طراحی کاتالوگ را از کجا شروع کنیم(متن مناسب کاتالوگ)

متن مناسب کاتالوگ

متن مناسب کاتالوگ

برای نوشتن، متن مناسب کاتالوگ باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

بسیاری از افراد نمی دانند که هنگام طراحی کاتالوگ از کجا شروع کنند. وقتی این نکات مفید را دنبال کردید این کار دلهره آور ساده می شود. غرق تمام صفحات و اطلاعاتی که می خواهید اضافه کنید نشوید. در عوض با طرح هدف کاتالوگ شروع کنید. بفهمید که برای رسیدن به چه چیزی نیاز دارید! انواع مختلفی از کاتالوگ ها مانند کاتالوگ عمده فروشی محصولات، کاتالوگ پوشاک، کاتالوگ جواهرات و کاتالوگ خدمات وجود دارد. بعد، خود را جای مخاطبان خود قرار دهید. چه عواملی آنها را جذب می کند، به چه اطلاعاتی نیاز دارند و چه چیز باعث ورق زدن میشود، پس از جمع آوری این اطلاعات، طراحی را شروع کنید.

در کاتالوگ چه بنویسیم

برای پیدا کردن متن مناسب کاتالوگ باید مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید.
بسته به آنچه می خواهید در کاتالوگ محصولات یا خدمات خود بفروشید، باید اطلاعات متفاوتی را با پاسخ به یک سوال ساده وارد کنید: چه کسی قصد خرید محصول شما را دارد؟ در اینجا چند نمونه از روش های نگه داشتن مخاطب در من وجود دارد.

 

برو سر اصل مطلب

 

متن مناسب کاتالوگ

 

 

فروش را با اولین جمله خود شروع کنید. سعی کنید آن و هر جمله ای که به دنبال آن آمده است ساده و گویا باشد. واقعی و کوتاه؛ کوتاه قدرتمند است. و بسیاری معتقدند که کوتاه ترین جمله در عهد جدید؛ همچنین متحرک ترین است.

تبلیغات زمانی بیشترین تاثیر را دارد که درک آن آسان باشد در واقع بر اصل انتخاب متن مناسب کاتالوگ تاکید داریم (به هر مطالعه اثربخشی تبلیغات نگاهی بیندازید). به عبارت دیگر، وقتی کپی واضح می نویسید، چیزهای بیشتری می فروشید تا یک متن گنگ البته که نوشتن متن کاملا کپی یکی از اشتباهات رایج است اما بهتر از یک متن گنگ و گیج کننده است.

کپی که هدف و اصل مطلب را بیان می کند جلب توجه بیشتری می کند. متنی را انتخاب کنید که زمزمه نمی کند. بنابراین زمانی که به آنچه می خواهید بگویید فکر کردید، بلافاصله بیرون بیایید و آن را بگویید. پیام خود را با کوتاهی در مورد جزئیات یا طولانی بودن جملات خود زیر لب نگویید. و از کلمات بزرگ، کلیشه ها، اصطلاحات تخصصی یا علاقه عاریه ای استفاده نکنید.

 

مثل یک قاتل یا یک وکیل ننویسید.

ژاک بارزون در کتاب «ساده و مستقیم» خود می‌گوید: «تمام دنیا به شما خواهند گفت، اگر می‌خواهید بپرسید، کلمات شما باید ساده و مستقیم باشند. همه از نثر هموطن دیگر خوششان می آید. به خوانندگان خود اصطلاحات فنی، کلمات پر زرق و برق یا عبارات فانتزی را تحمیل نکنید و در انتخاب متن مناسب کاتالوگ از بیان ساده استفاده کنید و محتوا را پیچیده نکنید. به یاد داشته باشید، شما سعی می کنید با آنها ارتباط برقرار کنید، نه اینکه آنها را با درک کلمات مد روز خودنمایی یا انتزاعات مبهم تحت تأثیر قرار دهید.

 

از پاراگراف های کوتاه، جملات کوتاه و کلمات ساده استفاده کنید.

یک کپی رایتر حرفه ای همیشه از این اصل ساده برای انتخاب متن مناسب کاتالوگ استفاده می کند: خواندن جملات کوتاه و پاراگراف های کوتاه راحت تر از جملات طولانی است. همچنین راحت تر قابل درک است. رودولف فلش، در هنر صحبت ساده، می‌گوید: بهترین میانگین طول جمله 14 تا 16 کلمه است، 20 تا 25 کلمه قابل قبول است، اما هر چیزی بیش از 40 کلمه غیرقابل خواندن است. پس با جملات واضح، کوتاه و تند بنویسید. یک ترفند تجاری؛ با استفاده از کلمات مناسب جملات می تواند به حفظ طول متوسط جمله و با تعداد قابل توجه ای از کلمات و درک مطلب مناسب همراه باشد.

همچنین بخوانید: کاتالوگ محصول چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

 

کاتالوگ عمده فروشی محصولات

 

متن مناسب کاتالوگ

 

برای این موارد ، شما باید اطلاعات قیمت عمده فروشی را همراه با تصاویر از تمام محصولات مختلفی که با قیمت عمده فروشی می فروشید ، درج کنید. می توانید این کاتالوگ ها را پر از اطلاعات بسته بندی کنید! برای تعداد صفحات بالاتر که کاتالوگ های عمده فروشی به دلیل داشتن تعداد زیاد محصولات دارند ، پیشنهاد میکنینم با کارشناسان چاپ ما مشورت کنید.

کاتالوگ های جواهرات یا پوشاک

برای این نوع کاتالوگ ها، به احتمال زیاد سعی می کنید مستقیماً مشتری را تحت تأثیر قرار دهید. در این حالت، شما باید  آنها را با تصاویر تمام صفحه با وضوح تصویر ، آنها را سوپریز کنید! از اهمیت کمتری برخوردار است تا بیننده را با مقدار کالاهایی که ممکن است با یک فروشگاه عمده فروشی انجام دهید ، غرق کنید. تصاویر با کیفیت و طرح بندی، کیفیت مصرف کننده را بالا می برد و فروش جواهرات یا پوشاک خود را با قیمت های بالاتر آسان می کند. Saddle Stitch یک انتخاب صحافی عالی برای این نوع کاتالوگ ها است ، زیرا به دلیل جنبه فصلی جواهرات و خطوط مد ، معمولاً تعداد صفحه آنها کمتر است.

کاتالوگ دوره های آموزشی

مخاطبان کاتالوگ دوره های آموزشی متفاوت از گزینه های فوق است. کاتالوگ دوره های آموزشی اطلاعات بیشتری دارند و بنابراین از نظر متنی سنگین تر خواهند بود بنابراین انتخاب متن مناسب کاتالوگ آموزشی کمی متفاوت تر خواهد بود. شما در حال تلاش برای ارائه اطلاعات به والدین و / یا دانش آموزان در مورد دوره های موجود در موسسه خود هستید. شما باید یک جدول محتویات و ناوبری قوی در جدول مطالب داشته باشید. هر دوره باید شرح مختصری داشته باشد. برای از بین بردن یکنواختی، چند تصویر از دانشجویان در دانشگاه اضافه کنید!

مطالب مرتبط : 7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

آیا شما ظاهری را که می خواهید دارید؟

جلد کاتالوگ را فراموش نکنید و به طور کلی در طراحی و کیفیت کاتالوگ اولین و ماندگارترین تأثیر را ایجاد می کند! مهم نیست که اطلاعات شما چقدر عالی است، اگر تصاویر ضعیف و کیفیت چاپ ضعیفی دارید، ممکن است مخاطبان شما بی علاقه باشند و کمتر بخوانند.

برای مشاهده بر روی نمونه های چاپ کاتالوگ حرفه ای کلیک کنید.

1. برای جلد و طراحی خود ، از رنگ ها ، تصاویر و عناصر طراحی جذاب که نمایانگر شما یا شرکت شما هستند استفاده کنید.

2. به یک قلم ساده که خواندن آن آسان است بچسبید. اندازه ، سبک و رنگ را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که همیشه تاکید بر محصول است!

3. از فضای سفید استفاده کنید، و از فضای خود هوشمندانه استفاده کنید. تعادل را حفظ کنید، از متن یا تصاویر زیاد یا خیلی کم استفاده نکنید. کاتالوگ خود را با نوع دیگر مقایسه کنید تا ببینید آیا در مسیر درستی هستید.

4- عناصر یا عوامل حواس پرتی غیرضروری را از بین ببرید. فقط به این دلیل که فکر می کنید یک تصویر بسیار زیبا است ، به معنای ضروری بودن آن نیست.

5. اندازه نهایی مناسب را انتخاب کنید و بدانید که چگونه توزیع می کنید: ارسال جیمیلی، تحویل یا آویزان کردن…

6. تصاویر کاملاً رنگی با رزولوشن 300 dpi یا بیشتر برای کاتالوگ ها مناسب هستند، برای مشاهده نمونه کاتالوگ به صفحه طراحی کاتالوگ حرفه ای مراجعه کنید.

7. یک سبک ثابت را حفظ کنید و در کل سند نگاه کنید.

در کاتالوگ چه بنویسیم

 

طراحی کاتالوگ

 

موارد زیرا را بری نوشتن متن مناسب کاتالوگ در نظر بگیرید:

جوهر: هر دو طرف کاملاً رنگی برای جلد و صفحات داخلی کاملاً توصیه می شود. این باعث می شود تصاویر شما شارپ شوند!

کاغذ: متن براق و جلد براق # 80 هر دو برای یک کاغذ با کیفیت و با دوام و با هزینه کم توصیه می شود.

پوشش UV: برای محافظت از جلد خود یک پوشش UV اضافه کنید. این برای کاتالوگ هایی که قرار است از طریق پست ارسال شوند مفید است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم راهنمایی برای شما باشیم تا بتوانید متن مناسب کاتالوگ خود را به صورت حرفه ای تری بنویسید یا انتخاب کنید، امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با به کارگیری طراحان مجرب در زمینه طراحی کاتالوگ، چاپ کاتالوگ و تصویربرداری حرفه ای و عکاسی صنعتی توانسته است با برند های کوچک و بزرگ بسیاری همکاری داشته باشد، و سابقه ای درخشان از خود میان سایر رقبا بر جای بگذارد، برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =