عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولات

در این مقاله، من به شما کمک خواهم کرد تا فناوری چرخش 360 درجه یا عکاسی ۳۶۰ درجه را بهتر درک کنید، تا بدانید چه زمانی و چگونه از محصولات خود به بهترین شکل ممکن عکسبرداری کنید، تا کسب و کار شما و مشتری شما بتوانند از آن بهره ببرند. این مقاله برای حرفه‌ای‌هایی است که می‌خواهند از عکاسی 360 درجه در مشاغل خود بهره ببرند. عکاسی صنعتی امروزه برای همه محصولات و خدمات لازم و ضروری است.

عکاسی محصول 360 درجه چیست؟

عکاسی محصول 360 درجه چیست؟

عکاسی ۳۶۰ درجه از محصول (همچنین به عنوان عکاسی 360 درجه، چرخش 360 درجه، بسته عکس 360 درجه یا عکاسی چرخشی نیز شناخته می شود) نوعی محتوای محصول است که به شما امکان می دهد محصولات را از زوایای مختلف ثبت و ارائه کنید. عمدتاً در فروشگاه‌های الکترونیکی، در صفحات محصول و رسانه‌های اجتماعی هر جا که بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد محصول ارائه دهید و مشتریان خود را درگیر کنید، استفاده می‌شود. معمولاً از یک ردیف عکس منفرد گرفته شده در زوایای یکنواخت در اطراف جسم (مثلاً 10 درجه) که در یک نمای واحد ترکیب شده اند، که چرخش جسم را شبیه سازی می کند، ساخته می شود.

ادامه مطلب

حقیقت جالب

آیا می دانید که چرخش محصول 360 درجه برای اولین بار توسط شرکت اپل معرفی شد؟ در سال 1994 اپل فناوری واقعیت مجازی Quick Time (QTVR) را معرفی کرد. اگرچه QTVR بیشتر بر روی پانورامای 360 درجه متمرکز شده است، اما مشخصاتی برای فیلم‌های شیء QTVR نیز دارد. امروزه QTVR دیگر برای ارائه محصول 360 درجه استفاده نمی شود.

انواع چرخش محصول 360 درجه

هدف اصلی از عکاسی محصول 360 درجه ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصول به مصرف کنندگان است. در طول سال‌های گذشته، عکاسی محصول 360 درجه به انواع پیشرفته‌تر ارائه‌های محصول تبدیل شده است که می‌تواند اطلاعات بیشتری را ارائه دهد: زوم عمیق چرخش 360 درجه، چرخش‌های سه بعدی (چرخش‌های خام چند گانه)، انیمیشن‌های محصول و تورهای محصول. امروزه چرخش های 360 درجه معمولاً تعاملی هستند: کاربر می تواند یک شی را با ماوس بکشد تا آن را بچرخاند، اما همچنان می توانید برنامه هایی برای چرخش های غیر تعاملی پیدا کنید. در اینجا در زیر همه محبوب ترین انواع ارائه محصول 360 درجه را شرح خواهم داد:

انیمیشن های 360 درجه غیر تعاملی

چرخش های محصول غیرتعاملی قدیمی از فرمت GIF استفاده می کردند. امروزه همچنان می‌توانید از آن در رسانه‌های اجتماعی (مخصوصاً در توییتر، اینستاگرام) یا زمانی که نیاز به ارسال یک چرخش از طریق ایمیل دارید، استفاده کنید. بزرگترین مزیت انیمیشن GIF این است که کل چرخش در یک فایل تصویری واحد جاسازی شده است که به طور گسترده سازگار با عجیب ترین مرورگرهای وب، مشتریان ایمیل و به طور کلی هر نرم افزار دیگر است. با این حال، لیست معایب بسیار آن قابل توجه است:

 1. کیفیت پایین
 2. تعداد کم رنگ (8 بیت که به 256 رنگ تک رنگ در مقابل 24 بیت و 16 میلیون رنگ در هر فرمت دیگری منتقل می شود)
 3. اندازه بزرگ
 4. انیمیشن های GIF به خوبی فشرده نمی شوند و بسیار بزرگ هستند
 5. سطح تعامل پایین از سوی مشتری بالقوه
 6. با این حال، اطلاعات کمتر نسبت به چرخش تعاملی، آموزنده‌تر از عکاسی ثابت است

فرمت‌های جدیدتر فایل انیمیشن (APNG Animated WebP) می‌توانند کیفیت بهتر (APNG WebP) و اندازه کمتر (WebP) را ارائه دهند، اما ممکن است با همه نسخه‌های مرورگر وب سازگار نباشند و هنوز هیچ گونه تعاملی ارائه نمی‌دهند.

در بیشتر مواقع، بهتر است به جای آن از ویدیوی MPEG-4/H.264 استفاده کنید (با استفاده از تگ ویدیوی html5 که به درستی پیکربندی شده است)، که بهتر از GIF فشرده می شود، با فرمت GIF مطابقت دارد، تعامل اولیه را فراهم می کند (کاربر می تواند یک شی را با استفاده از جدول زمانی بچرخاند.) و امکان ارئه پیش نمایش تمام صفحه را فراهم کند..

همچنین بخوانید: عکاسی مادون قرمز برای مبتدیان

عکاسی تعاملی 360 درجه از محصول

عکاسی تعاملی 360 درجه از محصول

چرخش های تعاملی 360 درجه به شما این امکان را می دهد که با کشیدن موس یا حرکت انگشت خود روی گزینه چرخش، آزادانه شی را بچرخانید. 360 درجه پیشرفته تر همچنین به شما امکان می دهد برای مشاهده جزئیات بیشتر روی محصول زوم کنید (فناوری زوم عمیق). بزرگترین مزیت چرخش تعاملی، تجربه بهتر مشاهده محصول است: به مشتری خود اجازه می‌دهید تا با محصول شما «بازی کند» تا محصول شما را بهتر بشناسد. عیب اصلی معمولاً اندازه فایل بزرگتر و نیاز به استفاده از یک اسکریپ اختصاصی برای نمایشگر تصویر 360 درجه در یک وب سایت است.

چرخش 360 درجه چند ردیفی با نام عکاسی سه بعدی محصول، چرخش محصول نیمکره/کروی

در عکاسی ۳۶۰ درجه، چرخش سه بعدی خام چند گانه، نوعی از تکنیک استاندارد نمای محصول 360 درجه است که در آن تصاویر محصول نیز در چندین زاویه عمودی (ردیف) گرفته می شود. معمولاً 2-3 ردیف اضافی در صورت چرخش نیمکره (شما می توانید محصول را 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی ببینید) و 4-6 برای کروی (نمای کامل 360 درجه در هر دو جهت افقی و عمودی) گرفته می شود. تعداد کل تصاویر می تواند بسیار زیاد باشد: 4 ردیف از 36 چرخش تصویر منجر به 144 تصویر منفرد می شود.

این کار می تواند اطلاعات بیشتری در مورد یک محصول بدهد، که واقعاً از هر طرف نشان داده می شود و ویژگی های پنهان را در دو طرف بالا و پایین عکس محصول نشان می دهد. نقطه ضعف آن پیچیدگی و هزینه ثبت نمای سه بعدی کامل است که به تجهیزات مناسب عکاسی محصول (نرم افزار تخصصی، صفحه گردان عکاسی، بازوی سه بعدی و معمولاً چندین دوربین) نیاز دارد.

اندازه فایل‌ها نیز می‌تواند قابل توجه باشد و به یک اسکریپت نمایشگر چرخش سه بعدی اختصاصی نصب شده در یک وب‌سایت نیاز دارد که بتواند حجم زیادی از داده‌ها را به روشی کارآمد مدیریت کند. از آنجایی که نمی توانید از زوایای عمودی بیش از حد عکس بگیرید، چرخش افقی معمولاً بسیار نرم تر از چرخش عمودی است. این باعث می‌شود که نمای سه‌بعدی تند و ناگهانی باشد و در کل کیفیت پایین‌تری داشته باشد.

عکاسی 360 درجه محصول دوبل یا دو محوره ترکیبی از دو تصویر محصول 360 درجه است: یکی افقی (یک چرخش استاندارد 360 درجه و دیگری عمودی) از نظر فنی دقیقاً مانند چرخش 360 درجه عمل می کند، اما بیشتراز آن است. در اکثر موقعیت‌ها، استفاده از چرخش محصول دوبل 360 درجه، گزینه بهتری نسبت به چرخش‌های کروی و نیم‌کره‌ای است، زیرا به تلاش کمتری برای ساختن نیاز دارد، اندازه کل نمای محصول 360 درجه کوچک‌تر از کروی یا نیمه‌کره است.

پویانمایی محصول

از فناوری عکاسی ۳۶۰ درجه نیز می‌توان برای ایجاد انیمیشن‌های مشابه محصول تایم لپس استفاده کرد، که در آن ویژگی‌های خاص محصول خود را با متحرک کردن آنها نشان می‌دهید، می توان آن را با چرخش یک محصول ترکیب کنید. این می تواند اطلاعات بسیار بیشتری در مورد ویژگی های محصول، به خصوص در مورد قطعات متحرک ارائه دهد. در اینجا می توانید ببینید که چگونه استودیوی عکاسی جواهرات 360 درجه خود را برای نشان دادن نه تنها محصول، بلکه نور و حرکت عمودی دوربین نیز ثبت کرده ایم.

تورهای مجازی محصولات

تورهای مجازی محصول بهترین راه برای ارائه یک محصول با استفاده از تصاویر محصول 360 درجه است. با ترکیب تصاویر محصول 360 درجه با عکس‌ها و ویدیوها، می‌توانید نماهای از پیش تعریف‌شده محصول، نقاط داغ برای نمایش مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات خود ایجاد کنید. زمانی این کار بسیار گران بود، امروزه می توانید از ابزارهای آنلاینی مانند Orbitvu SUN Orbittour استفاده کنید که زمان و هزینه ایجاد آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

پویانمایی ویدئویی

اگرچه یک دسته بندی محتوای متفاوت با چرخش 360 درجه است، اما می تواند از فناوری نمایشگر 360 درجه برای نمایش یک کلیپ ویدیویی استفاده کند. کاربر می تواند به صورت تعاملی ویدیو را پخش و به عقب برگرداند، در یک فریم مشخص توقف کند و برای جزئیات بزرگنمایی کند، که با فایل های ویدئویی معمولی آسان نیست. این امر از مزایای مهم عکاسی ۳۶۰ درجه است.

انیمیشن‌های ساخته شده از ویدیوها معمولاً تعداد زیادی تصویر (فریم) دارند و به یک نمایش دهنده تخصصی (مثلاً Orbitvu Viewer) نیاز دارند که قادر به بارگذاری دینامیک بر اساس درخواست های فریم‌های جداگانه است. این به شما امکان می‌دهد تا به سرعت پیش‌نمایش را نشان دهید و تصاویر را به‌صورت درخواستی بارگیری کنید، تنها زمانی که کاربر با تصویر تعامل دارد.

این فناوری بیشتر در صنعت مد، برای تصاویر تعاملی روی مدل استفاده می شود. مزیت بزرگ آن امکان ارائه نحوه تعامل لباس با یک مدل انسانی است. خریدار آنلاین می تواند درک بهتری از بافت مواد و پویایی آن داشته باشد: نحوه خم شدن، چین و چروک شدن و عملکرد پارچه با هوا. در نتیجه، مغز مشتری می تواند مواد را به گونه ای تجسم کند که گویی در حال لمس محصول است.

مزایای استفاده از عکاسی 360 درجه از محصول در یک فروشگاه اینترنتی

در عکاسی ۳۶۰ درجه ، نماهای 360 درجه محصول می تواند شکاف بین تجربه محصول آنلاین و لمس جنس کالا را کاهش دهد، جایی که می توانید به اطراف نگاه کنید، محصول را لمس کنید و آن را احساس کنید. مزایای داشتن چنین محتوای غنی در یک وب سایت می تواند قابل توجه باشد:

 • مشتریان آگاه‌تر

داشتن عکس‌ از محصولات در نمای ۳۶۰ درجه می‌تواند مقدار قابل توجهی اطلاعات را به محصول اضافه کند: این کار نه تنها ویژگی‌های پنهان محصول را نشان می‌دهد، بلکه اطلاعات بیشتری در مورد شکل محصول و موادی که از آن ساخته شده است به شما می‌دهد.

 • اطمینان خرید بیشتر

در نتیجه مشتریان می توانند محصولات را به صورت آنلاین نزدیکتر به واقعیت تجربه کنند و تصمیمات خرید آگاهانه تری خواهند گرفت.

 • بازگشت محصول کمتر

اطمینان بیشتر از خرید یک محصول شانس کمتری برای بازگرداندن آن توسط مشتری دارد (این به معنای خوشحالی و بازگشت مشتریان و هزینه های عملیاتی کمتر برای کسب و کار شما است.)

 • سوالات کمتر پرسیده شده

تصاویر از کلمات ارزشمند ترند. شما هرگز نمی دانید مشتری شما باید چه جزئیاتی را در مورد محصول شما بداند. ارائه تصاویر با کیفیت محصول، عکس های بسته 360 درجه یا تورهای مجازی محصول می تواند تعداد سوالات پرسیده شده را کاهش دهد.

 • رقابتی ماندن

تجربه محصول خوب بخشی از تجربه کلی کاربر وب سایت شما است. این یکی از عوامل کلیدی برای متمایز کردن شما از رقبا است که می تواند با عکاسی 360 درجه همراه باشد.

چه زمانی محصولات من باید در نمای 360 درجه عکسبرداری شوند؟

اگرچه چرخش 360 درجه بسیار سودمند است، اما هر محصولی از آن سود نمی برد و هزینه های اضافی تولید محتوای 360 درجه را توجیه می کند. علاوه بر این، حتی محصولات کمتری وجود دارد که واقعاً از نمای محصول کامل نیمکره یا کروی بهره می برند. سوالی که باید از خود بپرسید این است: «آیا برای مشتریان من سودی خواهد داشت؟ “. هر محصولی که در نمای 360 درجه عکس گرفته شود اطلاعات بیشتری اضافه نمی کند. یک ماوس پد یا هر مورد مشابهی را تصور کنید، نمای 360 درجه چیزی اضافه نمی کند. دو یا سه عکس از زاویه بسته می تواند اطلاعات یکسان یا بیشتری را به مشتری ارائه دهد.

برعکس، بیشتر محصولات 3 بعدی از نمای 360 درجه بهره می برند، با این حال، باید در نظر بگیرید که آیا واقعاً ارزش تلاش کردن را برای عکاسی 360 درجه دارند، و اینکه چه نوع اطلاعات اضافی می توانید در آن ارائه دهید. برای کمک به شما اطلاعات را به چند دسته تقسیم کرده ایم:

تصویرسازی شکل

واضح ترین کاربرد چرخش 360 درجه، نشان دادن بهتر شکل یک محصول است. ممکن است چند عکس ثابت برای ارائه یک ایده خوب در مورد شکل محصول کافی نباشد. تقریباً هر محصول سه بعدی از آن سود می برد. برخی از محصولات، مانند محصولات بسیار فنی (مانند قطعات یدکی پیچیده، الکترونیک، ابزار آلات، کالاهای ورزشی) از چرخش های دو محوره یا نیمکره ای و کروی بهره می برند.

احساس مادی محصول

خریداران آنلاین نمی توانند محصول را لمس کنند، اما می توانند حس لمس یک محصول مشابه را به یاد بیاورند، عکاسی 360 درجه و انیمیشن های ویدیویی می تواند کمک زیادی در این زمینه به شما بکند. به ویژه برای محصولات مد شیک، که در آن ساختار مواد، لمس و حس کردن مهم هستند و هیچ راهی برای لمس محصول از راه دور وجود ندارد. دسته بندی محصولات شامل ساعت، کیف، کفش، لوازم جانبی و پوشاک، اما همچنین برخی از مبلمان، لوازم الکترونیکی و غیره است. پخش نور بر روی محصولی که 360 درجه می چرخد، بازتاب می کند، سایه ها و برجسته ها را ایجاد می کند که ساختار مواد را آشکار می کند. مغز انسان بقیه کارها را انجام خواهد داد. خاطرات محصولات مشابهی را که در گذشته لمس کرده اید را به یاد می آورد و حس لمس را باز می گرداند که گویی به طور فیزیکی محصول را لمس می کنیم.

ویژگی های محصول در عکاسی ۳۶۰ درجه

تمامی محصولات فنی پیچیده مانند لوازم الکترونیکی، ابزارآلات، لوازم خانگی، کالاهای ورزشی از دید 360 درجه تک ردیفی بهره مند خواهند شد، اما استفاده از تور محصولات مجازی قابل تامل است. می‌توانید ویژگی‌هایی را که می‌خواهید برجسته کنید، کاربر را روی محصول راهنمایی کنید و به او اجازه دهید خودش محصول را کشف کند.

از طرف دیگر قطعات یدکی، قطعات الکترونیکی و الکتریکی می‌توانند ویژگی‌های پنهانی داشته باشند که فکر نمی‌کنید در یک عکس بتوانید از آن عکاسی کنید. به عنوان مثال، یک سوئیچ کوچک در پشت پنهان عکس شده است. بدون این اطلاعات، فنی کاری که تعمیر می‌کند و قطعه‌ای را در دست دارد، باید با فروشگاه الکترونیکی شما تماس بگیرد تا بررسی کند که آیا سوئیچ وجود دارد یا خیر. به عنوان یک قاعده کلی، در مورد قطعات یدکی و قطعات پیچیده تر، ایده خوبی است که از همه محصولات در نمای 360 درجه عکس بگیرید.

چگونه از محصولات در نمای 360 درجه عکس بگیریم؟

چگونه از محصولات در نمای 360 درجه عکس بگیریم؟

هنگامی که تصمیم می گیرید در وب سایت خود و به خصوص در فروشگاه الکترونیکی عکس های 360 درجه را انتخاب کنید، باید چندین جنبه را در نظر بگیرید:

 • تصاویر 360 درجه باید ساخته شوند

برای خدمات داخلی ساختمان یا خدمات پیمانکاری، شما نیاز به تصاویر باکیفیت دارید تا با بودجه مناسب در برخی حجم ها عکس بگیرید.

 • شما به یک نمایش دهنده شی 360 درجه خوب نیاز دارید

یک نمایشگر بهینه شده برای کامپیوترو موبایل، که تعاملی، بهینه سازی شده، دارای قابلیت بارگذاری سریع و lazy load باشد.

 • شما به یک فرآیند 360 درجه نیاز دارید

کارها باید برنامه ریزی شوند، تصاویر باید عکسبرداری شوند، نامگذاری شوند، تأیید شوند و به صورت آنلاین آپلود شوند.

نمایش دهنده 360 درجه چیست؟

دقیق تر شدن

نمایشگر شی 360 درجه به شما امکان می دهد به صورت تعاملی یک چرخش 360 درجه را در یک وب سایت مشاهده کنید. این نمایش دهنده از نظر فنی، این یک برنامه جاوا اسکریپت است که معمولاً به شکل فایل‌های js. و css ایجاد می شود و توسط یک توسعه‌دهنده وب روی وب‌سایت شما پیاده سازی می‌شوند. بیننده به ورودی کاربر (کشیدن ماوس، حرکات لمسی، میانبرهای صفحه کلید) واکنش نشان می دهد و امکان چرخاندن و بزرگنمایی شی را فراهم می کند. وقتی همه چیز تنظیم شد، تصاویر جداگانه از یک نمای محصول 360 درجه را در سرور وب خود آپلود می کنید و اسکریپت بقیه کارها را انجام می دهد. بدون نمایشگر 360 درجه، بسیاری از ویژگی‌های چرخش 360 درجه را از دست می‌دهید: تعامل، بزرگ‌نمایی، بارگذاری تنبل، و غیره. باید برای انتخاب بهترین برنامه نمایشگرتحقیق کنید: چندین برنامه را تست کنید، مجوزها را بررسی کنید، بررسی کنید چقدر قابل اعتماد هستند و آیا مرتباً به روز رسانی می شود یا خیر و سپس بهترین را انتخاب کنید. در اینجا در هزینه خود صرفه جویی نکنید.

عکس 360 درجه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در عکاسی ۳۶۰ درجه، یک تصویر با کیفیت خوب هدف اصلی خود را ارائه اطلاعات حالت در مورد یک محصول از نظر شکل، ویژگی ها و بافت آن است. اما، طبق معمول، پیچیده تر از این است و کیفیت چرخش نهایی نیز به بیننده تصویر 360 درجه بستگی دارد.

اطلاعات

چه مقدار شکل، بافت و ویژگی تصویر را حمل می کند؟ این امر مستلزم آن است که محصول به درستی نورپردازی شود، دوربین در زاویه ای قرار گیرد که بیشتر محصول را نشان دهد و غیره.

 • مثال بد

زاویه جلو:در عکاسی ۳۶۰ درجه  جزئیات در قسمت بالایی قابل مشاهده نیست

تصویر خیلی تاریک: جزئیات کمتر در سایه ها

تصویر ابتدایی ضعیف: یک ایده کلی در مورد محصول ارائه نمی دهد

 • مثال خوب

زاویه بالاتر: جزئیات بیشتر در بالا

تصویر با نوردهی خوب

جزئیات بیشتر مناطق تاریک

قاب آغازین مناسب: محصول را می توان بلافاصله تشخیص داد

 • زیبایی شناسی

محصول باید قبل از قرار دادن روی میز چرخان آماده سازی شود: بند کفش باید بسته باشد، کیسه باید پر شود، محصول باید تمیز باشد. رزولوشن بهینه نباید خیلی کوچک باشد (بنابراین مشتری بتواند جزئیات محصول شما را ببیند) و خیلی بزرگ نباشد (شما نمی خواهید نمای میکروسکوپی از محصول خود نشان دهید و عیوب آن وجود دارد). تعداد فریم ها باید احساس چرخش صاف را ایجاد کند ( یک دقیقه یا از 36 یا و 72 بیشتر).

سرعت (سازگار با سئو)

تصاویر باید سریع بارگیری شوند از جمله تصاویر 360 درجه. تصاویر مجزا از نمای 360 درجه باید به صورت JPG یا WebP فشرده ذخیره شوند (اگر وب سرور شما از محتوای آگاه مرورگر پشتیبانی می کند و می تواند تصاویر WebP را به مرورگرهای Chromium و JPG ها را به سافاری ارسال کند). چرخش های فریم بالا باید با lazy load بارگذاری شوند (فقط زمانی که کاربر شروع به تعامل با آنها کرد). بینندگان عکس های 360 درجه از بارگذاری تنبل و بارگذاری پویا پشتیبانی می کنند: در ابتدا، فقط تعداد کمی از فریم ها بارگذاری می شوند، به عنوان مثال 6 عدد، و در حالی که کاربر با عکس 360 درجه تعامل می کند، فریم های باقی مانده بارگذاری می شوند که نرمی چرخش را در طول زمان بهبود می بخشد. حدود 360 درجه کنترل خارجی از طریق API را فعال می کند که به کاربر اجازه می دهد فقط زمانی که کاربر به نمای 360 درجه پیمایش کند، بارگیری تصاویر را شروع کند.

 • بدون بارگذاری پویا

کاربر باید منتظر بماند تا همه تصاویر بارگذاری شوند تا بتواند بارگذاری پویا را شروع بارگذاری کند، کاربر می تواند بلافاصله شروع به چرخاندن کند و تصاویر در پس زمینه بارگذاری می شوند

 • سازگار با موبایل

این مورد بیشتر شامل بیننده 360 درجه و نحوه اجرای آن در یک وب سایت می شود. چرخش مناسب برای موبایل به طور خودکار به اندازه پنجره مرورگر وب مقیاس می‌شود، حرکات لمسی را فعال می‌کند: چرخش، زوم، حرکت. برای بزرگنمایی به دکمه های کنترلی نیاز ندارد. همچنین باید از ویژگی های مرتبط با سرعت SEO که در بالا توضیح داده شد پشتیبانی کند.

 • سازگاری با مرورگر وب

امروزه با مرورگرهای بیشتری که ویژگی‌های مشابهی را ارائه می‌کنند، کارها بسیار آسان‌تر شده است. با این حال، برای استفاده از هر مرورگر به بهترین نتیجه، به یک بیننده نیاز دارید که بتواند بهترین استفاده را از هر مرورگر داشته باشد. به عنوان مثال، کروم از استاندارد تصویر WebP پشتیبانی می کند که با کیفیتی یکسان بسیار بهتر از JPEG فشرده می شود. چرا WebP برای کروم و JPEG برای سافاری ارائه نمی شود؟

گوگل از دیدن تصاویر WebP که در سرور شما ارائه می شود بسیار خوشحال خواهد شد. یکی دیگر از عوامل مهم، فناوری نمایش تصویر زیربنایی در پنجره Viewer است: به دلیل ناسازگاری های کوچک، استفاده از CSS + <image> قابل اعتماد نیست و باعث مشکلات مختلفی برای اجرا می شود. بهترین نمایشگرهای 360 درجه، تصاویر را روی عنصر <canvas> نمایش می‌دهند، جایی که کنترل کامل بر هر پیکسل تصویری که نمایش داده می‌شود را دارد.

آیا به تولید محتوای 360 درجه نیاز داریم؟

اینکه چقدر با ابزارهای خارجی رسمی و مدیریت می شود، داستان دیگری است. شما باید برای یک جلسه عکاسی ۳۶۰ درجه برنامه ریزی کنید، عکاس باید عکس بگیرد، شخص دیگری باید عکس را بررسی کند که مشکلی نداشته باشد و آن را تایید کند. معمولاً بخشی از فرآیند تولید محتوا، تصویری خواهد بود، اما ممکن است فرآیند جداگانه ای محسب شود. به هر حال، ایده خوبی است که از قبل به آن فکر کنید:

راهنماهای انتخاب روش درست کنید

کدام دسته از محصولات شما نیاز به چرخش دارند؟ همه؟ تعداد کمی؟ فقط گران ترین ها؟ چند تصویر در هر چرخش نیاز است؟ زوایای دوربین کدام سمت باید باشند؟ معیارهای پذیرش عکس چیست؟ داشتن راهنمای انتخاب روش درست برای استودیوهای عکاسی داخلی و همچنین هنگام سفارش خدمات عالی است.

 • وظایف

چه کسی جلسه عکاسی را برنامه ریزی می کند و چه کسی تصاویر را تایید می کند؟ آیا عکاس می تواند تصاویر را نیز تایید کند یا به مسئول کنترل کیفی نیاز دارید؟

 • نام گذاری تصویر

ساده ترین راه برای خودکار کردن لینک دادن تصویر به یک محصول خاص در سایت فروشگاه الکترونیکی، استفاده از یک SKU (واحد نگهداری سهام) منحصر به فرد در نام فایل است. به عنوان مثال. اگر SKU 1234566 باشد، نام تصاویر فردی می تواند 1234566_1.jpg، 1234566_2.jpg یا 1234566_36.jpg باشد. این ایده خوبی است که قبل از گرفتن تصاویر در خانه یا ارسال آنها به یک ارائه دهنده خدمات، آن را مشخص کنید.

خدمات عکاسی محصول 360 درجه تهیه کنید

راه واضح برای عکاسی 360 درجه از محصولات، خرید خدمات عکاسی است.خرید خدمات عکاسی برای عکسرداری از محصولات تنها برای گرفتن عکس های خیلی خاص و پروژه های عظیم نبوده و تدارکات آن هم خیلی گران نیست.

خدمات عکاسی محصول 360 درجه چقدر هزینه دارد؟

قیمت نهایی عکاسی ۳۶۰ درجه به چندین عامل بستگی دارد:

 • محصول شما

آیا چرخش محصول روی صفحه گردان آسان است؟ آیا محصول حین چرخش می لرزد؟ آیا محصول برای چزخش نیاز به آویزان کردن دارد؟ آیا برای عکاسی از محصول به آمادگی خاصی نیاز است؟ برخی از محصولات (مانند لپ تاپ، لیوان، تلویزیون، لاستیک، کفش و غیره) به راحتی روی میز قرار می گیرند و می چرخند، در حالی که برخی دیگر (مانند کیف های بند دار، گردنبند، چراغ سقفی و غیره) .) به ابزارهای جانبی برای چزخش نیاز دارند.

 • تدارکات

آیا محصول شما گران است و نیاز به بیمه دارد؟ آیا محصول شما سنگین وزن است؟ اگر محصول شما سنگین و حجیم است، باید یک استودیوی چرخش 360 درجه پیدا کنید که بتواند آن را مدیریت کند. شاید این کار مقرون به صرفه تر باشد که محصولات خود را در انبار خود عکسبرداری کنید؟ یا شاید ساختن تصاویر 360 درجه با CGI آسان تر باشد؟ (در برخی شرایط، اگر یک مدل سه بعدی دارید ممکن است این کار به همان اندازه عملی و کاربردی باشد.) چرخش 360 درجه یک ماشین صنعتی را تصور کنید.

 • حجم

حجم بالاتر می تواند شما را در موقعیت بهتری قرار دهد، مگر اینکه محصول حجیمی برای ایستادن روی میز چرخان داشته باشید.

 • نوع عکاسی 360

آیا به چرخش کامل و سه بعدی نیاز دارید یا چرخش تک ردیفی کافی است؟ آیا به عکس های بسته جداگانه نیز نیاز دارید یا می توانید از تصاویر گرفته شده با نمای 360 درجه استفاده مجدد کنید؟ مزیت داشتن چرخش 360 درجه با کیفیت بالا این است که می توانید از فریم های جداگانه برای عکس های بسته محصول خود استفاده مجدد کنید.

 • کیفیت

به این معنی است که تصاویر 360 درجه با کیفیت بالا را دریافت می کنید که ویژگی های محصول شما، محصول را با وضوح مطلوب نشان می دهد. معمولاً به این معنی است که از محصولات شما توسط عکاسان با تجربه و با استفاده از تجهیزات مناسب عکسبرداری می شود.

 • مجوز استفاده مجدد از عکس ها

آیا می توانید از تصاویر جداگانه استفاده مجدد کنید؟ آیا می توانید از آن در هر جایی که نیاز دارید (به عنوان مثال رسانه های اجتماعی) استفاده کنید؟ آیا فقط یک نسخه از عکس 360 درجه با وضوح بالا دریافت خواهید کرد؟ همانطور که گمان می‌کنید قیمت یکسانی برای عکس های 360 درجه وجود ندارد.

یک آتلیه عکاسی ۳۶۰ درجه چگونه نمای 360 درجه ارائه می کند؟

هنگام انتخاب یک آتلیه عکاسی که می تواند چنین خدماتی را ارائه دهد، از جمله موارد دیگر، باید نحوه ارائه تصاویر 360 درجه را در نظر بگیرید:

 • به عنوان فایل های تصویری جداگانه، که می توانند با استفاده از نمایشگر 360 درجه خود، با یک عکس 360 درجه در وب سایت شما ترکیب شوند.
 • به عنوان یک پوشه با مجموعه ای از فایل های تصویری، با نمایشگر 360 درجه و اسکریپت تعبیه شده. در این مورد، شما همه چیز را به طور کلی دریافت می کنید: تصاویر و پلیر. ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما هنوز باید پلیر را نصب کنید و یک پلیردریافت می کنید که ممکن است نیاز شما را برآورده نکند. شما همچنین به یک عکاس خاص با یک پلیر خاص با “قفل” نیاز دارید.

عکس 36 درجه مستقیماً از طریق پلاگین 360 درجه در سایت فروشگاه الکترونیکی شما آپلود می شود، برای اکثر پلتفرم های فروشگاه الکترونیکی رایج (به عنوان مثال پلاگین های تجارت الکترونیک Orbitvu برای Magento، Prestashop، WooCommerce و غیره) پلاگین هایی وجود دارد که کل پیچیدگی نصب پلیر360 درجه را از بین می برد. شما یک افزونه نصب می‌کنید، یک سرویس سفارش می‌دهید و عکس های 360 درجه خود را مستقیماً در سایت فروشگاه الکترونیکی خود آپلود می‌کنید.

با استفاده از یک سرویس میزبانی یا اشتراک گذاری عکس 360 درجه، پلتفرم های آنلاین (مانند Orbitvu Sun) وجود دارد که استودیو عکس می تواند روی آن عکس 360 درجه بارگذاری کند و می تواند به طور خودکار به محصول شما در سایت فروشگاه الکترونیکی شما لینک داده شود.

استودیوی خانگی عکاسی 360 درجه از محصول

اگر حجم ها زیاد است، یا تدارکات پیش نیازهای مورد نیاز عکاسی پیچیده است و هزینه های برون سپاری عکاسی 360 درجه بسیار زیاد است، می توانید استودیوی خانگی عکس 360 درجه خودتان را راه اندازی کنید. شما چندین انتخاب دارید، اما به طور کلی، می توان آن را به انتخاب بین یک آتلیه عکاسی 360 درجه عادی یا یک آتلیه عکاسی خودکار خانگی 360 درجه کاهش داد.

آتلیه عکاسی خودکار برای عکاسی ۳۶۰ درجه محصول چیست؟

آتلیه عکاسی خودکار برای عکاسی 360 محصول چیست؟

یک آتلیه عکاسی خودکار معمولاً یک اتاق کوچک بسته عکاسی است که توسط نرم‌افزار کنترل می‌شود که نور، دوربین، موقعیت‌یابی محصول و تصویر پس از گرفته شدن را در یک سیستم ادغام می‌کند. این دوربین می‌تواند عکس‌ها، فیلم‌ها و چرخش‌های 360 درجه را در یک فرآیند ضبط کند. نمونه ای از یک آتلیه عکاسی خودکار Orbitvu Alphashot XL است. این دستگاه قادر به گرفتن چرخش 360 درجه و 3 بعدی، بسته عکس های چند دوربینی و فیلم های محصول است.

فناوری ماسک به شما این امکان را می دهد که تصاویر را ضبط کنید و به طور خودکار پس زمینه را حذف کرده و آن را با پس زمینه سفید خالص جایگزین کنید. تصاویر خروجی به‌طور خودکار مقیاس‌بندی، برش داده می‌شوند، در مرکز قرار می‌گیرند، و … . فرآیند انتشار تصاویر را مستقیماً در سایت فروشگاه الکترونیکی یا سرویس اشتراک‌گذاری ابری آپلود می‌کند. آتلیه عکاسی سنتی در مقابل آتلیه عکاسی خودکار برای عکس‌های کلوزآپ و عکس های 360 درجه تفاوت اصلی بین آتلیه‌های عکاسی مدرن و سنتی، انعطاف‌پذیری و توانایی اصلاح و تطبیق آن برای انواع محصولات و عکاسی است. استودیوهای مدرن معمولاً به انواع و اندازه های محدودی از محصولات اختصاص داده شده اند و اجازه آزادی کامل در شکل دهی و اصلاح نور را نمی دهند.

استودیوهای سنتی زمانی عالی هستند که باید با هر عکس محصول خلاق باشید و برای عکاسی خلاقانه و سبک برای اهداف بازاریابی عالی هستند، اما شما به عکاسان آتلیه ای با تجربه نیاز دارید که بتوانند آن را اجرا کنند. تجهیزات عکاسی محصول 360 درجه معمولاً یک مبحث جداگانه است که به طور جداگانه می بایست تهیه می شود. به عنوان مهم ترین تجهیزات، شما به نرم افزار اضافی (مانند Photoshop/Affinity photo) و شخصی برای کار با آن نیاز دارید. تجهیزات عکاسی ۳۶۰ درجه معمولاً با نرم افزار مخصوص به خود ارائه می شوند. آتلیه‌های عکاسی مدرن محدودیت‌هایی از نظر انعطاف‌پذیری دارند، اما زمانی که به عکاسی مداوم و تکراری نیاز دارید که توسط افرادی با مهارت‌های کمتر یا کم عکاسی انجام شود، عالی هستند. سخت افزار (نورپردازی، صفحه گردان و دوربین) به خوبی در نرم افزار ادغام شده اند، بنابراین مراحل ضبط، پس از تولید، گرفتن خروجی و انتشار را می توان در یک فرآیند یکپارچه ترکیب کرد.

استودیوهای مدرن واقعی دارای میزهای گردان 360 درجه هستند زیرا از آنها برای موقعیت یابی و چرخش محصول استفاده می شود. استودیوهای عکاسی مدرن در مقایسه با عکاسی سنتی بسیار مقیاس پذیر هستند. کل تنظیمات عکس از جمله تنظیم دوربین، نور، موقعیت اشیا، پس از تولید، نمایه های انتشار و غیره را می توان در یک الگو ذخیره کرد، تا به راحتی بتوان آن را برای پروژه بعدی نیز استفاده کرد. در آتلیه عکاسی سنتی، به افراد بسیار ماهر برای راه اندازی و مدیریت فرآیند راه اندازی استودیو و پروژه جدید نیاز دارید. ویژگی آتلیه عکاسی سنتی آتلیه عکاسی خودکار انعطاف پذیری زیاد محدود راندمان متوسط بالا مهارت های اپراتور مورد نیاز از پیشرفته تا خبره تازه کار تا متوسط مقیاس پذیری محدود عالی کیفیت خروجی خیلی خوب – عالی خوب خیلی خوب هزینه هر تصویر بیشتر کمتر کابل خیلی بیشتر خیلی کمتر.

همچنان بخوانید: 5 نکته برای عکاسی صنعتی حرفه ای

نتیجه گیری

در این مقاله راه و روش گرفتن عکس 360 درجه را با هم بررسی نمودیم. امیدوارم با بکاربردن این اصول بتوانید با موبایل و یا دوربین عکاسی بهترین عکس های 360 درجه را از محصولات خود بگیرید. همانطور که میدانید عکس صنعتی یکی از مهمترین بخش های تبلیغات و ارائه و معرفی محصولات است. پس تا می توانید تمرین کنید و بهترین عکس ها را بگیرید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =