عکاسی صنعتی مبلمان

چگونه از مبلمان عکسبرداری کنیم؟

برای عکاسی صنعتی مبلمان چه اصولی را باید رعایت کرد؟

اگر می خواهید مشتریان آنلاین جذب کنید، عکاسی از محصول یک عامل مهم است. محصولاتی که عکس‌های زیبا دارند همیشه فروش بیشتری نسبت به محصولاتی که اینطور نیستند ایجاد می‌کنند. اگر قصد دارید بخشی از مبلمان خود را بصورت آنلاین بفروشید، به تعدادی عکس محصول با کیفیت خوب نیاز خواهید داشت. اگر بتوانید از قوانین ساده پیروی کنید، عکس مبلمان شما باید توجه زیادی را در بین مشتریان جلب کند.

اگرچه اصولی برای گرفتن عکس های خوب از محصول وجود دارد، اما ما اینجا هستیم تا این روند را برای شما آسان کنیم. ما در مورد نور، ترکیب، دمای رنگ و موارد زیادی صحبت خواهیم کرد تا محصولات شما متمایز شوند. در اینجا راهنمای جامع و آسان ما در مورد نحوه عکاسی صنعتی مبلمان برای فروش آنلاین آمده است.

راهنمای گام به گام عکاسی صنعتی مبلمان به منظور فروش آنلاین

عکاسی صنعتی مبلمان

عکاسی صنعتی مبلمانبه یکی از محبوب ترین روش ها برای بازاریابی مبلمان تبدیل شده است. صنعت عکاسی مبلمان از ابتدای عصر دیجیتال رشد چشمگیری داشته است و امروزه صدها هزار عکاس حرفه ای در آن مشغول به کار هستند.

این مقاله همه چیز را از تجهیزات دوربین گرفته تا تکنیک های ویرایش عکس  درباره عکاسی صنعتی مبلمان آموزش می دهد و دلایل انتخاب های مهم در عکاسی را توضیح می دهد.

آیا می خواهید بدانید که بهترین عکس محصول چیست؟ دوربین یا مکان نگهداری گران قیمت در عکاسی مبلمان مهم هستند؟ بله، این موارد عامل اساسی هستند.

اما اگر می خواهید عکس های با بهترین کیفیت را داشته باشید، توجه به جزئیات کلید اصلی است. جای تعجب نیست که مبلمانی که می‌خواهید به مشتری بفروشید قبل از گرفتن هر عکسی به بهترین شکل ظاهر شوند. شما می توانید این فرآیند را با اطمینان از تمیز بودن مبلمان و گردگیری تا حد امکان شروع کنید. فراموش نکنید که تمام برچسب ها و سایر اشکال حواس پرتی را حذف کنید. قسمت های فلزی، چوبی یا چرمی را با پولیش یا پاک کننده چند منظوره جلا دهید.

ادامه مطلب

مشتری شما می‌خواهد محصول به هر حال در شرایط بکر قرار گیرد، بنابراین شما خود را از دردسر نجات می‌دهید. به همین ترتیب، اگر مبلمان دست دوم می فروشید، سعی نکنید عیوب آن را پنهان کنید. نشان دادن خراش یا آسیب جزئی از قبل مورد توجه خریدار خواهد بود.

مقاله مرتبط:

عکاسی صنعتی محیطی

مرحله اول: مبلمان را آماده کنید

عکاسی صنعتی مبلمان

آیا می خواهید بدانید که بهترین عکس محصول چیست؟ دوربین یا مکان نگهداری گران قیمت در عکاسی مبلمان مهم هستند؟ بله، این موارد عامل اساسی هستند.

اما اگر می خواهید عکس های با بهترین کیفیت را داشته باشید، توجه به جزئیات کلید اصلی است. جای تعجب نیست که مبلمانی که می‌خواهید به مشتری بفروشید قبل از گرفتن هر عکسی به بهترین شکل ظاهر شوند. شما می توانید این فرآیند را با اطمینان از تمیز بودن مبلمان و گردگیری تا حد امکان شروع کنید. فراموش نکنید که تمام برچسب ها و سایر اشکال حواس پرتی را حذف کنید. قسمت های فلزی، چوبی یا چرمی را با پولیش یا پاک کننده چند منظوره جلا دهید. مشتری شما می‌خواهد محصول به هر حال در شرایط بکر قرار گیرد، بنابراین شما خود را از دردسر نجات می‌دهید. به همین ترتیب، اگر مبلمان دست دوم می فروشید، سعی نکنید عیوب آن را پنهان کنید. نشان دادن خراش یا آسیب جزئی از قبل مورد توجه خریدار خواهد بود.

مرحله دوم: مکان درست را انتخاب کنید

انتخاب یک مکان خوب که در آن مبلمان شما در عکس ها به بهترین شکل ممکن به نظر برسد ممکن است مشکل باشد. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

اگر در خانه عکاسی می کنید، مطمئن شوید که در کنار یک پنجره باز بزرگ برای حداکثر نور طبیعی قرار بگیرید. مکانی که انتخاب کرده اید باید حداقل سه برابر بزرگتر از مبلمان باشد.

اگر نور طبیعی روی محصول خوب به نظر می رسد، مطمئن شوید که نور خیلی زیاد و زننده نباشد. همچنین می توانید از یک دیفیوزر(پخش کننده نور) یا یک تکه کاغذ سفید برای پخش نور استفاده کنید.

نکته ضروری دیگری که باید در نظر بگیرید این است که مکانی که از آن عکس می گیرید باید تمیز باشد. اگر تصمیم دارید در محیط استودیو عکاسی کنید، مطمئن شوید که از یک پس‌زمینه سفید ساده استفاده کنید، چرا که حذف آن در طول پس‌پردازش آسان‌تر خواهد بود.

مرحله سوم: از پس زمینه استفاده کنید

عکاسی صنعتی مبلمان

مطالعه بیشتر:

بهترین لنزهای عکاسی صنعتی

اگر می خواهید یک تکه از مبلمان را در عکس برجسته کنید، پس زمینه بهترین گزینه برای شماست. در یک پس زمینه شلوغ، تمرکز بر روی سوژه دشوار است. کاری که باید انجام دهید این است که مبلمان خود را به مرکز جذابیت عکس تبدیل کنید.

یک پس زمینه سفید، مبلمان شما را برجسته و در عین حال جذاب جلوه می دهد. اگر در حال عکاسی از یک تکه از مبلمان هستید، پیدا کردن یک صفحه کاغذ سفید بزرگ نباید چندان سخت باشد.

یک تکه کاغذ به اندازه سه برابر طول مبلمان خود را با کمک چند گیره در کنار هم قرار دهید تا پس زمینه را بتوانید نصب کنید.

شما همچنین می توانید از یک ملحفه پارچه ای سفید استفاده کنید که ممکن است در خانه شما آویزان باشد. مطمئن شوید که چین و چروک ندارد تا مطمئن شوید عکس های شما را حرفه ای جلوه می دهد، به این معنی که تفاوت بین سطح افقی و عمودی آن حداقل است.

مرحله چهارم: از یک پر کنده نور استفاده کنید

مرحله چهارم: از یک پر کنده نور استفاده کنید

هر زمان که با کمک نور طبیعی یا یا نور مصنوعی استودیویی عکاسی می کنید، فراموش نکنید که پرکننده نور را به محصول خود اضافه کنید. می توانید از یک بازتابنده یا حتی یک ورق کاغذ ساده برای رفلکس نور طبیعی به مبلمان استفاده کنید. پر کننده نور دو چیز مهم را تضمین می کند.

اولین موردی که پر کننده نور انجام می دهد این است که از تیره شدن بیش از حد سایه های ایجاد شده توسط کلید یا نور اولیه جلوگیری می کند. و دوم اینکه پر کننده نور می تواند به مبلمان شما ابعاد بیشتری بدهد و آنها را چشم نوازتر کند.

مرحله پنجم: انتخاب لنز عالی

انتخاب لنز مناسب برای نیازهای عکاسی محصول شما از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین گزینه برای شما در این شرایط یک لنز تله فوتو است که بین 50 تا 80 میلی متر باشد.

لنزهای ماکرو یا واید را انتخاب نکنید، زیرا می توانند مبلمان را مخدوش نشان دهد. به سراغ لنزی بروید که بتواند تا جایی که می تواند زوم را اپتیکال کند.

فاصله قابل توجهی بین شما و محصولی که برای آن عکس می گیرید ایجاد کنید. اگر در حین عکاسی خیلی به سوژه نزدیک باشید، می تواند تاب یا اعوجاج ایجاد کند که جالب به نظر نمی رسد.

مرحله ششم: دوربین تان را روی سه پایه دوربین قرار دهید

یک سه پایه دوربین ممکن است حرکت شما را در هنگام عکاسی محدود کند، اما کمبود آن بسیار بیشتر از بودن آن جلوه می کند. گاهی اوقات ممکن است ساده تر باشد که خود را برای گرفتن عکسی عالی که به دنبال آن هستید، به سختی بیاندازید.

از این نظر، یک سه پایه دوربین ممکن است حرکت یا آزادی شما را محدود کند. اما هنگامی که شروع به استفاده از آن کردید، از مزایای ویژه آن تعجب خواهید کرد.

بنابراین اولا ثابت نگه داشتن دوربین روی سه پایه دوربین، نتیجه واضح تری به شما می دهد. یک عکس با تنظیمات دستی گرفته شده ممکن است به اندازه کافی سریع به نظر برسد، اما با وجود سه پایه دوربین بهتر نشان داده می شود. علاوه بر این، اگر به دلیل نور کمتر مجبور به استفاده از سرعت شاتر آهسته تر بودید، استفاد از یک سه پایه دوربین برای موقعیت هایی مانند این ضروری است.

مهمتر از آن، دور نگه داشتن لوازم جانبی دوربین، دستان شما را برای گرفتن عکس آزاد نگه می دارد. می توانید از آن برای راه اندازی موثرتر دوربین استفاده کنید. مهمتر از همه، سه پایه دوربین عکس های شما را از تصویری به تصویر دیگر ثابت نگه می دارد.

مرحله هفتم: از دیافراگم کوچک برای لنز استفاده کنید

مبلمانی که می‌خواهید از آن عکس بگیرید ممکن است بزرگ و حجیم باشد و فضای زیادی را در سطح کانونی دوربین بگیرد. اگر از لنز تله فوتو استفاده می کنید، ممکن است همانطور که در بالا ذکر کردیم، با مشکلات فوکوس مواجه شوید.

استفاده از دیافراگم بزرگ به همراه فاصله کانونی بیشتر ممکن است تمام محصول شما را همزمان متمرکز جلوه نکند. این یک مشکل نیست؛ بلکه بیشتر شبیه این است که چگونه چشمان انسان و دوربین ها چیزها را تجسم می کنند.

دیافراگم بزرگ، عمق میدان کم ایجاد می کند، که ممکن است همه سوژه ها را به طور همزمان متمرکز نکند. راه حل چیست؟ با استفاده از دیافراگم کوچکتر، همه چیز در همان زمان در فوکوس واضح باقی می ماند.

اما استفاده از دیافراگم کوچکتر به معنای محدود کردن نور ورودی به سنسور است که تصاویر تیره تری تولید می کند. نکته قبلی ما برای استفاده از سه پایه در این شرایط برای شما مفید خواهد بود. استفاده از سرعت شاتر آهسته تر با دیافراگم بزرگتر بهترین گزینه است.

دوربین را روی سه پایه ثابت نگه دارید تا وقتی با سرعت شاتر پایین عکس می گیرید، عکس هایی واضح بگیرید.

مرحله هشتم: از زوایای مختلف عکس برداری کنید

بهترین کار این است که تمرکز خود را بر نشان دادن هر چه بیشتر محصول به مشتری خود داشته باشید. از عکس برداری مستقیم از روبرو خودداری کنید، زیرا باعث می شود هدف صاف و غیر جالب به نظر برسد.

هدف شما باید ارائه یک نمایش خوب از مبلمانی باشد که می خواهید بفروشید. اطمینان حاصل کنید که روی تمام ابعاد تمرکز کرده اید تا نمای بالا، کنار و جلو قابل مشاهده باشد.

بهترین تصمیم این است که از همه طرف ها در زوایای مختلف عکس بگیرید. ایده های خود را با هم ترکیب کرده و مطابقت دهید و ببینید چه نتیجه ای می دهد.

هرچه بیشتر این مورد را آزمایش کنید، می توانید عکس بهتری را به مشتری ارائه دهید. لنز خود را روی جزئیات زوم کنید و جنبه خاصی را که مبلمان شما را منحصر به فرد می کند به مشتری نشان دهید. یک مشتری خوب از چیزهایی مانند تکه های چوب، حکاکی، منبت کاری و الگوهای پارچه جالب استقبال می کند.

مرحله نهم: گرفتن چندین عکس از هر زاویه را فراموش نکنید

پس از گرفتن عکس از زوایای مختلف، بهترین تصاویر را انتخاب کنید که مبلمان شما را به بهترین شکل نشان می دهند. هرچه تصویر بیشتری به تبلیغ خود اضافه کنید، مشتری بهتر می تواند در مورد آن ایده بگیرد.

فراموش نکنید، تمام تصاویری که برای ارسال انتخاب می‌کنید باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند. تصاویر باکیفیت لایه ای از اصالت را نشان می دهند که صدها کلمه ممکن است در ارائه آن ناکام باشند.

به یاد داشته باشید، مشتری شما نمی تواند به مبلمان شما از نزدیک نگاه کند. آنها از شما بسیار دور هستند؛ آنها نمی توانند به شما بگویند دقیقا کجای مبل را می خواهند مشاهده کنند.

از آنجایی که مشتریان شما نمی توانند مبلمان شما را لمس کنند یا احساس کنند، باید به آنها یک دید گسترده از محصول خود ارائه دهید. این احساس را ایجاد کنید که آنها در اطراف مبلمان شما قدم می زنند، و آنها آن را از همه جهات تصور می کنند. امیدواریم، این باعث شود که آنها آن بخش از مبلمان را پیش خودشان تصور کنند.

مرحله دهم: پس از گرفتن عکس (ویرایش عکس)

مرحله دهم: پس از گرفتن عکس (ویرایش عکس)

ضرب المثلی وجود دارد که می گوید عکس گرفتن از یک سوژه فقط 25 درصد کار است. بقیه کار جلوی یک مانیتور خواهد بود تا عکس شما ویرایش و کامل شود.

اگر به دنبال ایجاد بازدید بیشتر برای پست خود هستید، باید به ویرایش عکس توجه زیادی داشته باشید. در اینجا چند مرحله پردازش وجود دارد که بهترین تصویر ممکن را به شما می دهد.

اصلاح تعادل رنگ سفید

تعادل رنگ سفید موضوعی کاملاً پیچیده برای صحبت است. دوربین‌هایی که برای عکس‌برداری استفاده می‌کنیم ممکن است تصاویری با رنگ‌های 100٪ دقیق ارائه دهند. این موضوع بستگی به سنسور دوربین، تنظیمات نرم افزار یا نحوه ثبت تصویر دارد.

از آنجایی که در حال عکاسی از محصولی هستید که قصد فروش آن را دارید، عکس‌ها باید تا حد امکان رنگ واقعی را نشان دهند.

یک راه حل آسان برای این کار در اکثر نرم افزارهای ویرایش عکس مانند Photoshop و Lightroom وجود دارد.

در قسمت تعادل رنگ سفید، ابزار قطره چکان را از منو انتخاب کنید و روی هر جایی از تصویر که رنگ سفید یا خاکستری دارد کلیک کنید. فتوشاپ یا لایت روم قابلیت تنظیم خودکار تعادل رنگ سفید را دارند.

پردازش عکس ها

عکاسی صنعتی مبلمان را بدون ویرایش تصاویر تمام شده حساب نکنید.

در خارج از دوربین، عکس ها ممکن است عالی به نظر نرسند ولی اگر کمی آنها را پردازش کنید قضیه متفاوت می شود. مواردی مانند تنظیم نوردهی، لغزنده کنتراست، اضافه کردن کمی اشباع و افزایش وضوح ممکن است این کار را برای عکس شما انجام دهند. هنگام پردازش عکس خود، به خاطر داشته باشید که رنگ ها نباید زیاد تغییر کنند.

بهینه سازی ظاهر مبلمان

عکاسی صنعتی مبلمان

بهتر است هر قسمتی از عکس که باعث حواس پرتی می شود مانند گرد و غبار، اثر انگشت و لکه ها را از عکس پاک کنید.

فشار دادن نوار لغزنده به سمت بالا در حالی که نوار برجسته را پایین نگه دارید، ظاهر تمیزتری برای محصولات ایجاد می کند. سعی کنید تصویر را واقع بینانه نگه دارید و در عین حال کمی جذابیت را به آن اضافه کنید. می‌توانید کمی لغزنده اشباع و شفافیت را افزایش دهید تا جلوه‌ای خوش طعم داشته باشید

تنظیمات از پیش تعیین شده می توانند روند کار را سرعت بخشند

ممکن است مجبور شوید صدها تصویر را مرور کنید و تعدادی را انتخاب کنید و پس از ویراش، به عنوان عکس نهایی برگزینید.

نکته خوب این است که می توانید این فرآیند را با استفاده از تنظیمات پیش فرض انجام دهید. شما می توانید تنظیمات پیش فرض خود را در فتوشاپ ایجاد کنید و آنها را روی عکس های مورد علاقه خود اعمال کنید تا ظاهری متمایز داشته باشند.

یا می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و صدها تنظیمات پیش فرض را فقط برای مبلمان دریافت کنید. می توانید از آنها برای تصویر خود استفاده کنید و در عرض چند ثانیه ظاهری حرفه ای داشته باشید. ممکن است مجبور شوید آنها را کمی تنظیم کنید تا بهترین ظاهر را داشته باشید.

حذف بکگراند (تصویر پس زمینه)

حذف بکگراند (تصویر پس زمینه)

اگر می خواهید مشتری را در سطح بالاتری جذب کنید، پس زمینه مبلمان خود را حذف کنید. از آنجایی که اکثر صفحات وب به رنگ سفید ارائه می شوند، نمایش تصاویر در پس زمینه کاملا سفید بسیار مدرن و حرفه ای به نظر می رسد.

شما می توانید پس زمینه های تصویر را به روش های مختلف حذف کنید. فتوشاپ ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا زندگی شما را آسان تر کند. می‌توانید از ابزار جادویی، ابزار انتخاب سریع و ابزار قلم برای برش سوژه از پس‌زمینه استفاده کنید.

اگر به دنبال بهترین نتیجه ممکن هستید، ابزار قلم کار شما را انجام خواهد داد. اما استفاده از ابزار pen مستلزم تسلط بر فتوشاپ است.

پس از انتخاب با ابزار pen، انتخاب به عنوان مسیر ذخیره می شود. شما باید مسیرها را به یک انتخاب تبدیل کنید و سپس آن را از پس زمینه حذف کنید. برای برش، می توانید از ماسک ها یا مسیرهای برش استفاده کنید.

اگر می خواهید مشتری را در سطح بالاتری جذب کنید، پس زمینه مبلمان خود را حذف کنید. از آنجایی که اکثر صفحات وب به رنگ سفید ارائه می شوند، نمایش تصاویر در پس زمینه کاملا سفید بسیار مدرن و حرفه ای به نظر می رسد.

شما می توانید پس زمینه های تصویر را به روش های مختلف حذف کنید. فتوشاپ ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا زندگی شما را آسان تر کند. می‌توانید از ابزار جادویی، ابزار انتخاب سریع و ابزار قلم برای برش سوژه از پس‌زمینه استفاده کنید.

اگر به دنبال بهترین نتیجه ممکن هستید، ابزار قلم کار شما را انجام خواهد داد. اما استفاده از ابزار pen مستلزم تسلط بر فتوشاپ است.

پس از انتخاب با ابزار pen، انتخاب به عنوان مسیر ذخیره می شود. شما باید مسیرها را به یک انتخاب تبدیل کنید و سپس آن را از پس زمینه حذف کنید. برای برش، می توانید از ماسک ها یا مسیرهای برش (clipping paths) استفاده کنید.

مسیرهای برش (clipping paths)

پس از ایجاد یک مسیر برش با ابزار قلم، می توانید مسیر برش را به عنوان یک انتخاب ذخیره کنید. سپس از یک ماسک برای برش سوژه از پس زمینه قبلی استفاده کنید.

سپس یک لایه جدید پشت سوژه ایجاد کنید و لایه را با رنگ سفید پر کنید. لبه ها ممکن است هنوز کمی ژولیده و ناهموار به نظر برسند. می توانید از یک برس گرد نرم برای صاف کردن لبه ها استفاده کنید.

انجام این کارها به مهارت و صبر زیادی نیاز دارد. ناگفته نماند که باید آنها را چند بار برای هر یک از محصولات انجام دهید.

ایجاد سایه

پس از قرار دادن تصویر روی پس‌زمینه سفید، بسیار ساده و غیر واقعی به نظر می‌رسد، زیرا یک فرآیند دیگر وجود دارد که باید طی کنید که به آن سایه سازی می گویند. اشیاء در فضای سه بعدی سایه هایی را در مقابل منبع نور ایجاد می کنند. چند نوع سایه مانند سایه ریخته شده، سایه بازتابی، سایه منعکس شده وجود دارد.

برای ایجاد آسان سایه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لایه موضوع را انتخاب کنید. سپس به کادر گفتگوی لایه لایه بروید و از آنجا drop shadow را انتخاب کنید. سایه را مطابق با نوری که روی سوژه می‌تابد قرار دهید. شدت، گسترش، و حالت ترکیب را روی گزینه تنظیم کنید.

نتیجه این است که به نظر می رسد جسم در یک محیط سه بعدی فضایی است. برای کسب نتایج بهتر، باید آزمون و خطا یاد کنید.

سخن پایانی درباره عکاسی صنعتی از مبلمان

عکاسی صنعتی مبلمان به صورت حرفه ای برای شما نیز ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما لازم نیست که اینطور باشد. اگر مراحلی را که در بالا به آن اشاره کردیم را طی کنید، شما نیز می توانید به راحتی عکسی عالی بسازید.

انجام اکثر مراحلی که در بالا ذکر کردیم نسبتاً آسان است و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

عکاسی صنعتی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =