تفاوت نور طبیعی با مصنوعی در عکاسی

تفاوت نور طبیعی با مصنوعی

تفاوت نور طبیعی با نور مصنوعی در عکاسی را هر عکسی درک می کند. بسیاری از افراد فکر می کنند وجود صرفا نور برای عکاسی کافیست و در نور طبیعی و مصنوعی فرقی وجود ندارد، اما افراد حرفه ای می دانند که با توجه به شرایط زمانی، نوع محصول و…. نور طبیعی بهتر است و یا بالعکس. موضوع تفاوت نور طبیعی با مصنوعی در بحث عکاسی صنعتی نیز بسیار داغ و مهم بوده به طوری که استفاده از هر کدام می تواند جلوه محصول و یا هر المان موجود در عکس صنعتی را چند پله افزایش و یا کاهش دهد.

کلمه “عکس” به معنی “نور” است و بنابراین ، تعجب آور نیست که مهمترین جنبه در عکاسی تجاری بدون شک نور است!در واقع ، نور پایه هر نوع عکاسی را تشکیل می دهد – از این رو ، عکاسان حرفه ای ما مطمئن هستند. با این وجود ، چیزی که اکثر مردم درباره آن گیج شده اند تفاوت نور طبیعی با مصنوعی در عکاسی است.

همچنین این بحث دائمی در مورد اینکه کدام نوع نورپردازی بهتر است – نور طبیعی یا مصنوعی ؟

در اینجا ما یک راهنمای جامع را توضیح داده ایم که تفاوتهای اساسی بین نور طبیعی و مصنوعی را توضیح می دهد و اینکه چگونه می توانید از این نورپردازی در عکاسی برای گرفتن عکس های کامل بهترین استفاده را ببرید.

نور طبیعی چیست؟

نور طبیعی آن چیزی است که توسط ماه یا خورشید تولید می شود و بزرگترین مزیت آن این است که هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

اگرچه می توانید تجهیزات دیگری مانند بازتابنده ها و دیفیوزرها را برای کمک به حداکثر رساندن نتیجه نهایی خریداری کنید ، اما می توانید با کمک نور طبیعی عکس های خیره کننده ای بگیرید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که حفره ای در عکس شما ایجاد نمی شود!

علاوه بر این ، نور طبیعی گزینه مناسبی برای آزمایش است ، به خصوص اگر مبتدی هستید. این به این دلیل است که به شما کمک می کند تا اصول اساسی نحوه عملکرد نور را قبل از انجام پروژه های پیچیده که نیاز به استفاده از نور مصنوعی دارند ، درک کنید.

مطمئناً ، چالشی که احتمالاً با نور طبیعی روبرو خواهید شد این است که کاملاً غیرقابل پیش بینی است ، اما به زمان روز ، موقعیت مکانی ، فصل و البته آب و هوا نیز بستگی دارد.

با این وجود ، همه موارد گفته شده و انجام شده ، تغییر فوری در کیفیت نور طبیعی همچنین به شما کمک می کند تا یک شدت ، رنگ یا نرمی را به تصاویر خود اضافه کنید.

نور مصنوعی چیست؟

 

تفاوت نور طبیعی با مصنوعی

 

 

 

مقالات مرتبط: تکنیک های عکاسی از محصول

 

وقتی صحبت از تفاوت بین نور طبیعی و مصنوعی می شود ، هر چیزی که نور طبیعی را حذف کند ، مصنوعی است.

در واقع ، نور مصنوعی توسط وسایل برقی تولید می شود و برای به حداکثر رساندن جلوه های زیبایی در آتلیه عکاسی شما یا مکانی که در آن عکاسی می کنید استفاده می شود. این وسایل روشنایی همچنین شامل نورهای بارق می شوند که مقدار زیادی از نور را در کسری از نور نشان می دهند. نورهای دوم و داغ که دمای رنگ آنها گرم است.

علاوه بر این ، نور مصنوعی را می توان به راحتی در مقایسه با نور طبیعی کنترل کرد و این همان چیزی است که در درجه اول به نادیده گرفتن غیرقابل پیش بینی بودن آب و هوا کمک می کند.

با این وجود ، این نورها اغلب هنگام ضبط محصولات از زوایای مختلف و در مهلت محدود استفاده می شوند. از آنجا که در هر زمان از شبانه روز در دسترس است ، نور مصنوعی انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط :بهترین زاویه برای عکاسی از محصول (که بیشترین استفاده را خواهید کرد)

نکته منفی این نوع نور این است که می تواند بسیار گران باشد و به زمان و فضای بیشتری نیاز دارد. این برای بسیاری از عکاسان خسته کننده است

تفاوت نور طبیعی با مصنوعی در عکاسی – چه چیزی برای عکاسی تجاری کار می کند؟

وقتی صحبت از بحث بین نور طبیعی و نور مصنوعی می شود ، هیچ پاسخ مستقیمی وجود ندارد – این به طور کامل به عوامل مختلف بستگی دارد.

به عنوان مثال ، وقتی تصمیم می گیرید که کدام نوع نورپردازی برای عکاسی تجاری شما مناسب تر است ، باید به داستان و سبک برند و سوژه ای که با آن کار می کنید نگاهی بیندازید.

همچنین بهتر است روندهای مداوم عکاسی و نوع نورپردازی که به تولید عکس های “مد روز” کمک می کند را در نظر بگیرید.

در حالی که برای برخی از شاخه های تجاری روشنایی مصنوعی بهترین کار را می کند ، برای برخی دیگر می تواند نور طبیعی باشد. در هر صورت ، نکته اصلی در اینجا تعیین این است که کدام نوع نورپردازی برای عکاسی شما مناسب است.

چه زمانی نور طبیعی را انتخاب کنیم؟

در اینجا چند مورد وجود دارد که بهتر است از نور طبیعی استفاده کنید:

اگر به دنبال راه حلی آسان و مقرون به صرفه هستید
اگر با کار با ساعت و آب و هوا مشکلی ندارید
اگر موضوعات شما قابل دسترسی نیستند
اگر ترجیح می دهید در حال حرکت باشید و می خواهید سریع از جایی به مکان دیگر سفر کنید
اگر نمی خواهید برای تجهیزات گران قیمت هزینه کنید

مطالب مرتبط که بهتر است بخوانید : نور طبیعی در عکاسی از محصول

چه زمانی نور مصنوعی را انتخاب کنیم؟

در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است نور مصنوعی برای شما مفید باشد:

  • اگر کنترل کاملی بر روشنایی دارید
  • اگر از موضوعاتی مانند رویدادها و پرتره های عکاسی آسان استفاده می کنید
  • اگر بودجه ای برای خرید تجهیزات استودیو دارید
  • اگر می خواهید هر زمان که دوست دارید ، بدون توجه به زمان و آب و هوا ، عکس بگیرید
  • اگر مشکلی ندارید با چراغ های خارجی کار کنید
  • اگر تصمیم گیری برای شما مشکل است ، بهتر است از یک شرکت عکاسی تجاری مانند ما کمک بگیرید. با تجربه عملی در عکاسی تجاری و سایر اشکال عکاسی ، تیم ما می تواند به شما در ثبت بهترین عکس از محصولات شما کمک کند.

همچنین بخوانید: انعکاس نور در عکاسی صنعتی و جلوگیری از انعکاس نور

 

نور طبیعی در مقابل مصنوعی در عکاسی، صحبت هی پایانی

همانطور که قبلاً ذکر شد ، هیچ پاسخ مشخصی وجود ندارد که کدام یک بهتر عمل می کند و همه چیز به قضاوت ، مهارت و تجربه شما بستگی دارد.

با این حال ، اکنون که تفاوت اساسی بین نور طبیعی و مصنوعی را می دانید ، امیدواریم که به شما کمک کند پروژه عکاسی تجاری خود را در مسیر درست پیش ببرید!

برای خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی با ما تماس بگیرید
اگر تازه وارد دنیای عکاسی شده اید یا اهل صنعت تجارت الکترونیک هستید و می خواهید تصاویر خیره کننده ای از محصولات خود ثبت کنید ، استودیو ما مکان مناسبی برای شما است!

 

 

مطالب مرتبط: عکاسی پرتره با نور طبیعی

نور

همچنین بخوانید: انواع شکل دهنده نور

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سیزده =