چگونه می توان از خیمه نوری برای بهترین نتیجه استفاده کرد

چگونه می توان از خیمه نوری برای بهترین نتیجه استفاده کرد

خیمه نوری مینی در استودیوها برای عکاسان محصول است. آنها همچنین به عنوان لایت باکس های سبک یا چادرهای نور یا خیمه های نور شناخته می شوند.

برای گرفتن عکس های تمیز و حرفه ای از محصول می توانید از خیمه نور استفاده کنید. این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه!

همچنین بخوانید : نور طبیعی در عکاسی از محصول

خیمه نوری

تجهیزات ضروری برای عکاسی از محصولات در خیمه نوری

چادر روشن
چند منبع نور (اگر چادر نوری شما چراغ داشته باشد ، این لازم نیست)
محصولات
هر نوع دوربینی
سه پایه

خیمه نوری

صدها چادر نوری وجود دارد. قبل از خرید چادر ، باید چند سوال مهم را از خود بپرسید.

اندازه محصولات خود را در نظر بگیرید

خیمه نوری به یک شکل هستند ، اما همه آنها در اندازه های مختلف هستند. شما چیزی می خواهید که به شما فضای کافی برای جابجایی محصولتان را بدهد.

اگر غالباً با flatlays عکاسي مي کنيد ، حتماً چادر سبک تري خريداري کنيد Flatlays عکسهایی است که مستقیماً بالای یک جسم گرفته شده است.

برخی از جعبه های نور عکاسی به قدری بزرگ هستند که فرد می تواند در آنها بایستد. اندازه نیز موضوعی است که باید در نظر بگیرید اگر اغلب از اشیای بزرگ عکس می گیرید.

آیا می خواهم جعبه نور با نورپردازی همراه شود؟

بیشتر خیمه نوری برای عکاسی دارای نور هستند و بسیار مقرون به صرفه هستند. این نورپردازی معمولاً برای بیشتر عکس های محصول کافی است.

روشنایی داخلی می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود. همچنین هیچ فضایی را اشغال نمی کند زیرا معمولاً در جعبه موجود است.

با این حال ، این نیز معمولاً در یک مکان ثابت می شود. اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید ، باید از نورهای خود استفاده کنید. در این حالت ، شما باید یک سافت باکس نور معمولی و بدون هیچ ویژگی اضافی خریداری کنید.

برخی از شرکت ها لایت باکس ها  را به همراه مجموعه روشنایی می فروشند. اینها نورهای خارجی هستند که به همراه محصول ارائه می شوند. آنها برای عکسبرداری محصول حرفه ای و انعطاف پذیر تر هستند.

آیا من باید چادر نوری را به اطراف منتقل کنم؟

اگر در یک مکان عکس های محصول را می گیرید، نیازی نیست که در این مورد فکر کنید. اگر اغلب مسافرت می کنید ، ممکن است بخواهید در یک خیمه نوری سبک تاشو سرمایه گذاری کنید.

جمع آوری جعبه های سبک تاشو به راحتی انجام می شود. حتی می توانید آنها را در کیف خود حمل کنید! آنها همچنین در یک محدوده قیمتی یک جعبه نور استاندارد قرار دارند.

آیا ویژگی های دیگری وجود دارد که دوست داشته باشم چادر نوری داشته باشد؟

برخی از خیمه نوری دارای سوراخ های اضافی برای عکسبرداری هستند. این حفره ها باعث صرفه جویی در وقت می شوند زیرا به این معنی است که برای عکسبرداری از زاویه بالا نیازی به چرخاندن جعبه ندارید.

مطالب مرتبط : بهترین زاویه برای عکاسی از محصول (که بیشترین استفاده را خواهید کرد)

دیگران با پیشینه های مختلف می آیند. رنگ های استاندارد زمینه سیاه و سفید است اما می توانید زمینه های سبز ، زرد یا بافتی نیز داشته باشید.

اگر می خواهید از محصولات خلاقانه عکس بگیرید باید پس زمینه را در نظر بگیرید.

خیمه نوری

هنگامی که بهترین خیمه نوری را برای خود انتخاب کردید ، نکات ما را برای دریافت عکس های عالی محصول دنبال کنید:

پارچه چادر نور را اتو کنید تا از چین و چروک های نامطبوع خلاص شوید
همچنین اطمینان حاصل کنید که از گرد و غبار خلاص شده اید تا عکس های شما تا حد ممکن تمیز به نظر برسند.

استودیوی خود را با استفاده از میز و سه پایه تنظیم کنید
از آنجا که یک خیمه نوری کوچک و قابل حمل است ، می توانید تقریباً در هر جایی آن را برپا کنید. چادر خیمه خود را روی میز قرار دهید. اگر از نور طبیعی استفاده می کنید ، مطمئن شوید که میز به پنجره بزرگی نزدیک است.

دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید. اگر از گوشی هوشمند استفاده می کنید ، باید همچنان از سه پایه استفاده کنید. با این کار مطمئن می شوید که تصاویر شما تا حد ممکن واضح هستند.

داشتن بهترین تنظیمات دوربین نیز ضروری است. به این موارد توجه کنید:

ISO: هرچه ISO کمتری داشته باشید ، نتایج نهایی شما دانه کمتری خواهد داشت. از آنجا که در مکانی با نور مناسب کار می کنید ، نیازی به استفاده از عدد ISO بالا نیست.

دیافراگم:

این به ظاهر شما بستگی دارد. از دیافراگم بزرگ (مثلاً یک عدد f کوچک مانند f / 1.8) برای ایجاد تاری پس زمینه دلپذیر استفاده کنید. از دیافراگم کوچک (به عنوان مثال یک f بزرگ مانند f / 11) برای ضبط همه جزئیات محصول خود استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual را نیز مطالعه کنید.

سرعت شاتر:

برخی از عکاسان از سرعت شاتر پایین برای ایجاد تاری حرکت استفاده می کنند. این اثر برای عکاسی از محصول ضروری نیست. سرعت شاتر شما باید سریع باشد تا از لرزش دوربین جلوگیری کنید. اگر می خواهید محصولات خود را در حال حرکت ضبط کنید ، باید سرعت آن نیز بیشتر شود.

حالت RAW:

این تنظیماتی است که در اکثر دوربین های حرفه ای موجود است. این از JPG بهتر است زیرا داده های تصویری بیشتری را حفظ می کند  که می تواند در هنگام پردازش بسیار کمک کند. بسیاری از دوربین های گوشی هوشمند دارای ویژگی RAW نیز هستند. اگر فاقد آن هستید ، یک برنامه دوربین دستی بارگیری کنید تا کنترل بیشتری بر کیفیت عکس های خود داشته باشید.

8 دلیل برای اینکه چرا باید از فرمت RAW استفاده کنید

عکاسی محصول

از نور استفاده کنید تا عکسهای محصول خود تمیز و کم حجم به نظر برسند
(اگر خیمه نوری  خاص خود را داشته باشید می توانید از این مرحله صرف نظر کنید)

بسیاری از عکاسان محصولات برای افزایش تصاویر خود از نور مصنوعی استفاده می کنند ، اما این همیشه لازم نیست. اگر در شرایط مناسب عکس بگیرید ، می توانید با نور طبیعی عکس های عالی محصول بگیرید.

یکی از بهترین منابع نوری ، پنجره بزرگ است. خیمه نوری خود را در کنار آن قرار دهید ، مطمئن شوید که هیچ نور مستقیم خورشید را روی خود محصول نمی گیرید. مطمئن شوید محصول مستقیماً رو به پنجره است تا سایه ای در اطراف آن وجود نداشته باشد.

در صورت مشاهده سایه های خشن ، می توانید با استفاده از لامپ یا چراغ قوه از شر آنها خلاص شوید. مطمئن شوید که رنگ نور خیلی آبی یا زرد نباشد ، زیرا این امر می تواند عکس های محصول شما را غیرحرفه ای نشان دهد.

برای اطلاعات بیشتر  دمای رنگ در عکاسی چیست؟(و نحوه استفاده از آن در عکاسی) را مطالعه کنید.

عکاسی تبلیغاتی

برای ضبط بهترین طرف محصول خود از زوایای غیرمعمول عکس بگیرید
عکاسی استاندارد محصول الزامات خاصی دارد. اگر برای یک فروشگاه  عکس می گیرید ، عکس های شما باید ساده اما جذاب به نظر برسند.

اگر می توانید کمی انعطاف پذیرتر باشید ، می توانید با زوایای مختلف بازی کنید.

زوایای غیر معمول باعث برجسته شدن عکاسی از محصول شما می شود و راهی عالی برای نشان دادن مهارت های خلاقیت شما به مشتریان بالقوه است.

از انتقال محصول خود نترسید. فضای خیمه نوری با نور اضافی مفید است. از زاویه کم عکاسی کنید و عکسهایی با الهام ار بالا با زاویه تخت بگیرید ، حتی اگر در ابتدا همان چیزی نبوده که برنامه ریزی کرده اید.

این تمرین ممکن است عکس های کاملی از محصول به شما ندهد ، اما قطعاً چشم خلاق شما را تقویت می کند.

عکاسی تبلیغاتی

از زمینه های مختلف برای تغییر حالت برای عکس های چشم نواز استفاده کنید
رنگ پس زمینه شما شرایط عکسبرداری شما را تعیین می کند. رایج ترین رنگ برای عکاسی از محصول ، سیاه و سفید است.

رنگ سفید تمیز ، راحت به نظر می رسد و حداقل گرایانه است. می توانید از محصولات سفید در مقابل پس زمینه های سفید عکس بگیرید. جلوه سفید روی سفید از نظر بصری زیبایی دارد.

سیاه یک رنگ بدتر است. این می تواند محصول شما را مرموز و جذاب جلوه دهد. Black-on-black نیز یک روش محبوب است که باعث می شود تصاویر بسیار حرفه ای به نظر برسند.

همچنین می توانید از رنگ های ساده مانند نارنجی ، سبز و آبی استفاده کنید. برخی از خیمه نوری روشن دارای رنگ زمینه اضافی هستند. اگر در آزمایش با طرح های مختلف باز باشید ، این موارد می توانند مفید باشند.

برخی از زمینه ها بافت دارند. آنها معمولاً ساده هستند اما لمس منحصر به فردی دارند که باعث می شود از رنگ های معمول پس زمینه متمایز شوند. این ها برای عکس های بی روح محصول نیز عالی هستند.

خیمه نوری

برای حرفه ای کردن عکاسی از محصول خود در تجهیزات سرمایه گذاری کنید

علاوه بر یک خیمه نوری ، چند وسیله و لوازم جانبی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها تجربه چادر نور خود را حتی بهتر کنید.

ریموت از راه دور:

این به شما کمک می کند تا از دور عکس بگیرید. تمام کاری که شما باید انجام دهید فشار دادن شاتر روی ریموت است. این برای جلوگیری از لرزش دوربین عالی است. اگر دستگاه شما از راه دور پشتیبانی نمی کند ، می توانید به جای آن از تایمر استفاده کنید.

سه پایه انعطاف پذیر:

برای گرفتن عکس از زاویه های مختلف عالی است. سه پایه انعطاف پذیر می تواند کوچک و قابل حمل باشد ، که آنها را به ابزاری ایده آل برای عکاسی خلاقانه از محصول تبدیل می کند.

فیلتر ژل:

این یک فیلتر شفاف است که می توانید آن را به هر منبع نوری متصل کنید. برای ایجاد فضاهای زیبا ، هر رنگی را انتخاب کنید.

خیمه نوری

سوالات مشترک در مورد خیمه عکاسی

چگونه خیمه نوری را روشن می کنید؟

برخی از چادرهای روشن دارای چراغ های حرفه ای هستند. تنها کاری که باید انجام دهید روشن کردن آنها و تنظیم شدت آن است. برخی از چادرهای روشن جعبه های ساده ای هستند که به نور طبیعی یا مصنوعی نیاز دارند.

برای عکس های حرفه ای محصول به چندین منبع نور از جهات مختلف نیاز دارید.

خیمه نور عکاسی چیست؟

Lightbox یا خیمه نور عکس یک استودیوی کوچک برای عکاسان محصول است. خیمه نوری ها معمولاً زمینه سفید یا سیاه دارند. می توانید از آنها برای گرفتن عکسهای  حرفه ای از اشیا استفاده کنید.

چگونه از اشیا عکس حرفه ای می گیرید؟

برای عکاسی  حرفه ای از اشیا می توانید از خیمه ها استفاده کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که محصول خود را در خیمه نوری قرار دهید.

اگر خیمه نور همراه با چراغ های خود باشد ، روند کار بسیار راحت تر خواهد بود. چراغ ها را روشن کنید ، دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و شات کنید!

خیمه نوری

 

نتیجه

اگر اغلب از محصولات عکس می گیرید ،  لایت باکس برای شما مناسب است.

نکته جالب در مورد صنعت خیمه نوری این است که انواع ابزارها را برای عکاسان محصولات ارائه می دهد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =