نحوه استفاده از نور پر کننده برای عکس های بی نقص

نور پر کننده

کاربرد نور پر کننده در عکاسی را در این مقاله بخوانید!

آیا تابحال سعی کرده اید از کسی عکس بگیرید و در آخر با یک شبح شباهت داشته باشد؟ در این زمان وقت آن است که شما در مورد استفاده از یک نور پر کننده اطلاعات کسب کنید. همانطور که از نام آن پیداست ، مناطق تاریک را پر از نور می کند ، بنابراین در نهایت با یک تصویر در معرض صحیح مواجه خواهید شد.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از نور پر در عکاسی استفاده کنید؟ ادامه مطلب را بخوانید زیرا ما نکات زیادی برای شما داریم!

نور پرکننده در عکاسی
نور پرکننده در عکاسی

هدف از پر کردن چیست؟

آیا مدام در عکس های خود سیلوئت می گیرید ، حتی در صورت روشن بودن آن؟ خوب ، به احتمال زیاد به این دلیل است که شما نور پس زمینه نشان می دهید. به عبارت دیگر ، شما در جایی که نور پشت سوژه شما قرار دارد عکس می گیرید. نور ممکن است به پشت آنها برخورد کند ، اما به صورت آنها برخورد نمی کند. در نتیجه ، در نهایت مدل شما در تصاویر تیره به نظر می رسد.

همچنین می تواند در سایر موارد نوری که فقط یک منبع نور وجود دارد اتفاق بیفتد. اغلب  برای روشن کردن کل سوژه یک نور کافی نیست. منبع نور ثانویه لازم است.

پر کننده نور در عکاسی ، منبع دوم نور است. به پر کردن سایه ها و متعادل سازی نوردهی کمک می کند.

نور کلیدی و نور پر چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات نور پر برویم ، ابتدا باید نور کلیدی در عکاسی را تعریف کنیم و نور را پر کنیم.

نور اصلی منبع اصلی نور شماست که می تواند خورشید یا نور مصنوعی باشد. در همین حال ، نور پر کننده آن منبع نور اضافی است که در مناطق تاریک سوژه را “پر” میکند.

به طور کلی ، نور پر کننده باید کمتر از نور کلیدی باشد. به این ترتیب ، در نهایت بیش از حد در معرض نمایش یا شستشوی جزئیات سوژه خود قرار نخواهید گرفت.

چگونه از نور پر در عکاسی استفاده می کنید؟

روش های زیادی برای ایجاد نور پر وجود دارد. ممکن است از فلش ، بارق ، نور مداوم یا بازتابنده استفاده کنید.

بنابراین تفاوت این منابع نوری چیست؟ فلاش و استروب ها علاوه بر نور اصلی ، نور اضافی نیز ایجاد می کنند تا نور متعادل ایجاد شود. در همین حال ، یک بازتابنده نور موجود را به سوژه برمی گرداند.

و نور پر کننده را کجا قرار می دهید؟ در بیشتر موارد ، آن را جلوی سوژه یا کنار آنها قرار می دهید. هدف آن از بین بردن سایه های صورت و بدن مدل شما است.

به طور کلی ، شما باید نور پر کردن خود را در مقابل منبع اصلی نور قرار دهید.

اگر نور پشت سوژه است ، باید نور پر کننده خود را در مقابل آنها قرار دهید.

و اگر نور در کنار سوژه است ، باید نور پر کننده خود را به کنار بچرخانید.

نور پر کننده

چگونه می توانم از پر کننده نور در استودیو استفاده کنم؟

به غیر از استفاده از نور های پر در فضای باز ، این یک روش مفید در داخل خانه است.

در یک محیط استودیویی ، بیشتر عکاسان در تکنیکی به نام نور 3 نقطه ای از نور پر استفاده می کنند. نورپردازی 3 نقطه به یک چراغ کلیدی ، نور پر و لبه نیاز دارد.

بنابراین چگونه کار می کند؟ معمولاً نور کلیدی یک طرف صورت را روشن می کند و نور پر کننده طرف دیگر را روشن می کند.

در همین حال ، نور لبه پشت سر را روشن می کند. مردم به آن نور مو می گویند زیرا موهای فرد را برجسته می کند.

بیشتر افراد فلاش را چند فوت مستقیم در پشت سوژه قرار می دهند. دیگران ترجیح می دهند آن را در فاصله 45 درجه پشت مدل شما ، دور از قاب دوربین قرار دهید.

همچنان بخوانید» 5 نکته مهم در عکاسی پرتره

عکاسی تبلیغاتی

همچنین مطالعه کنید : چگونه می توان از خیمه نوری برای بهترین نتیجه استفاده کرد

کلید استفاده موثر از نور پرکننده ، تنظیم نسبت پرشدگی صحیح است. برای این کار ، از سبک ترین قسمت ترکیب خود ، میزان نوردهی را بسازید.

آن نقطه می تواند صورت سوژه شما باشد که در آفتاب است ، یا ممکن است پس زمینه باشد. برای اطمینان از اینکه قرائت دقیق را انجام دهید ، از لکه سنج دوربین خود استفاده کنید.

هنگامی که نور موجود را تعیین کردید ، می توانید به اندازه مورد نیاز برای پر کردن عکس اضافه کنید.

بسیار مهم است که نور پر کننده را با نور موجود متعادل کنید. با این کار سایه های صورت سوژه شما کاملاً از بین می روند.

در این عکس زیر ، من از فلش به عنوان نور اصلی خود استفاده کردم که در سمت راست من بود. من برای پر کردن نور از یک سافت باکس کوچک در سمت چپ نور استفاده کردم.

من نور پر کننده خود را با قدرت کمتری نسبت به نور اصلی تنظیم می کنم ، بنابراین سایه های تاریکی وجود ندارد. متعادل سازی نسبت نور تا این حد از نزدیک باعث ایجاد تصویری کاملاً مسطح می شود.

ایجاد یک یا دو توقف نور پر از نور اولیه باعث ایجاد سایه بر روی سوژه شما می شود. پر کردن سایه ها عمق بیشتری را در تصویر شما ایجاد می کند.

برای تصویر بعدی ، یک سافت باکس کوچک در سمت راست سوژه خود قرار دادم. من یک نوردهی از نور محیط انجام دادم و فلش خود را تنظیم کردم تا نسبت کمی بالاتر باشد.

با انجام این کار سایه نرم در سمت چپ صورت او ایجاد شد.

نور پر کننده در عکاسی

نور پر کننده در عکاسی

تصمیم گیری در مورد اینکه چرا می خواهید نور پرتره خود را اضافه کنید تا جلوه مورد نظر شما باشد بسیار ضروری است.

نور را با استفاده از یک فلش کنترل کنید

استفاده از فلاش در تنظیم دستی به شما امکان می دهد بدون توجه به نور موجود ، میزان میزان خروجی را کنترل کنید.

وقتی از فلش خود در هر حالت خودکار استفاده می کنید ، فلاش و دوربین خروجی را تعیین می کنند. این محاسبه تا حدی به نور محیط متکی است.

خیلی زیاد درگیر قرار گرفتن در معرض “صحیح” توسط اعداد نشوید. به مانیتور و هیستوگرام خود توجه کنید تا تأثیری که نور پر کننده شما دارد را ببینید.

مطالعه تصویر روی مانیتور کمک می کند تا بهترین نسبت پر شدن مشخص شود.

 

استفاده از بازتابنده به عنوان نور پر كننده

بازتابنده های قابل جمع شدن ، قابل حمل ، وسیله ای محبوب برای افزودن نور پرکننده به حالت عمودی است. آنها احساس متفاوتی از نور نسبت به فلاش ایجاد می کنند. اما کنترل آن نیز می تواند چالش برانگیز باشد.

بهترین روش برای استفاده از بازتابنده برای نورپردازی پرتره داشتن دستیاری است که می فهمد چه کاری باید انجام دهد.

مدتی را صرف آموزش دستیاری در مورد نحوه استفاده صحیح از بازتابنده کنید. با انجام این کار در هنگام گرفتن عکس های پرتره ، استرس شما را نجات می دهد.

انتخاب بهترین سطح بازتابنده و داشتن آن در زاویه مناسب ، نور مناسبی را برای سوژه شما ایجاد می کند. بازتاب زیاد نور می تواند منجر به قرار گرفتن در معرض نامناسب شود.

به نظر من مفید است که به سوژه هایم بگویم که از بازتابنده دور شوند ، بنابراین آنها به چشم خود آسیب نمی رسانند.

قرار داشتن دستیار در جای مناسب و با بازتابنده ، جذاب ترین نورپردازی را ارائه می دهد. در مقابل محل منبع نور اولیه ، اغلب بهترین مکان برای بازتابنده است.

با یک بازتابنده می توانید نور سوژه خود را ببینید و نسبت ها را قبل از عکس گرفتن مشاهده کنید. بازتابنده از فلش بزرگتر است. نور ملایم تری را به خصوص از سطح غیر براق فراهم می کند.

 

چگونه می توان نور پر کننده خود را بهتر جلوه داد؟

استفاده از یک فلاش اصلاح نشده می تواند نتایج مطلوبی ایجاد کند. حتی اگر نسبت نور پر کننده خود را به زیبایی متعادل کنید ، یک فلاش برهنه از روی پوست منعکس می شود. نقاط گرم ناشی از آن بسیار زشت هستند.

برگشتن فلش یا استفاده از یک اصلاح کننده برای نرم کردن آن به شما کمک می کند پرتره های بهتری بسازید. روش ترجیحی من برای اصلاح فلش استفاده از سافت باکس کوچک است.

این کار کمی کندتر می شود ، اما نور ملایم سافت باکس ارزش آن را دارد. در مقایسه با یک فلاش خالی ، نور سافت باکس بسیار ملایم و جذاب تر است.

نور پر کننده

انتخاب دقیق سطح مناسب روی بازتابنده ضروری است. در تابش آفتاب روشن ، من از بازتابنده های طلا یا نقره استفاده نمی کنم زیرا آنها نور شدید را به سوژه من می تابند.

استفاده از یک سطح مسطح و سفید در آفتاب روشن ، نور ملایم را روی سوژه من پرتاب می کند.

در شرایط پوشیده از ابر با استفاده از سطوح براق طلایی یا نقره ای به شما کمک می کند تا به نور نرم و نسبت خوبی برای منبع نور پر کننده خود دست یابید.

نتیجه
اغلب ، دو نور بهتر از یک نور است. نکته اصلی یادگیری کنترل خروجی است تا بتوانید به نسبت مطلوبی دست پیدا کنید. پایین نگه داشتن نور پر نسبت به نور اولیه ، کمی سایه بر روی سوژه شما باقی می گذارد. انجام این کار به ایجاد عمق کمک می کند.

به دنبال نور منعکس کننده طبیعی برای استفاده در عکس های خود باشید. من دوست دارم این کار را با عکاسی خیابانی انجام دهم.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =