگی برجسته کردن لحظه سوژه عکاسی و محرمانه بودن کامل اینکه هیچ چیز قبل از عکاسی آشکار نشود، بسیار مهم است.

پشت صحنه عکاسی مدلینگ

 

سایر زمینه های عکاسی مد

همان طور که می‌دانیم عکاسی مدلینگ دائماً در حال تکامل است و رشته‌های مختلفی از آن پدید آمده‌اند که ممکن است از نوع عکاسی مد به نظر نرسند، اما همان کار را انجام می‌دهند: (بازاریابی و ارتباطات برای برندها) در اینجا ما برخی از پیامدهای آنچه که عکاسی مد در سال های اخیر ایجاد کرده است را برای شما بیان می کنیم.

همچنین بخوانید: آموزش ترفندهای عکاسی سیاه و سفید حرفه ای و تاثیرگذار

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی ارتباط نزدیکی با عکاسی از جنس محصول دارد. در اینجا اشیا یا لباس ها با تمرکز ویژه بر نشان دادن کیفیت آنها تبلیغ می شوند. برای عکاسی تبلیغاتی طبیعی است که پس‌زمینه‌های سفید با نور یکنواخت یا یک پالت رنگی که در تمام عکس‌ها  تکرار می‌شود، پیدا کنید. نکته مهم در اینجا نشان دادن کامل برند است. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد عکاسی تبلیغاتی اینجا کلیک نمایید.

کلام پایانی

در این مقاله به تشریح کامل عکاسی مدلینگ چیست و زیر شاخه های آن پرداخته ایم. عکاسی مدلینگ بر خلاف تصور بقیه، سختی های خاص خود را دارد و خیلی کار آسانی نیست. از زیر مجموعه های عکاسی مدلینگ می‌توان به عکاسی تبلیغاتی، عکاسی لباس، عکاسی در پشت صحنه اشاره کرد. در پاسخ به این سوال که عکاسی مدلینگ چیست می‌توان گفت این عکاسی به طور گسترده ای در حال گسترش است و دائما در حال تغییر می باشد. امیدواریم از مطاله این مطلب لذت برده باشید و استفاده ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nineteen − 5 =