نحوه عکاسی از محصول سبک زندگی

عکاسی از محصولات سبک زندگی

منظور عکاسی از محصول سبک زندگی چیست؟

عکاسی از محصول سبک زندگی، سناریوهای واقعی شیوه زندگی را نشان می دهد که در آن افراد می توانند از یک محصول استفاده کنند.

این مورد واقع گرایانه تر و تعاملی تر از تبلیغات سنتی است. دیدن محصول در متن، تصاویر قانع کننده تری نسبت به دیدن آن در پس زمینه سفید ایجاد می کند.

هدف این است که مصرف کنندگان از طریق تصاویر شما احساس کنند که این محصول به درد آنها میخورد و خرید کنند! وظیفه شما به عنوان یک عکاس این است که مطمئن شوید این را در تصاویر خود منتقل می کنید. برای مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی حتما کلیک نمایید.

 

1. نشان دهید محصول برای چه کاری است؟

همیشه ابتدا به محصول فکر کنید. چه کار میکند؟ برای کیست؟ این سوالات به شما کمک می کند تا بفهمید چه مواردی را باید در تصاویر خود بگنجانید.

اگر در حال شات کرم ضد آفتاب هستید، آن را کنار استخر یا ساحل نشان دهید. چرا؟ زیرا اینها بارزترین مکانهایی هستند که مردم از آنها استفاده می کنند.

بارزترین روش عکاسی از یک مدل در کنار استخر است که آن را روی پوست آنها می مالد.

اگر این کار برای شما خیلی ساده است، یک تصویر بی حرکت ایجاد کنید که حضور در فضای باز را به مخاطب یادآوری کند. می توانید کرم را در ماسه یا بالای یک حوله رنگارنگ قرار دهید.

روش های زیادی برای شات هر کالایی وجود دارد. از تخیل خود استفاده کنید و به دنبال ایده های جدیدی باشید که مردم قبلاً آنها را ندیده اند.

 

عکاسی تبلیغاتی محصول و سبک زندگی

 

2. محصول خود را در کجا شات کنید؟

وقتی صحبت از عکاسی از محصول سبک زندگی می شود، شناختن بهترین مکان ها برای عکس گرفتن بسیار مهم است. در صورت امکان مکان های واقعی را انتخاب کنید. به این ترتیب، شما مجبور نیستید برای ایجاد یک زمینه باورپذیر هزینه کنید.

همیشه می توانید سناریوی کنار استخر را با شات در اتاق خود جعل کنید. فقط کافی است از محصول خود در کنار برخی حوله ها یا حتی یک پیناکولادا از نزدیک عکس بگیرید و بس!

اگر مورد را کاملاً بزرگنمایی کنید، مردم حتی متوجه نخواهند شد که آن را داخل خانه برده اید.

این لوازم ممکن است مصنوعی باشد اما با این وجود صحنه قابل اعتمادی را نشان می دهد و بهترین قسمت این است که این عکس در داخل خانه گرفته میشود.

 

عکاسی از محصول سبک زندگی

 

3. از چه وسایل استفاده کنیم

ماشین فوق بخشی از محصول نیست. اما به افزایش قابلیت فروش محصول کمک می کند. اگر به ایجاد داستان در ذهن افراد کمک می کند، از افزودن چیزهای دیگر به عکس خود نترسید.

راز راه اندازی عالی عکاسی از سبک زندگی استفاده از وسایل صحیح است. به عبارت دیگر، از موارد تصادفی که اصلاً به محصول شما متصل نیستند استفاده نکنید.

شما باید از طاقت فرسا بودن عکس خود با اشیا زیاد خودداری کنید. به یاد داشته باشید که قهرمان شات شما همیشه باید محصول باشد. اگر موارد زیادی در اطراف آن وجود داشته باشد، مردم حتی ممکن است سوژه شما را اصلاً نبینند.

وسایل جانبی خود را بین یک تا سه شی نگه دارید. بیش از این و کمی شلوغ خواهد شد.

اطمینان حاصل کنید که محصول اصلی بیشتر قاب را تشکیل می دهد. در غیر این صورت، مردم در یافتن آن مشکل خواهند داشت.

 

عکاسی از محصول سبک زندگی

 

4. بهترین نورپردازی برای عکاسی از محصول سبک زندگی

همه ما می دانیم که نور نقش مهمی در عکاسی دارد. اما به ویژه هنگام عکس گرفتن از محصولات بسیار ضروری است.

نور بر روی انواع مختلف اشیا متفاوت عمل می کند. به همین دلیل شما باید در تنظیم نور خود دقیق باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

به طور کلی، هنگام عکاسی از محصولات باید از نور مستقیم خودداری کنید. این درست است که شما با منابع طبیعی یا مصنوعی عکس می گیرید.

سختی روشنایی مستقیم باعث انفجار جزئیات جسم می شود و سایه های زشتی ایجاد می کند. به جای آن سعی کنید در سایه عکس بگیرید. با انجام این کار می توانید نوردهی نرم و یکنواختی ایجاد کنید.

بهترین مکان برای شات محصول خود کنار پنجره است. این شما را از تابش مستقیم نور خورشید محافظت می کند. هنگامی که در فضای باز و به دور از هر سایه ای هستید، یک پتو سفید نیز در پخش نور به خوبی کار می کند.

اطمینان حاصل کنید که موارد برجسته خاصی را ایجاد نمی کنید که چشم را از محصول منحرف می کند. به عبارت دیگر، به محل برخورد نور با جسم نگاه کنید.

به عنوان مثال، آیا نور بر روی آرم یا برچسب افتاده است؟ سپس باید به دنبال زاویه دیگری باشید تا زمانی که از خیرگی خلاص شوید. اگر نور لبه ها و جزئیات جسم را بیرون بکشد، همین قانون اعمال می شود.

روش های زیادی برای روشن کردن محصولات، به ویژه بطری ها و اشیای براق وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که قبل از شروع عکاسی نحوه روشن کردن سوژه خود را مطالعه کرده اید.

همچنین مطالعه کنید: بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

برای دستیابی به بهترین نتیجه از حرکت در اطراف منبع نور خود نترسید.

 

عکاسی از محصول سبک زندگی

6. از Focus Stacking برای تصاویر واضح تر استفاده کنید

همیشه بررسی کنید که آیا محصول شما در هر عکس شارپ است یا خیر. در غیر این صورت، در نهایت با پس زمینه ترکیب می شود و مطمئناً سوژه شما نمی درخشد. دیافراگم خود را مانند f / 1.8 یا f / 2 باز نکنید مانند آنچه در هنگام انجام پرتره انجام می دهید. یک دیافراگم باریک بین f / 8 تا f / 22 انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام جزئیات جسم را گرفته اید. هنگام عکسبرداری از اشیا کوچک، هر چقدر دیافراگم کوچک باشد، پس زمینه ی تاری خواهید داشت. برای اطمینان از شارپ به نظر رسیدن کالا از جلو به عقب، فوکوس را در نظر بگیرید.فوکوس در دو قسمت وجود دارد.

همچنین بخوانید: تنظیمات ایزو دیافراگم و سرعت شاتر در عکاسی Manual

اولین مورد در دوربین اتفاق می افتد.ابتدا دوربین خود را روی سه پایه خود تنظیم کنید و مطمئن شوید که آن حرکت نمی کند. پس از آماده شدن همه چیز، لنز را تنظیم کنید تا قسمت جلوی محصول در کانون توجه قرار گیرد. پس از عکس گرفتن، دوباره فوکوس کنید تا قسمت بعدی واضح به نظر برسد. این کار را ادامه دهید تا زمانی که تمام سطح جسم را بپوشانید. قسمت دوم در فتوشاپ اتفاق می افتد. برای پایان دادن به مراحل زیر می توانید این مراحل را دنبال کنید: در بخش File، به Scripts رفته و Load Files into Stack را کلیک کنید پس از باز شدن dialogue box، روی Stack Images کلیک کنید و پرونده های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیم خودکار منابع را بررسی کرده و Okay را انتخاب کنید. وقتی تصاویر در پانل لایه ها بارگیری می شوند، همه آنها را انتخاب کنید. به ویرایش بروید و روی Auto-blend لایه ها کلیک کنید. وقتی dialogue box ظاهر شد، Stack Images را انتخاب کرده و Okay را کلیک کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، محصول موجود در تصویر نهایی باید از جلو به عقب شارپ به نظر برسد. ممکن است در برخی مناطق چند لکه بد مشاهده کنید، اما می توانید آنها را با استفاده از یک ابزار بهبود لکه پاک کنید.

7. نحوه ویرایش عکس های محصولات سبک زندگی

یادگیری نحوه عکس گرفتن از محصولات سبک زندگی آسان است، اما ویرایش مهارت دیگری است که باید به آن تسلط داشته باشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که اشیایی که شات می کنید عالی به نظر برسند زیرا هیچ کس مورد آسیب دیده را نمی خواهد. حتی اگر بتوانید جلوه آن را در دوربین درست کنید، محصول هنگام روتوش واقعاً می درخشد. بنابراین بیایید این چند مرحله ساده را برای شروع کار انجام دهیم. ابتدا بررسی کنید که آیا رنگهای آبی یا نارنجی در تصویر خود مشاهده کرده اید که باعث غیر طبیعی جلوه دادن آن می شود. در این صورت، باید تصاویر خود را اصلاح کنید.

آموزش دیافراگم در عکاسی

وقتی پرونده خود را در Adobe Camera Raw Photoshop باز می کنید، به دنبال White Balance باشید. در منوی کشویی، تنظیمات را از Daylight تا Fluorescent امتحان کنید تا رنگها درست به نظر برسند. در مرحله بعدی، تنظیمات اساسی مانند نوردهی و کنتراست را تا زمانی که تصویری با نور مناسب داشته باشید، تنظیم کنید.

فقط مواظب باشید همه چیز را زیاد تعدیل نکنید. در غیر این صورت، ممکن است با رنگ هایی روبرو شوید که نشان دهنده محصول در زندگی واقعی نیستند. یکی دیگر از مراحل مهم در ویرایش عکس های محصول، از بین بردن گرد و غبار و لکه ها است. خبر خوب این است که فتوشاپ دارای چند ابزار برای ویرایش آنها از روی تصویر برای شما آسان است. برای خلاص شدن از شر لکه ها، می توانید از ابزار Spot Healing Tool استفاده کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی کثیفی که می خواهید پاک کنید کلیک کنید و فتوشاپ به طور خودکار آن را برای شما پاک می کند.

برای لکه های بزرگتر، ابزار Patch را امتحان کنید. پس از انتخاب، همانطور که در اطراف نقطه ای که می خواهید حذف کنید برش بزنید، نگه دارید. بعد از اینکه انتخاب خود را انجام دادید، آن را به یک منطقه تمیز بکشید که می خواهید از آن برای جایگزینی نقطه استفاده کنید و تمام!

 

نتیجه گیری
عکاسی از محصول سبک زندگی به مردم اجازه می دهد تصور کنند چگونه می توانند از یک مورد استفاده کنند. بنابراین صحنه هایی خلق کنید که آنها را به انجام همین کار دعوت کند. یادگیری مهارت های فنی بسیار مهم است، اما باید بر سبک بصری خود نیز فوکوس کنید. این چیزی است که مردم را به سمت عکس های شما جذب می کند. این نکات مهم را برای راه اندازی کسب و کار عکاسی از محصولات بعدی بیاموزید!

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =