12 تکنیک عکاسی در نور کم (به سادگی توضیح داده می شود!)

عکاسی در نور کم

عکاسی در نور کم

نورکم در عکاسی گاهی اوقات به خاطر شرایط محیطی، فیزیکی و کمبود امکانات رخ می دهد و گاهی هم خود فرد حرفه ای در عکاسی به دنبال عکاسی در کم است. در مورد اول که 12 تکنیک عکاسی در نور کم قطعا به کمک عکاس خواهد آمد و باعث ایجاد ثبت عکسی زیبا خواهد شد. لازم به ذکر است که این 12 تکنیک حتی در عکاسی صنعتی هم موثر بوده و به کمک عکاسان فعال در این حوزه خواهد آمد.

عکاسی در نور کم برای عکاسان اجتناب ناپذیر است. این فقط برای شات در سحر یا غروب مناسب نیست. عکاسی از داخل اغلب می تواند محیطی چالش برانگیز برای عکاسان ایجاد کند. مانند بیشتر عناصر عکاسی، همه چیز در مورد تعادل است. تعادلی که در آن تا آنجا که ممکن است کیفیت کمی را قربانی کنید.

امروز ما تکنیک هایی را برای کمک به عکاسی در نور کم بررسی می کنیم. این موارد از تنظیمات دوربین گرفته تا گام های کوچکی که می توانید برای بهبود عکس های خود بردارید.

هرچه در عکاسی در نور کم بهتر عمل کنید، در مکان یا حتی در محل کار اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. بیایید وارد شوید و 12 تکنیک عکاسی در نور کم را بررسی کنیم.

عکاسی در نور کم

ایزو خود را تغییر دهید

یک قاعده خوب این است که تا حد ممکن از ایزو استفاده کنید. هنگام عکاسی در نور کم، اولین واکنش شما باید این باشد که ISO خود را به یک عدد بالاتر برسانید. اما ISO بزرگتر باعث ایجاد نویز به تصاویر شما می شود، به ویژه در مناطق تاریک.

برای دوربین های قدیمی، بررسی کنید که چگونه دوربین شما می تواند این اعداد ISO بزرگتر را به صورت آنلاین مدیریت کند. DSLR های جدیدتر می توانند اعداد ISO بزرگ را بدون تحریف زیاد در تصویر مدیریت کنند. باز هم، همه چیز به تعادل برمی گردد. شما باید روی این مناطق تاریک بزرگنمایی کنید تا بررسی کنید که نویز عکس را خراب نمی کند.

مطالب مرتبط : نحوه کنترل دیافراگم و ایجاد عکس های قوی تر

نکته مفیدی که باید به خاطر بسپارید این است که نویز بهتر از تار شدن است. می توانید نویز را در مرحله بعد کاهش دهید، اما تار شدن بسیار پیچیده تر خواهد بود.

 سرعت شاتر خود را کاهش دهید

هرچه سرعت شاتر شما بیشتر باشد، نور بیشتری به دوربین شما وارد می شود. به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است، اما وقتی سرعت شاتر خود را افزایش دهید، امکان لرزش بیشتر دوربین را فراهم می کنید. یک قاعده کلی هنگام نگه داشتن دوربین این است که از 1/125 ثانیه کمتر نشود. این به خاطر حرکات کوچکی است که دست شما انجام می دهد.

راه حل ساده برای این کار استفاده از سه پایه است. هنگام استفاده از سه پایه، می توانید سرعت شاتر را تا جایی که دوست دارید کاهش دهید بدون اینکه نگران از دست دادن وضوح باشید. (به شرط داشتن سه پایه خوب و محکم!)

 

از دیافراگم گسترده تری استفاده کنید

یکی دیگر از تغییرات سریع در دوربین که می توانید در عکاسی در نور کم ایجاد کنید ، تغییر دیافراگم است. دیافراگم گسترده تر در لنز شما اجازه می دهد تا نور بیشتری از آن عبور کند. در حالت ایده آل ، شما باید تا حد ممکن یک عدد f را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که هنگام تنظیم دیافراگم ، عمق میدان عکس خود را تغییر می دهید. اگر سبک خاصی دارید که باید به آن پایبند باشید، تغییر دیافراگم می تواند این را خراب کند.

همانطور که در ابتدا اشاره کردم ، همه چیز تعادل است. مخصوصاً بین سه نکته اصلی که عرض کردم. اگر سبک خاصی دارید که می خواهید به آن پایبند باشید، مطمئن شوید که از طریق اقدامات شما به خطر نمی افتد. در غیر این صورت ، از هر 3 تنظیمات زیر استفاده کنید تا محیط خود را به بهترین نحو کنترل کنید.

همچنین بخوانید: تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual

یک فلش اضافه کنید

افزودن فلش یک گزینه واضح است اما اغلب نادیده گرفته می شود. این می تواند به دلیل نور شدید باشد که ایجاد می کند، به ویژه در محیط های کم نور. نور شدید سبک خاصی را ایجاد می کند که بسیاری از عکاسان از آن به نفع خود استفاده می کنند. با این حال، اگر تصویری خاص در ذهن دارید، این تکنیک به شما کمک نمی کند. به عنوان مثال، در فضایی که سوژه از لنز فاصله دارد.

در جایی که سبک مسئله ای نیست، یک فلاش می تواند نیاز به خرابی در تنظیمات دوربین شما را از بین ببرد. شما قادر خواهید بود از تصاویر سریع و واضح عکس بگیرید. فقط مراقب سایه هایی باشید که فلش ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: انعکاس نور در عکاسی صنعتی و جلوگیری از انعکاس نور

یک نور (یا بازتابنده) وارد کنید

اگر اتاقی که در آن عکاسی می کنید بسیار تاریک است، ببینید آیا می توانید نوری به اتاق بیاورید. اما مراقب باشید، آوردن منبع نور دیگر می تواند سایه های جدیدی ایجاد کند. این امر ظاهر اتاق را تغییر می دهد.

یک ایده خوب این است که منبع نور اضافه شده خود را در نزدیک منبع نور اولیه قرار دهید. این کار سایه ها را تا آنجا که ممکن است شبیه نگه می دارد. به یاد داشته باشید که نورهای مختلف رنگ های متفاوتی دارند. وارد کردن یک نور دیگر می تواند باعث برخورد رنگ ها شود، بنابراین مراقب باشید!

اگر به کمی نور بیشتر نیاز دارید، یک بازتابنده می تواند راه زیادی را پیش ببرد. در شرایط کم نور، می توانید یک بازتابنده را قرار دهید تا آن نور را به سوژه بازگرداند.

 از A Fens Lens استفاده کنید

هنگام برخورد با عکاسی در نور کم، لنزهای سریع موهبت الهی هستند. توقف های اضافی دیافراگم می تواند یک تنظیم را به اندازه کافی از یک عکس غیر قابل استفاده به یک عکس قابل استفاده تغییر دهد. اکثر لنزهای سریع می توانند حداقل به f/2.8 بروند و دیافراگم های وسیعی مانند f/1.4 را فشار می دهند. این توقف های اضافی به این معنی است که نور بیشتری وارد لنز شما می شود. بنابراین، می توانید سرعت شاتر را افزایش دهید. این امر احتمال لرزش دوربین را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید: چه موقع از سرعت شاتر سریع استفاده کنیم

عکاسی در نور کم

تصاویر خود را تثبیت کنید

لنزهای مدرن دارای ویژگی های تثبیت کننده تصویر هستند که لرزش دوربین را کاهش می دهند. اکثر شرکت های بزرگ دارای لنزهایی با این ویژگی هستند. و این یک فناوری است که آنها دائماً در حال پیشرفت هستند. برای کاربران نیکون ، به دنبال لنزهایی با VR (کاهش ارتعاش) باشید. برای کاربران Canon، به دنبال لنزهایی با IS (تثبیت کننده تصویر) باشید.

این تثبیت کننده مبتنی بر لنز یک ویژگی در داخل لنز است که دارای عنصر لنز شناور است. این عنصر به صورت الکترونیکی کنترل می شود و با لرزش دوربین شما مقابله می کند. تثبیت تصویر در شرایط کم نور مفید است. این به شما امکان می دهد سرعت شاتر خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

 در RAW عکس بگیرید

اگر هنوز کار خود را شروع نکرده اید، عکاسی با RAW بخش عظیمی از عکاسی را برای شما می بخشد. این واقعیت در مورد عکاسی در نور کم نیز صدق می کند.

در فایل های RAW، دوربین اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به JPEG استاندارد شما ذخیره می کند. اطلاعات بیشتر در پس از فرآیند مفید است. هرچه اطلاعات بیشتر باشد، می‌توانید بیشتر توضیح دهید.

ویرایش تصویر در نرم افزارها

گاهی اوقات، تنظیمات خود را تا آنجا که ممکن است پیش می‌برید و عکستان همچنان فاقد آن چیزی است که میخواهید. در اینجا می‌توانید از نرم افزار برای نشان دادن جزئیات استفاده کنید. این نرم افزار می‌تواند یک یا دو نور دیگر به شما بدهد اما تنها در صورتی می‌تواند کار کند که اطلاعات در وهله اول وجود داشته باشد. به همین دلیل است که عکاسی با RAW مفید است.

در مرحله ویرایش، می‌توانید نور، سایه ها و نویز را کنترل کنید. اطمینان حاصل کنید که تصویر را زیاد دور نزنید، زیرا غیر واقعی به نظر می رسد و تصویر را خراب می‌کند. من Adobe Lightroom را برای تنظیماتی مانند این توصیه می‌کنم. این برنامه روشی آسان برای تنظیم بخش های خاصی از تصویر ارائه می دهد.

 

مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی در طرح گندم

 

نقطه کانونی را پیدا کنید

یکی از مهمترین مسائل من در مورد عکاسی در نور کم این است که فوکوس خودکار شروع به از بین بردن من می کند. اگر جزئیات کافی برای چسباندن سیستم فوکوس خودکار وجود نداشته باشد، تنظیمات و تنظیم مجدد لنز خود را خواهید شنید. این لنز در تلاش برای پیدا کردن نقطه کانونی است.

یک تکنیک مفید این است که دوربین را روی سه پایه بگذارید و سوژه را با نور خارجی، حتی گوشی روشن کنید. با این مقدار نور کم، سیستم فوکوس خودکار شما باید بتواند نقطه کانونی را نهایی کند. می توانید لنز را به تنظیم فوکوس دستی تغییر دهید تا نقطه کانونی تغییر نکند.

عکاسی در نور کم

تراز سفیدی را تنظیم کنید

عنصر دیگری که می خواهید از آن مراقب باشید، دمای نور یک تصویر است. اگر در بیرون با نور کم عکاسی می کنید ، می توانید متوجه نورهای خیابان شوید یا دیگران رنگ نارنجی به خود می دهند.

تنظیم تعادل رنگ سفید خود را با محیط مناسب خود تنظیم کنید، و این امر می تواند به کاهش این مشکل کمک کند. این نیز عنصری است که می توانید در مرحله بعد از آن تنظیم کنید.

تمرین کنید!
همانطور که اشاره کردم ، همه چیز در مورد تعادل است. هنگام برخورد با عکاسی در نور کم مجموعه ای از سازش ها وجود دارد. این سازش ها تنها زمانی برای شما آشکار می شود که خودتان آن را امتحان کنید. این امر به دلیل روشهای متعدد برای نزدیک شدن به نور کم بدون تغییر سبک تصویری است که می خواهید بگیرید. بنابراین دریابید که چه چیزی برای شما بهتر عمل می کند و برخی دیگر را نیز امتحان کنید زیرا روزی به کار شما خواهند آمد!

عکاسی در نور کم

نتیجه

عکاسی در نور کم می تواند چالش برانگیز اما بسیار سودآور باشد. شاید فکر کنید بهتر است قبل از گرفتن عکس منتظر روز بعد باشید. اما، اگر به سمت نور خاصی که ایجاد شده است، کشیده شده اید، پس به آن پایبند باشید!

همچنین بخوانید: انواع شکل دهنده نور

اکنون که این 12 نکته عکاسی در نور کم را برای تنظیمات دوربین در اختیار دارید، محدوده ای برای انتخاب دارید. یکی (یا بیشتر) از این نکات به شما کمک می کند تا از محیط عکاسی در نور کم خود نهایت استفاده را ببرید و در عین حال ایده های جدیدی را نیز ایجاد کنید.

بنابراین بیرون بروید و تمرین کنید! این مهارتها در شرایط بحرانی مفید خواهند بود، من تقریباً می توانم آن را تضمین کنم.

مطالب دیگر: آموزش تنظیمات فوکوس دستی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =