نحوه عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود

عکاسی از لباس

عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین

برای عکاسی از لباس این نکات را رعایت کنید!

وقتی برای فروشگاه تجارت الکترونیک خود از لباس عکس می گیرید، مطمئناً می خواهید آن را به فروش برسانید. این می تواند تفاوت بین بسته شدن آن فروش یا بازگشت مشتری بالقوه از صفحه باشد.

لباس به اندازه عکاسی از جواهرات روی حیله و تزویر نیست زیرا شما با قطعات کوچک، براق و با جزئیات سر و کار ندارید، اما هنوز هم باید تنظیمات خود را درست انجام دهید و تمام جزئیات را ثبت کنید.

در این راهنمای گام به گام، اصول عکاسی از محصول را شرح می دهم: تجهیزات مورد نیاز، تهیه وسایل لباس، راه اندازی آتلیه عکس (حتی اگر فقط در خانه باشد).

سلب مسئولیت: این پست برای بازرگانان تجارت الکترونیکی است که اولین استودیوی عکاسی از محصول خود را راه اندازی می کنند و دانش عکاسی دارند

مرحله 1 – در مورد نحوه نمایش محصولات خود تصمیم بگیرید

قبل از شروع هر کاری، شما باید تصمیم بگیرید که چگونه لباس های خود را در فروشگاه تجارت الکترونیکی خود نشان دهید.

سه روش معمول وجود دارد که چگونه بازرگانان از لباس عکس می گیرند:

از یک مانکن استفاده کنید.

وقتی صحبت از عکاسی از محصول می شود، نمایش کالایی به شکل واقعی تر مانند مانکن می تواند برای مشتریان شما بسیار ارزشمند باشد.

خریداران آنلاین اگر بتوانند ظاهر خود را هنگام پوشیدن تجسم کنند، به احتمال زیاد یک لباس را خریداری می کنند.

یک مانکن بدون هیچ زحمتی برای یافتن مدلی برای هر عکس برداری، به شما شکل واقعی انسانی می دهد. بعداً می توانید پس زمینه را از هر عکس لمس کنید تا لمس حرفه ای شود.

نکته: از برش دستها خودداری کنید، مگر اینکه از چیزی بدون بند عکس بگیرید. به یک آستین آویز و خالی یک شکل واقع گرایانه در فتوشاپ اعطا کنید، خواه پس زمینه را حذف کنید یا نکنید، زمان و مهارت زیادی لازم است.

نکته: اطمینان حاصل کنید که از مانکن مستقیمی استفاده می کنید. مانکن ها در حالت های منحصر به فردی ایستاده اند تا هنگام ایستادن کنار هم همه به نظر یکسان نرسند.

وقتی پس زمینه یک عکس را بردارید و مانکن یک دستش را روی کمر باشد یا باسنش بیرون باشد، خیلی غیر معمول به نظر می رسد!

یک مدل استخدام کنید
اگر بودجه دارید ، یک مدل استخدام کنید.

مدل ها می توانند به هر نوع ژست ضربه بزنند یا با هر نوع زاویه ای که لباس شما را خوب نشان دهند کار کنند. این به شما کمک می کند یک محصول مناسب را بهتر نشان دهید. که می توانید از آن در فروشگاه تجارت الکترونیکی خود و همچنین در رسانه های اجتماعی استفاده کنید. فکر کنید اینستاگرام و تلگرام و Pinterest!

نکته: شما باید وضعیت های مختلفی را آزمایش کنید اما مطمئن شوید که پس از اینکه خریدار می خواهد جزئیات را ببیند، مقدار زیادی از کالایی که می فروشید را پوشانده اید.

عکاسی از لباس

مدل ها همچنین به محصولات شما شخصیت می‌بخشند و محبوبیت برند بیشتری ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، بسیاری از فروشگاه های آنلاین مدل هایی را انتخاب می‌كنند كه به نظر آنها “مشتری هدف” آنها را نشان می دهد.

این عکسهای محصول از Zara (چپ) و Arnhem (راست) از مدلهای بسیار متفاوت و عکسهای مدل دار استفاده می کنند که مارک آنها را به بهترین شکل انتقال می‌دهد.

از نکات منفی، هزینه مدل های شما بیشتر از یک مانکن است و شما باید یک زمان مناسب برای عکسبرداری پیدا کنید، که همیشه آسان نیست.

عکاسی از لباس

نمونه ای از عکاسی از لباس با استفاده از یک مانکن (چپ) در مقابل یک مدل (راست). تصاویر محصول از طریق آقای پورتر

نحوه عکاسی از محصولات روی زمین

عکاسی تخت ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای عکاسی از لباس های شما است.

عکاسی تخت برای پیراهن به خوبی کار می کند و من همچنین دیده ام که برای جوراب و شلوار مردانه کار می کند.

من به طور معمول توصیه نمی کنم در فروشگاه های تجارت الکترونیک خود استفاده کنید، مگر اینکه برای اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی به یک تصویر جذاب نیاز داشته باشید. فکر می کنم وقتی صحبت از تصاویر محصول می شود ، نمایش آنها به شکل واقع گرایانه تری برای مشتریان شما ارزش بیشتری دارد.

برای گرفتن یک عکس تخت عالی ، به یک قطعه بزرگ کاغذ سفید یا یک ورق سفید برای قرار دادن روی زمین نیاز دارید.

اطمینان حاصل کنید که محصولات شما بهترین ظاهر را دارند – لباس های خود را اتو کنید و مطمئن شوید که یقه ها در جای خود قرار دارند و دکمه ها نیز تمام شده اند. شما می توانید با یک تکه مقوا شکل بسیار صاف و مسطحی به محصولات خود بدهید.

به یاد داشته باشید که مشتریان شما نمی توانند محصولات شما را امتحان کنند و اغلب در خرید محصولات مردد هستند زیرا آنها نمی توانند تصور کنند که محصولات چگونه در تن آنها شکل میگیرد.

کاربران شبکه های اجتماعی ، در درجه اول کاربران اینستاگرام و تلگرام و Pinterest با تمرکز بر مد / سبک زندگی ، این ترتیب محصولات را متناسب با یک موضوع خاص ایجاد می کنند و در عین حال شگفت انگیز به نظر می رسند.

شما باید حداقل از یکی از محصولات خود استفاده کنید و لوازم جانبی یا وسایل خانه را انتخاب کنید که مکمل محصول باشند. همه محصولات لازم نیست که متعلق به خود شما باشد. ایده این است که با هدایت ترافیک به سیستم عامل رسانه های اجتماعی خود ، به طور غیرمستقیم به سایت شما نیز مراجعه کنند.

در نظر گرفتن راه های ارتباط محصولات شما با یکدیگر مهم است. عکس ها باید به وضوح یک موضوع ، مناسبت یا رنگ مشترک را ایجاد کنند تا بیننده را تحت فشار قرار ندهد.

مرحله 2 – تجهیزات عکاسی لباس خود را آماده کنید

در اینجا لیستی از تجهیزات عکاسی مورد نیاز شما وجود دارد:

دوربین

داشتن دوربین مناسب می تواند تفاوتی بین عکس حرفه ای یا آماتور ایجاد کند. Mirrorless با توجه به فناوری جدیدتر ، اتصال نور استودیو و وزن کم وزن تر در مقایسه با دوربین های سنتی DSLR ، بهترین نوع دوربین برای عکاسی از لباس است ، اما گوشی هوشمند شما نیز می تواند به همان خوبی کار کند.

تجهیزات روشنایی

برای عکاسی از لباس، نورپردازی ضروری است. خریداران بالقوه می خواهند همه جزئیات مورد را مشاهده کنند بنابراین تهیه چراغ هایی که با دوربین شما صحبت می کنند بسیار مهم است. برای شروع، من توصیه می کنم کیت نوری را انتخاب کنید که شامل سه چراغ باشد بنابراین می توان تنظیم نور سه نقطه ای را انجام داد (یک چراغ کلید، یک چراغ پر کننده و یک چراغ عقب).

اگر تصمیم دارید از یک گوشی هوشمند برای عکاسی خود استفاده کنید، سرمایه گذاری در یک کیت نور مداوم راهی است که نیازی به همگام سازی نور با شاتر دوربین نیست. همچنین می توانید از این نوع کیت روشنایی با دوربین بدون آینه استفاده کنید، اما با تنظیم روشنایی استودیوی سنتی و ماشه بی سیم ، نتایج بهتری حاصل می شود.

کیت استودیو Backdrop

در کنار نورپردازی، پس زمینه یکی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تمیز کردن تصاویر است. من توصیه می کنم یک پس زمینه عکاسی سفید را که شامل یک پایه است ، جستجو کنید. این کیت باید تقریباً 10 * 20 فوت باشد زیرا به شما این امکان را می دهد که برای هر لباس یا لباس دیگری که می توانید بفروشید از یک مانکن به طول کامل عکس بگیرید.

استودیو (بی سیم) راه انداز روشنایی

هنگام بحث در مورد دوربین های بدون آینه در ابتدا، گفتم که شما به یک ماشه روشنایی استودیو نیاز دارید. این لوازم جانبی ثالث بین دوربین و کیت روشنایی استودیو ارتباط برقرار می کند تا اطمینان حاصل کند که همزمان با گرفتن عکس “خاموش” می شوند یا “شات می گیرند”. هنگام خرید یکی از این موارد، فقط مطمئن شوید که مارکی که خریداری می کنید با مارک دوربینی که قصد استفاده از آن را دارید سازگار است.

سه پایه

انتخاب یک سه پایه محکم برای عکاسی در استودیو ضروری است زیرا لرزش ناخواسته دوربین ناشی از نگه داشتن دست در دوربین را از بین می برد. سعی کنید سه پایه ای تهیه کنید که تقریباً تا ارتفاع چشم شما ارتفاع داشته باشد و بدنبال سه پایه ای باشید که در هنگام بالا آمدن پاها به کارتان بیاید.

مانکن یا مدل

مانکن ها می توانند مزایای بیشتری به سبک کلی بدهند و بودجه شما را پایین نگه دارند.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، دست و پا مانکن را برش ندهید.

عکاسی از لباس

در حالی که استفاده از یک مدل می تواند گران باشد ، اما مزایای اضافی که یک حرفه ای می تواند برای یک شات به همراه داشته باشد گاهی از هزینه آن بیشتر است.

به عنوان مثال، یک مدل حرفه ای می تواند بدن خود را تغییر دهد تا از لباسی که مدلسازی می کند تعریف کند، در حالی که اگر این لباس بر روی یک مانکن بود، باید لباس را برای همان اثر سنجاق کنید.

یک مدل همچنین می تواند حرکت طبیعی را به لباسی وارد کند که خریدار می تواند با آن ارتباط برقرار کند. همچنین داشتن ژست مدل شما در یک مکان بیرونی ممکن است بهتر از یک محیط استودیوی داخلی مناسب برند شما باشد.

تصاویر پوشاک lifestyle محبوبیت بیشتری پیدا می کنند، بنابراین فقط به شکل کلی و احساسی که می خواهید بستگی دارد.

جعبه ابزار عکاسی

داشتن ترفند برای عکاسی صنعتی، همیشه هنگام تهیه لباس برای عکاسی از لباس بسیار مفید است. به عنوان مثال ، استفاده از پین ها برای عقب انداختن چین ها یا برچسب های خاص باعث صرفه جویی در زمان زیادی در فتوشاپ می شود. گیره های لباس همچنین یک روش عالی برای جمع آوری و ایمن سازی مواد اضافی در پشت مدل یا مانکن است تا انعکاس کامل و بدون چین و چروک، یکپارچه باشد.

سایر موارد با ارزش عبارتند از: نوار چسب برای قرار دادن پارچه دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارید، باتری های اضافی برای دوربین، لامپ های اضافی برای چراغ های استودیوی خود و اتو بخار برای از بین بردن چین و چروک لباس.

مرحله 3 – محصولات لباس خود را آماده کنید

آماده سازی کلید عکاسی عالی است. نمی توانم به شما بگویم که چند بار عکسبرداری انجام داده ام تا جزئیات کوچک و در عین حال واضح را پیدا کنم. زمانی که در اینجا قرار می دهید پس از صرفه جویی در وقت ویرایش بسیار شما را نجات می دهد و حتی باعث می شود که شما دوباره از پس یکبار دیگر بکشید! من به شما توصیه می کنم تمام لباس های مورد نظر خود را برای عکاسی جمع کرده و یک خط تولید را شروع کنید تا همه چیز آماده شود.

اتو کشیدن یا بخارپز کردن تمام لباس های خود (در لیست پخش آهنگ های مورد علاقه خود) اولین کاری است که باید انجام دهید. این کار را قبل از حلق آویز کردن همه چیز انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ چین و چروکی نشان داده نشده است.

دوم ، جعبه ابزار عکاسی خود را باز کنید، باتری های اضافی را شارژ کنید و پین ها را آماده کنید. اگر به دنبال مانکن هستید ، مانکن خود را با اولین لباس بپوشید.

به دنبال آن جزئیات ریز لباس خود باشید.

بررسی کنید که آیا همه دکمه ها حساب شده اند یا دکمه های آنها بالا رفته است
اگر مانکمن شما منگوله یا کراوات دارد، مطمئن شوید که مدل آنها منظم است.
اطمینان حاصل کنید که آستین های شما نه تنها به صورت مرتب جمع شده بلکه به طور منظم تا شده است
اطمینان حاصل کنید که هیچ لکه ای روی لباس وجود ندارد

مرحله 4 – آتلیه عکاسی خود را راه اندازی کنید

آتلیه عکاسی لباس شما می تواند یک استودیوی حرفه ای یا شاید فقط یک قسمت یدکی در پشت فروشگاه شما باشد. تا زمانی که دوربین و نور مناسب داشته باشید، خیلی مهم نیست.

ابتدا پس زمینه خود را تنظیم کنید. پس از انجام این کار، تنظیم نور و دوربین خود را شروع کنید. همانطور که قبلاً اشاره کردم ، تنظیم نور سه نقطه برای عکاسی از لباس بهترین حالت است.

عکاسی از لباس نوپردازی سه نقطه ای

نور سه نقطه ای از طریق PhotographyPLA.NET تنظیم شده است.

برای شروع، یک نور کنار دوربین خود تنظیم کنید و آن را به سمت مانکن هدایت کنید، این نور اصلی را تشکیل می دهد.

چراغ دوم به عنوان یک نور پر کننده عمل می کند و باید در زاویه 45 درجه از مانکن شما قرار گرفته و از چراغ کلید اول فاصله داشته باشد.

سرانجام با موقعیت نور باقی مانده، این را بین مانکن و پس زمینه قرار دهید.

تصویر بالا راهنمای خوبی برای نحوه قرارگیری بهتر دوربین، سه پایه و چراغ در مقایسه با موقعیت مدل یا مانکن است.

مرحله 5 – تنظیمات دوربین خود را بررسی کنید

هنگام تنظیم دوربین، سه فاکتور وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید: دیافراگم، حساسیت ISO و سرعت شاتر.

همچنین بخوانید: تنظیمات ایزو (ISO)

دیافراگم مناسب برای عکاسی از لباس

برای عکاسی از لباس، ایده آل است که با f / stop بالا ، بین f / 8 و f / 11 عکس بگیرید. این به شما کمک می کند تا فوکوس  بیشتری روی محصولات پوشاک خود داشته باشید.

سرعت شاتر مناسب برای عکاسی از لباس

سرعت شاتر به مدت زمان باز بودن شاتر شما اشاره دارد. در حالت ایده آل، هنگام عکاسی از لباس باید آن را در حدود 1/125 تنظیم کنید.

ایزو مناسب برای عکاسی از لباس

هنگام عکسبرداری از لباس، تنظیمات ISO ایده آل بین 400 تا 800 است. این به نوع منبع نور شما بستگی خواهد داشت. اگر از نور مصنوعی استفاده می کنید، به جای آن ISO خود را بین 600 تا 800 تنظیم کنید تا به شما امکان کاهش نویز را بدهد.

مرحله 6 – شروع به گرفتن عکس های محصول خود کنید

اکنون ، روی قسمت جالب عکاسی از محصولات خود!

اطمینان حاصل کنید که دوربین شما پایدار است. از سه پایه استفاده کنید. با این کار تصاویر واضح و واضح تری به شما ارائه می شود. اگر سه پایه ندارید ، می توانید دوربین خود را روی هر سطح پایدار یا سخت قرار دهید.

مانکن یا مدل شما باید در مرکز قاب دوربین شما باشد. این نکته را بیان کنید که اکثر بوم شما را اشغال می کند. اگر به عکس های نزدیکتر نیاز دارید، یا سه پایه خود را تنظیم کنید یا زوم اپتیکال دوربین را تنظیم کنید.

نکته شماره 1: از بزرگنمایی دیجیتال استفاده نکنید – به دلیل برش دادن تصویر هنگام عکسبرداری، کیفیت عکسهای محصول شما پایین می آید.

نکته شماره 2: دوربین خود را در حالت تایمر 2 ثانیه تنظیم کنید. با این کار دوربین شما می تواند پس از فشار دادن شاتر دوباره روی سوژه شما فوکوس کند.

جزئیات را به نمایش بگذارید.

هنگام عکاسی از لباس، از جزئیات کوچک غافل نشوید.

برای مشتری چیزی بدتر از این که مشتری محصول را تحویل بگیرد و متوجه شود که پارچه آن سفت است، وقتی فکر می کند نرم است. یا اینکه فکر کند در تصویر بیشتر دکمه دارد، اما زیپ بیشتری دارد، نیست.

بنابراین از دوخت، پارچه، برچسب ها، زیپ ها، دکمه ها و هر چیز دیگری در مورد وسایل لباس خود که فکر می کنید مشتری قبل از خرید می خواهد ببیند، عکس بگیرید.

با درج جزئیات می توانید تعداد سواالات مربوط به خدمات مشتری را کم تر کنید و نرخ تبدیل را نیز افزایش دهید زیرا مشتری تمام اطلاعات مربوط به مورد را در مقابل خود دارد.

شما همیشه می توانید عملکرد بزرگنمایی را فعال کنید که به مشتری شما امکان بزرگنمایی را می دهد. شما باید چند نمای نزدیک انتخاب کنید تا به مشتری نشان دهید که کجا باید نگاه کند.

نمایش جرئیات

نمونه هایی از عکاسی از لباس که شامل جزئیات مورد از طریق آقای پورتر است.

نکاتی هنگام عکاسی از لباس

برای نشستن صحیح آن، پیشنهاد می کنم هنگام عکاسی از لباس از وسایل و ابزارهایی برای کمک به شما استفاده کنید.

برای از بین بردن چین و چروک ها، لباس را اتو کنید به نظر من بهترین گزینه بخارشوی است.
اگر باید نیم تنه لباس را پر کنید، یک سوتین پر شده روی مانکن قرار دهید
اگر کالای مورد نظر برای مانکن یا مدل خیلی بزرگ است، از سنجاق ها و گیره ها استفاده کنید تا لباس ها را در جای خود قرار دهید.
استفاده از پنکه می تواند راهی عالی برای حرکت دادن محصول شما باشد.
برای جلوگیری از نمایش  برچسب ها، از نوار شفاف استفاده کنید.

عکاسی از لباس

 

مرحله 7 – ویرایش عکس های محصول خود برای افزایش فروش

پس از اینکه از محصولات خود عکس گرفتید، وقت آن است که تصاویر خود را ویرایش کنید تا همه آنها برای فروشگاه آنلاین شما سازگار باشند.

فرآیند تولید پست شما باید توجه داشته باشد که می خواهید عکس های شما در فروشگاه تجارت الکترونیک شما چگونه باشد. اطمینان حاصل کنید که برای اطمینان از سازگاری، تراز، پس زمینه سفید، برش و اصلاح رنگ را کنترل کرده اید.

اگر می خواهید عکاسی از لباس خود را به سطح بالاتری برسانید، به ایجاد مانکن های شبح فکر کنید. شما نمی توانید حرفه ای تر از این باشید.

یک اثر مانکن شبح باعث می شود تصاویر محصول شما بدون نمایش یک مدل به شکل یک انسان درآید. با نشان دادن قسمت های کوچکی از داخل لباس، فرم سه بعدی بیشتری به محصول می دهید.

عکاسی محصول

نمونه تصاویر مانکن شبح از طریق Matches Fashion.

نیازی به استخدام مدلی برای تصاویر شبح نیست. یک مانکن بهتر کار خواهد کرد روند گرفتن مانکن شبح آسان نیست، اما وقتی می گویم قطعاً ارزشش را دارد به من اعتماد کنید.

چگونه یک اثر مانکن شبح ایجاد کنیم

از جلو از محصول عکس بگیرید. سپس از پشت عکس بگیرید، اما محصول را از داخل برگردانید.

عکاسی تبلیغاتی

توجه کنید که عکس سمت راست مربوط به لباس داخل است. این مورد برای ایجاد ‘گردنبند’ مورد استفاده می شود.

برای این کار باید از سه پایه استفاده کنید و از تغییر میزان بزرگنمایی خودداری کنید. یک ایده خوب این است که برای مانکن خود یک نقطه روی زمین را علامت گذاری کنید ، بنابراین برای هر دو عکس در یک نقطه است. با این کار “دوختن” وسایل پس از آن راحت تر می شود.

مرحله بعدی حذف پس زمینه است، زیرا باید بتوانید پشت قسمت جلویی را ببینید. سپس فقط باید قسمت جلو را در پشت فتوشاپ قرار دهید ، که اگر هر دو عکس شما از یک فاصله و زاویه گرفته شده باشند کار خیلی سختی نیست.

من می دانم که این نیاز به مهارت خاصی و کمی وقت اضافی دارد، بنابراین اگر برای انجام این کار به کمک نیاز دارید، شرکت تبلیغاتی طرح گندم می تواند پس زمینه های عکس را حذف کند و تصاویر نهایی شبح را برای شما ایجاد کند.

عکس های محصول خود را برای فروش آنلاین بارگذاری کنید

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که اقلام خود را در فروشگاه آنلاین خود و هر بازاری که می فروشید بارگذاری کنید و مطمئن شوید با شرایط تصویر مطابقت دارد.

به یاد داشته باشید که عکاسی از لباس می تواند سرگرم کننده باشد. اگر به درستی انجام شود، می تواند فروشگاه شما را شگفت انگیز نشان دهد!

مطالب مرتبط: آموزش عکاسی تبلیغاتی از لباس 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =