ایده طراحی کاتالوگ

کاتالوگ با طراحی خوب

ایده طراحی کاتالوگ را چگونه بدست بیاوریم؟

یک کاتالوگ با طراحی خوب نقش بسیار مهمی در ایجاد تصویر برند شما در ذهن مخاطب دارد. بدون داشتن ایده طراحی کاتالوگ، پیشنهاد بازاریابی شرکت شما ناقص خواهد بود و فروش شما کاهش خواهد یافت. همانطور که متخصصان بازاریابی می‌دانند، طراحی کاتالوگ فقط استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌های کاتالوگ شما نیست، بلکه دانستن نحوه استفاده از آنها در عمل و زمان تغییر قالب و همچنین داشتن ایده طراحی کاتالوگ مناسب است. برای یادگیری نحوه یافتن طرح های خلاقانه برای کاتالوگ محصولات خود، ادامه مطلب را بخوانید.

کاتالوگ با طراحی خوب

چه اینکه بازی های ویدیویی موبایلی طراحی کنید و چه ماشین آلات صنعتی، قرار دادن کاتالوگ آنلاین راهی عالی برای جذب مشتریان جدید است. انتشار بروشور با جزئیات محصولات یا خدمات شما نه تنها برای اطلاع رسانی درباره آنها خوب است، بلکه به مشتریان و سرمایه گذاران احتمالی شما کمک می کند تا چیزی در مورد برند شما بیاموزند. یک کاتالوگ با طراحی خوب فقط کارت ویزیت شما نیست، بلکه راهنمایی است که شما باید به مشتری ارائه دهید.

ترفند های مفید برای طراحی کاتالوگ محصول

کاتالوگ تان را ساده و دلچسب نگه دارید

اگر یک طراح گرافیک حرفه ای نیستید، می توانید خدمات طراحی را پیدا کنید تا در چیدمان به شما کمک کند. اما هیچ مشکلی وجود ندارد که یک شرکت کوچک از تصاویر محصول، الگوهای کاتالوگ و عناصر از پیش ساخته شده برای نمایش پیشنهاد خود استفاده کند. اگر خلاقیت ندارید، می‌توانید با استفاده از یک الگو و ابزارهای ساده مانند Word یا PowerPoint یک کاتالوگ محصول ایجاد کنید.

کاتالوگ را ساده طراحی کنید. شرکت های کوچکتر می توانند به راحتی محصولات، قیمت ها و نقاط قوت کلیدی خود را تنها در چند صفحه به نمایش بگذارند. شما می خواهید مشتری جذب کنید، نه خلق آثار هنری. اگر به یک بروشور کوتاه نیاز دارید، می توانید از یک قالب کاتالوگ از پیش ساخته شده استفاده کنید.

ایده طراحی کاتالوگ
کاتالوگ تان را ساده و دلچسب نگه دارید

در حین الگو برداری و ایجاد ایده طراحی کاتالوگ بهتر است بدانید که باید توضیحات محصول خود را کوتاه و مختصرکنید. در کاتالوگ محصول جایی برای شعر سرایی وجود ندارد. برخی از قالب‌های طراحی فقط جعبه‌های کوچکی را برای متن ارائه می‌دهند، اما زمانی که مهارت‌های طراحی خلاقانه‌تری را ارائه دهید (یا افراد حرفه‌ای را برای این کار استخدام کنید)، نحوه استفاده مؤثر از آنها را یاد خواهید گرفت. در هر صورت، شما نمی خواهید خواننده را با دیواری از متن غرق کنید. سعی کنید از استفاده از زبان تخصصی و عامیانه خودداری کنید، حتی اگر این کار شما را حرفه‌ای‌تر می‌کند. همه ایده‌های جدید باید برای افراد عادی توضیح داده شود تا به آنها کمک کند محتوای شما را پیدا کنند.

مقالات مرتبط: روش های طراحی کاتالوگ

کاتالوگ محصولات برای خوانده شدن طراحی می شود

از فدعوت به اقدام و لینک های تبلیغاتی در کاتالوگ استفاده کنید. می توانید پیوندهای تماس را برای رسانه های اجتماعی خود قرار دهید. همچنین می توانید از ویژگی منحصر به فرد نرم افزارهای ساخت کاتالوگ استفاده کنید تا بتوانید آنها را در صفحه کاتالوگ منتشر شده قرار دهید. می‌توانید با ارائه عکس‌ها یا ویدیوهای آنلاین، تجربه آنلاین مشتریان خود را بهبود بخشید. و اگر آن را در نمایه فیس بوک یا لینکداین خود پست کنید، مشتری می تواند تنها با دو کلیک با شما تماس بگیرد!

نوع دیگری از متن که می توانید با موفقیت از آن استفاده کنید نقل قول است. مرام نامه شما، نظرات مهم یا برجسته در مورد شما، محصولات و خدمات شما می تواند کاتالوگ شما را زنده کند، به خصوص اگر عناصر گرافیکی هیجان انگیز زیادی در قالب خود نداشته باشید. حروف غیرمعمول نوشته شده با فونت نامناسب مطمئناً توجه خواننده را به خود جلب می کند. برای نشان دادن اینکه این یک نقل قول است، از قالب بندی ارائه شده توسط الگوهای کاتالوگ خود استفاده کنید، مانند کادرها، نوارها، علامت نقل قول و نام نویسنده.

متخصصان واقعی همچنین می دانند که از چه فونت هایی استفاده کنند. می‌توانید در جاهای دیگر درباره آنها بیشتر بخوانید، اما به طور کلی، دو نوع اصلی فونت وجود دارد – سریف (با خط و نقطه‌) و sans serif ساده.

خواندن نوع اول آسان‌تر است، اما نوع دوم مرور متن را بسیار آسان‌تر می‌کند. اگر از sans-serif برای متن اصلی خود استفاده می کنید، باید از فونت های سریف برای عنوان یا عنوان استفاده کنید یا برعکس. فونت ها باید در کل محتوای شما یکسان و مشابه باشند.

از قالب های گرافیکی و طرح های خلاقانه استفاده کنید

از قالب های گرافیکی و طرح های خلاقانه استفاده کنید
از قالب های گرافیکی و طرح های خلاقانه استفاده کنید

زمانی روی  ایده طراحی کاتالوگ از ارائه هر چه بیشتر تصاویر از محصولات خود نترسید. مشتریان شما می خواهند محصول شما را قبل از پرداخت هزینه کاملاً ارزیابی کنند. همیشه راه حل هایی وجود دارد که حتی بتوانید خدمات پرداخت را که نمی توانید عکس های زیادی از آن تهیه کنید در کاتالوگ محصول بگنجانید.

در بروشور خود، می‌توانید از تصاویر به روش‌های مختلفی استفاده کنید. بسیاری از الگوهای کاتالوگ از باکس هایی استفاده می‌کنند که می‌توانید عکس‌های محصول خود را در آن قرار دهید، اما می‌توانید آن‌ها را گسترش دهید تا بر کل طرح‌بندی شما تسلط داشته باشند. غالباً، تصاویری که به‌عنوان «صفحه پاششی» طراحی می‌شوند، می‌توانند توجه را به کل طراحی شما جلب کنند. مردم تمایل دارند ابتدا روی تصاویر و سپس متن چاپ شده تمرکز کنند.

ایده طراحی کاتالوگ
صفحه پاششی

اما عکس‌ها تنها ابزاری نیستند که می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین می توانید از ابزار های دیگر مانند قاب ها، آیکون ها، وکتور ها یا تصاویر نقاشی شده استفاده کنید. بسیاری از الگوها با سبک طراحی دستی بهتر به نظر می رسند، به خصوص زمانی که در حال تبلیغ خدمات طراحی خلاقانه یا کارهای مشابه هستید. وکتور ها را می توان به اندازه دلخواه بزرگ یا کوچک ساخت و رنگ ها را می توان به راحتی تغییر داد تا با طرح بروشور شما و تصویر شرکت شما مطابقت داشته باشد.

الگوهای کاتالوگی را بکار بگیرید که از کنتراست و رنگ استفاده می کنند

ایده طراحی کاتالوگ بدون تصاویر مناسب تکمیل نخواهد بود.

تصاویر یک راه عالی برای سازماندهی اطلاعات هستند، اما می توانید از رنگ ها نیز برای طراحی صفحات خود استفاده کنید. یک بلوک رنگ از رنگ های مشابه و متضاد برای ایجاد تقسیمات فضا یا بلوک هایی که با هم ترکیب می شوند استفاده می کند. شما می توانید از این بلوک ها به عنوان فضای آزاد استفاده کنید و آنها را با متن و گرافیک خود پر کنید و همیشه می توانید از رنگ هایی که مناسب محصول، برند یا شرکت است استفاده کنید. می‌توانید از رنگ‌ها برای اتصال و پیوند بخش‌های مختلف PDF استفاده کنید و در این زمینه استفاده از یک طرح رنگ ثابت به چیدمان شما کمک می‌کند.

ایده طراحی کاتالوگ
الگوهای کاتالوگی را بکار بگیرید که از کنتراست و رنگ استفاده می کنند

همچنین می توانید از خطوط، منحنی ها و کادرها برای جلب توجه خوانندگان به مطالب مهم استفاده کنید. خطوط نقطه چین یا زیگزاگی یا مورب می توانند یکنواخت را قطع کنند و ایجاد حرکت کنند، در حالی که باکس های متقارن مختلف می توانند تصور دلپذیری از ثبات ایجاد کنند. طبق معمول، همه چیز به طراحی کاتالوگ و ایده طراحی کاتالوگ شما و الگو یا ایده ای که دنبال می کنید بستگی دارد. تصاویر پویاتر استفاده زیادی از الگو برداری از سبک کتاب های کمیک نمی کنند تا بتوانند به خودی خود مؤثر باشند.

شما می توانید هزاران قالب حرفه ای طراحی شده را در اینترنت پیدا کنید، بنابراین نیازی به طراحی از ابتدا ندارید. در این سایت همچنین انواع نمونه ها و پیشنهادات متخصصان این حوزه را خواهید یافت.

مطالعه بیشتر:

طراحی کاتالوگ محصولات

چه چیزی باید در کاتالوگ محصولات شما دیده شود؟

بخش‌هایی در کاتالوگ وجود دارد که هر بروشوری باید حاوی آن‌ها باشد. صفحه اول باید جذاب ترین تصویر، عنوان توصیفی و مختصر و شرح مختصری از مطالب باشد. اگر قیمت محصولاتتان خود را مرتباً به‌روزرسانی می‌کنید، یادداشت کنید این نسخه کدام نسخه از ککاتالوگ شماست. در صورت تمایل می توانید آرشیو شماره های قبلی را نگهداری کنید!

کاتالوگ محصول شما به فهرستی از مطالب نیاز دارد که تمام بخش ها و توضیحات پیشنهاد کسب و کار شما را فهرست کند. البته، اگر فقط کاتالوگ شما چهار صفحه باشد، واقعاً نیازی به توضیح طولانی ندارد.

با این حال، باید کاتالوگ شما شامل یک مقدمه باشد. اگر کاتالوگ محصولات شما برای افرادی است که هنوز برند، شرکت و وضعیت بازار شما را نمی‌شناسند، می‌توانید تا جایی که دوست دارید جزئیات را ارائه دهید. پشت جلد کاتالوگ محصول شما باید حاوی اطلاعات تماس نیز باشد. همچنین می توانید پیشنهادات جالبی را که می خواهید خواننده شما درباره کسب و کارتان به خاطر بسپارد، درج کنید.

مطالب مقاله ایده طراحی کاتالوگ از این لینک که یک منبع خارجی معتبر است ترجمه شده است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =