عکاسی حرفه ای از اتومبیل

نکات مهم برای عکاسی حرفه ای از اتومبیل را در این مقاله بخوانید!

اگر اتومبیلی دارید که به آن افتخار می کنید ، در نهایت باید عکس های به یاد ماندنی و زیبایی را از آن بگیرید. البته می توانید زمانی که به یک مکان خنک رسیدید  با گوشی هوشمند خود چند تصویر بگیرید و کارتان تمام شود. اما اگر فقط کمی بیشتر تلاش کنید ، می توانید تصاویری را بسازید که به همان افتخار خود ماشین باشد!  مثال های زیر  که طی سال های زیادی از عکاسی از اتومبیل آموخته ام – برخی از ملاحظات و استراتژی های اصلی را برای عکاسی از ماشین نشان می دهد.  به کاری که انجام می دهید فکر کنید. فقط یک عکس فوری در مقابل یک ساختمان یا کوه نگیرید. در عوض ، به ترکیب بندی ، شرایط نوری ، پس زمینه ، زاویه ها ، تنظیمات دوربین و موارد دیگر توجه کنید. لازم نیست که همه چیز را در مورد عکاسی بدانید ، اما صرف وقت و تفکر حتی در مورد بسیاری از جنبه هایی که در یک عکس خوب قرار دارد ، می تواند دنیایی از تفاوت ایجاد کند.

همچنین بخوانید : عکاسی صنعتی از ماشین آلات

 

عکاسی از ماشین

قانون عکاسی اتومبیل شماره 1: نور را تعقیب کنید

قانون عکسبرداری در ساعت طلایی بسیار مهم است. ساعت بعد از طلوع آفتاب و ماه قبل از غروب آفتاب بهترین نور را برای عکس ها ارائه می دهند. نور خورشید با زاویه کم گرما و بافت را به تصویر اضافه می کند ، و نور به طور کلی کم نور به شما امکان می دهد عناصر تصویر را به راحتی متعادل کنید. یک بار آن را بسته بندی نکنید: یکشنبه عصر این BMW i8 را شات کردم که مشخص شد آسمان در حال شکل گرفتن است تا پس از غروب خورشید رنگ های چشمگیری ارائه دهد. به ابرها توجه کنید و نسبت به قرار گرفتن در معرض ، سخت بگیرید تا شات را بگیرید.

همچنین به یاد داشته باشید که اگر می خواهید پیش زمینه و پس زمینه به همان اندازه واضح باشد ، f-stop دیافراگم را به مقادیر بالاتر برسانید – مثلاً بین f / 14 تا f / 20 – در حالی که نوردهی را برای جبران تصویر تاریک فزاینده تنظیم کنید. این در حدود f / 14 شات شد ، اما من باید کمی بالاتر می رفتم ، زیرا پس زمینه خارج از فوکوس است. (دیافراگم بالاتر ، همانطور که در چراغهای جلو دیده می شود ، از نقاط نور باعث ایجاد شراره می شود.)

همچنین ، سعی کنید ISO را تا حد ممکن پایین نگه دارید ، تا مقدار نویز در تصویر نهایی کاهش یابد. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از نوردهی طولانی تر است ، اگر در سه پایه دارید می توانید در موقعیت هایی از این دست — حتی فقط یک یا دو ثانیه — انجام دهید.

قانون شماره 2 عکاسی از اتومبیل: عمق میدان خود را کنترل کنید

فوکوس زدایی از پس زمینه – روشی به نام بوکه – سوژه شما را برجسته می کند. این کار را با تنظیم حداکثر دیافراگم (f / 2.8 ، f / 4) و جبران تصویر روشن تر با افزایش سرعت شاتر انجام می دهید. اگر عکس را به درستی بسازید ، تصویر قویتر خواهد شد و همچنین از جذابیت هنری برخوردار است. بنابراین ، تصویر بوگاتی شیرون در بالا ، در لس آنجلس گرفته شده است.

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

قانون شماره 3 عکاسی از ماشین: چشم اندازهای خود را دنبال کنید

بعضی اوقات با رانندگی در جاده ها کمی فکر کنید. من این رولز-رویس فانتوم را به مدت سه روز در لس آنجلس داشتم و فکر می کردم شات ماشین با یک هواپیما در پس زمینه در فرودگاه بسیار جالب خواهد بود. بسیاری از نقاط عالی برای مشاهده هواپیماها در LAX وجود دارد .

عکاسی از ماشین
عکاسی از ماشین

قانون شماره 4 عکاسی از اتومبیل: مردم را شگفت زده کنید

گاهی اوقات یک عکس مستقیم و  از وسط می تواند به طرز شگفت انگیزی تأثیرگذار باشد ، مخصوصاً وقتی که کار جدیدی را با زمینه انجام دهید. این مرسدس بنز CLS کلاس در فصل تعطیلات در بورلی هیلز شات شده است – از این رو نور اضافی نیز وجود دارد. برای تهیه آن حدود 20 دور در اطراف بلوک طول کشید ، اما جالب بود و یک روش تعجب آور برای نمایش محیطی که در آن شات کردم.

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

قانون شماره 5 عکاسی از اتومبیل: وارد شوید

فضای داخلی قسمت مهمی از تجربه رانندگی است ، اما ثبت آنها می تواند یک چالش باشد. من دوست دارم با چیزی برای دیدن در پنجره عکس بگیرم ، بنابراین برای این تصویر از پورشه پانامرا E-Hybrid ، آن را با چند کوه و هتل در کوههای دولومیت در شمال ایتالیا به صف کردم. پس زمینه اندکی تار است ، اما من می توانستم از طریق دیافراگم بالاتر آن را واضح تر کنم – یا حتی آن را برعکس ، با پس زمینه شارپ و پیش زمینه تار نشان دهم.

عکاسی از اتومبیل
عکاسی از اتومبیل

قانون شماره 6 عکاسی از اتومبیل: از عکسبرداری در سطح چشم خودداری کنید

یک تله آسان برای افتادن همیشه عکس از چشم  ، شات در سطح چشم است یا عکاسی در زاویه سطح چشم است – مانند منظره ای که هنگام ایستادن در مقابل ماشین مشاهده می کنید. اگرچه این طبیعی ترین نقطه شروع است ، اما کمترین زاویه گیرا برای یک ماشین است ، بخشی از آن به دلیل آشنا بودن آن است اما بیشتر به این دلیل است که بهترین نوع مشاهده اتومبیل نیست. بنابراین بالا بروید یا پایین بروید. البته برای زاویه های بالا می توانید از نردبان یا چهارپایه استفاده کنید ، اما در حالت عکس بالا فقط مجبور شدم دوربین را تا جایی که می توانم بالای سرم نگه دارم.

مطالب مرتبط : بهترین زاویه برای عکاسی از محصول (که بیشترین استفاده را خواهید کرد)

 

عکاسی از اتومبیل

 

 

 

 

قانون شماره 7: از عکس های بدیهی خودداری کنید

عکسبرداری از اتومبیل در پارکینگ آسان است. ترفند این است که همیشه خاص باشید ،  سعی کنید از شات در کنار جاده جلوگیری کنید.  اگر محیط زیبایی دارید ، برای ایجاد یک ترکیب عالی استفاده کنید. این پورشه 718 کیمن GTS در کنار جاده در میان جنگل های قرمز شمال کالیفرنیا مورد شات قرار گرفت ، اما من ماشین را کمی دورتر به داخل درختان کشیدم تا اطمینان حاصل شود که هیچ جاده واقعی قابل مشاهده نیست. (البته گاهی اوقات ، شما جاده را در شات می خواهید ، اما مطمئن شوید که این کار به روشی جالب انجام شده باشد – شاید از شیشه جلو دیده شود ، بهتر باشد)

همچنین توجه داشته باشید که لازم نیست کل ماشین را در هر عکس مشخص کنید. گرفتن تنها یک قطعه از آن می تواند تصاویر جذابی ایجاد کند ، مانند تصویر بالا.

قانون شماره 8 : از موقعیت مکانی به نفع خود استفاده کنید

در هر یک از این موارد ، من تصمیم گرفتم مکانی را پیدا کنم که از این زمینه استفاده کند – توفان برفی در یکی ، و انرژی مرکز شهر سئول در مورد دیگر. اما هر دو با یک ساعت رانندگی نتیجه داد.

قانون شماره 9 عکاسی از اتومبیل: تصورات عجیب و غریب را ثبت کنید

بعضی از اتومبیل ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که به احتمال زیاد می خواهید آنها را نشان دهید. درهای قیچی در BMW i8 مثالهای خوبی هستند و همچنین تزئینات کاپوت Spirit of Ecstasy روی رولز-رویس فانتوم که در اینجا نشان داده شده است. بر یافتن راه های جدید یا شگفت آور برای عکاسی از این ویژگی ها تمرکز کنید. برای این تصویر ، من یک GoPro را مستقیماً در پشت تزئینات کاپوت سوار کردم و سپس با دوربین در حالت گذشت زمان ، در اطراف شهر در حال عکسبرداری از نوردهی های دو ثانیه ای رفتم. بعد از چند مایل ، من صدها فریم داشتم که به طور معمول در یک فیلم واحد قرار می گرفتند. اما این هدف من نبود – من فقط از آن ویژگی خاص استفاده کردم تا دوربین بتواند به طور مداوم عکس بگیرد. من تصاویر را مرور کردم ، 5 یا 10 مورد را با بهترین رگه های نور پیدا کردم و فقط آنها را پردازش کردم.

قانون  10: عکاسی عمودی کنید

تصاویر عمودی در دستگاه های گوشی همراه بهتر به نظر می رسند ، بنابراین فراموش نکنید که برخی از آنها را امتحان کنید. چالش ایجاد رضایت بخشی از ترکیب عمودی افراد کاملاً افقی است. پاسخ تا حدی واضح است – از ماشین از کنار شات نکنید – اما همچنین شامل یافتن استراتژی های متعادل برای پر کردن قاب است ، این می تواند با استفاده از یک قطعه از ماشین یا داشتن اشیا برجسته پیش زمینه یا پس زمینه باشد.

تصویر سمت چپ مورد پسند شخصی است: Starlight Headliner در Rolls-Royce Wraith Black Badge ، و راه شیری واقعی در پس زمینه. این در دره مرگ ، کالیفرنیا بود. برای تنظیم آن دو ساعت در گرمای 110 درجه (بعد از تاریک شدن هوا ، نه کمتر) طول کشید. من مجبور شدم روی همه چراغ های داخلی نوار گافر قرار دهم زیرا برای کشیدن راه شیری نیاز به 30 ثانیه قرار گرفتن در معرض بود و چراغ ها تصویر را منفجر می کردند. عکسبرداری از این یک ماجراجویی عالی بود و یک شب به یاد ماندنی بود .

قانون شماره 11 : از نور پس زمینه استفاده کنید

عکسبرداری با پس زمینه خورشید یک چالش است و پس از شات به ویرایش نیاز دارد. برای به دست آوردن تصاویری از این دست ، قاب را طوری در معرض دید قرار دهید که خورشید همانطور که می خواهید به نظر برسد و بعداً وارد شوید و با بالا بردن سایه ها و پایین آمدن نقاط برجسته ، پیش زمینه را روشن کنید ، تنظیم هر دو در نرم افزار ویرایش انجام شده است.

هنگام عکاسی تنظیمات مختلفی را امتحان کنید و ببینید کدام یک به شما امکان می دهد بعداً تصویر را به بهترین شکل متعادل کنید. (بیاموزید که چگونه از نرم افزار ویرایش برای حرفه ای کردن تصاویر خود استفاده کنید ، زیرا عکس ها به ندرت از دوربین کامل بیرون می آیند. بیشتر هر تصویری که از افراد حرفه ای می بینید کار خاصی برای آن انجام داده است.)

قانون شماره 12 : قاب را پر کنید

بسیاری از عکاسان با لنزهای زاویه دید عریض ، معمولاً با بزرگنمایی 24-70 میلی متر کار خود را شروع می کنند. این یک لنز عالی است ، اما من فهمیدم که می توانید قاب را بهتر با یک تله پر کنید. با بزرگنمایی 70-200 میلی متر ، می توانید تصاویر بسیار تنگ تری را با اجسام پس زمینه دور که به زیبایی بزرگ شده اند ، بسازید ، همانطور که در اینجا با پورشه پانامرا مشاهده می کنید. برای تهیه آن شاید مجبور شوید 50 یا چند یارد از ماشین دور شوید ، اما نتایج می تواند خارق العاده باشد.

نکته دیگر: فراموش نکنید که هنگام عکاسی چراغ های جلو را روشن کنید ، زیرا این امر معمولاً باعث ایجاد تصویر قوی تر می شود. اگر در طول روز است ، از روشنی همچنان استفاده کنید.

عکاسی حرفه ای از اتومبیل

قانون شماره 13 عکاسی از ماشین: در دوستان خود طناب بزنید

شات ماشین به ماشین هیجان انگیز است ، اما عقل سلیم این کار را انجام نمیدهد. این کار را در جاده های عمومی انجام ندهید – پارک ها می توانند برای مواردی از این دست مفید باشند – و در پشت یک SUV نچرخید. اگر تنظیم مهار مناسبی ندارید ، فقط از صندلی عقب یک هاچ بک با درب عقب باز شات کنید.

هنگام عکسبرداری از اتومبیل در حال حرکت ، شاتر را با تنظیم آن بین 40/1 تا 60/1 ثانیه در حالت اولویت شاتر بکشید. (این “S” در صفحه کنترل است – به شما امکان می دهد تا سرعت شاتر را تنظیم کنید در حالی که همه چیز را مرتب می کند.) دوربین را ثابت نگه دارید و شات کنید.

همچنین بخوانید : چه موقع از سرعت شاتر سریع استفاده کنیم

عکاسی حرفه ای از اتومبیل

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =