هنگام طراحی کاتالوگ از کجا شروع کنیم(در کاتالوگ چه بنویسیم)

بسیاری از افراد نمی دانند که هنگام طراحی کاتالوگ از کجا شروع کنند. وقتی این نکات مفید را دنبال کردید این کار دلهره آور ساده می شود. غرق تمام صفحات و اطلاعاتی که می خواهید اضافه کنید نشوید. در عوض با طرح هدف کاتالوگ شروع کنید. بفهمید که برای رسیدن به چه چیزی نیاز دارید! انواع مختلفی از کاتالوگ ها مانند کاتالوگ عمده فروشی محصولات ، کاتالوگ پوشاک ، کاتالوگ جواهرات و کاتالوگ خدمات وجود دارد. بعد ، خود را جای مخاطبان خود قرار دهید. چه عواملی آنها را جذب می کند ، به چه اطلاعاتی نیاز دارند و چه چیز باعث ورق زدن میشود ، پس از جمع آوری این اطلاعات ، طراحی را شروع کنید.

در کاتالوگ چه بنویسیم

مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید
بسته به آنچه می خواهید در کاتالوگ محصولات یا خدمات خود بفروشید ، باید اطلاعات متفاوتی را با پاسخ به یک سوال ساده وارد کنید: چه کسی قصد خرید محصول شما را دارد؟ در اینجا چند نمونه از روش های نگه داشتن مخاطب در من وجود دارد.

کاتالوگ عمده فروشی محصولات

برای این موارد ، شما باید اطلاعات قیمت عمده فروشی را همراه با تصاویر از تمام محصولات مختلفی که با قیمت عمده فروشی می فروشید ، درج کنید. می توانید این کاتالوگ ها را پر از اطلاعات بسته بندی کنید! برای تعداد صفحات بالاتر که کاتالوگ های عمده فروشی به دلیل داشتن تعداد زیاد محصولات دارند ، پیشنهاد میکنینم با کارشناسان چاپ ما مشورت کنید.

کاتالوگ های جواهرات یا پوشاک

برای این نوع کاتالوگ ها ، به احتمال زیاد سعی می کنید مستقیماً مشتری را تحت تأثیر قرار دهید. در این حالت ، شما باید  آنها را با تصاویر تمام صفحه با وضوح تصویر ، آنها را سوپریز کنید! از اهمیت کمتری برخوردار است تا بیننده را با مقدار کالاهایی که ممکن است با یک فروشگاه عمده فروشی انجام دهید ، غرق کنید. تصاویر با کیفیت و طرح بندی ، کیفیت مصرف کننده را بالا می برد و فروش جواهرات یا پوشاک خود را با قیمت های بالاتر آسان می کند. Saddle Stitch یک انتخاب صحافی عالی برای این نوع کاتالوگ ها است ، زیرا به دلیل جنبه فصلی جواهرات و خطوط مد ، معمولاً تعداد صفحه آنها کمتر است.

کاتالوگ دوره های آموزشی

مخاطبان کاتالوگ دوره های آموزشی متفاوت از گزینه های فوق است. کاتالوگ دوره های آموزشی اطلاعات بیشتری دارند و بنابراین از نظر متنی سنگین تر خواهند بود. شما در حال تلاش برای ارائه اطلاعات به والدین و / یا دانش آموزان در مورد دوره های موجود در موسسه خود هستید. شما باید یک جدول محتویات و ناوبری قوی در جدول مطالب داشته باشید. هر دوره باید شرح مختصری داشته باشد. برای از بین بردن یکنواختی ، چند تصویر از دانشجویان در دانشگاه اضافه کنید!

مطالب مرتبط : 7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

آیا شما ظاهری را که می خواهید دارید؟

جلد کاتالوگ را فراموش نکنید و به طور کلی در طراحی و کیفیت کاتالوگ اولین و ماندگارترین تأثیر را ایجاد می کند! مهم نیست که اطلاعات شما چقدر عالی است ، اگر تصاویر ضعیف و کیفیت چاپ ضعیفی دارید ، ممکن است مخاطبان شما بی علاقه باشند و کمتر بخوانند.

برای مشاهده بر روی نمونه های چاپ کاتالوگ حرفه ای کلیک کنید.

1. برای جلد و طراحی خود ، از رنگ ها ، تصاویر و عناصر طراحی جذاب که نمایانگر شما یا شرکت شما هستند استفاده کنید.

2. به یک قلم ساده که خواندن آن آسان است بچسبید. اندازه ، سبک و رنگ را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که همیشه تاکید بر محصول است!

3. از فضای سفید استفاده کنید ، و از فضای خود هوشمندانه استفاده کنید. تعادل را حفظ کنید ، از متن یا تصاویر زیاد یا خیلی کم استفاده نکنید. کاتالوگ خود را با نوع دیگر مقایسه کنید تا ببینید آیا در مسیر درستی هستید.

4- عناصر یا عوامل حواس پرتی غیرضروری را از بین ببرید. فقط به این دلیل که فکر می کنید یک تصویر بسیار زیبا است ، به معنای ضروری بودن آن نیست.

5. اندازه نهایی مناسب را انتخاب کنید و بدانید که چگونه توزیع می کنید: ارسال جیمیلی ، تحویل یا آویزان کردن  …

6. تصاویر کاملاً رنگی با رزولوشن 300 dpi یا بیشتر برای کاتالوگ ها مناسب هستند ، برای مشاهده نمونه کاتالوگ به صفحه طراحی کاتالوگ حرفه ای مراجعه کنید.

7. یک سبک ثابت را حفظ کنید و در کل سند نگاه کنید.

در کاتالوگ چه بنویسیم

موارد زیرا نیز در نظر بگیرید :

جوهر: هر دو طرف کاملاً رنگی برای جلد و صفحات داخلی کاملاً توصیه می شود. این باعث می شود تصاویر شما شارپ شوند!

کاغذ: متن  براق  و جلد براق # 80 هر دو برای یک کاغذ با کیفیت و با دوام و با هزینه کم توصیه می شود.

پوشش UV: برای محافظت از جلد خود یک پوشش UV اضافه کنید. این برای کاتالوگ هایی که قرار است از طریق پست ارسال شوند مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =