انواع عکاسی تبلیغاتی محصولات

عکاسی تبلیغاتی محصولات چند نوع است؟

انواع عکاسی تبلیغاتی را در این مقاله بشناسید!

عکاسی از محصول به هر کجا که نگاه کنیم و هر کجا که برویم وجود دارد. با جستجو وب یا مشاهده مجلات، بروشورها و تبلیغات در فضای باز، اغلب محصولات و انواع عکاسی تبلیغاتی محصولات را برای فروش و تبلیغ آن مشاهده خواهیم کرد.
عکاسی برای فروش محصولات بسیار مهم است. تصاویر برای حمایت از نام تجاری شرکت و تبدیل فروش بسیار مهم هستند.
به عنوان نمونه، خرید آنلاین را در نظر بگیرید. شما به دنبال یک بسته دوربین جدید برای وسایل خود هستید. شما از فروشگاه آنلاین دوربین مورد علاقه خود که قبلاً خرید کرده اید بازدید می کنید.
اگر وب سایتی که مشاهده می کنید فقط توصیف کتبی بسته دوربین را داشته باشد اما عکس واقعی نداشته باشد، آیا به هر حال خرید می کنید؟
این احتمال وجود دارد که اکثر مردم این کار را نکنند. عکسهای محصول اثبات خصوصیات محصول است. بیشتر خریداران ابتدا به عکاسی از محصول نگاه می کنند و سپس توضیحات را می خوانند تا مطمئن شوند محصول مناسب آنها است.
عکاسی از محصولات از نظر اندازه، شکل، رنگ و حتی نحوه استفاده چیزهای زیادی به شما می گوید.
انواع عکاسی تبلیغاتی محصولات وجود دارد. از تصاویر ساده محصولات استودیویی گرفته تا رویکرد lifestyle، محصولات در حال استفاده، عکس های گروهی از یک خط تولید، بسته بندی محصول و موارد دیگر.

در اینجا 10 نوع عکاسی تبلیغاتی از محصول و چند نکته برای نزدیک شدن به هرکدام آورده شده است.

شناخت انواع عکاسی تبلیغاتی محصولات

1. عکس های ساده محصول استودیو

عکاسی از محصول داغتر از همیشه است و دلیل آن نیز ساده است. در دنیای خرید آنلاین ما که میلیون ها محصول به صورت آنلاین به فروش می رسند، نیاز زیادی به عکاسی خوب و تمیز از محصولات وجود دارد.
انواع عکاسی تبلیغاتی مختلف از محصول برای نمایش کالای خاص به رویکردهای مختلفی نیاز دارد. به عنوان مثال، یک بطری عطر به روشنی متفاوت از بسته بندی محصول نیاز دارد.
به این دلیل که سطح محصولات متفاوت است.
برای خرده فروشان آنلاین که محصولات متنوعی را به فروش می رسانند، سرعت و کارایی در هنگام ایجاد تصاویر محصول که محصول را به فروش می رساند، ضروری است.
این می تواند به این معنی باشد که آنها یک استودیوی راه اندازی دارند که جابجا نمی شود. همه محصولات با همان تنظیمات ثابت شات می شوند.

 

 

انواع عکاسی تبلیغاتی

2. عکس های زمینه سفید

عکس محصول زمینه سفید بیشتر از هر زمینه دیگری شایع است و دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد.
اولین دلیل ایجاد “حذف” از محصولی است که به نظر می رسد در پس زمینه شناور است.
با استفاده از فتوشاپ یا برنامه های مشابه می توانید محصول را انتخاب کرده و از پس زمینه حذف کنید. سپس می توانید آن را روی یک زمینه سفید خالص تنظیم کنید و یا در یک طرح چند تصویر شناور شوید.
یک مکان عالی برای دیدن محصولات قرار گرفته روی رنگ سفید آمازون است. بیشتر زمینه های محصول آنها سفید است.

عکاسی تبلیغاتی با پس زمینه سفید
عکاسی تبلیغاتی با پس زمینه سفید
این کفش نمونه ای از عکس محصول پایانی در زمینه سفید است.
عکاسی نسبتاً ساده، این نوع عکس محصول را اغلب در فروشگاه های آنلاین و کاتالوگ محصولات نشان می دهد.
انواع عکاسی تبلیغاتی

کیف های این کمپرها، که برای کوه نوردان طراحی شده اند ، روی زمینه سفید عکس گرفته شده است. همانطور که در سمت چپ می بینید ، پس زمینه سفید سفید “تمیز” نیست.
در حین ویرایش، مشتری من قبل از قرار دادن تصویر در کاتالوگ محصولات خود، محصول را استخراج کرده و پس زمینه را تمیز می کند.

3. استفاده از مقیاس برای نشان دادن اندازه محصول ایجاد مقیاس یک رویکرد عکاسی است که برای بیننده تعریف می کند، بزرگ یا کوچک بودن یک محصول. این امکان را به خریدار می دهد تا نحوه ظاهر و استفاده از محصول را مشاهده کند. این دونده بسته آبرسانی به تن دارد. اندازه محصول در ارتباط با اندازه دونده، تمام آنچه را که باید در مورد اندازه محصول بدانند به بیننده می گوید.
این به آنها کمک می کند تا نحوه کار یک محصول برای آنها را تجسم کنند.برای اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی صنعتی از صفحه عکاسی صنعتی دیدن فرمایید.
4. گروه بندی محصولات تصاویر محصولات گروهی راهی برای نشان دادن گزینه ها به خریدار است. اینها می‌تواند مجموعه ای از لوازم آرایشی زنان باشد که ممکن است شامل تغییرات مختلف در محصولات گروه یا همان محصولی باشد که دارای تنوع است.

عکاسی تبلیغاتی گروهی
عکاسی تبلیغاتی گروهی
این گروه بندی کلاه ها دو سبک و انواع رنگ را نشان می دهد. گروه بندی روشی برای نشان دادن شکل ، تنوع و اندازه محصولات در یک عکس محصول است.
5. محصولات و عکسهای اقدام به lifestyle
عکسهای محصول “درون زمینه” محصول مورد استفاده را به روشی که برای آن طراحی شده است نشان می دهد.
عکاسی تبلیغاتی از محصول
6. عکاسی تبلیغاتی از محصول در حین استفاده
این مرد که برای کاتالوگ لباس یوگا عکس گرفته ، لباس یوگا بر تن دارد. من از او در حال انجام یوگا در پارک عکس گرفتم ، و نشان داد که محصولات متناسب با او هستند.
انواع عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی از محصول در حال استفاده
برخی از طراحان یک کاتالوگ یک صفحه وب ایجاد می کنند که محصول و جنبه محتوای محصول مورد استفاده را نشان می دهد.
در اینجا ما از اسکیت بورد در فضای باز عکس گرفتیم و بعداً از رنگهای مختلف شلوارک در استودیو در برابر سفید عکس گرفتیم.
سپس طراح شلوارک را از پس زمینه سفید “خارج” کرده و آنها را در کنار عکس اکشن اسکیت بورد قرار دادیم.
این روش به خریدار این امکان را می دهد تا محصول خود را ، و اینکه محصول هنگام استفاده چگونه به نظر می رسد را ببیند.
انواع عکاسی تبلیغاتی

 

تصاویر محصولات lifestyle  مشابه عکسهای محصول اکشن در متن هستند. در اینجا ، این مدل در فضای باز است اما ما چیزهای بیشتری را نمی دانیم ، مانند کجا یا چرا.
همه چیز درباره او و محصولی است که در فضای باز از آن استفاده می کند. این بینندگان را به تمرکز فقط بر روی محصول راهنمایی می کند و به آنها این امکان را می دهد که تصمیم بگیرند که محصول همان چیزی است که می خواهند.

7. تنظیمات استودیو

بسیاری از محصولات در استودیو فیلمبرداری می شوند و دلیل اصلی آن کنترل کامل است. شما می توانید کالای خود را در موقعیتی قرار دهید که از آن عکس گرفته و نگران وزش باد از پشت نباشید.
یا می توانید با عکاسی از هر ترتیب ، تنظیماتی را ایجاد کنید که هنگام انتقال محصولات به داخل و خارج تغییر نکند.
همانطور که هنگام عکاسی از محصولات با حجم بسیار مهم است ، ایجاد یک تنظیم روشنایی است که در هنگام تنظیم دقیق محصول خود به تغییرات کمی نیاز دارد تا درست شود.

 

انواع عکاسی تبلیغاتی
انواع عکاسی تبلیغاتی
“Lay-downs” یک روش نسبتاً رایج برای صحنه سازی لباس است. آنها به خوبی کار می کنند و به دلیل تنظیمات سریع ، یک روش عکاسی رایج هستند.
زاویه دوربین از بالا به پایین نگاه می کند. به ما امکان می دهد هر محصول را مطابق دلخواه قرار دهیم یا همانطور که در اینجا مشاهده می شود با هم تداخل داشته باشند. آنچه در رویکرد پهن شدن وجود دارد ، ظاهر 3 بعدی لباس است.

مطالب مرتبط : نحوه عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود

انواع عکاسی تبلیغاتی
انواع عکاسی تبلیغاتی
استفاده از مانکن ها برای به نمایش گذاشتن پوشاک ظاهر 3 بعدی تری به محصول می دهد. مانکن ها در اندازه ها و اشکال مختلف بدن وجود دارند و به حالت های مختلف اجازه می دهند تا لباس به بهترین شکل به نمایش گذاشته شود.
انواع عکاسی تبلیغاتی
در این مثال، شلوارک را روی مانکن قرار دادیم و سپس آنها را با نور استودیویی روشن کردیم تا جلوه 3 بعدی بیشتر شود.
سپس طراح شلوارک را برش داد و تصویر محصول را در طرح کاتالوگ قرار دادیم.
انواع عکاسی تبلیغاتی از محصول

مجموعه های کوچک به صحنه رفته در استودیو روش دیگری است که به نظر می رسد محصول در یک محیط خاص و در این مورد در فضای باز قرار دارد.
من اسلب سنگ را از یک شرکت سنگ تزئینی تهیه کردم در حالی که برگ های پاییز را نیز از یک فروشگاه لوازم هنریتهیه کردم. این موارد در اتاق نگهداری ما در استودیو باقی مانده است. در صورت لزوم می توانیم از آنها در شاخه های مختلف استفاده کنیم.
سرخس ها و شاخه های سرو را در یک پارک محلی برای این ساقه جمع کردم. تصویر نهایی یک محصول استودیویی واضح است که در فضای بیرونی احساس می شود.
8. تصاویر محصول غیر سنتی گاهی اوقات، نیاز به عکس های از محصول است که محصولی را به نمایش نمی گذارد. اینها دقیقاً مانند عکس محصول با یک محصول تنظیم ، روشن و صحنه می شوند ، اما محصول خاصی در تصویر وجود ندارد.
این نوع عکاسی از محصول ، کالایی را نمی فروشد بلکه ایده ای را به فروش می رساند.این هدایای بسته بندی شده ایده بسته بندی هدیه یا کادو را نشان می دهد. هیچ محصولی به طور خاص برای فروش وجود ندارد ، اما فروشگاه ها می توانند از این تصویر برای فروش تعطیلات و خدمات بسته بندی کادو استفاده کنند.

انواع عکاسی تبلیغاتیعکاسی تبلیغاتی
این عکس با همان مفهوم ایجاد شده است ، با این تفاوت که نشان دهنده جشن هایی مانند تولد، سالگرد و غیره است
هیچ چیز خاصی برای فروش در این عکس محصول وجود ندارد، با این حال این تصویر جشن را منتقل می کند. مشتریان می توانند از آن برای هر مکانی که کیک و هدایا بخشی از این مراسم است استفاده کنند.
در یک عکس محصول دیگر که محصولی را تبلیغ نمی کند ، این تصویر بخشی از یک سری تصاویر برای یک زمین گلف است.
موضوع تبلیغاتی زمان بود، جایی که هر تبلیغ چیزی در مورد زمان ذکر می کرد.9. محصولات آویز مانند مانکن مورد استفاده برای پوشاک ، می توانید برخی از محصولات را آویزان کنید تا 3 بعدی تر به نظر برسند.عکاسی صنعتیمن این بندهای صخره نوردی را با استفاده از یک نخ ماهیگیری از چند ستون آویزان کردم. با حرکت نخ ها به دورتر، 3 بعدی تر به نظر می رسد.
سپس با استفاده از فتوشاپ، گرافیک پس زمینه و نخ ماهیگیری را برای یک حالت شناور 3 بعدی، همانطور که در سمت راست دیده می شود، از بین بردم.
10. محصولات بزرگ محصولات بزرگ بسته به اندازه و وزن و هدف نهایی برای تصویر محصول می توانند چالش هایی را به وجود آورند.
بسته به محصول، مکان، نور و استراتژی عکسبرداری ممکن است مشابه محصولات کوچکتر باشد، اما در مقیاس بزرگتر.

انواع عکاسی تبلیغاتی

این عکس محصول گروهی از کیسه های کوهنوردی به عنوان یک عکس محصول عکس گرفته شده است. اگرچه ایجاد یک تنظیم کوچک و عکسبرداری از هر کیسه به صورت جداگانه آسان تر بود، اما مدیر یک عکس می خواست که حاوی تمام کیف ها باشد.
اولین دلیل تلاش برای افزودن عکسهای هر کیسه یک به یک در طرح در مقابل یک عکس حاوی همه کیفها است.
دلیل دیگر این بود که مفهوم تبلیغ نشان دادن همه کیف ها بود.
این امکان پذیر نبود، بنابراین کیسه ها روی زمینه سفید و بدون درز، روی زمین گذاشته شد. سپس از نردبان کششی برای بالا آمدن به قدری بالا استفاده کردم که همه کیف ها را درون قاب دوربین قرار دهم.

این ریخته گری صنعتی “یک تن” وزن دارد. آوردن آن به استودیو ایده خوبی نبود. در عوض، ما به کارخانه رفتیم و پس زمینه و چراغ های آبی خود را تنظیم کردیم.
اپراتور ، با یک جرثقیل سقفی ریخته گری را انجام داد و در پس زمینه ما به زمین پایین آمد.
این عکسی است که ما به طراح تحویل دادیم، وی سپس بند را که در آن ریخته گری کرده بود رتوش کرد و پس زمینه آبی را به چپ و راست گسترش داد.
همانطور که اشاره کردم ، این عکسهای بزرگ محصول اغلب از همان استراتژیهای روشنایی بیشتر محصولات استفاده می کنند ، اما در مقیاس بزرگتر.
به عنوان مثال ، این محصول بزرگ است و نیاز به رویکردی با استفاده از منابع نوری بزرگتر دارد. در حالی که لایت باکس ها برای بسیاری از محصولات کوچکتر بسیار عالی عمل می کنند، اندازه این محصول منبع نور نرم بیشتری را می طلبد.

در عوض، ما از یک صفحه نور شفاف 6’x6 ’استفاده کردیم. با قرار دادن آن پانل در نزدیکی محصول و سپس قرار دادن استروب لایت ها در پشت ، برجستگی ایجاد شد. منبع نور اکنون با اندازه محصول برابر است.
نکته اصلی برای این نوع محصولات: اندازه منبع نور باید برای اندازه های برجسته متناسب با اندازه محصول باشد!

مطالب مرتبط : نورپردازی در عکاسی صنعتی

نتیجه
درنهایت، عکاسی خوب، تمیز و موثر از محصول برای شما و نام تجاری شما یا تجارت مشتری بسیار حیاتی است. و مهمترین ایده برای درک، انتخاب استراتژی مناسب برای هر محصول است.
هر محصولی نیاز به رویکردی دارد که آن محصول را به بهترین شکل به نمایش بگذارد. به زبان ساده: فلز و شیشه معمولاً با ایجاد بازتاب در سطح محصول روشن می شوند.

همچنین بخوانید: آموزش عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

بسته بندی مانند مقوا به روش‌های استاندارد بیشتری برای روشنایی نیاز دارد که سایه ها و برجستگی ها را ایجاد می کند. و پوشاک در فضای باز می‌تواند با افزودن نور مکمل برای نشان دادن شکل و بافت محصول، از مزایای آن بهره مند شود.
به یاد داشته باشید بسته به مکان و نحوه استفاده از تصاویر محصولات ،  عکس های کافی را بگیرید. به عنوان مثال آمازون، با هر لیست محصول، چندین عکس از زوایای مختلف را نشان می دهد.

بیشتر می‌خواهید بدانید؟ به صفحه عکاسی تبلیغاتی ما سر بزنید.
آیا می خواهید به اصول عکاسی از محصول تسلط داشته باشید تا بتوانید عکس هایی جلب توجه کنید که برجسته و فروش داشته باشند؟

برای گرفتن عکسهای جذاب محصول، شما به تجهیزات فانتزی یا آموزش گران قیمت احتیاج ندارید… تنها چیزی که نیاز دارید الهام بخشیدن و چند ترفند تجاری است.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =