روش های طراحی کاتالوگ

عناصر و محتوای مورد نیاز جهت طراحی کاتالوگ

روش های طراحی کاتالوگ کدامند؟

کاتالوگ های محصولات دارایی های بازاریابی و فروش بسیار مفید شرکت ها هستند و تمام اطلاعات محصول شما را در یک مکان سازماندهی می کنند. از آنجایی که هدف اصلی کاتالوگ ها طبقه بندی اطلاعات محصول است، کاتالوگ محصول نه تنها برای خریداران بلکه برای تصمیم گیرندگان، خرده فروشان، بازاریابان و نمایندگان نیز فروش مفید است. کاتالوگ محصول سندی است که اطلاعات ضروری محصول مانند ابعاد محصول، قیمت، مواد سازنده محصول و موارد دیگر را در خود درج می کند. اگر خریدار در حال ورق زدن کاتالوگ محصولات شما باشد، هدف کاتالوگ تبدیل وی به مشتری خواهد بود. به طور مشابه، اگر یک نماینده فروش از آن کاتالوگ استفاده می کرد، هدف کاتالوگ ارائه اطلاعات محصول به او برای تشویق مکاتبه است که مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل می کند.

انواع کاتالوگ

کاتالوگ فیزیکی، مجله مانند و آنلاین سه نوع کاتالوگ هستند که مشتریان بسته به نیازشان یکی از آنها را برای اهداف تبلیغاتی شرکت شان به شرکت تبلیغاتی جهت طراحی و چاپ سفارش می دهند.

27.6 درصد از مردم کره زمین (برابر با 2.14 میلیارد نفر) بصورت آنلاین خرید می کنند. در نتیجه سفارش طراحی کاتالوگ آنلاین برای در معرض دید قرار گرفتن آن ها به خریداران آنلاین اهمیت بسیاری دارد.

 

چرا به طراحی کاتالوگ نیاز داریم؟

به طور عمده، شما به یک کاتالوگ محصول نیاز دارید تا محصولات را به شیوه ای آسان طبقه بندی کنید تا خوانندگان آن بتوانند به راحتی اطلاعات را تهیه کنند یا بر اساس اطلاعات تصمیم خرید خود را بگیرند.

در ادامه خلاصه ای از دلایل دیگر برای نیاز به کاتالوگ آورده شده است:

 • به تصمیم گیری بهتر کمک می کند
 • فرآیند خرید محصول توسط مشتری را کوتاه تر و کیفیت آن را بالاتر می برد
 • به برنامه ریزی برای تبلیغ محصولات جدید شرکت کمک می کند
 • فرآیند فروش را بهبود می بخشد
 • برای بازاریاب ها اطلاعات مرجع مفیدی را فراهم می کند
 • باعث امکان کاهش تعداد کارمندان می شود
 • به عنوان یک راهنمای مرجع برای همکاران خارجی و بازاریاب های میدانی عمل می کند

در نهایت، همکاران خارجی مانند آژانس های تبلیغاتی و واسطه های فروش می توانند برای جزئیات محصول به کاتالوگ شما مراجعه کنند تا آن را با خریداران خود به اشتراک بگذارند. در همین راستا، بازاریاب‌های میدانی از کاتالوگ استفاده می‌کنند تا جزئیات دقیق محصول و قیمت را به مشتریانی که نسخه‌های نمایشی محصول را به آنها می دهند، ارائه کنند.

مقاله مرتبط: اصولی برای تاثیرگذاری کاتالوگ

 

 

عناصر و محتوای مورد نیاز جهت طراحی کاتالوگ

 • تصاویر
 • توضیحات مختصر
 • ویژگی ها
 • مواد بکار گرفته شده
 • نحوه نگهداری از محصول
 • اقدامات احتیاطی ایمنی
 • مجوزها و گواهینامه ها مانند ISO 9001
 • اعتبار از سوی مشتری (نظرات خریداران محصول)
 • قیمت (شامل تخفیف)
 • عبارات دعوت به اقدام مانند “همین حالا سفارش دهید” یا: “برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید”

روش های طراحی کاتالوگ

سه روش برای طراحی کاتالوگ وجود دارد که شامل طراحی کاتالوگ آنلاین، طراحی کاتالوگ با نرم افزار های کامپیوتری و همچنین طراحی کاتالوگ با گوشی موبایل هستند.

طراحی کاتالوگ آنلاین

طراحی کاتالوگ آنلاین به دلیل عدم نیاز به نصب نرم افزار روی سیستم های کامپیوتری و همچنین داشتن امکانات بیشتر نسبت به طراحی کاتالوگ با گوشی، طرفداران بسیاری دارد. از جمله مهم ترین سایت های طراحی کاتالوگ آنلاین می توان به flipsnack، catalogmachine ،lucidpress، flippingbook، و drawtify اشاره کرد.

طراحی کاتالوگ با نرم افزار های کامپیوتری

روش دوم برای طراحی کاتالوگ، نصب و استفاده از نرم افزار های رایانه ای است. این نرم افزار ها در سیستم عامل های ویندوز، مکینتاش، و لینوکس قابلیت نصب دارند. از جمله بهترین نرم افزار های کامپیوتری طراحی کاتالوگ می توان به flippingbook, catalog machine, akeneo, lucidpress, flipsnack, publitas, dcatalog, webpublication, ipaper اشاره نمود که هر کدام کارایی و متد خاص خود را دارند که شرح آن در این مقاله نمی گنجد.

مطالعه بیشتر:

راهنمای طراحی کاتالوگ: ایجاد یک طرح برنده

طراحی کاتالوگ با گوشی

طراحی کاتالوگ با گوشی نیاز به یک گوشی نسبتاً جدید با سخت افزار مناسب دارد تا بتواند بدون مشکل کار طراحی را انجام دهد. اگر به هر دلیلی به رایانه شخصی دسترسی ندارید می توانید به طور موقت از تلفن همراه تان کار طراحی کاتالوگ را با گوشی انجام دهید. از جمله بهترین نرم افزار های طراحی کاتالوگ با گوشی می توان به FlipHTML5، Onsight، Recamp، Salsify، CatalogStudio10، Adobe Spark Post، Poster Maker، Apple Pages، Catalog Maker -Create Brochure, poster & Catalogue PRO اشاره نمود.

در آخر اینکه برای طراحی کاتالوگ حتماً نیاز به قالب خواهید داشت. چند مورد از بهترین قالب های طراحی کاتالوگ که در سایت معتبر evanto.com برای دانلود موجود هستند می توان به این اسامی اشاره کرد:

Fashion Lookbook Catalogue (INDD, IDML)

Fashion Lookbook Catalogue (INDD, IDML)

Fashion Lookbook Catalogue (INDD, IDML)

Product Catalogue Design Template (INDD, IDML)

روش های طراحی کاتالوگ

Product Catalogue Design Template (INDD, IDML)

Shoes Catalogue Brochures (INDD)

روش های طراحی کاتالوگ
Shoes Catalogue Brochures (INDD)

Product Catalog Template (INDD)

روش های طراحی کاتالوگ
Product Catalog Template (INDD)

Interior Catalogue (INDD, IDML)

Interior Catalogue (INDD, IDML)

امیدواریم از مطالعه این مقاله با عنوان روش های طراحی کاتالوگ لذت برده باشید. تمامی محتوای این مقاله از منابع معتبر خارجی مانند این منبع ترجمه شده است.

همچنین بخوانید: ایده طراحی کاتالوگ

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =