8 نکته منحصر به فرد طراحی لیبل برای مبتدی ها

4- از لوگوی برند (نشان تجاری) ثابت استفاده کنید

چگونه یک لیبل طراحی کنیم: 8 نکته منحصر به فرد برای تازه کارها

طراحی لیبل برای مبتدی ها را باید از کجا شروع کرد؟

گاهی اوقات، کیفیت لیبل یک محصول برای فروش آن محصول کافی است. در یک لیبل، ترکیبی از طراحی گرافیکی چشمگیر و اطلاعات مفید اغلب برای مشتری غیرقابل مقاومت است.

به عبارت دیگر، لیبل یک محصول می تواند نوع تبلیغات آن باشد. این به تجارت شما، محصول شما و کیفیت بالای هر دو صحبت می کند. بنابراین، صرف زمان برای انتخاب نوع مناسب لیبل و توجه و دقت در طراحی آن ضروری است.

اگر کسب و کار شما کوچک است و بودجه لازم برای یک طراح را ندارید، یا اگر نیاز به صرفه جویی در هزینه دارید، می توانید لیبل های خود را طراحی و سفارش دهید. بنابراین، چگونه یک لیبل طراحی می کنید تا مطمئن شوید که یک لیبل یا لیبل تمام شده شگفت انگیز دریافت می کنید؟

ابتدا نوع لیبل مورد نیاز خود را مشخص کنید. سپس، نکات طراحی آسان ما را دنبال کنید تا حرفه ای به نظر برسد. برای آموزش طراحی لیبل برای مبتدی ها با ما همراه باشید.

انواع لیبل

قبل از شروع نحوه طراحی یک لیبل، ابتدا باید نوع مورد نیاز خود را مشخص کنید:

  • لیبل های آدرس
  • لیبل های فراخوان برای اقدام (call to action)
  • لیبل های محصول
  • لیبل های بسته بندی
  • لیبل های نامگذاری
ادامه مطلب

1- لیبل های آدرس

طراحی لیبل آدرس خود برای برند شما ارسال مکاتبات مربوط به شرکت را آسان تر می کند. لوگوی خود را روی لیبل قرار دهید تا وقتی آن را روی پاکت نامه یا بسته بندی می چسبانید، فوراً برای ظاهری حرفه ای علامت گذاری شود.

2- لیبل های فراخوان برای اقدام

لیبل‌های فراخوان، لیبل‌های ساده‌ای هستند که می‌توانید روی یک محصول قرار دهید تا مشتری خود را دعوت به اقدام کنید. اینها می توانند ساده یا مفصل باشند، اما اغلب دارای یک عبارت دعوت به اقدام هستند. به عنوان مثال، لیبل‌های دعوت به اقدام که می‌گویند «برای دیدن جزئیات محصول روی این لینک کلیک کنید» “جهت کسب اطلاعات بیشتر همین حالا تماس بگیرید” یا “تنها یکبار امتحان کنید” از مشتری خود دعوت کنید تا محصول شما را بررسی کند و فواید آن را به طور مستقیم تجربه کند.

3- لیبل محصولات

لیبل‌های محصولات شاید رایج‌ترین نوع لیبل‌هایی باشند که با آن آشنا هستید. این لیبل‌ها تقریباً روی هر محصولی که می‌توانید بخرید وجود دارد و آن محصول، فواید یا ترکیبات آن را توصیف می‌کند و شامل برندسازی می‌شود. لیبل گذاری مناسب محصول می تواند به ابهام زدایی از یک محصول کمک کند، مزایای آن را به وضوح به مشتری منتقل کند و آن را فریبنده یا جذاب جلوه دهد.

4- بسته بندی لیبل

 

 

برای ارسال محصولات تان، بسته‌بندی لیبل‌ها برای جعبه‌ها و پاکت‌ها می‌تواند تجربه مشتری را یک قدم جلوتر ببرد. یک لیبل را به همراه برند شرکت روی آن به یک جعبه اضافه کنید، یا یکی را به عنوان مهر و موم پاکت اضافه کنید.5- لیبل های نامگذاری

فرقی نمی‌کند تیم شما در یک نمایشگاه شرکت می‌کند یا فقط به لیبل‌های نامگذاری را برای کارمندان خود نیاز دارید، سفارشی کردن لیبل‌های نامگذاری یک راه عالی دیگر برای تأثیرگذاری خوب و ماندن در برند است.

مقاله مرتبط:

چگونه طراحی لیبل می تواند به ایجاد یک محصول برنده کمک کند

(نکات مهم طراحی لیبل برای مبتدی ها با ما همراه باشید.)

8 نکته برای طراحی یک لیبل با ظاهر حرفه ای

طراحی لیبل برای بسته بندی محصول کار بزرگی است. لیبل مستقیماً بر نحوه درک محصول شما تأثیر می گذارد و بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد. با این حال، همانطور که به زودی خواهید دید، این ایده خوبی نیست که وقتی می خواهید بفهمید چگونه یک لیبل طراحی کنید.

در عوض، این نکات اساسی را دنبال کنید، کمی با آن سرگرم شوید، و فرمول برنده لیبل های حرفه ای و جذاب را به دست خواهید آورد.

1- از بهترین ابزارهای ممکن استفاده کنید

قبل از اینکه بتوانید یک لوگو یا لیبل آنلاین زیبا طراحی کنید، باید ابزار مناسبی برای کار داشته باشید. خوشبختانه، چند گزینه مختلف وجود دارد که نتایج عالی را به همراه خواهد داشت، چه در یک محیط کسب و کار کوچک یا خارج از دفتر خانه خود کار کنید.

استفاده از یکی از این ابزارهای طراحی را در نظر بگیرید:

  • Adobe Suite: این نرم افزار شامل انواع برنامه های طراحی (از جمله Photoshop، Illustrator و InDesign) است که به شما امکان می دهد محصولات طراحی گرافیکی پیچیده مانند لیبل های محصول را ایجاد و ویرایش کنید.
  • Microsoft Word: این نرم افزار دارای قالب های قالب بندی لیبل با کاربری آسان است، بنابراین طراحان می توانند بسیاری از لیبل ها را در یک صفحه پیکربندی و چاپ کنند.
  • Canava: این نرم افزار آنلاین دارای طیف گسترده ای از قالب های رایگان است که می توانید از آنها استفاده و ویرایش کنید تا لیبل کامل خود را ایجاد کنید و آن را به گزینه ای عالی برای طراحان سطح ابتدایی تبدیل می کند.

2- مهم ترین اطلاعات را درج کنید

 طراحی لیبل برای مبتدی ها

هنگام طراحی لیبل خود، باید مطمئن شوید که اطلاعات کلیدی را بدون اینکه لیبل را با متن اغراق آمیز پر کنید درج شده است.

با متن بیش از حد اغراق آمیز، لیبل شما درهم و برهم و گیج کننده به نظر می رسد. به همین دلیل است که شما باید دقیقاً آنچه را که نیاز دارید برای کمک به مشتری در درک محصول و تمایل به آن (نه بیشتر، نه کمتر) بگنجانید و مشخص کنید.

مثال برای طراحی لیبل برای مبتدی ها : روی لیبل قهوه در بالا، طراح مطمئن شده است که اطلاعات مهم خرید (منشا دانه قهوه و نوع برشته شدن) را درج کرده است، اما فضای زیادی روی لیبل در نظر گفته است. این کار به نام تجاری و لوگو فرصتی برای برجسته شدن می دهد.

3- به بسته بندی و ظروف محصول فکر کنید

اندازه، شکل و نوع بسته بندی یا جعبه محصول شما قطعاً روی طراحی لیبل شما تاثیر گذار است.

به عنوان مثال، یک ظرف کوچک ادویه به لیبل بسیار کوچکتری نیاز دارد. باید خوب به نظر برسد و روی آن سطح کوچک برجسته باشد، اما نمی‌توانید اطلاعات زیادی روی آن بنویسید وگرنه خواندن آن سخت خواهد بود.

هر محصول بسته بندی منحصر به فرد خود را دارد (یک شیشه سس کچاپ به لیبل بسیار متفاوتی نسبت به یک بسته کوکی یا یک جفت هدفون نیاز دارد). بنابراین، زمانی که شما در حال طراحی یک لیبل محصول هستید، بسیار مهم است که بسته بندی محصول را در بالای ذهن خود نگه دارید. به هر حال، اگر لیبل برای ظرف خیلی بزرگ یا کوچک باشد، چشم مشتری را جلب نمی کند.

قبل از شروع کار با سایر عناصر طراحی، شکل و اندازه محصول و همچنین محل لیبل روی بسته بندی را در نظر بگیرید. این به شما پارامترهای واضحی را می دهد که باید روی آنها کار کنید، و اندازه فونت و تصویر مورد نیاز برای استفاده را تعیین می کند.

4- از لوگوی برند (نشان تجاری) ثابت استفاده کنید

نکته طراحی لیبل برای مبتدی ها:  فراموش نکنید که هنگام طراحی لوگو یا نام تجاری خود را اضافه کنید. لیبل محصول شما باید دو کار اصلی را انجام دهد: باید به مشتری شما بگوید که چه چیزی داخل بسته بندی است و باید شرکت شما را تبلیغ کند. انجام اولی به اندازه کافی ساده است (فقط از یک کپی واضح و موثر روی لیبل خود استفاده کنید) اما دومی شما را ملزم به استفاده از برندسازی بسیار منسجم می کند.

چگونه می توانید مطمئن شوید که لیبل شما نشان دهنده برند شما است؟ با لوگوی خود. هر یک از محصولات قابل چاپ شرکت شما باید لوگوی شما را در جایی داشته باشد و لیبل های محصول شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مطمئن شوید که لوگوی شما به طور برجسته در طرح شما قرار گرفته باشد.

 

در مثال فوق از Ucreative، بسته بندی و محصول ممکن است تغییر کند، اما نام تجاری یک عنصر ثابت در طراحی باقی می ماند. در هر بسته یکسان به نظر می رسد، اما همچنان همدیگر را تکمیل می کند.

مطالعه بیشتر:

اشتباهات رایج در طراحی لیبل

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =