9 مزیت کاتالوگ چاپی را از دست ندهید

مزیت کاتالوگ چاپی

9 مزیت کاتالوگ چاپی را از دست ندهید؟

مزیت کاتالوگ چاپی چه تاثیری در کسب و کار شما دارد؟

این روزها فقط داشتن یک محصول با کیفیت فروش را تضمین نخواهد کرد، باید ضمن داشتن یک محصل کاربردی بتوانید آن را به افراد معرفی کنید و در میان دنیای از رقیبان، مشتریان بالقوه را مجاب کنید که برند و محصول شما برای آنها موثر تر خواهد.اما چگونه؟

ابزارهای بازاریابی و تبلیغات می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید، همچنین پایگاه مشتری و سود خود را افزایش دهید. پولی که برای طراحی و چاپ کاتالوگ ها خرج می کنید می تواند با تاثیری که بر مصرف کنندگان خواهد داشت، متعادل شود. حتی اثبات شده است که بازتاب و یا همان بازگشت پولی که از این طریق بدست خواهید آورد بسیار بیشتر از هزینه ارائه آن است. 

  1. از کمپین های پست مستقیم استفاده کنید

 

مزیت کاتالوگ چاپی

 

یکی از مزیت کاتالوگ چاپی این است که این ابزارها می توانند به عنوان بخشی از کمپین های پست مستقیم شما استفاده شوند و برای فروش B2B این یک انتخاب موثر خواهد بود. هنگامی که لیست پستی شما برای گروه خاص شما هدف قرار می گیرد، می توانید با یک نامه تمام محصولات خود را در مقابل یک مشتری بالقوه دریافت کنید. شما همچنین می توانید آنها را شخصاً تحویل دهید یا آنها را در مکان های عمومی برای افراد علاقه مند قرار دهید.

راه های مختلفی برای ارائه ی کاتالوگ، بروشور و تراکت و… وجود دارد که یکی از موثر ترین های آنها را ذکر کردیم.

  1. مصرف کنندگان معمولا کاتالوگ ها را برای مرجع آینده نگه می دارند

یکی دیگر از مهمترین مزیت کاتالوگ چاپی این است که بسیاری از مصرف کنندگان کاتالوگ ها را نگه می دارند تا آنها را برای مراجعات بعدی در اختیار داشته باشند. در آینده، فرد ممکن است کاتالوگ شما را بررسی کند و تصمیم به سفارش بگیرد. دانستن اینکه کاتالوگ شما ممکن است برای بعداً ذخیره شود به این معنی است که نسبت به سایر انواع پست‌کننده‌ها در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرد.

برای اینکه بتوانید این امکان را داشته باشید لازم است، اصولی را حین طراحی کاتالوگ رعایت کنید یا از یک طراح ماهر کمک بخواهید که تجربه، دانش و توانایی کافی برای طراحی و ارائه ی یک کاتالوگ حرفه ای را داشته باشد در غیر این صورت شانس شما برای اینکه کاتالوگ تان در میان کاتالوگ های دریافتی مخاطب نگهداری شوذد پایین خواهد بود.

  1. بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از طریق کاتالوگ خرید کنند

تقریباً نیمی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند در خانه با استفاده از کاتالوگ  با خیال راحت خرید کنند. این یک بازار بزرگ است. با ارسال یک یا چند کاتالوگ، 50 درصد از جمعیت منطقه را به دست خواهید آورد. مردم این روش را دوست دارند، زیرا احساس عجله نمی کنند. آنها می توانند محصولات را با سرعت خود بررسی کنند.

در واقع می توانند در هر زمان و مکانی که احساس نیاز دارند به سراغ کاتالوگ شما خواهند رفت و با مطالعه و مقایسه محصول مورد نیاز خود را انتخاب می کنند، طبق تحقیقات این امر رضایت مشتریان را به دنبال خواهد داشت که جزیی از مزیت مزیت کاتالوگ چاپی به حساب خواهد آمد البته اگر کاتالوگ شما به صورت آنلاین یا همان دیجیتال هم باشد مخاطب این امکان را خواهد داشت حتی ممکن است استقبال بیشتری هم کند.

  1. محصولات خود را در بهترین نور ممکن به نمایش بگذارید

 

مزیت کاتالوگ چاپی

 

همان طور که بار ها و بارها در مورد اثرات و مزایای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی گفت و گو کرده ایم، باز هم در مورد این موضوع خواهیم گفت که ذهن انسان اطلاعات تصویری را به آسان و به سرعت بیشتری درک خواهد کرد؛ و همچنین وجود رسانه ها و بستر هایی که اطلاعات را به صورت تصویری منتشر می کنند بینندگان را علاقمند به دیدن تبلیغاتی که تصاویر با کیفیت بیشتر دارند کرده است.

یکی از مزیت کاتالوگ چاپی  این است که می توانید محصولات خود را در حالت و زاویه ممکن به نمایش بگذارید. شما می توانید از تصاویری استفاده کنید که کیفیت استثنایی ارائه می دهند و برای مصرف کنندگان هدف شما جذاب هستند. می‌توانید ویژگی‌ها، مشخصات و سایر عوامل مهم را در مورد هر محصولی که ارائه می‌دهید، جزئیات دهید.

در واقع اگر بازار و نمونه کارهای رقبا و دیگر برند ها را بررسی کنید؛ متوجه خواهید شد که اگر بخواهید در رقابت تنگاتنگ موثر واقع شوید نمی توانید از عکس هی استوک ( موجود در اینترنت و کپی) یا تصاویر بی کیفیت استفاده کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در مورد عکاسی تبلیغاتی حرفه این است که، آنها اعتماد مشتریان را برمی انگیزند، و به آنها اطمینان خواهند داد که محصولی مشابه تصویر دریافت خواهند کرد.

  1. یک هویت برند منحصر به فرد برای شرکت خود ایجاد کنید

یک کاتالوگ می تواند به شما کمک کند تا یک هویت برند منحصر به فرد برای شرکت خود ایجاد کنید. این امر می تواند به شما کمک کند تا در میان رقبا برجسته و در نتیجه شناخته شوید. با گذشت زمان، مردم شروع به شناخت عناصر برند شما خواهند کرد. آنها تقریباً بلافاصله خواهند دانست که شما کی هستید و چه چیزی می توانید ارائه دهید. یک نام تجاری قابل تشخیص بسیار مهم است. کاتالوگ ها می توانند به شما در ایجاد برند برای کسب و کارتان کمک کنند.

 البته اگر بخواهید با این هدف پیش بروید نیاز است که اصول برندسازی را در حین طراحی رعایت کنید، اگر دانش این کار را دارید که چقدر عالی اما اگر دانش و تجربه کافی را ندارید بهتر است از یک شرکت تبلیغاتی مانند طرح گندم کمک بخواهید و یک نتیجه عالی برای برند خود ثبت کنید و با استفاده از مزیت کاتالوگ چاپی کسب و کار خود را توسعه دهید.

  1. نشان دهید که شرکت شما بر کیفیت پافشاری می کند، حتی اگر هزینه بیشتری داشته باشد

به مصرف کنندگان نشان می دهید که شرکت شما اصرار دارد کارها را به روش درست انجام دهد. یک کاتالوگ تعهد شما را به کسب و کارتان نشان می دهد. این به مشتریان می‌گوید که به چیزی کمتر از کیفیت برتر رضایت نخواهید داد، حتی لازم باشد هزینه بیشتری را پرداخت کنید و این امر اعتماد مشتریان بالقوه را رقم خواهد زد و یک مزیت کاتالوگ چاپی به حساب می آید.

  1. شهرت و دیده شدن کسب و کار خود را افزایش دهید

 

ابزار تبلیغاتی

 

 

یک کاتالوگ با کیفیت بالا چاپ شده و جذاب، شهرت و دیده شدن شرکت شما را افزایش می دهد. یک کاتالوگ به مشتریانی که نمی‌دانستند شما وجود داشته‌اید، درباره کسب‌وکارتان توضیح می‌دهد. به آنها نشان می دهد که می توانید محصولات مورد نیاز آنها را تهیه کنید. وقتی روی یک کاتالوگ سرمایه‌گذاری می‌کنید، به مردم می‌گوید که جدی هستید و قصد دارید برای همیشه در بازار در میا سایر رقبا فعالیت داشته باشید.

  1. کل مجموعه محصولات شما می تواند در یک کاتالوگ واحد گنجانده شود

یکی از بزرگترین مزیت کاتالوگ چاپی این است که می توانید کل مجموعه محصولات موجود خود را در یک ابزار قرار و ارائه دهید. شما مجبور نیستید برای هر محصولی که حمل می کنید، یک کاتالوگ مجزا طراحی، چاپ و تحویل دهید. مصرف کنندگان از راحتی باز کردن کاتالوگ شما و دیدن همه چیزهایی که ارائه می کنید لذت می برند. داشتن یک کتابچه به عنوان کاتالوگ برای مرور، مشاهده محصولات شما را در آنها آسان تر می کند.

  1. به سوالات متداولی که مشتریان بالقوه دارند پاسخ دهید و در زمان صرفه جویی کنید

هنگامی که کاتالوگ خود را طراحی می کنید، مهم است که به سوالات رایجی که ممکن است مصرف کنندگان و مشتریان داشته باشند پاسخ دهید. هنگامی که یک پرس و جو در مورد یک محصول دریافت می کنید، یک کاتالوگ می تواند باعث صرفه جویی در زمان شود. گاهی اوقات می توانید فقط با فرستادن شخصی که یکی از کاتالوگ های خود را درخواست می کند، در زمان صرفه جویی کنید. سوالات آنها پاسخ داده شد، شما در زمان صرفه جویی کردید و تمام محصولات خود را در مقابل آنها قرار دادید.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم از مزیت کاتالوگ چاپی برای شما بگویم و شرح دهیم که چگونه می تواند بر کسب و کار شما تاثیر گذار شود. امیدواریم که مطالب برای شما موثر و مورد استفاده باشد. ممنونیم که تا پایان مطلب با ما همراه بوده اید. 

مطالب مرتبط: تاثیر طراحی لیبل درتوسعه کسب و  کار را بدانید!

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + six =