8 نکته برتر برای ایجاد پرتره های عالی

ایجاد پرتره

هشت نکته برتر عکس گرفتن پرتره‌

نکات مهم برای ایجاد پرتره های زیبا را در این مقاله بخوانید!

عکاسی پرتره عالی نتیجه ترکیب تکنیک صحیح با بیان یک هنرمند است. برای تسلط بر هنر ثبت پرتره های خیره کننده، این هشت نکته برتر را دنبال کنید.

نقاشی های پرتره که برای اولین بار توسط هنرمندانی مانند پیکاسو انجام شد، دارای تاریخچه داستان گویی بسیار خوبی است. گرفتن عکس های پرتره عالی شکل مدرن همین تکنیک است. در حالی که به تلاش بسیار کمتری نسبت به نقاشی نیاز دارد، ثبت عبارات و احساساتی که عکاسی پرتره خوب را تشکیل می‌دهند، می‌تواند زمان بر باشد.

 

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره هنر ثبت شخصیت ذاتی سوژه شما در یک عکس است. عکاسی پرتره عالی نتیجه ترکیب تکنیک صحیح با بیان یک هنرمند است.

تکنیک: برای ایجاد پرتره استفاده از تنظیمات دوربین، ترکیب بندی، زاویه، نور، پس زمینه و ژست های درست.

هنر: در مورد گرفتن یک پرتره خیره کننده و احساسی است که احساسات را در بینندگان برانگیخته و توجه آنها را جلب می‌کند.

در حالی که این تعریف عجیب اصول اولیه را پوشش می‌دهد، عکاسی پرتره بسیار فراتر از کلیک کردن روی عکس‌های افراد است.

عکاسی پرتره عالی به همان اندازه که شامل پیروی از قوانین و دستورالعمل‌ها می‌شود، به خارج شدن از قالب نیز مربوط می‌شود. ما فهرستی جامع از بهترین شیوه ها و تکنیک ها در مورد نحوه ایجاد پرتره های خوب را گردآوری کرده ایم. در اینجا  قالب های وب سایت عکاسی خیره کننده ای وجود دارد  که برای استفاده شما طراحی شده اند.

1. روی موضوع تمرکز کنید

 

ایجاد پرتره

 

 

موضوع مهم‌ترین جنبه عکاسی پرتره است. راحت کردن سوژه با شما یک عامل ضروری برای یک جلسه عکاسی پرتره موفق است. قبل از عکاسی زمانی را برای ارتباط با مشتری خود اختصاص دهید و در صورت امکان، حضوری ملاقات کنید.

بهتر است با یکدیگر آشنا شوید و اجازه دهید سوژه در مورد سبک عکاسی خود و اینکه دقیقاً در عکاسی به دنبال چه چیزی هستید، بیشتر بداند. ایده های خود در مورد عکسبرداری را با سوژه خود در میان بگذارید و اولویت‌ها و توانایی‌های او را در برنامه خود لحاظ کنید.

حتی اگر با فردی که از او عکس گرفته می شود آشنا باشید، وقتی افراد مقابل دوربین قرار می گیرند ناراحت می شوند. همیشه ایده خوبی است که قبل و در حین عکسبرداری با مدل ارتباط برقرار کنید.

 

2. مکان مناسب را پیدا کنید

مکانی که برای ایجاد پرتره انتخاب می‌کنید تأثیر قابل توجهی در نتایج نهایی خواهد داشت. عکاسی در فضای باز در نور طبیعی بهترین نتایج را به همراه دارد اما چالش های زیادی را به همراه دارد. شما باید با توجه به آب و هوا، زمان روز و تغییر نور و شرایط محیطی در طول روز برنامه ریزی کنید.

از عکاسی در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا باعث ایجاد سایه‌های خشن می‌شود و می‌تواند سوژه‌تان را به حالت چرک درآورد. صبح ها یا بعد از ظهرها را انتخاب کنید که نور خورشید پراکنده می شود و درخششی دوست داشتنی، گرم و طبیعی دریافت می کنید.

اگر در داخل خانه عکاسی می کنید، می توانید کنترل بسیار بیشتری داشته باشید. باید ترتیبات نورپردازی پرتره خود را به درستی برنامه ریزی کنید تا حال و هوای عکاسی، لباس مدل و پس زمینه را تکمیل کنید.

 

3. گرفتن ژست درست

 

ایجاد پرتره

 

 

 

پیدا کردن ژست‌های مناسب عکاسی پرتره برای سوژه‌تان که آن‌ها را به جذاب‌ترین شکل به تصویر می‌کشد.

اینکه سوژه خود را به گونه ای ژست بگیرید که مکمل آنها باشد و در عین حال نور، زاویه دوربین و پس زمینه را در نظر داشته باشید. ترکیب های مختلفی از ژست ها و زوایای مختلف را برای ایجاد پرتره امتحان کنید تا بهترین گزینه ها را برای عکاسی خود بیابید.

بعد از اینکه ژست مناسب برای سوژه خود را پیدا کردید، همیشه می توانید تغییرات ظریفی ایجاد کنید تا هر عکسی عالی باشد.

 

4. عکس های پرتره صادقانه بگیرید.

ژست گرفتن سوژه ها گاهی اوقات نتایج کمتر از حد مطلوب را به همراه دارد. برخی افراد حس راحتی برای ژست گرفتن ندارند. این ناراحتی به‌ویژه در عکاسی پرتره کودک که در آن تصاویر پرتره ژست‌شده می‌توانند اجباری و غیرطبیعی ظاهر شوند، آشکار است.

راحت کردن سوژه ها و عکاسی از آنها در انجام فعالیت های طبیعی و معمولی می تواند عکس های پرتره فوق العاده‌ای ایجاد کند.

 

5. احساسات و عبارات را ضبط کنید.

 

 

ایجاد پرتره

 

ایجاد پرتره هنری همه چیز در مورد یافتن احساسات و بیان در تصاویر پرتره است. گفتن این موضوع آسان تر از انجام دادن آن است. اطمینان حاصل کنید که از لبخندهای ساختگی و نگاه های توخالی خودداری کنید. یک درخشش واقعی در چشم، یک لبخند ضعیف، یک بیان مطمئن؛ اینها دستور العمل هایی برای عکاسی پرتره هستند که نتایج آن می درخشند. با سوژه خود کار کنید و به آنها زمان بدهید تا وارد منطقه شوند. اجبار یا عجله در این فرآیند کارساز نخواهد بود.

 

مطالب مرتبط » اهمیت راحتی سوژه در عکاسی 

چنانچه علاقه مند به مشاهده نمونه عکس صنعتی طرح گندم هستید، صفحه عکاسی صنعتی را مشاهده نمایید.

6. نحوه استفاده از دوربین خود را بیاموزید

ایجاد پرتره قبل از هر چیز، در مورد بیان هنری و تکنیک شماست که برای تکمیل آن نیاز به تمرین زیادی دارد. وقتی شروع به درک تفاوت های ظریف عکاسی پرتره کردید، وقت آن است که روی یک دوربین و لنز خوب سرمایه گذاری کنید. چیزی به نام بهترین دوربین برای پرتره وجود ندارد ، زیرا اکثر دوربین های امروزی می توانند پرتره های عالی را ثبت کنند. این موضوع درک نحوه استفاده کارآمد از آنها در شرایط مختلف روشنایی و محیطی است.

 

دوربین DSLR مناسبی تهیه کنید که به شما امکان کنترل تنظیمات عکاسی پرتره را می‌دهد و تصاویری واضح و با وضوح بالا در فرمت RAW ارائه می‌کند که می‌توانید در پس پردازش روی آن کار کنید. راهنمای دقیق کار با دوربین DSLR برای مبتدیان را در Photodoto بررسی کنید . تنظیمات دوربین را آزمایش کنید تا ابزارهای خود را درک کنید و بتوانید از آنها برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنید.

 

7. انتخاب لنز مناسب برای عکاسی پرتره

مانند تمام ژانر های عکاسی، لنز دوربین حیاتی‌ترین ابزار برای گرفتن عکس مناسب است. باز هم چیزی به نام بهترین لنز برای عکاسی پرتره وجود ندارد. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام لنز برای سناریو مورد نظر شما مناسب تر است. اگر می خواهید عکسی بگیرید که در آن مناظر یا پس زمینه بخش مهمی از تصویر است، بهتر است از یک لنز با زاویه باز استفاده کنید.

 

یک لنز تله فوتو متوسط ​​مانند 85 میلی‌متر یا 105 میلی‌متر به شما امکان می‌دهد بین مدل و پس‌زمینه خود تعادل برقرار کنید.

اگر قرار است عکس فشرده باشد و فقط روی سوژه فوکوس کند، لنز تله فوتو 70 تا 200 میلی‌متری f/2.8 یک انتخاب عالی است. این لنز به شما امکان می دهد بزرگنمایی کنید و بیشتر روی سوژه خود تمرکز کنید. همچنین میزان حواس‌پرتی پس‌زمینه و پیش‌زمینه نمایش را کاهش می‌دهید.

8. پس زمینه مهم است

تمرکز در ایجاد پرتره همانطور که انتظار می رود؛ روی مدل سوژه است. با این حال، پیچیدگی های بیش از این وجود دارد. گاهی اوقات، یک پس‌زمینه جالب می‌تواند درام زیادی به عکس اضافه کند و به برجسته‌تر شدن سوژه شما کمک کند.

با این حال، در بیشتر موارد، محو کردن پس‌زمینه پرتره به درستی می‌تواند تاکید بیشتری بر سوژه بیافزاید. بنابراین ضروری است که ببینیم پس زمینه چگونه خواهد شد و سرعت شاتر و دیافراگم را بر اساس آن تنظیم کنیم.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را تکنیک ها و نکات مهم برای ایجاد پرتره آشنا کنیم؛ امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی صنعتی توانسته است سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. همچنین در این راستا تصمیم گرفته ایم برای علاقه­‌مندان به عکاسی نکات مهم و تکنیک­‌هایی را شرح دهیم؛ امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *