اشتباهات رایج در طراحی لیبل

ایراد نگارشی لیبل

اشتباهات رایج در طراحی لیبل و راه های پیشگیری از آن

آیا می دانستید که طراحی بسته بندی محصول چقدر اهمیت دارد؟ اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و برای طراحی لیبل روی بسته بندی به کمک نیاز دارید، این مقاله را مطالعه کنید. این راهنما اشتباهات رایج طراحی لیبل محصول را برای پیشگیری از آن بررسی می کند.

عدم استقبال از نقطه قوت فروش منحصر به فرد شما

شما باید سعی کنید و از نقطه فروش منحصر به فرد محصول خود استفاده کنید. هنگام تعیین طرح لیبل محصول خود از USP استفاده کنید. حتی لیبل محصول نیز باید از رقبای شما متمایز باشد.

به عنوان مثال، برخی از محصولات مراقبت از پوست روی برجسته کردن عناصر طبیعی محصول تمرکز دارند. نام تجاری ممکن است نشان دهد که چگونه محصول حاوی مواد شیمیایی مضر نیست یا از عصاره خاصی استفاده می کند.

از USP خود برای الهام بخشیدن به برچسب محصول استفاده کنید. شما ممکن است عامل منحصر به فرد خاص محصول خود را در طراحی لیبل برجسته کنید. به این ترتیب، مصرف کننده فوراً متوجه می شود که محصول شما چه چیزی ارائه می دهد.

 

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

 

نادیده گرفتن مخاطب هدف

هنگام طراحی جعبه، به بازار و مخاطبان خود فکر کنید. دوست دارید چه کسی مشتری شما شود؟ قبل از شروع فرآیند طراحی به این عوامل فکر کنید.

چه دوست داشته باشید به صورت آنلاین و چه در فروشگاه ها محصول تان را بفروشید، این کار بر تصمیم شما تأثیر می گذارد. شما می خواهید جعبه در قفسه مخصوص بسته بندی ها در فروشگاه عالی به نظر برسد.

از مزایای استفاده از محصول یا خدمات خود مطلع شوید. چه کسی از محصولات شما استفاده خواهد کرد؟

اطمینان حاصل کنید که طراحی لیبل محصول شما با بازار هدف و عادات خرید شما هماهنگ است. برند و رنگ های خود را مطابق با جعبه بسته بندی نگه دارید.

مقاله مرتبط:

نقش رنگ در طراحی لیبل

خیلی در برندتان تغییر ایجاد نکنید

ممکن است بخواهید لیبل جدید خود را تغییر دهید. با این حال، اگر مدام لیبل خود را تغییر دهید، در نهایت مشتریان را گیج خواهید کرد. برند شما هویت خاصی خواهد داشت. هویت برند را دور نریزید تنها به این دلیل که می خواهید تغییر کنید. با این حال، تغییرات اندک در برند و لیبل مفید هستند. مشتریان از دیدن تغییرات جدید لیبل شما لذت می برند.

طرح لیبل خیلی شلوغ است

مینیمالیسم برای همه برندها مناسب نیست، اما باید از مشغول شدن بیش از حد با برند خود نیز پرهیز کنید. برخی از الگوهای بسته بندی آشفته و گیج کننده به نظر می رسند. شما نباید مشتریان خود را گیج کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

لیبل شما ایرادات نگارشی دارد

اشتباهات آشکار در دستور زبان و املاء مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. اشتباهات تایپی اولین تصور بد را روی مشتریان شما می گذارد. مشتریان ممکن است فکر کنند شما بی توجه یا غیرحرفه ای هستید.

با ارائه لیبل های واضح و بی عیب با مشتریان اعتماد ایجاد کنید. در غیر این صورت، مصرف کنندگان به شرکتی که اشتباهات نگارشی در لیبل های خود دارد اعتماد نخواهند کرد. آنها تعجب خواهند کرد که آیا همان بی توجهی در هنگام توسعه محصول رخ داده است.

مطمئن شوید که همیشه طرح را دوبار بررسی می کنید. از یک همکار بخواهید دوباره برای شما به آن نگاه کند.

عدم تحقیق درباره رقبا

قبل از شروع طراحی لیبل محصول خود، زمانی را صرف تحقیق در مورد رقبای خود کنید. این یک عنصر حیاتی برای فروش محصول شما است. محصول یا خدمات شما چیست؟ جستجوی آنلاین خود را شروع کنید و محصولات مختلف موجود را بیابید. آیا محصول شما یک کالاست؟ می توانید آن را در کنار برند های بزرگ قرار دهید، اما از استفاده از لیبل های مشابه خودداری کنید.

درک کنید که چه طرح های رنگی بر دسته خاص شما غالب است. سپس، می توانید بفهمید که چه رنگی را انتخاب کنید و متمایز شوید.

شما می خواهید که بسته بندی نیز مشتریان را تشویق به خرید محصول شما کند. شما می توانید چیزی منحصر به فرد و متفاوت ارائه دهید.

در مورد رقبای خود تحقیق کنید چه کاری را خوب انجام می دهند؟ چگونه می توانید چیزی جدید یا بهتر ارائه دهید؟ به نظر می رسد چه پیام ها یا رنگ های محبوبی مشتریان را جذب می کند؟ برای جذب مشتری زمان آسان تری خواهید داشت. کسب و کارها نیز باید به عملکرد و شکل بسته بندی فکر کنند.

مطالعه بیشتر:

چگونه طراحی لیبل می تواند به ایجاد یک محصول برنده کمک کند

به وعده های خود عمل نمی کنید

پول تان را برای طراحی لیبل غیر ضروری محصول هدر ندهید. مشتریان بیشتر نگران انتخاب های پایدار هستند.

هنگام تصمیم گیری در مورد جعبه بسته بندی به این عوامل توجه کنید. شما نمی خواهید مشتریان شما از بسته بندی شما ناراضی باشند.

اکثر کسب و کارها به موادی که برای بسته بندی لیبل استفاده می کنند توجهی نمی کنند. در صورتی که این موضوع می تواند بر میزان فروش تأثیر بگذارد. مشتریان ممکن است از شرکتی خرید کنند که وعده گزینه های پایدار را می دهد.

مردم از جعبه های بسته بندی پلاستیکی ناراضی اند. برندها باید طراحی و بسته بندی لیبل خود را با ارزش های موجود هماهنگ کنند.

اگر وعده یک جعبه بسته بندی سازگار با محیط زیست را می دهید، مطمئن شوید که بسته بندی شما هم تراز با وعده شماست.

کسب و کارها باید یک گزینه پایدار برای محصولات خود پیدا کنند. موادی مانند مقوای مشبک انتخاب مناسبی هستند. شما می توانید آنها را بازیافت کنید، و همچنین قابل تجزیه هستند.

فراموش کردن تجربه جعبه گشایی یا آنباکس محصول

هنگامی که به لیبل خود فکر می کنید، باید به اینفلوئنسرها نیز دسترسی داشته باشید. بسیاری از مصرف کنندگان دوست دارند یک محصول را به صورت زنده برای فالوورهای خود جعبه گشایی کنند. با لیبل محصول زیبا، علاقه مصرف کنندگان را جلب کنید. همچنین می توانید تخفیف ها یا هزینه های رایگان مختلفی را برای مشتریان خود در نظر بگیرید. همچنین می توانید بسته بندی خود را سفارشی کنید.

مصرف کنندگان جعبه گشایی محصول شما را در یوتیوب یا اینستاگرام به اشتراک می گذارند و آنچه را که در یک جعبه خاص آنباکس می کنند، به دیگران می کنند. این کار باعث بهبود تجربه، سطح رضایت و وفاداری مشتری شما می شود. بسیاری از مشتریان دوست دارند در مورد کسب و کار خود به صورت آنلاین صحبت کنند. می توانید نکات مربوط به محصول، کاغذ مارک دار را درج کنید یا از رنگ هایی استفاده کنید که به عنوان رنگ برند انتخاب کرده اید.

از بروز اشتباهات در طراحی لوگو اجتناب کنید

امیدواریم این راهنما در مورد اشتباهات طراحی لیبل محصول مفید بوده باشد. به مشتریان خود جعبه کاربردی ارائه دهید و در عین حال نشان دهنده برند شما باشد. مشتریان را تشویق کنید تا محصول را بصورت آنلاین جعبه گشایی کنند و آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله با عنوان اشتباهات رایج در طراحی لیبل بهره کافی را برده باشید. مطالب این مقاله از منبع خارجی با این لینک ترجمه شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =