چگونه طراحی لیبل به معرفی محصول کمک می‌کند؟

نحوه ی طراحی لیبل

چگونه نحوه ی طراحی لیبل می تواند به ایجاد یک محصول برنده کمک کند؟

نحوه ی طراحی لیبل چه تاثیری در رشد و برند سازی دارد؟

لیبل ها مهمترین قسمت بسته بندی محصول هستند. اغراق نخواهد بود اگر بگوییم برچسب ها قلب بسته بندی محصول هستند، به ویژه هنگامی که این محصول چیزی مانند محصولات غذایی یا دارو یا ماشین آلات یا یک محصول شیمیایی باشد و غیره. بنابراین طراحی برچسب یک قسمت اساسی در بازاریابی یک شرکت است.

بازار پر است از انواع مصرف کنندگان ، که همه آنها سبک مختلف خرید و انتخاب یک محصول را دارند. انتخاب محصول توسط مصرف کننده به عوامل مختلفی مانند انتخاب بین فردی، سطح اقتصادی و تعداد انتخاب محصول موجود بستگی دارد. چیزی که برای کسی تغییر نمی کند این است – طراحی لیبل.

01. برچسب برای مصرف کنندگان چه معنی دارد؟

مصرف کنندگان هدف اصلی هر کالایی هستند. بنابراین لازم است که از نظر مصرف کننده هر آنچه در رابطه با یک محصول است را درک کنیم. برچسب ها نقشی اساسی در ایجاد یا شکسته شدن تصویر یک محصول در بازار دارند. برای درک نیاز و نشاط یک محصول باید آن را از زاویه مصرف کننده ببینیم و تحلیل کنیم و شپس به سراغ اصول و  نحوه ی طراحی لیبل برویم؛ با ما همراه باشید.

02. برچسب ها به مشتریان در مورد کیفیت محصول اطمینان می دهند

از نظر مصرف کننده آنچه خارج از بسته است، بازتاب واضح آنچه در داخل بسته است؛ میباشد. اگر شرکتی نتواند برچسبی با کیفیت خوب و مناسب ارائه دهد، مطمئناً مشتری را قانع نمی کند که بسته بندی حاوی کیفیت خوبی از محصول است.

علاوه بر طراحی بسته بندی خود، اگر در نحوه ی طراحی لیبل مناسب سرمایه گذاری کنید، مطمئناً مشتریانی را برای خرید محصول خود جذب خواهید کرد. این برچسب اطلاعات مربوط به محصول و همچنین تولید کننده را در اختیار شما قرار می دهد. دانستن نام تجاری و سایر جزئیات، به مشتری احساس ارتباط می دهد، بنابراین سطح اعتماد را ایجاد می کند. نیازی نیست که بگوییم اعتماد اساس کلیه روابط از جمله فروشنده / تولید کننده و مشتری است.

03. برچسب ها به یک محصول کمک می کند تا در میان جمعیت برجسته شود

محصول بدون برچسب به معنای محصولی متفرقه  با عدم هویت است! چرا مشتری  چیزی را که هیچ هویتی از خود ندارد خریداری کند؟ مشتری فقط برای تجزیه و تحلیل کیفیت محصول از برچسب استفاده نمی کند. آنها همچنین از آن برای شناسایی یک محصول استفاده می کنند. فروشگاهی را پر از خمیر دندان بدون هیچ برچسب تصور کنید. چگونه مشتری می داند کدام از کدام برند است؟ مشخصات هر کدام چیست؟

نحوه ی طراحی لیبل ها هویت محصولات شما را ثابت می کنند. وقتی مشتری پس از استفاده از کالای خاصی به فروشگاه مراجعه می کند و آن کالا را در فروشگاه می بیند ، به دلیل شناخت محصول، احساس می کند با آن ارتباط دارد. برچسب ها محصول را از رقبای خود متمایز می کند و در عین حال باعث شناخته شدن آن برای مشتریان می شود.

04. برچسب ها به مصرف کننده احساس امنیت می دهند

برچسب ها بخشی از بسته بندی محصول است که تمام اطلاعات مربوطه را به مشتریان می دهد. هنگامی که یک مصرف کننده کالایی را از قفسه فروشگاه برمی دارد و در مورد محتوای آن یا روش استفاده از محصول یا آسیب های احتمالی آن توضیحی نمی یابد آنها با استفاده از محصولات احساس امنیت نخواهند کرد. بسیاری از ما به یکی یا چیزهای دیگر حساسیت داریم. اگر اطلاعات مناسبی در مورد مواد تشکیل دهنده محصولات غذایی نداشته باشیم، چگونه از مصرف آن احساس امنیت می کنیم؟ بیایید بگوییم وقتی می خواهیم از یک محصول شیمیایی استفاده کنیم، ماده ضد دفع حشرات است و هیچ برچسبی در مورد اثر خطرناک آن بر روی بدن انسان اطلاعاتی ندارد. مطمئناً احساس امنیت نمی کنیم.

 

یک برچسب توصیفی کاملاً مناسب برای محصول با استفاده از الگوی برچسب محصول ایجاد شده می تواند مشتری را مجبور به خرید محصول شما کند زیرا احساس امنیت مورد نیاز مشتری را به او القا می کند.

05. برچسب ها حس خودکفایی و شفافیت در مورد محصول را به مشتریان می دهند

محصولات زیادی وجود دارد که مصرف کننده برای آنها به دستورالعمل “نحوه استفاده” نیاز دارد. اگر کالای شما بسیار خوب و بسته بندی شده باشد اما فاقد برچسب راهنما باشد، مشتری در استفاده از محصول احساس خودکفایی نمی کند و از این رو آن را خریداری نمی کند. از طرف دیگر، اگر محصولی با برچسب همراه باشد که دستورالعمل گام به گام در مورد استفاده از محصول را ارائه می دهد، مشتری آن را خریداری می کند زیرا در استفاده از محصول احساس خودکفایی می کند.

آموزش طراحی لیبل

06. برچسب ها باعث می شود مصرف کنندگان فریب نخورند

هر محصولی قبل از اینکه به کاربران نهایی برسد از طریق دستهای بی شماری عبور می کند. اگر تولید کننده بر روی محصول خود برچسب نگذارد، مصرف کنندگان هرگز موارد مهمی مانند قیمت محصول و تاریخ تولید و انقضا را نمی دانند. این عدم دسترسی به اطلاعات، مصرف کنندگان را در برابر تقلب آسیب پذیر می کند.

اگر مصرف کننده کالاهایی را بدون برچسب خریداری کند، به احتمال زیاد در پایان هزینه های بیشتری پرداخت می کند و کالای تاریخ مصرف گذشته را نیز مصرف می کند. قوانین به همین دلیل تولیدکنندگان را موظف می کند تا بر روی محصولات خود برچسب گذاری کنند. عدم وجود برچسب روی بسته های محصول، شور و هیجان کاملی در بازار مصرف ایجاد می کند.

07. آماده سازی نهایی در زمینه طراحی برای ایجاد یک محصول برنده

بحث فوق برای درک نشاط یک برچسب برای محصول و همچنین مصرف کننده آن و تولید کننده نیز کافی است.
بنابراین چگونه یک طراحی برچسب می تواند به شما در ایجاد یک محصول برنده کمک کند؟

طراحی تگ و لیبل

08. آن را برای مشتریان جذاب کنید

در نحوه ی طراحی لیبل باید تعادل رنگ طراحی بسته بندی را برای چشم ها آسان و در عین حال جذاب نگه داشت. تعادل رنگ این دو باید به گونه ای باشد که بتواند مشتری ها را به سمت قفسه جذب کند. اگر کالایی در جذب مشتری برای آمدن و انتخاب آن ناموفق باشد ، مشتری هرگز برچسب را نخواند یا محصول را خریداری نکند.

09. برچسب را برای مشتریان خوانا بسازید

اکنون که مشتری جذب شده و بالاخره برای انتخاب محصول آمده ، با استفاده از قلم هنری بیش از حد او را نترسانید. کمی خلاقیت از طرف طراح برچسب خوب است اما هزینه زیاد آن برای نمودار فروش محصول بسیار زیاد است.  دقت کنید در نحوه ی طراحی لیبل قلم های برچسب باید خوانا باشند و به راحتی خوانده شوند.

طراحی برچسب محصول

10. خود را به مشتری معرفی کنید

طبق نکات طراحی لیبل اصولی هویت و معرفی شما بر روی محصول شما نام و نشان تجاری شماست. بنابراین یک طرح آرم برای نام تجاری خود تهیه کنید و آن را برای کسی که محصول شما را از قفسه فروشگاه می گیرد کاملاً قابل مشاهده نگه دارید. به محض اینکه مشتری با کالای شما ارتباط چشمی برقرار کند ، باید بداند که به دنبال کدام مارک است!

همچنین مطالعه کنید : راهنما طراحی لیبل

آموزش طراحی برچسب محصول

11. سعی نکنید قیمت و تاریخ انقضا محصول خود را پنهان کنید

هنگامی که مشتری نام تجاری شما و محصولی را که در دست دارد دانست. آنها برای اطلاع از قیمت ، تاریخ ساخت و تاریخ انقضا آن را تلنگر می کنند. حال ، اگر شما شروع به مخفی کاری با مشتری می کنید ، آنها به احتمال زیاد محصول شما را به جای کیف خرید آنها به قفسه می آورند. شما توانایی از دست دادن مشتری در آستانه مشتری بودن را ندارید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات را در مکانی برای قرارگیری آسان با قلم متفاوت از اطراف قرار دهید.

طراحی لیبل

12. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در جای مناسب برچسب قرار دارد

سلام ، تبریک می گویم شما با پیروی از قوانین فوق الذکر و نکات طراحی لیبل در نبرد اولیه پیروز شدید و محصول شما در سبد خرید مصرف کننده لبخند می زند. بله، درست شنیدی؛ گفتم نبرد اولیه! اگر مصرف کننده ای برای خرید دوباره محصول شما برنگردد ، دیگر هیچ جشنی نخواهد داشت.

نحوه ی طراحی لیبل

13. بعد از فروش محصول چه کاری می توانید انجام دهید؟

بدیهی است که پس از تحویل محصولات خود به توزیع کنندگان ، دیگر نمی توانید کاری انجام دهید. اما باید برچسب های خود را به خوبی طراحی کنید و در نظر داشته باشید که مشتری محصول شما پس از بردن آن به خانه چه خواهد کرد.

تحقیقات می گوید که خریداران هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید محصول فقط 40 ثانیه به محصول توجه می کنند. اما هیچ تحقیقی نمی گوید مشتریان پس از بردن کالایی به خانه ، آن را موشکافی نمی کنند.

محل دفتر مرکزی شرکت شما و کارخانه های مهم تولیدی
جزئیات تماس با پیغامی که آماده شنیدن هرگونه شکایت یا پیشنهادی هستید
پیوندهای صفحه رسانه اجتماعی شما (این مورد برای شما مهمتر از مشتریان است)
دستورالعمل در مورد استفاده از محصول
مواد تشکیل دهنده یا اجزای سازنده
ارزشهای غذایی یا سود محصول
هشدارهای ایمنی (در صورت وجود)

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نحوه ی طراحی لیبل برای یک محصول برنده آشنا کنیم و نات مهمی را با شما به استراک بگذاریم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد؛ در نهایت برای مشاهده لیبل های حرفه ای و استعلام قیمت طراحی لیبل از  شرکت تبلیغاتی طرح گندم به صفحه طراحی لیبل حرفه ای مراجعه کنید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 7 =