8 نکته در زمینه بازاریابی و طراحی کاتالوگ

بازاریابی و طراحی کاتالوگ

بازاریابی و طراحی کاتالوگ

بازاریابی و طراحی کاتالوگ چه کسب و کار شما را توسعه خواهد داد؟

با وجود شایعات مربوط به نابودی بازاریابی کاتالوگ در صورت اجرای صحیح می تواند موفقیت آمیز باشد. به دلیل هزینه های چاپی بازاریابی کاتالوگ در صورت عدم اجرای صحیح می تواند بسیار گران و بی سود باشد.

علاوه بر این کاتالوگ های بزرگ مصرف کننده مانند Crate و Barrel یا Victoria’s Secret، تکنیک های موثر برای تجارت را دارند بنابراین یک کاتالوگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

همچنین بخوانید: 7 عنصر اصلی برای طراحی کاتالوگ آنلاین

برای پاسخ به این سوال، ما 8 نکته برتر در زمینه بازاریابی و طراحی کاتالوگ را در زیر به اشتراک خواهیم گذاشت:

بازاریابی و طراحی کاتالوگ

1. شناسه برند کاتالوگ

موفقیت اساسی در بازاریابی کاتالوگ نقطه قوت برند شماست. برندهای تاسیس شده از آگاهی از نام تجاری برخوردار هستند در حالی که مارک های جدید باید به نامگذاری موثر برند و هویت گرافیکی جذاب اعتماد کنند. مارک های قوی معمولاً از نام های تجاری یا علائم تجاری خود برای نام کاتالوگ خود استفاده می کنند. مارک های ناشناخته باید از یک نام جذاب کاتالوگ استفاده کنند، اما همچنین ممکن است برای جلوگیری از سردرگمی یک توصیف کننده واقعی را در نظر بگیرند. جنبه های دیگر هویت نام تجاری شامل آرم ها ، و موضوع بهترین روش بعدی ما  طراحی است.

2. طراحی کاتالوگ

اولین برداشت از کاتالوگ و تصمیم برای باز کردن و تعامل با آن جلد کاتالوگ است. این جلد باید از نظر زیبایی جذاب باشد، اما همچنین حاوی مطالب باشد. بسته به دسته بندی، یک پیشنهاد یا قلاب می تواند علاقه را ایجاد کند یا احساس فوریت ایجاد کند. فضای داخلی کاتالوگ باید دارای سازمانی کاربر پسند باشد. کاتالوگ های بزرگتر باید دارای یک جدول مطالب  یا برگه ها باشند. و به یاد داشته باشید، فضای سفید خوب است! یکی از جنبه های مهم طراحی کاتالوگ موضوع یکی از بهترین اقدامات بعدی ما یعنی عکاسی  است.

بازاریابی و طراحی کاتالوگ

3. متن کاتالوگ

متن کاتالوگ باید واضح، رسا، خوانا و آسان باشد و بسته به دسته، آموزشی یا حتی سرگرم کننده باشد. کاربر کاتالوگ باید بتواند تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری در مورد خرید را پیدا کند، یا خطر از دست دادن فروش را داشته باشد. اطلاعات سفارش و قیمت گذاری باید در جداول خوانا ارائه شود.

4. عکاسی کاتالوگ

بهترین کاتالوگ ها بسیار بصری هستند و به کاربر اجازه می دهند با کمترین تلاش با تصویر ها ارتباط برقرار کند. عکاسی از تجربه بصری پشتیبانی می کند، ایده آل با افرادی که با محصولات شما تعامل دارند! عکس های محصول هنوز هم یک ضرورت است.

5. سفارش را آسان کنید

گزینه های مختلفی را برای سفارش از جمله شماره تلفن رایگان (ایده آل با شماره به یادماندنی!)، وب سایت یا جیمیل در میان بگذارید. جای تعجب نیست که استفاده از فرم نامه در حال کاهش است اما همچنان باید در کاتالوگ شما موجود باشد. بسیاری از خریداران ترجیح می دهند هنگام جستجوی کاتالوگ آن را پر کنند تا بتوانند موارد را پیگیری کنند. شماره رایگان برای خریداران با سوال مفید است. گزینه های سفارش را در هر صفحه را لیست کرده و برجسته کنید.

مطالب مرتبط: نمونه طراحی کاتالوگ حرفه ای

6. تبلیغات کاتالوگ

با تبلیغات، احساس فوریت ایجاد کنید! از امروز به مدت 15 روز ارسال رایگان را ارائه دهید!  قبل از نیمه شب خرید کنید، از خرید بعدی 25 دلار کوپن دریافت کنید. با یک برنامه وفاداری خریدهای مکرر را تشویق کنید.

7. بازاریابی همه جانبه

کاتالوگ چاپی باید با یک وب سایت یا نسخه کاتالوگ دیجیتال مربوطه همزیستی داشته باشد. چرا؟ چون مشتری هر دو را دوست دارد! کاتالوگهای چاپ شده ممکن است رسانه ارتباطی باشند ، اما وب سایت اینترنتی مکانیسم سفارش ترجیحی است. علاوه بر این، موتورهای جستجو اکنون PDF ها را فهرست بندی می کنند، از جمله نسخه های کاتالوگ ها، بنابراین PDF ها می توانند در نتایج جستجو رتبه بندی شوند. به همین ترتیب، تبلیغات کاتالوگ باید چند کانال یا چند کاناله باشد. اینترنت از طریق موتورهای جستجو شبکه گسترده ای از مشتریان احتمالی را ایجاد می کند. جستجوی پرداخت شده از جمله پرداخت به ازای هر کلیک می تواند ترافیک وب سایت را ایجاد کند و رسانه های اجتماعی می توانند در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته و بازدید را به کاتالوگ آنلاین یا وب سایت الکترونیکی سوق دهند. سرانجام، بازاریابی از طریق ایمیل در ایجاد ترافیک وب سایت و فروش تجارت الکترونیکی موثر است.

برای مشاهده نمونه های دیجیتال به صفحه نمونه طراحی کاتالوگ دیجیتال و برای مشاهده چاپی به صفحه طراحی کاتالوگ مراجعه نمایید.

8. اندازه گیری

یکی از مزایای اصلی بازاریابی کاتالوگ توانایی اندازه گیری نتایج است. سفارشات تلفنی، پستی و آنلاین را می توان به راحتی با استفاده از کدهای ساده در نامه پستی کاتالوگ ردیابی کرد. تبدیل فروش را می توان با نوع کاتالوگ، تاریخ نامه، لیست ها و موارد دیگر اندازه گیری و گزارش کرد. تبلیغات را هنگام استفاده پیگیری کرده و روندها را گزارش دهید. نرم افزار اتوماسیون بازاریابی می تواند از اندازه گیری و گزارش پشتیبانی کند.

همچنین بخوانید: طراحی گرافیک

طراحی و بازاریابی کاتالوگ موثر

بدون تردید، بازاریابی کاتالوگ با افزایش هزینه های ارسال و چاپ و کاهش معاملات تحویل پستی رو به کاهش است. با این وجود هنوز فرصتهایی برای موفقیت در بازاریابی کاتالوگ وجود دارد. به خصوص هنگام استفاده از این روشهای بازاریابی کاتالوگ صرف نظر از محصولات یا دسته خود، همیشه متغیرهای مختلف مانند طراحی، لیست ها، کمپین های جستجوی پرداخت شده را آزمایش کنید، نتایج را اندازه بگیرید و به طور مداوم بازاریابی کاتالوگ خود را بهبود ببخشید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =