عکاسی صنعتی و کاربردهای آن

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد؟

تبلیغات و بازاریابی بخش مهمی از فروش محصولات و خدمات است. این نه تنها در تجارت، بلکه برای مقامات محلی، موسسات خیریه و موسسات آموزشی نیز صادق است.

 تصویرسازی می‌تواند کارکردهای زیادی از جمله جلب توجه مشتری احتمالی، ساده کردن مفاهیم، ​​افزایش جذابیت یک محصول یا خدمات، یا صرفاً جمع‌آوری یک ایده را انجام دهد. اما اغلب بخشی از یک کمپین تبلیغاتی است که باقی می ماند، اما عکس های قوی در تبلیغات می توانند تفاوت بین “خوب” بودن تا بسیار موثر بودن را ایجاد کنند.

عکس ها نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی دارند زیرا می توانند داستانی را بیان کنند. همانطور که ضرب المثل چینی باستان به درستی می گوید: “یک عکس ده هزار کلمه ارزش دارد”.

به جای اینکه عکاسی تبلیغاتی را به عنوان هزینه‌های اضافی کسب‌وکارتان کاهش دهید، باید آن‌ها را به‌عنوان بازگشت سرمایه در نظر بگیرید. استفاده از تصاویر بازاریابی با کیفیت بالا باید برای اطمینان از رشد فروش استفاده شود. برخی افراد البته تعداد کمی از کسب و کارها بر روی هزینه عکاسی برای کمپین بازاریابی تمرکز می کنند و مزایای آن را فراموش می‌کنند.

درست است که هزینه عکاسی با کیفیت بالا بیشتر از عکس‌های استوک یا عکس‌های خودیاری است. اما بسیار موثرتر است و سود کلی استفاده از آنها در برابر هزینه ها نسبتاً بیشتر است. این ناامید کننده است که شرکت ها با خوشحالی مبلغ زیادی را برای چاپ و توزیع هزینه می کنند، اما هزینه های عکاسی را کاهش می دهند. این بدان معنی است که وجوه سرمایه گذاری شده در کمپین کلی به دلیل نتیجه نهایی ضعیف هدر رفته است.

 

چگونه از عکاسی صنعتی و بازاریابی استفاده کنم؟

 

عکاسی تبلیغاتی

 

یک عکاس ماهر با استفاده خوب از تکنیک های عکاسی می تواند کل مفهوم تبلیغاتی را به هم گره بزند. در حال حاضر عکاسی استوک جایگاهی در تبلیغات و بازاریابی دارد، اما می تواند عدم اصالت محصول یا خدمات را نیز به تصویر بکشد. استفاده نادرست از عکس ها و تصاویر می تواند یک کمپین را تضعیف یا نابود کند؛ زیرا تأثیر واقعی ندارد. عکاسی تبلیغاتی می تواند این تاثیر را به همراه داشته باشد.

 فقط به یاد داشته باشید، مردم توسط پیام های بازاریابی بمباران شده اند. در دهه 1970 افراد روزانه در معرض حدود 500 تبلیغ بودند در حالی این تعداد امروزه می تواند به 5000 تبلیغ در روز برسد. به دلیل این بمباران بی وقفه، مصرف کنندگان فقط می توانند برای چند ثانیه توجه خود را به بروشورها و مواد تبلیغاتی قبل از دور انداختن و رفتن به قطعه بعدی معطوف کنند. پس از آن، چه به صورت چاپی یا آنلاین در سطل زباله می رود.

یک عکاس حرفه ای خوب، تصاویری با کیفیت بالا تولید می کند که منحصر به کسب و کار شما خواهد بود. عکاسی تبلیغاتی منحصر به فرد خواهند بود؛ زیرا فقط شما آنها را خواهید داشت. اما مهمتر از آن، آنها عکس های شما و کسب و کار شما خواهند بود. اگر به خوبی انجام شود، آنها به محصولات و خدمات شما کمک می کنند تا از رقبای شما متمایز شوند. آنها می توانند متناسب با برند شما طراحی شوند که به هدف قرار دادن مشتریان مناسب کمک می کند.

مطالب مرتبط » عکاسی صنعتی چیست؟

 

پیام خود را به طور موثر منتقل کنید

به جای استخدام یک “عکاس که هزینه کمتری می‌گیرد” کار کردن با عکاسی که تجربه ای در زمینه عکاسی تبلیغاتی دارد، همیشه موثرتر است. زیرا یک عکاس صنعتی می داند که باید محصول باید برجسته باشد، نه اینکه در پس زمینه محو شود. باید از سایر تبلیغات در این زمینه جدا باشد. یک عکس خوب توجه بیننده را به خود جلب می کند و بر فرآیندهای او تأثیر می گذارد.

دریافت پیامی که در یک عکس جاسازی شده است باعث می‌شود کسی به محصول و فرصت‌های آن نگاهی واقعی داشته باشد.

هنگام برنامه ریزی کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی خود، همیشه باید به عنصری در بودجه بازاریابی خود اجازه دهید که عکاسی تبلیغاتی را پوشش دهد. پرداخت هزینه برای یک عکاس حرفه ای تجربه تجاری خوبی خواهد داشت.

 

عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

 

اگر عکاسی را استخدام کنید تا برای شما عکاسی کند، تصاویر اصلی را خواهید داشت که در صورت تمایل از آنها استفاده کنید. اما فراموش نکنید که قرارداد مجوزی که با عکاس دارید را در نظر بگیرید. آیا آنها به شما امکان استفاده نامحدود از تصاویر را می دهند، آیا آنها فقط برای یک پروژه هستند، آیا هر بار که از عکس ها استفاده می کنید هزینه ای به آنها پرداخت می کنید. بسیاری از عکاسان حق چاپ را برای تصاویر حفظ می کنند، حتی اگر بتوانید به طور انحصاری از آنها استفاده کنید. معنی آن این است که شما می توانید از آنها استفاده کنید، اما نمی توانید آنها را دوباره بفروشید.

 

انواع مختلف عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی به مهارت های متفاوتی نیاز دارند. عکاسی از غذا فقط یک مورد ساده برای گذاشتن مقداری غذا در بشقاب و گرفتن عکس نیست. برای اینکه آن را اشتها آور کند باید در مطلوب ترین حالت خود نشان داده شود، که ممکن است نیاز به استفاده از موادی داشته باشد که ظاهر محصول را حفظ کند. این می تواند از چوب کوکتل، لاک غذا و سایر ترفندهای تجارت متفاوت باشد. عکاسان مد به مهارت‌های دیگری نیاز دارند تا عکسی فعال، جذاب و خواستنی نشان دهد.

 

سخنان پایانی در مورد استفاده از عکاسی در تبلیغاتی در بازاریابی

مدیریت یک کمپین تبلیغاتی یا بازاریابی موثر می تواند یک کار دلهره آور باشد. اما با عکاسی خوب و یک پیام واضح می توانید توجه مشتریان را به خود جلب کنید. این به آنها کمک می کند تا گام بعدی را برای خرید محصولات یا خدمات بردارند.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی توانسته است در میان رقبا و در کنار برند های بزرگ سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارهای عکاسی کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *